ROTTERDAM NIEUWSBLAD Honden honden meer vrijheid dan eerst bedoeld was Ruitentikker stond terecht Het Viaardingse Feijenoord- legioen op het TV-scherm Tamas en Verweel weer terug Veel minder drijfnetschepen maar meer treilers EER PRIMA KOOKSTER College amendeerde eigen voorstel Agenda Tegen bromfietslaimai kan opgetreden ivorden Raad gaat weer over drinkwater praten Maximumsnelheid Holyweg Breeweg en Woudweg Ophalen huisvuil Amateurfotografen naar Boymans-van Beuningen Voorzitter Smit kreeg van vreemde kaartje aangeboden voor Feijenoord-Benfica Van der Waal startte goed in Heerlen Predikbeurten administratieve kracht Bij verdienste Wij vragen flinke jongens en meisjes Hiwfda^entsclUB es HaiaeBe: l/LAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Te!. 3229 HOTTEEDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 6 APRIL 1963 A Kedactie; Iel. 5433 VLAAHDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT'19.30 UUR: TELEFOON 6537 INSULINDESINGEL 33 Toen de gemeenteraad vrijdagavond ju zijn voortgezette vergadering de besprekingen zou hervatten over de vraag of het in Vlaardingen al of niet verboden moet worden honden in de bebouwde kom los te laten lopen, legde eerst de voorzitter, burgemeester mr. J. Heusdens namens het col-, lege een verklaring af. Op grond van hetgeen donderdag in eerste instantie over dit onderwerp naar voren werd gebracht hadden burgemeester en wethouders met algemene stemmen een enigszins andere regeling opge zet, dan eerst in de bedoeling lag. Voorgesteld werd nu te verbieden om honden in parken en plantsoenen los te laten lopen en om die dieren tussen acht uur 's morgens en zeven uur 's avonds los op de weg te laten lopen. De overige uren van de dag moest het volgens het college verboden zijn honden zonder geleide op de weg te laten lopen. Met dit gewijzigde voor stel kon de raad zich tenslotte verenigen; de stemmenverhouding was 27 voor en vier tegen. De beer Ligthart (PCG> trachtte nog iets meer uit net vuur te slepen voor zijn viervoetige vrienden en vroeg het tijdstip waarop honden 's avonds onder geleide op straat mogen, te vervroegen tot zes uur. Daar stond tegenover, dat andere raads leden de wijziging betreurden, omdat zij het uit een oogpunt van verkeersveiligheid zowel voor de honden als voor de mensen beter vonden als de dieren in de bebouw de kom altijd aan de lijn gehouden wer den. Dit standpunt verdedigden met name de heren v, d. Drift (KVP) en v. d. Bergh (PvdA), De voorzitter pleitte voor het voorstel, zoals het college het nu had opgesteld, omdat hij dat een redelijk com promis vond. Wel werd afgesproken, dat nauwkeurig nagegaan zal worden of sprake zal zijn van een verdere stijging van het aantal door honden veroorzaakte verkeersongevallen en van de tijden waar op die gebeuren. Zo nodig zal dan deze kwestie opnieuw worden bezien. In antwoord op hetgeen de heer v. d. Drift hierover te berde bracht antwoordde de voorzitter, dat do politie een aantal ar tikelen uit verschillende wetten en regle menten ter beschikking heeft om op te treden tegen geluidshinder door bromfiet sen. Speciale artikelen betreffende dit on derwerp In de algemn polltiverordening hebben geen zin omdat deze materie ge-* n een 1 Tcgeld is in het wegenverkeersreglement en een lagere overheid zich nit mag b- moien rnet dingen, die door een hogere instantie zijn ter hand genomen. BEHOEFTE BLIJFT De voorgestelde modernisering van de De Savomin Lohmanschool en de Prins Hendrik school in de Prins Hendrikstraat riep vragen op over het al of niet ver antwoord zijn