KONTROLEUR tgiuïgf en W. komen opnieuw met het oude fasenplan politiebureau Sehiedamse glasfabrieken maken ca. miljoen flessen per jaar lilliialll Huldigingen bij de Sdiiedamise brandweerlieden Dag- en nachtploegen voorzien in helft der behoefte iKTELUGENT MEISJE Geen beter plaats dan in de Lange Nieuwstraat Extra kolengeld van Sociale Zaken AT <r> AAR C ANNÊE& Flats van elf etages nabij Proveniersbrug CJV-schaatswedstrijti ging niet door Zevende fabriek is bijna gereed Afscheid bij Dienst van Sociale Zaken Van Wilton f16.738. voor Het Dorp Zout in koppelverkoop Predikbeurten HERHALING Eerste Sehiedamse Bewakingsdienst Wat een prachtige bril! DAGBLADRÊKLAME RÖTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 19 JANUARI 1993 Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 10.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rotterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. i geen betere oplossing dan - het huidige plan, zodat het B. en "WVn iet verantwoord voorkomt in deze richting venJer te werken. 0 Zo bleef ten slotte alleen nog over dé mogelijkheid vans een Hoofdbureau van Politie aan de *s-Gravelahdseweg nabij de Proveniersbrug. Deze plaats, ra het cen trum van de stad aan een grote verkeersweg, schijnt op het eerste gezicht aan alle eisen te voldoen, zodat :er mogelijk aanleiding zóu zijn om afgezien van de vraag of de bouwgrond aldaar vóór dat project niet te duur is, het Politiebureau daar' te huisves ten. Bij nadere overweging komen evénwel an d ere bezwarenn aar voren: sted ebouw- Er zijn nog steeds- mensen, die hun extra-rantsoen kolen op 3 en 9 januari jJ. door de Qem, Dienst voor Sociale Zaken beschikbaar gesteld, niet hebben, afgehaald. Zij kunnen dit alsnog doen. De Gemeentelijke Dienstvoor Sociale Zaken, stelt met het oog .op de lange, strenge vorst aan, allen, die voor brand stoffen in aanmerking komen,twintig gulden extra-kolengeld beschikbaar. De létters M tot én met S zijn vrijdag 18 janu ari aan de beurt 'geweest, de: letters T tot en met Z komen vrijdag 25 januari aan de beurt, waarna de letters A 'tót'exi met L op dinsdag 29' januari en woensdag 30 januaria.s. aan de beurt komen, Men gelieve er v rekening mede te houden, dal de Gem. tienst voor Sociale Zaken, in deze dagen vverbelast is, zodat in bepaalde gevallen vertraging niet te vermijden zal zijn. Het college van B. en W. stelt voor de Raadsvergadering van maandag 28 januari a.s, wederom het voorstel V.7., de eerste fase van de verbouwing van het hoofdbureau van Politie aan de Lange Nieuwstraat aan de orde, waartegen de Raad in de voorlaatste bijeenkomst bezwaren had aange tekend* Het voorstel van B. en W. komt neer op de verlening van een krediet van 600,000 voor de eerste fase, bestaande uit het maken van de achterbouw op het open gedeelte grond aan de Nieuwe Haven. Deze achterbouw omvat: op de begane grond: 10 arrestantencellen, 1 dagverblyf, 1 passantenverblijf, 1 cel wacht, 3 kamers voorde fotografische en daciy- loscopische dienst; en op de verdieping: 1 recherchewacht, 1 kamer hoofdinspecteur, 2 kamers inspecteur, 1 afdeling recherche, 3 verhoor kamers met 2 cellen, 1 afdeling zedenpolitie met wachtkamer, 1 kinder- verhoorkamer en een .afdeling herkenningsdienst. De tweede fase omvat de bouw van de - kelder mét schietbaan en. van het tussen - gedeelte, waarin worden, ondergebracht de verkeersdienst, de vreemdelingendienst, de afdeling speciale wetten, de kinderpolitie, kantine, archief, leslokaal enz. Een derde fase betreft de verbouwing van het voorgebouw (het huidige hoofd gebouw), waarin plaats zuilen vinden de surveillancedienst, de meldkamer, de wachtcommandant,, hét commissariaat en de administratie/ Bij de.vierde fase komt de; turnzaal als tweede verdieping op de recherche-afdeling (van de le fase). De weergegeven indeling van de 2e