mnERDAMSCH NIEUWSBLAD tm I 11 Dag van honden en vogels bij het kantongerecht SSV bood Schiedam vier lichtmasten aan Mevr. Reese liet 'n weelde van dameshoeden zien DOCHTER 'ÜcoRJAAR Ondernemingsraad Wilton bestaat thans 7 jaar Chr. en ll.K. reserve ten aanzien van Wiltons Ond. Raad rnrnm UWB> Interessante avond voor de lassers Als dank voor gastvrijheid AT CJ AAR In Volksgebouw PvdA Vrouwendag jean Miotte uit Parijs gaat exposeren Uit het politierapport Kunstkrïngavond kan niet doorgaan Korfbalsuccessen voor Odi en Schiedam Spanning rondom de korfbalpaal Jubilarissen bij bond Vervoerspersoneeï Burgerlijke stand Nieuwe klanten voor U! HET JONGEDAME DoHSZELMANN Go. N.V. ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD DONDERDAG 28 MAART 1953 Hoofdagentsch&p en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 1S.30 tot 21 ram Telefoon 67292, Rotterdamschedijk 232o. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Deze woensdagmorgen stond in het Huis nmt tiet Bordes het dier, meer in het t>ii?onder de hond, lm hei middelpunt van fh> belangstelling. Niet minder dan vier jredacvanrden hadden deze edele dieren zonder lijn buiten Jatcn lopen, sedert het eind van het vorig jaar een strafbaar feit, Ook was er een Maasslnisse jonge man, die met een luchtdrukpistool op vogels had geschoten. Als eerste moest mevrouw C. M. A. L. voor bet hekje verschijnen. Haar hond was reeds voor de actie tegen rabies als gevaarlijk aangemerkt en moest derhalve oen muilkorf dragen. Desalniettemin had rln/e hond al verschillende mensen gebe ten. zodat mevr. L. dan ook niet voor één zaak terecht moest staan. Mr. Cos vond het maar een gevaarlijke hond. „O. maar hij f» erg lier', vond mevr. Ij. die <ïe- schuld meer bij de geldlenen 70eht. De officier vond deze houding van T d ach te echter ronduit onverkwikkelijk. Telkenmale had zij haar onwil gedemon teerd door haar hond op straat te «tor ren zonder riem en zonder muilkorf, zelfs niet toen die riem een algemene maatre gel was geworden. Bovendien, lang nadat zij door de Gemeente gesommeerd was voor haar hond een muilkorf aan te schaffen, liep dit dier nog zonder deze bt.'scberming rond. De officier kondigde nog enkele proces sen verbaal aan, die hij al wel in zijn bezit had, maar hier nog niet wilde be handelen, maar in leder geval zou hij bij herhaling strengere maatregelen eisen. Nu wilde hij het laten bij vier geldboetes \an 25 gulden of vijf dagen. Ais antwoord op het rekwlsitolr zei mow L. alleen maar: „Hij is niet vals". Mel doze verdediging kon Mr. Cos echter grcti genoegen nemen. „Hij is als ge vaarlijk aangemerkt en bovendien was er Sn verband met de hondsdolheid een al gemene maatregel afgekondigd, waaraan ook u zich. moest houden". Hij veroordeel de mevr. L. tot twee boetes van 20 gul den of 4 dagen en twee boetes van 25 gulden of 5 dagen. De tweede verdachte was F. J. B. Hij fiad zijn hond op het ijs laten lopen, merigens zander het zelf te weten, want bil was niet met hond van huis gegaan. Waarschijnlijk was het dier door de open staande deur mee naar buiten gegaan, toen B. even naar de kwaliteit van het ijs ging kijken dat voor "de schaatslusti- gen net opgespoten werd, ..Met baasje meegegaan", zei mr. Cos begrijpend. Overigens vond hij het nogal kwalijk dat dit schijnbaar erg asnhanke- li.'ke diertje ook nog iemand gebeten had. „lepiand van de gemeente", verontschul digde B. „Was die in. uniform" wilde mr. Cos belangstellend weten. „Je hebt n 1.. honden die de pik hebben op mensen in uniform". Nou, dat