hiervan. De heer v. d. Veer (PSP) wilde weten wat er met de wonin gen in deze buurt gaat .gebeuren; hi jacht* te ze rijp voor afbraak binnen afzienbare tijd. De heer Van Munster (PvdA) vroeg zich af hoe het met de leerlingen van deze scholen moet gaan in de tijd, dat de verbouwing wordt uitgevoerd. Wethouder Van Minnen gaf als zijn me ning, dat er in deze huurt beslist behoefte aan deze scholen zal blijven, zodat uitvoe ring van de omvangrijke verbouwingsplan- nen verantwoord is. Het werk wordt in gedeelten uitgevoerd, en daarom dacht de wethouder, dat het mogelijk zou zijn voor het onderwijs aan deze soholen een op lossing te vinden. Wethouder De Brul ju lichtte nog toe, dat het hele gebied tussen haven en Diepenbroekstraat zeker verbe terd zal moeten worden, al zal dat niet op zeer korte termijn mogelijk zijn. Het gebied zal bestemd worden voor- verzor gende Industrie, maar er komen ook wo ningen. Met name komt er woningbouw langs een nieuw aan fa leggen stations weg, die de verbinding gaat vorpaen tussen de Zomerstraat en een nieuw „centraal station", dat aan de Parallelweg komt. Het voorstel van B, en W. werd na deze toelichtingen goedgekeurd, evenals die tot verbetering van de Gr. v. Pr ins terer school en de Ds. de Stoppelaarschool, Besloten werd verder tot de bouw van gecombineer de hervormde en gereformeerd uloschool, met daarbij een gemeentelijke gymnas tiekzaal. Deze laatste wordt gebouwd vol gens het Simplexsysteem en do heer Van Munster kreeg van de wethouder de ver- zekring, dat gtracht zal worden de ac commodatie in deze zaal zo goecl mogelijk te maken. Op een vraag van de heer Hal lies (KVP) moest de wethouder antwoor den, dat voor een gymnastiekzaal bij de St. Barbaraschool aan de Seringensiraat nog steeds geen urgentie is verkregen. Het ziet er niet naar uit, dat dit spoedig gaat gebeuren, want er wordt per inspectie maar voor één gymnastiekzaal per jaar een urgentieverklaring verstrekt en er zijn zestien inspecties. TEGEN VERKOOP Verschillende stukken gemeentegrond werden in erfpacht uitgegeven, nh: aan de Kethelweg voor de bouw van een bedrijfspand door de firma C. Groe- newegen en Zn., alhier. aan de Energieweg voor een bedrijfshal met kantoorruimte voor Teehn, Handels- en Adviesbureau A. Meerman N.V., al hier; aan de Coomhertstraat voor de bouw van vier deltaflats met elk acht woningen «n vier garages door de heer S. de Lange, alhier (aan deze overgedragen door de heer J. v. d. Zwan, alhier) en san óe Energieweg voor de bouw van een be drijfspand met kantoor, eveneens door de heer S. de Lange; aan de Mercuriusstraat voor een be drijfspand met kantoorruimte door Erlks N.V, te.Alkmaar; aan de Van Eaerlestraat, Melis Stoke- laan, Gansfoortstraat en Van Maerlant- straat voor een. kerkgebouw met neven ruimten en eventueel een pastorie door de kerkvoogdij der hervormde gemeente van VJaardlngn. Verkocht werd ca, 4.000 m2 grond op het nieuwe industrieterrein tussen. Maassluis©- dijk en spoorbaan aan de N.V. Interna tionale Techn. Handelmij. v h fa. F. J. Cleton. te Schiedam voor het stichten van een bedrijfspand. Tegen deze verkoop stemden de heren dr. De Jonge (PvdA) en V. d. Veer (PSP). De huur van een stuk grond aan de Energieweg werd beëindigd, waartoe de huurster, de firma M. Geieynse en Zn., alhier, zich bereid had verkiaard en deze grond werd in erfpacht uitgegeven aan de N.V. Bouw- en Aannemingsmij. Both i.o. voor de bouw van een bedrijfspand met kantoorruimte en bovenwoning, PARKEERTERREIN Een strook gemeentegrond aan dc Maasboulevard, volgens de plannen be