ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD FW Bloemenhulde aan de drie dapperen hij reddingsactie In Oude Haven SCHIEDAM Studiekring bracht bezoek aan de Alblasserwaard Voor Vlaardingse damtitel zijn vier kandidaten Aquarianten kunnen een diploma halen Weer ledenwinst voor MVON W. de Roo vereoigingskampioen van gymnastiekver. Hollandia Wat zich afspeelde m de poiiTiEKArmm Winkelgalerij Parkweg in mei geheel bezet Een pseudo-ambtenaar gaat rond Agenda Uit het politierapport Mooie circusfilm bij het NÏVON Vrijdag CJV-feest in De Rank A T cy AAR. ANNf-ER. Majoor Gerstel komt Burgerlijke stand KLANTEN bij duizenden THEATER Zeelui stalen fiets Burgerlijke stand ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 13 FEBRUARI 1953 Hoofiiageiitsciup er Eedactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel, 3229 KedacWe: Tel. 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 1NSUL1NDES1NÜEL 33 Drieënhalf jaar waren ze getrouwd en woonden zij met hun 2 jarig dochtertje ln bij zijn ouders aan de Spoorslngel: het jonge gezin Kapel. Op de dag, 'dat zij van het huisvestingsbureau bericht W- ■vingen, dat hun een huis in de B&b- bernpolder was toegewezen, verdronk tie 23-jarigo Man us Kapel jammerlijk ia de Oude Haven. De kalender wees vember 1962 aan. Op de klok was het even over 8 uur in de morgen. Gezeteir achter het stuur van een nieuw model PTT wagen stortte de jeugdige PTT-hestelier van de kade en de auto verdween onder de oppervlakte van het koude water, waarbij het dak zichtbaar bleef. Enkele minuten later stapte Joop Dekker, met een zere keel en zich niet lekker voelend, uifl rijn woning aan de Westhavenka- de om zich naar zijn dokter te begeven. Het opstootje aan de "have akant ziende, vroeg hij wat er aan de hand was. Er ligt een auto i» het water, werd hem geantwoord. Dat is toch niet zo iets bij zonders? Nee, maar er zit een mens in. ïïelpt er dan niémand? De politie is gealar meerd en. iemand is op zoek aaar een Ijzer voorwerp-om een der ruiten te kun nen inslaan. Joop bedacht zich geen mo ment. Hij rukte zijn bovenkleding en schopte zijn schoenen uit. klom op het dak van de auto en dook naar de portier deur. Tot viermaal 'toe. Maar zijn pogin gen de deur open te rukken, waren te vergeefs. Inmiddels waren ook hoofdagent C. W. Melkert en agent W. Weilner met de surveillaneeauto op de plaats van het onheil verschenea. Op surveillance in de stad waren zij vanuit het politiebureau van het ongeval op de hoogte gesteld en nog geen twee minuten later stonden zij hun laarzen uit te trekken, om vervolgens «veneens in het koude water te duiken. Maar ook zij deden vruchteloze pogingen de auto binnen te komen. Totdat iemand op de kant opmerkte, dat de portier deur een schuifdeur was. Maar ook de ze wetenschap baatte niet. De deur zat on wrikbaar vast. Toen besloot agent Well- ner, nadat hoofdagent Melkert hem een touw om het middel had gebonden, zich eer weg door de versplinterde voorruit te banen, waarbij hij er in slaagde de drenkeling naar de oppervlakte te bren gen, Helaas bleken de manhaftige pogin gen van dit drietal dapperen om dit jonge leven te redden, tevergeefs te zijn ge- wee^L De, levensgeesten waren reeds ge weken. De bijzondere sluiting van deze PTT-wagen had hun parten gespeeld. Met het oog op diefstal is deze van eon con structie, dat de bestuurder de deur van buitan met een bijzondere sleutel kan ope» nen en na hem achter zich te hebben gesloten, alleen nog maar van binnen uit was te openen. Dit tragische ongeval herleefde giste ren jn de kantine van het politiebureau. Tijdens een korte plechtigheid, die- aan de opening van de eerste politiecursus van dit jaar vooraf ging. In i het