HOTTERDAMSCH MEUWSBLAO Dankzij uw hulp, overleefden enige duizenden vogels deze barre winter M1.; In Vlaardingen oprichting van 85e afdeling De Nieuwe Comedie bracht „Manken van Nieumeghen" 4 SURVEiLLANTEH Kapitein gaf voorlichting over de Groninger kustvaart Twee jongelui waren op het verkeerde pad Inentingen Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde Agenda Goed nieuws voor bloemenvrienden Voorwaarts en Concertino in Stadssehoorsaal Fietser in botsing met twee auto's Vanavond finale spelregelwedstrijd Welvaartsweeën Burgerlijke stand Indiase order voor I.H.C.-Holland Gevraagd VERKOOPSTER HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 6 MAART 1963 A' Boofdajentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Kfiactle: TeL 5353 VLAAEDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDES1NGEL 33 s Geen eend is er meer te bekennen on der de vogelconcentratie op het Brielse Meer. We zagen ze in grote koppels de lucht klieven en overal m de wellanden grazen. Veelal in paartjes, want de lente is in de lucht. Dat merkten we ook aan de vele kieviten, die in het Nederlandse pol derland zijn neergestreken. En aan de ve le vogels in volle vlucht. Ze zitten niet meer kleumend bijeen, maar vliegen in snelle vaart door de lentelucht. Zoals de koppels wilde ganzen en de negen wilde zwanen, die zich in de nu achter ons lig gende barre maanden uitgehongerd bij de vogeïconcentratie aan Rozenburgse zijde op het Brielse Meer hadden gevoegd. Ze stonden ver weg op de ijsvlakte van het pen" eenden zitten. Bij" hen heeft de na- Nog slechts verwilderde zwanen en meerkoeten houden zich bij de voeder plaatsen op Rozenburg aan het Brielse Meer op. Links op de achtergrond ziet u de pont, die de verbinding tussen Rozenburg en Briclle onderhoudt. voeder plaat sen op de beboste Rozenburg- se oever aan het Brielse Meer. En ook in hel grote wak langs deze oever, waar zich eveneens een groot aantal verwilder de zwanen ophield. Nog steeds is hier een grote concentratie van vele duizenden vo gels in en rond het wak verzameld. Maar uitsluitend meerkoeten en zwanen. Ver weg op de ijsvlakte zagen we grote groe- vog el voedering in het gehele waterwegge bied. Voor de vogel voedering, maar oo«c voor de visstand. Evenmin als het aan tal tonnen voedsel, dat naar de vogelvoe- d er plaatse n is gebracht, is het aantal om gekomen vissen in onze omgeving bij be nadering Ie schatten. De Vlaardmgse die renbescherming heeft in deze barre winter een taak op de schouders genomen, waar voor zij niet het organisatie-apparaat be zat. Er moest op grote schaal worden ge ïmproviseerd en de uitrusting voor een zo doelmatig mogelijke hulpverlening ont brak. Deze strenge winter heeft geleerd, dal tot de uitrusting vangnetten, maar vooral lucht compressors moeten behoren, die op voldoende wijze stukken water kun nen openhouden voor de vogels en de vis sen. Mei de enorme goodwill, die de VJaardingse dierenbescherming in deze winter heeft gekweekt, is well»cht de ba sis voor een dergelijk organisatie-appa raat gelegd. Een winstpunt is stellig ook, dat zovele jongeren met de dierenbe scherming en het dierenleed zijn gecon fronteerd. Op de scholen bij de wekelijk se inzamelingsacties en in het dierente huis werden zij op grote schaal ingescha keld. Van de voederacties zijn films ge maakt, welke de schooljeugd vertoond zal worden en mede zullen bijdragen tot een beter begrip onder de jeugd voor het die renleven. De instelling van vogelwachten zal mede haar steentje hiertoe