stemd voor openbare straat, werd als parkeergelegenheid verhuurd aan de di rectie van het Deltahotel, voor 400 per jaar en wegens het tot stand komen van een landelijke regeling werd de uit 1040 daterende verordening op het houden van waakhonden ingetrokken. De raad kon zich ook verenigen met het verlenen van een extra subsidie van 1,268 voor dekking van het tekort, dat de jeugdvakantleweker» in 1962 hebben op geleverd boven de al eerder toegekende subsidie van 8.000. De Watersportvereniging De Bommeer krijgt weer voor een jaar de beschik king over de schuur bij de vroegere boerderij aan de Surinameslngpl en het voorstel tot verhuur van rl& winkels aan de D|rk de Derdelaan werd met algemene Stemmen aanvaard. Dat gebeurde ook met betrekking tot het voorstel tot ver huur van de winkelruimte in het land- hoofd van het Liesveldviaduct aan Ivo van Harens schoenfabrieken N. V. en de uitvoeringstermijn van een koop- en ruilovereenkomst met de. stichting Volks gebouw Vlaardingen werd verlengd. Bij hamerslag verenigde de gemeente raad zich ten slotte met de aankoop van een vrachtauto en mechanische uitrusting voor gemeentewerken; met de aanleg van openbare verlichting op het Deltaplein; met do wijziging van het hoogspannings net ten noorden van de Taanderijstraat en de verbetering van het kabelnet in de Magnoliastraat en omgeving en ten slotte met een regeling betreffende studietoela gen voor ambtenaren. Bij dit laatste punj sprak de heer v.d. Bergh (PvdA) Enkel gebroken Doordat de heer J. v. d. Z. op de hoek Joh. do Wittstraat-Van Maanenstraat geen voorrang verleende aan een perso nenauto. ontstond een aanrijding. De bromfietser brak 2ijn rechterenkel en moest haar het ziekenhuis worden gebracht, ZATERDAG Luxor, 6 45 uur: Tanganyika (14 jr); a uur: De spo&kcijdeis (14 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur: Inspecteur Gorilla slaat er op Jos (14 jr> Vis bank, 35 ca 7~9 uur: Expositie collages P. v. d. Heuvel. DumanuèlKerk, 8 u.: Ouderavond padvinders- groep Do Geuzen. Triangel, 8 uur: Fico-lilmvoorstelllng: De herberg van het zesde geluk. 2ondag Hofsingel, 7 uur. Zangvogelexcursie Kon, Ned. ^Natuurhist. Ver. Visbank, 25 uur. Expositie collages P. v, d. Heuvel. Luxor, 2 30 uur. Kom van dat dak af, (a.l.); 5 uur, Tanganyika (14 jr.): C uur. De spook rijders (14 jr) PiadsBchoorzaal, 3,43. 6.30 cn 9.15 uur, In specteur Gorilla slaat er op los (14 jr.j. maandag Luxor, 8 uur, Dc Spookrijders (14 j'r.) ARTSENDIENST Van zaterdagmiddag één uur tot maandag morgen acht uur zullen m bijzondere gevallen dienst doen de artsen. C. Bordewifk, Floreslaan 148, tel. 2150 en M. Prins van Wijngaarden, Van Hogenriorp- laan 28, tgi. 6264. De zondagdienst voor dr. J. A. Leegsma wordt waargenomen door B. W. Bussemaker, Schie- damseweg 207, tel. 3188. Dc zondagdienst ycor dr. G, J, Bos wordt waargenomen door E. Leynse, Mr. Verschuur- straat 42, t*h 7871. Vanaf zaterdagavond, zes uur, geopend Wes» terapotheek. Voorstraat S3, tel. 2683. Nog in de loop van deze maand 2al door burgemeester cn wethouders een gecom bineerde vergadering van de- commissies voor de energie- en waterleidingbedrijven en voor dc volksgezondheid worden uitge schreven. waarin de nota van de gemeen te Rotterdam over de drinkwatervoorzie ning door deskundigen van Rotterdam zal worden toegelicht. Een exemplaar van de ze nota is aan de raadsleden toegezonden. Nadat de nota m deze gecombineerde vergadering 13 behandeld zal de gemeente raad in de gelegenheid worden gesteld zich over de drinkwatervoorziening in de toe komst uit te