wist B. niet meer. Wel dat de hond geblaft had. Dat blaf fende honden niet bijten word hier dus lumecht gelogenstraft Do officier hoopte dat verdachte zijn fout had Ingezien en rekening houdend met het feit. dat de hond de deur uit wa* geglipt wilde hij slechts 10 gulden of 3 dagen eisen, waartoe B. conform ver oordeeld werd. Voor een hondje dat niet van haar was, wprd mevr. J. J. de R. veroordeeld. Het hondje was trouwens van niemand. Op een goede dag was het bij kennissen aan komen lopen, die echter reeds m bezit waren van een tweetal dieren, zodat zij de derde wel de deur moesten wijzen. Een zoontje van mevr. R. bracht het dier_ tje mee naar huis, waar het ook al niet mocht blijven. Besloten werd de hond naar het asiel te brengen. De officier vond het merkwaardig dat zij dit plan ten uitvoer legden zonder de hond aan een band te houden. Logischer wijs was deze in het huis van mevr, R„ waar men nooit honden had gehouden niet te vinden, maar men moest volgens hem rekening houden met de even te voren afgekondigde algemene maatregel. Con form het rekwisitoir werd mevr. R. ver oordeeld tot een boete van 10 gulden of 2 dagen. Haar antwoord hierop? „Laat 'ie fijn zijn". Waarmee zij in deze ern stige 2aal de lachspieren weer eens wat losser maakte- Ook C. de R. werd veroordeeld tot 10 gulden of 2 dagen, omdat hij zijn hond los had laten lopen. Hiervoor had hij chter geen goed excuus, behalve dan dat de sluiting, waarmee de hond aan de lijn zat, niet goed was, De kantonrechter vond hierin echter geen gronden tot vrijspraak. F. J, B. de J. uit Maassluis had met een luchtpistool op vogeltjes geschoten. Maar hijzelf was het die over dit feit de meeste verbazing vertoonde. Volgens zijn lering had hij alleen maar in de lucht geschoten zonder enkele bijbedoeling. „Zeker om je te oefenen voor oudejaar", vroeg mr. Cos die pas later hoorde dat een luchtpistool bijna geen geluid maakt. „Waar schoot je dan op" wilde hij ver der weten. „Nergens op „Op vogels" zei de officier. Dit was verdachte niet met hem eens. „Die man dacht dat ik op vogels schoot, maar dat is helemaal niet waar". „Je schoot toch in de lucht", hernam mr. Cos, waai De J. volledig be aamde, „Nou en daar zijn toch vogels?" „In de lucht vogels?" vroeg De J, die blijkbaar nooit van die typische vogelge woonte, om zich in de lucht te verplaat sen gehoord had, althans dit wilde doen voorkomen. De officier vond in zijn rekwisitoor dat er veel andere manieren zijn om als vo gelverschrikker te fungeren. Hij prees de verdachte, dat hij later zijn pistool met een bijl had vernietigd. De J. werd ver- ooi deeld tot 15 gulden of 3 dagen. De Laselub Schiedam hield woensdag avond in het gebouw voor Chr. Sociale Be- langen haar maandelijkse contactbijeen komst o.Lv. de voorzitter, de heer A. Kléin. Er werden twee fraaie kleuren films vertoond: „Roestvrij Staal" en „Nickel Matters", waarop men het gehele fabricageproces zag afspelen. Roestvrij staal, de oude benaming voor roestvast staal, wordt vooral gebruikt 3n de chemi sche industrie en de levensmiddelen bran- ehe terwijl nikkel tevens voor het wasse rijbedrijf en de medische wetenschap wordt gebruikt. Na de pauze ontspon zich 'n geanimeerde discussie. De heer Klein deelde mede, dat de films van het Lascen-, trom in Den Haag zijn. Tevens kondigde' hij aan, dat op de eerstvolgende contact-; avond op 24 april, eveneens in Chr, So ciale Belangen, aen debatbijeenkomst zal worden gehouden, over alle onderwerpen de lastechniek betreffende. Deze maand bestaat de