HOTTERUMSGH WEDWSBLAD PW Het leven ontwaakt weer in de kinderboerderij Oudervereniging gesticht gymnasium SBL0 organiseert eerst in 1964 weer sportweek I nette bezorger-agent wsg&sshm SMHgf mMÉs at cy AAR. IMMÖER Uurloonactie leverde duizend gld. op Na botsing doorgereden Porgy ell Bess bij Custo Schiedams 2e tiental verloor DWS-team in RAI-gebouw ongeslagen T afeltennistoemooi bij 2e lustrum TSF Denk aan de avond van de NCRV ang- Burgerlijke Stand Sportaccommodatie nog onvoldoende Experimentele Hovercraf Schiedamse meisjes minder gelukkig Uit liet politierapport Sigaretten gestolen uit automaat VLAARDINGEN Nieuw Rotterdams Toneel op 28 maart Ruime bijverdiensten Hoofdagentsehap en Redactie; SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 6809! ROTTEKDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG S MAART 1S63 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67202, Rotterdaraschedijk 232c. KETHEL, Groeneweg, Sermgenhof 3. KM I m ■=- E *I~\E 20N BRENGT weer leven in de Kinderboerderij in het Prinses Bea trix Park. De trotse pauwen koesteren zich boven op het dak genoegelijk m de warme zonnestralen. Soms zitten ei* een stuk of tien op een rij. Ook Nel, de ezel komt af en toe eens uit zijn donker hok kijken. Zijn ogen knipperen tegen het fel le licht. Het is bij lange niet meer de vro lijke Nel van vroeger. Zij doet soms een beetje kribbig. Het schijnt, dat kwajongens het arme dier wel er-ns geplaagd hebben zodat het erg een zelvigen wantrouwend is geworden. De herten gevoelen eveneens de naderende lente. Zc huppelen tenminste weer vrolijk rond. En de duiven fladderen door de blauwe lucht en op de nog met sneeuw be dekte grond scharrelen de bonte eenden bedrijvig hun voedsel bij elkaar. Overigens hebben de bewoners van de Kinderboerderij deze barre winter goed doorstaan. Begin januari is er wel een hert gestorven, doch waarschijnlijk ni< van de kou. Deze dieren zijn ril, nogal kwetsbaar door inteelt. Het kart ook ou derdom geweest zijn. MEN MOET niet vergeten, dat de pen siongasten van de Kinderboerderij het bij dergelijke abnormale weertoestanden \eel beter hebben dan de dieren m de irije natuur. Er wordt Immers voor hen gezorgd. En goed ook. Daar zorgt de heer Bost wei voor. Ze zijn veel bïjgevoederd gedurende deze Siberische winter. De pau wen met extra eenrle-en kippevoer. Nel, de ezel met wat meer oud brood, de her ten met een groter rantsoen stro en vee voeder. En zo ging het met alle dieren, 's Nachts vonden ze een heerlijk warm hok en overdag mochten ze buiten even een koude neus haien. Als straks de laatste sneeuw weggesmol ten zal zijn, gaat men de Kinrterboeiderij weer opknappen. Want zo gauw de lente haar glorieuze intocht heelt gedaan, ko men m dichte drommen de kinderen met hun ouders naar deze aardige attractie in het Prinses Beatrix Park. REEDS NU> terwijl het nog vrij koud is buiten het directe zonnetje, icomen de eerste dapperen terug naar de speel tuin met zijn. aantrekkelijke glijbaan, zijn draaiende molen en zijn schommels wipplanken. Het bezoek duurt doorgaans kort. maar de gang zit er al weer in. Op de lange banen van de schoongeveegde singels is het drukker. Daar zwieren nu 3ongens en meisjes in fleurige truien en kleurige pantalons om te profiteren van dit meevallertje; de uitgestrekte kilome ter lange banen en het heerlijke stimule rende winterweer. De plantsoenendienst heeft hier en daar wakken geslagen, maar die liggen alle aan de zijkant en. ze zijn duidelijk aangegeven door de overeind ge zette brokken ijs. Dat zijn geen ijsschot- sen meer maar brokken met een dikte van ongeveer 45 cm dikte. Merkwaardig is te zien, dat de ijslaag in lagen is af- DINSDAG 5 MAAKT Musis Sacrum, 7 uur: Personeelsvereniging Wilton FtfenoordToneel- en Filmavonc. Beiiefleur: 10.30 uur Ned. Ver. voor Huis vrouwen, koffceuurtje. Wijkcentrum Niemviand, 8 uur: Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, propaganda" avond, WOENSDAG e MAART Musis Sacrum, 1.30 uur: Persons els versnlging Wilton Ftjenoord. Feestmiddag. 