noma w mib FWs SBLO betreurt in zijn jaarverslag de laksheid i.z. de Sporthal Nog altijd brood voor de hongerende vogels nodig! Dooi maakt sportvelden bijzonder kwetsbaar Bedrijfsleven verzuimt mede te werken De Postduif' liield in Irene haar prijzenavond r,umm nette bezorger-agent W. v. d, BURG t Een plannencoöriiinator voorgesteld Oranjevereniging gaf een feestavond Poging tol inbraak in de Dwarsstraat Personeel van Vincent had bonte avond Breda vooraan in 2e BK zwemvijfkamp Muziekschool geeft concert in Aula Programma van de Ned. Huisvrouwen NO AD won van Gispen met 61 Toonkunst Jeugdkoor telt reeds 170 leden Burgerlijke Stand Vis uit de Lek naar recreatieterrein Schiedam spaarde 2!/l ton in februari Nieuwe klanten voor U! FAMILIEBERICHTEN DAMESJAPONNEN Ruime bijverdiensten Hoofdageotschap en Redactie: SCHIEDAM. BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 4 MAART 1963 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rotterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Op 22 maart zal in „De Bron", de zij zaal van Musis Sacrum, een bijeenkomst worgden gehouden van de SBLO, waar be halve de huishoudelijke stukken hot jaar verslag ook de Sportweek ter sprake zal komen. Terugblikkend op de Sportweek 1962 merkt het jaarverslag op. dat deze financieel niet helemaal naar wens ver lopen is, als gevolg van „de bijna mini male stoffelijke en financiële medewer king van het bedrijfsleven. Dc oorzaak van het nog niet tot stand komen van de Sporthal schuilt eveneens in deze negatie ve medewerking. In vele andere steden ziel het bedrijfsleven wel m. dat een ge zonde sportbeoefening zowel de stad als de bedrijven ten goede komt". Afgezien van het onjuist gebruik van de term „ne gatieve medewerking", waar ontbreken van medewerking bedoeld is, lean, men in stemmen met de wens, dat het m het komend jaar anders moge worden. Het jaarverslag memoreert, dat de SG nu reeds zeven jaar bezig is met plannen tot de bouw van een Sporthal. Op 18 jun: 1960 is een werkcoramissie uit de SBLO benoemd, die op 18 november 1961 een rapport uitbracht. Het toen gelanceerde Halplan" is afgesprongen op de exploita tiekosten, die een nadelig saldo van 69.000,- per jaar lieten zien. Een gemeen telijke sporthalcommissie is op 28 juni 1962 gevormd, ter bestudering van do vraag of een positieve exploitatie moge lijk zou zijn, maar heeft nog geen rapport uitgebracht. Engelse hangars „Terwijl we zien. aldus het jaarverslag, dat vele plaatsen reeds een sporthal be zitten en dat vele andere plaatsen con crete plannen hebben tot tie bouw er van. is het project hier ter stede tol stilstand gekomen. In o.a. Delft, Haar lem en Koermond zijn al prachtige sporthal-accommodaties in gebruik gena nten. I" de steden Rotterdam, Amster dam. Utrecht, Den Haag, Eindhoven, Hilversum en Aalsmeer ïs er in ieder geval ruimte gecreëerd om de binnen sporten te beoefenen. In oktober 196i> werd via de pers bekend, dat in Enge- land verschillende hangars voor /83.00U te koop werden aangeboden. De secreta ris van het SBLO-bestuar stelde destijds voor nadere inlichtingen hierover in te winnen, muar dit voorstel is niet nader uitgewerkt. Indien dit initiatief echter wél genomen was, zou Schiedam nu reeds in het bezit zijn geweest van een Sporthal. Immers Haariem heeft deze kans wel aangegrepen en sinds kort Is de Hal daar in gebruik genomen. Daar naast bezat Haarlem