muuu msui Jonge Schikhof greep op de valreep het nieuwe Nieuwsbladbiljart Briljant concert Feike Asma in Pniëlkerk Cincinnati Familyday 1963 slaagde in alle opzichten Kampioenselftal van SVV '49 versloeg Zwaluwen met 1-0 Gereformeerde kerkeraad verloor van jeugd De andere jonge biljarter Bas de Zeeuw greep er juist naast Hoogspanning AGENDA Goede prestaties van Vlaardingse renners Gymnasliekuitvoering viel in liet water Ds. C. H. van Rhijn nam afscheid van Hervormd Vlaardingen Minder woningzoekenden „Goefle Tijding"- verspreidertjes hadden jjks uitstapje Gunning Youth for Christ Ds. H. de Kookschool had beste resultaat ROTTEKDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 34 TOHI 1963 Hoofdafeofechap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Hevonstraat 1 - T»l. 3229 2sSs3gs M*dnUt: TU. MM VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Wie wordt de eerste bezitter van het nieuwe Nieuwsbladbiljart? Deze vraag bleef zelfs nog onbeantwoord, toen zater dagavond in de fraaie Sunlightbiljartzaal de slotpartyen van de finalestrijd waren af- geïopfen. Zij hadden een verrassend verloop gehad. Bjj de aanvang van de laatste twee finalewedstrijden was de stand: Jan van Duijl 13 mp.; Job van Eijk 10 mp.; Bas de Zeeuw S. mp. en Zeeg Schikhof 8 mp. De biljartveteranen Jan van Duijl (50) en Job van Eyk (51) hadden dus de beste papieren. Met 3 punten voorsprong was de Schiedam- se politieman Jan van Duijl, die al een Nieuwsbladbiljart in zyn bezit heeft en vorig jaar ook definitief eigenaar werd van de Nieuwsblad trofee, duidelijk Favoriet, blaar in de twee slotwedstrijden zegevierde de jeugd op beide fronten. En hoe! Job van Eijk kreeg van de 26-jarige Bas de Zeeuw een 9—1 nederlaag aangemeten en de even eens 26-jarige Zeeg Schikhof liep zelfs met een 100 zege over Jan van Duijl heen, De Zeeuw en Schikhof waren daardoor gelyk geëindigd met een puntentotaal van 18. Een rekenpartij was nodig om de w naar aan te wijzen. Zeeg Schikhof bleek liet minste aantal verliescaramboles in de gezamenlijke finalepartijen te hebben op gelopen en toen districts voorzitter L. A. Hontelé dit bekend maakte en Zeeg met rijn triomf gelukwenste, was er eindelijk een eind gekomen aan de spanning, die door het verloop van de strijd op beide tafels tot bersten toe was gestegen. JEUGD OVERTROEFDE ÜE VETERANEN Het mag als een verheugend verschijnsel worden begroet, dat er eindelijk twee jeug dige spelers naar voren zijn getreden, die de door Jan van Duijl. en Job van Eijk al zo lang bezette top in ons biljartdistrict gaan overnemen en de prestaties van deze twee veteranen belangrijk beloven te over vleugelen. Bas de Zeeuw heeft in deze Viei'spelenkamp twee records enorm opge vijzeld. Beide in het librespel. Het partij- moyenne van 31.25, in 1954 gevestigd door C. Könemann en in 1958 door Jan van Duijl geëvenaard, bracht hij op 41.66. De hoogste serie van 144, sedert 1954 op naam van C. Könemann, verbeterde hij diverse malen en voerde deze ten slotte op tot 268! Bas de Zeeuw is een vreemde eend in ons biljari- district. Hij is een Zeeuw, afkomstig uit Bas de Zeeuw, die in het librespel twee records vergruïzelde met een. hoogtse serie van 268 en met een partjjmoyenne van 41.66. Hij zou als dubbelganger van onze gemeen telijke voorlichtingsambtenaar kunnen fun geren, zo sprekend veel heeft hij van de heer Spruijt weg. Zierikzee, waar hij 10 jaar geleden tot de biljartclub Ons Genoegen toetrad, maar niet verder kwam dan een moyenne van rond 5. Hij kreeg pas de smaak te pakken, toen hij in de twee weken vakantie, na de terugkeer uit dc militaire dienst, elke dag ging bil- fpÉli jarten en daarbij zijn "moyenne tot 10 wist pf^fp op te voeren. Als ambtenaar bij 's rijks- ff-llf belastingen verhuisde hij toen, 3 jaar ge leden, naar Rotterdam, waar hij bij Toon van der Ende ging oefenen en in de hoofd klas van het