KmMMSGH ffiWD Nieuwe mijlpaal in de oplevering van woningwetwoningen Van scheepswerf „De Industrie" ging Vlaardingse treïler te water Trouwzaal wordt opgeknapt Duitse importauto's Vlaardingse bridge-teams niet succesvol Betonnen muur legde basis voor hernieuwde Hollandiaan-zege Eerste DC-ivon in gen betrokken hun nieuwe woning Expositie Verzet en bevrijding Aanrijdingen Verkeerd gerold Dodenherdenking en Bevrijdingsdag VL. 14 DERDE MARGARETHAVAN REDERIJ VERBOON Het gemeentebestuur wil de reders helpen afslag verbeteren Burgerlijke stand KLANTEN bij duizenden AANSTAANDE MOEDERS Dat is goedkoop Ook .De Haven' vierde Koninginnedag ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 2 MEI 196S Hoofdagentechap fa Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat I - Tel. 3229 Redactie: Te!. HH VLAARDINGEN j KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 T^ptpIfflP fl A(T 1*ppHc ïrt Het gezin \an Aken, met rechts oma jjezenue tuig xeeu^ m Van Aken betrok het eerst een DC.W0. Maandagmorgen zQn de sleutels afge geven voor de eerste 24 woningen van het Dura-Coignetcomplex van 5X2 woningen, dat in buurt Hoogkamer van de Westwijk in aanbouw is. Daarmee is Vlaardingen de eerste gemeente in ons land. waar twee soorten industriële woningen worden be woond; Fanagro-Larsen Nielsen en Dura- Coignet, afgekort resp. FLN- en DC-wonin gen. De eerste van de 24 DC-woiringcnu die in gebruik werd genomen, was nummer 64 aan de Van Baerlestraat. Nog dezelfde dag was deze 4-kamerwouLng geheel geïnstal leerd en het gezin van de heer J. van Aken er in getrokken. Een gezin met 4 kinderen. Ze kannen hun geluk niet op, de heer en mevrouw Van Aken, die in 1945 in het hu welijk traden en een oud huisje aan de Markgraafstraal betrokken. Vyf jaar daar na verhuisden zij naar een bovenwoning in de oude Heemraadstraat, waar zy 12% jaar hebben gewoond en hun gezin tot 6 per sonen uitgroeide. By de tweede verhuizing van deze oude woning naar het moderne 4-kamerflatje driehoog aan de Van Baerle- straat zijn zij, uit oogpunt van woongerief. van de hel in de hemel gekomen. Men moet de gezichten hebben gezien en de stemming geproefd, om de gelukzaligheid te kunnen peilen, waarvan een gezin by een derge lijke overgang is vervuld. De huiskamer zat vol visite toen we dinsdagmorgen dit eerste gezin in de DC-wonlngen opzochten. Visite, die tot de 11 personen behoorde, die in ééra dag de woning aan kant hadden helpen brengen en nu deel hadden aan het feest voor dit gezin van de eerste dag in hun nieuwe woning. Onder hen oma en opa Van Aken. Wat in hun nieuwe omgeving wel de allermeeste indruk op het echtpaar Van Aken had gemaakt? Dat er zo'n over vloed van licht ïi* alle vertrekken is. GEBREKEN OPGEVANGEN Van de 23 andere gezinnen, die maandag de sleutels in ontvangst hebben, genomen, zijn er beslist weinig geweest, die Konin ginnedag hebben gevierd. In vrijwel alle ■woningen zagen, we de mensen druk in de weer met schoonmaken en met de vele andere werkzaamheden die aan het bouwen van een nieuw nestje gepaard gaan. De Vlaardingse gezinnen in DC-wonlngen behoeven geen vrees te hebben voor de klachten, die van de bewoners van DC- wonbigen in Rotterdam, Schiedam en Maas sluis zijn gekomen. Klachten, die overwe gend betrekking hadden op lekkages als gevolg van slechte raamconstructïes. Alle bekende gebreken hieraan zijn in Vlaar- dingen onder de argusogen van hoofdop zichter P. J. v. d. ïng opgevangen door de aanbrenging van zwaardere en verbeterde constructies, waarvoor deze opzichter de tekeningen heeft gemaakt. Dat heeft de gemeente natuurlijk geld gekost, waarbij van het standpunt is uitgegaan, dat kosten voor de baat uitgaan en de bewoners te leurstellingen en ongerief zoveel mogelijk bespaard moeten worden. Het gezin Van Aken betaalt 121.85 huur voor de woning en f 6.75 voor de garage. De gemiddelde huurprijs van. de 4-kamerflats ligt tegen de f22.