mmiROAMSCH NIEUWSBLAD Maaslands Ijsvermaak kant zich tegen toertochten in onze contreien Voerman en Vos leiden in damkampioenschappen Voedseltransport uit Ede arriveerde in Vlaardings dierentehuis Het vissen geschiedt net zo als 400 jaar geleden Nederlaagserie weer zeer s van TSB had ief verloop Zeebrechts 3e Idas kampioen Gekiveekte goodwill wordt geschaad Iluisvroinven toonden muzikale talenten Feestavond voor bejaarden van de Volksbond Vlag moet de lading dékken Agenda Rijkspolitie te water biedt vliegtuig-hulp aan Paleis van een dierentehuis HERHALING EVAG SERVICEBEDRIJVEN N.V. Monteurs 2e Monteurs Leerling-Monteurs Subsidie voor kunstaankopen De Hollandiaan speelde tegen SFC Burgerlijke stand Bi»!dJteHt5thip es Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 tal. 3229 Redactie: Tel. Hij VLAARDINGEN S KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 3NSUL1NDES1NGEL 33 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 23 JANUARI 1363 Er „zit müzjèk in de Vlaardingse huis vrouwen", dat hebben verschillende leden van de Nederl. Ver. van Huisvrouwen wel bewezen op de muziekmiddag, die dooi en voor leden werd gehouden in het zaal tje van tennispark Soenda. Vooral de zang kwam deze middag goed aan zijn trek. Dat begon al, toen na het openings woord van mevrouw H. Dales, de presi dente, alle aanwezigen samen het bonds lied zongen en dat werd voortgezét met het zingen yari enkele soli met pianobe geleiding. Zeer in de smaak viel de zang van vrouw L. Hoogland-Ouwertbroek, die zich zelf aan de piano begeleidde. Ter afwis seling declameerde mevrouw M. van Roan-van VUet heel verdienstelijk het ge dicht „De tovermantel". De belangstelling voor deze middag had groter kunnen zijn, maar gezien het weer var de laatste weken was er toch geen reden tot klagen. Volgende week maandag zal het weer feest zijn voor de bejaarden van de Volks bond tegen Drankmisbruik; in de zaal „Ex celsior" treedt dan het gezelschap Boele- ro uit Rotterdam op. De arlisten zijn Paul Reoes, de vlegel aan de vleugel, die tevens de conférence zal verzorgen; The Melody Makers, in een accordeonshow; Boelero met zijn magische vingers en Jossy Co. met internationale zang. Kaarten voor deze feestavond, die om acht uur begint zijn gratis te verkrijgen bij de concierge van de^Volksbond in ge bouw Excelsior, Oosthavenkade 10. A Men is natuurlijk vrij toertochten te or ganiseren, maar laat men ze niet in de echaatskalender opnemen en door de ra dio aankondigen, als de vlag de lading ïrfet dekt. Dit is kort achtereen gebeurd met «en door Haagse particulieren en een dóór de VBDO georganiseerde toertocht. Uit ve le windstreken werden schaatstoeristen daardoor verleid naar deze contreien. te komen, om dan te bemerken, dat ze te doen hadden met een hoogst dilettantisch opgezette schaatstoertocht. Dat ze het slachtoffer waren geworden van de aai»- koadiginges in schaats ka lend er en door de radio, welke bepaalde verwachtingen wek ten, die allerminst werden ingelost. Daar mee maakt men de sehaatstoeristen van elders kopschuw voor deelneming aan toch ten in onze contreien. Laat men, als men geen bij de KNSB aangesloten IJsclub is en riet over het vereiste organisatie apparaat en materiaal beschikt, zich beperken tot toertochten met een lokaal karakter en zich onthouden, van pcblicatieniiddelen, dia misleidend zijn voor sehaatstoeristen van elders. Laten de kranten en het ANP al leen