ROTTERDAM NIEUWSBLAD Als huisvrouw moet u weten, wat u hij een atoomoorlog boven 't hoofd hangt Hekman en Groeneveld hebben stuivertje gewisseld VFC opnieuw winnaar in IJstijd-zaalvoetbaltoernooi Sociëteit Presto houdt een grote teenagershow Opnieuw waren Intiem-teams in uitstekende vorm WERKSPOOR AM. H. POOT vrachtwagenchauffeur a. b. kantinejuffrouw Juliana nam revanche op Aggredior en won met 3-0 Als u een jachthond was Wie kent het best de spelregels TITELSTRIJD le KLAS LIBRE Topprestatie van benjamin v. d. Does Agenda Constobankwerkers Machine-bankwerkers Montagewerkers Pijpfitters/ G.¥,«monteurs Instr. pijpfitters Eleeirisch lassers Spoorbrug weigerde dienst Accountantskantoor verplaatst naar V/aalstraat 33 TeL 4676 Hoofdagenbcbap en Redactie: i/tAARDINGEN, Sm. Havenstraat t Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 OUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Drie moeders van drie kinderen troffen we aan In den huize C. Kuijlman, Burg, Verkadesingel ll: de gastvrouw en voor lichtster mevrouw L. Kuijiman-van Dooren en de twee pupillen mevrouw A. v. d. Mo]an-van der Kemp en mevrouw M, Boerdam-Stoecklin. De eerste twee, moe ders van drie jonge kinderen; de laatste, moeder van drie gehuwde kinderen. Drie Vlaardingse huismoeders. Maar mevrouw Boerdam stamt uit Zwitserland en me vrouw Van der Molen uit Schiedam. De gastvrouw is echtgenote en dochter resp. van de adj.-directeur en directeur van drukkerij Van Dooren. We maakten kennis met haar drie kinderen, maar ook met haar drie huisdieren; twee katten en een reus van een jachthond: een prachtige bruin- zilvergrijze Duitse staander. Met hem het allereerst. Want de aan zijn afmetingen aangepaste enorme mand stond in de hal en mevrouw Kuijlman had nauwelijks de deur voor ons geopend ol we stonden oog in oog met hem en begon hij ons te be snuffelen of we door zijn baas geveld jachtwild waren JDj doet niets, stelde mevrouw Kuijlman ons gerust. Met haar begeleidde hij ons naar de huiskamer en sloot zich bij het gezelschap in de huise lijke kring aan. Hij is zowel een goede jachthond als goede huisvriend, lichtte mevrouw Kuijlman toe. Hij zal van het gesprek, waarvoor we waren gekomen, gelukkig niet veel begrepen hebben, ai heelt hü beslist geen woord gemist Al voert een jachthond instinctief de regels voor individuele zelfbescherming uit, hij behoort tot de gelukkige levende schepsels, die geen weet hebben van de dreigingen, die hun boven het hoold hangen, /an de door mensenbreinen uitgedachte methoden om de mensenwereld te vernietigen. Kern energie en kernbommen zeggen hem niets. Daarom behoeft hij er geen struisvogel politiek op na te houden en zijn kop voor deze gevaren niet in het zand te steken. En evenmin zijn kop te breken over de in dividuele zelfbescherming tegen deze ge- varen. De met de ontwikkeling der tech niek parallel lopende voortschrijding der menselijke beschaving oefent in zyn hou denwereld geen enkele invloed uit. In rijn wereld hebben ze zich nooit op de borst geklopt met:- bij ons is bat goed wonen, Verken en. léven. Ze hebben hooit geen weet gehad van water- en luchtverontreini ging, noch hebben zij zich vertrouwd be hoeven te maken met de gevaren van elek triciteit en gasapparaten, Gevaren, die vol komen verbleken bij de omstandigheden, waaronder huidige en toekomstige mensen generaties moeten leven; bedreigd door kern- en waterstofbommen; bedreigd door radio-activiteit, niet alleen als direct ge volg van deze explosies maar vooral ook door de steeds verder schrijdende ontwik keling van de kernenergie, die wellicht in de naaste toekomst een even alledaagse energiebron wordt als thans