-; rond f2.- meer dan die van de PLN-woningen. Tot het complex van 520 DC-woningen, dat voor de helft uit 3- en voor de helft uit 4-kamerwoningen bestaat, behoren 120 garages. De gereedkoming van de eerste-DC- Voningen heeft een nieuwe mijlpaal in de oplevering van de woningwetwoningen in Vlaardingen ingeluid. Thans komen weke lijks gemiddeld 13 PLN- en 24 DC-wonin gen voor bewoning gereed en vóór het eind van dit jaar zullen nog 774 gezinnen met ning in Vlaardingen. Nog dezelfde dag dat de sleutels werden verstrekt een nieuwe woningwetwoning in de buur ten. Zuid buurt en Hoogkamer gelukkig worden gemaakt In november zullen de laatste van de 512 DC-woningen in Hoog kamer worden opgeleverd. Van de 720 PLN-woningen zijn er thans 540 betrokken. Nog 5 blokken van 36 woningen wachten op bewoning. Zij verkeren in het stadium van de afwerking. Op 6 mei gaat blok 13 er uit en dan volgt op 27 mei blok 14. op 10 juni blok 15, op 1 juli blok 16 en op 22 juli het 17e en laatste blok. Vervolgens in september het laatste complex van 60 PLN-woningen boven het gemeentelijke winkelcentrum Sn buurt Lage Weide. In oktober vorig jaar is de betrokken winke liers de belofte gedaan, dat de winkels van dit centrum 1 november van dit jaar be trokken zouden kunnen worden. Maar daar is de langdurige vorstperiode op gevolgd. Hoofdopzichter Van den Ing heeft ons ver zekerd. dat alles op haren en snaren zal worden gezet om deze winkels toch m no vember en vóór de Sinterklaastijd aan deze winkeliers op te leveren. Voor de bouw van de winkelluifels moet worden gewacht op de voltooiing van de montage van de bo- \'enwoningen. Het luifelijzer is thans ge arriveerd. Gelijktijdig met de eerste 24 DC-wonin gen werden 16 flatwoningen betrokken van het complex van 190 woningwetwoningen, dat het bouwbedrijf Both voor de woning bouwvereniging Samenwerking in Zuid- buurt bouwt. Op 20 met volgen de laatst. 16 flatwoningen van dit complex. In dc loop van september zullen ook de bij dit complex behorende 30 eengezinswoningei en daarmee het gehele complex bewoond zyn. BUK OP HOL1 Wanneer tegen eind november van dit jaar de laatste van de 512 DC-womngen zal zijn betrokken, wordt daarmee een periode van een ongekend hoge oplevering van woningwetwoningen afgesloten. Dan moet tot maart of april 1964 worden gewacht op een nieuwe periode van woningwetwonin- gen-oplsvering. Want dan komen de eerste woningen gereed van het complex van 288 PLN-woninger dat in wijk Holy zal ver rijzen. Evenals in Zuidbuurt bouw in 4 woonlagen met praktisch uitsluitend 4-ka merwoningen. Het worden de eerste wo ningwetwoningen in Vlaardings nieuwste woonwijk en m het nieuwe Vlaardingen be noorden rijksweg 20, dat met rond 90.000 bewoners groter wordt dan het huidige Vlaardingen bezuiden rijksweg 2ö. dat, ge heel volgebouwd, tot rond 80.000 bewoners zal uitgroeien. Althans als Vlaardingen zich ontwikkelt, zoals de planologen hebben uitgestippeld. Want voor ons blijft het vooralsnog een open vraag of na de voltooiing van wijk Holy met zijn 45.000 bewoners, nog behoefte zal bestaan de opgespoten Broekpolder vol te bouwen. Wie weet of deze voormalige polder dan niet bestemd kan worden voor een groots recreatiegebied, één geheel vor mend met het plassengebïed van Maasland. We geloven, dat praktisch de gehele "Vlaar- dingse bevolking een dergelijke ontwikke ling van harte zou toejuichen. Wc hebben de Holiandiaan dit seizoen s'oor het eerst aan het werk gezien. Het verbaast ons nu allerminst meer, dat de roodwStien ook in de laagste klas van de KNVB-afdeling de grootste moeite hebben het hoofd