7 45 uur Personeelsver. Wilton-Fyenoord, Feestmiddag BIOSCOrEN. Monopole Theater: Maandag, dinsdag, woens dag, 2 en 8 uur Opstand achter tralies. Ki.sage Theater: Phaedra. APOTHEKEN Apotheek, Het Gouden Hert. St. Lidulnastr.SB MUSEA Stedelijk Museum, dag. overzichtstentoonstel ling van het werk van Job Hansen. Tentoon stelling Amerikaanse Grafiek, 6 maait Wassende maan Zon op 7.17 uur. onder 18 27 uur Maan op 1413 uur. onder 533 uur 9 Op de nok van de kinderboerderij zit ten de pauwen zich momenteel heerlijk te zonnen om weer bij te komen van de kou. gezet. Net als een boom zijn jaarringen heeft, zo toont dit ijs mot het aantal ijs lagen aan, hoeveel nachten het stevig ge vroren heeft deze winter. Een ander op merkelijk verschijnsel vertoont de dikke blinkende sneeuwlaag. Waar de wande laars hun voetstappen hebben gezet, heeft de krachtige zon er vat op gekregen en een holletje weggesmolten. Des nachts vriest het dooiwater weer tol ijs en zq ziet een voetpad er zeer geaccidenteerd uit met alle openingen in het sneeuwdek naar de zon gewend. De Uurloonactie van KAJ en VKAJ le verde dit jaar in het distrikt Schiedam ruim duizend gulden op. Dit resultaat maakte Chris Rieken zaterdag bekend tij dens de m zaal „Tivolï" gehouden, slot- a\ oud van de Aktie Wereldwijd, w.o. de Uurloonactie ressorteert. De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot. Als afgevaardigde van het landelijke hoofdbestuur gaf Gerard Gijsen een ant woord op de vraag; „Waarom een uur loonactie?" De opbrengst van de actie, the naar verwacht mag worden, over het ge hele land genomen tachtigduizend gulden zal opleveren, is bestemd ter financiering van de uitzending van jonge arbei- ders(slers) naar Afrika en Zuid-Amerika. Momenteel zijn tachtig leden van de be weging van katholieke werkende jongeren in genoemde landen werkzaam. In diverse functies arbeiden zij hier voor de duur van twee jaar, zonder daarvoor enig loon te ontvangen. De mannelijke vaklieden on der hen zijn werkzaam bij de bouw van kerken, scholen en ziekenhuizen. De taak van de meisjes bestaat uit het w richten van arbeid in ziekenhuizen ofw - -*p oen of ander sociaal terrein. De a werd besloten met een bal, waarbij de Indone sische band: „The Beatniks" voor dans muziek zorgde. De Rotterdamse Politierechter heeft de 24-jarige aanhouder C. P., uit Schiedam veroordeeld tot tien dagen gevangenisstraf, zomede viermaanden intrekking van het rijbewijs. Op 29 december j.i. was P., die zijn auto bestuurde, in botsing gekomen met een andere auto, bestuurd door D. N. v, d, A„ op de Dam te Schiedam. Zonder zich naar behoren bekend te maken, was F. doorge reden. Tegen een der inzittenden zou F.t volgens de politierechter hebben gezegd: e,.Ik ben ruet W.A.