teken van St. Valentijnsdag, waarop 'het in Engeland en Schotland een traditie is, dat goede bekenden elkaar vriendschapsbewijzen in de vorm van een bbemengroet zenden, In Nederland is de bloemistenwereld al vele jaren bezig op St. Valentijnsdag'een traditie te scheppen met Nederlanders een bloemenhulde te brengen, die op hartverwarmende wijze van hun opofferingsgezindheid voor hun medemensen hebben blijk gegeven. St. Valentijnsdag vond de jonge VJpar- dingse bloemist L. Borsboom een uitge zochte gelegenheid om van zijn gevoelens var. respect en vriendschap te getuigen, voor de reddingspogingen van dit drietal, ook al waren zjj helaas tevergeefs ge weest. Politiecommissaris dr. C. N. Peijs- ter was natuurlijk gaarne bereid zijn me dewerking je verlenen en meende, dat het moment, waarop de leden van zijn korps voor de cursus in de kantine verenigd waren, daarvoor een geschikte gelegenhei waren, daarvoor een geschikte gelegen- dagen vóór St. Valentijnsdag de huldiging held was. Daardoor beleefden we twee van dit drietal voor het front van de cur sisten. Van Nicoline Vons, de charmante verkoopster van bloemist Borsboom. kre gen zij ieder een prachtig bloemstuk in ontvangst te nemen, waarvan de opmaak duidelijk de Vogel-scholing verraadde, waarvan de heer Borsboom enkele jaren heeft geprofiteerd, alvorens zich zelfstan dig te vestigen. Zijn korte toespraakje getuigde er duidelijk van, dat hij het be ter met bloemen dan met woorden kan zeggen. Het drietal toonde zich even dui delijk verrukt over zijn staaltje van Op- maakkunst en erkentelijk voor dit bloe- menrijk gebaar. De commissaris plaats te dit met de hem zo eigen jovialiteit- in de juiste luister: het aan St. Valentijns dag onverbrekelijk begrip van kameraad schap. Bij zijn korte teruggreep op het voor het gezin Kapel zo noodlottige ge beuren, onthulde hij, dat Joop Dekker van de burgemeester een schriftelijke dankbetuiging heeft ontvangen en de daad van beide politiemannen door onze eerste burger, ais hoofd van de politie, met een geldelijke beloning was gewaardeerd. NASCHRIFT De in de Vlaardingse voetbalwereld welbekende Joop Dekker heeft van zijn vergeefse reddingspogingen geen nadelige gevolgen over gehouden. Het voorgeno men. bezoek aan de dokter is er bij in geschoten. Nadat zijn vrouw hem met een baddoek flink warm had gewreven, stapte hij in de auto van zijti schoonva der, die hem naar de Wpteringschool bracht, waar Joop sedert juli vorig jaar het personeelskorps heeft versterkt. Zo tijdig leverde de heer Buitelaar hem af, dat Joop nog vóór schooltijd zijn 4e klas kon binnenstappen, waar hij de gehele dag heeft les gegeven. Maar de van GeldermaJsen afkomstige agent W, Weilner (23) is er minder for tuinlijk van af gekomen. Hij had veel wa ter naar binnen gekregen en hij is flink Van l.n.r.; Joop Dekker, agent W. Weil ner, hoofdagent C. W. Melkert, "bloemist L. Borsboom en Nicoline Vons. ziek geweest. Wel doet hij weer dienst, maar helemaal genezen is hij nog aller minst, Maar de sterk gebouwde hoofd agent C. W. Melkert, heeft er, evenmin als Joop Dekker, iets van overgehouden, a' was zijn vrouw wel erg geschrokken, toen een collega kleren voor haar man bij haar w askomen ophalen. Hij enzijn collega Weilner zaten op dat moment op het in de Oude Haven ge meerde marechausseeschip in marechaus see-uniform, dat hun was verstrekt, na dat ze op dit schip, onmiddellijk na hun reddingsactie, onder de warme douche waren gestopt. De nieuwe winkelgalerij aan de Park. weg mag dan slechts druppelsgewijze vol lopen met nieuwe bedrijven, doch zal er nog wel enige tijd overheen gaan voor alle winkelpa oden bezet zijn. Vorige week open de Apotheek Van Westendorp haar nieuwe