schaatstoertochton resp. in de schaats- kalender opnemen en door de radio om- nepen, die zij van de KNSB doorkrijgen en laai de KNSB op zijn beurt dit alleen doen voor bij hem aangesloten IJsvereni gingen. Zoals het nu gaat, uordt onze, met veel moeite en kosten gepaard gega- ne, gekweekte goodwill ten zeerste ge schaad. BESEF VAN VERA 1ST tvbö RDELIJKUEI D In deze zin heeft het bestuur van Maas lands Ijsvermaak tegenover ons zijn nüs- noegen kenbaar gemaakt over de huidige gang van zaken bij de organisatie van toer-, tochten in onze contreien. De schaats hal ender van de KNSB moet er borg voor staan, dat de. daarin vermelde toertoch ten het schaatstoerisme dienen en dat de Echaatstoerist het genoegen en plezier be leeft, dat toertochten dienen te bieden. Dit ls in elk geval geboden voor toetoehten, die meer beogen; dan een lokaal evene ment. Daar moet een organisatie achter staan, die over de nodige vakkennis, er varing, apparatuur en. materiaal beschikt; niet over één nacht ijs gaat, maar de tocht terdege voorbereidt. Daarvoor-.zijn de ijs- clubs de aangewezen instanties. Vrijbuite- ren is hier uit den boze. Toertocht organi satoren dragen een grote verantwoordelijk- beid. Niet alleen voor een prettig en spor tief verloop, maar vooral ook voor de vei ligheid. en gezondheid der deelnemers. Daartoe moet tijdens de tocht het traject geregeld worden verkend óp mogelijke uit vallers, als gevolg van valpartijen, bevrie zing, uitputting, verdwaling of anderszins. Daarom EHBO-ers niet alleen bij begin en eind, maar over..het gehele traject pa trouillerend, Ttearom een verantwoorde uitzetting en voor geert misverstand vatba re aanduiding van het traject. Met een be schutte, verwarmde startgelegenheid, die het aantal deelnemers kan opvangen. Met controleposten op het IsJ, waardoor de rij ders voor hun stempels niet het ijs af moe ten en een weg oversteken. Met gelegenhe den voor een warme dronk op het traject. De rijders uitgerust met een goede platte grond, waarop het traject is uitgezet en dat niet alleen-voor de plaatselijke Ze ikenden begrijpelijk is. Kortom, de deelnemers moeten zich Op een goéd verzorgde baan tijdens de tocht goed verzorgd weten. Dan alleen beleeft de toerrijder het genoegen en plezier, J71 de huiskamer van de boerderij van de bekende stamboekveefokker A. Chardon zien we hier drie leden van het dagelijks bestuur van Maaslands Ijsvermaak zitten, zich verdiepend in de Organisatie van een nieuw schaats- toerevenement Van rechts naar links voorzitter A, Chardon, secretaris B, M. Stolk en aannemer J. H. van der Ham als 2e voorzitter en hcojdbaan- commissaris, waarvoor hij gekomen is. Hij moet ook weten, dat hij bij mogelijke ongevallen de faciliteiten van de KNSB geniet. WEL RECHT VAN SPREKEN Aan al deze voorwaarden hebben de Haagse" en VBLO-tocht Sn de verste ver- tb niet voldaan.-Daarom hebben zij de goodwill geschaad, die wij voor ..toertoch ten hebben opgebouwd In het enige ge bied dat zich voor toertochten leent, omslo ten door dé agglomeratiedriehoek; Rotter dam - Hoek van Holland - Dén Haag. Wij geloven hiermee de ons geëtaleerde grieven, van deze. Maaslandse IJsvereni ging duidelijk te shebben weergegeven. We WOENSDAG Vaxor: 8 uur, Onder verdenldtig van xedeu- mlsdriji (18 JJ.. 1 -. Stadsgehoorzaal: 8 uur, Toneelgroep Theater voor VKC met „Koningin Eliza oeth.. DONDERDAG Luxor: fl uur, Onder, verdenking van „zeden misdrijf (18 }.)