rsttmumi mm ARGUS „Extra winterkosten te hoog aangegeven" Komen er douches en lichtmasten op de nieuwe Har ga-velden? Nieuw filiaal voor RK bibliotheek aan Parkweg Bij het zilveren jubileum van Natuurgenot in Huis FOTO MODEL? DIRECTEUR GTB: Natuurgenot in huis vierde zilveren bestaan ZomJassdiienst doktoren Predikbeurten Schoolsporttoernooi valt midden april aangekocht Burgerlijke stand „Volk in verdrukking en verzet" Spaarbank had een recordmaand Excelsior zette het carnaval in Raadsvergadering op 25 februari Kost juffrouw bestolen Halve eeuw kapitein sleepbootdiensi Grote aver winning van T.S.F.-tafeltennissers Wederom vijf cent voor Opgeruimd staat Netjes Burgerlijke stand Openbare Vrijwillige Verkoping Oranjestraat 9 Tel. 6643 S Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 16 FEBRUARI 1963 SCHIEDAM: Klacht-en over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Roiterdamschedijk 232c, KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Naar aanleiding van de cijfers, die wij hebben gepubliceerd over de schade, die de gemeente tot dusver in verband niet do langdurige sneeuw- en ijsperiode van (leze winter heeft geleden, merkt de heer J. van Hartïngsvetd, directeur \an Schie dams Gemeentelijke Technische Bedrijven, op, dut deze iu ons artikel toch wel wat aan de hoge kant zijn. De extra kosten, aldus de heer Van Harlmgsvehi, belopen alleen %oor de Technische Bedrijven tot dusver ongeveer l 300.000. De gemeente- reiniging komt iu verband mei de glad heid der wegen en het sneeuw ruimen tot ongeveer eenzelfde bedrag. Wij tv eten uiteraard nog niet welke kosten erbij zul len komen, aldus de lieer Van Harimgs- veld, wanneer de dooi intreedt en ook niet wat liet herstel van de bestrating aan ge meentewerken gaat kosten. Deze werk zaamheden zullen vermoedelijk hoge be dragen vergen, maar 't is nog te vroeg deze kosten te becijferen. Ook schattingen zijn op dit ogenblik nog voorbarig te noemen. Zekerheid bestaat op het ogen blik slechts over de extra kosten van GTB en Gemeentereinlging, die zoals ge* ze gilruim 1:L ton bedrage». De leden van de Schiedamse aquarium vereniging „Natuurgenot in huis" hebben gisteravond in Irene met talrijke genodig den vertegenwoordigers van bondsbe- stuur. zusterverenigingen, afgevaardigden van de Schiedamse Gemeenschap en hoof den en docenten van plaatselijke scho len hun zilveren, jubileum gevierd. Hoofdschotel bij deze avond vormde een tweetal films van Hongaarse oorsprong. Zeer belangrijk voor „Natuurgenot in huis" was de huldiging van twee leden, die rte geschiedenis van de aquariumspor: in Schiedam vanaf 1938 in verenigings verband hebben meebeleefd: de heren L Faber en C. H. Roodenburg. Voorzitter J. F. Bakkeren liet geen twijfel bestaan aan (de verdienstelijkheid van dit tweetal, dat vijfentwintig jaar lang daadwerkelijk heeft gebouwd aan de geschiedenis van de vereniging. Beide heren ontvingen uit handen van bondsvoorzitter M. Bot uit Vlaardingen het zilveren bondsïnsïgne; de voorzitter van „Natuurgenot m huis" voegde daar nog een hoek bij, alsook bloemen voor de echtgenoten van de jubilarissen. De waar-dering van het bondsbestuur voor wat dc Schiedamse vereniging heeft weten te bereiken, uitte zich in de woor den van de heer Bot, die namens het bondsbestuur een bookenbon aanbood. De heer Scheffer, voorzitter van „Aqua Fauna", de zustervereniging van Natuur- genot", in onze stad, bood eveneens van achter de microfoon zijn gelukwensen aan. In zijn openingswoord memoreerde de beer Bakkeren