mum NIEUWSBLAD DE VOORTGEZETTE RAADSVERGADERING Amendement Memants"verdriet kreeg nauwelijks steun Tennis voor lagereschooljeugd staat voor de deur VAKANTIE-EXTRAATJE Catena speelde eenakters voor uitverkocht huis ervaren verkoopsters klachten over Het Rotterdamse!) Nieuwsblad Doorbreking van eenzijdigheid Zwavel zuurfabriek wordt verhomvd Artsendienst Declamatiecursus had goede resultaten Dominicusschool als voorbeeld Agenda „DE KROON" ,,'t VERFCENTRUM" „ue boeoenoeK w. STENO-TYPISTE moderne talen v. d. Windt's Handelsmaatschappij Schoenenmodehuis KRUIN1GER Predikbeurten Burgerlijke stand Hm>f(Ufen&Kbu> «a Sadictte: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat I Tel. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 4 MEI 1963 BadicMa: Til. 5451 VLAARDINGEN BEZORGING 17.30 TOT 19,30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDSSINGEL 33 In de voortgezette vergadering is bij de besprekingen over een financie- ringsregeling voor huisvesting van gemeentepersoneel door de heer Nie- mantsverdriet een amendement ingediend, waarin werd gevraagd b. en \v, de verplichting op te leggen advies van een raadscommissie te vragen over het al of niet verlenen van een geldlening volgens deze regeling. Dit amendement kreeg, behalve van de drie ondertekenaars de heren Niemants verdriet (peg), v. d. Veen (peg) en v. d. Linden (kvp) alleen nog de stem van de heer Ligtbart (peg) omdat de overige raadsleden mèt het college meenden, dat de vertrouwelijke besprekingen, die in dit ver band onvermijdelijk zijn, in zo klein mogelijke kring moeten blijven. AFWEGEN? Wethouder Weststrale had tegen aanne ming van het amendement gewaarschuwd o.a. met de mededeling, dat in een andere gemeente, waar de raad over het al of niet toekennen van een lening beslist, in de jaar tijd, dat de regeling bestaat, nog geen enkele aanvraag is ingediend. De voorgestelde regeling is voor alles soepel gehouden om aan uiteenlopende om standigheden aanpassing mogelijk te ma ken. Inschakeling van een raadscommis sie zou overigens ook de zaak lïiaar on nodig ingewikkeld maken. Toen het amen dement van de heer Niemantsverdriet met 2ó tegen 2 stemmen was verworpen, sprak alleen de heer V. d. Veen zich tegen het voorstel van b. en w. uit. Na het besluit van donderdagavond, be treffende de bouw van een sporthal, ver leende de raad nu nog zijn goedkeuring aan vijf andere voorstellen op sportgebied. Zo werd een krediet v:m 91.000 verleend; voor de aanleg van twee hockeyvelden met oefenslrook en kleedgebouw lussen Mar misdaan en tennispark Soenda. De velden zullen gebruikt worden door de Vlaardin. se hockeyverenigmg Pollux en tevens dienst doen als sclioolhockeyvelden. Voor verbetering van de waterafvoer op het tweede speelveld van de voetbalver eniging Zwaluwen werd 7.000 gevoteerd en nog een 3.500 voor herstel van de schade, die door de ijsgang m de afgelo pen winter werd aangericht aan de lig plaatsen vodr pleziervaartuigen in liet Buizengat. De raad verstrekte een aanvullend kre diet van 17.900 voor de aanleg van een oefensintelbaan en het plaatsen van een houten kleedgelegenheid bij de schoolsport- velden aan de Zuidbuurtseweg. Al eerder werd hiervoor ƒ45.00 uitgetrokken, maar door deze aanvulling zal de sin tel ba an