boven water te houden en alles op haren en snaren moeten zetten om niet naar de onderafdeling af te zakken. Het speL van de Hollandiaan is de laatste ja ren hollend achfpruit gegaan. Seeiual de voorhoede is machtelozer dan ooit tevoren. De voor Toob Remmers ingevallen oefen- meester Borrani beeft de ploeg kennelijk opdracht gegeven vöör alles doelpunten te verkomen door een beton wal voor het hei ligdom van doelman Meeldijk op te trek ken. Een alleszins begrijpelijke taktiek met zo'n uitermate zwakke aanvalslinie. Evenals de vorige wedstrijd tegen FDK heeft deze taktiek tegen Martlnit tot het beoogde succes geleid. Ook nu werd geen tegendoelpunt toegestaan en kwam de voorhoede tot één treffer. Dus een 1—0 zege en de volle buit. Tussen de backs Bob Kreft en Jaap van Eok stonden Koos Maarleveld en Rienus Berrevoets als dubbele stopper opgesteld. Koos en Rienus staken letterlijk en figuur lijk boven de rest van de rood witten uit en hebben er voor gezorgd, dat Martin it niet tot tot scoren kwam. Kreft en (voor al) Van Eek waren minder, maar daar moet direct aan worden toegevoegd, dat de zijkanten van het veld onbespeelbaar waren door de pollen en putten. Vóór en vaak ook tussen dit viertal waren Jan Groenevled en Locs van der Knaap te vinden sn niet zelden zelfs ook Trooster, de zwakste van de elf, maar de maker van het enige doelpunt. In de voorhoede opereerden derhalve slechts drie spelers: Bertus van IJperen op rechts, Piet van Dorp op links en tussen hen in Henny v-d. Vaart. Ook dc buitenspelers konden uiter aard op de onbespeelbare zijkanten niet uit de voeten komen. Moet het daaraan worden toegeschreven, dat zij na de her vatting maar zelden meer aan hun lijn waren te vinden en daardoor het aanvals front zo vemuawden, dat de Martmildefen- sie het nog gemakkelijker kreeg? Met drie voorwaartsen en de rest voor eigen doel was het middenveld van de Hollandiaan voor de rust een niemandsland. Na de hervatting kropen de rood witten niet meer De tentoonstelling Verzet en Bevrijding, die tot cn met zaterdag 11 mei in de Vis- banh wordt gehouden, is offiiceel geopend door de heer H. K. i'an Minnen, wethouder van onderwijs en culturele zaken, in aan wezigheid van o.a, dr. C. N. l'eijster, com missaris van politie te Vlaardingen. De heer Van Minnen sprak de hoop uit, dat de jeugd, die in schoolverband de ten toonstelling zal bezoeken, ook iets van de sfeer, de benauwende geestelijke onder drukking van de jaren '4C-'45 zal kunnen proeven. Hij voelde deze ttenoonstollmg als Agendü DONDERDAG boxor, 8 uur, Interool luistert mee (14 jr! Triangel, 3.36 uur, Demonstratie moderne kapsels voor Ned. Kappersband. Stadsgehoorzaal, 8 uur, Feestavond Catena, school vereniging, gemeentelyceum VRIJDAG Luxor. a uur. Operatie vals geld {14 jr) Stadsgehoorzaal, 8 IS uur, Feestavond Unile ver Research Laboratorium 1 mei Wassende maan 'Zon op 5.0D uur, onder 20.06 uur Maan op 14.25 uur, onder 3.50 uur eerbetoon aan hen, die tot het viturpeleton toe. de bezetter de voet dwars durfden zetten, vaak met grote angst in het hart. waardoor juist zij waarlijk helden mogen worden genoemd. Ais tweede doel van deze expositie zag hij de jeugd te waarschuwen voor het ge vaar van de dictatoriale macht, die jn deze tijd duidelijk te 2ien as achter het ijzeren gordijn, met dezelfde gevaren als het nazidom. Mocht Nederland nog eens m een situatie komen als in de oorlogsjaren, dan moeten er Nederlanders zijn, de jeugd van nu. die de vijand durven trotseren, des noods tot m de dood," zei hij tot slot. De heer B. A. Seyes, medewerker van het Rijksinstituut van oorlogsdocumentatie, merkte hierna nog op dat Nederland het enige bezette land is geweest waar tot drie maal toe een massale staking heeft plaats gevonden, waardoor