al een binnensport- gelegenheid, namelijk het Krelagchuïs" „Zoals bekend is kunnen de binnensport* verenigingen slechts in zeer beperkte mate hun sport in Schiedam beoefenen; voor verschillende takken van sport is zelfs he lemaal geen plaats. Het is een bekend feit dat er vanzelf sportverenigingen ontslaan indien er speelgelegenheid is. Om opnieuw Haarlem als voorbeeld te stellen: de2e plaats wordt bijzonder hoog aangeslagen wat de binnensport betreft. De badmm- ton-sport b.v. woidt nergens zoveel be oefend als hier. Dit komt alleen doordat Haarlem in het bezit is van een uitsteken de badminton-gelegenheid. Dat de Sporthal in de eerste plaats vooi sportbeoefening gebruikt dient te worden is iedereen wel duidelijk. Het is echter ook mogelijk in de weken, dat het seizoen van de binnensporten gesloten is. de Hal voor andere doeleinden te gebruiken, zo als tentoonstellingen. Zo wordt dan tevens een ander groot gebrek van Schiedam op gelost, waarvan het jaarverslag nog en kele aspecten bespreekt. Uit het voorgaande blijkt duidelijk, dat de bouw van een Sporthal voor de Sehie- tiam&e sportbeoefening primuir gesteld moet worden- Het exploitatie-tekort van 69.000 per jaar is wellicht te scherp ge steld, 't Moet toch mogelijk zijn dat «ie Sehledamse bedrijven de neuzen bij elkaar steken en met een plan komen flat niet 1,3 millioen gulden behoeft te kosten. Het aanstellen van één persoon die alle plan nen, suggesties en acties coördineert kan al eeti stap in de goede richting zijn. Over 't gehele land genomen zijn er nog niet zö veel sporthallen; moet dit dan weer de reden zijn dat Schiedam ook hier ach teraan komt?" 9 De eerste lenteboden meldden zich: Op de boerderij van de heer J. Poot aan de Polderweg in Kelliel heeft een schaap een vierling ter wereld gebracht, hetgeen bij deze dieren maar zelden voorkomt. De leden van de Oranjevereniging „Wil- helmina" uit Kethel waren in het Wijk- gebouw „De Rank" bijeen voor een. con tactavond. Dit experiment, zo zei voorzit ter J. Vlugman in zijn openingswoord, be oogt de leden buiten nationale en andere feestelijke gebeurtenissen wat meer bij een te brengen. Op het programma stond ditmaal de opvoering van het zomers» blij* spel: „De Bungalow" door de R.K. To neelgroep „Brederode". Tot slot was er een groot bal met muzikale medewerking van. „The Melody Stars" o.l.v. Peter van Mil. Het betrof hier een debuut van deze uit zeven amateurmusici uit Kethel ."sa mengestelde band. Brederode oogstte met het vlotte kluchtspel groot succes, terwijl de jonge band muzikaal de toets der kri tiek wel kon doorstaan. Voor de ongeveer honderdzestig leden van „Wilhelmma" werd hel hierdoor een hocgst genoegelijke avond. Het bestur nam dan ook het besluit ook in de zomer een dergelijke avond te houden. C> c* Een poging tot inbraak werd hedennacht gedaan in de woning van de persfoto graaf A. M. in de Dwarsstraat. Om onge veer half elf hebben onbevoegden gepro beerd naar binnen te dringen. Zij forceer den het buiterslot, maar werden in nun bc-zigheid gestoord. Dezer dagen zijn we. een kijkje wezen nemen in het asiel van Dierenbescherming aan de St. Anna Zusterstraat, waar elf dames en heren het brood, dat eerst onder de snijmachine was geweest, in blokjes sneden. Er heerste een gezellige sfeer en een teamgeest, die gericht was op het ge meenschappelijke doel om de arme vogels van een wrede hongersdood