district Rotterdam terecht kwam. Anderhalf jaar geleden verhuisden zijn ouders naar Schiedam en werd Bas, als vrijgezel, ook Schiedammer. Hij werd lid van DKC. waar hij vorige week op club avond een serie van 298 scoorde. Bas de Zeeuw, een uitermate sportieve en sympathieke speler, heeft nog nooit bil- jsrtles gehad en bjj zijn club in Schiedam ook praktisch geen oefengelegenheid. Maar nu wil hij. samen met zijn biljartvriend Zeeg Schikhof, die lid is van de Schiedamse biljartclub Atlantic, in Rotterdam het ka de rspcl gaan beoefenen en 7.o mogelijk on der leiding van een biljartmatador op de grote matchtafel. Zeeg is een al even talent vol speler als Bas, Hij zou al veel verder zijn geweest, als hij, toen hij in militaire dienst moest, niet met biljarten was opge houden en pas vier jaar later zijn jeugd- hobby weer had opgevat. Hij is nooit kam pioen geweest, maar door zijn algemene moyennes promoveerde hij steeds.. Ook m het laatste toernooi, waar hij het district Schiedam als hoofdklasser vertegenwooi digde, de titel aan zijn neus voorbij zag gaan, maar wel naar de extra klas libre promoveerde. Bas en Zeeg, zij hebben bei den de biljartsport als hun uitsluitende hobby en met de plannen, die zij thans koesteren, kunnen zij tot een peil stijgen, waarmee zij voor ons biljartdistrict voor treffelijke vertegenwoordigers betoven tc worden. Beiden bezitten niet alleen de nodige aanleg, maar ook de juiste wedstrijd- mentaliteit. Twee sportieve, bescheiden jon gens. die weten te vechten en zich door tegenslag niet laten ontmoedigen, MET GELEENDE KEU Er is in dezeVierspelenkamp aanmerke lijk sterker gespeelcL.dan vorig jaar, toen Jan van Duijl in dé'zaak van Freek Weber, met 4 punten voorsprong op Eppo Hekman, voor de tweede maal definitief op de Nieuwsbladtrofee beslag legde. Jan van Duijl heeft ook nu nog een hele serie Vier spelenkamp-records op zijn naam staan* in het kaderspel met een moyenne van 43.75 (1954) en een hoogste serie van 127 (1953)1 in het éénbandspel» samen met Könemann mei een moyenne van 6 11957,); in het driebaudenspel: met een moyenne van-1.818 (1957) en samen met N..van Huet en Eppo Hekman een hoogste serie van 8 (1963). Dat hij de eerste plaats ditmaal moest afstaan door een verpletterende 10—0 nederlaag in 2ijn slotwedstrijd, daaraan is stellig niet vreemd, dat zijn eigen keu stuk was en hij met een geleende keu moest spelen, waarmee hij tientallen, malen ketste en daardoor geheel uit zijn spel raakte "Want hij bleef in alle vier partijen van zijn slotwedstrijd ver beneden "zijn normal» kunnen. Dat was ook het geval met de andere veteraan Job van Eijk, de enige Vlaardinger onder de 4 finalisten met Schiedammers. In de eerste partij, i librepartij, raakte hij volkomen van zijn stuk door de briljante serie van 218, die Bas de Zeeuw in diens achtste beurt bijeen tikte. Over deze morele klap is hij niet meer heen kunnen komen. In de kaderpartij zag hij zijn jeugdige rivaal nog naast zich ko men. toen deze in de nastoot met een serie van 5 ook op 250 caramboles kwam. In de driebandenpartij kwam Job ééti carambole te kort. De Zeeuw had de strijd met een 9—1 zege afgesloten en was op een punten totaal van 18 gekomen. Dat kon ook Zeeg Schikhof nog bereiken, als hij de drieban denparty van. Jan van Duijl won, die toen op de andere tafel nog aan de gang was. Al» u weet, dat Schikhof na 20 beurten TN de Pniëlkerk te Vlaardii e terdagavond wel aan het licht .s za- geko- men, dat er wel degelijk belangs,tJing is voor een goed orgelconcert. Het gebouw aan de Burgemeester Pruissingel was goed bezet toen de organist Feike Asma zich op de orgelbank plaatste. Hij, stelde de honderden bezoekers zeker niet -teleur want ondanks het orgel, dat niet zo bij zonder van kwaliteit is, slaagde Asma er in om een concert te laten horen, dat aan MAANDAG. Luxor, 8 uur, Geronimo (14 jr). Café Westwijk, 8 uur. Prijsuitreiking district Schiedam v. d. Kon Ned. Biljartbond. Vlsbank, 2—5 en 7—9 uur, Expositie „Glas". DINSDAG I-uxor, 8 uur: De ondergang van de ValUant (14 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur: Bij de vloot op schoot (a.l.). Vlsbank: 2—5 en 7—3 uur, Expositie „Glas". APGTHEEKDIENST G eopendDelta-apotheek, Floris de Vij fde- laan 112, tel. 8883. 