nu rond beide terreinen gelegd kunnen wor den in eerste aanleg zou de lengte 130 meter worden en komt er gelegen heid de schooljeugd ook de technische nummers te laten beoefenen. Voor de at letiekverenigingen ontstaat hierdoor een goede oefengelegenheid. Ten slotte kwam er nog 54.600 op ta fel voor het aanbrengen van verbeterin gen aan de speelvelden op de voetbalver eniging Forluna. Het schoolsport veld dat aan het Fortunacomplex grenst, zal hier nu bij worden gevoegd, wat mogelijk werd doordat de chr. korfbalvereniging Oranje- Nassau er in heeft toegestemd haar vel den voor schoolsport beschikbaar te stel len. De plannen omvatten verder verleg gen en opknappen van het tweede veld, opknappen staantribunes, verleggen derde speelveld, verplaatsen lichtmasten, vergro ten van het oefenveldje en het aanbrengen van een goede afrastering rond het hoofa- veld on het eerste bij veld. Bij besprekingen over de aanleg van de hockeyvelden vroeg de heer V. Viegen fpeg» om in de komende sporlnota ook gegevens te verschaffen over de werkt lijke kosten, die voor de verschillende ta ken van sport worden uitgegeven, en mogelijk van de kosten per speler in de onderscheidene groepen. Hij vond dat no dig om een verdeling van de beschikbare gronden en gelden mogelijk te maken naar evenredigheid van het belang, dat er mee wordt gediend. Hij wilde die vergelijking ook graag uitgestrekt zien tot jeugdzorg en culturele zaken. De kosten, zoals die blijken uit de raadsvoorstellen, zijn name lijk Hechts een deel van de werkelijke kosten omdat d e gemeente gratis de grond ter beschikking stelt. In dit opzicht kreeg de heer V. Viegen steun van de heer Dorsman <vvd), die overigens van harte met het voorstel in stemde. Dat deden ook de heren Ligt hart. (peg) en V. Munster (pvda), die er beiden voor pleitten hockey m Vla ar duigen een kans te geven, al was het maar om de eenzijdigheid in de veldsport te bestrijden. Dit zelfde argument hanteerde ook wet houder De Bruijn, die graag wilde probe ren de gevraagde gegevens in de sportno- ta op te nemen, maar die niet erg opti mistisch was over het resultaat daarvan. Deze uitgaven voor de sport drukken, even als tal van andere, op het fonds stads uitbreiding en komen dus niet ten laste van de begroting. Ook de grondkosten doen dat niet, want die vormen een onderdeel van cle exploitatie van de hele West wijk. Van de 160 ha daar is 40 ha bestemd voor openbare straat en 40 ha voor openbaar grocn^ (waarin ook sportvelden e.d.) Do 80 ha bebouwde grond betalen mede de andere 80 ha. De heer De Bruijn achtte het gelukkig, dat op deze wijze cle gemeen te hulp kan bieden aan verschillende grot- permgen op sportgebied, die uit eigen in komsten de „kostprijs" van de vereiste voorzieningen nooit zouden kunnen beta-; len. Hij noemde als voorbeeld de gym nastiekverenigingen, die de voor het 'on derwijs gebouwde gymnastiekzalen kun nen gebruiken, maar waarvan nooit da huur kan worden gevraagd, die op grond van cle werkelijke kosten nodig zou zijn. De heer Hardonk (peg) had principiële bezwaren tegen het voorstel in verband met sportbeoefening op zondag en stemde, met de heren V. cl. Veen en Niemants- verdriot tegen. SMEERBOEL Op vragen van de heer v. Munster (pvda) en Ligthart (peg) antwoordde