te redden. Overigens valt er thans wel een scha duw over deïe voederactie, die totnogtoe zo succesvol verliep. De winter duurt nl te lang. De aanvoer vanuit de depots ver mindert zienderogen. De bakkerijen heb ben reeds, zover het in hun vermogen, was, geholpen. Maar die hebben ten slotte ook nog hun eigen, vaste klanten voor o'ud brood, dat voor veevoeder wordt wegge haald. De inspecteur van de Dierenbe scherming, de heer C. Spermon hoopt thans, dat die scholen, welke nog niet aan Bij de aanleg van de dierenweide in de Westelijk had men geen rekening gehouden met deze strenge winter. Aan drie zijden werd de welde keurig omzoomd met een hekwerk en aan de vierde zijde grensde zij aan een singel. Maar de strenge winter heeft veroorzaakt, dat deze. singel voor de schapen geen enkele hindernis meer \-ormde om uitstapjes te gaan maken en daarbij een bezoek af te steken aan de keurig aangelegde tuinen van de wonin gen in de naaste omgeving. Uitstapjes, die een grote attractie werden, toen som mige bewoners de schapen gingen voede ren. De plantsoenendienst heeft aan deze onvoorziene situatie een einde gemaakt door de schapen tijdelijk te laten verhui zen naar de omrasterde tuin van hel Weeshuis, in het hartje van de oude bin nenstad. Dit heeft een grote attractie op geleverd voor de kleuters in dit stads gedeelte, die wellicht voor het eerst in hun leven deze dieren aanschouwden. Vrijwel de gehele dag kan men het beeld aantreffen, els op deze foto vastgelegd: kleuters, die van him moeder brood heb ben losgebedeld om er de schapen mee te voederen. Een liartvcroverend schouwspel In Vlaardings oude binnenstad. Het was een aardig en gevarieerd ca baret- en variétéprogramma dat op de personeelsavond van de NV Gebrs. Vin cent zaterdagavond in Musis Sacrum werd gepresenteerd. Conferencier Th. Pa- temotte wist er ai gauw de stem ming in te brengen. Zijn showorkest zorgde daarbij voor de passende muzi kale omlijsting. Er traden bekende gezich ten en goede krachten in dit feestprogram ma op. Allereerst was daar Rudi Carrell, die ertoe bijdroeg de stemming te verho gen. Daarnaast Bueno de Mesquita, nog steeds een favoriet bij het grote publiek. The Caltbons met equilLbristische toeren en Phoa Yan Tiong, die verbluffende staaltjes van Chinese goochelkunst demon streerde. Er was op deze avond natuur lijk eveneens gelegenheid tot dansen, waarbij de Polonaise niet werd vergeten. De Postduivenvereniging „De Postduif" aangesloten bij de Rotterdamse Bond, hield zaterdagavond in het gebouw Irene de uitgestelde feestavond ter huldiging vao de jaarlijkse kampioenen. Op deze avond werden tevens de prijzen uitgereikt aan de liefhebbers, wier duiven tijdens de in december van het vorig jaar gehouden tentoonstelling werden bekroond. De prij zen, die hiervoor waren beschikbaar ge steld. vormden, met de bekers en het an dere ere-metaal, dat voor de kampioenen was bestemd, een begerenswaardige aan blik, Voorat uit het oogpunt van de huis vrouwen waren deze prijzen bijzonder waardevol. Nadat voorzitter P. van Os een welkomst woord tot de leden met hun. dames had gericht, werd overgegaan tot de huldiging van de kampioenen. De prijswinnaars mochten hierna in volgorde van de klas- In het Sportfondsenbad vond zaterdag-; avond de tweede ontmoeting plaats van' de jaarlijks door de Nederlandse Katho lieke Sportbond te houden zwem-vijf kamp. Met de Schiedamse .Vereniging „Start", die ditmaal als gastheer optrad, nemen aan deze vijfkamp deel de verenigingen .Baronie" (Breda); „Nautilus" (Dor drecht); „Spartaan" (Rotterdam) en „WIK" Vlaardingen. De zwemploeg van „Start" eindigde bij de eerste in Dordrecht gehouden wedstrijd op de laatste plaats, maar wist deze nu over te doen aan „Spartaan". De algemene ranglijst bleef verder ongewijzigd. „Baronie" behield de verworven eerste plaats en aok WIK en Nautilus wisten resp. hun tweede en der de plaats te behouden. Best geplaatsten op de verschillends nummers: 100 meter rugslag jongens as piranten H. Bertels (Start), Zelfde num mer voor meisjes: M. Martens (Baro nie). 200 meter schoolslag heren A.B. en C-klasse: L. Schless (Nautilus). Zelfde hummer voor dames: W. Verdel (WIK). 100 meter vrije slag jongens aspiran ten: J- Huybregts (Baronie*. Zelfde num mer voor meisjes: T. van Eek (Start). 100 meter vlinderslag heren: L. Bracco Gartner (WIK). Zelfde nummer voor da mes: B. Groencveld (Baronie). 100 meter schoolsag jongens aspiranten: D. Veenhuïzen (Nautilus). Zelfde nummer voor meisjes: M- Brandt (Nautilus). 10x50 meter vrije slag estafette dame? heren: 1 „Baronie"; 2 „WIK"; 3 „Start"; 4x50 meter wisselslag estafette jongens aspiranten: 1 „WIK"; 2 „Nautilus"; 2 „Spartaan". Idem meisjes: 1 ,3aronie"; 2 „Wik'. Morgenavond wordt onder auspiciën van de Schied. Muziekschool in het Sted. Museum op de Hoogstraat een muziek avond gehouden voor leerlingen; ouders en belangstellenden. Aanvang half acht. Uit voerenden zijn: Mej. de Bruyn, vleugel; mevr. R. Wijk en-Keiler, spinet en clave- cimbel; de heer H. Maas, sopr.- en alt- blokfluit; de heer J. v. d. Tak 4- en 6-sna- rigo vedel, sopt.-, alt-, tenor- en basblok fluit, Vocale medewerking verlenen enkele dames van de Bethelcantorij. Het pro gramma omvat composities uit de Mid deleeuwen, Barok en de Modernen. Eén en ander wordt steeds toegelicht, zodat het geheel een demonstrerend karakter draagt. seringslij sten. een keuze uit de prijzen ma ken. Voor hét merendeel waren het de dames, die hun echtgenoten hierbij ver vingen. Na dit officiële gedeelte volgde er een gezellig samenzijn, waarbij muzikale me dewerking werd verleend door het trio „The Mixers", dat niet alleen dansmuziek ten gehore bracht, maar ook op andere wijze de aanwezigen wist te amuseren. De tien clubkampioenen die gehuldigd werden, waren de liefhebbers: A. Boes, N, H. Blonde, C. v. d. Grijp, A. Smits, L. TcUtijn, T. Eikenbroek, W. F. v. d. Kant, W. van Deurzpn, H. C. v. d. Kant, en A J. Brokkeling. Als nummers één in de diverse tentoon stellingklassen kregen een eerste prijzen- keus: Onbevlogen oude duiven; A. Vis; dito doffers: W. Verbaar. Bevlogen duiven tot 480 km: A. Boes; dito doffers H. C. v. d. Kant Duiven boven de 480 km: J van Harmeien; dito doffers J. v. d, "Waard Jonge duiven tot 150 km; J. Koffeyberg; dito doffers I. v. d. Tuyn. Jonge duiven boven 150 km: P. Gouweleeuw; dito dof fers W. Poelman. Late jonge duiven: D. Zeeman; dito doffers W. v. d, Kant-Spar- la- De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen beeft voor de maand maart een uitgebreid programma opgesteld dat o.m. omvat: Een koffieuurtje op dinsdag 5 maart in „Bellefleur", aanvang 10.30 uur, en twee rondleidingen door Museum Boy mans-Van Beuningen de eerste op woens dag" 6 maart en de tweede op woensdag 13 maart aanvang van beide