spreken. De Viaardingse nota van 29 maart had, aldus burgemeester en wethouders, niet de strekking deze kwestie als afgedaan te be schouwen, doch was bedoeld als een. tus sentijdse inlichting over een paar punten die in de vergadering van de raad" van 3 februari aan de orde zijn geweest In verband met de opdooi werd voor de Holyweg, Breeweg en Woudweg de maxi maal toelaatbare asdruk xastgcste'd op 3 ton. Met ingang van 27 maart is deze maatregel vervangen door een maximum, snelheid van 30 km. per uur Op Goede Vrijdag en op tweede paas dag zal door de gemeentelijke reinigings dienst geen huisvuil worden opgehaald. Om een opeenhoping van vuil te voorko men wordt aangeraden tijdens de vooral- gaande ophaaldienst de emmers ter ledi ging aan te bieden. Het O-M. bij de Rotterdamse rechtbank eiste dinsdagmorgen tegen dc 18-jarige bijrijder J. H. P. uit Schiedam, wegens diefstal met braak ven jaar en zeven maanden gevangenis.,ti af, door te bren gen in het bijzondere strafgestiqht voor jongelieden te Zutfen. Op 27 december j.L 's avonds laat had F- met een steen een etalageruit van een juwelierswinkel aan de Fransestraat te Vlaardingen met een steen verbrijzeld. Hii deed vervolgens een greep in de etalage en stal zes polshorloges. Enkele van deze polshorloges gaf hij in bewaring aan de 13-jarige havenarbeider C. v. L. uit Vlaardingen, Van L. heeft u Ieren kennen in de tucht school, zeide mr. P. J. C. Schipper, pre sident van de strafkamer tot P. Broe ders in het kwaad! P. liep in twee proeftijden, tuchtschool 1 gevangenisstraf. Uw zakgeld was op en toen ging u in breken, hernam mr. Schipper die aan P. zijn arbeidsschuwheld verweet, zomede zijn omgang met verkeerde vrienden, met wie P. Cafés bezoekt In het reclasseringsrapport werd aan bevolen P. stevig aan te pakken en, in de jeugdgevangenis te plaatsen, maar tegen dit laatste had P. bezwaar, zoals ter zit ting bleek. P. was viermaal veroordeeld. Het O.M- deelde in zijn requisitoir nog mede, dat F. iemand is die zich graag De amateurfotografenvereniging Vlaar dingen. houdt zich niet alleen met de tech niek van de fotografie bezig: getracht wordt ook de acsthetische ontwikkeling van de leden te bevorderen, onder meer door het regelmatig houden van lezingen op kunstzinnig gebied en dooi' het organiseren van excursies naar musea voor beeldende kunst. Voor zondagmorgen elf uur staat, ter voorlopige afsluiting van een serie bezoe ken aan het Museum Boymaps-van Beu ningen te Rotterdam, wederom, een bezoek aan dat museum op liet programma. Bij dia gelegenheid zal mejuffrouw M. Jansse, van de educatieve dienst van. het museum, opnieuw enkele schilderijen bespreken, die representatief geacht kunnen worden voor een bepaalde periode uit de kunstgeschie- namens het georganiseerd overleg wootv I d©ni3, den van erkentelijkheid tot wethouder I Op zaterdag, 20 april, zal een bezoek ge- We&tstrate voor de voortvarende manier, I bracht worden aart het Kröller-Müller Mu~ waarop deze de zaken behartigd heeft, I seum te Otterloo, Igroot houdt en voorheen herhaaldelijk van de ambachtsschool wegens wangedrag is verwijderd. De raadsman, mr. A. W. Bokma wilde zich in zijn pleidooi refereren, aan het oordeel der rechtbank. PI, stelde nog voot dat wellicht con psychiatrisch rap port omtrent P, zou kunnen worden inge wonnen. De havenarbeider v. L„ die vervolgens terechtstond, werd v- L., die vervolgens Hij was driemaal veroordeeld en liep in de proeftijd van een voorwaardelijke straf. P. had v. L. dr?e horloges ter hand gesteld met het verzoek deze horloges te