wet houder De Bruijn, dat de mogelijkheid be studeerd wordt om de ligplaatsen voor pleziervaartuigen !u het Buizengat naai elders te verplaatsen, o.a. omdat het op de huidige plaats een „vuile smeerboel' is. Er valt echter nog niet te zeggen of een andere «plossïng gevonden kan wor den en in afwachting daarvan moet de door liet ijs aangerichte schade hersteld worden. O vei de wijziging m de plannen voor aanleg van schoolsport vel den met atle- tiekaccomodatie ontspon zich een debat naar aanleiding van de vraag o£ het ge wijzigde plan nu eigenlijk niet lot het hoofdstuk onderwijs was gaan behoren. Hel college zal zich over deze vraag nader beraden, maar daarop vooruitlopend werd met rlgemene stemmen tot aanleg beslo ten. Wethouder De Bruijn stelde hierbij nog, dat de beste en voordeligste regeling is het complex in beheer en onderhoud tc geven aan een vereniging, met als voor waarde het recht van medegebruik door de scholen. Het voorstel betreffende het Fortuna- complex kreeg ook alle stemmen, uitge zonderd die van de heer Hardonk, op prin cipiële gronden. Er is rij ksgoeelkeuring verleend voor het vervangen van de bovenbouw van de 40 jaar oude zwavelzuurfabriek van de Eer ste Ned. Coöp. Kunstmestfabriek aan de Deltaweg, alhier. Iiiisluchleii voor bejaarden De bustochten van de stichting Vla ar- dmgse Bejaardenzorg, die dit jaar Nij megen als reisdoel hebben, zullen gemaakt worden op dinsdag 28 mei, woensdag 5 juni. donderdag 13 juni en vrijdag 21 juni. Dinsdag 7 en donderdag 9 mei, 's mor gens van tien tot twaalf uur, zijn voor deze tochten kaarten verkrijgbaar in het clubhuis, Emmastraat 43a. Van I.n.r. parkoefenmeester W. Warmen- lioven, directeur tennispark Nenijto C. Brooshoofd. hoofd Dominicnaschool B. Hof en de 6e klas leerling van de Dominicus school Louis Driebeek (11), die door oefen- meester Warmenhoven apart onder handen werd genomen. Van zat erdagmiddag één uur tot maan dagmorgen acht uur zullen in bijzondere gevallen dienst doen de artsen: L. T. de Vries, Petuniastraat 52a, tel. 4201, en H. A. R. Nikkels, Gansfoortstraat 4, tel. 5100. De zondagdienst voor dr. J. A, Leegama wordt waargenomen door B. W. Busse- maker. Schiedamseweg 107, tel. 3188, De zondagdienst voor dr. G. J. Bos wordt waargenomen door E. Leynse. Mr. Ver schuurstraat 42, tel. 7371, Vanaf zaterdagavond zes uur geopend apotheek Vqn der Corput, Schiedamseweg 83. tel. 3224. I11 de hal van de dr. A. Plesmanschool werd woensdagavond de siotavond gehou den van de declamatiecursus van mevrouw Lili van Haghe. Wegens drukke bezighe den was ook dit jaar wethouder H. K. van Minnen, voorzitter van de commissie jeugdvoorstellingen, verhinderd de voor drachtavond te openen. De heer J. Brou wer, lid van de commissie verving hem en begroette de belangstellenden. Daarna konden de aanwezigen een serie declamaties van goed gehalte beluisteren, waarbij vooral Gerda Jacobs opviel docr haar omgeremde. frisse vertolking van een Bijdehandje in „Ontmoeting" van J. M. W. Scheltema. Mej. Lvdie v. d. Plas was verhinderd. Een van de gasten (leden van declama tieverenigingen uit Den Haag en Rotter- dam), de heer Jaap v. d. Beukei, wekte grote bewondemg met zijn uitstekende voordracht van een indrukwekkende „Mar- cinellc Feather