de elektrici teit- JUIST DE HUISVROUW De Duitse staander leidt zijn onbekom merd hondenbestaan. Maar deze drte huis moeders en wij allemaal moeten ook door gaan met ademhalen, in een mensenwereld, waar deze nieuwe belagers van de mens heid zich onontkoombaar aan ons opdrin gen, Deze drie huismoeders behoren tot de eersten van onze huidige generatie, die da nieuwe gevaren moecag onder de ogen dur ven zien «n daardoor geleerd hebben, met welke maatregelen zü ze te lijf moeten gaan. Omdat zij zich verantwoordelijk voelen voor haar medemensen en bovenal voor haar gezin, haar kinderen. Natuurlijk, zo zegt mevrouw Van der Molen, ben ik ook nu nog verschrikkelijk bang voor een atoom bom aan vap Maar ik kan me nu tegen deze angst verzetten, omdat ik weet, welke ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 12 FEBRUARI 1963 Binnenkort start de jaarlijks terugke rende wedstrijd in spelregelkennis voor senioren, georganiseerd door de Vlaarding se Scheidsrechters Vereniging. Tien vere nigingen, waaronder acht Vlaardingse, hebben voor deze serie testwedsfcrijden ingeschreven. De voorronden worden op twee avonden gehouden, t.w. woensdag 13 februari in. het Sunlight paviljoen en woensdag 20 februari in het clubgebouw van De Holland iaan. Op de eerste avond komen tegen elkaar uit de verenigingen: Sunlight, The Red Stars, H.V.O., R.K, W.I.K., en Fortuna. De tweede avond: De HoMandiaah, Excelsior M, Naaldwijk, V.F.C. en Zwaluwen. Beide avonden beginnen om half acht. Dc finale wordt woensdag 6 maart ge bonden, Fortuna zal trachten de beker de finitief in be2it te krijgen. In de afgelo pen twee jaar wist Fortuna n.l. beide ke-: ren als overwinnaar te eindigen. In de finale komen vier verenigingen uit, die in de twee voorronden in totaal de hoogste pumtenaantallen hebben behaald. Het maximum te behalen puntenaautal bedraagt 150, die bijeengebracht kunnen worden door vijf seniorleden, die ieder vijf vragen te beantwoorden krijgen. Ongetwijfeld zal er, juist van, de zijde der ni et-deelnemende voetballiefhebbers, een grote belangstelling bestaan voor dit interessante treffen. Belangstellenden zijn op de avonden van harte welkom! gevaren me staan te wachten. Ik heb nu het geruststellende gevoel, dat ik-weet, wat ik zal moeten doen. Omdat ik weet, dat ik dan onmiddellijk handelend zal optreden, om mijn kinderen en huis en haard zo goed mogelijk te beschermen. Ik zal onmiddellijk de maatregelen gaan treffen, die mij ge leerd zijn en ik zal dan geen tijd voor angst hebben. Mijn man vindt dit ook een gerust stellend gevoel. Mocht onverhoopt tot een atoomoorlog worden, overgegaan, tien tegen één immers, dat er een bom valt, terwijl de man op zijn werk is en de huisvrouw de zorg heeft over huis en gezin. DOOR EIS VOOR VROUWEN Daarom is de individuele zelfbescherming (IZB) tot de huisvrouwen gericht. Daarom gaat het onderricht In de IZB uit van de alle vrouwenverenigingen overkoepelende vrouwenorganisatie: Stichting Nederlandse Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening (WH). En omdat de WH zich daarbij niet alleen richt tot de bij haar aan gesloten leden, maar tot alle huisvrouwen, heeft men ons in contact gebracht met deze drie huismoeders. Want noch mevrouw Kuijlman als voorlichtster, noch de dames Van der Molen en Boerdam, zijn lid. van een vrouwenvereniging.. Huisvrouwen, lich ten andere huisvrouwen in voor wat haar te wachten, kan staan en wat haar dan te doen staat Dat doen ze gezellig bij elkaar thuis. Huiskamergesprekken wordt dit ge noemd. De totale voorlichting bestaat uit drie van deze gesprekken en aan het slot van het laatste gesprek krijgen de dames van de voorlichtster