verkopen. Later begreep v- L. dat het geen eerlijke zaak was, maar hij heeft de uurwerken niet naar het politiebureau ge bracht. In het reclasseringsrapport werd even eens jeugdgevangenis aanbevolen voor v. Het O.M, heelt in zijn requisitoir tegen v. L. opgemerkt, dat v. L. wist dat P. gearresteerd was kort na de diefstal en dus kon weten dat hem gestolen goed in de handen was gestopt P. env. L. zijn. „visbank ridders", zoals dergelijke jonge lieden in de Viaardingse volksmond wor den genoemd, aldus de officier, die, we gens heling tegen v. L. vijf maanden ge vangenisstraf met aftrek vroeg. De raadsman, mr, H. de Waard heeft In zijn pleidooi oplegging van een lagere straf gevraagd, eventueel gelijk aan ds voorlopige hechtenis. Uitspraak 16 april a.s. Vrijdag 19 april. 'h. avonds uit het nieuws, kan 11 op uw televisiescherm liet Ylaardntgsp Feijenoordlegioen aan schouwen. Althans een afvaardiging daarvan van 12 man. Zij treden op aan het slot van. AVKO's Mvdehall van Karei Prior, Een show, waaraan onder ra&er meewerken Rijk de Gooijer. Anneke Groit- loh, Aart Brouwer en Silvia de Leur. De laatste twee treden ia Feijenoordultrus- ting op. Zjj besluiten de show met het zingen van „Hand. In band en®.", waarbij het Viaardingse Feüenoordlegioen zich duchtig zal weren, maar op de achter grond ook een grote groep scholiere». Na tuurlijk is daarbij ook Adri Smit van de partij, de voorzitter van het Viaardingse Feijenoo rdlegïoen. Hij beleeft thans moeilijke dagen. Zo wel thuis als in zijn zaak staat de tele foon al dagenlang witgloeiend, waarbij hem de kop wordt gek gezeurd om kaart jes voor Feijenoorvl-Bentica. Zelfs vanuit Duitsland. En ook zijn or vole vaste klan ten in zijn zaak, die eer, beroep op hem doen. Iedereen wil doze wedstrijd zien. Maar voorzitter Smit heeft zelfs lang niet genoeg kaarten kunnen bemachtigen voor allo leden van zijn supportersclub. En deze echte Feijenoordmensen gaaji tuurlijk vóór. De gekste prijzen wórden voor kaartjes geboden. Er zijn er die 100 bieden en ook die zeggen; het geeft niet wat ze kosten, als je ze maar kan. be zorgen, Geloof maar, dat de zwarte han delaren, die een flink aantal kaartjes heb ben kunnen bemachtigen, reuze beste za ken maken. En de gelegenheid daartoe is groter geweest dan ooit te voren, met ze via de voorverkoopadressen aan de man to brengen. Het ligt voor dc hand, dat n.u niet alleen do Foijenoord officia Is bij een dergelijke gelegenheid veel meer relaties en kennissen hebben dan ze ooit hadden vermoed, maar nu ook al die be voorrechte winkeliers, tlie voor een eerlij ke voorverkoop heel stevig op hun benen hebban moeten staan. Gelet op het grote aantal klachten heeft Fcijenoord kenne lijk geen enkele maatregel getroffen om eert zo eerlijk mogelijke voorverkoop te waarborgen. Met een kleine honderd man trekt het Viaardingse Feijenoordlogioen volgende week woensdag naar hqt Feijenoordsta* dion. Het spandoek met de slagzin „Feijennord niet vrezon In Londen wil len we ook wezen", die uook in de bewuste televisie-uitzending kan aanschouwen, gaat weer mee, maar tevens een span doek met een nieuwe slagzin; Eonfica, onze beer is tos! Hot Viaardingse Feijen- oordlegioen verwacht dat Beertje Kreijer- maat weer volledig fit zal 21 jn en met zijn loeiende schoten de Benficadoelman suc cesvol onder vuur zal nemen. Een slim me speelgoedfabrikant heeft de populari teit van Beertje Kreijermaat tc baat ge nomen met de fabricage van in Feijen- oordklouren gestoken speelgoed beertjes, waarvan Adri Smit er een doos vol heeft liggen, temidden van