-verzekerd en mijn rem men zijn niet in orde, daarom rijd ik door. „U is een „keuriget" wegpiraa", zeide de Politierechter tot F., tegen wie het O.M. drie weken gevangenisstraf had veroor deeld. Als bioloog door heel Frankrijk „Als bioloog heel Frankrijk door" is de titel van de causerie die dr. J, M, Lode- wijks op dinsdag 19 maart in het Volks gebouw voor het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrien- denwerk zal houden. De causerie zal met kleurendia's wor den toegelicht. Aanvang 8 uur. De personeelsvereniging Gusto" gaf maandagavond in het gebouw Irene een feestavond, welke met een kort welkoms- woord door de voorzitter de beer J. Th. Nieuwcnhuizen werd geopend. Er bestond vrij veel belangstelling voor deze avond, waarop het bekende Marionetten Theater van Bert Brugman Georg Gershwin 's Porgy and Bess opvoerde, welke opera reeds enkele malen in ons blad is bespro ken. Met zeven man moest de damclub Schiedam de uitwedstrijd tegen Maasland- sluys aanbinden, waarbij vooral het niet- spelen van L. Vryland aan bord één, zijnde een zekere overwinning. later de doorslag bleek te geven, want het tweede tiental verloor de strijd met 11—-9. Voor de te genstanders was dit hun eerste overwin ning- Donderdag moet tegen de koploper van deze competitie. Charlois III, gestreden worden m Rotterdam, De volledige uitslag is als volgt: Op initiatief van rector van het Object van dit denken is dus de mens zelf. 1. P. Spuymet opgekomen 2—0 2. J. BremanA. Risseeuw 0—2 3. J. van DorpTheo Vryland 2—0 4. A. AlblasC. Sleeuwenhoek 0—2 5. P. Zevenhuizen—J. van Straaten 0—2 6. B. v, d. KurkJ. Bogerd 1—1 7. J. 'tHart—E. Breman 2—0 8. C. Wynhorst—K. den Boer 0—2 9. C. v. Daeleniet opgekomen 2—0 10. A. Bosehoorn—niet opgekomen 2—0 11—9 Onder auspiciën van het Ned. Handbal- verbond streden j.l. zondag In het oude RAI-gebouw te Amsterdam alle districts- kamptoenen van Nederland om de hoogste eer, In dit toernooi, met als inzet het officieuze kampioenschap van Nederland behaalden de Schiedamse meisjes door on geslagen te blijven, een prachtig resultaat. In haar poule werd eerst op overtuigende wijze met 41 van MBE-Breda gewonnen en vervolgens het sterke Vlugheid en Kracht Groningen met 3l er onder ge houden. In poule B wist Donar ondanks een nederlaag tegen Amstel door een be ter doelgemiddelde de finale te bereiken. De eindstrijd DonarDWS eindigde onbe slist 11, waarna de wedstrijdleiding be sloot beide clubs een gedeelde eerste plaats toe te wijzen. Een resultaat voor DWS om trots op te zijn een een kroon op het werk van trainster Nel Bos. Stedeljjk Gymnasium, dr. L. W. Labordus, en een viertal ouders en met instemming van de gemeentelijke onderwijsautoriteiten en het curatorium vaa het gymnasium werd maandagavond in het wijkcentrum besloten tot de oprichting van een oudere- verenïglng. De doelstellingen van de nieu we vereniging ïulden als volgt; Het be vorderen van de bloei van het Gymnasium door morele en zo mogelijk financiële steun en het versterken van de band tus sen school en leerling. Het voorlopige be stuur bestaat uit de heer L. van Dijk, voorzitter, de heer Fred. M. Beukers, se cretaris, mevr. B. Boldlngh en dr. F. Quispel. Na de pauze hield de rector van het Stedelijk Gymnasium, dr. L. W. Labcrdus, een. lezing over het onderworp; De zm van het onderwijs van Latijn en Grieks op bet Gymnasium. Spr. begon met de niveMering van de hedendaagse onder* wijkvernieuwing te bestrijden. Het Lager Onderwijs (heeft rich aan te passen aan het gemiddelde niveau van de leerlingen, die het volgen. Doch ihet Gymnasium geeft Voorbereid-and Hoger Onderwijs, dat op leidt voor de «miv&rsitert. Van het Gym nasium mag men nooit hot gemiddelde niveau eisen. Er bestaat een essentieel ver schil tussen de studie