Foundation" van J. B. Charles (prof. Nagel). Ondanks de stro mende regen was er een behoorlijke op komst en mag deze avond zeer geslaagd genoemd worden. BEDRIEGEN DE VOORTEKENEN NIET, dan zal de lagereschooljeugd wellicht deze maand nog de banen van tennispark Soenda bevolken. Enkele hoofden van in de buurt van dit tennispark gelegen lagere scholen hebben besloten de oudercommissie van hun school in de arm te nemen 0111 hun leerlingen gelegenheid tot schooliennis te bieden. Leerlingen, van de 'Ie klas af. Dit schooltennis wordt een zaak van de ouders zelf, vertegenwoordigd in de ouder commissi es. De circulaires liggen gereed, waarin deze oudercommissies de ouders opwekken hun kinderen aan schooltennis te laten, deelnemen. Een staaltje van puur particulier initia tief waarbij op generlei wijze een beroep op financiële gemeentelijke medewerking wordt gedaan. De aan dit schooltennis verbonden kosten zijn zo laag gehouden, dat deze voor vrijwel niemand een bezwaar kunnen opleveren. Maar waar dit toch het geval mocht zijn, zal het schoolfonds bijspringe Ieder, die graag wil, moet mee kunnen doen. Financiële om standigheden mogen daarop geen invloed uitoefenen, zo is het standpunt. Want mei dit schooltennis beogen oudercommissies en personeel een bij- d-age 1e leveren in de strijd voor een betere lichamelijke en karakter vorming der lagereschooljeugd. Tennis, met zijn karaktervormende waar de en lichamelijke ontplooiing, leent zich er bij uitstek voor de leemte in de lichamelijke opvoeding op te vullen, als gevolg van het tekort aan zalen en gymnastiekleraren, waarvan met name de lagereschooljeugd het sla< htoffer is. Dit schooltennis heeft slechts levensvatbaarheid op de scholen, waar het personeel er enthousiast voor is en bereid is er zelf aan deel te nemen. Niet te verwarren met het eveneens binnenkort in Vlaaroingen te wachten staande tennis, waarbij van gemeentewege en met gemeentelijke subsidie de jeugd van uloscholen, lycea enz. deze sport zal kunnen gaan beoefenen. huiswerk. Tot 1 april bij de intrede van het voorjaar. Dan j«» alle huiswerk voor alle leerlingen tot het nieuwe schooljaar taboe. De Dominicusschool levert jaarlijks 50 tot 70 leerlingen aan het middelbaar en v.h.o.-nmlerwijs af. Het hoogste aantal van alle» Rotterdamse lagere scholen. De Dominicusschool laat het stevig aanpak ken der leerlingen hand in hand gaan met opvoeding tot geestelijk eti lichamelijk gezonde en weerbare kinderen. Culturele vorming en sportbeoefening met haar ka rakter vormende waarde worden als daar- toe geëigende middelen aangewend. Onder de bezielende leiding van de ouderconunis- sie en een voor deze vorming geselecteerd pers on eetskorps. Vertrek stille Herdenking verf van de vakman Eendrachtsskaai 29. Iet. 2755 Hoogstraat 4B. Tel: 4153 Flans de ïiÜdelaan 134. TeL B21Ó Zij, die tijdens de GROTE VAKANTIE voor bijverdienste 's middags een krantenwijk willen waarnemen (benodigde tijd 1 a 2 uur) kunnen zich thans laten inschrijven met opgave van beschikbare weken bij: Bijkantoor: Smalle Havenstraat 3, Vlaardingen, tussen 10 cn 37 uur. zaterdag tot 12 uur. Doe het spoedig. Velen meldden zich vorig jaar te laat! gevraagd op exportkanloor. Sollicitaties uitsluitend per brief Postbus 57, Vlaardingen. vraagt per 1 juni a.s. of eerder: Prettige salaris- en vakantieregeling. 