nOfTIBDAMSCH NIEUWSBLAD Louter formaliteit en dus geen f300 boete Ouders kwamen kijken in de Huishoudschool Dag met zilveren randje voor Theo Wiegman 'n Prachtige Russische film bij filmkring WERKSTERS Mr. v. d. Sluis vindt verlies van A.R. niet verontrustend VOOR DE KANTONRECHTER Uit het politierapport Kapster cursus iu september a.s. f Strijd om Niemcsblad-bïljart ANNEER Burgerlijke stand Sleephopperzuiger te water bij Gusto Vakantiebonnen in bet slagersbedrijf Karei Appel-film. in de Aula Uit het politierapport Vangstberiehten Ds. Schouwink plotseling heengegaan Zilveren feest voor C. Landsbergen Gemeente Schiedam Prijzen sehoolhandbal op 8 juni Auto te water Ongewenst bezoek aan Stadsgehoorzaal Uit liet Vlaardingse politierapport Hoofd# genfc#ch*p Eedacti#: SCHIEDAM, «ROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 Duktea Telefoon ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 30 MEI 1963 KLACHTEN OVER BEZORGING SCHIEDAM 18.30 tot 20 uur: tel. 67292. KOTTERDAMSEDIJK 232 c KETHEL H. J. Kempers, Perenlaan 30. Wf. r. S. WAS MET ZIJN autobus te zen een stilstaande wagen gereden, waarin dat, inomeni enkele inzittenden bevonden, Hy had daarbu een «trafbaxr feit gepleegd, isdatmorgen op de zitting van het kantongerecht danig worg geerttïseerd. De aültt* wagen had zo'n duw gekregen dat hij was omgezwenkt en aan de andere zijde vge de straat terecht kwam. Hierbij had een der Inzittenden «en aware hersenschudding opgelopen, die hem noodzaakte enkele weken rust te honden. De Officier van Justitie vroeg onmiddellijk of S. hem wel eens had opgezocht, „Ja. antwoordde dene, „Ik ben_ wel enkele malen naar zijn huis gew eest, maar hij lag in net ziekenhuis". De Officier vond dat hïi dan maar naar het ziekenhuis had moeten '****- ,Hü heeft daar twee weken gelegen'', zei hy, dat is tweemaal veertien uur. ofwel 28 uur, waarin u hem had kunnen bezoeken, maar op geen enkele "wyze hebt u belangstelling getoond voor het slachtoffer, van uw foute gedrag. Blijkbaar schrok S. zichtbaar van de woorden van de Officier, want geruststellend voegde Mr. H. Vies, dc vervangende kantonrechter hem toe. „Het is u niet Un laste gelogd* dat u hem niet opzocht, maar het is gewoon maar e«u bewijs van medeleven, waarnaar belangstellend informeerden". S. weet het ongeluk aan het slechte weg- jaar. Voor de overtreding van de hinderwet dek. met zijn autobus, waarin enkele pas sagiers zaten, had hij niet snel genoeg kun nen. remmen,' vooral niet omdat achter hem een vrachtwagen met oplegger reed, die onvermijdelijk tegen hem op was gereden als hij had gestopt. De Officier weet het ongeluk in tegen - «telling 'tot wat S. vertelde, niet aan het gladde wegdek, mast aim het tc late rem men. „U hebt als TOlgf geredeneerd" vond hij Ir zijn rekwisitoor. mijn passagiers, óf de zijne het risico laten lopen, waarna u die van de andere wagen koos". Hij eiste daarom een boete van 35 of zeven dagen, -waarvan Mr. Vies 5 gulden en 1 dag aftrok. J. de R., medefirmant van -een bedrijf m Vlaai-dingen, moest, vergezeld van zijn raadsman, voor het kantongerecht verschij nen, omdat bij de bepalingen opgenomen in het vestigingscontract, had geschonden en een overtreding van de hinderwet had begaan. Deze laatste werd het eerst be handetd. In het proces-verbaal