ROÏTERDAMSCH NIEUWSBLAD Bij Frans v. Oosten werd een kooitje met een vogeltje gebracht Veel belangstelling voor „Hoofdstad Operette" Weinig belangstelling voor Italië-filmavond NRV Slechte dag voor de bridgeteams van Shell en ENCK Daiïifinalisten melden zich Aankoop N.V. Taanderij jong meisje mm Eenzaam thuis 's morgens Agenda Ontvangst op het stadhuis Erfpacht Maasboulevard Aankoop grond en water Alleen hun Ie viertal won WAPEN IN KOUDE OORLOG: Kennis van eigen cultuurwaarden Burgerlijke stand Lk.ii. f Hoofdagenlscbftp en Redactie; VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 28 FEBRUARI 1963 Redactie: Tel. 5152 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR; TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Wat was Frans van Oosten blij, toen oud-kapitein Dirk van Dorp en kapper Jo van. der Lugt zijn ziekenkamer kwa men binnen stappen en bij hem een kooitje op het bed deponeerden met een zang kanarie er in. Frans van Oosten is pas S3 jaar, maar ai 14 maanden lang door een ongeneeslijke ziekte aan zijn bed gekluisterd. Hij lag er eenzaam in het ziekenkamertje. Op de buitendeur lazen we: bij geen gehoor, bellen op no; 22. "We kregen geen gehoor en nog vóór we op no. 22 konden aanbellen, verscheen daar een gehuwde dochter in de deurin gang, die voor ons de deur op no. 18 ontsloot en ons voorging naar de zieken kamer van haar vader. Een somber ka mertje in de sombere Cornells Houtman straat. Bij het raam stond een televisie toestel en op een stoel voor zijn bed een transistor-radio. Geschenken, van zijn 50- jarige vrouw om hem zoveel mogelijk af leiding te bezorgen. Verdiend met het schoonhouden van kantoren. Dat doet 2e in de morgenuren. Nadat Groene Kruls- wijkverpleegster zr. N. J. Bergwerff te gen 9 uur is geweest, ligt Frans van Oos ten dan de verdere morgen alleen thuis. Hij kan niet veel anders doen dan voor zicb uit liggen kijken, zijn gedachten de vrije loop latend. Riet als enige ver strooiing het roken van een zware „we duwe" en een station opzoeken op zijn radiootje. Hij leest wel graag, maar zijn handen beven te hevig om de bladzijden te kunnen omslaan. Opgewekt leek hij zijn harde lot te dragen. Dat maakten we op uit het gezellige gesprek, dat wel dra de sfeer in het kamertje opfleurde en uit de stralende blik in 2ijn levendige bruine kijkers. Zijn gehele wezen adem de een grote vitaliteit, al lag hij dao machteloos in bed. De oude herinneringen die hij met Jo van der Lugt ophaalde, waarbij de laatste volop gelegenheid kreeg zijn rijke humor te doseren, deden zijn gelaat, herhaaldelijk met een stralende lach opvrolijken. SCHIJN BEDRIEGT Dat schijn bedriegt, werden we gewaar, toen zijn vrouw van haar werk was te rug gekeerd. Ik moet wel uit werken gaan en mijn man 's morgens alleen laten, ver ontschuldigde zij zich. want anders zouden we onmogelijk rond kunnen komen. U weet, de normen van de invaliditeitsrente zijn per 1 januari van dit jaar herzien, maar het duurt lang, voor ze voor ieder een de nieuwe uitkering berekend hebben. Zodoende hebben we al sedert 6 decem ber niets meer ontvangen. Al 11 weken zitten we zonder uitkering. Maar springt de dienst maatschappelijke zorg dan niet bij? Mijn vrouw is er driemaal heen ge weest, kwam verontwaardigd de stem uit bed, maar zoals ze daar werd ontvangen, ze voelde zich gewoon een bedelares. Ze wilde er niet meer heen. Toen. kregen we tot driemaal toe een kaart, waarom we niet kwamen. De baas van het kantoor, waar mijn vrouw werkt, heeft haar over gehaald er toch naar toe te gaan. om dat haar gezin toch niet van de wind kon. leven. Ze is er voor de vierde maal heen geweest en kreeg toen ƒ70,- voor schot voor twee weken. Elke