en de 3e fase is niet definitief: de-juiste, verdeling van de beschikbare ruimte zal naar de dan gekiende ëisén worden, opgesteld, wanneer de bouwplannen worden uitgewerkt en dit kan nog- wel even duren. Voor de 3e fase wérd gedacht aan een verwezenlijking om* »t reeks 1980. Zoals mén zich herinnert'verzetten drie van de vier Raadsfracties zich hardnekkig tegen de automatische uitvoering van het fasenplan. en wilde men met name nader overleg over de plaats, waar een nieuw po litiebureau zou moeten komen. In de toe lichting op het huidige voorstel geven B. en W. nogmaals een resumé van .de voor geschiedenis sinds 28 juni 1951. Voor en na 1951 en ook nog tijdens bet overleg met het ministerie., zo wordt, opgehaerkt, is aan de meest geschikte .plaats zeer. veel aandacht" geschonken. DE ALTERNATIEVEN AF TE WIJZEN 0 bet oude plan van de St. Anna Znster- straat is inmiddels door de feiten ach terhaald. Eén der essentialia was een rechtstreekse verbinding met het cen trum via een brug over de Schie nabij de- plaats .van- de oude Spoelingbnig. Aan deze voorwaarde zal naar .de hui- d igé opvattingen niet worden voldaan. De St Anna Zusterstraat blijft :dus enigszins afzijdig liggen en is daarom als plaats' voor"het_politiebureau onge- schikt- - Driehoek Ketbelstraat, Vlaardlngeï- straat. VeUevesl. Aan deze plaats zijn door het aanwezige niveauverschil; tech nische, bezwaren verbonden. Wellicht zou zijn te overwegen hierover heen te stappen,-wanneer de plaats aanzienlijke voordelen had bovën de Lange Nieuw straat Maar dit is niet het geval: de ver bindingen met de rest van Schiedam, met name met hét havengebied, zijn ongunstiger dan vanuit de Lange Nieuw straat t Zo zijn. nog andere, plaatsen bezien: Lange Nieuwstraat hoek Oranjestraat; Nassaulaan hoek Schoolstraat; Hermes- terrein aan de Damlaan; Nieuwe Dam- laan hoek Biirg. van Haarenlaan. Geen van deze plaatsen bood voordelen boven de Lange Nieuwstraat' Aan genoemde plaatsen is daarom intussen, een andere bestemming gegeven--. Na - de behandeling in de raadsvergade ring van 17 december 1962 zijn nog de volgende suggesties, in die vergadering naar voren gebracht, onderzocht 0 Overwogen Is nogmaals de mogelijkheid een plaats te -zoeken vóór een gebouw, dat huisvesting zou kunnen bieden aan de Politie, de Brandweer en eventueel de GGGD. Wanneer men, hiertoe zou willen overgaan, betekent dit de op bouw van een geheel nieuw plan en dus een. tijdverlies van enige jaren. Overi gens zal het uiterst moeilijk, zo niet on mogelijk zyn. een daartoe 'geschikt tér- rein te vinden. Organisatorisch en prak- tisch brengt £^n z^anige c»ncentraUe kundig staat het gebouw niet op een goede plaats. Een Hoofdbureau van Politie even wel is in de eerste plaats een werkgebouw, waarbij het representatieve element slechts een heel ondergeschikte rol speelt. Met an dere woorden, de aard van het gebouw léent zich niet voor een stedebouwkundig zo sterk opvallende plaats. MENING NIET VERANDERD Hetzelfde kan ffezoget worden t.a.v. de functie van het gebouw. Aan de 's-Cra- velandsewep zal het politiebureau, dat niet hoger dan drie verdiepingen zal wor den, omringd zijn door hoogbouw »p betrelcKeJifk korte afstand, zodat er van enige beslotenhefd geen sprake ls. De werkzaamheden van het polltle-apparaat zullen «venwel de»,te beter kunnen wor den uitgevoerd, naarmate zij minder de publieke belangstelling trekken, en daarom verdlent'een rust!re, in een meer stole wijk gelegen plaats de voorkeur. Onder dexe omstandigheden zien B. en W. geen redenen om het Hoofdbureau van Politie naar elders over te plaatsen. Het onderhavige schetspSan voor de verbou wing van het huidige gebouw Is ingesteld Op een bevolking va» ra. 120.000 inwoners. Het is duidelijk, dat niet aan alle verbete ringen en uitbreidingen tbans at een even grote behoefte bestaat.'Daarom