andere Feljenoord- emblemen, zoals roodwitte satijnen sjaals het midden waarvan een voetbal prijkt mol do namen van de Feijenoord- spelers en gevat in een ring, waarin Een overzicht van de aantallen schepen en de aanvoeren in Vlaardingen, opgesteld aan de hand van cijfers, verstrekt door de Dienst Nederlandse Harmgcontrole, toont, dat ook in onze stad de ontwikkeling van vleet- naar treilvisserij heel sterk heeft doorgezet. Waren er in 1953 nog 36 vleetloggers in de vaart, in 1962 voeren er hier nog maar tien drijfnetschepen. In 1956 leverden voor het eerst twee treilers hun aandeel en dat waren er in 1962 negen, geworden. Aantal schepen Aanvoer van haring Jaar drijfnetschepen treiters verse haring in kg dri j fnetvissenj treilvlssery in kantjes in kantjes 1953 36 370.535 200.625 1954 35 1.950.556 181.073 1955 35 211.007 173.930 1958 33 2 1.220.023 154.706 5,456 1957 24 5 1.641.795 114.661 24.670 1958 20 6 ,1.346.643 87.109 26.601 1959 20 6 2.210.919 71.067 31.637 1960 15 7 3.346.464 58.103 31,422 1961 14 8 4.652.776 57.604 42.919 1962 10 9 1.455.115 30.674 40.033 Aan de Floreslaan kan zondagmiddag een spannend treffen tegemoet worden ge ai en tussen Fortuna en WY. Zi j staan in puntental gelijk in een allesbehalve vei lige positie op de 12e en 13e plaats. For- tuna hoeft zowaar Lajos Tamas weer van stal gehaald, waarbij Kees Blamkensteïn OP de rechtsbu itenpla ats het veld heeft moeten ruimen, In de vorige thuiswedstrijd stond de laatste als linksachter opgesteld, maar moest op de rechtsbuitenplaats gaan opereren, omdat Lajos disciplinair was ge straft. Reserve BriUeman viel toen op de linksachterplaats in. Maar nu zien wc de naam van deze speler in de elftalopstelling als linksback prijken en schittert die van Blank ens tein van afwezigheid. Tenzij Blan kensteen als militair verhinderd is, staat ons verstand hierbij stil. Dan kunnen we de gedaebtengang van de met de elftal- samenstel Ling belaste heren helemaal niet meer volgeru Maar dat zal hen bitter wei nig interesseren. We veronderstellen ech ter, dat de spelers, die in de nabijheid van BriUeman opereren en voor hem, als de nimmer dekkende en alsmaar retirerende figuur, dc kastanjes uit het vuur moeten halen, zich niet zo gelukkig zullen voelen. Behalve Tamaa doet Eddy Verweel 2ijn rentree en nat kan alleen maar een ver sterking voor het eüftal betekenen. Jan De Viaardingse 2e klas libre kampioen Wim v. d. Waal, die daarna ook de titel in de gewestelijke kampioenschappen ver overde en thans Jn Heerlen in de strijd om de nationale titel js betrokken, heeft gisteren op de openingsdag 3" partijen ge speeld. Zijn eerste twee partijen won hij in resp. 20 en 22 beurten en derhalve met partijmoyennes van 7.50 en 6.82 uitermate sterk spelend. Maar de laatste partij op deze eerste dag ging voor hem verloren. v. d. Berg staat als rechtsbinnen opge steld en dat betekent, dat Hagenaars weer het veld heeft moeten ruimen. Laten we hopen, dat het ook zondag bij de ene thuisnederlaag legen Eusehedesa Boys zal zijn. gebleven. Wanit als één ding dit sei zoen wel weer bijzonder duidelijk is, dan is het wel, dat ï'ortuna het weer helemaal van zijn thuiswedstrijden moet hebben. „De Voorlooper99 vergadert De coöperatie De Voorlooper houdt don derdag, 25 april, 's avonds acht uur, haar jaarlijkse algemene vergadering in het Volksgebouw Do agenda \ernaeUU o.a. bestuursverkiezingen. De aftredende le den van het bestuur, J. L. Andreessen, K, Boer en S. K, Bravenboer, en van de raad van commissarissen, mevr. C. Roo- denburg-Hoppe, A. Selier en