5-daagse werkweek. Mond. of schriftelijke sollicitaties asn winkel, LIESVELD 19, TEL. 3938, VLAARDINGEN. ZATERDAG Burg. Vcrkadcsingel, 7 uui omgang. Vcrplocgh chas$«i>lein, 8 uur: der gevallenen. Luxer, 9 uur: Operatie vals geld (J4 Vlsbank, 2—5 uur; Tentoonstelling Verzet en Bevrijding. ZONDAG Hotel, De Maai., 815 uur, Vertrek excursie Kon. Ned. Natuurhist, Vereniging Lux or, 2 30 uur. Drie jongens en een hond (a.I.); 5 uur. Tarzan en Tania (14 jr); B uur: Operatie vals geld (14 ]fj. Stadsgehoorzaal. 3.45, 6.30 en 9.15 uur. Fabriek van officieren (14 jr.), Pnielkerk, 7 30 uur, Jeugdherdenkingsthenst MAANDAG Luxor, 8 uur: Operatie vals geld (14 jr.). Vjsbank, 7.30—9,30 uur: Tentoonstelling Verzet en Bevrijding. Bezoekers Kolpabad In hel. Kolpabad werden in dc maand maart 36.799 betalende bezoekers geteld tegen 35.950 in maart 1962. In het eerste kwartaal van dit jaar kwamen er 85.318 bezoekers tegen 101.447 jn de eerste dne maanden van 1962 Omnihtg Het ophalen van bestrating en riolering in de Van Linden van den HeuvelLsmgel en Burg. Luijermksingel is voor ƒ123.000 gegund aan de laagste van de zeven in schrijvers, de N.V. Kleïnekoort, Poot en Baade te Schiedam. De stoot tot de ten nis beoefening door Vlaardmgse lagereschooljeugd heeft geven het voorbeeld van de Dominicus school. Een R. K.-lagere school aan de Nnorderha venkade in het Rotterdamse Blijdorp, die al 8 jaar geleden met school tennis op bet tennispark Nemjto is begon nen en daarmee nog steeds de enige lage re school m ons land is, als we goed zijn ingelicht. Vorige week werd het 9e seizoen ingeluid. Bij de opening hiervan zijn we een kijkje wezen neme». "We beleefden een hart veroverend schouwspel. Op 20 van hel 23 banen tollende Nemjto-tennispark zagen we dc jeugd van deze school in actie on der leiding van hun klasse-onderwijzers en onder supervisie van de parkoefenmees- ters. Niet minder dan 110 jongens en meis jes uil de 4c, 5e en 6e klassen bevolkten de banen. Het was vrijdagmiddag halt vijf. Enkele uren tevoren, tussen de mid dag, waren er 60 leerlingen uit de 3e klas sen geweest. Tweemaal m de week komen zij tennissen, 's Maandags en vnjdags- De 3e-klassers van 12.151.15 uur en rb- ouderen van 4,3O--5,30 uur. Tijdens de va kanties zijn zij er dagelijks vrijwel de ge hele dag. Maar dan zijn zij er op eigen ge legenheid en krijgen geen los. Officieel wordt het schooLtennisseizoen besloten met de school kampioenschappen, die voor de aanvang van de zomervakantie wordt ge houden en waarvoor zo'n grote belangstel ling van ouders, iamilieleden.en kennissen bestaat, dat er tribunes moeten worden bij geplaatst. De organisatie van dit school tennis en van deze kampioenschappen is in handen van de oudercommissie. DE KOSTEN Voor een seizoenkaart, met tweemaal tertmsles in de week, betalen de leerlingen £10.Willen 20 ook tijdens cle vakanties tennissen, waarbij zij dagelijks de gehele dag terecht kunnen, dan betalen zij hier voor £2.50 extra. Zij betrekken gebruikte ballen van het tennispark ad f 0.50 per stuk. Twee tennisballen per seizoen zijn voldoende. Van de school kunnen zij een racket voor f2.50 per seizoen huren. Alles bijeen kost hun dus een geheel seizoen