der oude talen en de wiskundiige-natuiirkundige studie met de mod enne «talen. Het taalfefmndiig denken van de humawona richt ai oh op de mens Het tienjarig bestaan van de tafeltennis vereniging TSF zal op 1 en 2 april en 4, 5 en 6 april worden gevierd met een grootscheeps toernooi in de Koopmans beurs om het plaatselijk kampioenschap. Alle Schiedammers en elders wonende le den van Schiedamse tafeltennisverenigin gen kunnen er aan deelnemen. Zij kunnen inschrijfformulieren krijgen bij de toer nooi! eider J. D. Degreef, Viaardingerdijk 344. Er zal worden gespeeld in. zes klas sen, Er zijn twee prijzen per klasse, als mede een wisselbeker voor de winnaar van klas A en een Parool-wisselbeker voor de sterkste Schiedamse vereniging. De inschrijving sluit op 22 maart a.s. 9 Deze gekroonde witte pauw trekt in het bijzonder de aandacht. Zij heeft een plaatsje apart gezocht, waar niemand haar waardigheid en haar rust verstoort. Hoewel het SBLO-bestuur van mening is, dat de Sportweek 1962 een sportief succes was, heeft het toch besloten dit evenement dit jaar niét te organiseren. De voornaamste roden is wei het niet beschikken over de nodige financiën om een representatieve Sportweek te organi seren. Daarnaast is ook de organisatie Leif voor de bestuursleden een probleem; bijna alle bestuursleden hebben een actieve functie in verenigingen of organisaties, vai weer een Sportweek te organiseren, hoewel in 1962 de medewerking van het bedrijfsleven bijzonder teleurstellend is ge weest. De ervaring heeft geleerd dat men voor een Sportweek de beschikking moet hebben over 5000 en dat het bedrag dat dit jaar <via de Schiedamse Gemeenschap) tei beschikking stond 2000 dus riet toereikend is. De Sportweek is beslist voor herhaling vol baar, indien voldoende geldmiddelen beschikbaar zijn. De vorm waarin een vol gende week gegoten zal moeten worden, zal dus eerst met alle betrokkenen bespro ken moeten worden. De voorbereidingen voor de Sportweek 1964 zullen reeds dit jaar moeten aanvangen, terwijl bovendien het bestuursorgaan van de SBLO bijna de gehele overgebleven Woensdagavond zal In de Grote of St, Janskerk te Schiedam een Zangavond worden gehouden (6 maart a.s,). Aan de ze avond werken mee: Een groot Koor od.v. de heer Jacq. P, Bekkers, het Mu ziekkorps van het Legers des Hciïs o.Lv. kapelmeester A, van Gul ik en samenzang. De leiding heeft Kees Deenik. Aanvang 20.15 uur, de kerk gaat ope nom 20.00 u, terwijl de toegang gratis is. Een ieder die graag zingt is van harte welkom, ook niet- NCRV-leden, Zij die eerder een derge lijke avond hebben meegemaakt, zullen deze met willen missen, terwijl buiten- staanders kennis kunnen maken met een onderdeel van werk en programma der N.C.R.V. Het programma zal worden op genomen, voor uitzending op vrijdag 22 maart 's avonds, in de serie „Zangavon den". GEBOREN: Maria A. d. v. J. M. J. van Aalst en A. A. J. Bruins; Johanna L. d.v. W. Nooteboom en J. L. Peters; Hendrik W. z.v. F. H. J, Nierstrasz en K. J. Heen- sier; Harry A. z.v. H. Westhuis en J. K. Poelman. OVERLEDEN; RL Weltevrede, 71 jr. we duwe van: A. Schonenberg; C. Kroone, 75 jaar. CITRUS VEILING ROTTERDAM 4 maart. Citfusveiling NV. Spaanse sin. 14—25: Algerijnse mand:. 