A. J, Teupis- sen, zijn herkiesbaar. staat te lezen...: Geen woorden, maar da den. In deze dagen, dat Adri Smit nachtmer ries krijgt van om kaartjes vragende mensen, die allemaal menen, dat hij als voorzitter van, het Viaardingse Feijen- oordlegioen, de kaartjes als een gooche laar uit de mouw kan schudden, heeft hij ook een heer op bezoek gehad, die hem vroeg of hij een kaartje voor Feijenoord- Benfica wilde hebben. De ongelovige uit drukking op het gelaat van de veel ge plaagde voorzitter, duidelijk te kennen gevend „als je mij voor de gek wil hou den. dwong de bezoeker tot een nadere uitleg. Hij was zondagavond 12 uur bij een der voorverkoopadressen voor de deur gaan staan en had dc volgende mor gen twee kaartjes kunnen bemachtigen: I voor zijn broer en 1 voor hemzelf. Hij heeft altijd in Dordt gewoond en is van jongsaf Feljonoordsupporter. Sedert kort wfrki hij als portier bij een ollebedrijf aan de overzijde en woont hij in Vlaardin gen. Maar laat hij nou volgende week woensdag 's avonds dienst hebben? Hij Is abonnee van onze krant en hij had de verhalen over Adri Smit en zijn. Vlasr- dings Feijenoordlegioen gelezen. Hij had gedacht: dat kaartje kan nergens beter dan daar in goede aarde vallen. En za kwam hij dan zijn kaartje, waarvoor hij een hele nacht op straat had gestaan, voorzitter Smit aanbieden met tevens het verzoek hem als lid van het Vlaardings Feijenoordlegioen in te schrijven,.. i l verf van de vakman Ten kantore der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Vlaardingen, Westhavenkade 53, bestaat gelegenheid tot plaatsing van een Bij voorkeur in het bezit van -mulo-diploma. Niet ouder dan 24 jaar. Salaris volgens Rijksregeling. Na indiensttreding bestaat de gelegenheid de van Rijkswege gegeven, kosteloze opleiding te volgen voor adjunct-commies (max. salaris ƒ630,p. m.). Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Ont vanger, Westhavenkade 53 te Vlaardingen. I Gevraagd per 1 mei of later, Leeftijd niet beneden 25 jaar, inriehfcingservaring strekt tot aanbeveling. Bruto salaris, afhankelijk van leeftijd en erva- varing f 400.90—431.42 per maand. Opname in pensioenfonds mogelijk. Sollicitaties schriftelijk of mondeling na telefo nische afspraak, richten aan de direktie van: Internaat „Zuidbuurthoeve0 Vlaardingen, Zuïdbuurtseweg 1 - Tel. 0180S - 7719. van 15 jaar en ouder, die na schooltijd een. krantenwijk kunnen bezorgen om plin. 4 uur, ook zijn vakantie-invallers nodig. Aanmelden bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, Smalle Havenstraat 1, Vlaardingen, Wie het Nieuwsblad leest UU1IUOK 4" 1 wee» van alles het meest I Kooymans. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk. Markt, zondag 10 uur ds. P. Zijlstra, 5 uur de heer H, B. Colenbrander, Cat.afd. 46; vrijdag 10 uur ds. P, van der Vloed, 8 uur ds. J. Bouterse, Bed. Heilig Avondmaal; Reho« bothkerk, BUbtonlaan, zondag 9 uur ds. P. van der Vloed, 20.20 en 7 uur ds. D. Noord mans, Bed. Heilig Avondmaal; vrijdag 7 uur de heer J. ïloogendam; Bctheikerk, VI.