Ondernemingsraad van „Wilton-Fijenoord" zeven jaren en in dit prille bestaan heeft de raad reeds met verschillende moei lijkheden te kampen gehad. Hij heeft die echter weten te overwinnen, zo dat de belangen van het bedrijf thans naar behoren worden gediend. Ook bij de verkiezingen, die volgende anaand worden gehouden, zijn moeilijk heden te verwachten, voornamelijk omdat sommige vakbondbestuurders het niet eens zouden zijn met de gang van zaken bij het totstandkomen van de Ondernemingsraad. Dit Ijjkt ons een interne aangelegenheid, zodat we ons daarin niet zullen verdiepen. Wel willen we deze uit 25 personen bestaande Ondernemingsraad (met directeur ir. B. Wilton als voorzitter) eens vanuit een ander gezichtspunt belichten, nk welk werk de Itaad doet. In 1956 ontstond bij „Wilton-Fijenoord" de eerste ondernemingsraad als nieuwe vorm van overleg. Gesteld werd, dat men steeds bereidheid zal moeten tonen vraag stukken. door samenwerking op te lossen. De wil tot samenwerken tussen hen, die verschillen in richting en gedachten, kreeg betere voedingsbodem in de donkere ja ren 1940—1945. Nadien kwamen o.tn. ter tafel de arbeidsvet-korting en werkklassi- licatie. Beide vonden doorgang bij W.-F. Jaarlijks gingen de leden van de O.R. op stap naar Oud-Leusdem waar men drie De katholieke vakbondsbestuurder C. A. Bode heeft verklaard, dat de georgani seerde katholieke werknemers van de Dok en Werf Maatschappij Wilton Fijenoord N,V. geen kandidaten zullen stellen voor de binnenkort te kiezen Ondernemings raad. Aanleiding tot deze afwijzende hou ding is de mening van de afd. Schiedam van St. Eloy, de katholieke metaalbewer- kersbond. dat het verkiezingsreglement on democratisch werkt in die zin. dat tot dus ver nog nooit een lid van de KAB in de Raad is gekozen, hoewel er vele katholie ken bij Wilton werken. De Ondernemings raad telt thans 25 leden. van. wie 19 van de ANMB (aangesloten bij het NW), vier van de CMB, aangesloten bij het Chr. vak verbond, één z.g, vrij kandidaat en een lid van het hogere leidinggevende personeel. Zij zijn. met op basis van evenredige ver- Met een wel bijzonder grote verrassing kwam de voorzitter van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging (SSV) woens dagavond voor de dag, toen hij m de can- tine van de v.v. „Schiedam" de club avond opende, die de SSV met „Schie dam" hield. Voordat immers de spelre gels en de kiaverjaswedstrijd aan de or de kwamen, begon de heer L. Schatting met de vermelding, dat ons land tegen woordig twee volksliederen heeft, nul. het „Wilhelmus" en jet „Geen woorden maar daden". De heer Sehotting noemde Fijen oord, dat zowel op voetbalveld als finan cieel niet alleen met woorden komt, maar ook met daden. „De SSV heeft geen ruime kas, maar toch voelen wij ons verplicht om Iets terug te doen aan de v.v. „Schie dam" die ons al zo lang gastvrijheid ver leent in dit prachtige clubgebouw." De heer Sehotting roemde de medewerking van het echtpaar Valentijn, waardoor er DONDERDAG 28 MAART Passage Theater, 8.15 uur, Maclste Ovenvln- Irette's uur, CUT. Met Bew. Bond, bijeenkomst Musis Sacrum, 8 uur. Prinses Manjkeschool, toneelavond. Suit.arn Corda, Voetbalver. HBSS, ledenverga dering, VRIJDAG 23 MAART Musis sacrum, 8 uur, NVSH, feestavond, Voiln,gebouw, 8 uur, NW, cursusavond. TENT O ON STELLIN GEN Korenbeurs, dagelijks. Beroepen-tentoonstel ling. BIOSCOPEN. Passage Theater: dagelijks 2 en 8 uur: Over winnaar. Monopole Theater: donderdag Das Madchen Rosemane, APOTHEEK- Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 