mDAMSCH NIEUWSBLAD PW ^^7 Noord-lietheJ po id er geen bijdrage 'Lot opheffen Poldervaart Een belangrijke grondruil tussen gemeente en Spoorwegen Arbiters i.z. opspuiting van grond in Kethel NS en gemeente akkoord over Stationsplein Meer garantie voor het NPB-bej aardentehuis HOOVER Hoge uitgave niet verantwoord voor de ingelanden i f DIT 0E Gemeente verkoopt grond t.b.v. R.K. kerk „De Tumschunr" door Brederode te spelen Studio" voor EHCK-personeel: „Een geboren leugenaar" Schiedam neemt de oude spoorbaan over Van den Bor krijgt meer ruimte Uit het politierapport AT O AAÖ. 1MNÊEIÏ Nieuwe klanten voor U cte DIT IS UW LEVERANCIER: DE MOL-JANSEN N.V. Maatschappij „0XYGENIUM" assistente Hoofdagentechap en Radactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 ROTTERDAMSCH- NIEUWSBLAD DINSDAG 19 MAART 1963 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18.3ti tot 21 uur: Telefoon 67292, BoUerdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Dc ingelanden van de Noord-Kethelpol- der zijn dezer dagen bijeen geweest om cicli te beraden over het verzoek va» Gedeputeerde Staten een bijdrage te le veren in de kosten, die de opheffing van de Poldervaart met zich zal brengen. Ge- dep. Staten gaan hierbij uit van de ge dachte dat van de ingelanden van de pol ders langs de Poldervaart een bijdrage kan worden verlangd, die in evenredige verhouding staat tot de besparing, die hun het wegvallen van de onderhoudskosten voor de kaden oplevert. De voorzitter J. Hoogerbrugge gaf een overzicht van, de stand van zaken: Na 640 jaar dienst te hebben gedaan als uitwatering blijkt de Poldervaart een belemmering te zijnt bij de aanleg van Rijksweg 20, welke weg de Poldervaart kruist, en een zeer kostbare overbrugging noodzakelijk te maken. Rijks waterstaat heeft er belang bij, dat de Pol- dervaart, verdwijnt; een eenvoudiger plan t.a.v. Rijksweg 20 is daardoor mogelijk; mede daarom drong het Rijk aan op spoed bij- het nemen van een besluit. Dit besluit Ls inmiddels genomen. De polder vaart gaat verdwijnen en nu is dus aan de orde hoe de kosten over de verschil lende-betrokken ir.utanties moeten worden verdeeld. Dé bijdrage, die van de Noord—Kethel- polcler wordt gevraagd, komt ueer op i 159 per strekkende meter kade. De boe zemkaden. die de Noord—Kethelpolder aanbelangen, zijn 2100 meter lang, zodat van deze polder een bedrag van i 333.900 wordt verlangd. Een lening tot dit bedrag aflosbaar In 20 jaarlijkse termijnen, zou aan rente en aflossing veel racer vergen, dande thans geldende polderlasten. AT spoedig viel in deze vergadering te con stateren. dat de ingelanden tegen deze kos ten opzagen- Men gaat hier accoord met. de plannen to* afschaffing van de Polder vaart on stemt in mei het verdwijnen van de onderhoudskosten" voor de kaden, maar dat de poldérlasfe» hierdoor hoger zouden moeien worden, dat kan geen ge nade vinden in de ogen der ingelanden en toen de voorzitter het voorstel In. stem ming bracht, werd hei. met 157 tegen 5 stemmen verworpen. Door deskundigen, het Ectm. en Bomvtechn. Bureau ECOBO te Delft, had het polderbestuur zich over de merites van het plan doen voorlichten. Aait de beslissing van de Noord—Kethel polder liggen de opmerkingen uit het Eeobo-memorandunr over desse kwestie ten grondslag. Hieronder volgen enkele pun ten uit dit advies. Het memorandum wijst ev op, dat de commissie ter bestudering van de aspec ten van de opheffing van de vaart een-' zij dig was samengesteld» mei name ont braken daarin vertegenwoordigers van hef. Hoogheemraadschap en van de langs de Poldervaart gelegen polders. Rechtstreeks van betekenis is de opheffing voor Rijks waterstaat. Provincie Zuid-Holland en dc gemeente Schiedam, welke laatste na de opheffing van de Poldervaart de structuur van haar grondgebied aanmerkelijk kan, verbeteren. m.