een boekje mee naar huis, waarin alles over de gegeven voor lichting is samengevat. Allemaal gratis. De dames Van der Molen en Boerdam behoren tot de huisvrouwen, die deze voor lichting achter de rug hebben, Zij zijn ge* nezen van de waan, dat bij een atoomoorlog loeh. files verloren is en zij daar volkomen machteloos tegen zijn. Zij weten, dat er niet op elke vierkante kilometer een atoombom tot explosie zal komen en dat, als zij er maar ver genoeg vandaan wonen, zij de maatregelen kunnen treffen, om zich en haar kinderen en haar huis tegen de gevolgen te beschermen. Met name ook tegen de radio-activiteit. Neemt daarom een voorheeld aan deze huismoeders, geeft u zich op aan het secretariaat van de WH of aan een der voorlichtsters. Vraagt ook uw vriendinnen, uw kennissen of uw buren mee te doen. Vormt een clubje van 10 tot 12 huisvrouwen. De voorlichtster maakt met u een afspraak, wanneer en waar de drie huiskamerbesprekingen te houden. Beseft uw verantwoordelijkheid tegenover uw gezin. Het wordt u zo gemakkelijk mo gelijk gemaakt, dank zij het initiatief van de WH: voorlichting door en voor huis vrouwen. De voorlichtsters wonen over 0 Dit is de sfeer van een huiskamergesprek bij de voorlichting over het atoomgevaar. In het midden de voorlichtster, mevrouw Kuijlman. Links en rechts van haar de dames die in drie kamergesprekken zijn voorgelicht; mevrouw Van der Molen en mevrouw Boerdam. de gehele gemeente verspreid. We hebben haar adressen onlangs gepubliceerd. Is u ze kwijt, geen bezwaar, secretaresse WH, mevrouw H. Qualm-Hoogerwerf. Kethel- weg 15, tel. 2226, zal u de weg graag wijzen. Met beiden een zege aan hun score toe te voegen hebben de Vlaardinger Eppo Hekman en de Maassluizer Leen Groene veld hun nek aan nek-race voortgezet in de titelstrijd le klas libre van het district Schiedam, op twee biljarts in de zaak van Freek Weber aan de Binnensingel in Vlaar dingen- Maar titelhouder Groeneveld had in zijn partij tegen Rienus Oostveen zoveel beurten nodig, dat zijn algemeen moyenne van 7.21 naar 6.88 duikelde. En omdat dat van Eppo Hekman van 6.80 naar 6.94 klom. hebben Groeneveld en Hekman stuivertje gewisseld en voert de Vlaardinger thans de ranglijst aan. Nu, behalve Oostveen, ook Tinus Kooy een nederlaag kreeg te incas seren, is de titelstrijd nu ook theoretisch uitsluitend een aangelegenheid tussen het bovenste tweetal geworden. Hulb van der Does maakte hiervan gebruik door naar de derde plaats op te rukken. Hij kwam in zijn partij tegen Klaas Dijkshoorn met een mo- Na het winnen van de wisselbeker vo rige week, heeft VFC gisteren met succes dit kleinood verdedigd tegen een vijftal andere tegenstanders. Do geel-zwarten, die vorige week lijrl nodig hadden orn zich aan de afwijkende spelregels van het zaalvoetbal te wennen, lieten er ditmaal geen twijfel over bestaan, dat zij de prijs mpnieuw mee naar Vlaardingen veilde ne men. Zonder ook maar een punt af P* staan, eindigden zij als eerste ln hun poule en in de finale tegen de andere poulewinnaar, het Rotterdamse Tediro wonnen zij eveneens. Voor de tweede ach tereenvolgende maal ging de ÏJstijdtro fee dus naar het Sportpark en wanneer Dank zy de opnieuw uitstekende resul taten van de Inliem-teams hebben de Vlaardingse tafeltennisverenigingen de ba lans aan de gcede kant laten doorslaan, want uit de 22 gespeelde wedstrijden wer den 27 punten behaald. Intiem werd op nieuw topscorer met 15 punten uit 9 wed strijden. Reflex gaat zich zachtjes aan her stellen en noteerde 5 punten uit evenzoveel wedstrijden. De Hollandiaan bleef Iets be neden het gemiddelde, hetgeen blijkt uit de score van 5 punten uit 6 ontmoetingen. De