65. bestuurderebond na de training en op de clubavonden steeds verse koffie la, waardoor er ge- douchet kan worden, enz. Daarna kwam de heer Sehotting met een „cadeau" voor de dag, waarvan de le den van „Schiedam" (het bestuur was na genoeg voltallig aanwezig) bijna „achter oversloegen". Niets minder dan vier licht masten, met lichtkappen, inclusief de fun datie en lengtes kabel tot aan. de centra le, werden door de SSV-voorzitter symbo lisch overhandigd. De heer Sehotting zei, dat „Schiedam" ook *s winters moet kunnen trainen en dat liet SSV-bestuur daarom tot het ge schenk van de lichtmasten ia overgegaan. Hij wenste zowel de voetbal-, ala de honk bal- en softbalafdelingen veel succes en na de vergadering zouden beide besturen de plannen bespreken tot verwezenlijking van het geschenk. Voorzitter J, v. d. Touw vroeg daarna het woord, en gaf te kennen werkelijk perplex te staan. Niets vermoedend hoor de hij de woorden van de heer Schatting aan en deze verrassing was wel zo groot, dat hij eerst dacht, dat de SSV" met wat „fcerstboomlichtjes" zou komen aandra gen, bij wijze van aardigheidje. „Nu uw woorden echter op waarheid berusten, kan ik niet anders zeggen, dan dat ik er be duusd van ben. Wij gaan weliswaar steeds amikaal met de heren scheidsrechtera om. maar dat we daarvoor zo'n buitengewoon heschenk zouden krijgen konden wij ons niet indenken. Hartelijk dank voor dezo buitengewone geste, voor dit buitengewo ne cadeau en voor deze buitengewone manier van overhandiging. Veel zou ik nog willen zeggen: het is buitengewoon en heel hartelijk dank". Na deze woorden van de heer v. d. Touw volgde een ovationeel applaus als blijk van waardering voor dit bijzondere ge schenk. Hierna begon Lou van Ravens met het stellen van de spelregelvxagen aan. vijf SSV-leden en vijf leden van „Schie dam". Na de pauze volgde een klayer- jaswedfitrijd tussen de beide verenigin gen, waarbij scheidsrechter S. Jansen de leiding had. tegenwoordiging gekozen, maar recht streeks uit de verschillende groepen van werknemers, dus haast volgens werkplaats en afdeling, een systeem vergelijkbaar met een soort districtenstelsel Ook de Chr. Metaalbewerkers Bond gaat zich over dit verkiezingsstelsel beraden. De afd. Schiedam komt a.s. maandag avond in het gebouw voor Chr. Soc. Be langen bijeen. Deze vergadering Is speci aal belegd om een beslissing te nemen of de CJVI.B. al of niet zal meedoen aan de komende ondernemlngsraadverklezing bij „Wilton Fijenoord". Dc directie van W-F. heeft verzocht om vóór 5 april kandidaten voor de Ondernemingsraad te stellen. De vergadering begint om acht uur. De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid vierde woensdagavond in het het VoDcsgöbouw de Jaarlijkse Vrouwendag o. l.v» haar presidente, mevr. A, M. v. d. Hoek-van der Harst. Nadat deze 'n kort openingswoord had gesproken, volgde er samenzang. Als spreekster trad op mej. A, Pompe, die in een vlotte causerie de nationale toestand van deze dagen besprak, waarbij zij tevens het huidige kabinet op critische wijze op de korrel nam. Na de pauze speelde mevr. L. Versluya aardige liedjes op de gitaar. dagen vertoefde en diverse inleidingen aan hoorde en uitvoerig besprak. De jaarver slagen van W.-F. worden ieder jaar door de O.R. beoordeeld, alle eventuele moei lijkheden worden door de raad besproken en nagenoeg maandelijks brengt de O.R. verslag uit aan de W.-F.