- "V Stadsgehoorzaal: 8 uur, Blanke vrouw in ae Jungle (151 j.). DAGELIJKS Museum voor de Nederl. Zeevisserij, (West- havenkade 4SJ. geopend 10—12.30 en 14—Iff.30 uur. zondag 14—18.30 uur. APOTHEKEN Geopend: Apotheek Ir. A. L, Backer, Koog straat 228. tel. 2162. 2t januari Afnemende maan Zon op 8,33 uur, onder 17.12 uur Maan op 7.43 uur, onder 16.04 uur hebben een ervaren toerrijder, die zowel dan de door deze vereniging uitgeschre ven als aan de gesignaleerde „wilde" toer tochten heeft deelgenomen, zijn persoon lijke belevenissen hierover gevraagd- En deze bleken wonderwel overeen te stem men, met wat we hier de Maaslandse IJs club naar voren hebben laten brengen. De ze vereniging hééft ook wel enig recht van spreken. Zij was de eerste, die in deze con treien met het organiseren van toertoch ten is begonnen. Zij nam in 1947 het Ini tiatief tot de organisatie van de Tiendor- pentoeht: Maasland, Vlaardingen, Schip luiden, Den Hoorn, Wateringen, Kwints- heul, Westerfoo, De Lier, Maasdijk, Maas sluis. Een tocht, die de. deelnemers niet alleen door het Vhetengebied langs het „dorp"- Vlaardingen voert, maar ook het Westland laat doorkruisen. Daarmee heeft Maaslands Ijsvermaak zich de ervaring en reputatie verworven, waardoor het kon gebeurden, dat van heinde en verre bé kende wedstrijdrijders deelnamen aan de deze maand gehouden 100 km.-rit op de Boonervliet, onder wie 21 van de .57 rij ders, die zich als wedstrijdrijders in -de eindrangschikking van de recente elfsteden tocht klasseerden. Daardoor verschenen 2 dagen later niet minder dan 600 deelne mers aan de prestatie toertocht, uitgezet in het Vlietengebied. Voortreffelijk verzórgd en wellicht wxider weerga in ons land. Maar vraag niet, wat aan voorbereiding en uitvoering wordt gevergd en wat ér aan deskundigheid en aan materiaal voor komt kijken, Daarvoor moet ook het schaats- bloed door de aderen stromen in een aan de schaatssport verknocht oord als Maas land. De Maaslandse IJsclub beschikt ook over de outillage voor grootscheepse toer tochten. Zij kan over de veilinghal met een accommodatie voor 5000 deelnemers be schikken, bezit een geluidsinstallatie en het grote korps van medewerkers voor tochten met massale deelneming, met in begrip van artsen. Het bestuur bestaat uit 9 harde werkers, zonder paradepaardjes. Helaas behoort .de organisatie van de.Tien- dorpentochtniet meer tot de mogelijkhe den. Sommige gedeelten van dit traject liggen nu zelfs nog open, vanwege het spuien van warm fabriekswater. Maar ijs en weder dienende heeft Maaslands Ijs vermaak voor het komende weekeinde een ander schaatstoerevenement in het vat zit ten, voor nadere mededelingen waarvan het thans nog te vroeg is, maar dat on- twijfeid de reputatie van deze ijsclub alle eer zal aan doen. - In gebouw Excelsior kwam maandag avond aan het licht, dat er altijd nog ve len zijn, die belangstelling tonen voor de visserij. De zaal was namelijk vrijwel ge heel gevuld tijdens de jaarlijkse Visserij-, voorlichtingsavond van de FtedersverenL ging Vlaardingen. De,avond werd verzorgd door de Inspectie Visserijen, district I van de afdeling Departement Landbouw en Vis serij, te 's-Gr-ayenhage en stond onder leiding van de heer J. Bom, adjunct-inspec teur van deze dienst. De heer D. Kwak- kelstein, voorzitter van de Redêrsvereni- ging Vlaardingen was kennelijk verwonderd over de grote opkomst, maar. niet minder verheugd