de bezetter openlijk werd tegengewerkt- Hij complimenteerde dc medewerkers voor de geslaagde opstelling van het ten toonstellingsmateriaal, die in een dag m orde was gemaakt. in deze mate m hun schulp en zagen we met name Jan Groeneveld op het midden veld op de voorgrond treden, daarbij zwak gesteund door Loes v.d. Knaap, die voor halfspeler helemaal niet in de wieg bleek te zijn gelegd en door Trooster, wiens rol ons niet duidelijk is gewordenWe! werd ons overduidelijk dat trainer Borrani zijn toevlucht tot dit afbraakvoetbal wel heeft moeten nemen om de zo broodnodige pun ten trachten binnen te halen. Met lange trappen ui tde defensie naar de drie voor waartsen werd getracht hot niemandsland te overbruggen en in het begin kregen de roodwltten daarbij ettelijke scoringskan sen die met een betere afwerker ais Van de Vaart tot een voorsprong zouden heb ben geleid Maar waar niet is verliest zelfs de keizer zijn recht. Toch zou van Hollidiaan ondanks de bedroevende bal- technische vaardigheid cn liehaamsbe- hcersing veel meer kracht uit kunnen gaan als alle spelers geen moment versaagden en voortdurend In actie ble ven. Van lang niet alle skiers en der halve niet van de ploeg als geheel, heb ben we de indruk gekregen, dat zij voor het naakte lijsbehoud van. hun club stre den. Het elftal steunt in dit opzicht al te veel alleen op Maarleveld, Berrevoets en Groeneveld. De anderen moeten wat meer van hun verbeten felheid overnemen om uit de resterende wedstrijden de oogst te halen, nodig om het vege lijf te redden. Laten we het enige doelpunt een kwartier voor tijd en. de daarmee verkregen kost bare 10 zege vooral als een belening voor de inzet van dit drietal beschouwen. Bij een aanrijding op de hoek van de Hoogstraat en de Markt, tussen een be stelauto cn een bromfiets werd de brom mer zwaar beschadigd en de berijder, rit1 17-jarige W. S. moest met een verwon ding in de lies naar het ziekenhuis ge- brachi worden. Op de Van Heg endorp laan lette de be stuurder van n personenauto onvoldoen de op en vei .rzaakte zodoende een bot sing met een bromüetaberijdster, de 51- jarige mevrouw S. v. d. B.-v.d. H. uit Schiedam. Zij werd aan het gelaat ge wond. Op rie oversteekplaats van de Burg. Pruissingel, bij de Soendalaan, reed de bestuurder van een vrachtauto een voet ganger aan. De bestuurder begon te rem men toen hij de voetganger, de 75-jarige heer P. L. Eibers, zag. maar door het gladde wegdek gleed de auto door. Do heer Eibers liep een hoofdwond op en is door de G.GD, naar het ziekenhuis ge bracht. In de gymnastiekzaal aan de Van Bleiswijkstraat kwam de 22-jarige mejuf frouw B. Smit bij het maken van c*n koprol verkeerd terecht. Met klachten over pijn in nek en rug is zij door de G.G.D. naar het ziekenhuis gebracht. De herdenking dor gevallenen begint za terdagavond om zes uur met het halfstok hijsen, in de hele gemeente, van de vlag gen. Kwart voor zeven worden de nabestaan- den van de gevallenen in het verzet ont vangen in de c insis lor ie kamer van de Bnthelkerk aan ue Burgemeester Verkade- singel en daar begint om 2even uur de stille omgang. Route: Burg. Ver kadesingel, Alg. Begraafplaats, Kortedijk, Hoogstraat, Korte Hoogstraat, Westhavenplaats, Schie- damseweg, Verploegh Chassèplem. Van vijf minuten voor acht tot een hal ve minuut voor acht luiden de klokken van alle kerken en om acht uur begint de herdenking der gevalleren bij net Vcr- zetsmonument op hei Verploegh Chassè plem met twee minuten stilte. Daarna worden er kransen gelegd o.n zingt het Vlaardings Mannenkoor Orpheus onder leiding van Jos Vranken Jr. Vervolgens toespraak door ds. G Aalbcrsberg. op nieuw zang van Orpheus" en declamatie, waarna alle aanwezigen begeleid door het muziekkorps van het