pand (naast de zelfbedieningszaak van ..De Spar") en bij de jl. zaterdag gehou den receptie bleek, dat deze onderneming vele vrienden en relaties heeft. Niet alleen bevonden zich vele personen in de keurig uitgevoerde apotheek, maar we telden ook ruim vijftig bloemstukken als bewijs, dat deze apotheek grote bekendheid geniet. Op nummer 371 (lussen het „Doe-het- zelf-centrunV' en Pedro Snackbar"i kom en dames-eonfectiebedxvjf. Ook de nummers 313, 363 en 365 staan eeg en niets wijst erop, dat deze winkels binnenkort betrokken zullen worden. Wel zal nog deze maand de vijfde dameskap salon in Nieuwland worden geopend, op woensdag 27 februari start de dameskap salon „Martina". Recht tegenover de te openen zaak is reeds een dameskapsalon (Elegange), dan Is er een in de Mgr. No- lensiaan (Ellen), verder aan de Parkweg de dameskapsalon Steenis en de da mes- en herenkapsalon v, d. Kruit aan de Mgr. Nolenslaan. De Sehiedamse dames die in Nieiiwiapd wonen, 2uilen dus straks geen moeite hebben bij het vinden van een geschikte kapsalon. Binnenkort zal er ook in het kruideniersbedrijf nog meer •oncurrentie komen, want de fa. De Jong heeft de panden 375 en 377 sinds novem ber 1962 gehuurd. Vermoedelijk opent de ze zaak in mei met ongeveer twaalf man personeel. De onbekende figuur, die naar wij gis teren berichten zich opdringt aan Sehie damse dames, voorgevend een ambtenaar van de woningdienst te zijn heeft zich ook in andere straten van onze stad toe gang tot woningen verschaft onder soort gelijk voorwendsels. Zo is hij in de Jo han Vermeerstraai, in cle Pieter do Hooghstraat, de f Goeman Borghesius- straat. waar hij inlichtingen won over do samenstelling van het gezin en in do B.K.-Iaan waar hij zich aandiende ais ambtenaar van debevolking, bel rist met corrigeren van een administratieve fout. Er is nergens iets ontvreemd. Zijn signalement, dat wij gisteren reeds vermeldden wordt door de bezochte da mes bevestigd. De deelnemers aan de "Vlaardingse damkampioenschappen hebben gister avond hun best gedaan, om een stapje dichter te komen bij de titel. Vooral in de hoofdklasse Is de spanning aanzienlijk gestegen doordat thans vier van de zes deelnemers met een gelijk aantal punten (4) een kopgroep hebben gevormd, en dat niet nog slechts twee wedstrijden in het vooruitzicht. Biel was uitstekend in vorm en gaf v. A. Kerkhoff het eindspel geen schijn van,kans. Via een betrekkelijk eenvoudige combinatie werd de witte stelling van de niet in vorm zijnde v. d. Kerkhoff, vol komen vernietigd. De Kluyver mocht ze ker niet mopperen, dat good-old Verburg zich, eenmaal verkeek, waardoor hij de waarschijnlijke wirist uit handen gaf. "Voor de Kluyvér was een en ander vol doende "om zich met remise ruimschoots tevreden te stellen. Lansbergen verloor van Niè'stadt, die het eindspel bijzonder sterk afwikkelde, hetgeen voor Lansber- WOENSDAG tuxor: 2.30 uur. De gouden antilope (a.I.): ,8 uur Bkmde meisjes voor Havana (18 j.). Stadsgehoorzaal, 8 uur: Carrouasel van het nachtleven (18 j.ï. Dr. A. Plesmanschool, 7.30 MIC! Declamatle- icursus. Harmonie, 8 uur: Nutslezing door mevrouw J- M. Harrvmes-de Groot over „Een reis naar j<te teatamentische plaatsen ln het mJddeii- oorten". DONDERDAG Harmónle, 8.15 uur: Jaarvergadering Ned. ;Ver, v. Huisvrouwen. Ljiïor, a uur: Blonde meisjes naar Havana (fc 3.). Smdsgehoorzaal, 8 uur: Carrouasel van het ^nachtleven (18 J.). Kantine Zwaluwen, 7.45 uur: Filmavond voor The Eed. Stars. RK WIK en Zwaluwen. gen betekent, dat hij het in zijn bezit zijnde kampioenschap zal moeten afstaan. In de eerste klasse A handhaafde Van Veelen zijn ongeslagen positie, maar te gen Van Deventer kwam hij toch ook niet vérder dari een