bestaan er geen bezwaren tegen, dat de verbouwing In fasen tot stand bomt, waarbij dan voor de meest dringende behoeften, te weten het cellenblok, In de eerste fase de nodige voorzieningen kunnen worden getroffen. ZATERDAG 19 JANUARI Hvoli, 8. rnir; Sociëteit NJeuwland, dansavond. S portion dB enbad, 7'Uur: szc, nationale iwem- wedstrsjden, Amste]bron; Groningerver-, feestavond, ZONDAG 20 JANUARI Wijkcentrum Nieuwland, 8 uur: EK Jong Schiedam, dansavond... Musis Sacrum, 8 uur: „De Mandfles" MAANDAG 21 JANUARI Kleins Conllance, 8 uur: bitjartwedstrtjclen-. Volksgebouw, 8 uur: Alg, Bond v. Ambtenaren- vergadert. ?.IOSCOPEN Passage Theater, 28 uur: „El Cltf", 14 Jr. Mono pole Theater, vrjjd. en zat. 2—7—9.15 uur: Robin Hood en de piraten, 14 jr.; zondag, matinee, 24.15 uur: Een avonturenfilm, 14 jr. MUSEA Stedelijk Museum, dag- 10—5 uur: Spiegel aar.de wand", historische costuums. De raad besloot in 1961 in beginsel tot de bouw van plm. 180 woningen op gron den in Nieuwland ten zuiden van de Bur gemeester van Haarenlaan en ten oosten van de 's-Gravelandseweg, waarbij men uitging van een bouw in 6 woonlagen met een lengte van 10 woningen. Bij .de uit werking der plannen blijkt, dat in zeven woonlagenmet een bouwlengte ;van 11 woningen kan worden gebouwd, zódat het' bouwplan 231 woningen kan omvatten. Dit maakt het nodig dat een extra krediet wordt verleend voor het doen van de eerst nodige uitgaven ten bedrage van 200.000,B. en W. stellen de Raad voor tot dit krediet te besluiten. :De politie heeft onderzocht of het tja van de Korte Haven welgeschikt is .voor de schaatswedstrijd, die hedenmiddag zou wor den gehouden en heeft de CJV moeten te leurstellen: het ijs is niet geschikt. De wed strijd, waarvan de opbrengst bestemd was voor het voederen der vogels, ging don ook niet door. De CJV wil nu proberen de vol gende week zaterdag de schaatswedstrijden te houden op een béter voor het doel. ge schikte plaats. Waarover dan nog nadere berichten zullen volgen. De Sehiedamse Brandweerlieden Ver eniging „Vriendschap zij ons doel", opge richt op .4 juli 1910. hield vrijdagavond in Musis Sacrum een feestavond. Nadat de voorzitter, de héér A. Jongste, een woord van welkom had gesproken, werden de hoofdbrandwachters, de heren D. - v. d. Spek en J. W. Sjoersma'wegens;hun vijf. entwintig-jarig jubileum bü 'de brandweer gehuldigd. Zij werden toegesproken door de brandweercommandant, de heer D. de De nieuwe ,,sevende fabriek" van de N.V, Verenigde Glasfabrieken te Schiedam, die weldra officieel zullen worden geopend, worden, naar men ons verzekert, de mo dernste van Europa. We Lebben er een kykje genomen en de, machines zijn reeds in werking. Het productieproces van de melkflessen flessen en nog eens flessen aan de lopend© band levert een boelend schouwspel op. Een gloeiende druppel glas wordt door een schaar afgeknepen en valt van ca. twee meter hoogte In een vorm. Meteen vormt zich een nienwe druppel glas, die wederom omlaag valt, precies in een tweede vorm, 'die dan juist voorge- schoven is op de plaats, waar de gloeiende droppel moet vallen. Zo gaat hét voort met de regelmaat van een druppende kraan. Een stempel klapt over de vorm met de nog vloeibare massa en drukt er de hals opening In; dan plaatst de machine de roodgloeiende langgerekte druppel In een tweede vorm, die er lucht in blaast en hem zjjn juiste gedaante geeft en even later voegt zich de pasgeboren fles, nog zachtjes nagloeiend, b0 de lange rü van soortge noten op de lopende band. Zij passeren een tempereeroven, worden gecontroleerd ip afwijkingen en gebreken en sftn even later gereed om hun breekbare loopbaan te be ginnen. De naam gevende fabriek" wil niet zeg gen, dat het bedrijf in Schiedam zeven fa brieksgebouwen telt De fabrieken moeien telkens worden gemoderniseerd; dan wordt er iets nieuws