Leger des Heils twee coupletten van het Wilhelmus zuilen zin gen. Op zondaè 5 mei. Bevrijdingsdag, is er 's avonds half acht een jeugdhelden- kingsdienst in de Pniëlkerk aan de Hen- nette Roland Holststraat. Gesproken wordt door kapelaan H, M. J. Stoelinga ait Den Haag en door wika I. Kandel. De dienst wordt omlijst door samenzang. Zondag zal van alle openbare gebouwen in de stad de vlag worden uitgestoken en het gemeentebestuur doet een beroep op de burgerij om dit oorbeeld le volgen. P.V. DE ADELAAR Dc pv. De Adelaar hield een wedvlucht vanuit Duffel met 216 duiven it* concours. Door slechte weersomstandigheden in de lossingsplaats werden de duiven pas dins dagmorgen om negen uur met een noord westenwind gelost. De eerste duif arri veerde om 102257 uur en de laatste prijsduif om 10—32—35 uur. Uitslag eerste twintig- TI. Janse en Zoon 1. H. Priem 2—6 G Schetter 3—39—12. B- Blanker 4?—i317 j. Smits 5 J. Kroos 8 Van de Berg-Meyer 10—16 W. Struijs Jr. 11—20 Struijs Sr 1418 mevrouw Van Kuijk 1519. Zaterdag ven twee uur tot half vier ia- korven voor Vilvoorde. Klokken aanslaan zeven uur. (Van één om«_r verslaggevers) ALPHEN a.d. RIJN Prompt reagerend op het wegnemen van de laatste beletselen liep zaterdagmorgen op spectaculaire wijze de motortreilcr VL 14. Margaretha, van stapel van de dwarsheiling op de scheepswerf De Industrie. N.V. D. en Joh. Boot. Hoog liep het water op tegen de andere oever van de Oude Rijn, waar, evenals op de werf, vele belang stellenden het gebeuren gadesloegen. Het nieuwe schip, dat wordt ge- bouwd voor rekening van de N.V. Zeevisserjjmö. en haringhandel v.h. A. Verboon te Vlaardingen, ging te water nadat mevrouw A. Verboon- Broek de doopplechtigheid met vaardige hand had verricht; de stapelloop werd onder meer bygewoond door de burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens en zijn echtgenote, mevrouw Th. HeusdensMansholt. KWALITEIT VAN VLOOT VERBETERD De VL 14, Margaretha, is een mooi ge lijnd schip met een lengte van ruim 40 me ter. een breedte van 7.20 meter en een holte van 3.80 meter- In de machinekamer wordt een 6-cylinder Industrie-dieselmotor ge plaatst van 750 pk. bij 400 omw./min. De grote schroef wordt aangedreven via een reductie van 2"z:l. Voor de winch wordt een 175 pk. M\VM-motor geïnstalleerd en verder behoort tot de inrichting een hister- hulpmotor van 50 pk. en een havenaggre gaat om elektrische stroom op te kunnen wekken als het schip niet vaart. Op de brug komt een mechanische- hydraulische stuurinrichting, twee echo loden en. voor de elektronische navigatie een Decca-apparaat met plotter. Aan de accommodatie voor de beman ning wordt natuurlijk de vereiste zorg be- Als binnenkort het laatste van de stadhuisbouw klaar zal zijn, wordt het mogelijk de zaal. waar nu ook nog de gemeenteraad vergadert, uit sluitend als trouwzaal te gaan gebrui ken. Deze zaal is de afgelopen jaren inten sief gebruikt en dat heeft een grote slij tage van meubilair en stoffering als ge volg gehad. Burgemeester en wethou ders willen daarom vernieuwingen aan brengen, opdat de trouwzaal zal beant woorden aan de eisen, die er in een stad als Vlaardingen gesteld mogen worden. Zij hebben de raad gevraagd in te «tem men met dit voornemen, waai van de kosten geraamd worden op f15.000. Hiervoor zullen de stoelen opnieuw worden bekleed en nieuwe overgordij nen opgehangen, terwijl verder een gro te en twee kleine tafels worden ge plaatst en de parketvloer een reparatie ondergaat. Ook zal een groter vloerkleed aangeschaft wnrden omdat het podium in de zaal verwijderd wordt. Tevens zullen de stoelen in de koffie- gedeeltekamer, die ernstige gebreken vertonen, 'worden hersteld en worden lopers ge legd op dc trap van de oegane grond naar de eerste