putenverdeling. Koogje bleef eveneens ongeslagen, dank zij een remise tegen Vos, die heteindspel niet nauwkeurig genoeg behandelde om de winst er uit jte halen. Korver verloor voor de vijfde achtereenvolgende maal; want Smits kende geen pardon en eiste 'beide punten voor zich op. De partij tussen Prins en Mast werd uitgesteld. Vermeulen" behield zijn toppositie in de eerste klasse B. Zijn tegenstander, Ver schoor zag zijn 2warte schijven voor het grootste deel opgesloten, hetgeen, met een nederlaag eindigde. Een combinatie na 37 zetten werd Wapenaar noodlottig in diens partij tegen "Voerman. Van Woerden her stelde zich, maar niet nadat Lewis een misrekeninghad gemaakt, waardoor hij verloor. Tenslotte gaven Soudewijns en Achterberg elkaar niets toe, zodat de pun ten eerlijk werden gedeeld. In de Hoofdklasse hebben C. Biel, J. H. de Kluyver, W. H. Niestadt en W. F. Ver burg gezamenlijk de leiding, op een be hoorlijke afstand gevolgd door D. v. d. Kerkhoff en H. A. Lansbergen, die met een punt, er drie minder hebben dan de „grote vier". In de eerste klasse luidt de stand: 1 C. v. Veelen (8 pnl.): 2 G, Vos (7); 3 W. Koogje (6), 4 J. F, v, Deventer (5); 5 L. Smits (5); 6 D, Mast (4); 7. Prins met I punt en 8 S. M. Korver, die nog steeds zonder punten is. Eerste klasse B; 1 J. Vermeulen <S punten); 2 J. Voerman <7): 3 W. Achter berg 16); 4 L. Boudewijns (5); 5, 6 en 7 J. Leewis, G. Wapenaar en R. C. v. Woer den met 4 punten en 8 L. P. Verschoor met 2 punten. Wat betreft het bezoek aan vergaderin gen, behoort" cle Studiekring Vlaardhigen tot de uitzondering-, die de regel nu een maal bevestigt. De voorzitter, de heer P. de Goede had dinsdagavond vanwege het slchte weer een kleine opkomst ver- vvachv maar hij werd in zijn verwachting beschaamd. Van de honderd leden ver schenen er meer dan de helft en daarin zag de hoer De Goede een teken, dat men een goede avond had gepland. Dit tvas in derdaad ook het geval, want de causerie met vertoning van dia's die de heer A. J. de Looze hield was er een van bijzon der karakter. Met dit groot aantal leden maakte de heer .De Looze een zwerftocht door natuur *en verbleef daarvoor bijna een jaar in flv Alblasserwaard. waar hij pio nierde. Zo bleek, dat ln heel gewone bermstroken zich 'al van objecten bevin den. die het fotograferen ten voile waard zijn. Prettig was het, dat de heer De Looze een goede kijk had op alles wat hij liet zien, want als een kenner in zijn soort vertelde hij uitvoerig hoe de vele insec ten zich gedragen en hoe de bio cm en zich ontwikkelen. Talrijke opnamen had hij van zeer nabij (enkele centimeters) gemaakt. r De heer De Looze was het niet eens met het gezegde: „mak als een schaap", want uit ervaring had hij meegemaakt, dat deze beesten enorm schuw zijn en dat zij zich niet zomaar op een plaatje laten zetten. Aan üe hand van enkele bij zondere opnamen bewees spreker, dat' bijen een taal hebben en elkaar daardoor uiteraard verstaan ook. Diverse buiten kansjes kroeg de heer De Looze en dezp opnamen liet hij met trots zien aan de bezoekers. Daaronder bevond zich een op name van een grutto, welke vogel van dichtbij moeilijk onder schot is te krijgen, maar dank zij een enorme dosis geduld slaagde hij er in, om een tweetal fraaie exemplaren in kleuren te laten zien. De meeste dia's waren enig in hun soort en uit de reacties van de aanwezi gen bleek, dat het bestuur met het or ganiseren van deze avond een goede greep had gedaan. Voor de leden 'van Aqua-Fauna sprak maandagavond in gebouw Irene de hee. W. Hagendoorn uit Amsterdam aan de hand van «en honderdtal fraai-gckiemd dia's over bet onderwerp: Aquarium lief en leed. Voor de pauze behandelde spr de visjes, om. de