10 25--*« 12 50; Turkse sin.: 12 7519 50; Turkse citr.: li—15.25: Cal. citr 15 2S—18 25; Ital. citr.: —16; Sur. grapefruit: 11.5017. Aanvoer: 23C00 kisten Spaanse sin.; 2000 kratten Alg, mand.: 17000 Turkse sin.; 25uü Turkse citr 3000 kisten Cal citr 6500 kartons Cal. citr.: 8500 kartons Ital. citr.: 3500kisten Sur. grapefruit, Het is rtu drie jaar geleden, aldus het jaarverslag van de SBLO, dat de sport- nc-ta gereed gekomen is, Indien we de sa menvatting met de huidige stand van za ken vergelijken krijgen we het volgende beeld. Het totaal aantal sportvelden is geko men op 44. De dreiging van het verdwij nen van velden betreft het hoofdveld van S.V.V. en de twee velden aan de Boshoek. Voor een stad met 80.000 inwoners wordt gesteld, dat er 47 velden nodig zijn. Er zullen dus in de toekomst nog zes velden aangelegd moeten worden. Hierdoor ont staat dan ook de mogelijkheid, aan di verse verenigingen, velden in „eigen be heer" te verhuren. De wielerbaan zal hoogstwaarschijnlijk volgend jaar gereed komen; naast deze gelegenheid voor de wielrenners is er ook grote behoefte aao een atletiek- en schaatsgelegenheid. Een combinatie van deze sporten op eenzelfde accomodate is goed mogelijk. In de sportnota wordt verder gesteld, dat er voor lichamelijke oefening op de scholen nog 13 sportterreinen nodig zijn. Het tekort aan gymnastieklokalen Is van 17 tot 15 teruggebracht. Binnenkort komen er nog twee lokalen gereed, zodat het te kort dan met 25 pet. zal zijn terugge bracht. Het totaal-aantal banen is hetzelfde ge bleven. De tennissport wint meer en meer aan "populariteit in Schiedam. Het aantal van 20 banen, (in de sportnota gesteld) blijkt dan ook zeker zes te weinig te zijn. De behoefte aan een originele schaats baan blijft ondanks het Beatrlx-park be staan. Het bedrag voor de jeugdsubsidie is van 4.000 op f 8.000 gebracht. Het ver dient echter aanbeveling, aldus het SBLO- versiag, het basis-bedrag per vereniging tot 75 en per junior tot 2 te verhogen. Op Wight zal dit voorjaar een speciaal zweeftuig (Hovercraft) worden gebouwd, dat voornamelijk zal worden gebruikt om verschillende methoden te testen om het „zweef"-vermogen op te voeren. De nieu we Hovercraft, die is ontworpen door de pionier op dit gebied C. S. Cockerell, zal 15 meter lang worden en ruim vijf meter breed en 5A ton wegen. De kruis snelheid zal 25 knopen bedragen. Het hef vermogen wordt geleverd door twee Co ventry Cliroay motoren terwijl twee Rolls ftoyce vliegtuigmotoren voor de voortstu wing zorgen. Volleybal Van de teams van de Schiedamse Vol leybal Club die in de afgelopen week in het veld kwamen, heeft het eerste dames 2estal voor een onaangename verrassing gezorgd. Op bezoek bij het Rotterdamse Hou Stand werd met 3l verloren. De Schiedamse meisjes speelden bijzonder onsamenhangend en bleken ook soms dei zenuwen niet de baas te kunnen. Voorai de keiharde services van de Hou Stand dames bleken voor onze dames een on overkoombare handicap. Daar ook de Schiedamse aanval te weinig naar voren kwam moesten beide punten achtergela ten worden. Set-standen: 15—5, 8—15, 15— 9, 15—10. De stand in de dames le klasse met nog 3 wedstrijden te spelen is; SVC l 21 pnt, SVC 2 21 pot, Hou Stand l en DOS 1 16 pnt. De Schiedamse meisjes hebben dus voldoende aan 2 punten om de eerste plaatsen veilig te stellen. Dames 3 zorgde voor een mooie prestatie door op bezoek bij het sterke Lekkerkerk I een 22 gelijkspel te behalen. Heren 2 ver loor kansloos met 3-0 van Hermandad Iterwijl heren 3 met een 2—2 gelijkspel tegen Libanon 5 genoegen moest nemen. vrije tijd vraagt. Ten slotte hebben en dit heeft uiteindelijk de doorslag gegeven de verenigingen 2elf uitgesproken, dat d't jaar beter van de organisatie van een Sportweek kan worden afgezien. In het jaar 1984 hoopt men echter in