week. mocht ze komen om ƒ35,- op te halen, zolang de uitkering van de nieuwe invaliditeits rente op zich liet wachten. Maar ik bedank er voor, er iedere week heen te gaan, om mijn hand op te houden. En ik -geef haar groot gelijk, voegt haar man er aan toe. We zijn geen bedelaars. Waarom, zenden ze ons dat voor schot niet wekelijks toe, waarom moet ze daar haar hand op gaan komen houden? We slaan er ons wel door, we hebben ook nog een dochter thuis, die de gehele dag uit werken gaat met kantoren schoon hou den in Botterdam. De stralende blik in Frans bruine kijkers had plaats gemaakt voor een feite gloed. Toorn en opstandig heid woedden in zijn machteloos lichaam. Om hem te kalmeren, hield Jo van der Lugt hem een van de zware „weduwen" voor, die gedraaid op bet tafeltje voor DONDERDAG Luxor, 8 uur, Het raadsel van de verdwenen vrouwen (18 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur, Filmvoorstelling VKC, „Huis clos". Café-rest. Mes, 8 uur. Bijeenkomst werkgroep Helmium. Spreker ir. H. H. Vos over Delftse opgravingen. VRIJDAG Luxor, 8 utir. De overval (a.l.) Stadsgehoorzaal, 7.45 uur bijeenkomst Cftr- Metaalbedrij febotid. Volksgebouw, 8 uur. bijeenkomstNIVONvoor- drachtsavond Willy Moret. De zangkanarie is reeds aan Frans ge wend, want volgens de laatste berichten 's h*y gisteren uit volle borst gaan zingen. Frans bed voor hem gereed lagen. Steek niet het verkeerde eind in je mond, waar schuwde Jo v. d. Lugt hem. Een opmer king, die weer een lach op het boze ge laat toverde. Ach ja, zegt zijn vrouw, hij is vaak opstandig en ook ligt hij vaak te huilen, wanneer ik van mijn werk thuis kom. Hij kan er zo slecht tegen de ge hele morgen alleen te liggen, anders zou ik misschien wel de gehele dag uit wer ken gaan. Ja, dat moest er nog bij ko men, reageerde Frans opeens weer fel. Een hij heeft toch alles, wat zijn hartje begeert. Ik heb een televisietoestel en dit radio toestelletje voor .hem gekocht. Wat moet ik nog meer voor hem. doen. Hij heeft gezelschap nodig, maar mijn ge trouwde dochter, die naast ons woont, heeft met vier kleine kinderen ook haar "handjes vol. Maar komt er dan nooit eens iemand een praatje met u houden, ter wijl u 's morgens alleen ligt? Ach, zegt Frans, ik lig hier nu 14 maanden en in al die tijd zijn er twee van de gemeen telijke werkplaats mij op komen zoeken. Ik heb er 8 jaren gewerkt en ik heb het er best naar mijn zin gehad. Er was grote kameraadschap onder elkaar en ik dacht er vele kameraden te hebben ge kregen. Maar wat ben ik bedrogen uitge komen. Een hele tijd geleden heeft me neer B. gezegd, dat hij me zou komen opzoeken. Maar hij moet nog komen. Ach, ja zo gaat dat, klinkt het nu berustend Zijn blik valt op het kooitje met de zang kanarie, op het tafeltje voor het televisie toestel. De lichtjes in zijn ogen gaan weer twinkelen. Wat hebben jullie me daar een plezier mee gedaan. Wat fijn, dat jullie me zo hebben bedacht. Zingt hij ook? Nou en of, verzekert Jo van der Lugt, maar hij -moet eerst nog even aan je wennen. Dit kooitje heeft kapitein Van Dorp ge maakt en de vogel is een geschenk van de kanarievereniging Zanglust, lichten we Frans toe. De kapitein heeft er vijf ge maakt voor mensen, die, zoals u, hun leven tussen vier muren moeten slijten. Zo'n zingend gevederd vriendje geeft wat afleiding, zo heeft de afdeling Vlaardingen van de Ned. Bond v. Vogelliefhebbers ge meend, waarvan de kapitein en de heer Van der Lugt lid zijn. Ik vind het fan tastisch, reageert Frans dankbaar, die als een sterke gezonde kerel tot z'n 39e jaar bij de ENCK heeft gewerkt. Daarna open baarde zich een ziekte die zijn gezondheid steeds verder heeft gesloopt, totdat hij ook het