Nannastomidi en Ras- bora's, en na de pauze sprak de heer Ho gene!oom over aquariumplaten en over aquaria. De voorz. van Aqua-Fauna. de heer F. W. J Scheffers. die de leiding van deze contacts vond had. deelde mede. dat «et bestuur begin april een cursus voor aqua nauten wil organiseren. Het wordt een ex periment, waardoor men deze mooie hob- by Zowel wil activeren als perfectione ren. De cursus duurt acht avonden. Od de daarop volgende twee avonden kan de cursist een examen afleggen en eventueel een diploma behalen. Zij, die interesse er voor voelen, kunnen zien dan opgeven voor het landelijk examen voor keurmeester. Er zitten derhalve voor enthousiaste aquan- Een auto stond in brand op de Broers- vest, bestuurd door de kapster mej. P. J. v. d. W. uit Den Haag. De politie trachtte met behulp van blusapparaten het vuur te doven, maar dit 'ukte eerst, toen de heer Vissei uit het Passage Theater te hulp snelde met een grote schuimbJus ser. Dc brandweer hjeipook nog een handje met een nevelspuit onder leiding van de heer Keuzekamp. zodat het vuui tenslotte wel uit was. Oorzaak van de brand was vermoedelijk kortsluiting tus sen de accu en de veren van het achter wiel. Zondagochtend, 24 februari vertoont het NTVON in het Monopole-theater „The Big Circus". Deze film geeft een beeld van de successen en de tegenslagen in net cireusleveh. Hans Whishng (Victor Ma ture) sluit 'n lening bij een bank om mei zijn circus op tournee te kunnen gaan. Na aanvankelijke successen krijgt WhisMng met tegenslag te kampen, omdat door een hevige regenperiode bijna niemand de voorstellingen meer bezoekt. Ais er tij dens een persconferentie een leeuw ont snapt en er brand uitbreekt, blijkt dat er sabotage in het spel is. Ten slotte wr- den de saboteurs ontmaskerd. Aanvang 10.30 uur. anten aan deze nieuwe cursus interessan te perspectieven. De avonden worden ge houden ergens op een gemakkelijk bereik baar centraal punt in Rotterdam Zes ver schillende-docenten geven hun medewer- king aan deze cursus, waarvoor onge twijfeld veel belangstelling zal bestaan. Begin maart hoopt de heer Scheffers na dere gegevens over deze cursus te kunnen verstrekken- Vrijdag 15 februari a.s. hopen de CJV Mondaccordeon ver. „Bravo" en de CJV Toneelgroep „Ons Doel Getrouw" een mu ziek-, toneel- en dansavond td geven in ge bouw „De Rank" te Kethel. „Bravo" orengt muziek in moderne stijl en „O.D.G." speelt een thriller in 3 bedrij ven, getiteld: „Zij leven onder ons". Na afloop Is er een gezellig samenzijn met medewerking van het Kwintet Wim Schulze. m ir: Fotoclub Schiedam WOENSDAG 13 FEBRUARI Am stel bron H uur: Schied. Filmkrmg, i eden- vergadering. Cbr. Soc. Belangen. I kon takta vond. WbKienuum Nieuwland, 8 uur Humanistisch Verbond, vergadering. De Rank, 8 uur: Lanaoouworgamsatie. verga dering. PONDERDAG 14 FEBRUARI Passage: 8 uur. Toonkunst-concert, door het Rett. Phil. Orkest, sursrnn Corda, 3 u.: Voetbalvereniging Dcttios ledenvergadering. Volksgeboirw, 8 uur: Cuóp. Des lecenverg. Musis Sacrum, 4 uur; Vegla receptie. 8 aur Vegla feestavond. BIOSCOPEN Passage Theater; 2 en 8 uur. Rififi in Amster dam. iVlonopolr Theater: maand., dinsri woensil., Call-GirLs in gevaar 18 jr. 14 en 20 uur. APOTHEKEN Apotheek Gouka Se Co., Groenelaan .27, Al lIS» A Stedelijk Museum, dag 10—5 uur ..Spiegel aan de wand", iustoiisehe costuums tent, 17 febr Expositie „Kunstschatten van .;e ouu- Katholieke Kerk' tem 2S fehi Donderdagavond acht uur komt majoor Gerstel uit Dordx'echt, de serie bijzondere samenkomsten sluiten, die de laatste .we ken zijn gehouden in de Leger-des-Heils- zaal te .Vlaardtngen. Het muziekkorps en zangkoor verlenen jne de werking. Drie maul zestien beurten Bij