daarover. Dat bleek Uit zijn ope ningswoord, waarin hij de wens uitsprak, dat. het een goede avond zou worden. ^Haringvisserij met een reeploze vleet", luidde het onderwerp, waarover de heer P. OuWehand van het Nederlands Visserij proefstation te Utrecht zou spreken, maar spreker vond deze aanduiding wat ongeluk kig gekozen omdat men veelal, van mening is, dat de reeploze vleet zo ongeveer ge lijk staat aan een auto zonder benzine of al* een schip zonder roer. Liever koos hij als titel,'voor zijn onderwerp*. „Moderne drijfnetvisserij". Toch kwam later .wel naar voren, dat er nog niet zoveel sprake is - van moderne drljfnetvissérij. "Wel worden nylonnetten ge bruikt en komt plastiek voor op de vis sersschepen, maar verder is/er. nog niet zo heel veel veranderd. Daarom was het heus geen wondér, dat de heer Ouwèhand de uitdrukking bezigde, dat er ook op vis sen jgeb led niets nieuws onder de zon is; later sprak hij zelfs-over het vissen, dat stokoud is. Gewapend met krijt zette, hij op een schoolbord uiteen hoe men vroeger.ter vis vangst ging en schetste aan de hand daarvan do ontwikkeling van de drijfnetvis- scrlj In het kort. Door de veranderingen welke zich hebben voorgedaan, kreeg het beeld van de haringvisserij een ander aan zien. Het gebruik van nylon en plastiek maakte vele dingen wel gemakkelijker en ook minder kwetsbaar, maar het vissen als zodanig-geschiedt vrijwel net zo als vier honderd jaar geleden, aldus de heer Ouwe hand.' De drijfnetvisserij van de laatste jaren past 'nietbij wat men modem pleegt te noemen, .zet hij. Spreker, die zich 'een voor stander, toonde van het vissen 2onder reep, zei dat dit natuurlijk ook kosten met zich brengt, maar niet zoveel als net vissen met repen. Het directe prijsverschil was nogal aanzienlijk. Hij was het zeker niet eens met de menseOi die er van overtuigd zijn, dat de drijfnetvisserij een aflopende zaak is, die spoedig gaat verdwijnen. Aan de h&nd van de voordelen van - het'vissen 2onder reep, zei de hèer Ouwehand, dat de drijfnetvisserij zeker niet hoeft te ver dwijnen; integendeel is er'sprake van een goede toekomst. Ook behoeft men geens zins te vrezen over de opleiding van jonge vissers. Na de causerie volgde een geanimeerde discussie waarbij bleek dat er nogal wat vragen waren, die niet gemakkelijk te be antwoorden waren. De heer W. Spanjers- berg, suppoost 'van het Visserijmuseum, ilet zich niet zo gaüw van de wijs bren gen en was het zeker niet altijd eens met de opvatting van de heer Ouwehand. Met de vertoning van enkele films op vis ser ijgebied, werd de jaarlijkse voorlich tingsavond na - de pauze besloten. Het gebeurt heus niet altijd, dat men tijdens darawedstrijden een speld kan ho ren vallen, maar dinsdagavond was dat in gebouw Excelsior wel het geval tijdens de tweede ronde van de voorwedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap 1963 van Vlaardingen 1ste klasse. Op twee na, hebben alle deelnemers twee partijen ge speeld en dal de spanning er volop in rit moge blijken uit het feit, dat in beide groe. pen zich slechts één speler bevindt, die tweemaal wou. In groep A prijkt Vos bo ven aan de lijst, terwijl in groep B Voer man de leiding beeft. Niet minder dan zes van de acht deelnemers In deze groep scoorden twee punten uit evenzoveel par tijen. In groep A moest Van Veel en ondervin den, dat Koogje in tijdnood remise sleep te uit een praktisch verloren stelling. Een