gebouwd. Er zijn thans drie fabrieksgebouwen in bedrrijf, twee gebou wen staan er nog, maar zijn" voorbestemd om te verdwijnen en de beide andere ge bouwen zijn al lang afgebroken en ver vangen. Vooral de nieuwe oven In de zevende fabriek is van bijzonder belang: het is een bouwsel, zo hoog als een huis, met op de bovenste verdieping een enorme bak waarinzand en soda, alsmede de daaraan toegevoegde ingrediënten, tót een temperatuur .van 1400'graden worden ver hit, Links en rechts van de eigenlijke oven, die met dikke stookolie wordt verwarmd, zijn warmtewisselaars gebouwd; de afvoer- In het modellen-magazijn, dat veel ijjfct op een museum, worden 2000 verschil lende flessen en potten bewaard. De klant kan er rondgaan en zo zijn keuze doen. lucht passeert hier over materiaal, dait de hitte vasthoudt; van tijd tot tijd leidt men de toegevoerde verbrandingslucht over de hete stenen, zodat ze voorverwarmd hij de branders aankomt. Aldus wordt een enorme ca lor: een bespa ring verkregen. Het Sehiedamse bedrijf, dat zich uitslui tend bezig houdt met de fabricage van ver pakkingsglas, heeft vier van deze ovens in gebruik. In totaal voorzien zij twaalf -ma chines van vloeibaar ma teraal voor het maken van potten en flessen. De nieuwe oven heeft een capaciteit van 130 ton glas per dag en maakt het mogellijktwee oude ovens af te breken en te vervangen. De nieuwe oven gebruikt per dag 30.000 liter zware olie en 2500 m' gas; aan stroom wordt nog 17.000 KWh per dag verbruikt, ïn totaal werken in de nieuwe fabriek man en in het hele bedrrijf 650 man. Zij" werken in ploegen, zodat de produktie van flessen en glazen potten en flaconnetjes dag éli nacht doorgaat Naar verwachting zullen zij. in 1963 ruim 160 miljoen potten en flessen fabriceren. TWEEDUIZEND MODELLEN Dit is nog maar een deel van het ver bruik aan glas in Nederland. De statistie ken tonen aan, dat u en ik ieder jaar 30 stuks flesserrwerk verbruiken. In totaal moeten per jaar 330 miljoen potten, flessen en flaconnetjes worden vervaardigr of ge- importeerd en de plastic-verpakking voor vloeibare zeep en wasmiddelen is niet in staat deze enorme behoefte aan glaswerk op te vangen. Integendeel, het jaarlijkse verbruik per hoofd der bevolking neemt nog voortdurend toe, ook al omdat men naar Amerikaans voorbeeld steeds meer eenmalige verpakking gebruikt, potjes en flessen dus, waarvoor de winkels.,geen statiegeld vergoeden. De Sehiedamse glasfabrieken hebben in feite een mono polie-positie. Andere fabrieken, leveren nog ca. 30 miljoen potten en flessen af, maar in EEG-verband zal er wel een ge zonde concurrentie zijn, zodat men genood zaakt is steeds weer naar moderne snufjes, te zoeken. Steeds ook een product af te leveren,dat aan telkens hogere eisen -vol doet. Er zfln ongeveer tweeduizend verschil lende modellen in omloop en een rond- gang door bet modellcnmagazUu ls een openbaring. De afnemers komen met tel. kens andere eisen ta.v, kleur en vorm. Voor leder model moet het bedrijf ca. honderd vormen maken. Deze bestaan nit een speciaal hittebestendige legering van glefljzer. dlkwfj's met de hand be- werkt en pasklaar gemaakt. Pie vormen zUn kostbaar en worden dan ook zorg vuldig bewaard. Zij moeten op 1/100 mm nauwkeurig rijn. Voor een fles zjjn nodig twee delen voor het mondslufc, twee voor het Mff en twee voor de bodem. Eerst bfl een productie van 50.000 stuks van een model begint de vervaardiging der vormen rendabel te worden. Behalve een chemisch laboratorium, waar zes personen zich met de juiste samenstelling van het „gemeng" bezig houden, is er een physisch laboratorium, waar de flessen worden getest op interne spanningen, juiste wanddikte, stootvast heid en warmtetolerantie. En verder is de fles op verschillende plaatsen in het pro. ductieproccrs onderworpen aan een regel matige controle op vorm