tennissen, van april tot september, een TIET Gemeentcljceurn VI nat dingen was •LX donderdag voor één avond, de „grote avond", verplaatst naar de Stadsgehoor zaal, waar de schoolvereniging Catena zich had geïnstalleerd voor een toneel avond met bal na. Het was eivol in de zaal, zodat menigeen een gedeelte van deze geslaagde avond niet zittend heeft meegemaakt. Opgevoerd werd, om te beginnen, d-» eenakter „Russische Eieren", een thril ler van Philip Johnson, onder regie van L. J. Ph. Maat. Het werd een vlot stukje toneelspel mei een frisse en natuurlijke rol vertolking van Barry Thomson, die als Jane op de planken, kwam. Deze eenakter vormde het aandeel, dat de afdeling hbs van het lyceum in het programma leverde. De mms, met introduces, zocht het in het ..drama", terwij] het gymnasium meer voelde voor de komedie. Een leuk stuk was het komische drama ,Dc harem van een vrijgezel", een spel met vaart en vol aangename problemen Dannv Kamp als Yerrie speelde overtui gend dc rol van de wanhopige vrijgezel, die met angst in het hart de stormvloed van door hem ongewenst vrouwelijk schoon poogt te stuiten, tot de ware Jaco- ba zich uit de massa heeft losgemaakt en hij die voorgoed in armen sluit. De rsgie was van P. G. J. Koster. "JV*a de pauze was hei de beurt aan de J afdeling gymnasium, die een komedie van hoog niveau opvoerde. Gespeeld werd „Reik me de hand, Folleville" van Euge ne Labiche. Temperament, aardewerk en een venster deden het bijzonder goed in dit stuk, waarbij ook gewag gemaakt moet worden van het uitstekende spel van Kees Kwak als markies van Manicamp en van les Hoogland in de rol van chevalier de Folleville. De stukken vormden geen onderdeel van een toneelwedstrijd, maar was dat wel het geval geweest, dan zou het gymnasium zonder twijfel met kroon en scepter het toneel veriaten hebben, ge volgd door de hbsa-fdeling als eervolle tweede. Blijft nog te vermelden, dat „Reik me de hand Folleville" onder regie stond van P Vreeken. Na de voorstellingen begaf iedereen zich naar de zaal Harmonie, waar men tot twee uur kon blijven, dicht opeen wie- gend op dc dansvloer met muziek van The Riverside Jazzband. bedrag van f 16,Het schoolfonds springt bij voor de kinderen, wier ouders Uit fi nancieel te bezwaarlijk is. Wat de tennis- ititrusting betreft, is slechts het drogen van tennisschoenen verplicht. De praktijk leert, dat de leerlingen weidra een eigen racket bezitten en in tenmstenue op de baan verschijnen. Zij zetten deze attribu ten bovenaan op hun verlanglijstje bn verjaardagen, voor Sinterklaas en bij an dere gelegenheden. Zo nodigspringt hot schooHonds ook hierin bij. BOEKDELEN SPREKEND Dc tennissport beoefen mg zou onder ctc jeugd stellig even populair zijn als voet bal, indien zij daartoe in de gelegenheid zou worden gesteld, zo hebben we al eens geschreven. Het enthousiasme, dat de Do minicusschool onder haar leerlingen voor de tennissport heeft gewekt, kunnen we wellicht het beste met het volgende illus treren. Na 8 jaar schoollenms zijn er na tuurlijk al heel wat leerlingen, die de Do minicusschool hebben doorlopen cn naar andere onderwijsinrichtingen zijn overge gaan. Deze oud-leerlingen hebben 3 jaar geleden een tennisclub gesticht en de naam OLEDO gegeven: Otud