-werknemers. Op 12 en 13 mei 1961 werd een bezoek ge bracht aan de Delta-werken. Op 11,12 en 13 april 1962 was er een drie-daagse bijeen komst ïn Pension „Sonnewedde" in Zand- voort en. enkele weken geleden werd de bijeenkomst van 1S63 gehouden. Dat de O.R. het bedrijf niet alléén „op rolletjes" kan laten lopen, bewijzen de woorden van de oud-directeur, de heer C. J. A. van Daalen, uitgesproken tijdens de OH--installatievergadering van. 1960: dat niet alles verwacht mag worden van een goede bedrijfsorganisatie, want dat ook het menselijk element een grote rol speelt in de arbeïdsproduktiviteit Op 23 maart 1961 werd het eerste lus trum herdacht Ir. B. Wilton herinnerde toen aan de min of meer sceptische hou ding, die in het algemeen tegenover deze verplicht ingestelde raden bestond. De raden moesten hun bestaansrecht eerst nog tonen, hetgeen niet in korte tijd kon geschieden. De heer Wilton zei o-m.: „Wij als O.R. hebben ook nu nog niet overal die erkenning, welke wij nastreven. Zonder twijfel echter zal de komende generatie in al haar geledingen meer begrip hebben voor ons werk". Verder wees ir. Wilton op de grote en verantwoordelijke taak van een ondernemingsraad: het helpen op bouwen en instandhouden van een goede bedrijfsgemeenschap. Secretaris B. Blom- rners stelde, dat in de eerste vijf jaren van het bestaan van de OJt. toch wel degelijk positief werk is verricht, ook al was de O.R. soms een onbegrepen instituut. Op dezelfde 23ste maart 1861 overhandigde secretaris B. Blomraers aan Ir. B. Wilton een voorzittershamer namens de leden, welke geheel in bedrijfsstijl was uitgevoerd. Wat ten slotte de verkiezing van de O.R. betreft: er Is geen verplichting tot stem men, Degenen die niet stemmen zullen niet zoals bij de verkiezingen van de Statcn-Generaal e.d. vervolgd kunnen worden. Gezien evenwel de grote opkomst bij deze verkiezingen (die in enkele kan tines van W.-F. plaatsvinden) is er inte resse genoeg voor de verkiezing van de nieuwe ondernemingsraad, ook al zouden een of meer vakorganisaties zich officieel distantiëren. VOOR IEDERE GELEGENHEID zullen dergelijke hoedjes onze dames kun- voor elk type voor elke leeftijd wa ren er hoedjes op deshow van mevr. Reese, die dezer dagen in Hotel De Kroon gehouden werd en door talrijke sterk ge ïnteresseerde dames werd bezocht. Me vrouw Reese demonstreerde niet alleen zelfgemaakte hoeden maar ook hoeden van. buitenlandse makelij. Zo waren er ditmaal klassieke hoeden uit Engeland, vrouw gedragen kunnen worden. Het waren sportieve hoedjes van gevlochten stro en gegarneerd met ribslint. Daarnaast waren er ook luchtige tule dopjes uit Pa rijs, lichte gevalletjes Jn zachte zomerse tinten, vaak met een grote roos als gar nering, Hoe sterk verraadt zieh in het ven- schil in hoofdtooi het karakterverschil tus sen de beid& volken. En welk een voor recht tegelijkertijd, dat de vrouwen hier in Nederland beide kunnen dragen en dat hun noch de sportiviteit der Engelsen ont breekt, noch de vlotheid van de Franse wereld. EN DAN DIE tegenstelling tussen voor heen en thans: Grootmoeder heeft hoe den gedragen, hoog opgemaakt met een royale tuil bloemen. Parijs brengt daaren tegen veelal beeldige dopjes met één roos in afstekende kleur, Hoedjes van gehaakt stro vormen een aantrekkelijke Italiaanse mode. Deze hoedjes spannen strak om. het hoofd. Wij zagen er enkeie met als enige versiering een witte pompon er bovenop gepinkt. Welk een verrukkelijke elegance nen verschaffen tijdens htm zoraervakan- tie in het zuiden. Het ziet er naar uit, dat de teenager 2ich meer en meer voor der gelijke gracieuze hoofdtooi gaat interesse