werk in de GS W-werkplaats moest staken en zijn in val j d en wagen, waarin hij vele voetbalwedstrijden van Forlima heeft aanschouwd, van geen nut meer voor hem was en nu al weer 14 maanden on gebruikt in de schuur staat Dankbaar ge waagt Frans ook van de hulp, die hij van het Fonds Bijzondere Noden heeft ondervonden. Eerst met de invalidenwa- gen en nu met een rolstoel, waarin hij misschien op het plaatsje achter het huis in de zon kan gaan zitten, wanneer de zo mer is aangebroken. Naar dit vooruit zicht leeft Frans toe. Maar de vele een zame ochtenden, die hij nog voor de boeg heeft. Zou er niemand zijn, die deze och tenden voor hera wat wil opvrolijken door alleen maar een praatje met hem te ko men maken. Mensen zoals Frans snakken naar wat medeleven, naar wat hartelijk heid en Frans is een bijzonder gezellige verteller, voor wie het Vlaardingen van de laatste halve eeuw een open boek is. Zijn vader Piet van Oosten die aan dezelfde kwaal heeft geleden, heeft 30 jaar met een kraam in de buurt van de spoorbrug aan de West- en Oosthavenkade gestaan en was daardoor een bekende Vlaarding- se figuur. Dat Frans soms wat opstandig kan zijn en dan de redelijkheid uit het oog verliest, och wie zal hem dat kwa lijk kunnen nemen, hulpeloos aan zijn bed gekluisterd, terwijl de vitaliteit als een brandend vuur in hem woedt en hij wel voor drie zou willen werken om zelf de kost te kunnen verdienen, maar zijn vrouw noodgedwongen uit werken ziet gaan? Rudi Liebrechts, die vandaag uit Japan in Vlaardingen zou terug keren, zal van avond 8 uur op het stadhuis door het ge meentebestuur worden ontvangen, ter ge legenheid van zijn geleverde prestaties tijdens de Europese en wereldkampioen schappen op de schaats. De N.V, Aannemingsmaatschappij Groe nendijk te Dordrecht heeft in erfpacht ge vraagd ca. 5.50O m2 grond in het plan Maasboulevard, langs de aan te leggen Olivier van Noortlaan, voor het stichten van een flatgebouw in zes bouwlagen met een onderbouw, bevattende 36 galerijwo ningen, 21 garages en een gedeelte, be stemd voor kantoorruimte (voor het raad gevend technisch bureau Ir. H. J. Jongen N.V.). Aan de gemeenteraad is voorge steld dit verzoek in te willigen, o.a. on der bepaling, dat de jaarlijkse erfpachts canon f2,50 zal bedragen per m2 vloerop pervlakte van het te stichten gebouw, echter met een minimum van 21.150. De gemeente kan van de Holiërhoek- sche- en Zouteveenschepoïder ruim 7.000 n2 -grond (gedeelten, van de Trekkade) en ruim 21.000 m2 water kdpen, alles gelegen in het uitbreidingsplan Holy. Het polder bestuur is bereid genoegen te nemen met een formele prijs van f l,- voor de grond en van 1,- per. m2 voor het water. Aan de overdracht zullen voor ca. f 400 kos ten verbonden zijn. B. en W. hebben de rand voorgesteld tot deze transactie te be sluiten. TPEN ENTHOUSIAST publiek heeft gis- bij deze twee geen sprake, maar dat was teren kunnen genieten van de spranke-" Jende operette „In eirner kleinen Kondito- rei", welke de Hoofdstad Operette in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal op de plan ken zette. Het publiek toonde zich niet alleen zeer enthousiast In het applaus na de verrich tingen van koor, orkest en solisten, maar «ns ook ïn zeer groten getale naar de Stadsgehoorzaal gekomen wat als bewijs mag gelden dat een operette 't nog altijd doet. De intrige van deze operette werd ge maakt door Julius Brommer en Alfred Grünwald en mag wel bekend worden ver ondersteld. Allereerst is daar het probleem van de verkeerd gerichte liefde van Fini Gaudenzdórf. Zij moet van haar haar va der trouwen met de worstfabrikant Franz Plunderer, maar heeft haar hart reeds ge schonken aan Aloisius