onder meer het overlijden van broeder Leonidas, m wie men een bijzonder trouw lid verloor: de aanwezi gen wijdden aan de overledene een mi nuut van stilte. In het komend weekend 2ijn voor spoed gevallen de volgrnde artsen te raadplegen. Mokbensstorm, Van RuysdaeLlaan 526, tel. 64Ü98. C. J. M. Vlootman, Singel 151, tel. 67760. G. m 'L Veld, W. de Zwijgerstraat 32, te lefoon 68599. P. van Santbrink, Van Heuven Goed- toartstraat 97-111, tel. 62562. APOTHEKEN Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. ZONDAG 17 FEBRUARI. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. R G. v, d. Voet. Hilversum. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. H. W. Hemmes, 5 uur ds. S. Gers- sen. Utrecht; Beihelkerk 10 uur ds. A. Hoffman. 5 uur ds. J. G. Jansen: Opstan- dingskerk 10 uur dr. L. J. Cazemier, 7 uur Jeugddienst wiba J. Kandel, Vlaardingen: Vredeskcrb 1045 uur ds. J, D. Smids, 7 uur ds. H. "W. Hemmes; Kethol, Dorpskerk 10 uur ds. J. E. L. Brummeïkamp; De Rank 7 uur Jeugddienst ds. J. E. L. Brummeï kamp. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. J. Nawijn, 5 uur ds. W. A. Krijger; Kethel ,.De Ark" 9 30 uur ds. J. C. Hagen, Rotterdam, 2 30 uur ds. J. Nawijn; Kantine, Burg. ITonnerlage Gretelaan 159, 10 uur ds. P. R. Everaars, 5 uur ds. J. Nawijn; De Goede Haven 10 uur ds.,B. J Heyncn, 5 uur ds. P. R. Everaars; Julianakerk 10 uur ds W. A, Krijger, 5 uur ds. H. J. Heynen. Leger des Hells, Lange Haven 73, 10 uur heihgmgssamenkomst, 6.45 uur openbare samenkomst, Gerrit Verboonstraat 7.30 uur verlossingssamenkomst. Alle samenkom sten onder leiding van brigadier K. Wie- ringa en majoor R. Reitsma. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, Irene 10 uur ds. B. Beinemaden, Den Haag, Grote Kerk 5 uur ds. S. Gcrssen. Utrecht, Vrijff. Geref. Kerk (Art. 31) 9.30 en 4.30 uur ds. C. Vonk. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97, 10 en 5 uur ds. H. Gns- cigt, Gouda. Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, 10 uur H. Mis. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, Nieuwe Haven, 7 uur ds. R. Reilxng. „Hersteld Apost. Genootschap, Stadhou- dexslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Ltilh. Gemeente 30 uur ds. J. Wiersma. Ede. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw, zon dag 6 uur openbare toespraak, 7 uur W ach ttorenstud ie Vrij Chr, Geref. Gemeente, Tulnlaan 50, 10 en 4 uur ds. 1. J. Usselstein. Baptisten Gemeente Schiedam (aangeslo ten bij de Unie), Lange Haven 129, zondag avond 7 uur samenkomst. Binnenkort zullen wederom de toer nooien voor Schoolhandbal, Sc hooi korfbal en Sehoolvoetba! worden gehouden. Met de leiding hebben ook nu weer de ver schillende commissies zich belast, die er aï zo vaak eerder voor zorgden, dat de Schoolsporttoernooien in onze stad konden worden gehouden. Aan het sehoolhanflbaltoernooi op 19 april a.s. kunnen evenals in het vorige jaar zowel meisjes- als jongensgroepen deelnemen. Inschrijven vóór 9 maart. Voor de lagere scholen geldt, dat zowel door meisjes als door de jongens het zevenhandbal zal worden gespeeld (leef tijd deel nemer s(sters): Op 1 mei 1963 tenminste 10 jaar). De leerlingen van Gymnasium, Lyceum, U.L.O., V.G.L.O., Huishoud-, Bedrijfs- en Technische scholen spelen elfhandbal. Leeftijd de el nemers (stersOp 1 septem ber 1962 nog geen 18 jaar. Gespeeld wordt in zes groepen. De finalewedstrijden worden gespeeld op dinsdag 30 april 1963. Voor het school voethal moet men in schrijven vóór 9 maart. Gespeeld