wijze van proef zullen er drie maal zestien beurten gespeeld worden op het klaverjastoemooi, dat k.j,v. D.O.M. voor vrijdagavond weer op touw heeft gezet. Alle liefhebbers zijn om acht uur welkom in het Volksgebouw. Dalles Co. Onder regie van Bram van Dorp gaat de toneelvereniging A. de Jong vrijdag avond in Triangel voor de leden van de personeelsvereniging A. de Jong een voor stelling geven van Dick van Maaslands klucht „Dalles Co". De voorstelling be gint om acht uur. Geboren: Adriana Johanna, dvWD van den Bosch en E van der Bijl,Joh van Bijnenstraat 26; Jans, z v W Daalman en A Mandemaker5, Primulastraat 27c: Pie ter Teums, z v T Kweekei en W P Sc h reu- der, Wagnerstraat 25a; Martina Wilheïmi- na, d v T Kweekei en W P Schreuder, Wagner straat 25a; Johannes Petrus Ma-' rla, z v P W M Boom en H J Gorter. Keesomstr 22; Claudia Christina Johan- d v C Mout en C J Maarleveid. Nas- sauiaan 56. Overtellen: Catharïna van Leeuwen, 99 jr. Maassluisedljk 150. Voetbal filmavond De besturen van de voetbalverenigingen The Red Stars, R.K, W.I.K, en Zwaluwen hebben voor de senioren van die verenigin gen een filmavond georganiseerd, die don derdagavond in de kantine van Zwaluwen wordt gehouden en om kwart voor acht be gint. Vertoond zal o.m. worden de instruc tiefilm van Sepp Herzberger, bondsoefen- meester van het Duitse elftal en. verder is er ca. drie kwartier voetbal te zien uit de wedstrijd Real Madrid—Benfica. Bij de lezgrs van dit dagblad zijn er velen die bij tj kopen als zij II kennen. Met Uw ad vertentie wordt U bekend Maak daar gebraik van Vergroot uw omzet WIN NIEUWE KLANTEN Kapsalon Hetene, at- &rfli>r« voor d« betere permanent Stroomloos voor leder naar Beschikt f7.50 Heiene tiece permanent, d- meest Ideale natuuH!)Ke permanent f tó- Gratis halen en brengen pei luxe auto voor permanent KAPSALON HELENE ïtembranötlaan 22, Schiedam - Telefoon S7l?« H0QQSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 63306 STEVE REEVES als de onoverwinnelijke heid II HERCULES vrljd. zat. 2, 7. 8.15 - zondag 7. 9.15 u. Dyatiscope in kleuren. 14 j. Spannende avonturen van een ridder zonder vrees! DE ZWARTE SPERWER zondag-matinees 2, 4.IS. CInemaScope ia kleuren, 14 Jaar. Feile strijd tegen de handel in blanke siavjnnen ROBERT HOSSEIN - MAGALI NOEL - PHILIPPE CLAY in... VROUWEN VERDWIJNEN maand., dinsd., woensd. 2 en 8 uur. 18 jaar. Het vervolk op „De Zoon van. niemand". Een Ulm, waarin de ontroering welsprekend :s. DE WITTE NON donderdag 2 en 8 l De herenleden van de gymnastiekvereni ging Hollandia hebben .zaterdagavond in het gymnastieklokaal aan de Kortestraat alsnog elkaar de kampioenstitel 1962 be twist. Het eerste deel van de wedstrijd, met verplichte oefenstof, bracht enkele weken geleden in de derde klasse L. v.dL Weyden op de eerste plaats met 50,20 pun ten. Zijn voorsprong op nummer twee. J. Tloeg was 1.60 punten. In tic tweede klasse had A. Roozendaal als 'nummer 1 met 52.10 punten een voor sprong van 2.20 punten op A. v.d. Hoeven. Voor de kampioenstitel ging de strijd tus sen W. de Roo en I. Roest, die resp. 56.65 ex. 56,25 punten verzamelden. Zaterdag avond werd dus de wedstrijd voortgezet niet zelf gekozen oefenstof aan rek, brug, ringen, paard (springen in voltige) en met een vrije oefening. In de derde klasse wist L. v.d. Weyden zijn voorsprong te behouden. De rustig turnende J. A. Schouten slaagde er in zich voor J. Ploeg te plaatsen. Over het geheel .genomen lag de afwerking iets minder hoog dan bij de verplichte stof. Opmerke lijk was, dat de deelnemers niet vervielen in de veel gemaakte fout van te hoog wil len grijpen bij de zelfgekozen oefenstof- In de tweede klasse had A. Roozendaal geen vrij kunnen krijgen