StrampG. In de vol- ie overtuiging dat hij tot hofkapehueester zal worden 'benoemd, .lost muziekleraar Peperl deze kwestie op, door voor het ver liefde paar een „Konditorei", een. thee huis te kopen en aan te tonen dat Franz Plunderer helemaal niet zo schatrijk is als vader Gaudenzdórf wel denkt. De liefde vindt de juiste weg, maar Peperls be noeming tot holkapeimeester gaat nog niet door. Hij dankt zijn viool voorlopig ai en troost zich met het verrichten van werk In het kleine bedrijf. Op een middag wandelt er een onbekende, zeer bevallige jonge vrouw binnen, aan wie Peperl direct zijn hart verliest. Maar helaas, zij blijkt de prinses Elisabeth te zijn en Peperl moet zijn schone droom op zij zetten. Hij is getuige van haar bruiloft en zijn „lief dessmart" wordt gestild door zijn benoe ming tot holkapeimeester. Geen sterk verhaal dus, maar wel uiterst geschikt voor verwerking tot een operette als deze. Leo Ascher voorzag het gegeven van muziek en maakte kwistig ge- oruik van aloude bekende melodieën van Johann Strauss. ook niet de bedoeling. Goede zangprestaties -hebben we kun nen beluisteren van Jan Handersan, die een prachtige tenorstem heeft, die hij zeer goed gebruikt. Hij is een zeer goede kracht" van het Hoofdstad Operette gezelschap. Bewonderd hebben we ook Lizzi Schoff mann in de rol van Prinse3 Elisabeth. Met een ware koninklijke houding vertolk te zc haar rol. "Waarderende woorden ook voor het be geleidende orkest onder leiding van John Brookhouse Mc. Carthy. Aan de samen werking tussen orkest en solisten hapert nog wel eens iets, maar dat is bijna on vermijdelijk. Jammer was bijvoorbeeld dat het effect van het tableau vivant m het tweede bedrijf, wanneer het tïtelduet in alle glorie gehoord kan worden, min of meer teniet gedaan werd doordat het koor geen contact meer had met de dirigent. Hoe het ook zij, er is volop genoten van de bekende melodieën, de mooie decors van Karei Bruckman en de schitterende kledij die mevrouw Re^ss-Kromes ontwierp en die werden gemaakt door de Weense firma Lambert. We hebben van de Ween se romantiek kunnen proeven en getuige de geestdriftige reacties van. het publiek heeft die romantiek nog lang niet afge daan! Of er een mand met appels was geschud zo zijn de ranglijsten van de viertallen competitie dinsdagavond door de resul taten van de 5c zitting dooreen geschud. Van de drie viertallen, die vorige week nog de volle pontenbult binnen hadden, is alleen Sunlight 5 In de 2e klas B overge bleven. De andere twee. ENCK in de 2e klas A en Shell 7 in de 3e klas. leden 6^-0 nederlagen. Het. getuige het scorebeeld, in de 2e klas A oppermachtige ENCK 3 liep deze nederlaag nog wel op tegen hekkesluiter Sunlight 6 en Shell 7, dat In de 3e klas eveneens een klas apart leek, sneuvelde tegen Schiedam '59 7. Shell 7 moest daarbü tevens de leiding aan Schie dam '59 6 arstaan, omdat Sunlight 7 zicb heeft teruggetrokken en de tegen dit vier tal bereikte resultaten derhalve zijn komen te vervallen. Was liet voor de Shell-teams vorige week rozegeur en maneschijn, deze week vermocht van de Shellteams slechts 't le team winnen. In de le klas A sloeg lei- In de eerste klasse van do voor wedstrij den om het eerste klasse damkampioen schap van Vlaardingen werden gisteren drie partijen gespeeld in geoouw Excel sior. Van Deventer had het tegen Smits al gauw bekeken. Reeds in de opening slaag de hij erin om belangrijk terreinvoordeel te behalen, dat hij niet meer afstond. Koog je had grote moeite om 2ich tegen Mast staande te houden en moest alle zeilen bij zetten om schijfverlles te voorkomen. Een zwakke voortzetting In het vergevorderde eindspel werd Koogje noodlottig, zodat hij zijn eerste