ogenblik van bedachtzaamheid kostte Van Veelen een punt, dat hem later wei eens van pas zou kunnen komen. Smits was slecht op dreef, waarvan Vos- dankbaar profiteerde door tot driemaal toe een zwak ke zet volledig uit te buiten, hetgeen hem de volle winst opleverde. Van Deventer, die de damwapens kruiste met Prins, ken de geen .pardon en vlocht een zeer hechte stelling ineen. Prins werd gedwongen een schijf te offeren, maar dat bleek niet vol doende om zelfs maar remise te forceren. Op keurige wijze won Van Deventer de in gewikkelde partij. Korver hield zich lange tijd staande tégen Mast, maar in het eind spel kon hij het niet bolwerken en moest er in berusten, dat Mast dam haalde en daarmede de partij in zijn voordeel beslis, te. Achterberg had in groep B geen succes met enkele voorposten, want via een af ruil behaalde Van Woerden schijfwinst. Wel wist Achterberg handig te manoevre- ren, maar zonder gunstig resultaat. Overi gens was het een verrassende zet van de witspeler, die hem het voordeel opleverde. Boudewijns het Wapenaar via een zeer eenvoudige drie om drie op dan komen. Daarmede had hij enkele ogenblikken later zijn tweede nederlaag te pakken. Lee wis maakte dankbaar gebruik van een slordig heidje van Verschoor. Ook hier werd het materieel omgezet in winst. Tot midder nacht maakten Voerman en Vermeulen het elkaar moeilijk, maar Voerman had de situatie iets beter bekeken en trok daar door aan het langste eind. De uitslagen luiden; Groep A: C. v. Veelen—W. Koogje 1—1; J. F. v. Deventer-T, A, Prins 2—0; S. Vos-L, Smits 2—0; S. M.Korver ~D, Mast 0—2. Groep B: R. C, v. Woerden-W. Achterberg 2—0; L. Boudewijnsr-G. Wupenaar 0—2; J. Leewïs- L. P. Verschoor 2—0; JVoerman-J. Ver meulen 2—0» VFC zaterdag naar 9 s-Gravensanda Op uitnodiging van de 's-Graverizandse Sportvereniging zal VFC a.s. zaterdag deelnemen aan een zaal voetbaltoernooi in de veilinghal te 's-Gravenzande. Tot de tegenstanders van VFC behoren behalve de organiserende vereniging teams van 's-Gravenzande (zondagafdeltng) en SHS uit Den Haag. Het toernooi begint om halt drie. Uit Ede arriveerde gistermorgen voor bet dierentehuis de heer G„ Kuiper, se cretaris van de afdeling Ede en Omstre ken van de Ned. Vereniging tot Bescher ming van Dieren. Hij had 1000 kUo vogel- voodsel bij zich. Brood, graan, groenvoer en vet. in grote Jutezakken. Geladen In zijn grote personenauto en op de er ach ter gekoppelde, aanhangwagen. Het resul taat van een inzamelingsactie op 40. scho len "in Ede, Becnekoen en Lanteren voor de vogelvoedering in het Waterweggebied en voortgekomen uit een gesprek met de afdeling Vlaardingen-voorzitter F, Boer, toén deze het palels Van een dierentehuis In Ede in ogenschouw was bomen nemen. Want u weet het: het Vlaardingse Die rentchuis aan de Vau Linden van den Heuvellweg moet weg, al Is het nog maar 7 jaar geleden, dat de Vlaardingse bur gemeester het als fonkelnieuw gebouw of ficieel opende. Het moet plaatsmaken voor de uitbreidingen, die zich op het ter rein van de energie- en waterleidingbe drijven aan de Hoflaan moeten voltrekken. Ergo is de Vlaardingse Dierenbescher ming al lange tijd,zoekende naar een andere gelegenheid. Het oog viel op de boerderij van Hoogendara in de polder aan de Broekweg. Maar de noodzakelijke verbou wing bleek al te grote kosten met zich raee te brengen. Daarvoor kon men een pracht van een nieuw Dierentehuis bou wen. Deze richting