Windmolens tenslptte wonnen en verlo ren een wedstryd. Met 73 beet Intiem 1 het eerste team van N.K.F. van zicfy af en behoudt daar door nog steeds de tweede plaats. Intiem 2 is nog steeds ongeslagen en ook nog zon der puntenverlies. Ditmaal moest de Pel molen 1 er met 82 aan geloven, Bors- boom zorgde voor de hattrick. Intiem 3 stelde hevig teleur door met 64 te ver liezen van het laaggeplaatste eerste team van C.B. Daarentegen een klinkende 100 overwinning van Intiem 4 op stadgenote Sunlight 2, waarbij commentaar verder overbodig is. Een benauwde 64 zege van Intiem 6 op U.S.V. 5 betekende voor dit team het behouden van de derde plaats. Intiem 7 herstelde zich keurig en daarvan werd Nationale 4, dat met 91 verloor, liet slachtoffer. De nieuwelingen, die bet acht ste ieam van de blauwhemden vormen, deden het eveneens goed. want Elan 13 werd met een 91 nederlaag huiswaarts In de Stadsgehoorzaal zal zaterdagavond weer een grote teenagershow worden ge houden. Echter niet georganiseerd door de Stichting Stadsgehoorzaal, zoals vorig jaar maar ditmaal door een onlangs opgerichte Sociëteit, die zich „Presto*' noemt. Het wordt niet zomaar een teenagershow, want een en ander is vrü goed opgezet. Er is een nationaal concours aan verbonden met medewerking van bekende ensembles met als sluitstuk een show te geven door radio- en televisieartiesten, met als gastvrouw*. Lonneke Hoogland. „Presto", dat eigenlijk pas na de voor stelling van zaterdag officieel gaat draaien, heeft reeds 150 leden geregistreerd, maar verwacht wordt, dat dit aantal spoedig groter zal worden, Men stelt zich ten doel DINSDAG Luxor, b uur. Blonde meisjes voor Havana (18 Jr) Stadsgehoorzaal, 8 uur. Feestavond P,v. Wil ton-Fijenoord. Harmonie, uur, Bijeenkomst studiekring Vlaardingen. Voordracht met dia's door A J de Looze over ..Zwerftocht door de natuur" WOENSDAG Luxor, 2 38 uur, Do gouden antilope fa. 1.); 8 uur, Blonde meisjes voor Havana f 18 j.). Stadsgehoorzaal, 8 uur. Carrousel van het nachtleven (18 j.}. Dr. A. Plesmanschool. 7.30 uur. declamatie- cursus Harmonie, 8 uur, Nutslezing met alas door J. Hammes over „Een reis naar testamentische plaatsen in bet Midden-Oosten". 13 februari Afnemende maan Zon op 801 uur, order 17.48. uur Maan op 23.07 uur, onder 10.10 uur om iets te doen in Vlaardingen, waaraan volgens het bestuur behoefte is. Zelfs wordt reeds gesproken over een eigen ge bouw, dat in principe reeds zou zijn toe gezegd. Er wordt naar gestreefd, om het bedrijfsleven er nauw bij te betrekken en om het contact blijvend, te houden. De vraag kan daarbij gesteld worden hoe de "Vlaardingse jeugd zal reageren op deze nieuwe soort van activiteit. Reeds heeft men. een Jeugdvereniging, welke zeer groots van opzet is en. waarin de jeugd zich naar onze mening behoorlijk kan ont spannen. Maar Presto wiï blijkbaar nog meer dan deze Jeugdvereniging, welke luistert naar de naam „Liefde en Vrede" Het zijn meest afgestudeerde scholie ren van het middelbaar onderwijs die lid zijn van. Presto en onder ben bevinden zich diverse Schiedammers, In totaal zullen rond zeventig personen me dewerking verlenen aan deze eerste grote avond van Presto, Speciale medewerkers zijn The Crazy Brothers (bekend van Vlaardingen presenteert rich) en het Vlaardingse trio The Vanodo's. Een acht tal amateurensembles uit Rotterdam. Schiedam en Vlaardingen zal eveneens op het Gehoorzaalpodium verschijnen om. mee te dingen naar de wisselbeker, die abs prijs is ingezet. t Daarnaast zal modem ballet te zien zijn en zal een goochelaar voor andere afwis seling zorgen. Er heeft zich inmiddels een bestuur gevormd dat bestaat uit de heren