nederlaag te incasseren kreeg. Een. uitermate spannende partij lieten Prins en Korver zien. Lange rijd ging de strijd gelijk op, maar nadat ceide kandi daten voor de onderste twee plaatsen blunderden, zag het er naar uit, dat Korver zijn eerste overwinning zou gaan behalen. Prins profiteerde echter dankbaar van een foutzetje en zo werd de winst alsuog ge deeld. De stand ziet er nu als volgt uit: C. W. van Veelen 6 4 2 0 10 J. F. van Deventer 6 4 1 1 9 W. Koogje 6 3 2 1 8 G. Vos 6 3 2 1 8 D. Mast 7 3 2 2 8 L. Smits 7 2 1 4 5 T. A. Prins 7 U 3 5 3 S. M. Korver 7 1 6 1 De bovenste twee spelers komen in aan merking voor een plaats in de finale, die 03: dinsdag 12 maart begint Er moeten nog gespeeld worden de partijen Van Deventer Koogje en Vos-Van Veeleu, zodat nog van alles mogelijk is in de kopgroep, uit gezonderd Van Veelen die zich heeft ge plaatst. 'N EEN PRACHTIG decor en een om- - lijsting van schitterende kostuums speelt het venhaal zich. af. De komische noot aan het geheel wordt gegeven door net duo Sali-Plunderer, respectievelijk de huishoudster van de Gaultendorfs alias kok kin in de „Konditorei" en worstfabrikant alias kok. Claire Claiiy en Herman Vals- ner hebben getoond het pubhek uitbundig te kunnen laten lachen met hun - we zou den haast zeggen conference. Want daar deed hun tekst toch wél aan denken, die doorspekt was van quasi Duitse termen die niet veel meer waren dan een ver duitst Nederlands. Van goede zang was De heer jc. c. van den Heuvel, direc teur van «de Haagse stichting voor onder zoek van ecologische vraagstukken, heeft voor de leden van de studiekring Vlaar dingen een verhandeling gehouden over de psychologische oorlogsvoering. Onder velerlei namen komen we dagelijks de problemen tegen, die verband houden met de tegenstellingen tussen oost cn west. Niet gewapenderhand, maar met psycho logische middelen tracht op het ogenblik het communisme zijn invloed uit te brei den en zijn tegenstanders in verwarring te brengen. Vooral Afrika is een „slag veld" in de psychologische oorlogsvoering, die in de plaats is gekomen van de strijd met materiële wapenen. De „hete'' oor log wordt vermeden, omdat de wederzijd se vernietIgingsmogelijkheden zo groot zijn, dat slechts een gek een wereldbrand: zou willen ontketenen. De psychologische oorlog wordt van communistische zijde echter even onmee dogend gevoerd als een. „echte" oorlog. Getracht wordt de bestaande ytelsels te ondermijnen door de tegenstellingen aan te wakkeren, die bestaan tussen kapitalis ten en arbeiders, tussen de westerse lan den onderling en tussen deze landen en de ontwikkelingsgebieden. Passiviteit van de kant van het westen kan funest zijn voor de verdediging van de waarden, die daar hoog worden gehou den. We zullen ons moeten bezinnen op de waarden, die in onze cultuur leven- Kennis van eigen waarden moet de basis zijn van onze strijd tegen het communis me. Gewapend met die kennis kunnen we trachten de communistische denkwijze te beïnvloeden. Voor de aanleg van een nieuw Indus trieterrein tussen de Maassluasedijk en de spoorbaan, voorbij de spoorwegovergang bij de ENCK, werden in 1&S1 en OS63 kredieten beschikbaar gesteld van resp f 1.250.000 en f €00.000. Het werk is nu zo ver gevorderd, dat verwacht kan wor den, dat de eerste stukken industrieter rein ïn de loop van dit jaar uitgegeven kunnen worden. In verband daarmee heb ben burgemeester en wethouders de raad voorgesteld de volgende algemene richt lijnen vast te stellen: Gegadigden zullen de grond zowel kun nen kopen als In erfpacht verkrijgen. Erfpacht wordt verleend voor ten hoog ste 99 jaar, tegen een bij de uitgifte vast te stellen canon, die in de loop van de