bijdragen. De Vlaardingse recherche heeft twee jongelui aangehouden, die een inbraak hebben gepleegd en bovendien enkele auto maten open braken. De knapen een los-werkman, uti Vlaardinger **n een mili tair uit Maassiuis. beiden I- jaar oud braken op 23 februari in bij een café aan de Parallelweg, waar zij gebraden kippen uit de koelkast wegnamen en zes pakjes sigaretten uit een automaat buit maakten. Die zelfde dag ontvreemdden zij uit een automaat aan de Groen" van Prinstcrer- Straat een bedrag van plus nog eens 2,- uit een kousenautomaat aan de 2e Van Leijden Gaelstraat, Ook aan de Korte Hoogstraat word een automaat geforceerd, waaruit zeven kwartjes werden gestolen. De jongelui zijn voor de officier van jus titie geleid. CP Op donderdag 7 maart 1963 van 1.30 tot 2 u nra zal er ten huize van de Vlaar dmgse huisartsen gelegenheid worden ge geven voor kosteloze inenting tegen de pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt en te gen difterie, kinkhoest, tetanus, voor kin deren tot zes jaar. Kinderen geboren in 1962 kunnen worden ingeënt tegen difterie, kinkhoest, tetanus, kinderverlamming. Men kan zich zonder voorafgaande aan melding vervoegen bij de huisarts. Het inent mgsboekje of de ihentmgskaart dienl overlegd te woiden. Inentingskaarten zijr., ,-oor zover nog niet verstrekt, gratis ver krijgbaar bij de afdeling Bevolking. Stad huis ingang Paterstraat, alhier. Ouders, die hun kinderen plm drie jaar geleden volledig lieten inenten tegen difterie, kink hoest, tetanus of difterie.tetanus, worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een herinenting in aanmerking ka men. Hierdoor wordt immuniteit weer met ongeveer drie jaar verlengd. Voor zover de kinderen de leeftijd van zes jaar nog niet hebben bereikt kan de herinen ting v/orden gegeven op bovengenoemd tijdstip door de huisarts, eveneens op ver toon van inentingsboekje of inentingskaarl. Brielse Meer bijeen, toen Aad Neerhout gistermiddag zijn dagelijkse voedering be gon op de voederplaaisen bij de Rozen- burgse bosjes aan het Brielse Meer. Dit maal in gezelschap van Vlaardiogs Die- rentehuis-beheerder M. v, d. Bosch. Door zijn verrekijker kon de laatste hen waar nemen en aanschouwen, hoe zij op de wie ken gingen, toen ze de vertrouwde voe derende verschijning van Aad Neerhout in het vizier kregen. "Welk een imposant schouwspel boden deze grote vogels, toen zij met de halzen als stokken vooruit ge stoken cirkels boven de voederplaatsen gingen beschrijven, Bij onze aankomst wemelde het van de meerkoeten bij de Gisteren is het Vlaardingse dierentehuis begonnen, de ter verpleging opgenomen vogels hun vryheid te hergeven. Deze wil de grauwt gans was de eerste. Gistermid dag bij het Brielse Meer. Gisteravond zyn de in het dierentehuis verzorgde zwanen, die als stookolieslachtoffers uit Den Hoek waren opgehaald, uitgezet in de singels var de twee zuidelijke buurten van de Westwijk. waar nog geen z wanende vol king was. tuurlijke schuwheid weer de overhand kregen. Zij komen nu pas naar de voe derplaatsen bij het invallen van de duis ternis Overigens zijn ook de meerkoeten opvallend veel schuwer geworden dan tij dens de hevige koude. Alle vogels waren aan de Itozenbargse' zijde van het Brielse Meer geconcentreerd, waar Aad Xeerhout dagelijks zijn grote personenauto parkeert, beladen met voed sel: brood, granen, groenten, vet en fruit. Slechts tijdens de weekeinden treft hij ze ook aan Brielse zijde aan, wanneer ook daar wordt gevoederd. Het Is bepaald niet door