wordt door vijf groepen cn wel op 16, 17 en 18 april, met de finale op dinsdag 30 apriL Geen luxe: EEN TWEEDE ONTDOOIER Voor het ontdooien van bevroren straat- kolken, rioolputten e.d. is in 3956 aange schaft een volautomatisch hogedruk stoomapparaat, gemonteerd op een twee wielig aanhangwagentje. In de afgelopen jaren is van dit apparaat een veelzijdig ge bruik gemaakt. Vooral tijdens deze strenge winter heeft het zijn onmisbaarheid bewe zen. De praktijk heeft echter aangetoond, dat één ontdoe i-appa raat voor de Reinigings dienst onvoldoende is om de gehele stad met baar nieuwe wijken te bedienen, te meer omdat ook de Technische Bedrijven voor ontdooimgswerk bij reparaties aan gas- en waterleidingen van dit apparaat gebruik moeten maken, en uiteraard de werkzaam heden van beide diensten vrijwel altijd samenvallen. In verband met het barre winterweer heeft de directeur van de Gemeentelijke Vervoer-, Reinigings- en Ontsznettings- dienst eind januari j.L de aanschaffing op korte termijn van een tweede ontdooi- apparaat gevraagd, Vooruitlopende op de beslissing van de Raad zijn B. en W. tot aankoop van een Weaver Steamclean Ontdooiapparaat over gegaan- Inmiddels heeft het nieuwe appa raat zijn osmisbaarheid reeds bewezen bij de bestrijding van de moeilijkheden, die zich in de afgelopen yorstperode hebben voorgedaan. De kosten bedroegen ƒ3.900. B. en W. verzoeken de Raad zich met de aanschaffing te verenigen. Geboren: Elizabeth B M d,v, M P van Veen en. M C Olsthoorn; Frank z.v, H van der Ent en M P T de Vette; John z.v. A P Vergouwe en J Cohen. Overleden: D. C. van den Hout, 16 jr. ZWIJNTJESJAGERS ACTIEF Een bromfiets is gestolen t.n.v. C J. G., die hem afgesloten had neergezet voor zijn. woning in de Stationsstraat. T.n.v. de twaalfjarige A. J. C. v. D. is een fiets gestolen. Hij had hem niet Het schoolkorfbaltoernooi valt op dins-1 afgesloten neergezet voor 2ijn school In de 4 juni. Nassau la au. De R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek St. Liiluïna, heeft aan de Parkweg in Niemvland een filiaal gekregen, en wel in twee boxen onder de Dura Coignet- wonlngen, Parkweg nr. 71. Uiteraard moest hier raet de ruimte gewoekerd worden, hetgeen overigens een zeer intiem en gezellig resultaat heeft op geleverd, Het interieur"ïs Ingericht volgens ontwerp v.d. architect K.F. Groosman, die zitling had in de commissie Dura Coignet- vvoiiingen". Voor de verlichting en verwar ming zorgden Meyer en Stegman. Dat bracht enkele moeilijkheden met zich mee, omdat de boxen niet van verwarming voor zien waren en er met de bouw geen reke ning mee was gehouden. Evenmin met «en vloerbedekking die, wanneer men ten minste een goede bibliotheek wil bezitten, toch aanwezig meet zijn. Terihlotte is hier- oor iwiriwoleum gekozen, dat gelegd is op een laag kurk die op haar beurt weer rust op een rtabbeïe laag bitumen als voor zorg tegen het intrekken van het voor boeken zo schadelijk vocht. Al met a! heeft Niemvland er een niemve bibliotheek bij met 2700 boeken voor een begin, dus een goed voorziene bibliotheek, aar men oprecht verheugd mee kan zijn. Openingstijden De uren waarop de bibliotheek geopend zat zijn, zijn de volgende. Voor volwasse nen: op dinsdag \an. 2-5 uur, woensdag van 7-9 uur, vrijdag van 2-4 en van. 7-9 uur en op zaterdag van 10-12 uur. Voor de jeugd op woensdag van 2-5 uur en vrij dag van 2-6 uur. Ook de leeszaal is op deze tijden geopend. „Een leuke aanwinst", noemde drs, F. Th. 0. Kuyer, lid van het bestuur van de R.K. Bibliotheek