M. Harskamp, voorzitter; K. Stadhouders, vice-voorzitter: D, Verhagen, secretaris en als leden C. Both en R, Vervoort. gezonden. Intiem 9, eveneens bestaande uit nieuwelingen versloeg V.B.P. 4 met 8—2. Het enige gelijke spel ontstond uit de om- moeting tussen Intieirr 5 en Cincinnati 1. Vink had daar zeker geen schuld aan, want hij kwam zelfs tot een hattrick. Reflex, dat de eerste ontmoeting tegen 21-Up met 73 won, moest toezien hoe de Rotterdammers op eigen terrein revanche namen en niet zo zuinig ook, want De Graaf, De Bruyn en Hoogendyk brachten het niet verder dan een 8—2 nederlaag. De reserves van Reflex behaalden een uitstekende 64 overwinning op heit sterke Stadhuis 1. Reflex 3 verloor met 8—2 van Caltex 1, maar het vierde team van de Reflexanen versloeg het vierde van Cin cinnati met liefst 91. Dank zij een zeer goede wedstrijd van mej. Bouter en een overwinning in het dubbelspel, kwam Re flex 5 tegen Stokvis 4 tot een 55 gelijk spel Met 91 versloeg De HoLlandiaan 3 het vijfde team van Telefoon, terwijl De Hol land iaan 4 tegen R-A.P. 3 55 gelijkspeel de. Flardinga 2 verloor met 10-D van De Hollandiaan 5 en met 64 zag De HoPan- diaan 6 hoe Nassatikade 3 de punten, mee naar Rotterdam aam. Slecht was het re sultaat van De Hollandiaan 1, iat met 100 een nronsternederlaag leed tegèn Milksteamers 2. De junioren verloren met dezelfde cijfers van de jeugd van Nassau kade. Ten slotte bleef Windmolens I met 100 baas over Mullerco 1 en verloor het tweede met 82 van Oversehie 4, BEDRIJF TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerken; (met N.V.L.-diploma). Tevens bestaat op onze FITTERS SCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar), de mogelijkheid een versnelde opleiding tot pijpfitter voor de olie verwerkende en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op een onzer binnenlandse montagewerken, a Regeling voor reisgeldvergoeding of kost- en. reisgeld vergoeding, Gratis bedrijfskleding Gunstige winscaandeekegeling Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 13 februari a.s. tussen 7 en 8 uur n.m bij het Gew. Arbeidsbureau te VLAARDINGEN, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis- en vemsimkosten by sollicitatie worden vergoed. D« directie van het NIEUWSBLAD behoudt zien het recilt voor advertenties zonder opgaaf van redenen te weigeren. 8t! advertenties onder num mer worden aan tie Adver teerder niet doorgegeven, drukwerken circulaires en dergelijke stukken afkom stig van tussenpersonen, hetzelfde geldt voor andere stukken, welke niet bona fide op de inhoud van de advertentie reflecteren Stukken, die bp bet blad blijven berusten, worden na een maand na controle va» de inhoud vernietigd. Voor fouten m telefonisch opgegeven Advertenties is bet blad niet aansprake lijk. Verzoek om herplaat sing zonder betaling of restitutie tan derhalve niet worden Ingewilligd. Wie het Nieuwsblad leest weet van alles het meest Neptunus volgende week opnieuw een tournooi organiseert zullen de geelzwar ten dus in staat worden gesteld deze his torische beker definitief in hun bezit te krijgen. Natuurlijk kan men het zaalvoetbal niet vergelijken met het spel op de grasmat, maar in ieder geval is deze sport een uitkomst voor die verenigingen, die door hur slechte accommodatie niet in staat zijn de spelers in deze moeilijke tijd be zig te houden. Door het tournooi een wed strijdelement te geven zijn de zaalvoet balwecïstrijden bovendien spannend eri het publiek kan zich dientengevolge ir voldoende mate amuseren. Het is daar om jammer, dat men in Vlaardingen niet over een zaalruimte beschikt, waarin de voetballers en het voetbal minnen de pu bliek zich in deze tijd