stond dat R- het totaal aantal paardekrac-hten, dat zijn ma chines mochten leveren, had overschreden en dat in de werkplaats een verboden open vuurhaard aanwezig was. Beide strafbare feiten, hielden verband met elkaar, omdat het motorvermogen was vergroot met twee kleine aanjaagmotoren. die ertoe dienden de kachel harder tc laten branden. Als eerste voerde de raadsman van H het woord. Hij betoogde, dat het proces verbaal juist was en volkomen ter zake doend, maar dat de overschrijding c-cn halve pk bedroeg- Bovendien zijn naiiat ambtenaren dc heer R. erop attent haddon gemaakt, beide motoren direct verwijderd Hierdoor ontstond echter weer direct een ander euvel, dat echter niet in de tenlas telegging was vermeld. Door het wegvallen van de sterke luchtstroom ontstond een roetontwikkeling, die de buren overlas: bezorgde. In de aanwezigheid van het open vuur zag do raadsman de uitwerking van een kleine woordenwisseling tussen dc ambte naren en R. Volgens zijn zeggen was liet '/uur ;n het geheel niet open. Wel moet zoals bij een kachel gebruikelijk, de klep van lijd tot tijd epen om nieuwe kolen op het vuur te kunnen gooien. Kihhcbirijtjvs Met deze redenering was de Officier ven Justitie het in het geheel niet eer.s. De overlast voor de buren in de vorm van rook lui roelarzettifig in aanmerking ne mend eiste hy een hoge boete We-l wilde hij de heer R. in de gelegenheid stellen voorzieningen te treffen om de rook weg te krijgen. Hiervoor behoorde volgens zijn mening een tien meter hoge schoorsteen te worden opgetrokken. Hij.eiste een boete van 300 gulden of 2 maanden, waarvan 200 gulden of 50 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van. 2 eiste hij slechts een boete van 15 gulden of 3 dagen. Mr. Vies vond beide gevallen blijkbaar typische gevallen van kibbelpartijtjes om formaliteiten. Na nog eens de raadsman en de heer R. gehoord te hebben, die ten tweeden male uiteenzetten, waarom een kachel niet als open vuurhaard beschouwd kan worden, besliste hij dat de overtre ding van de hinderwet louter berustte op een kleine formaliteit, waarvoor men juist omdat het zo'n onbelangrijke over treding was, niet de rompslomp van for mulieren invullen en verzoeken indienen had. willen nemen. Hij verlaagde de geciate boete van 15 gulden met 10 gulden. Na zorgvuldig over leg en na allee partijen nog eens gehooid te hebben, achtte hij in de zaak van de open ofwel gesloten vuurhaard dat het rekwisi toor van de Officier van Justitie geen wet tig en overtuigend bewijs had aangevoerd, zodat hij tot vrijspraak concludeerde. Hiermede werd de totale geëiste boete van 315 gulden of 63 dagen veranderd in 5 gulden of 1 dag. Een aanrijding tussen twee bromfietsen, waarvan de bes tuurde r*, de 18-jarige J- R. en de 20-jarige G- v. G-, ni-ef uitkeken, ont stond in de Tuirdaan- J. G- liep lichte schade en G v. G. flinke schade op aan zijn brom mer. Laatstgenoemde kreeg bovendien een, tsoheurwond van 3 cm. aan de linkerband. Hij Ie in de Dr. Noletsiichfemg verbonden. Een radio-transistor Is gestolen uit de showroom van A. de J. aan het Broersveld. "Waarde 160 gulden. Een bas v»n de IÏET en een personen auto zijn in de Oranjestraat met elkaar in botsing gekomen. De bus trok op, toen de autobestuurder mevr. S. v- B- B- wilde passeren. De auto