erfpachtsperiode slechts bij nadere over eenkomst tussen gemeente en erfpachter veranderd kan worden, In 1963 wordt voor erfpacht berekend f 1,25 per m2 per jaar voor terreinen langs de hoofdwegen en f 1,15 voor de overige grond. Bij verkoop zal resp. f 34 en f 31,50 per m2 voor deze grond be taald moeten worden. B. en W. wijzen er in hun toelichting de raad nog op, dat zij met de eerste gegadigde inmiddels in beginsel overeen stemming hebben bereikt over verkoop van 4.000 ni2 tegen een prijs, die enigs zins afwijkt van bovengenoemde. Het ver schil is echter gering en daarom zal bin nenkort aan de raad worden voorgesteld de voorlopig overeengekomen prijs te handha\en. i De Italië-filmavond, belegd door de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Reisvereniging, woensdagavond gehouden in de zaal Harmonie kenmerkte zich dit maal door een. geringe opkomst. De voor zitter van deze afdeling, de heer G, Lang broek schoof dit terecht af op de operette ..In' einer kleinen Konditorei" die in de Stadsgehoorzaal op dezelfde tijd werd op gevoerd. Volgens hem moest er een mis verstand in het spel zijn, omdat de af spraak is gemaakt, dat geen andere he- langrijke avond tegelijk met een N.R.V.» avond zou plaatsvinden. Hij zei dat reeds 3 A 4 maanden geleden de Italië-avond was vastgesteld. De heer C. H. Groen van het Centraal Bureau van de N.R.V., uit Den Haag hield een inleidend praatje alvorens de prachti ge films werden vertoond. Hij zei, dat men Italië eerst moet leren kennen, alvorens men er enthousiast over wordt, daarbij sprak hij ook over de spaghetti, die men moet leren eten en wel door op behoorlij ke wijze de bekende lange slierten naar binnen te werken. De heer Groen, was het niet helemaal eens met de mening, dat de Italiaan on eerlijk zou zijn. Zij vinden en beschou wen het zelfs als een sport, iemand te bedotten en het gaat er maar om, wie het handigst is, de koper of de verkoper, zo zei hij. Deze „sport" wordt het meest be dreven in de havensteden en in de meest aantrekkelijke toeristische plaatsen. Maar, aldus de heer Groent men vindt er niet meer van dergelijke personen, dan in Rotterdam en Amsterdam, waarbij hij met name de obers in de restaurants, enz. noemde. Ook was spr. het niet eens met de ge dachte, dat Napels een vuile stad zou zijn. De Napolitaanse vrouwen houden, in te genstelling tot de Hollandse vrouwen, iede re dag wasdag. Zij krijgen hun was zui ver wit, vanwege de warme zon. En loer» stapte de heer Groen over naar de vakan- Propaganda-avond Pro Rege De afdeling Vlaardingen van de Kon. Nederl, Militaire Bond Pro Rege organi seert een propaganda-avond, die volgende week woensdag wordt gehouden in Muzan- da. Ds. Sepmeljer, hoofdvlootpredikant, zal daar iets vertellen over de geestelijke verzorging op de vloot en de heer v. d. Putten uit Rotterdam spreekt over het werk in de militaire tehuizen. De avond wordt opgeluisterd door het tamboers- en pijperskorps „De Pijpers" en door liet po- litie-dubbelmannenkwartet Pro Musica. Men begint om acht uur. tie als zodanig en zei, dat men in Italië en vooral in het zuiden, permanent op zon kan rekenen, en garandeerde hij derhal ve een volledig zonnige vakantie voor hen die naar dit land gaan in vakantietijd. Wie eenmaal in Italië is geweest, ziet zijn aanvankelijke teleurstelling over gaan in liefde voor het land. In vogelvlucht hebben do (ongeveer 75) bezoekers daarna een bezoek gebracht aan zonnig Italië, waarbij uiteraard een bezoek werd gebracht aan Rome en Na- peis. Twee films waren Duitssprekend. Na de pauze werd een bezoek gebracht aan Merano, waar de NRV een Eurolei heeft. Prettig was het, dat deze film in de Nederlandse taal werd gepresenteerd. Geboren: Fieter Arie, z. v. P. A. van Dommelen en C. A, C. Pot, v. d, Werffstr. 