«- de beide delen Schiedam en Kethel tot een geheel kan samenvoe- De ttree uiteinden van de Poldervaart: Hel gemaal bij de VijtsUuzen. ge». Of dit voor Schiedam echter van zo grote betekenis is, dat de becijferde bij drage gerechtvaardigd is, wordt betwijfeld, aangezien handhaving van de Poldervaart een belangrijke mogelijkheid voor recre- belang bij opheffing nog geringer en het Hoogheemraadschap Delfland stelt zich eveneens vrij passief tegenover het vraag stuk, hoewel 'net voor Delfland toch wel van betekenis moet zijn, dat na opheffing van de vaart de afwatering moet plaats vinden door stadswatergangen. die ten dienste van doorspoeling en scheepvaart i reeds een belangrijke taak vervullen.. Verder slell het memorandum de vraag 0 Dc stuwslv.is wear de Poldervaart met de Schie in verbinding staaL Tussen deze twee punten ligt de vaart die men wil doen verdwijnen. of het uitgangspunt, dat het onderhoud der Poidervaavtkaricn zulke kostbare en wellicht nimmer afdoende voorzieningen zal eisen, wel steekhoudend is; het wijst er op. dat dit ouderhoud tot dusver nog altijd goed gelukt is en dat om deze re denen opheffing van de Poldervaar'; zeker niet noodzakelijk is. Afmetingen van de kade en de verantwoordelijkheid voor het onderhoud zijn vastgelegd in het reglement voor Delfland- Een afkoop van de onder houdsplicht, die het bestuur dus raamde op f 159 per strekkende meter of volgens het memorandum f 170 per belastbare hectare, lijkt niet verantwoord. Verder waagt men zich af hoe de voorziening met, water uit Delfslands boezem zal worden van de langs de noordïijde van de Poldervaart gelegen polders en hoe de bestemming is. van de bij de opheffing vrijkomende gronden, alsmede hoe de af scheiding tussen de polders moet worden geformeerd. Op al deze; gronden adviseert het memorandum de desbetreffende pol derbesturen aan de Commissie Opheffing Poldervaart te berichten, dat aan de voor gestelde regeling voor de polders onover komelijke bezwaren verbonden zijn, zodat zij aan de opheffing geen medewerking kunnen verlenen, hetgeen dan thans is geschied. De R.K. Parochie van dc H. Johannes de Doper te Schiedam heeft verzocht haar een perceel grond te verkopen voor de bouw van een kerk. Het bedoelde terr is gelegen aan dc Mgr. Notenslaan ten westen van de R.K. school voor- Ulo en is grooi ongeveer 2782 ra2. In overeen stemming met het Raadsbesluit om voor de bouwgrond van kerken de helft van de terplaatse geldende grondprijs in reke ning te brengen, zal de koopprijs van de ze grond f 30 per in2 of in totaal ca. I S3.-100 moeten bedragen.. De andere helft van de grondprijs dient door de Algemene Dienst der gemeente aan het Grondbedrijf te worden betaald omdat zij in feite een subsidie voor kerk bouw betekent. Naar aanleiding van de voorgenomen bouw van deze kerk is het gewenst de westelijke en zuidelijke grenzen van het terrein van bovengenoemde school te her zien. In totaal zal ongeveer 235 m2 aan de St. Willibrordusstichting worden overge dragen, terwijl deze ongeveer 125 m2 aan de gemeente zal overdragen. De Stichting heeft \'erzocht deze ruil tot stónd te wil len brengen. In het kader van de toneelwedstrijd van de Schiedarasche Gemeenschap voert het RK Toneelgezelschap Brederode op woens dag 20; maart in Musis Sacrum De Tuin- schuur 'The Potting Shed> van de schrij ver Graham Greene op. Aanvang 3 uur. De Christelijke Padvlndersgroep Dn Schakel houdt op zaterdag 23 maart een feestavond in Irena. Aanvang 8 uur. "Oekend is de uitspraak dal een goede kok van keistenen een smakelijke soep kan klaarmaken. Men kan natuurlijk hij een toneeluitvoering het pro.iukt van de toneelschrijver niet helemaal naar analo gie met de keistenen als quantilé négli- geable beschouwen. Maar bij een stuk als „Een geboren leugenaar" van Keith vva- terhou.se o" Willis Hall. dat zaterdagavond tn de Stadsgehoorzaal gespeeld is voor de personeelsvereniging ENCK, va li niet. te ontkennen, dat men met een stuk te doen heeft dat zich