St. Liduina en Gemeente archivaris, tijdens een bijeenkomst voor de pers het nieuwe filiaal, dat de leeszaal in het Wijkcentrum gaat vervangen. Het nieuwe filiaal heeft in totaal, met öe aan schaf v»n boeken mee, ongeveer ƒ12.000 gekost. Van dit bedrag was de helft be stemd voor literatuur. „De gemeente was", aldus de heer Kuyer, „omdat hier nog slechts weinig van de garageboxen zijn gehuurd, er wel blij mee, dat er ineens twee weggingen. Al was het dan ook voor een leeszaal en bibliotheek", liet hij er enigszins ironisch op volgen. Het aanwezige personeel (in het begin zullen dat twee bibliothecaressen zijn) zal op de leeftijdgrens voor de lectuur voor volwassenen zestien jaar nauwlettend toezien. Er is in de Leeszaal voor vol wassenen een tijdschriftenFek, evenals m de jeugdafdeling, waar uiteraard andere bla den liggen. Overwogen v/ordt ora ook hier voor de jeugd op woensdag een voorlees- middag te houden. Ook dit jaar: B. en W. achten het van groot belang, dat ook de jeugd, die dil jaar do lagere school verlaat, op de hoogte komt van de grote offers, die door ons volk zijn ge bracht en van de gemeenschappelijke in spanning in de strijd voor de vrijheid. Uitreiking van het boekje „Volk in ver drukking en verzet 1940—1945" aan de leerlingen, die dit jaar de lagere school verlaten, komt hun ook thans voor daartoe het juiste middel te zijn. De kosten zijn be groot op ƒ1.550.Het college stélt de Raad daarom voor genoemd bedrag ervoor uit te trekken. Stil en verlaten liggen de nieuwe gedeeltelijk verbouwde kleedlokalen van de verenigingen Martinit, Schiedamse Boys, Wilton Fijenoord en de z:i (er dag veren igliigen HBSS en ODI te wachten op de dooi. Niet op een onkel daagje dooi, maar de algehele verdwijning van Koning Winter. Eerst dan zal het moge lijk zijn om deze kleedlokalen die in feite allang klaar hadden moeten zijn te voltooien. Alle genoemde verenigingen zullen bij het invallen van de dooi van deze nieuwe velden op het sportterrein Harga gebruik moeien maken. 5£ij heb ben alle de toezegging, dat drie weken nn het invallen van de dool de velden be speeld zouden kunnen worden. Het is heel begrijpelijk, dat zowel de voet- als <le korfballers hunkerénd uitzien naar de dooi, want line eerder zij hun tak van sport n eer op het veld zullen kunnen be oefenen, des te liever Is het hun. Het ziet er wel naar uit, alsof er nog bergen werk verzet moeten worden, maar bij na dere informatie bleek dat nog al mee (e rallen. Om bij ile ingang van de terrei nen te beginnen: die is in feite al gereed. De grote toegangsbekken zullen straks ve le sportliefhebbers ontvangen en via een brede toegangsweg naar de. kleedlokalen brengen. Voor deze (uitgebreide) kleed lokalen ligt nog wel veel materiaal en zelfs hopen zand. stenen en cement, maar toch is het wachten nog maar alleen op de arheiders van de gemeente, op het aanleggen van het sanitair en op de komst van de schilders. De timmerlieden hebben het werk prak tisch al klaar en het wachten is op de gravers, dïc het aanleggen van de riole ringen mogelijk zullen maken. De firma C. H. Schwagermann, die daar al weken lang op wacht, zei hierover het volgende: „Alles is afhankelijk van het weer. We hebben ook nog geen water bij die vel den. De gemeente kan daar momenteel toch niet graven en wacht, evenals ik, op de dooi. Ais het weer geen parten had gespeeld, dan was deze zaak al rond geweest natuurlijk. Stel, dat de dooi nu zou doorzetten, dan is het een kwestie van aanpakken. Evenwel kan m.i. de