en kwaliteit Bij dit gemachinseerde productieproces 25 uitval geen zeldzaamheid. Het afge keurde materiaal wordt aanstonds weer teruggevoerd naar de oven om in het ge meng te worden meegesmolten. Interessant zijn de technische bewerkingen, die de flessen voor de aflevering'nog moeten on dergaan: bij sommige wordt er een naam of etikelt per zeefdruk op geschilderd; tijdens het passeren van een insmeltoven, die de buitenkant van de fles vloeibaar maakt, wordt de verf in het glas ingebrand. Dit geschiedt in dè z,g, decoratieafdeling. Daar werken meisjes, die zo per dag 10.000 flessen van een opdruk voorzien. Daar de vraag wisselt naar het seizoen beeft het be drijf veel voorraad en daarvoor is een enorme opslagplaats nodig van 600C m1. Daar bevinden zich op het ogenblik 18 miljoenflessen. Over een maand komt de afroep van de besteller, dan wordt in korte tijd de hele voorraad geruimd. Amusement voor Wiltoupersoneel. De directie van „Wilton-Fijenoord" heeft be sloten een aantal personeel savo nden te or ganiseren,- waarop het bekende "WF-jour- nafll zal worden vertoond. Het programma voor deze avonden luidt: "WF-journaal 1962, een kleurenfilm over het Koninklijk be zoek aan Schiedam, en de komedie in drie bedrijven: „Een geboren leugenaar", ge bracht door- de toneelgroep Studio.- De avonden worden gehouden in de maanden februari en maart. Iéder personeelslid van WF kan er twee gratis kaarten woor aan vragen.- De geldinzameling, die enkele weken ge leden bij „Wilton Fyehoord" werd gehou den voor de actie „Open het Dorp" heeft ertoe geleid, dat namens de Directie en het Personeel van WF een bedrag aan de ze Stichting kon worden overgemaakt van f 16,738,35. Naarmate de -outindustrie steeds be denkelijker gaat worden, komen hierover steeds minder prettige berichten binnen. Zoals bekend zijn verschillende huismoe ders zout gaan hamsteren. Dat schijnt nog steeds door te gaan en. sommige winkeliers buiten deze toestand uit. Vele winkeliers geven toe drie, soms vijf pakken zout aan één klant verkoelt te hebben, niet -.veten- de dat dit bestemd was om in de keider opgeslagen te worden „voor de komende maanden*'. De slechte aanvoer is er de oorzaak van, dat vele winkeliers uitver kocht raken. Intussen zyn er reeds grote bedrijven, die er een Voppelverkoop van maken. Een pas gevestigde ztlfbedienings zaak aan de Mgr. Nolenslaan verkocht vrijdag en zaterdag zout, maar daarvoor móesten de klanten (ook de vaste klanteólj voor vijf gulden boodschappen besteden. Kijk. dat noemen we nu misbruik maken van de situatie. Laat'men dan een voor beeld nemen aan enkele winkeliers in Botterdam (en misschien ook wel uit Schiedam) die per klant honderd gram zout beschikbaar stellen. Met dat' onsje zont' kunnen de meeste gezinnen weer een weekje vooruit en wie weet is de situatie daarna weer wat gunstiger. Als er nu al koppelverkoop wordt toegepast, dan vragen we ons af waar het heen moet, wanneer de vorstperiode nog enkele weken voort duurt en ook andere artikelen schaarser zullen worden. Moeten we dan persé weer terug naar de jaren 19401945'i - Verkoop vatj gemeentegrond. De heer G. P. A van Wieringen wil van 'de ge meente een perceel'grond'kopen, gelegen aan de westzijde van, de Laan van Spaland ter oppervlakte van plm. 600 m2., ten einde daarop een woning te bouwen. De verkoop kan geschieden onder.de normale voor waarden, tegen een grondprijs van ƒ45.— per m2. voor de eerste 200 m2. en van 20 per m2. voor het restant, de verplichting tot het betalen van rente over het nog niét betaalde gedeelte van de koopsom ingaan de op de dag waarop de bouwvergunning wordt verleend- Traditiegetrouw hield vrijdagmiddag om twee uur het Prinses Margriet Fonds, ge sticht voor de nabestaanden van de zee lieden der koopvaardij, ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Margriet, een gezellige bijeenkomst o.Lv, mevr. W. C. Schaberg-Westerdijk, hidsbezqekster van het fonds. Ook de voorzitster, mevr. A, G. W. Dirkzwager-Cool was aanwezig, Aan de hand van een tachtigtal fraaie dia's hield mevr. C. Siccama-de Waard een in teressante lezing over het wonderland India. 