rondleidingen om 10.15 uur. Verder een le2ing door mevr. Duykers van Kranenburg die op- dinsdag 12 maart in Maison Westhuis vertelt over haar er varingen als leerling-mannequin, aanvang 2.15 uur, en een kontaktavond met de nieu we leden. Ter afsluiting van de maand maart houdt de vereniging een modeshow waar op damesonder- en bovengoed, stoffen en schorten getoond zullen worden. De mo deshow, waaraan een prijsvraag is ver bonden. wordt op 22 maart gehouden in Irene. Aanvang 2 uur. de huis-aan-huts-actie om brood op te ha len heb.ben medegewerkt, alsnog daartoe bereid zullen zijn. Vol lof was de heer Spermon over de medewerking van de NV Bingham cn Co die reeds wekenlang één van haar rode auto's beschikbaar heeft gesteld, nog wei met chauffeur en al. Als de eenden en zwanen in het JuUanapark de rode wagen zien, komen de dieren reeds aanwagge len Gedurende de eerste vijf weken van het jaar heeft het Bloemenmagazijn „Iris" met een auto geholpen. Op verschillende verzamelplaatsen heeft de Gemeente op verzoek van Dierenbescherming stro neer gelegd. Door een overwinning op Gispen heeft N.O.A.D. zijn kansen op het behoud van het overgangsklasseschap aanmerkelijk verbeterd. De overwinning op de spelers uit Culemburg kwam tot stand door drie overwinningen van Arnold Braak cn Henx Aben. Uit 15 wedstrijden heeft N.O.A.D, nu 16 punten binnengehaald en van de wedstrijden uit de tweede helft 8 punten verzameld. Tevens werd ook het lot van Gispen bezegeld, want door de nederlaag tegen onze stadgenoten volgt voor hen de gradatie. N.O.A.D. heeft thans nog een punt nodig voor het team veilig is. Met nog drie wedstrijden te spelen moet het dus mogelijk zijn, dat begeerde puntje bin nen te halen. Van de drie wedstrijden spe len zij er nog één thuis cn twee uit. Vrij dagavond gaat het team naar Den Haag om daar Salamanders te ontmoeten, D«# thuiswedstrijd tegen dit team leverde een 6—4 zege op en nu zou N.O.A.D. aan een gelijkspel dus voldoende hebben. Salaman ders lot zou dan ook definitief zijn. De Ha genaars zijn thans in een geweldige strijd met Milksteamers gewikkeld. Beide team?, hebben na 14 wedstrijden 11 punten. Bo vendien heeft Salamanders 'nog een protest lopen over de wedstrijd tegen Milkstea mers. Onze stadgenoten zullen dus op he vige tegenstand stuiten in Den Haag. Vermoedelijk zullen veel supporters hei team. a.s. vrijdag vergezellen. Het plan van mevr. W. Menningh van de Schiedamse Muziekschool om te komen tot de oprichting van een jeugdkoor, is in feite reeds verwezenlijkt. Na twee re- petitiemiddagen in het schoolgebouw be draagt het aantal kinderen dat 2ich heelt 'opgegeven ruim honderd zeventig. Het was zaterdag j.l. dan ook nodig de kin deren in twee groepen te verdelen. Voort aan zullen jongens en, meisjes van 6 tot 10 jaar van 1.30 tot 2.30 uur repeteren. Het daarop volgende uur is dan bestemd voor de ouderen. Het studie-repertoire zal voor het grootste deel bestaan uit volksliedjes van vroeger en nu die onder begeleiding van het jeugdorkest worden gezongen. Teneinde het koor zelfstandigheid te ge ven, is mevr. Menningh voornemens de kinderen van het koor een eigen bestuur te laten kiezen. Tijdens een leerlingen- avond van de muziekschool dit voorjaar, zal het koor zich voor de eerste maal aan het publiek presenteren. MAANDAG 4 MAART Etuersbcrsen, 8 uur: ZsMnstudicKrins Cci Verburv over „Ontmoetingen met Australië