ge- meen te -de eerste 14 dagen zeker nog niets doen. Zodra de gemeente de nog Zoals reeds gemeld, overschreed het tegoed van inleggers bij de Spaarbank an no 1820 te Schiedam in januari j.l, de f40 miljoen. Het overzicht van de spaar bank over de maand januari bevat echter meer opmerkelijke cijfers. Nemen wij bijvoorbeeld het maandbe drag der inlagen, In januari 1958 bereikte dit voor het eerst het miljoen gulden. Nu 5 jaar later dus Is dit maandbedrag reeds gestegen tot meer clan f 1,9 miljoen. Het inlcgoverschot bedroeg in januari - eveneens een record 631.681,47. Tenslotte nog het sparen ingevolge de Jeugdspaarwet met 10 procent Rijkspre mie. Het tegoed van deze spaarders be reikte in januari j.l. ook een mijlpaal, n.l. een miljoen gulden. Op 31 januari was aan 2389 deelnemers in totaal f 1.030.312,18 verschuldigd. Wel een prachtig succes voor deze op l oktober 1958 ingevoerde spaar- vorm voor de 15 tot 21 jarigen. Op 31 januari 1963 was aan 52.074. spaar ders in totaal f40.187,865,19 verschuldigd, tegen op 31 januari 1962 een tegoed van f 35.858.514,01, verdeeld over 50.535 spaar ders. Het was aan de RK Sportvereniging Excelsior om' vrijdag in Musis Sacrum de gebruikelijke reeks carnavalsfeesten te openen. Uitbundigheid en jool. waren de voornaamste ingrediënten bij dit feest der zotternij, waarbij de carnavalsvierders zich in veelkleurige en vaak vreemdsoor tige kostuums over de dansvloer bewogen Middelpunt van het feest waren Prins Zwawi II en zijn raad. van elf voor wie het weinig moeite opleverde in de met ballonnen versierde zaal de juiste carna valeske stemming op te roepen. De blaas- toeters produceerden het benodigde kopei'- geschctter, terwijl voor dansmuziek ge zorgd werd door dc „Jack Redler's Rhvthm Club". buiten liggende wasbakken heeft gemon teerd, gaan wij verder en wanneer ik met drie man daaraan oen goede weck werk, nou, dan schieten we al een heel eind op. Hel gaal dus om riq vier was bakken en de dosetstellcn en mogelijk komen er nog douche-cellen, maar dat weet ik nog niet zeker. Dat is een zaak voor de verenigingen". Omtrent die douche-cellen zei de wed strijd-secretaris van HBSS, de heei J. de Hoop bet volgende: „Met zijn vijven (Mar tinit, Schled. Boys. WF, ODI en HBSS) hebben we gesproken en zullen we ook binnenkort weer vergaderen, teneinde te komen tot de aanschaf van douche-cellen. Dat dit dringende noodzaak is, zal ieder begrijpen. Op 2 maart zouden we weer vergaderen en mogelijk valt er dan Iets definitiefs te vermelden. Ook hopen wc op de trainingsvelden van het nieuwe com plex verlichting te krijgen, hetgeen ook onder elkaar bekostigd zal moeten wor den. Ook daarover hebben we reeds ver gaderd." Ook de wedstrijd-secretaris van ..Wilton Fijenoord", afd. voetbal, de heer M. C. Verhaeren, sprak maar over vergade ren en nog eens vergaderen, waaruit we! blijkt, dat er heel wat gepraat zal moe ten worden alvorens de nodige spullen op de nieuwe velden klaar zullen wezen. „Door ziekte van onze voorzitter, de heer A. Verhey, hebben we een vergadering De eerstvolgende vergadering van de Schiedamse Gemeenteraad heeft plaats op maandag 25 februari, aanvang 8 uur. De agenda telt 28 punten, waaronder een voorstel tot voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan Kethel en verstrek king van een geldlening van 100.000.