0 Drie brandweerlieden werdén gehulfligd i.w. van links naar rechts de heren D. v. d. Spek, v. d, Most en J. XV. S, Sjoerdsma. De heer v. d. Most had geen jubileum, maar ging de dienst verlaten. Jager. Béiden ontvingen een horloge, ter wijl hun echtgenoten bloemen kregen. Bovendien overhandigde 'de 'adp-hoofd- brandmeester, de heer J. C, Puttersan zeven brandweermensen, die dé dienst réeds verlaten hadden, 'een'herinnerings- mcdaille en hun echtgenoten een fruit- mand. Na hef officiële gedéetiè 'trad Henk Bukman niet 'éen aardig cabaret-program ma op. Na afloop was er .een- geanimeerd bal. - ZONDAG 20 JANUARI. Ned. Prol. Bond 10JÓ uur prof, .dr, C. J. Bleeker, Amsterdam. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. A. D. Klaassen, 5 uur raej, ds. E. A, Bos; Bethelkerk. 10 uur ds. J, D. Stnids, 5 uur ds. j. D.'Smids: Öpstandingskérlc-10 uur ds. D. J, Spaling, 7 uur ets. J. van Dijk; Nijkerk; Vredeskerk 9 en 10,45 uur ds. H. W. Hemmes, 7 uiir ds. C. van der Steen; Kethel, De Rank, 9 en 7 uur dsi Briunmel- kamp, Dorpskerk 10.30 uur ds. Brummel- kamp. 7 UUr'geen dienst Gereformeerde KerkV Oosterkérk 10 uur ds. H.J.'KouweOhoyen, Vlaardingeri, 5 uur ds. J. Cóuvee; Kethel „De Ark" 9,30 uur ds. J. Nawijn, 2.30 uur ds. W, A, Krijger:; Kantine, Burg, Honneriagé Grethelaan 159, 10 uur ds. W. A. Krijger, 5 uur ds, "W. A, Krijger; De Goede Haven 10 uur ds. P. R, Everaars, 5 uur ds. J. Nawijn; Jtrlianakerk 10 uur ds. P. A. E.- Sillevis Smitt, Rotter dam. 5 uur ds. P.'R.' Evéraars. Leger des Hells, Lange Havë'h 71, 10 uur beilïgingssamenkomsi 6,45 'üür 'cperibare samenkomst, Cerrit Vérboonstraat 7.30 uur verlossingssamenkomst. Alle samenkom sten onder leiding van brigadier K. Wie- ringa en majoor R. Reitsma. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie,-Irene 10 uur ds. A. J. Mulder, Meteren, Opstan- ding'skerk 7 uur ds. J. van Dijk, Nijkerk, Vrijg. Geref. Kerk (Art. 31) 930 en 430 uur ds. C. Vonk. Oad-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97, 10 en 5 Uur ds. H. Gris- nigt, Gouda. Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, 10 uur H. Mis. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, Nieuwe Haven, 7 uur ds. R. Reiling.' Hersteld Apost. Genootschap, Stadhou derslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Luth. Gemeente 10 uur ds. S. G. van der Haagen. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw, zon dag 6 uur openbare lezing, 7 uur Wacht- torenstudie. Vrij Chr. Geref. Gemeente, Tuinlaan 50, 10 en 4 uur ds. I. J. Usseletein. Kapsalon Helene» o« salon voor de betere permanent Stroomloos voor leder haar geschltet t T.50 Helene tlède permanent, dv meest ideale natuurlijke permanent f to.— Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent KAPSALON HELENE Rem b ran dtlaao 22, Gcbteótun Telefoon CTrit de TOVBRKRACHT van de REKLAME Gevraagd voor de ADMINISTRATIE Mulo- en typediploma vereist praktijk-diploma Boekhouden. en bij voorkeur Sollicitaties schriftelijk aan: VAN VELZEN N,V. - Warande 44 - Schiedam dam Wij kunnen plaatsen een Leefiijd 30—60 jaar in onze nachtdienst. Bruto loon plus kompensatie en vergoeding f 99.72 per'week, Ns 5 nachten een wekelijkse vrije nacht. Vereist wordt een verklaring omtrent gedrag Korte Sïngelstraat 16B - Schiedam. Inlichtingen tijdens Kantooruren; maandagavond van 79 uur. en dinsdagavond van 7-—S uur. K/es een monluur dat pist bij Uw te' rakter. Kleuren lijn van montuur zijn even belangrijk als de glazen. IS NIET TE VERVANGEN

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2