ieder ge- Anders dan bij het abstracte, wiskund&g* denken. Latijn en Grieks leren ons boven dien de cultuur van de Oudheid. In de Oudheid kende men reeds het begrip atoom. Niet adeem het wetenschappelijk denken, maar ook het politieke denkeu, zoals het begrip democratie, hebben we van de Grieken. De oude telen zijn syn thetisch, de moderne analystrech. Het syn thetisch karakter van de woorden heeft invloed op de structuur van de zin. Elke vorm is een afgerond geheel. In de mo derne talen daarentegen wcurdt de functie van een woord bepaald, door de plaats van het woord. Én de zm. De Grieken zijn het geweest, die het denken hebben beoefend om dre-t denken zalf. Na afloop vwn de lezing was er gelegen heid tot bet stollen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt Een discussie, uiteraard op hoog niveau, ontspon zich daarop. De heer L. van Dijk bracht ten slotte namens alle aanwezigen dr. Labor- dus dank voor zijn boeiende en interes sante lezing. Gevangenisstraf voor daders De Rotterdamse politierechter heeft gis teren een 42-jarige ijzer vlecht er cn een 34- jarige opperman, heiden uit Gnoda ver oordeeïd tot resp. vier en zes weken ge vangenisstraf met aftrek, conform de els van het OJVÏ- Gebruik makende van een hamer had den beide mannen op 24 februari jj. des nachts een sigaretten-automaat in de Tristanstraat te Gouda stukgeslagen en daaruit 9l pakjes sigaretten gestolen, Een zeldzaam smerige streek, zeide de politierechter tot beide mannen, die opmerkten, dat er 81 pakjes sigaretten wa ren gestolen. De rechter deelde mee, dat er in dezelf de nacht nog een sigaretten-automaat te Gouda was geplunderd, maar beide man nen wisten daar niets van. De raadsvrouwe, mevr, mr. H. M. de Kat-Presser, uit Rotterdam, heeft in haar pleidooi gewezen op de mentaliteit, die bij beide mannen Is ontstaan, omdat hei den „uitgevroren" zijn. De jongste was ne genmaal veroordeeld. Voor beiden vroeg pleiter oplegging van een gecombineerde straf. De voorstelling van het Nieuw Rotter dams Toneel voor het Vlaardings Kunst centrum is verschoven van 6 maart naar donderdag, 28 maart Gespeeld wordt dan „Het sein staat op moord" van Monte Doyle, in de vertaling van Alfred Pleiter De regie heeft Richard Flink. De maandelijkse filmvoorstelling wordt gegeven op donderdag, 14 maart. Ge draaid wordt een bloemlezing uit het werk van Marten Toonder. Het Nationaal Ballet komt toch dit sei zoen nog naar Vlaardingen en wel op za terdag, 28 april. Het VKC-programma voor 1963—1964 is nu geheel vastgesteld en zal dezer dagen gepubliceerd worden. Het bestuur heeft be sloten voortaan de voorstellingen om kwart over acht te laten beginnen, in plaats Van jongens brandend papier in de met eatai om acht uur, zoals tot toe. afgestoten ruimte hebbS Tweemaal was er vrijdag brand, öd het industrieterrein aan de Schie. Het eerste bij de VAM, waar vuur ontstond in een bunker, waarin vuil wordt gestort. Vermoedelijk waren er gloeiende sintel» onder dit materiaal. De brandweer onder leiding van brandmeester Putten doofde het vuur met een nevelstraal. Vijf uur la ter ontstond brand op de vuilstortplaats aan de van Rieboeckweg. Toen de vlam men in de nabijheid kwamen van een vat met oüe greep de brandweer In met oen nevelspuit o.l.v. de heer Tltulaer. Twee inbrekers zijn gevat dank zij de waakzaamheid van een waker van de ESB, de Rotterdammer A, v. O. Hij ont dekte de mannen achter de borstelfabrle* van Breman aan de Nieuwe Mathenesser- straat toen hij het hek opende voor con trole. Er