— aan het Algemeen Verbond van Volkstuinver enigingen in Nederland, Verdei een voor stel tot het verlenen van een krediet van f 70.500,- ten behoeve van de elektrici teitsvoorziening van het nieuwe Gemeen teziekenhuis. Conform de eis van het OJVL heeft de Rotterdamse Politierechter de 56-jarige los werkman J.H.W.K., uit Schiedam we gens diefstal veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek. Op 8 oktober zou K. een regenjas heb ben gestolen, hetgeen hij ontkende. Voorts had hij op 25 oktober f75.- ten nadele van zijn kostjuffrouw gestolen, het geen hij bekende. K. was zeventien maal veroordeeld en het reciassenngsrapporl luidde niet gun stig Een drijvende tentoonstelling „Klein Ar- laatste oorlogsjaren wisten de leden hun tis" genaamd, is vijfentwintig jaar gele den de directe aanleiding geworden, tot de oprichting van de Vereniging van Aquarium- en Terrariumyrienden „Na tuurgenot in huis". Voordien hielden heel wat stadgenoten visjes. Hetzij een of meer goudvissen, ofwel door de jongens gevangen stekelbaarsjes, salamanders en andere in poldersloten voorkomende kleine visjes. Regelmatig koos de eigenaar van „Klein Artis" met zijn mobile tentoonstelling lig plaats in de Lange Haven, vlak bij de Koemarktbrug. Tot voor kort kon tegen een gereduceerde prijs de plaatselijke schooljeugd collectief deze expositie be zoeken. terwijl ook tal van ouderen er een dubbeltje voor over hadden om al dit schoons te zien. Aquaria en terraria vielen hier te bewonderen met tropische vogels, reptielen, en zelfs een stel apen. De heer Deutz was een ijverig explica teur en hij was het dan ook die met de heren A. Jansen en Serierse nu een kwart eeuw geleden de eerste stoot gaf tot de oprichting van „Natuurgenot in Huis". Tijdens de eerste bijeenkomsten was de heer Deutz tevens docent In alles wat met de inrichting van een aquarium of terrarium maar iets uitstaande had. Na acht maanden telde de vereniging reeds zestig leden. Crisis- en oorlogsja ren heeft „Natuurgenot in huis" door- staan. Zelfs een onderlinge verdeeldheid wist het bestaan niet aan te tasten en bad slechts de oprichting van een tweede ereniging tot gevolg. Ondanks de moei lijkheden, welke ontstonden ais gevolg van'de brandstoffenschaarste tijdens de visjes in het leven te houden. Na de be vrijding volgde voor de vereniging een periode van bloei. De ledenlijst groeide tot ruim 180 personen. De algemene te ruggang als gevolg van de komst der televisie liet zich ook hier gevoelen. Des ondanks wist de vereniging zich te hand haven. De kwekers onder de leden, be reikten uitstekende resultaten en de laat ste jaren gaat de flora in de bakkei een "steeds grotere plaats innemen. Als gevolg hiervan en door de betere toepas sing van de verlichtingstechniek zijn de aquaria wonderbaarlijke stukjes natuur geworden, waarvan bij het bezien een weldadige rust kan uitgaan. „Natuurgenot in Huis" heet niet voor niets tevens een Terrarium vereniging te zijn, al is er slechts één lid die dit waar weet te maken. Tweede secretaris C. Jochems is ni. in bezit van een miniatuur duinland schapje. waarin zich hagedissen bijzonder op hun geraak voelen. Het bestuurslid W. G. de Gooyer is dicht bij de verwezenlijking van plannen tot de inrichting van een zee-aquarium. Er is wel het een en ander voor nodig om deze plannen tc realiseren. Wie een kwart eeuw geleden gezien heeft wat men toen onder een aquarium verstond en wat de liefhebbers sindsdien op dit gebied wisten te bereiden, zal met ons do overtuiging hebben, dat dit zee-aqua rium wel in de belangstelling zal komen. Mogen de leden van „Natuurgenot in Huis" nog tal van stadgenoten activeren en stimuleren tot deze zinvolle liefhebbe rij, die