14; Adriana Sarina, d. v. H. Westerdijk en .K Sluimer, Schepenstraat 43; Reijer Hendrik, z. v. J. Kal en M. H. Elmen- dorp, v. Bleiswijkstraat 56d: Anna Cor nelia, d. v. S. Kluit en C. S. van der Lin den, v. Beethovensingel 139b; Fancy Coliette, d. v. V. N. Burchartz en I. L. Tjwa, Goudsestraat 7. Gehuwd: Isai Brobbel, 22 jr. en Armgard Zegwaard, 18 jr. Overleden: Adriana Liefaard, 88 jr.. wed, v. C. de Boer, 2e v. Bleiswij kstr. 5; Adrianus Tiïeodorus Godefridus Hulspas, 73 jr., echtg. v. M, H. v. Rooijen, Groene- weg 15. der Schiedam '59 3 dc aanval van Shell 2 royaal af. waarmee alle Shell 2-illustes naar de hoofdklas terug te keren, in rooit opgingen. In 1 B Is Shell 3 eveneens vol maakt kansloos geworden, terwijl Shell 6 en Shell 8 de enige viertallen vormen, die zonder een enkel winstpunt onderaan han gen en slechts Shell 7 nog een redelijke kans op promotie maakt. Niet alleen voor dc Shell-teams, maar ook voor de ENCK- tcaras was het deze week een zwarte dag. Ook deze teams verloren alle, op één na. En ook in dit geval was het het le vier tal. dat de eer moest hoog houden. In de hoofdklas strijden Vlaardingen l en Shell l een eenzame titelstrijd. Deze viertallen blijken te sterk te zyn voor de overige viertallen in deze hoogste afdeling Shell 1 dat 1 punt op Vlaardingen i ach ter is blijven staan, heeft niet minder dan 14 punten voorsprong op no. 3. Schie dam '59 2. dat in punienaantal gelijk staat met het le viertal van deze Schiedam se bridgeclub Vlaardingen 1 won niet bij zonder overtuigend met 4065 van het zwakke Vlaardingen 3 en het duel Shell 1 Schiedam '59 2 leverde een ware pun- lenregen op: 10374, wat er op vijst d^t beide viertallen vele punten hebben weg gegeven. Vlaardingen 2 blijft erg telen? stellen en verloor nu met l5 (41—52) var» Schiedam '59 1, Stand: Vlaardingen 1 27 p (468—271); Shell 1 26 p (432273); Schiedam '59 2 12 p (372—421); Schiedam '56 1 12 p <316— 413); Vlaardingen 2 7 p (313—392); Vlaar dingen 3 p (277408). ïn de le las A was het een beste dag voor Sch. '59 3. dat zelf Shell 2 uitscha kelde met 40—68 en bovendien Sunlight 2 met 5285 van Sch. West 2 zag verliezen. Een verrassing van de bovenste plank. Sch. West 2 veroverde hiermee zijn eerste winstpunten. ENCK 1, dat met 57—81 van Shell 4 won sprong daardoor van de 4e uaar de 2e plaats, maar Sch. '59 3 heeft voorsprong op zijn naaste concurrent van. 4 tot 12 punten vergroot. Alle kans dus, dat we Sch. '59 3 de hoofdklas zien binnen treden. stand: Sch. '59 3 26 p (370—240); ENCK 1 18 p (332—293); Sunlight 2 16 p (286— 308); Shell 2 13 p (308—301); SSiell 4 11 p (276—321)Sell. West 2 6 p (26-1374). De verrichtingen van Sch. West in de le klas B geven aanleiding te verwachten, dat dit team volgend seizoen zijn intrede »n dc hoofdklasse doet Wel houdt Sun light 1 de race naar de titel dapper vd, maar nu. op de helft van de competitie, heeft Sch. West 7 punten voorsprong en het scorebeeld wijst er bovendien op, dat dit viertal duidelijk het sterkst is in deze klas. Met 27—86 slachtofferde dit viertal ditmaal het zwakke Vlaardingen 4. Sun light 1 won met 8648 van Shell 3 en Sun light 3 veroverde eveneens een 60 zege door met 6937 over ENCK 2 te zege vieren. Stand: Sch. West 1 28 p £400—199); Sun light 1 21 p <336—290); ENCK 2 14 p (348 —310); Sunlight 3 14 p (302—295); Shell 3 12 p (249—358); Vlaardingen lip (205 —385). In de 2e klas A hebben we de daverende verrassing, die de 5842 (6—0) nederlaag van leider ENCK 3 tegen hekkesluiter Sunlight 6 betekende, reeds gereleveerd. Niettemin bleef ENCK onbedreigd aan de kop gaan. Want