maar weinig verheft boven het genre dat als regel gekozen wordt voor „grote avonden" van middelbare scholen. Een stuk waarin dc tegenslel-; linger) van weinig subtiele aard zijn, zo als wanneer de onbenullig lievige degelijk heid van Annemarie tegen de doortasten' de en ordinair agressieve brutaliteit var de haaiebaai Rita uitgespeeld wordt: of wanneer het innige verdriet van Dies Vis ser over de dood van haar moeder telkens afstuit op het laconisme van haar echt genoot, Dat. de uitvoering niettemin in ho ge mate boeide kon men dart ook ge voeglijk op rekening zetten van de spe lers van de toneelgroep Studio. T n liet gezin Visser is Wim ais enig kind dc zoon dié zich tegen zijn vol wassen worden verzet, door elke binrtin® te ontvluchten. Terdege van de tongriem gesneden, is zijn spreken in de eerste plaats-het middel voor zijn on tv lucht ings- pogingen; tegenover de verschillende meis jes inci wie hij betrekkingen onderhoudt tegenover zijn vriend Arthur, tegenover zijn ouders en zijn oma, die bij hen woont, bouwt, hij een verdraaide werke lijkheid op. Omdat de ene leugen de an dere noodzakelijk maakt én omdat Wim Voor de uitvoering van «Ie spoorweg- Werken heeft de gemeente a«n de NV Ne- derlinisehe Spoorwegen grond ter beschik king gesteld. Anderzijds heeft de gemeen te van NS de beschikking gekregen over grote percelen grond ten behoeve van de uitvoering van liet uitbreidingsplan Nieuw- land en voor de aanleg van de Horvath- weg. Deze werken zijn thans «over ge vorderd, dut met vrij grote juistheid, be kend is, welke grond men wederzijds no dig heeft, zodat het moment is aangebro ken, waaraf» de eigendomsverhoudingen kunnen worden aa-ngepnstaan bet bestaan de gebruik. Met NS ls overeengekomen de hierbij betrokken percelen te ruilen, waarbij dan de overwaaide door betaling van een geld som zou worden gecompenseerd. Daar naast zullen worden verrekend de opstal waarde, de betaalde vergoedingen voor het vrijmaken, van de grond en de op stallen, alsmede de waarde van liet aan wezige zand lichaam van de oude spoor baan tussen de Schie en de grens met Rotterdam. Op deze basis zal de NS vergoeden aan de gemeente intotaa! ƒ152.750 en de ge meente aan de Ned. Spoorwegen in to laai 658.369,26, waarbij 88 ha grond a 13 per in2 en f g3.20O voor het di.jklichaam, De door de gemeente in geld te betalen overwaarde kan dus voorlopig worden ge steld op f658.369.36 min f 152.750,- 505.619,36. Aan deze regeling zijn o.a. de volgende voorwaarden verbonden: De NS verkrijgi om niet liet recht van opstal voor een personentunnel van het Stationsplein naar de stationshal onder de aan te leggen Hor vath weg, alsmede voor een trap vanuit deze tunneJ naar de Horvath weg en voor een luifel boven de iri/uitgang aan liet Stationsplein. Tevens verkrijgt NS om niet het recht van opstal voor een rijwiel- tunnel onder de aan te leggen HorvaUv weg van het Stationsplein naar de rijwiel- kelder onder de stationshal, alsmede voor twee toeieidende trappen vanaf het Sta tionsplein naar de rijwiellunnel. In april 1960 verleende de Raad een krediet van f 1.766.000 voor de uitvoering van de eerste fasp van het plan voor hei nieuwe stationsplein. In nauwe samen werking met de N. V. Nederlandse Spoor wegen werden de plannen tot uitvoering gebracht Deze samenwerking geldt even wel niet alleen de uitvoering, msar zij zal blijvèn voortduren ook na het gereed komen van' dc wederzijdse bouwplannen, aangezien de werlüen van het stationsplein, de Horvathweg on de spoorwegwerken op diverse punten in elkaar grijpen. De Raad besloot op 12 januari 1962 een garantie te verlenen ten behoeve van de -Stichting'flats voor ouderen, leden der Af- - deling Schiedam van den Nederlandschen Protestantenbond, voor de bouw van een bejaardentehuis, hetwelk zal verrijzen aan de Prins Bernhardlaan alhier. De stich- tingskoston werden toen globaal geraamd op 3A0Ö.000,1- en