met het jubileum weer eens bij zonder onder de aandacht wordt gebracht. Bij K.B. van 1 februari 1963, no. 18 werd de ere-medaiüe, verbonden aan de Orde van Oranje-Nasaau, in goud (bij bevorde ring) toegekend aan de heer A. de Jong, geboren op 30 april 1896 te Rotterdam en wonende te Schiedam aan de Dx*. Zamen- hofstraat 141. Op 16 februari 1913 kwam hij als ma troos m dienst bij L. Sm it's Internationale Sleepdienst in Rotterdam. In 1918 werrl bij aangesteld als sleepbootkapitein, welke functie hij op uitnemende wijze heeft ver vuld tot 15 september 1958. Met ingang van deze datum werd hij aangesteld als assistent-walkapitein, tevens belast met de opleiding van toekomstige sleepboot kapiteins. Als assistent-walkapitein heef» hij de zorg voor het onderhoud van de 21 schepen tellende vloot van havensleepbo ten. Hij is een toegewijde 'kracht, die op zijn plaats en krachtens zijn functie mod heeft bijgedragen tot het vestigen cn be- i houden van öe goede naam, die Nederland heeft op het gebied van de sleepbootassis. tentie. Bij de viering van zijn veertig-jarig jubi leum in 1953 werd hem dc zilveren ere-me- daiile, verbonden aan de Orde van öran- je-Nassau, toegekend. De hem toegekende gouden ere-medaiïle is hem gistermiddag ten Stadhuïze uitgereikt door Burgemees ter Peek. TSF 1 heeft deze week opnieuw een grote overwinning behaald: met 10—0 moest RET 1 ervaren, dat het de TSF-ers ernst is met het verdedigen van de kampioenskansen In de situatie aan de kop van de ranglijst in klasse 2C kwam slechts weinig verande ring, daar raede-candidaat Feijenoord 2 eveneens zegevierde. Het treffen, tussen de runners-up Germi nal 4 en Xerxes 5 eindigde in een 6 —4 zege voor eerstgenoemde, door welke nederlaag Xerxes nu praktisch voor de titel is uitge schakeld. TSF en Feijenoord blijven leiden met twee punten voorsprong op Germinal en nu vier op Xerxes. De overige TSF-tgams blijven* week-in week-uit wedijveren om de beste resul taten: vier van de vijf behaalden ook nu weer overwinningen en het tweede team speelde gelijk. Een bijzonder goede week dus weer voor de TSF-ers! DE GEMEENTE KOOPT WAT OVDE PANDJES Het pand Emm astraat 9, groot 67 ca. opgenomen in het on te igen ngsplan ..Nieu we Stadhuis II' is de gemeent te koop aangeboden tegen een prijs van 16.250, Voor onderhoudswerk aan dat pand moet kunnen worden beschikt ovér ƒ200. "Verder zijn voor de gemeente te koop de painden Oude Kerkhof 10<3 en 5. 14a en b, 16/2, 4, 6. 8 en 10 en Gedempte Bacnsloot 2. Bij deze transactie zijn mede betrokken onverdeelde aandelen 'm de erven, over ivelke de panden bereikbaar zijn. De aankoop is van belang in verband met de voorgenomen stedebouwkundige maatregelen, waaronder saneringen, welke in de toekomst in de betrokken omgeving moeten plaats hebben. De overeengekomen prijs is 12.500, Voor onderhoudswerk aan deze panden moet eventueel worden beschikt over ƒ1,500,—. B. en W, stellen de raad voor tot deze aankoper te besluiten. uitgesteld, maar* dinsdag 19 februari ho pen we spijkers met koppen te slaan. Ook wij hopen, dat er douche-cellen ko men op hel nieuwe complex, everjals licht masten om te trainen." Zoals bekend liggen de nieuwe terrei nen van deze verenigingen ten westen van de nieuwe wielerbaan, achter het terrein van Hermes DVS. De kantine zaJ weer worden beheerd door de heer G. C. Cos- ter. Op de ledenvergadering, die HBSS nog deze maand zal houden, zullen deze terreinzaken stellig behandeld worden, hoewel hel werk voorlopig afhangt van dooi, dooi en