Musis Sacrum, 7.3G uur: Personeelsvereniging Wilton Fijenoord. Toneei, Filmavond. Irene, 8 uur: Personeelsvereniging Gusto, Feestavond. DINSDAG 5 MAART Musis Sacrum, 1 en 7 uur: Personeelsvereni ging Wilton Fljeaoord, Toneel- en Film avond. Bellefleur: 16.30 uur Ned. Ver. voor Huis vrouwen. koffieuurtje. BIOSCOPEN. Mono pole Th enter: Maandag, dinsdag, woens dag. 2 en. 8 uur Dpstand achter tralies. Pasage .Theater: Phaedra. APOTHEKEN Apotheek, Het Gouden Hert, St Lidmnastr. S8. MUSEA Stedelijk Museum, dag. overzichtstentoonstel ling van het werk van Job Hansen. Tentoon stelling Amerikaanse Grafiek. De zonnewarmte en de bijna zomerse temperaturen overdag heeft de sportvel den voor het merendeel .sneeuwvrij ge maakt. Voorzover het dooiwater niet ver dampte, bevroor het echter des nachts met het gevolg dat nu ijsvelden zijn ont staan, die overdag in een smeuïge mod- derbrei veranderen. De velden zijn hier door bijzonder kwetsbaar geworden en dan ook voer bespeling ongeschikt Per circu laire stelden de gemeentelijke, bij de vel den betrokken, instanties de besturen hier van op de hoogte. Alvorens over te gaan tot het spelen van wedstrijden op besneeuwde velden, hetgeen gedurende de afgelopen weken zo hiér en daar werd gedaan, bestond er con tact Lussen de besturen en de heer. Van Meurs van de Gemeentelijke plantsoenen dienst, aan wie het laatste woord was nf de wedstrijden al of niet konden doorgaan. De situatie is nu echter zo, dat bij een bespeling van een veld de grasmat voor het nog resterende deel van de competitie totaal ongeschikt kan worden Het inzaaien van een nieuwe grasmat kost niet minder dan tien mille. Zuinig zijn op de velden is daarom meer dan ooit geboden. Houdt het weertype, zoals het nu is aan, dan is een hervatting van de competitie een kwestie van enkele weken Op plaatsen in de stad waar de zonne- Ondertrouwd: H. J. Brans, 25 jr. en E. M. L^( de Jager, 22 jr; J, C. van der Dusse. 24 jr. en N. C. Ver!inde, 19 jr; W. Jan so, 21 jr. en M. van dor Hoeven, 20 jr; L. J. van der Krogt, 23 jr. en M. A, Robbcrcgt, 22 jr; J. J. Lingbeok. 23 ;r. en J. J. T. Douma, 18 jr; D. Moti, 28 jr. en J. W. van der Pol, 21 jr; A. H. M. Scheerder, 28 jr. en H. W. van de Kamp, 25 jr; H. E. M. Vermunicht, 22 jr. en E. E. C. L. M. Schaap, 18 jr. Gehuwd: C. P. J. ColIIgnon, 23 jr .en J. Droge. 20 jr; A. B. van der Ent, 24 jr. en P, van Vlaardingen, 21 jr; S. van der Spuij, 27 jr. en A. J. M, Hoffman, 25 jr; N. M. Teeuw, 22 jr. en A. M. C. Kemper, 24 jr. Geboren: Marie J. C. cl. v. J. Schop en P. J, Groeneweg; Rudolphus z. v. L. F. M. Dusault en I. A. B. Brugmans; Maar ten L. z. v. J. Mookhoek en L. S. van Dam: Petrus M. A. z.v. A. M. A. Steg- mann en J. A, Kramer; Gerardus J. C. z. v. G. J. C. Lansbergen cn J. J. Evers; Gerarda L. M. d. v. L. W, J. de Leede en A. C. T. Arkesteijn, Overleden: O. van der Kuil, 3 dagen oud. warmte niet kan doordringen ligt nog vol op sneeuw. Hier steeg het kwik tot vijf graden boven nul. In verschillende op het zuiden gelegen woningen is het nu aan d® voorzijde bijna hoogzomer, terwijl het in de tuinen of op de balcons nog, zij het ma tig, doorwintert. Leden van het Dagelijkse bestuur van de Hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" namen zaterdag in Groot Am* mers een door de beroepsvisser Van Wijk aangeboden partij vis, groot ongeveer 3000 pond, in ogenschouw. Deze uit de Lek