een chauvinistische bril gezien, als verklaard wordt dat dankzij de dage lijkse voedering van de Vlaardingse die renbescherming zovele duizenden vogels op het Brielse Meer deze barre winter hebben overleefd. En dit, dankzij de Inzet van de Vlaardingse burgerij en het Vlaar- dlngse bedrijfsleven. En vooral ook van de Vlaardingse jeugd. Het aantal tonnen voedsel, dat hierdoor bijeen kon worden gebracht en de hongerende vogels ver strekt, is niet bij benadering te schatten. Als al de gevoederde vogels op het Briel se Meer, aan Den Hoek, bij Wilton Fije- noord, in onze parken en op de andere voederplaatsen, mensenverstand hadden en hun dankbaarheid konden tonen, de he mel boven Vlaardingen zou nu. na afloop van deze barre winter en bij de intrede van de lente, verduisterd zijn van de vo gels om van hun dank le getuigen. Dankzij de scholen, kan met de voede ring nog dagelijks worden doorgegaan. Dit is nodig, zolang de meeste vogels door de bevroren wateren en bevroren grond, van hun natuurlijke voedselbronnen zijn afgesneden. De scholen hebben dit be grepen. Terwijl de winter nu duidelijk plaats maakt voor de lente, beweegt de hoeveelheid voedsel, die de dierenbescher ming dagelijks op de scholen afhaalt, zich rond de 80-80 procent van de hoeveelheid, die tijdens de strenge koude werd verza meld. Bravo, moeders van schoolgaande kinderen en bravo, personeel van de Vlaardingse scholen! Maar deze bar strenge winter heeft wel geleerd, dat er voor volgende winters een organisatie moei zijn opgebouwd voor de Nog steeds dagelijks strooit Aad Neer- hout voedsel op de voederplaatsen aan de Rozenburgse zijde van het Brielse Meer uit. Rechts: Vlaardings Dierentehuis be heerder 31. v. d. Bosch aan de beboste Rozenburgse oever. AïïlKEN van Nieumeghen heeft de -L*-' tocht naar Vlaardingen waardig door staan, Een zeer goed bezette Stadsgehoor zaal heeft gisteravond kunnen genieten van sprankelend spel door de Nieuwe Co medie. Het toneelgezelschap „De Nieuwe Comedie" heeft, door het middeleeuwse mirakelspel „Muriken van Nieumeghen! op het repertoire te zetten, een groot ge deelte van de midtfelbalreschooljeugd In Nederland een groot plezier gedaan. De Manken Immers is een geliefd werk op de lijst, die de eindexamenkandidaten moeten meebrengen naar het examen Ne derlands. Het zal ook daarom wel geweest zijn, dat er m de Stadsgehoorzaal onder bet voor het merendeel zeer jeugdige pu bliek ook enigen waren die uit louter „ge makzucht" gekomen waren. Een middel eeuws drama dat men te zien kan krijgen en wel op een zo schitterende wijze, be hoeft niet nog weer eens extra gelezen te worden waarbij het verwerken van het Middelnederlands ongetwijfeld meer moei lijkheden oplevert, dan nu het geval is. Toch moet ons van het hart dat de be zoekers en bezoeksters niet ten volle ge profiteerd hebben van dit bijzondere bui tenkansje. Want het was soms zo onrustig in de zaal, dat de acteurs en actrices niet best te verstaan waren. En dan ontgaat za veel van de geestige tekst, waardoor hele dialogen onbegrijpelijk worden. Het was jammer, al zij het gezegd dat de ondraaglijk hete temperatuur binnen de zaal ook wel enigszins debet geweest zal zijn aan de onrust. Op bijzonder waardige wijze hebben de spelers het publiek ook laten ervaren, dat enthousiaste bijvalsbetuigingen wel op prijs worden gesteld, maar niet op een verkeerd mament, zoals aan het begin van het deel na de pauze. WAT blijft er zo al over, nu er gezegd is wat gezegd moest worden. Dat is een prachtige