ren. Mevrouw Reese liet heel wat leuke dopjes voor haar jeugdige klantjes zien, alleraardigste creaties, die de charmes van het jonge meisje nog meer zullen doe» DE MATELOT Is een hoed van artcte re allure, waar heel wat dames graag mee voor de dag zullen komen. Er was er b.v, één van tweekleurig stro, wit en bruin, met de brede rand omboord met bruin lint, die bijzonder in de smaak viel. Cocktailhoedjes waren er, die in ver schillende materialen eit modellen waren uitgevoerd. Een er van had de grappige naam „Roosje op doosje" en wel toepas selijk de2© naam: gek, maar bijzonder geestig was het heel kleine rondje, dat bovenop het jeugdige hoofd moet worden gedragen. Een grote roos stak er vrijmoe dig voor op en het geheel was bedekt met een overtrek van tule. Tule is dan ook een heerlijk materiaal om hoeden mee op te maken, net als organza trouwens; dat leent er zich ook uitstekend voor, zoals op deze belangwekkende show viel vast te stellen. Zoals de traditie wil had mevr. Reese ook voor bruidje en moeder van de bruid bij zonder charmante hoedjes vervaardigd, die aan de aanwezigen een warm applaus je ontlokten. Binnenkort zat weer een grote groep woningen, die door Muys De Winter nabij de Cartonnttgefabriek wordt ge bouwd, gereed komen. Tussen deze wo ningen en de oude Damlaan, waar de laatste oude woningen weldra verdwe nen zullen-zijn, ligt het oude voetbalveld van ffermes—D.V.S. en het gerucht gaat dat dit terrein bestemd is voor Schie dams toekomstige sporthal Tussen oude en Nieuwe Damlaan zal de bouw maatschappij Muys De Winter weder om 152 woningen bouwen. In het Stedelijk Museum worden van 6 april tot 5 mei voor de eerste maal in Nederland schilderijen geëxpose van de Farijse schilder Jean Miotte. Miotte zal vrijdag ia onze stad aanwezig zijn tijdens een voorbezichtiging met en kele genodigden. Hieronder laten wij de eindstand volgen van de landelijke competitie overgangs klasse, waarin het Noad-team op een eer volle vierde plaats is geëindigd. In deze afdeling moeten de vier onderste teams degraderen Dordrecht NJK.F. (Delft) 18 S.V.E. (Utrecht) 18 N.O.A.D, 18 U.S.V. (Rotterdam) 18 Milkstoamers (R'dam) 18 Salamanders (Den Haag) 18 U.T.T.C. (Utrecht) 18 Gispen (Culemborg) 18 Barna (Utrecht) 18 3 4 2 3 9 3 0 0 7 2 6 1 3 4 1 3 2 1 I 33 X 30 3 27 6 21 8 20 0 16 II 13 Feestavond voor de VCJB. De VCJB Schiedam houdt op zaterdag 30 maart een feestavond in het Volksgebouw. Op deze avond zal onder regie van Leo Polhuis het toneelstuk „De kat en de kanarie" van John Wilïard worden opgevoerd, met ■na afloop bal. Aanvang 8 uur, Gu LH au me herbegint. Na een gedwon gen rustperiode van 3 maanden zal de Schiedamse Jazzsociëteit Guülaume haar eerste avond in dit seizoen geven in het weer ontdooide Arcade. De avond, waarop het dixielandorkest ,The Perdido street parad ers" zal spelen vangt aan om 8 uur. Intrede ds. Le Coq. Naar wij ver nemen zal de jeugdpredikant ds. A. Ie Coq op zondag 28 april ajs. zijn intrede doen bij de Hervormde Gemeente te Schiedam. Een winkelier hier ter plaatse is opge licht door twee met een Amerikaans ac cent sprekende Engelsen, vermoedelijk zeelui, die hem betaalden met een 20 dol lar biljet. Zij hadden voor f 1,70 gekocht en kregen het wisselgeld in Hollandse munt uitbetaald. Laler bleek het biljet vals te zijn. Het signalement van de he ren is als volgt: een ca 35 jaar, zwart, achterovergekamd baar. de ander ca. 25 jaar, krullend haar. Een fiets is gestolen t.n.v. mej. M. C. van G.. inpaster, die het rijwiel niet op slot had