nog eens dooi. Zoals bekend heeft de raad bij besluit van 12 januari 1962 de Stichting Recreatie m Den Haag een bijdrage van vijf cent per inwoner voor de campagne ..Opge ruimd staat Netjes" verleend, met dien verstande, dat daarvan vier cent per in woner werd uitgekeerd aan de Stichting en één cent aan het plaatselijk comité. Hoewel B. en W. van oordeel zijn, dat positieve resultaten van de actie „Opge ruimd staat netjes" nog moeilijk zijn aan te wijzen, menen zij, dat het gewenst is er mee voort te gaan de bevolking regel matig te attenderen op het probleem van dc stadsveronitreiniginig. Derhalve stellen zij de raad voor de beide organisaties ook voor 1983 resp. vier en één cent par inwoner subsidie tc ver lenen. Geboren.' Caroline d.v C. Kulskes en C J. Verhagen: John E z.\r J. aan de Wiel en C. A. Meulstee; Anette d.v. C. Struijs en M. C. Manneken* Hermanus f. 7.. v. A. de Groot en L. H. M Smit. Overleden: N. Veldhuis 65 jr; N. vin Duijkeren, 92 jr. weduwe van: J. Droog; H Ouwens, 93 jr; A. Kok. 80 jr; G. Ver a- de, 82 jr. weduwe van: M, Bron. Kapsalon Helene, dt salon voor de betere permanent Stroomloos voor ieder baat geschift t f 1,30 Helene tléde permanent, d- meest ideale natuurlijke permanent r 10-— Gratis halen en brengen pc» luxe auto voor permanent KAPSALON HELENE RcmbrandtiaaD 22, Schiedam - Telefoon 611*0 (wegens sterfgeval) Notaris Schaberg tc Schie- oam is voornemens om op Vrijdagen 22 februari en l maart 1963 in het openbaar te verkopen by veiling en afslag in bet ccbouw Arcade, Lange Haven 71 te Schiedam, beide dagen vm. 11 uur, de navol gende te Schiedam gelegen percelen: 1 Het herenhuis met tufn en erf aan de Singel 66, hoek Tweede finnslngei 1. kadaster sektie I 1030, groot 3 are 18 centaire, geheel fn eigen ge bruik geweest thans vnt van huur Grondbelasting 90,42, Straatbelasting 54,60. Pre- catio 10,—. U-V. Vier afzonderlijk te veile» panden, elk bevattende een beneden- en afzonderlijke bo- ven woning, met erven aan de Huvsmansstraat Slab. 83ab, 85ah en Söab. hadaster Sektie M 3473, groot 89 centiare, 3474 groot 1 are 1 centiare, 3473 groot 1 are '31 centiare. 3477 groot 1 are 31 centiare. Verhuurd: 81a ƒ13.05. 81b ƒ11,80. Mb ƒ12.25, 83b ƒ13.05. 85a 13.05. 85b 13.05. 89a 13.05. 89b S13-05 alles per week Grondbelasting: 8lab 10 02, fljab ƒ70.04, S5ab ƒ70.08 en 89ab 70,08. Straatbc lasting; achtereenvol gens /42.3G. ƒ42,37. ƒ42,39 en ƒ42.33. Precario voor elft perceel 8.- VT-VII. Twee afzonderlijk te vc-llen panden, elk bevattende een beneden- en afzonderlijke bovenwoning met erven, aan de Van der Elststraat lOab en 12ab, kadaster Sektie M. 3468 co 3457 elk groot 85 centiare. Verhuurd 10a 12.40. 10b i 12,90. ]2a 13,05. 12b 12,25 alles per week. Voor elk perceel: Grondbelas ting 70,01 Straatbel asttog 42,36. Precario ƒ8. B:j de afslag worden de per celen n-V ook in combinatie aangeboden, evenals de per celen vr-vit. Aanvaarding en betaling van de kooppenningen 4 maart 1963. Bezichtiging 20 en 21 februari 1963 van 10-12 cn van 2-4 uur, op vertoon van een toegangs bewijs Toegangsbewijzen en nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van de Notaris, Tuin- taan 102. telefoon 68900 en 86203. Nee hoor, iK ben winkeljuffrouw Ik heb veel succes met mijn nieuwe bril. Ik heb nem gekocht bij ARGUS. Al mijn vrien dinnen zijn ook zo fijn bij ARGUS ge holpen. Zy hebben mij geadviseerd, welke bril het beste bij mijn type paste, Hy zit heerlijk en.... is niet duur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2