kan amuseren. La ten we dus maar blijven hopen, dat een winter als de huidige niet al te snel te rugkomt, Voor de volledigheid geven wij u nog de uitslagen van de poule, waarin VFC uitkwam. AlblasscrdamProgess 4—5; Leonidas VOC 12' VFCAlblasscrdam 31Pro gressVOC 54: LeonidasVFC 14; AlblasserdamVOC 72; ProgressLeo nidas 2—4; VFC—VOC 10—2; Alblasser damLeonidas 45; ProgressVFC 49 Finale: VFCTediro 42. Maandagmiddag kwam. voor het eerst na lange tijd, bij de spoorwegen in Vlaar dingen het verzoek om de spoorbrug te openen. Aan dat verzoek werd gevolg ge geven, maar toen de brug weer gesloten moest worden, ontstonden er moeilijkhe den, Het draaibare deed van de brug kwam niet geheel op zijn plaats, zodat het spoorwegverkeer gestremd was. Met man en macht is er gewerkt om de storing op te heffen, wat na ongeveer een kwartier gelukte. Twee treinen liepen door deze storing een geringe vertraging op. BRANDJE Doordat een kachelpijpje oververhit raakte, brak brand uit in de consumptie tent van J. Tuinder aan de Vleersteeg. Een houten schot vatte vlam, maar de brandweer was het vuur spoedig meester. De schade bleef beperkt. yenne van 9.09 uit de bus. Deze benjamin heeft het laatste jaar zoveel aan kracht ge wonnen, dat de verwachting gewettigd is, dat hij volgend jaar als een van de grote favorieten voor het kampioenschap te klas libre start, ja zelfs dan tot een algemeen moyenne kan komen, dat hem naar de haofdktas doet promoveren. Gerrit van Gendt, die met mime voorsprong over Ti nus Kooy zegevierde, is nu nog de enige, achter wiens naam een moyenne van boven de 7.- prijkt, al kwam hü dan tegen Tinas slechts tot een partijmoyenne van 6-67. DE PARTIJEN De anders toch zo vaardige kleinspel- speler Nol van der Maarel is in deze titel strijd niet te herkennen. Tegen Eppo bracht Nol er helemaal niets van terecht. Zegge en schrijve 64 caramboles had hij bijeen, toen Eppo de partij uitmaakte. Eppo noteerde drie series van in de 30. In de zesde beurt 33, in de zevende beurt 32 en in de achtste beurt 14 caramboles scorend, stond hij na 8 beurten vóór met; 14—104. Een moyenne van 13.-! Maar voor de resterende 96 ca ramboles had hij nog 13 beurten nodig, belaas. De strijd tussen de Schiedammer Tinus Kooy cci dc Maassluizer Gerrit van Gendt ging aanvankelijk gelijk op. Maar na de tiende beurt liep Van Gendt definitief van Kooy weg, om zijn partij te besluiten met een sublieme serie van 41. Huib van der Does heeft Ln zijn partij tegen Klaas Dijkshoorn voor een daverend sloteffect gezorgd. In zijn laatste vijf beur ten scoorde Huib niet minder dan 103 ca ramboles bijeen, wat betekent, dat hij in deze slotfase met een moyenne van ruim 20.- speelde. In de 19e beurt kwam hij mee een serie van 47 voor de dag en hij besloot met een serie van 34. Een geweld, waar door Klaas werd overspoeld en op 126 bleef staan. En dat terwijl de stand na de 17e beurt 9297 was geweest en een spannende, gelijk opgaande pairtij in het verschiet leek tc liggen. Een partij, gespeend van hoogtepunten, was het duel tussen leider Groeneveld en outsider Rienus Oostveen. Bij beiden wilde het niet lukken, waardoor deze party een moeizaam karakter droeg en beide spelers een eind beneden hun normale kunnen bleven. Rienus Oostveen herstelde zich uitste kend in zijn tweede partij van deze avond door het duel met Kees van Duikeren na 20 beurten in zijn voordeel tc beslissen. Rienus opende de partij met een serie van 42. Maar dit bleef toch het enige vuurwerk in deze strijd, waarin Van Dui keren met veel pech had te kampen en ver achter bleef. De slotpartij van deze avond bracht Nol v. d. Maarel eindelijk weer eens een zege. Maar bijzonder vlot is bet toch niet gegaan. De voorsprong van 2042 die hij na de 6e beurt had, was na de 13e beurt tot 101104 geslonken. De serie van 28, waarmee hij in de 17e beurt zijn voor sprong vergrootte, bleek van beslissende betekenis. Tinus Kooy kwam 41 caramboles tekort. Partijresultaten: v. d. Maarel 64 26 10 2.46 Hekman 200 26 33 7.69 Kooy 120 30 20 4.