realisatie van een zo oud middeleeuws drama. De inhoud van het stuk is tamelijk eenvoudig. Een jong meis je wordt door haar oom naar Nieumeghen, naar Nijmegen, gestuurd om inkopen te doen. De nacht zal ze doorbrengen bij een tante, maar deze wil hnar geen onder dak verlenen en stuurt Marïken met veel beledigende woorden het huis uit. Het meisje is hierover zo boos dat zij een ver bond aangaat met de duivel. Zeven jaar trekt ze met hem van stad tot stad om eindelijk in Nieumeghen door wagenspe lers weer bekeerd te worden. Bij de 'Paus krijgt ze haar „penetentiën". Ze treedt in een klooster in. waar haar na 24 jaar haar zonden worden vergeven. (Advertentie) Vragen staat vrij... althans bij Mostert. Mostert weet zich de vraagbaak van velen, die heel graag iets wensen op te steken over camera's, filmen, fotografe ren en. wat dies meer zjj, Mostert gunt zich alle tijd voor ualtijd HOOG STRAAT 150 TELEFOON 300» WOENSDAG De Serre, 10.30 uur: Koffietiurtje Ned. Ver, v. Huisvrouwen. Xuxor, S uur; Klopjacht in Holland ra.U; 8 uur. De overval faJ.J. Stadsgeboorzaal, 8 uur: privé leven UB j.j. uur: Propaganda-avond „Pro 8 uur; Finale spelregel- Muzanda, Rege". Sunli ght-pavil joen, wedstrijd, donderdag Luxor, 8 uur: De overval <aU. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Federatie vanvlaard. Muziekgezelschappen- Concert door „Voor waarts" en „Concertino". Stadhuis, 7-30 uur: Vergadering gemeenteraad, maart Wassende maan Zon op 7.J5 uur. onder 18 29 uur jnvTaan op 15.19 uur, onder 6.17 uur Het mirakel, het wonder, geschiedt wan neer zij berouw krijgt over haar verbond meL de duivel. Deze tracht zich van haar te ontdoen en slingert haar hoog de lucht in. Door een wonder komt Mariken onge deerd op de aarde terug waarna haar boetedoening kan beginnen. Dit alles wordt op de planken gezet m een levendig décor, dat weliswaar een mi nimum aan requisieten kent, maar dal in zijn eenvoud praktisch en bespeelbaar is. Peter van der Linden is een bewonderens waardige Moenen, die Duvel. Zijn spel is als steeds verbazend knap, door het zo be heerste gebruik van zijn mimiek. Trees van dér Donk zagen we als Marl'kert. Haar frisse spel was een lust voor het oog. Na afloop van de voorstelling waren er bloemen voor de actrices en een spontaan applaus voor allen. Niet in het minst voor regisseur en decorontwerper Johan de Meester. ADA MEKES Er bestaat in Nederland een organisatie van tuinliefhebbers en bloemisten, die zich o.a. ten doel hielt voorlichting te geven met betrekking tot verzorging van sier tui nen en kamerplanten en het schikken van snijbloemen. Deze organisatie lelt ruim 15.500 leden, verdeeld over 83 afdelingen. Donderdagavond wordt in Schiedam de 84ste afdeling opgericht en vrijdagavond acht uur, is in Triangel de oprichtings vergadering van de afdeling Vlaardingen. De stichting van laatstgenoemde afde ling werd voorbereid door een actiecomi té. bestaande uit mevr. C. L. Hansen-Vee- 2e, mevr. J. v. Voorst Vader-Wieringa en de heren D, J, v. d. Weyden, M. Don. P. L. Kornaat P, Poot en J. Vogel. Tijdens deze vergadering zal de heer H. Stein uit Apeldoorn, een lezing met- kleurendia's houden over bloem en vreugd in huis en tuin en de heer W. R. Koppe uit Ermelo. lid van de propagandacom- missie uit het hoofdbestuur, zal iets ver tellen over doel en werkwijze van deze organisatie, die de naam draagt van Ko- v? Zoals reeds enkele jarén de gewoonte is, organiseert de federatie van Vlunrdir.g se Muziekgezelschappen ook dit seize en een tweetal