af komstige vis is tijdelijk ondergebracht in een afgesloten deel van een polderboezem. dat Ijsvrij wordt gehouden en waar door toevoeging van welwater het zuurstof gehalte op normaal peil is gebleven. De partij vis bestaat voor het meren deel uit voorn. Voor de rest wat jonge en vangrijpe snoek, alsmede een hoeveelheid bliek en brasem. Kerngezond zijn de toe komstige bewoners van het z.g. oude deel van het recreatiegebied waar aangenomen moet worden, dat de huidige visstand als gevolg van de strenge winter sterk heeft geleden. Visser Van wijk mag de vis tot 15 april vervoeren, In opdracht vdn de Beheers- eenheid o\-er het Brielse Maaseomplex be stelde voorzitter Van Breda bij visser Van Wijk 150 pond snoekbaars. Dit ter verster king van de roofvisstaiid in dit overvloe dig met vis bezette wijdse sportwater. In Kethel wordt geen snoekbaars uitgezet. In tegenstelling tot wat elders werd vermeld. Het water is hiervoor te ondiep en boven dien is de bodemsgesteldheid niet geschikt om deze vissoort hier een levenskans te geven. In de maand februari hebben de Schie damse bezitters van een Rijkspostspaar- bankboekje een bedrag van ƒ424.049.02 gestort waartegenover een terugbetaling staat van slechts ƒ198.719.19. In de ver schillende kantoren van de Spaarbank In Vlaardingen werd voor f359.846,45 op de boekjes bijgeschreven en een bedrag van 207.506.59 teruggevraagd. In Maas sluis waren deze cijfers ƒ46.000 cn ƒ15.000, in Maasland ƒ14,000 en ƒ6.000 en in Ro zenburg 17.000 en 9.000. Overal zijn er mensen die Uw klant zouden zij'n... als zij U ken den, "Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, uf speelgoederen, of col berts - weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dat U die voor treffelijk kunt leveren? U zegt nee? Maar dan mist U vele, vele kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd, dat m dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. de kunt U niet missen geen dag! Uw advertentie in de dagbladen, die doet het 'm! Daarmee laat U van U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebruik DEUX PIECES, enz-, enz., voor het nieuwe seizoen. Lange Kerkstraat 19 Schiedam - tel. 66135 Met droefheid geven rvij U kennis, dat na een kortstondige ziekte, voorzien van de Genademidde len der H. Kerk is overleden, otue zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broer, Zwager en Oom, de Heer JOHANNES CHRISTIAAN BONEFAAS Weduwnaar van Henderica Overdevest, Hij bereikte de leeftijd van 82 jaar. Schiedam: M. BONEFAAS Utrecht: J. CHK. BONEFAAS C. L. BROUWER Duivendrecht: Sr. MA. LIDUINA THRES. (CHK. H, BONEFAAS) Schiedam: C. TUYLBohefaas D. L. TUYL 1 H, VAN ELS WIJK—Bonefaas J. C. VAN ELSWIJK en kinderen. Schiedam, 2 maart 1963. Huize St. Liduina, St. Liduïnastraat 20. Cond.-adres: Nieuw land-Flat, Burgemeester Gij zenlaan 68. Wij bidden vopr zijn zielerust maandag- en dinsdag avond om 7 uur in de Kapel van Huize Liduina. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden op gedragen op woensdag 6 maart a.s. om half 10 in dé Kapel van Huize Liduina, waarna de begrafenis zal geschieden van de Kapel uit op het RK. Kerk hof, Vlaardingerdijk 50 te circa half 11. Voor een polderwijk, omgeving Kethel, Schiedam, vragen wij een m bezit van bromfiets. Aanmelden N.V Rotterdamseh Nieuwsblad, Broersvest 3. Schiedam, tel. 68091.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2