liep dichte schade op. Een aanrijding had plaats op de Burg van Haarenlaan tussen de 32-jarige H. W. H. en de 62-jarige J- S.," waarbij, hun beider auto's vrij ernstig werden beschadigd. Oor zaak was het plotseling uitwijken van S. naar links, naar hij verklaarde wegens het onverhoeds oversteken van een Jci-nd. De driehonderd vijf tig leerlingen van de Huishoud- en Industrieschool toonden woensdag en vandaag hun ouders en fami lieleden, hoe zij de schooldagen doorbren gen. Er werden openbare lessen gegeven in de vakken assistentie in de huishou ding, kinderverzorging, leerling verkoop ster en assistentie in de naaldvakken en kostuumnaaien. Bovendien is er een oplei ding tot leerlingverkoopster en an septem ber ga^t de opleiding tot kapster voor het eerst van. start. Behalve een dagschool zijn. er oog avondklassen, waarin momen teel aan honderdvijftig jeugdige fabrieks arbeidsters huishoudelijk onderricht wordt gegeven. Zowel de Deense" als de familie- keuken waren tijdens de openbare lessen in vol bedrijf. Heerlijke kook. en bakgeu- ren doortrokken hel gehele schoolgebouw. In de leslokalen werd vlijtig gewerkt en lagen de werkstukken uitgestald. In de af delingen. huishoud-assistenten en kinder verzorgsters lieten de leerlingen zien dat zij ook reeds de kunst verstonden aantrek kelijke feesttafels aan terichten. Voor de kleuters een. speciale verjaardagstafe-I, be- In een der zalen van het Geref. Jeugd huis sprak dinsdagavond voor dc leden van de AR Kieskring „Nederland en Oran je" mr. IV. R. van der Sluis. Iu zijn rede, die hij vooraf liet gaan door eeit korte algemene inleiding, stelde de heer Van der Sluis, de afgelopen ka mer verkiezingen nog eens duchtig in het AR-zonnetje. Hij noemde de analyse welke hij lint horen, slechts voorlopig omdat na nauwe lijks twee weken nog niet gesproken kan worden van een definitief oordeel. Uitgaande van de 0.7 procent verlies der AR, vond hij dat er niet gesproken kan worden van een massale uittocht, die vol gens velen, en dat is oppervlakkig gezien ook juist, naar de meest verwante partij, de CHU Is gegaan. De heer Van der Sluis noetnde dit echter slechts ten dele De Vie;spe:en-Kamp om het nieuwe zi!- >re:i biljart, dat hei Nieuwsblad ter be schikking heeft ges'.eid. gaa: dinsdag 4 ju ni beginnen, des avonds half acht in de Kantine van de Lever Zeep Mij. Dellaweg, Vlaardingen. De dertien sterkste spelers uit het district zullen hier hun krachten melen op twee biljarttafels, ter beschik- VANDAAG G*ref. Jeugdhuis, 8 uur: Ned. Chr. Vrouwen bond, ledenvergadering. Cbi. Soc. Belangen, 8 uur; Pers.ver. PTT, ccn- tactavond. Musis Sacrum, De Bron. 8 uur: 2 wem ver SZC, dansavond, passage Theater, 9 uur. Schied. Kunstkring, toneelavond NRT, Niemand van ons. Arcade. 8 uur: Gem. zanguitvoering Excel sior, zanguitvoering. MORGEN Jrène. 8 uur: Person vereniging Veveo. feest avond- FILMS passage, vrüd. 24 mei t/m dond.mlddag 30 mei, dag- 2 en 8.15: zalerd. en zond. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; De 7 hoofdzonden, 18 jr. Monopoi». maandag en dinsdag en 8 uur, woensdag 2 uur fgeen avondvoorstelling): Tanganyika (14 j.j; donderdag 2 en 8 uur: De saboteur (14 j->- eiijLlOTHKKEN {dagelijks» Gemeen te blbliotfi eek, Lange Haven izj: maan dag 7—$.30; dinsdag 9.3U—4J0 en 7—8.20; woensdag 9JU—41W; donderdag 9.3D— )2.2u: vrijdag 9.30—430 en 7—8.30: zaterdag 9.30— 4.30 uur. LorcntZjaan 6: maandag l—4.3ü; woensdag 78; vrijdag 1—4-30; zaterdag 9—12.30 uur. Dr, WlbatttspleïD 129: maandag 1—9; dinsdag 1—430: woensdag, alleen jeugd, 2eUeen volwassenen. 