Shell 5 profiteerde aller minst van deze misstap door met 6030 <60) van Sunlight 4 te verliezen. Overi gens wijst het scorebeeld er wel op, dat er een wonder moet gebeuren, om ENCK 3 van de titel in 2 A af te houden. Vlaardin gen 6, dat met 83—72 (5—1) Sch. '59 5 overwon, is naar de 2e plaats geklommen, maar vormt geen enkele bedreiging voor de leiderspositie van ENCK 3, zoals de stand weergeeft. Stand: ENCK 3 24 p (360—173); Vlaar dingen 6 15 p (298—303); Sunlight 4 15 p (239—250); Shell 5 15 p (225—283); Sch. '59 5 11 p (242—325); Sunlight 6 10 p (259—296). In 2 B blijkt Sunlight 5 te sterk en Shell 6 te zwak voor de 2e klas te zijn. Sunlight 5 leidt met een straatlengte voorsprong op Sch. '59 4 cn Shell 6 hangt onderaan met 12 punten achterstand op no voorlaatst. Met 11—69 drukte Sunlight 5 het krachts verschil met Shell 6 uit; Sch. West 3 won eveneens met 60 (64—18) van Sch. '59 4 en monsterachtig groot was de 6—0 zege van Vlaardingen 5 op ENCK 4 (39103) Stand: Sunlight 5 30 p (396—159); Sch. '59 4 18 p (243—268); Vlaardingen 5 16 p (336—267); Sch. West 3 14 p (257—21®); ENCK 4 12 p (227—344); Shell 6 0 p (172 —345). In dc 3e klas liep Shell 7 een verrassende 60 nederlaag op tegen Sch. '59 7 (65—45). Daarvan profiteerde Sch. '59 6 dankbaar door via een 6C zege (65104) op Sch. '59 8 de leiding van Shell 7 over te nemer», mede door het zich terug trekken van Sunlight 7, waartegen Sch. '59 6 nog niet was uitgekomen. Stand: Seh. '59 23 p (uit 5), (391—317); Shell 7 18 p (uit 4) (295—171)Sch. '59 7 13 p (uit 4) (269—323); Sch. '59 8 6 p (uit 4) (234—300); Shfell 8 0 p (uit 3) (94—271). Ter gelegenheid van zijn 25-jarig be staan geeft het Shell mannenkoor zater dagavond een jubileumconcert in de hal van het sportpark „De Vijfsluizen". Het concert, onder leiding-van Ri& Borgmeijer begint om acht uur; na afloop is er bal met muziek van een combo van dc Mari nierskapel. Burgemeester en wethouders hebben overeenstemming bereikt met de NV Taan derij en Nettend rogerij. alhier, over de aankoop door de gemeente var» een stuk grond met opstallen langs de'Maassluise- dijk. Dit terrein is 2.10.00 ha groot en mo menteel mag er alleen, het bedrijf van taanderij en nettendrogerij worden uitge oefend. Het college wil, na aankoop, de raad voorstellen de bestemming van deze grond te wijzigen, zodat het voor indus triële doeleinden gebruikt kan worden. De prijs, waarover overeenstemming werd bereikt, is in de toelichting bij het raadsvoorstel niet genoemd; het college acht het kennelijk raadzaam die niet open baar te maken. Wel blijkt uit het voorstel, dat in het gevraagde krediet een bedrag van 13.300 is begrepen voor kosten van overdracht. Al in 1961 besloot de gemeenteraad tot aankoop van twee gedeelten van het ter rein, waarop de taanderij was gevestigd Aangezien voor deze grond zich gegadig den hebben gemeld, waarmee de onder handelingen in een gevorderd stadium zijn geraakt, moet dit terrein bouwrijp worden gemaakt Voor dit bouwrijp ma ken xs daarom een krediet gevraagd, waar van de omvang evenmin in de toelichting bij het raadsvoorstel wordt genoemd. Voor het aanbrengen van straatverlich ting en voor de elektriciteitsvoorziening, met inbegrip van de bouw van een trans formatorhuis 2ijn voorts kredieten ge vraagd van 20.500 en 53.000. De uit breiding van de buizennetten voor gas en water kan gebeuren ten laste van al eed* der verstrekte kredieten. Het stroomver bruik van de te maken straatverlichting wordt geraamd op 500 per jaar. Eenzame jongeman, 39 jr., gesch. (eiser) of wed., kind geen bezwaar. Br. liefst met foto no. V 3551 bur. Smalle Havenstraat 1, Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1