van militaire dienst; de eerste plaats in deze klasse ging nu naar de voortreffelijk turnende A. v. De politie heeft twee Britse zeelieden van 22 en 17 jaar aangehouden omdat zij in dc Nieuwe Kerkstraat een damesfiets hadden weggenomen. Op de Vlaardingse Vaart kwam, bij het schaatsenrijden, de heer J. Smeijer met zijn schaats Ln een scheur terecht, waar door hij viel. Met een hoofdwond en een hersenschudding werd het slachtoffer door de GGD naar het ziekenhuis gebracht 't Oor. De spanning in de eerste kiasse tussen W. de Roo en I Roest steeg tot gro te hoogte. Bij de vrije oefening en het paardspringen kon De Roo zijn positie met 0.05 en 0,2 punt verbeteren, maar met rin gen, brug en rek kwam Roest iets beter voor de dag. Hoe sportief de strijd gestre den werd blijkt wel uit het feit. dat De Roo zijn tegenstander de kans gaf een mis lukking aan de rekstok goed te maken, door zijn oefening over te doen, hoewel dit reglementair niet geoorloofd is. De jury besliste dan ook, dat de enigszins mislukte oefening voor de uitslag telde en zodoende werd De Roo met het minimale verschil van 0,05 punt verenigingskampioen. Uitslagen: le klasse. "W, de Roo 110,25 punten I. Roest 110,20 punten. 2e klasse. A. v. 't Oor S7.70 punten. A. v.d. Hoeven 95.80 punten. 3e klasse. L. v. d. Weyden 99,25 punten. J. A. Schouten 65,65 punten. J„ Ploeg 94,75 punten. Gehuwd: Corneiis Adrianus van Mil, 32 jr. en Johanna Maria Matthijssen, 27 jr. Geboren: Leendert, z. v. C. Euser en M. van de Graaf, Maassluis, Ferd.Bol plein 10; Mark Peter, z. v. G. P. de Nijs en T. P. de Loos. Jan v, Arkeistr, d. v. G. M. Rengers en W. A, A. Steen bergen. Broekweg 164d; Mark, z, v. h. delcour en M, de Gruijter. Sonoystraat 5; Cornelia Geertruida, d. v. A. L Boere- boom en M. C. Hillenaar, Joh. de Witt- straat 97b; Maria Elisabeth Gerarda, d. v. A. P. T. Suijkerbuijk en W. J. M. van Lent, V- Hogendorpiaan 222. Overleden: Hildegard Fraxuriska Schult- beïsz, 28 jr. echtg. v. A. M. A. Stenis, Prof. Teldersstraat 372; Johannes Ferdi- nandus van Croonenborch, 65 jr., echtg. van M. E. Smits, Joh. dé Wittstr.' 112a, Oo de Deltaweg slipte de heer T. Snoey uil Rockanje met zijn bromfiets. By zijn val liep hij een hersenschudding op.'zodat hij naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. De afdeling Vlaardingen van het Neder lands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrtendenwerk heeft, zo blijkt uit het jaarverslag over 1962, na de iedeustijging in 1961 gedurende het verslagjaar opnieuw ledenwinst geboekt. Van 460 liepbet aan tal leden op tot 550. maar de gebruikelij ke daling iu het najaar maakte, dat het jaar werd afgesloten met 535 ledeu. Het financiële beheer leverde een batig saldo op van f 32,17. Het natuurvriendenwerk is er, voorat door het abnormaal koude voorjaar, wat magertjes afgekomen; een aantal tochten konden met doorgaan. De fotogroep werki prettig, maar zoekt een betere werkruim te en daarom is met naar uitbreiding ge streefd. Het jongerenwerk begon op 6 maart en kwam na een aarzelend begin Sink op gang. De groep telt nu ongeveer 40 leden. Het afdelingsbestuur bestond aan het eind van het jaar uit C. Sparreboom, voor zitter; K. v. d. Lee-de Vries, secretares se, L. Lakerveld. penningmeester; C, A. v. Uperen, 2e voorzitter; J. van IJperen jr., 2e penningmeester en C. Lankhaar- Berkhout, lid. Er was één vacature. Het bestuur is niet pessimistisch over het aantal bezoekers, dat de verschillen de programmapunten hebben getrokken, maar niettemin is het van mening, dat het mogelijk moet zijn een grotere groep men sen te interesseren voor de uitstekende programma's, die worden geboden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1