7—9; donderdag 9.50—12; vrij dag 7volwassenen er» 7—8 utr jeuga Jeugdbibliotheek, Westmolenstraat 26; dinsdag 3.50—5; woensdag 2—5; vrijdag 3.3U—5 en 7 <1 zaterdag 1—4 uur. (mei tot oktober 9— 1230 uur). Xèhnstgwniae&ooi, FaUreateiisiraat 4, alleen jeugd: .maandag 3J0-—S; vrijdag 33U—S uur Xèllmrait 1°: woensdag 1—4, volwassenen en jeugd, 7—3.30 alleen volwassenen; zsterdaa 1—4 uur. volwassenen er jeugd f cblsdamsewefi 26: dinsoag 2—5. alleen vol wassenen; vrijdag 2—5 uur, volwassenen en jeugd. Tegelijk mei zijn 55ste geboortedag viert de Schiedamse scixilder Theo "Wiegman vandaag rijn 25-jar-ig jubileum als kunste naar. Als 20-jarige zoon van een kunst schilder ktvam hij in dienst bij de Gcbr. Ginnink, in die dagen bekende decora teurs. Hier maakte hij zich diverse tech nieken eigen, waarvoor de grondslagen reeds in het atelier van zijn vader werden gelegcl. Na enkele jaren bij de Gtnmnks te hebben gewerkt, vertrok hij naar Bel gië. een land dat op zijn wijze van werken en op zijn persoonlijkheid grote invloed heeft gehad. Na zijn terugkeer in Nederland -werkt# hij samen, met zijn broer Jan, een samen werking, die verschillende hoogtepunten heeft gekend, zoals de E55, de Jule» Veme-show in Charleroi en op Schiphol, en vooral de Floriade, waar hij samen met Karei Appel werkte. Hier schilderde en componeerde hij de metrowerken en la het bijzonder de Rotterdamse havens. Het zijn de havens waar Wiegman altijd zo graag vertoefde. Velen kennen uit de etalage van zijn winkel in de Passage de vele genuanceerde havengezichten, die vaak ruig zijn en levendig als de schilder zelf. maar waarin soms ook een wei afgewogen rust te bemerken valt. Het liefst schildert Theo Wiegman por- tretten. Vele meer of minder bekende Schiedammers hebben zich reeds door hem laten vereeuwigen. Een voorkeur heeft hij hierbij voor kinderen. Niet dat die zo ge makkelijk te schilderen zijn, want stil zitten kunnen ze niet. Maar juist door het altijd beweeglijk? Is voor een schilder het resultaat des te plezieriger. king gesteld door de Biljart Vereniging Sunlight. Ter plaatse wordt het program ma vastgesteld 011 de indeling van de twee poules gemaakt. Gespeeld worden 1 een partij libre. een partij cadre 38. 2, 3 een partij ecn- bandstoten en 4 een partij drieband stoten. De indeling bij libre en cadre is afhan kelijk van de krachtverhouding volgens het handicapsysteem, te bepalen op grond van het moyenne der spelers over het af gelopen jaar. „NIEMAND VAN ONSBI J DE KUNSTKRING Het „Nieuw Rotterdams Toneel" voert donderdag 30 mei a-s. het drama „Niemand van ons" (Zedt der Sehuldlosen) van Sieg fried Lenz op. De regie is in handen van Robert de Vri-ea, de vertaling is van Alfred Pleiter, terwijl voor hel decor is gezorgd door Johan. Greter. Het stuk speelt -in de moderne tijd en bestaat uit twee bedrijven; een grauwe gevangenis en een grote villa kamer vormen dc omgeving, waarin, beken de acteurs als Hans Tfemeyer, Pi-eter Lutz. Lo van Hensbergen. Bernard Droog en Robert Sobels