L£<erlmgen> DO(nnnicusschool). Deze tennisclub, waar van Ook het bestuur geheel uil oud-leer lingen bestaal en het oudste lid 18 jaar is. telt thans 120 leden cn komt met 8 teams in de zaterdag, en zondagcompetitie van de Ned. Lawn tennis bond uit. Het ie zon dagteam is vorig seizoen naar de 4e klas gepromoveetd. HOE HET BEGON De sumenzweerd eis, verantwoorde] ijk voor de invoering van schooltennis op de Dominicusschool, waren d e onderwijzers J. de Graauw en L. van Hekke, die daar bij onder één hoedje speelden met Neni.\- totennispark-directeur C. Brooshoofd. De laatste, oud-voetballer en -tennisspeler, komt ook uit het onderwijs voort en jr nu nog tekenleraar aan de Vlaggemansulo- school. Verbonden aan de Westerschool vereniging, voerde hij daar reeds ver voor de oorlog het schooltennis m. Reeds m 1926 begon hij Je 6 tennisbanen op het Spartaterrein te exploiteren, stichtte in 1936 hel Nen ij to tennispark met 12 banen bi] het voormalige Nemjtotetrein en ver volgens in 1950. als gevolg van de stadss a - nering. het huidige Nemjiotenmspark mot 23 banen in Blijdorp. Bij hem vonden ge noemde onrierwijzei s een open oor voor hun sch00ltennisplannen, waarna school hoofd B. Hof, oud-voetballer en nog steeds bestuurslid van Leonidas, voor dit innia-- tiei warm hep. Zo warm, dat hij nu alleen personeel op zijn school aanneemt, dat be reid is aan het schooltennis deel te nemen. De initiatiefnemers vei wachtten met 21) toL 30 leerlingen te kunnen beginnen. Het werden er direct lOö: Nu is de zwaarste straf, die het personeel een leerling kan uitdelen, hem een week of langer van schooltennis uit re sluiten. De Dominicusschool mug als een uitzon derlijke school worden aangemerkt. Vanaf de le klas krijgen de kinderen er zwem les. Sedert 12 jaar. Gemiddeld 170 leerlin gen doen jaarlijks zwem-exameu en wan neer zij de öe klas hebben doorlopen, zijn zij ook bedreven la dc crawl- en vlinder slag. leerlingen uit de laagste 2 klas sen trekken wekelijks de gehele vrijdag middag naar Diergaarde Blijdorp eu heb ben s maandagsmiddags 3 kwartier spe len op het schaolspeelpleiu. Na dc 2e klas hebben zij wekelijks 1 uur gymnastiek, 1 uur zeramen en 2 uur tenuis. Zij vormen een zangkoor \an 60 leden, een balIetcluD van 100 meisjes en een drumband van 45 jongens. Keurig geüniformeerd enalles on der de supervisie van de oudercommissiè en geteld door bekwame beroepskrachten. Wordt er op deze school ook nog geleerd? N'ed. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Markt zondag J0 uur de heer H. B. Colenbrander! 5 uur ds. H. W. Hemmes uit Schiedam; Rehobothkerk, Billitonlaan, zondag 9 en 10.30 uur ds, D. Noordmans, 7 uur de heer J. Westmaas, Zangdienst: Belhelkerk VI- Ambacht, zaterdag 7.30 tot 8.15 uur Avond gebed, zondag 10 uur wika I. Kandel, Jeugddienst. Onderwerp: ,,Weg met de vrijheid!*', 7 uur ds. W. J. Schouten. Cotafd. 