concerten in de Stadsgehoor zaal. Het eerste van deze concerten wordt donderdagavond, aclil uur gegeven door muziekvereniging Voorwaarts o.l.v. de heer A. de Bruyn en de accordeonvereni ging Concertino o.l.v. de heer D. Bomt „Voorwaarts" brengt een programma. bt1-taan de uit werken van Rossini, De libcs en Wagner alsmede enkele marsen en bovendien een selectie uit de bekende musical Oklahoma. Na de pauze concerteert het jeugdorkest Con Brio, eveneens onder leiding van Dick Borst en tenslotte treedt dan Con certino op; deze vereniging vierde enkele maanden geleden haar tienjarig bestaan Op de Dr. W. Beckmanswgel kwam een 15-jarige jongeman uit Maassluis in bot sing met twee auto's, hetgeen hem een hersenschudding bezorgde. De knaap wilde op de fiets van de Dr. W. Beckmansingel de Geert Grotelaan in rijden, magr verzuimde daarbij voorrang te verlenen aan een auto, die hem tege moet kv/am. Door de botsing, die hiervan het gevolg was, werd rie fietser terugge worpen tegen een personenauto, die achter hem reed, maar inmiddels al door de be stuurder was stilgezet. Het slachtoffer werd in bewusteloze toestand naar het zie kenhuis gebracht. ninklljke Nederlandse Maatschappij voor tuinbouw en. plantkunde. Deze maatschappij werd in 1873 opge richt en bestaat dus dit jaar 90 jaar. Bij de viering van het goudenjubileum werd haar het predicaat koninklijk verleend. Voornamelijk opgezet als organisatie van vakmensen heeft de maatschappij in de naoorlogse jaren als nieuwe taak aan gevat de voorlichting van de liefhebbers in het algemeen en dat heeft geleid tot een grote groei. In 1956 waren er 50 af delingen met 5.000 leden; óver enkele da gen dus 85 afdelingen met ruim 15.500 le den. De maatschappij houdt 2ich ook bezig met vakonderwijs en heeft een vaste keu ringscommissie in hef leven geroepen voor de beoordeling van inzendingen op tentoon stellingen en van nieuwe produkten, die haar geregeld ter beoordeling worden aan geboden, Ook tentoonstellingen organise ren behoort, tot, het werk der maatschap pij, die b.v. een belangrijk aandeel had in de organisatie van de Floriade in 1960. Een heel belangrijk element in het werk is het samengaan van vakmensen en lief hebbers; een samengaan waarbij elk van deze groepen zijde spint. Momenteel zijn uit Vlaardingen en Maassluis 50 mensen lid van de afdeling Rotterdam der maat schappij. maar op grond van ervaringen, elders opgedaan, hopen de initiatiefnemers dat zij dit aantal zullen kunnen verveel voudigen. Het lidmaatschap geeft niet alleen recht op het bijwonen van lezingen en cursus sen, maar geeft in een aantal gevallen ook gratis toegang tot bloemententoonstel lingen, terwijl de leden verder een goed verzorgd maandblad ontvangen, waarvan de prijs, bij hun contributie is inbegrepen. Tal van jongeren hebben dinsdagavond in gebouw CoDCCrdia veel opgestoken van de lezing, gehouden door kapitein J. D. J. Fostma over de „Groninger Kustvaart". Echter geen lezing zonder meer. want er werd een film vertoond, waarop de aanwe zigen een goede indruk kregen van het zeemansleven en wat er allemaal aan te pas komt, eer men zover is. Kapitein Postma, die sprak namens het Koninklijk Zeemanscollege „De Groninger Eendracht" bepaalde zich hoofdzakelijk tot het geven van juiste voorlichting om trent de Kustvaart, waarbij hij duidelijk stelde, dat mer» heus niet alleen langs de kust vaart, zoals de uitdrukking „Kust vaart" zou doen vermoeden. Kleine Han delsvaart achtte hij een veel juistere be naming. Als men bij de Kustvaart gaat varen, kan men drie richtingen uit. Men kan na melijk via de rangen van lichtmatroos, matroos onder de gage en matroos, stuur man worden om dan later als kapitein te varen.