hun rol gestalte geven- Het in dit stuk behandelde probleem i6 een mengeling van schuldvraag en verantwoor delijkheid. Geboren: Vioïetta M. d.v. F. W. Hoog werf en M. W. J. van der Meijden; Ed win z.v. M. A, B. Elvers en J. van Vuu- ren; Martina d.v. W. Punt en C, S. van Bruggen; Edward T. M. z.v. M. de Bruin en P. E. Kelderman; Johanna P. F. d.v. P. van der Burg en E, Kuiper; Peter W. z.v. A. Hoogendoorn en C. van der Gaag. Overleden: W. Louws, 87 jr.; A. T. van Hoek, 54 jr.; M. T. C. Etman, 78 jr., weduwe van; A. J. Klèyzen. juist. Bij nadere beschouwing verloor de AR in het agrarische gedeelte van Neder land d emeeste stemmen. Aangenomen mag worden dat dc Boerenpartij In dit verlies een rol heeft gespeeld. Zonder direct te kunnen spreken vat» „schuld", mag toch wel worden aangeno men, dat het het regeringsbeleid is ge weest, dat de heer Koekoek In de gelegen heid stelde, de snaren voar deze keer zo handig te tokkelen, öf dit inderdaad, zoals veelal in AR kringen wordt aangenomen, voor de boe renpartij slechts een strevuur zal blijken tc zijn, is echter pas over 4 jaar bij de volgende verkiezingen vast te stellen. Zeker is volgens spreker evenwel, dat dc heer Koekoek zijn partij in het Parlement briljant moet vertegenwoordigen, wil hij ook bij de volgende „gang naar de stem- bits" zijn drie zetels kunnen handhaven. Voor de regering vond hij het wenselijk het bestaan van het agrarisch gedeelte van. de Nederlandse bevolking niet meer te zien als een economisch, maar als een so ctaal probleem. Verder besteedde de heer Van der Sluis een groot, gedeelte van de beschikbare tijd aan de interne problemen in de AR en de verhouding van deze partij tot de CHU, wat door de toehoorders, naar uit de reacties bleek, in hoge mate op prijs werd gesteld. Wat de CHU voor de kiezers 20 aantrek kelijk maakt, dat is het feit, dat in de ze partij praclisch alle Protestants Chris-, telijk groeperingen een plaats kunnen vin den. Vooral ook omdat juist in deze partij de invloed van het geloof op de partijpo litiek het grootst Ls. Hierbij wees spreker op de in de laatste tijd groter geworden kerkelijke samen hang. die uiteraard, in het dagelijks leven zijn terugslag vindt Terugvlocien Over de interne kwesties merkte spre ker op dat de AR voor alles rust nodig heeft. Concluderend noemde spr. het gele den verlies niet structureel, maar con junctureel, dwz. niet gelegen aan de struc tuur van de partij, maar aan de opkomst van andere partijen, vanwaaT dc kiezers na verloop van tijd wei weer naar de AR zulten terugvloeien. Hij besloot zijn rede met de opmerking, dal een Christelijk partij zoals de AR slecht ophoudt te bestaan wanneer de sa menhang' tussen godsdienst en politiek is weggevallen, wal, gezien de huidige ker kelijke omstandigheden, beslist niet aan stonds zal gebeuren. halve van lekkernijen ook voorzien van f eestmutsen, bestemd voor de kleine gasten. Het geheel was bijzonder aantrekkelijk ingericht. Dit geldt In het bijzonder voor het lokaal, -waarin de toekomstige leerling verkoopsters hun opleiding krijgen. Een complete winkel, waarin op huishoudelijk gebied alles verkrijgbaar is, brengt de meisjes niet alleen de kunst van het ver kopen by, maar laat hen tevens alvast aan de sfeer wennen. De belangstelling voor het werk van