voor dat bedrag 20u de gemeente zich borg stellen. Bij de aanbesteding bleek.dit bedrag on toereikend te zijn. Na veel overleg tussen het stichtingsbestuur met.jie architect en de aannemer kon dit bedrag nader wor den vastgesteld op f 3.800.000,-- Het be stuur dor Stichting heeft nu gevraagd de gemeentelijke garantie tot dit bedrag te verhogen. B. en \V, achten het verder ge wenst de rente alsmede de aflossing lot de gemiddelde bewohingsdatum bij de bouwkosten op te lellen. Dit voorkomt, dat hel. eerste jaar verlies zal worden gele den,. in dien niet reeds bij de opening alle kamers bezet zouden zijn. Aannemende dat in het ongunstigste geval een jaar ver loopt voot hei bejaardentehuis voiledie zal lijn bezet, dicnl het bedrag van eon"half jaar rente en aflossing te worden bijge leerd, d.i. 95.000, Omdat bij onvolledige bezetting bij de opening van liet tehuis nog enig verlies zou kunnen worden geleden doordat de personeelsuitgaven, do bureaukosten en dergelijke niet aanstonds geheel rendabel zijn, hebben B. en W, ais voorwaarde ge steld, dat voor verlies uit hoofde van de ze onrendabele uitgaven tot een bedrag van 30.000,- borgtocht zal worden ver strekt, Hiertoe zijn vier personen bereid gevonden. Hoewel het uiteraard teleurstellend is, dut het oorspronkelijk geraamde bedrag onvoldoende blijkt te zijn, o.a. als gevolg van prijsstijgingen en de krappe arbeids markt, achten B. en W. het een belang voor de gemeente dat de bouw van dit te huis zal doorgaan Het risico aan de exploi tatie verbonden is o.i. niet van dien aard, dat de gemeente zich aan verdere waar borging zou moeten onttrekken. B. en W. stellen daarom voor het be- d.»ag der gemeentelijke garantie tc verho gen van Jé3.400,{}00 tot f3.95.000. Ter regeling van de verhoudingen een overeenkomst opgesteld, waarin de rechten en verplichtingen over en weer zijn vastgelegd; deze is aan te merken als een basis-overeenkomst, op grond waarvan te zijner tijd. weer nieuwe be- eluiten genomen zullen moeten worden. Zo zal binnenkort een grond.dover een- komst met de N. V. Nederlandse Spoor wegen aan de Raad worden-voorgelegd, welke op di versé onderdelen gebaseerd is op deze basis-overeenkomst. De grond ruilovereenkomst behelst het volgende: De N.S. bouwt een nieuw stationsge bouw met bijbehorende toegangstunnels onder de hoge weg en zorgt voor de aan leg van een keermuur met trappen tussen het lage voorplein en de hoge verkeer, weg; voorts wordt geregeld de inrichting van het stationsplein en het gebriiik van de grond in. de onmiddellijke omgeving van het stationsgebouw ffoijv. de aanleg van pleintjes en parkeergelegenheid op N.S. grond). De Gemeente zal aast de N.fl. vergoeden eeu gefixeerd bedrag van f 764.009 als haar aandeel in de kosten van de genoemde werken. Voorts worden enige regelingen, getroffen ten aanzien van toekomstige grondoverdrachten. Eind 2959 werd aan de heer B. A. van dert Box- het eerste en begin 1952 het tweede gedeelte van een perceel Industrie^ terrein tussen de Strickledeweg en de Schie in erfpacht gegeven» Thans heeft de heer Van den Bor ver zocht hem ten noorden van bovenbedoeld perceel nog een terrein in erfpacht te ge ven ten behoeve van de uitbreiding val» zijn constructiewerkplaats. Hiertegen bestaan B. en W. geen be zwaar. De canon ware te stellen op f 2,25 per. jaar. De Raad heeft in 1961 besloten het op spuiten met zand van terreinen ten wes ten van Kethel op te dragen aan het Aan nemingsbedrijf Oosterwijk N.V. en Boele en Oosterwijk N.V. te Rotterdam voor een bedrag van rond f 2.600.000 plus bijkomen de kosten. Na langdurige besprekingen is de overeenkomst in maart/april 1962 door partijen getekend. Met de uitvoering gaat het evenwel niet tb, als men had mogen erwachten. De voorbereidingen zijn zo langzaam verlopen, dal de gestelde opleveringster mijnen, zeker voor het eerste op te spui ten vak. niet kunnen worden gehandhaafd. Dat