48; Immanuèlkerk, Van Hogendorplaan, zondag 10 uur ds. J. Bouterse, 7 uur ds. H.' W, Hemmes uit Schiedam; Nieuwe Kerk! Binnensingel, zondag 10 uur ds. L. Roetmaii uit Gouda, 5 uur ds. W. J. Schouten, Cat.afd. 48; Wcstwijkkapel. Govert Maan- school. Prof. Telderstraat, zondag 8 en 10.30 uur ds. S. van den Bos. „Commissie Het Woord", zaal Harmonie, Schiedamseweg 51, zondag 10,30 uur ds. P, van der Vloed. Onderwerp: „Is het leven een kansspel?" Jcügdkerken. Jeugdkerk wordt gehou den zondag voor de jongeren, van 9—13 jaar in Solt Deo Gloria, Callenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond, P. K. Dros- saartstraat en school Juliana laan. Zondag 10 uur in zaal Rehobothkerk. KJnüerdiensten (6—9 jaar) worden ge houden Callenburgstraat, Maassluissedijk 7a en 9.30 uur m bijgebouw Immanuèl kerk. Van Hogendorplaan. Rusthuis Emmastraat dinsdag 10.30 uur uitzending korte kerkdienst via de kerk telefoon. Ds, J. van Noort. Rem. Gere/. Gem. en N.P.B.. HoIIaan, zondag J0 uur prof. dr. G. J. Hoenderdaal uit Oegstgeest. Gereformeerde Kerk, Ocsterkerk, Schie damseweg, zondag 10 uur ds. M. J. Mulder, 5 uur ds. Th. Swcn; Emmaüskcrk, Van Linden van den Heuvéllsingel. zondag 9 en 10.30 uur dr. F. L. Bos. 5 uur dr. M. J. Mulder; Pniëlkerk, Henriëtte Roland ffolsl- straat, zondag 9 en 1030 uur as. H. J. Kouwenhovcn, 5 uur ds. H. J. Heynen; Mara na tha kerk, Zuid wijk, zondag ?0 uur ds. H. J. Heynen, 5 uur dr. F. L. Bos. R.K. Kerk, Parochiekerk van dc H. Jo annes de Doper, Hoogstraat, H.H, Missen 7 uur, 8.15 uur en 9.30 uur (Hoogmis), II uur, 12.15 uur en 7 uur n.m.; Parochiekerk van Sint Willebrordus, Insulindesingel, H.H. Missen 7 uur, 8.30 uur, 10 uur, 11.30 uur v.m., 4.15 uur en 7 uur n.m,; Parochiekerk Heilige Geest, Van Hogendorplaan, H.H. .Missen 7 uur, 8 30 uur, 10 uur, 11 uur v.m„ 12 uur 's middags en 7 uur n.m.; Bijkerk St. WillibrOrd, West wijk, H.H. Missen 8 uur, 9.30 uur cn U uur v.m. Chr, Geref. Kerk, Emmastraat 116, zon dag 10 Dienst des Woords, 5.30 uur ds. M. S. Roos uit "s-Gravertzandc; Aula H. de Cockschool, Philips de Goedcstraat 182, zon dag 10 uur Dienst des Woords, 6 uur ds. M. Vhetstra uit IJmuiden, Geref. Gemeente, Westmeuwland 56, zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Dins dag 3 uur ds. L. Huisman (Huwelijksbeves tiging). Geref. Gein. in Nederland, Jacob van der Wmdtstraat 17, zondag 10 en 5 uur lees- dlenst; dinsdag 8 uur ds. v. d. Woestijne. Il«t Leger ties Hells, Baanstraat, zondag 10 uur Heüigingssantenkomst, 6.30 uur openlucht samenkomst bij de Visbank, 7.30 uur Evangelisnticsamenkomst. Jehovah's Getuigen, Gemeente West, zaal Excelsior, Oosthavenkade, zondag 5 uur openbare toespraak: „Volbreng de opperste wil" met aansluitend bijbelstudie; donder dag 7.30 uur school der theocratische oe- diening en dienstvergadering. Gemeente Oost, Muziekzaal Volksgebouw, Schie damseweg, zondag 5 uur openbare toe spraak: „Dit goede nieuws van. het ko ninkrijk"' met aansluitend bijbelstudie; don derdag 7.30 uur school der theocratische bediening en dienstvergadering. B.C.U., 2aal Roode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur samenkomst, Evangelist M. Kooymans. Van hel le leerjaar af krijyen de leerlingen singel 13. Gehuwd: Cornelis van Vliet, 64 jr. en ClaSina Maria Anna Lubrecht, 28 jr.; Wil lem Mulder, oud 25 jr. en Edith Ruinard, oud 21 jr, Geboren: Johannes Wilhelmus Leenderrf» z.v. J. W. L. Blans en A. I. Breeman, Bachstraat 26. Overleden: Adnaantjc Saartje van Pelt, 78 jr., wed.v.: J. A. Gort, Westhaven- kade 62; Martinus Jacobus Korving. 38 jr., echtg.v.: M. P. Jaarsma, Burg, Pruis-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2