het hoofd der school, mej. Th. Vis, .en haar staf is uitermate groot geweest. Donderdag avond is er van zeven tot negen uur ge- ieegervheid o-m een kijkje te nemen. Vrijdag omstreeks het middaguur zal H. C. Holland op de werf van haar ven noot, de Werf Gusto v.h. Fa. A. F. Smul ders te Schiedam, te water laten de sleep hopperzuiger W. D. Seaway, die op haar werf in aanbouw is voor de "Westminster Dredging Co. Ltd. te Londen, partner van de Bos Kalis Groep, Mevrouw J. Vol- keT»-—van Driel zal het-vaartuig dopen. De W, D. Seaway is een bijzonder grote sleephopperzuiger van 101,4 x 18 x 3 meter. De hopper inhoud is 4000 m3 (7500 ton), de maximale bagger diepte 23 meter; het to taal geïnstalleerde vermogen 9720 pk. Bou wer is, zoals gezegd, de Industriële Han delscommissie I. H. C. Holland. De werknemers in het slagersbedrijf te Schiedam hebben elke week in hun loon zakje een vakantiebon ontvangen in de vorm van een zegeltje. De drie werkne mersorganisaties hebben op zich geno men deze vakantiebonnen te verzilveren: tegen inlevering der vakanttebonnenboek- jes wordt de tegenwaarde in geld Uitbe taald. Dit geschiedt op dinsdag 4 junj in Amstelbron, 's avonds van 7 tot 9, De or ganisaties in kwestie zijn de Alg. Bedrijfs bond Voedings- en Genotmiddelen, de Ned. Centr. Bond v. Chr, Werknemers i. d. bedr. van Voedings- en genotmiddelen en de Ned. Kat-h. Bond v. Arbeiders in Voe- dings- en Genotmiddelenbedrijven St. Jo- "Woensdagavond hield de Vereniging van Vrienden van het Stedelijk Museum ia aula (haar jaarlijkse Algemene ledenver gadering. De vergadering was in hoofdzaak gewijd aan kwesties van formele aard, wat tot uiting kwam in de duur van de ver gadering, die om half acht begon, en na drie kwartier alweer was 'geëindigd. De beide bestuursleden, die volgens schema aftraden, werden beiden weer her kozen. Het waren de heren G. A. Verwey. voorz. en W. C. M. Jansen. Uit het jaarverslag bleek dat er het vorige jaar weinig hoogtepunten geweest zijn. Daarin zal naar verwachting dit jaar, ook doordat subsidie verstrekt is, wel ver- anderfng komen. Na afloop van de feuish. vergadering w*rd een drietal films gedraaid. De aula wal inmiddels voor publiek opengesteld. Het waren de veelbesproken Karei Appel-film, een film van Bernard Buffet, en als hoogtepunt, het filmische verhaal van de Guernica van Pablo Picasso. Zeven kwajongens hebben met een bijl huisgehouden an het Volkspark, Zij heb ben vier bomen omgehakt, evenals zeven struiken. Zeventien boompjes hebben ze met de bijl bewerkt. Het corpus delicti de bijl heeft de politie in 'beslag genomen bij een der knapen. Een fiets is gestolen, die niet afgesloten was neergezet voor de woning van de eigenares, mevrouw C. aan de Lange Singelstraat. Vier uur later was het rijwiel verdwenen. Praairapport van hedenmorgen: Hendrik en Jan. VI. 70, thuisvarend; Vlaardmgen, VI. 78—50: Maas, VI, 79—17, uit ¥z vleet; Berlin a, VI. 85, geen vangst; Jan en Ineke, VI. 3960, uit Vi vleet; Voorlichter, VI. 114 —50, uit Vz vleet; Martha Maria, VL 199- 75, uit lé vleet. Marktberichten. Hedenmorgen werd aan. het afslaglokaal in VIaardingen be taald voor: Maatjesharing, klein, ƒ148— 162; maatjesharing, groot, 70—72. Aan voer VI. 71 696 kfcj. 7 schepen. Koos Osterholt cricket 35 jaar. De benende cricket-crack