zal het nu wel uitgaan en vandaar dat bezoek van voorzitter F. Boer aan het nieuwe Edese Dierentehuis, dat, gelet op de verworven reputatie, ken nelijk als voorbeeld voor alle gemeenten kan gelden. Het staat op een perceel grond van 4CHJ0 vierk. meter, dat de ge meente Ede voor f t,- per paar in erf pacht heeft afgestaan. Het is 32 meter lang en 30 meter breed, telt 50 binnenken- nels, 3 buitenkennels, kattenverblijven, dokterskamer,'ontsmettingskamer en keu ken en garage, alles centraal verwarmd met oliestook. De gemeentelijke bijdrage 'in de rond f 70,000 bouwkosten bedroeg .bijna de Ook de tweede serie wedstrijden, die TSB in het kader van haar nederiangtoer- nool maandagavond in de sporthal van bet BPSf-sportpark heeft gehouden, Es Weer Uit stekend geslaagd. Vanaf acht uur hebben de spelers van Sunlight, SCR en TSB weer laten zien, dat zaalvoetbal een uitsteken de conditie-training is en menig doelpunt kon weer worden genoteerd. Dat er deze keer veel minder treffers vielen dan vori ge week bij Sparta en Xerxes, was begrij pelijk en werd min of meer verwacht.. Voorai .de organisator. TSB, deed het niet 20 best maandagavond- al mag als esu'ius worden aangevoerd, dariniet de sterkste spelers in het veld verschenen. Van; het zaterdagelftal deden slechts enkele spelers als invallers mee, terwijl het verder de spelers waren van het zondagteam van de Shell-spartpark bewoners. Toch heerste er weer een gezellige sfeer, mede doordat ai re clubs voldoende supporters hadden-mee gebracht, zelfs het Rotterdamse SCR, Toen na afloop de cijfers werden opgeteld, bleek, dat Sunlight in totaal met 11—8 van TSB de TOVERKRACHT 'de REKLAME OFFICIAL FORD-DEALER heeft plaats voor (met diploma L.T.S;- en bedrilfsopleiding). AanmeldenBosiaan 6-12, Vlaardingen. had gewonnen en SCR met 7—4. Tegen el kaar kwamen SCR en Sunlight tweemaal uit en beide malen trokken de zeepmensen aan het langste eind. Als scheidsrechters fungeerden de heren J. v, Heyst (Vlaar dingen) en J. Romers (Maassluis). De heer A. de Jonge heeft voor de aanvang de spelers verwelkomd en hen .sportieve wedstrijden toegewenst. De wedstrijden hadden inderdaad een zeer sportief ver loop en de gedetailleerde uitslag luidt: Sunlight—TSB 4—0, SCR—TSB l—O, Sun light—SCR 2—1, TSB—Sunlight 1—3. TSB— SCR 1—1, SCR—Sunlight 0—1, Sunlight— TSB 1—3, SCR—TSB 3—1, TSB—Sunlight' 4—3 en TSB—SCR 2—2. helft. Kosten, die ten zeerste werden ge drukt door hartverwarmend en geestdrif tig vrijwilligerswerk en de medewerking van het bedrijfsleven bij de materialen- verstrekking. Dit dierentehuis wordt veel vuldig bezocht door bestuursleden van af delingen, die met bouwplannen voor een dierentehuis rondlopen. TWEEDE ZENDING VOLGT Vorige week werd bet voedsel op de scholen ingezameld, waarbij via de pers ook de gezinnen zonder schoolgaande kin deren werden betrokken door voedsel aan schoolgaande buurkinderen mee te geven, Wegenbouwer Bruit liet met drie bestel auto's het voedsel vande scholen naar het uierentehviis brengen en daar is men, met. behulp van de padvinders: en. .-leden van de Vogelwacht; Zuidwest-Veiuwe, vrij dag, zaterdag en zondagmorgen in de weer geweest met het ^panklaar" maken van het voedsel, zodat het, na aankomst in het Vlaardingse Dierentehuis, onmid dellijk door de Vlaardingse afdeling naac de voed er plaatsen kon worden gedistribu eerd, zonder dat de watervogels er weel van hadden dat. dit afkomstig -was van 8000 kinderen uit de Veluwse bossen.'