neergezet op het Doeleplein- De aangekondigde toneelavond van de Schiedamse he Kunstkring waarop het Nieuw Rotterdams Toneel het stuk „Nie mand van Ons" zou opvoeren, zal door ziekte van een der spelers geen doorgang kunnen vinden en wordt uitgesteld tot 30 mei. In plaats van deze Kunstkring avond zal op deze donderdagavond in Pas sage om kwart over acht de film worden vertoond, die deze week draait. In bet bijzonder Schiedam, maar ook ODI, kunnen op een succesvolle korfbaldag terugzien. Door de drie Schiedamse ploe gen werden alle wedstrijden gewonnen. Twee wedstrijden van ODI hebben geen doorgang gevonden, maar de overige drie leverden vij f punten op. Succes kon helaas geen enkel winstpunt binnenhalen. Schiedam heeft op het nippertje van Ani mo gewonnen- In de eerste helft gaven de roodzwarten de toon aan, maar doelpunten maken ging toch niot zo vlot Een minuut voor tijd werd het tegen de verhouding in 3—2 voor Schiedam, Succes-Paros is een goede wedstrijd ge worden, waarin Paros opnieuw bewees de sterkste te rijn. De Hagenaars waren be duidend sneller en dat gaf de doorslag. Paras had dan ook het laatste woord en stelde de overwinning daarmee op 4—6. ïn het a.s. korlbalprogramma zijn voor Schiedam en Succes wedstrijden opgeno men. die een redelijke kans op winst bie den. Beide clubs spelen uit- Schiedam gaat naai' W.I.O.N. en Succes naar Unicum. W.I.O.N heeft 6 punten binnengehaald uit 9 wedstrijden tegen Schiedam 9 uit 11 en. Unicum heeft het tot 7 winstpunten uit lö wedstrijden tegen Succes 7 uit 11 wedstrij den gebracht Uit deze cijfers zou kunnen woTden afgeleid, dat Schiedam de meeste kaas op winst heeft. Het betreft hier ech ter een eerste ontmoeting, waarbij de thuisclub altijd een streepje voor heeft O.D.L speelt thuis tegen K.O.A.G. Ook hier kan het terrein voordeel van beslis sende betekenis zijn en dat zou dan tevens revanche betekenen op de 5-3 nederlaag van 27 oktober. De Nederlandse Bond van Vervoersper soneeï huldigt op 6 april a-s. in het Volks gebouw elf leden wegens 25- en 40-jarig lidmaatschap. De jubilarissen zullen wor den toegesproken door de vorrzitter en door het hoofdbestuurslid, de heer J. Scbef- fers, waarna hun een zilveren of gouden speldje zal worden overhandigd. De hul digingsavond zal een enigszins feestelijk karakter dragen. Geboren: Rudolf M- z.v. A. J. Ham en J, F. M. van Zwieten, Overleden: W. H. Versloot, 82 jr; G, Knoppers, 75 jr; J. M. G-roenendaal, 79 jr* weduwe van M. F. van Beurden. Overal zijn er mensen die Uw klant zouden zijn... als rij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, of speelgoederen, of Col berts - weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dat U die voor treffelijk kunt leveren? II zegt nee? Maar dan mist U vele, vele kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties wor den gespeld det ae tienduizenden ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. kunt U niet missen geen dagt Uw advertentie in de dagbladen, die doet het 'mJ Daarmee laat U va» U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebruik van maat SUiging Water af$tc „ende poplia. frisse garnering op tak cn kraag in dezelfde pied-de-poalo al* de voering. Voor meisjes tot 10 jaar ia diverse uni-kleuren HOOGSTRAAT 155-157 - SCHIEDAM - ÏXÏk «8OW Voor ons kantoor in Schiedam vragen wij die kan typen. Leeftijd 16 17 jaar. Zaterdags vrij. Sollicitaties persoonlijk of schriftelijk Gen. v. d. HeUdenstraat 50. Rotterdam, Tel. 1X29^0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1