passeerde juist een mobilofoon- wagen waarvan de inzittenden de mannen arresteerden, Het waren de 18-jarige ma troos binnenvaart J. B. en de 17-jarige A. de G. stoker-olieman, beiden uit Rotter dam. B. droeg onder zijn kleding een grote hoeveelheid inbrekers gereedschap, tangen, si-hroevedraaiers, 20 sleutels, een dolkmes, een raitensnijder, een rol plakband en verbandgaas. Zij zijn in de uitoefening van hun beroep gestoord. Ingebroken is in de kantine van de IJzer en metaalhandel Jac. van Geldaren aan de Van Riebeeckweg. De dief is vermoe delijk met behulp van een valse sleutel binnengekomen, ontvreemdde een pak kof fie en twee sleutels uit een opengebroken telefoon-automaat. De rechterarm brak mevrouw V, d. V, die zaterdagmiddag in een rijdende bus var een opstapje viel. Zij is ter behande ling in de dr, Noletstichtlng opgenomen. Een hersenschudding kreeg de 74-jarige H B. die onvoorzichtig de K.O.Laan over stak. Hij werd aangereden door een auto, bestuurd door A. v. d. Z„ oüehandelaar uit Rotterdam Per GG en GD is hij naar het Gemeenteziekenhuis en vervolgens n«ar zijn woning overgebracht Twee baldadige Noorse zeelleden, een scheepsjongen van 17 en een dekjongen van 16 jaar hebben eeo winkelruit inge drukt to de comestibleswinkel van AT. L. B. in de Jullanalaan. Zij verkeerden onder de invloed. Schade 75 gulden. Een groot aantal watervogels maakte zaterdagmorgen om kwart over negen op de Vlaardinger dijk ter hoogte van de Vijf Sluizenflat het verkeer onveilig. Zij kwamen uit de richting van de Niéuwe Waterweg en begaven zioh naar het flat gebouw. Verscheidene auto's moesten ter plaatse hun vaart minderen en Inspecteur Spermon maakt er nog eens op attent dat d* flatbewoners beter doen de voedering achterwege te laten. De vogels krijgen el- ko dag, in de middag voer aan de rivier zijde. De bromfietsrijder C. H. S. is wegens gladheid op een kruising van de Vlaa> dtogerstraat komen te vallen. Met een wond boven de linkerwenkbrauw is hij per GG en GD naar het Geraeenteziaken- huis gebracht. Enkel© hondjes zijn opgevangen en naar hit asiel gebracht: In de GroeneJaan een zwart wit keeshondje, in de Tuinlaan eea bruine Belgische herder en een hondje, dat bij de Proveniersbrug met zijn poten vastzat in de sneeuw. Een scooter in gestolen tn.v. mej. A. J. C. B,, analiste, niet op slot neergezet op het verhoogde middeldeel van de Rern- biandtlaan tegenover haar woning Een fiets is gestolen t.n.v. de leeraar A G. C K. uit de keldergang van de Vijf Sluizenflat. Enige dagen geleden werden bij de Vijf- sluizenflat enkele kelderruimten open aan getroffen, vermoedelijk geopend met eea valse sleutel. Bij nader onderzoek blijken de voigende zaken te zijn gestolen: by de bedrijfsleider J, J. D. twee nieuwe een persoons luchtbedden; bij de constructeur A. H. een transisterradio en vijf ringsleu- tels, alsmede dienstkleding van de Natio nale Reserve; bij de ieraar T. P. P. enig gereedschap en een elektrisch scheerappa- raat Een brandje ontstond in de kelder van pand Lorentzlaan 110, waarbij dekens en een matrasje zijn verbrand en een brom fiets voor i 200 schade opliep. Da brand weer onder leiding van -te heei De Jager bluste het vuur met een nevelspuit. Da brand is vermoedelijk ontstaan doordat ^oor een polderwijk, omgeving Kethel, Schiedam, vragen wij een n bezit van bromfiets. Aanmelden N V Rotterdamsch Nieuwsblad, Broersvest 3 Schiedam, te!. 68095. Wie het Nieuwsblad leest weet van alles het meest

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1