. Dit is nog maar een eerste zending. Van daag is de afdeling Ede een tweede inza melingsactie begortnen voor de Waterweg gebied-watervogels. DAGELIJKSE BEZOEKER Terwijl het Edese vogelvoeder .werd af geladen, betrad gemeentelyceumrector dr. F.-J. Huisman, met een acktetas in de hand, het dierentehuis. In deze tas bleken f 14.- schuil te gaan, als- bijdrage in de financiering van de vogelvoedering. Het was een van zijn dagelijkse tochten naar het Dierentehuis-sedert het eerste beroep op de Vlaardingse schoolhoofden, hun. me dewerking aan de voederacties te verle nen. Omdat de meeste scholen het „met brood zeggen", heeft hij gemeend dat het gemeenteiyeeum- het- op andere wijze moet doen: met geld en bijvoorbeeld met levertraan, dat de door-en-door-verma gerde vogels thans zo dringend behoeven. Dagelijks brengt hij de flessen lever traan, gekocht van het op het lyceum ver zamelde geld. Afgelopen zaterdag zelfs lü flessen tegelijk. Hij had geld voor 7 fles sen, maar de winkelier deed er 3 flessen bij, omdat het voor de vogelvoedering was. NOG MEER HULP De rijkspolitie te water, die in de stren ge winter van 1956, de vogelvoederactie op grootscheepse wijze organiseerde, doet het niet met flessen.maar met vaten. Vandaar dat aan de voorraad in het Dierentehuis weer een vat palmolie kon worden toegevoegd. Overste P. Silvei heeft aangeboden zijn bemiddeling te ver lenen bij de inschakeling van de twee vliegtuigen, waarover de luchtvaart van de rijkspolitie te water beschikt, als het nodig mocht blijken vogels te voederen, waarbij dit alleen vanuit de lucht moge lijk is. Een dezer dagen arriveert 2000 kilo voedsel uit Barneveld, als resultaat van een actie van daar gelegerde soldaten. De wenk, vogelslachtoffers niet zelf te verplegen, maar ze naar het dierentehuis Gisteravond werd in café Mes te Vlaar dingen de finale beëindigd van de strijd om het kampioenschap 3e klas libre van het district Schiedam. Na 10 jaren achter een tevergeefs in de finale te zijn doorge drongen, heeft de zeer sportieve en sym pathieke biljarter Henk Zeebrechts van ftVO eindelijk de beloning voer zyn door zettingsvermogen gekregen en de titel veroverd. Hij gaat nu meedingen om het gewestelijk kampioenschap, dat het dis trict De Bollenstreek in: Voorhouten or ganiseert Een grote schare supporters zal hem vergezellen. Slechts de laatste van zijn 7 finalepartuen verloor hij en. nog wel van hekkesluiter Dick van Aalst, die daar mee zijn enige zege boekte. Een partij, die met 4 caramboles verschil verloren ging. Maar er was voor Zeebrechts geen vuiltje meer aan de tucht Bovendien verloor ook de kampioen van vorig jaar. Jr v. Dorsen van OBK zijn laatste partij, waardoor Zeebrechts bovendien met 2 matchpunten voorsprong op de leidersplaats eindigde. Uit de moyennes kan worden afgeleid, dat met hem de sterkste speler het dis trict Schiedam in de gewestelijke kaïn- pioenschappen zal vertegenwoordigen. De eindstand luidt; Zeebrechts (HVO) 12 696 246 17 2.90 v. Dorsen (OBK) 10 660 287 13 2.30 Leenders (Kars.b.) 8 «49 244 24 2.66 De Winter (Flard.) 