-Is men meer technisch van aanleg Woensdagavond wordt in het Sunlight- paviljoen de finale gehouden van de spel regelserie voor senioren, georganiseerd door de Vlaardingse Scheidsrechters Ver eniging. De verenigingen Naaldwijk, For tuna, VFC en De Hollandïaan gaan dan uitmaken," wie zich dit jaar spelregelkam pioen mag noemen en de prachtige wissel beker voor één jaar mee nsar huis mag ne men. Fortuna kan' zelfs definitief beslag leggen op de beker door voor de derde keer in successie als eerste te eindigen. De negen deelnemende verenigingen zijn na de voorronden als volgt geklasseerd: 1. Naaldwijk 120 pnt; 2. Fortuna 108 pnt; 3 VFC 98 pnt; 4. De Hollandïaan 941/* pnt: 5. RK WIK 90V* pnt; 6. HVO 90 pnt; 7, The Red Stars 887* pnt; 8. Excelsior M 78 pnt; 9. Sunlight 66 pat De vier verenigingen met het hoogste puntenaantnl zijn dus overgegaan naar de finale. In deze finale krijgt ieder team de zelfde vragen te beantwoorden ,25 in totaal, verdeeld over 5 deelnemers. Alle teams hebben dus dezelfde kans het maximale aantal punten te behalen. De antwoorden worden getaxeerd door een jury, die is sa mengesteld uit scheidsrechters van de „VSV", t.w. de heren L. van der Linden, J. den Breems en A- A. v. Noort. Vragenstel- Ier is de heer J. J. van de Vijver. De bijeenkomst begint om halfacht pre cies. Alle teams, die dit jaar hebben* deelge nomen, zijn uitgenodigd de finale bij te onen, Verder verwacht de VSV vele be langstellenden. dan kan men opgeleid worden tot machi nist. Voelt men meer voor het bereiden van maaltijden enz. dan bestaat er geie- genheid uileindelijk kok te worden. Spreker weeser op, dat er dagnij ver- heidsscholen bestaan, welke aan jongens die op jeugdige leeftijd reeds te kennen geven, dat ze willen varen en lager onder wijs hebben genoten, een zeer goede vak opleiding geven. Dit zijn de zogenaamde „Oranje-Nass8u"-scholen; stichtingen van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Deze scholen zijn gevestigd te Delfzijl, Hariingen, Amsterdam en Rot terdam. De jongens leven in internaatverband en ontvangen een 2-jarige theorethische- en praktische vakopleiding. Deze vakoplei ding wordt afgewisseld met praktische oefeningen aan boord van de instructie vaartuigen „Prins Hendrik", „Prinses Ju liana" en „Prinses Beatrix". Na de op leiding worden de jongens geplaatst bij de Kust-, Rijn- of Internationale Binnen vaart. De toekomstmogelijkheden bij de Kust vaart zijn iitstekend, aldus kapitein Fost ma. Iedere jongeman, die lagere school opleiding heeft genoten, een normaal stel hersens heeft, niet over de schreef gaat, weet aan te pakken en door te zetten en zijn loopbaan in dit bedrijf stap voor stap uitzet, kan dan zeker de toprangen van kapitein of eerste machinist bereiken. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door het Koninklijk Zeemanscollege ,,De Groninger Eendracht", A.