zou dus betekenen, dat dn grond, dip nodig is voor dc woningbouw, niet tijdig gereed zou komen Om hierin te voorzien hebben B. er? W reeds opdracht gegeven voor een gedeelte van het op te spuiten gebied het zand in den droge in te rijden. Het is duidelijk, dat deze wijze van opho gen duurder is dan de voorgenomen op- Een auto Is opengebroken van K-R.T n de Prins Bernhardlaan, De contactdra. den waren losgemaakt en enkele belang rijke dingen waren, uit het -dashboard weg genomen. Uit de auto van de musicus B. F. B. In de Dr. Zamenhofstraat werd een plastic etui met rijbewijs weggenomen. Op de Rotterdamschedijk zijn maandag nacht enkele verkeer3paaltjes omver ge reden. De üjporen wezen erop dat dit ge beurd moet zijn door een zware vracht auto die uit de Van Deventerstraat was gekomen en de Rotterdamschedijk .daar links was opgereden. Een portefeuille met 40 gulden inhoud is op 15 maart ontvreemd tn.v. G. W. J. de B. uit een colbertjasje dat bi5 had neergehangen in de garderobe van de Verenigde Glasfabrieken. De ledige portefeuille werd naderhand teruggevonden op het terrein van de dis- tileerderij van Joh. de Kuyper. DINSDAG 29 MAART Volksgebouw, 8 uur; NIVON: Causerie en dia-avond. Chr. Sou. Belangen, 8 uur: Ver. „Arios"; Besprek! tig. Wijkcentrum, 8 uur: Grafische Bond: Beden- vergadering. WOENSDAG 20 MAART Sted. Museum, 8 uur: Pierre Jansen ln de seri® Stilte Getuigen, discussieavond, Musis Sacrum, 8 uur: Toneelgezelschap Brede rode. De Tuinschuur. Goede Havenkerk, 8 uur; Chr. Muziekver, Harpe Davids. Concert en Show» Irene, S uur; CHU Bijeenkomst. Chr. Sol. Bel., S u.; Alg. Fotokring Schiedam. Wijkcentrum, 8 uur; F v. «L A, Ledenverg. BIOSCOPEN Passage Theater; dag. 2—8 uur: Taras JBoulbs. Monopole Theater; ma., dl., woensd.: Kapo 18 j; 2 en 8 uur. Donderdag 2—3 uur; De kinderlokker, 18 jaar. APOTHEKEN Apotheek, Janssen. Swammerdamslngel 43. MUSEA stedelijk Museum, dag. overzichtóTentooasiel- liag van het werk van Job Hansen. Tentoon stelling Amerikaanse Grafiek. splijting. Over dit prijsverschil is nu een geschil ontstaan. B. én W. staan op het standpunt, dat de meerprijs eén gevolg is van het niet- tïjdig nakomen van de overeenkomst; de ze schade behoort door de aannemer te worden gedragen. Oosterwijk daarentegen ziet de levering van droog zand als iets, gelegen buiten het gesloten contract. Dit verschil in opvatting zal. naar B. en W. vrezen, tot moeilijkheden aan leiding geven; zij zouden willen trachten deze to voorkomen, daar het bestaan van een wrij vingspunt zijn onmiddellijke terugslag heeft op het tempo, waarin de bouwgrond gereed komt, en mede op de omvang van het in de grond te investeren bedrag. On der dezeomstandigheden komt het hun gewenst voor met toepassing van de des betreffende paragraaf van de aangegane overeenkomst op dit punt een uitspraak van arbiters te vragen fin het contract is nl. bepaald, dat partijen hun geschillen niet aan de rechter maar aan arbiters zullen voorleggen).. B. en. W, stellen de Raad dan ook voor een uitspraak van ar biters te vragen inzake bovenvermeld ge schil en daartoe een besluit te nemen. zeer adiem u om de ene leugen op de 'andere te laf es? aansluiten, wordt zijn feu- gen-spinsel een.organisch geheel, waaraan artisticiteit niet vreemd is. Zelf is hij ge heel verstrikt In zijn aldus door leugens verfraaide privé-werkelijkheid. Of, zoals hij het in het derde bedrijf tegenover één van zijn liefjes uiiclrukl: hij pro been Wel elke dag een schone bladzijde tc begin nen. maar de vlekken van de vorige blad zijden schijnnn door. Dal iedereen zich van hem afkeert wanneer men zijn leu genachtigheid doorziet, vermindert zijn po- süriynlseh vermogen niet. Zijn besluiten loosheid wordt tenslotte doorbroken door een meisje dat: tegenover zijn gedaas wér kelijke openhartigheid stelt: hij besluit de ouderlijk^ woning te ontvluchten om met haar in Brussel te gaan