8 625 268 27 2.33 v. Dorp (OBK) 8 640 277 21 2.31 Bijl (DKC) 5 614 258 15 2.38 v. Buuren (Sluis) 3 589 265 15 2235 v. Aalst (de Waal) 578 268 12 2J6 te brengen, heeft gisteren reeds resultaat opgeleverd. Een tiental" mensen bezorgden vogels, die zij hulpeloos haddén aangetroffen of. reeds enkele dagen zelf hadtien verpleegd. Uit Hoek van. Holland werden 8 koeten, een schol ekster en een wulp ter verple ging in het dierentehuis meegebracht. Ze waren zo uitgeput, dat ze zich zonder, meer lieten oppakken. In de Nieuwlant-. polder te Hoek van Holland werd een gro te groep ganzen gevoederd en natuurlijk werden ook weer de dagelijkse tochten- naar de voederplaatsen bij Cincinnati,; Brielse Meer èn Europoort ondernomen,^ Steeds groter worden de concentraties vogels, ondanks de grote dagelijkse sterf te' door uitputtingen bevriezing, omdat 2ij elders in wijde omtrek geen open, wa ter meer aantreffen. Mogen we weer besluiten met a opr te>; wekken uw kinderen of buurkinderen da-, gelijks vogelvoedsel mee naar school te geven en het tonnetje op de toonbanken van de winkeliers, met „Redt een vogel" te gedenken? De commissie voor beeldende kunsten alhier verzocht onlangs aan de staatsse cretaris van onderwijs, kunsten en weten schappen opgenomen te worden in de „Rijkssubsidieregeling aankopen van wer ken van levende Nederlandse kunstenaars door particulieren". Eén dezer dagen ontving de commissie bericht van genoemde staatssecretaris,, waarin werd meegedeeld, dat voor hei jaar 19Ö3 kan wordengerekend op een bedrag van maximaal f 1.800.-. Bedoelde regeling trad op 1 oktober I960 in werking en beoogt bevordering van de levende Nederlandse beeldende kunst en het particulier kunstbezit door het verstrekken van rijkssubsidie op aan-, kopen door natuurlijke personen, die Ne derlands ingezetene zijn. Voor dit doei is op de rijksbegroting een bedrag van f200.000.- uitgetrokken. De hoogte van de per aankoop te verle nen subsidie bedraagt 35 pet. van de vraagprijs van de kunstenaar, met dien verstande, dat geen hogere subsidie dan f350,- wordt verleend. Wanneer de vraag prijs van een kunstwerk beneden f 30- of boven f 2.500,- ligt, wordt geen subsidie verleend. Voorwaarde is, dat het met sub sidie gekochte werk niet binnen vijf jaar zal mogen warden vervreemd, behaudèns toestemming van de staatssecretaris. In tegenstelling tot eerdere berichten heeft De Hollandiaan zondag niet tegen- VFC. maar tegen het Schiedamse SFC ge oefend. Kr(t bestuur van de geelzwarten liet zaterdagmiddag namelijk weten, dat het, gezien de weersomstandigheden, .af zag van .hetspelen van oefenwedstrijden. Een aantal afzeggingen van verschillende spelers had het bestuur in deze beslissing gesteund. De Hollandianen vonden toen vSFC be reid als tegenstander te fungeren en la een aardige wedstrijd moesten de melk mannen de eer aan hun tegenstanders la ten. Met 4-1 werden de jongens van Rem mers verslagen. Het reserveteam deed het beter eu versloeg de Schiedamse reserves met 5-4. Geboren: Mme, s.v. M, C. Woensdregt en E. Versteegt, Korte Hoogstraat 31b; Paul Leonard, z.v. F. Roos en L, Brulnse, Pr. Bernhardiaan 9; Alexandra Willie, d.v. A. Ooms en N. van den Berge. Hor- tensiastr 10b; Irene Nellie, d,v. A. Ooms en N. van den Berge, Hortensiastraat 10b; Pïeter Bob, z.v. W. van Pelt en I. van den Berg, Emmaslraat 36; Gérrit Jo hannes, z-v. J. van der Slot én M. de Zwart, 2e Maasbosstr €4; Dirk Theodorus, z.v. J. van Eij meren en R, P. Visser, Maasland; Slot de Houvelasm 20; Lucas Berend Jan, z.v, J. Grimmerink en A. J, Leemhuis, Van Beethovensingcl 135a. Overleden: Jacob Langendoen, 80 jr» wedr v: A. van der Schee, Bm. Pruis- singel 31,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1