Koos Oster holt maakt in juni 25-jaar deel uit van het eerste crieketteam van de R.K. Sportver eniging Excelsior. Dit heugelijke feit zal in verenigings kring en in die der cricketvvereld uiter aard niet onopgemerkt'voorbij gaan. Gistermorgen overleed tijdens een zijner vele huisbezoeken ds. J. B. Schouwink, sinds de donkere oorlogsjaren voorganger bij de Nederlandse Protestanten Bond te Schiedam. Deze bijzonder geLiefde predi kant, die op vijftién maart 1901 te Grave werd geboren begon als onderwijzer te 's-Gravenzande. Hy interesseerde zich sterk voor het Vrij zinnig Protestsnttóme en zijn ware roeping bleek ten slotte toch buiten de klas te liggen. Hij ging zich geheel wijden aan het Vrijzinnige geloofsleven. In 'het Wes Mand genoot hij grote bekend heid als predikant van bet evangelie. In 1933 -ging da, Schouwink naar Delft Ette lijke publicaties, o.a. een jongensboek met een herinnering aan Grave, stonden op zijn naam. In een voor ons land wel zeer donkere tijd, in 1944, 'kwam ds, Schouwink naar Schiedam. In de twintig jaar dat hij hier zijn vruchtbare werk heeft mo-gen ver richten 'heeft hij zich zeer -geliefd gemaakt door zijn grote trouw en toewijding en de liefde voor zijn ambt. Ook in den lande was - ds. Schouwink een bekend man. De VPRO heeft in deze predikant, met zijn grote welsprekendheid, een warm -pleitbezorger verloren. Een warm menselijke figuur is hiermee heengegaan, die zich door zijn Brabantse gemoedelijkheid een geheel eigen plaats in het leven van onze stad had veroverd. De laatste jaren was zijn -gezondheid niet al te best. Enkele 'keren heeft hij zijn AyTR. H. B. ENGELSMAN, voorzitter van de Schiedamse Filmkring sprak gister avond in Monopole er zijn leedwezen over uit. dat twee culturele organisaties die avond tegelijk met culturele films, kenne lijk op het zelfde publiek een beroep had den gedaan. Dit zal in de toekomst verme-; den worden. Hij doelde daarbij op de Vereniging Vrienden van het Museum, die haar huishoudelijke vergadering besloot met een film van Appel, en de Schiedamse Filmkring zelf, die de ..Bode Ballon" ver toonde en de Russische film van Jozef Kheifitz, getiteld „De dame rr;et hot hond je", naar de novelle van Tsjechof, Het mo derne sprookje van de Rode Ballon, in de fraaie Parijse sfeer, verteld, behoeft geen nadere aanbeveling. Ze is daarvoor te be- De oud-voorzitter van d* Sectie Muziek van de Schiedamse Gemeenschap, de heer C. Landsbergen, herdenkt nog dit jaar het feit, dat hij een kwart eeuw lid is van de Arbeiders Muziekvereniging „Crescendo". Het wordt een dubbel feest, want gelijktijdig viert het echtpaar Lands bergen dan zijn zilveren huwelijksfeest. Vrijdagavond a.s. vindt de uitreiking van getuigschriften van de Gent. Nijver- Jieidsavondschooi in de grote zaal van wijk centrum Nieuwiand plaats. Aanvang g uur. Wie DE KLEINTJES steeds eert is het suhes altiid weerd Het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam vraagt voor de verpleeg- en behandelafdelingen Het loon bedraagt voor 23-j. en ouder 2,01 per uur. Vakantietoeslag 4 Sollicitaties te richten aan of aanmelden bij de adjunct-directrice. kend. Maar onderwijl elke keer weer verrassend fris en ontroerend. Tsjechofs „dame met hondje" is onder de handen van Kheifitz geworden tot een rijk