verdieping (bij de z.g. leeskamer) en op do trap van de eerste naar de tweede ve:dieping naast de ka mer van de secretaris. Geboren; Tonny zv T v Zeim en J. W Wöhler, Eykmanstraat 135; Rodolf Theo doras, zv I. L M. Huitenga cn K. J. M. van Spanje, Eykmanstraat 109; Rudï, z.v. A. Troost en J. Troost, Willem Barendszn. straat 27; Nicoline Maria, d.v. D. J, de Rond en A- A. M. van Dijk, V. d. D. v, .Maasdamlaan I2öa.; Michel Raymond, z.v. L. H. van Gerven en T. P. G. van Beersum Salvias traat 22c; Hendrik, z.v. J. van Ree en G. Laan, Sweelmckstraat 188. Overleden: Trijntje van 't Oor. 73 jr., echtge. K. van Hale wijn, Jacob van Dijkstraat 7', Dirk Hofland, 67 jr., echtg. v. A- Wemmerus, Asterstraat 22. Bij de lezers van dit dagblad 2ijn er velen die bij 'J kopen ais zy U kennen. Met Uw ad vertentie wordt U bekend Maak daar gebruik van Vergroot uw omzet WIN N1JSUWE KLANTEN Nog enkele nieuwe wiegen en Icdikantjes modellen van de jaarbeurs te jen stérk verminderde prijs Drs. Stykelstraat 2, telefoon 018938074, Vlaardingen. worden met Rijkskeuring afgeleverd Opeis. launus t Volkswagens, JMercedes en gesloten Borgward Diesel 2 ton. Callenburgstraat 27, Vlaardingen. Ook zaterdags en zondags. steed. De opvarenden worden gehuisvest in een verblijf voor acht personen en in drie tweepersoonshutten, terwijl de schip per zijn eigen hut heeft Het ligt in re bedoeling de VL 14 omstreeks 15 juli in de vaart te brengen. Tijdeus een bijeenkomst, na de stapel loop, m Avifauna, heeft de heer P. J. C. Boot namens de werf mevrouw Verboon een fraaie zilveren schaal als geschenk aangeboden voor haar medewerking aan de doopplechtigheid. Hij kon hier o.a. nog begroeten vertegenwoordigers van de Her- stelbank en van het ministerie van weder opbouw. afdeling vaartuigen. Ook de heer G. Wapstra. directeur van R. Mees zn. te Vlaardingen maakte deel uit van het gezelschap. BEKESDE SAAM De heer J. Verboon, directeur van de rederij memoreerde dat deze treiler het derde schip van Verboon is met de naam Margaretha. De eerste Margaretha was een Engelse kotter die sprekers vader, wijlen de heer A. Verboon. 72 jaar geleden voor 200 kocht en naar zijn vrouw noemde. De tweede Margeretha heeft 50 jaar dienst gedaan, tot do Tweede Wereldoorlog, en werd vele malen verbouwd, o.a. door het plaatsen van een motor- Nu, een jaar na dat de naamgeefster op 90-jarige leeftijd overleed, is dan de derde Margaretha te water gelaten. De heer Ver boon sprak de hoop uit dat dit schip even goed zou be vallen als de van de zelfde werf afkomsti ge VL 84. die enige jaren geleden, in de vaart kwam. Burgemeester Heusdens wenste de heer Verboon geluk met het nieuwe schip bet tweede na de oorlog, en hij hoopte, dat er ook nog een derde zal komen. Voor de vrees, die sommigen koesteren, dat te veel nieuwe schepen aan. de vloot worden toe gevoegd. zag hij geen reden, er zijn vol doende visgronden. In Vlaardingen is de visserij beslist niet dood; het verheugende verschijnsel doet zich voor, dat de vloot in de laatste jaren praktisch geheel vernieuwd werd. Het aan tal schepen mag dan verminderd zijn, aan kwaliteit is veel gewonnen en Vlaardingen neemt in de visserij- en met name in de haringhandel en export nog steeds een eervolle plaats in. Het gemeentebestuur houdt een open oog voor de visserij en het wil, waar mo gelijk. meewerken aan verbetering van de afslag. Daarvoor moeten echter In de eerste plaats de reders de vicieuze cirkel doorbreken van te weinig aanvoer door gebrekkige afslag en geen verbetering van de afslag door te weinig aanvoer, Mr. Heusdens deed een beroep op de heer Ver boon om ook in dit opzicht het goede voorbeeld te helpen geven. Schipper W, de Heijer, die het comman do over de VL 14 gaat voeren, was niet bij de