-Kerkhof 32a te Groningen, de arbeidsbureaus of bij de Koopvaardijstichting 1946 te Groningen, Amsterdam en Rotterdam. De treinslonng bij Gouda dreigde de zo'.dagmiddagbijeenkomst van de ge meenschap Vlaardingen van het Huma nistisch Verbond parten te spelen. De heer Polet, die als spreker zou optreden, moest laten weten, dat de omlegging van de treinverbinding hem niet tijdig in Vlaardingen kon doen zijn. Na enige moei te werd de heer A. Treurniet uit Den Haag bereid gevonden, de taak van de htei Polet ovei te nemen. Zijn onder- vwrp luidde Welvaartsweeën", Hierach ter zou zowel een vraagteken als een uit roepteken geplaatst kunnen worden. Spre ker constateerde dat de wel vaartssprei- d ng onvoldoende is; de absolute armoe de. zoals die o.a. gekend wordt in India, Indonesië, Hongkong, waar de mensen letterlijk verhongeren en zelfs het uiterste minimum aan eten ontberen, kennen wij niet. Wij kennen wel een relatieve armoe de, en deze wordt het meest gevoeld door de vergelijking met de buurman, die meer heeft dan wij zelf. Met een grote welvaart gaat meestal een grote geestelijke ver vlakking gepaard. Spreker maakte dit met enkele voorbeelden duidelijk en wees o.a. op het alcoholmisbruik en het hoge cijfer van zelfmoord in landen als Zweden, Canada en Finland. In landen met een laag percentage zelfmoorden zoals Zuid- I talie en Spanje ligt daarentegen het percentage van roofmoord met ge weldpleging weer veel hoger. De nozem ziet spreker als een uiting van verveling Een volgende generatie zal haar verve ling weer anders uiten en de nozems van nu zullen straks als brave burgers er zich on hun beurt aan ergeren. I-Iet autorij den b.v. is op een duurdere manier ook zo'n massale uiting van verveling. Na de Inleiding volgde een levendige discussie. Hierbij werd vooral nog de na. druk gelegd op het grote belang van op voeding tot verantwoordelijkheid, Geboren: Gizella Maria, d.v. F Blae- sics en L H T Koetsenruijter, Voorstraat 80, Bnelle; Abraham, z.v. A Kievit en A J van Égmond, Van der Waalsstr 64; Annaiisa, d.v, H van Schaijk en A C Brandse, Oosterdwarsstr 31Jozef, z.v. H, J van den Bos en A van den Bos, Haydnstraat 47; Jan Harke, 2.v. H Boer- ma en P M Labordus, Jan van Arkel straat 148; Pieter, z.v. J Venema en J Schutte, Hugo de Vriesstraat 24. Overleden: Pieter Visser, 60 jr, echtg. J Rietdijk, Handelstraat 8; Maria Christina Margaretha Pelster, 87 jr, wed. v. S. Prins, Flatgebouw 59. IHC Holland heeft weer een order uit India ontvangen, ditmaal voor een sleep- zuiger ter waarde van 14 miljoen. Met zijn hopperinhoud van 3000 m3 zal dit vaartuig, dat bestemd is voor de haven van Calcutta, het grootste van zijn soort *n India zijn. Deze sleepzuiger wordt ge bouwd bij IHC-vennoot Werf Gusto te Schiedam. Het totaal geïnstalleerd vermo gen zal 7000 pk bedragen. Het vaartuig wordt door stoom gedreven. D« dlrectl» v*u h«t NIEUWSBLAD behoudt *icb het recht voor advertentie» zonder opgaaf *-> weigeren. Bfl ad verten wed onder num mer worden un de adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, elrqtiialrea en dergelijke «tukken afkom- *t!8 van tussenpersonen, heizellde geldt voor andere «tukken, welke niet bona fide op de tsboud van de advertentie reflecteren. Stukken. die bh het blad blijven bermten, worden u een maand na controle van de inhoud vernietigd. Voor fouten lu telefonisch opgegeven advertentie» ia het bi niet aansprake lijk. Verzoek otn herplaat sing sonder betaling of restitutie kan derhalve niet worden ingewilligd. met ervaring in dames- en meisjesconfectie, of het textielvak jin het algemeen. j Vooi aktieve kracht een goed salaris en een prettige werkkring, Sollicitaties aan Hoogstraat 1S3—157 Schiedam, tel. <8027 gevraagd voor het bewaken van object in Vlaardingen. Vol-continu-wisseldienst; 5-daagse werkweek. Bruto loon 86. Aanmelden donderdag 7 maart en vrijdag 8 maart tussen 1417 uur Hoogstraat 157, Vlaardingen,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2