— v. Gendt 200 - 30 41 6.67 Dijkshoorn 126 22 31 5.73 v. d. Does 200 22 47 9.09 Groeneveld 200 35 25 5.71 Oostveen 164 35 24 4.69 Oostveen 200 28 42 7.14 v. Duikeren 103 28 12 3-86 Kooy 159 29 38 5-48 v. d. Maarel 200 29 28 - 6.90 Stand: Hekman 6 10 1166 168 53 6.94 Groeneveld 6 10 1101 160 58 6.88 v. d. Does 8 10 1524 230 51 6.63 Oostveen 8 10 1471 253 43 5.81 v. Gendt 7 8 1356 187 41 7.25 Kooy 3 3 1375 265 38 5.19 v. Duikeren 7 6 1116 232 68 4.81 v. d. Maarel 7 4 1120 188 60 5.95 v. d. Lee 6 2 855 191 36 4.48 Dijkshoorn 7 2 1220 253 31 4,33 Het Vlaardings-Schiedams volleybal- duel tussen Aggredior en Juliana, dat za terdagavond in de gymnastiekzaal aan do Delftseveerweg plaats vond is geëindigd in een 39 overwinning voor het Schle- damse Juliana, Op duidelijke wijze namen de oranjehemden daarmee revanche op de destyds ln Schiedam geleden nederlaag op eigen terrein. Met vjjf punten voorsprong hadden de Schiedammers reeds de leiding in het klassement, maar er waren twee wedstrijden meer gespeeld dan Aggredior. dat dus relatief slechts een punt achter stond. Wel is thans de voorsprong ver groot tot drie punten, maar kansloos zün de Vlaardingers nog niet, want er heerst nog volop spanning in de kopgroep van de eerste klasse afdeling Rotterdam, waar voor de ontmoeting werd gespeeld. In alle opzichten komt de overwinning toe aan Juliana, wamt de aanvallen zaten goed in elkaar en werden, keurig opge bouwd, terwijl ook de defensie zich uit stekend heeft geweerd. Niettemin heeft Aggredior een redelijke kans gehad om een gelijkspel uit de ontmoeting te halen, maar op het kritieke moment faalde men. Dat gebeurde ln de derde set toen de Vlaardjngers zich een 1413 voorsprong hadden verworven. Aggredior had de op slag en slechts een enkel punt was genoeg om setwinst te verkrijgen. Juliana mocht zeker niet mopperen, dat deze opslag fou tief werd gespeeld en meteen een dank baar gebruik er van maakte door de ogen schijnlijke nederlaag om te zetten m een 1614 overwinning. Aggrediors beste speler, J. v. d. Griend, die uit Dordrecht moest komen had met vertraging te kampen en kwam? daardoor vrij laat in het lokaal aan. Door deze handicap is het onder meer tc verklaren, dat de eerste set verloren ging voor de thuisdub en wel met de groxe cijfers, 152, Keurig herstelde Aggredior zich in de tweede set, maar ondanks een 73 voorsprong, zorgden de Schiedammers Keizer en Zoeters er met harde smashes voor. dat deze set eindigde ir een voor hen 15—12 overwinning. Weliswaar moet het onwaarschijnlijk worden geacht, dat Aggredior dit jaar af- delingskampioen zal worden, maar even min staat het vast, dat Juliana zich reeds kampioen mag noemen. Het team van Aggredior bestond uit de spelers H v. Baaien, J. de Heide, J. v d. Griend. D Ritburg, C. Slings en C. on J, Zevenbergen. De Schiedammers waren met de spe lers. A. P. Besnijen. J, Keizer. C. dc Mun- nik, J. M. v. Veen, P. W, en C. H. Zoeters en P. Wassenaar naar de Del ftse veer weg gekomen. Privé adres blijft Van Jïeutszpark 12. f - Nieuwe telefoonaansluiting no. 9698. KLEPRA N.V. .-raagt voor bestelwerk voor enkele dagen per week (8 tot 14.30 u.) Beide liefst woonachtig in Maassluis of naaste omgeving. Eventueel Vlaardingen. Aanmelden: Industrieweg 16, Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1