genuanceerde film zonder veel actie, traag vloeiend van de ene ontroering naar de andere, zonder dat zij echter ook maar een ogenblik verveelt. Het camerawerk is zuiver beheerst en accentueert de tragiek en de diepmenselijke bewogenheid der bei de geliefden, voor wie de liefde een voort durend afscheid Ls. Een geslaagde avond voor de filmkring, die naar de voorzitter meedeelde, een gestage groei vertoont. werkzaamheden moeien onderbreken, maar steeds was zijn terugkomst voor. de leden van de NPB weer een dag van vreugde. Zijn heen-gaan zal voor hen een grote slag zijn. Zaterdagochtend wordt in de kerk een rouvydienst -gehouden, waarna dc cre matie plaats heeft in Westerveld. na half hvee. f*:# Zoals bekend vindt het school voetbal toernooi 1963 geen doorgang wegens de slechte kwaliteit der gemeentelijke sport velden. Voor het schoolhandbaltoernooi op 7 juni (meisjes lagere scholen en zaterdag 8 juni (finale) is het UVG-terrein beschik baar gesteld, liggend in het Harga-park naast het toekomstige hoofdterrein van SW. De prijzen worden uitgereikt op za terdag S juni 's middags 1 uur in de Her mesDVS kantine. DE VRIJHEID VLOOG MET 350 DUIVEN De Schied. Ver. De Vrijheid vloog met 350 duiven mee in de tocht vanuit St Denis (350 km). Zij werden gelost om 8 uur. Eerste prijs 11.57.09, laatste prijs IS.01.00. De twintig eerste duiven waren; 1. 4, 45, 54 mevr. v. d. Windt; 2, 48, 81 M. Putters: 3, 12, 21. 25, 26. 29 35, 65, 82 G. Barz- v; 5. 33. 38 3. Duimel; 6, 24," 28, 13 J. v. Ent; 7, 18, 31. 51, 61, 68 J. Doejaaren; 8. 72 Joh, Christen; 9, 52 A. Liniborg: 10, 60, 64 D. Bakker; li A. Houtsma 13, 37. 41. 47, 59 L. Wijnen: 14 J. Koster: 15. 14. 17, 34 gebr. v. d. Windt; 19, 66 H. Hagen 20, 46. 58 W. de Winter. Woensdagmorgen is een personenauto, die geparkeerd stond op de Oosthaven- kadc, onbemand aan het rijden gegaan doordat de handrem, vermoedelijk niet stevig genoeg was aangetrokken. De wa gen stak. schuin de straat over en ver dween in de Oude Haven ter hoogte van het Grote Visserij plein. Na enige ogen blikken zonk het voertuig midden in. dt haven. Met medewerking van een kikvors man heeft een kraanwagen de auto later in de morgen weer op het droge gebracht In de nacht van dinsdag op woensdag Ls ingebroken in de Stadsgehoorzaal alhier- In de kassa, werd een deur geforceerd, maar er was daar geen geld aanwezig. Uit de kasten werd een aantal pakjes sigaretten, ontvreemd. Een personenauto, die dinsdagavond ge parkeerd s-tond op de Westhav-enpiaats door onbekende oorzaak aan het rijden ge gaan. Hierbij kwam de auto gedeeltelijk boven het water van de Oude Haven te hangen, Een meerpaal voorkwam dat de wagen de haven inreed. Door een takelwagen is de auto weer op het goede pad gebracht. Toen de 3!-jarige scooter be rijdster A. J* v. d- H.H. dinsdagmiddag op de Bm. Pruis singel wilde uitwijken, voor een paar meis jes kwam zij ten val. De uit tegengestelde richting komende auto's remden a£ en hier bij werd een in deze file rijdende vracht auto van achteren aangereden door een zes wie! ig« vrachtauto waarvan de bestuurder ie laat bemerkte dal er gestopt moest wor den- De aangereden vrachtauto liep schade op. De s co o te rbe rij de ter werd Jicht aan handen en voeten gewond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2