-Ambacht, zaterdag 7.30 tQi 8.15 uur Avondgebed; zondag 10 uur ds, C. II. van. Rhijn, 7 uur ds. G, Samsom uit Rotterdam; vrijdag 10 en 7 uur d3. J. van Noort, Bed. Heilig Avondmaal; Immanuëlkerk, Valt Hogendorplaaa, zondag 10 uur wika 1. Kan del, Jeugddienst, Onderwerp; „Eenzaam en alleen", 7 uur ds. W. J. Kolkert, Cat.a£d. 48; vrijdag 7.30 uur ds. S. van den Bos, Bed. Heilig Avondmaal: Nieuwe Kerk, Binnen singel, zondag 10 uur de heer J". Hoogen- datn, 5 uur ds. W. J. Kolkert, Cat.afd, 46, Bed. Heilige Doop; vrijdag 7 uur ds. W. J, Kolkert, Bed. Heilig Avondmaal; Westwyk- kapol ?ondag 0 en 10.30 uur de heer J. vaji Lambaigen; vrijdag 7 en 820 uur ds. C. H. van Rhijn, Bed. Heilig Avondmaal. Jeugdkerken. Jeugdkerk wordt gehou den zondag voor de jongeren van 9^-lS jaar in Soli Deo Gloria, Callenburgslraat; gebouw Chr. Besturenbond, P. K. Dros- saartstraat en school Julianalaan. Zondag 10 uur in zaal Rehobothkerk. Klnderdlengten <89 jaar) worden ge houden Cailenburgstraat, Maaasluiasedijic ?a en 9.30 uur in hijgebouw Immanuël kerk. Van Hogendorplaan. Rusthuis Emm ast raat dinsdag 1Ö.SQ uur uitzending korte kerkdienst via de kerk telefoon. Rem. Geref. Gem. en N.F.B, Hoflaan, zondag 10.30 uur ds. G. Ch. Du inker en da. J. G. J. van Iterson. Palmzondag. Beves tiging van nieuwe leden; vrijdag 7 uur ds. G, Ch, Dujnker en ds. J. G. J. van Iterson. Avondmaal. Gereformeerde Kerk, Oosterkerk, Sc hie- damseweg. zondag 10 uur dr. |4- J- Mulder, 8 uur ds. H. Zandbergen, Afscheidsdiénst; vrijdag 8 uur ds. G. Aalbersberg; Émmaüs- kerk, Van Linden van den HeuveÜsingel, zondag 8.45 uur dr. F. L, Bos, Bed, Heilig Avondmaal, 10.30 uur ds. Tlv Swen, Bed. Heilig Avondmaal, 5 uur dr. F, L. Ros, Voortzetting en dankzegging; vrijdag 8 uur dr. F. L. Bos; Pnlëlkerlf, Henriet!e Roland Holststraat, zondag 8.45 uur ds. H. J. Kcu- wenhoven. Bed. Heilig Avondmaal, 10,45 uur ds. Joh. Lever, Bed. Heilig Avondmaal, 5 uur ds, M. J. Mulder, Voortzetting en dankzegging; vrijdag 8 uur ds. H. J. Kou- wonhoven; Mararmthakerk, Zuid wijk, zon dag 10 uur ds. G. Aalbersberg, 5 uur ds. Joh. Lever; vrijdag 8 uur ds. H, J. Heynen. R.K. Kerk, Parochiekerk van de H. Jo annes de Doper, Hoogstraat, HH. Missen 7 uur, 8.15 uur en 9.3Ö uur vjoi., Hoogmis; li en 12.15 uur n.m., Lijdensmeditatie: 7 uur n.m.; Parochiekerk van Sint WjUebrorcJus, Insulindesingel, H.H. Missen; 7 uUr, 8.30, 10 uur, 11.30 uur v.m. en 445 uur Lijdensmeditatie: 7 uur n.m.; Parochiekerk HeiJige Geest, Van Hogcndorp|aan, H.H, Missen; 7 uur, 830 uqr, IQ uur, 11 uur v.m., 12 uur 's middags en 7 uur non,; Bijkerk St. Willibrord, West wijk, H.H. Missen: 3 upr, 9.30 UUr en 11 uur v.m. Chr. GereF, K&rk, Emmastraat 116. zon dag 10 en 4 uur ds. D. Henstra uit Delft; vrijdag 8 uur ds. H. C. v. d. Ent uit Middel- harnis; Aula H. de Cockschooi, Philips do Goedestraat 162, zondag 10 uur Dienst des Woords, 6 uur ds. D. Henstra. Geref. Gemeente, Westaieuwtand 56, zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman; vrijdag 7.45 uur ds. L, Huisman. Geref. Gem in Nederland, Jacob van der Wmdtstraat 17, zondag 10 en 5 uur Iges- dienst; dinsdag 8 uur ds. Mallan. Het Leger des Heils, Baanstraat, zaterdag 7 uur straatzang; zondag 20 uur Opdracht- dienst, 12.15 uur Kindersamenkomst, 6.30 uur openluchtsamcnkomst bij de Visbank, 7.30 uur Verlossingssingsdienst; dinsdag 2.1a uur Vrouwenbond; vrijdag 10.30 uur Wijdingsdienst, 7.30 uur: Om het kruis. Envoy v. d. Hoek. Jehovah's Getuigen, Gemeente West, zaai Excelsior, Oosthavenkade, zondag 3 uur opepbare toespraak; ,,De opstanding - van. een dood lichaam of een dode ziel?" met aansluitend bijbelstudie; donderdag 7.30 uur school der theocratische bediening en thenstvergadering. Gemeente Oost, Muziek zaal Volksgebouw, Schiedamseweg, zondag 3 uur openbare toespraak „De opstanding van een dood lichaam of een dode ziel?" met aansluitend bijbelstudie; donderdag 7 SQ uur school der theocratische bediening en dienstvergadering, B.C.U., zaal Roode Kruis, Emmastraat 38, zondag iü uur samenkomst; Evangelist M,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1