te-waterlating aanwezig omdat hij nog op zee was. Hij werd echter waardig ver tegenwoordigd door zijn vrouw, die in haar mooie Schevenïngse dracht de heer Verboon namens haar man geluk wenste en bedankte voor het hem geschonken ver trouwen. Als onderdeel van de feestelijkheden op Koninginnedag heeft het clubhuis De Ha ven 's middags kinderspelen gehouden op het terrein van de brandweerkazerne- Om dat dit terrein niet in een woonwijk ligt w-aren de verwachtingen, wat het aantal deelnemers betreft, niet hong gespannen, maar de praktijk was anders; er werden liefst 1.220 deelnemerskaarten uitgereikt. De drukte kon slechts met moeite ver werkt worden, maar zowel kinderen als leiding zijn enthousiast bezig geweest. Ook de avond in het clubhuis was ge zellig; ongeveer 100 jongelui .hebben ge danst op de muziek, die verzorgd, werd door The Shapes. P.V. DE LUCHTBODE De p.v. „De Luchtbode" vloog met 451 duiven vanuit Vilvoorde, 110 km. De duiven werden in vrijheid gesteld om 1130 uur. De eerste duif arriveerde om 13.04.14 en de laatste prijsduif (113) om 13-18.16 uur. Uitslag eens-te twintig: H. d« Willigen 1; Th Zuidgeest 2 6; G. Roodenburg 3; M. Coedegebure 4; L. Poldervaart 5 7; J. den- Brecms 8 11 20; EL Broek 9 12 15; Ph. Hoft- mann 10. Vrydag half acht inkorven voor Mons. Klokken aanslaan acht uur. De bridgeteams. die zich door hun klas sering in de competities 1963 van de bridge kring Vlaardingen. hadden geplaatst in de vervolgcompetities voor de nationale kam pioenschappen, hebben geen succes geoogst. Althans geen van hen heelt een nationale titel kunnen veroveren of is overgegaan naar de bondscompetitie. Slechts het dames- paar AarnoudseBoshart, dat zirh tweede plaatste achter het paar Bakker—Coenradie in de le klas van de damesparencompetitie van het district Vlaardingen, is nog m de strijd gewikkeld, In tegenstelling tot het kampioensjaar BakkerCoenradie. dat in de halve finale afviel, heeit het paar Aar- noudseBoshart zich voor de finale weten tc plaatsen, die woensdag 8 mei in UtrechL wordt gehouden. Het 2e klas kampiocns- paar, de dames DeJong- -F' e-. sneuvelde eveneens in de halve finale. Van de paren SchepenDe Jong en lam, Maassen-v. d. Brink, die zich resp. eerste en tweede plaatsten in de gemengde paren competitie van het Tidgedistrict Vlaar dingen. heeft het laatste paar het meest succes gehad. Het Kampioenspaar Schepen —De Jong. dat rechtstreeks naa~ cte halve finale overging, werd daarin onmiddellijk gewipt. Moeder en. zoon Maassen-v. d. Brink overleefden succesvol de kwart- en de halve finale, maar konden in de finale niet verder komen dan rie 7evende plaats in hun poule van 10 parea. Alleen, de eerste drie gingen naar de bondshoofdkias over. Het le klas kampioenspaar, echtpaar Pors, struikelde vroegtijdig. Dat was ook het geval met het 2e klas kampioenspaar De Jong—-Eeskes, dat in de halve finale werd uitgeschakeld. Het staartje, dat de viertallencompetitie van het district viaard.ngen nog kreeg, heeft voor de jonge bridgeclub Schiedam '59 een derde viertal in de hoofd klas opge leverd. Het derde ••iertal van deze vereni ging, dat als kampioen van de le klas A twee beslissingswedstrijden moest spelen tegen het eerste viertal van Sunlight als kampioen van do le klas B, heett deze in zijn voordeel beslist Sunlight won de perste ontmoeting met 4—2, maar rinedain '59 nam m de tweede zitting afdoende revanche met een 0 zege. Daarmee komt Schiedam '39 In (ie viertallencompetitie 1964 als enige vereniging met drie viertallen Ih de hoofdklas uit, te zamen me4 twee vier tallen van Vlaardingen en e vierta. van bhell Schiedam *59 3 heett de plaats inge nomen van Vtaard'^pcn 3, dat naar de le klas Is gedegradeerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1