wonen. Met stuk eindigt mei een vraagteken. Want wanneer Wim na een scène met zijn ouders vertrokken is om zijn vriendin bij de trein naar Brussel te ontmoeten en wanneer zijn ouders zich 's avonds ter ruste hebben begeven, komt Wim ai- leen terug. En in de zwijgende slotscène waarin hij zijn koffer weer uitpakt, de radio hard aanzet en een kinderachtig pa pieren mutsje, vouwt wordt, niet duidelijk of ze de trein' hebben gemist, of zijn be geleidster niet gekomen Js, 'of wat dan ook. Is hij genezen of begint zijn leugen- spel opnieuw? T\p een verkwikkelijke manier liebben v de spelers van „Studio" deze come die vertoond. Laten we in de eerste plaats Henk van Ulsen noemen die de hoofdrol speelde met een virtuose direktheid ln diktie. gebaar en mimiek, die deze rol eist. De bezetenheid waarmee hij aan „de geboren leugenaar" gestalte gaf was een betere zaak waardig. Nell Koppen stelde op overtuigende wijze de moeder voor die met grote moeite, soms tegen eigen over tuiging in, de vrede in het gezin tracht ei lig te stellen, Wim van den Brink speel- de de steeds verbolgen vader, die allee» een moment van vertedering krijgt, wan neer hij opmerkt dat Anne-marie één van Wïm's liefjes een „stevig gebouw de meid" is. Zijn tekst was in het derde bedrijf een tijdlang moeilijk ie volgen, omdat hij met de rug naar het publiek in het dressoir zat te rommelen. Cocki Boonstra als Annemarie, die lie ver sinaasappels eet dan vrijt. Dore Smit als Rita, die rigoureus materialistisch haar recht op een verlovingsring, die een ander draagt laai gelden, en tenslotte Leb tie Oosthoek ais Miep, wier openhartig heid van weer andere aard ls; dit drietal zorgde op verdienstelijke wijze voor af wisseling in het. stuk. TTet was jammer dat de tekst van EJ3 Bouwman, die de oma van de familie een schelle uude-v rouw en-stem gaf. moei lijk te verstaan was. Dit kwam ook door de echo-effecten die de stadsgehoorzaal nogal hinderlijk teweegbrengt. De vlotte vertaling van Paul Rodenko, alsmede het bruikbare dekor van Wim Vesseur hebben er mede toe bijgedragen dat het begin, van do feestavond van de ENCK een succes was. Na afloop was er gelegenheid om in de wandelgangen te luisteren naar het spel van Joop Reynotts op een hammond-orgel met medewerking van een slagwerker, of men kon dansen. „Ik ben een neger" in hel Wijkcentrum Voor de ring Schiedam van de Herv. Vrouwengroepen houdt woensdagavond 3 april Otto Sterman in het Wijkcentrum Nieuwland een voordrachtsavond. Onder de titel Tk pen een neger, zal deze be kende voordrachtskunstenaar verhalen ten gehore brongen, waarin het; negervraag- stuk alle aandacht zal krijgen. Aanvang 8 uur. Huldigingen op komst bij Orpheus Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus houdt in het Gebouw voor Chr. Soc. Bel. op 25 maart een algemene le denvergadering. Op-deze avond, die aan vangt om 8 uur, zullen drie Orpheusieden worden gehuldigd, die 40. 45 en 50 jaar in het koor hebben meegezongen- Overal zijn er mensen die Uw klant zouden zijnals zij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, of speelgoederen, of col berts - weten dan aJ degenen dié zoiets nodig hebben, dat U die voor treffelijk kunt leveren? U 2egt nee? Maar dan mist U vele. vele kansen want het is immers beel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat re tienduizenden ja hon derdduizenden tét de koopdaad brengen, kunt U niet missen geen dag! TJvr advertentie ia de dagbladen, die doet het 'm! Daarmee laat U van U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebruik van 1 pwwj VOL AUTOMATISCHE WASMACHINE LANGE KERKSTRAAT 66 SCHIEDAM - TEL. 68570 Zie adv. Hoover elders in dit blad. Bnitenhavemveg 50 - Schiedam - Telefoon 69057 vraagt: een voor de afdeling boekhouding, (debiteuren administratie i. liefst kunnende typen. Leeftijd ongeveer 17 jaar, 'a-Zaterdags vrij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2