2» juni Wassende maan Zon op 4.20 uur, onder 21.04 uur Maan op 8.43 uur, onder 23.58 uur dc verwachtingen volkomen beantwoordde. Zo gaf hij 'n biltjante vertolking van ,,De Koekoek en de Nachtegaal" van Handel, Een uitvoering, die over het algemeen graag wordt gehoord en niet voor niets steeds wordt gevraagd bij concerten. Vooral het doen uitkomen van de' „solis ten", namelijk de koekoek en. de nachte gaal, werd met bewondering aangehoord door de bezoekers. Dat Asma nog niets van 2ijn virtuosi teit heeft ingeboet kwam naar voren tij dens de uitvoering van Gïque in g mineur van Loeillet; zeer vlot vertolkte hij dit werk, gevolgd door Aria in a majeur van dezelfde componist Van Bach speelde de organist het weinig gehoorde „Trio in G dur" en „Toccata" het laatste een leven dig werkje. De Sonate no 3 in c mineur van Guilmant kreeg een fraaie vertolking. De machtige inzet van het Preludio werd gevolgd door hqt meer rustig gespeelde Adagio molto, maar het laatste deel, na melijk Fuque werd weer op „volle kracht" gespeeld. Het veelzijdige programma was geopend met Preludium en koraal over psalm 138 van de concertgever zelf. Alvorens het programma werd bestoten met Finale en. koraal over psalm 68 vers 10 (met sa menzang), speelde de organist enkele werkjes van Tours, Bute en Bandsman. Zeeg Schikhof (26). de eerste winnaar van het nieuwe Nieuwsblad-biljart. reeds 17 van de 20 caramboles bijeen had gescoord, dat hijin de 27e beurt op 18 kwam. Jan van Duijl in de 32e beurt op 17 en Schikhof pas in de 3Se beurt met een serie van 2 de partij uitmaakte, waarna Van Duijl nog de nastoot had en op 18 kwam. dan kan u zich enig begrip vormen van'de heersende spanning. Vanavond bij de algemene prijsuitreiking In café Westwiik. zal Zeeg Schikhof het nieuwe Nieuwshladbiïjart worden overge dragen. Tot slot de resultaten van de twee slotwedstrijden en de eindstand: Van Eijk—De Zeeuw 19 Libre: Van Eijk. 375 208 21 61 .9,90 De Zeeuw 375 375 21 218 17.83 Kader: Van Eijk 250 250 30 38 8.33 De Zeeuw 250 250 30 57 8.33 Eénbaïid; Vao Eijk 6 10 3 Ü.60 De Zeeuw 30 10 16 3.00 Driebanden: Van Eijk 19 44 3 Ü.431 De Zeeuw 21) 44 4 0.454 Van DuijlSchikhof 0—10 Libre: Van Duijl Schikhof Kader: Van Duijl Schikhof Ecnbatnl: Van Duijl Schikhof Driebanden: Van Duijl Schikhof .325 325 10 23 10 101 225 225 7.40 32.50 7.80 8.65 23 30 22 22 •1.045 1.363 18 3D 3 0.487 20 39 5 0.512 Eindstand: 1. Schikhof 18 p.; 2. De Zeeuw 18 p.; 3. Van Duijl 13 p.; 4. Van Eyk 11 p. Zowel onze schaatscrack Ruud Lie- brechts als zijn 16-jarige broer \Vim is zaterdag 3e geworden in de Ronde van Spijkenisse. resp, bij de amateurs en de ad spiranten. Gisteren kwam Ruud in een klassieker uit: de Omloop van. de Baro nie. "Een wedstrijd over 180 km. Vijftien, kilometer voor het einde werd een groep van 6 man, waarin Ruud zat, door een grote groep ingelopen. Bij de verdere ont wikkelingen kwam hij in een tweede groep terecht en eindigde als 16e. Vandaag is hij gestart voor de Avondvierdaagse in Soest. Sjaak Koevermans leverde een fraaie prestatie met een 2e plaats in de Ronde van Veghel. Jan van Geest even aarde deze verrichting door 2e te worden in de Ronde van Alphen a.d. Rijn. Hij werd 10e in de Omloop van Drente, 12e in de Ronde van Zegge en 13e in de Ronde van Gouda. In de ronde van Spijkenisse ein digden bij de adspiranten L. Coenradie als 8e en Piet Heyster Jr. als 12e, De wieler club De Coureur hield zondag een trai ningstijdrit op het parcours aan de Mer- curiusstraat. Bij de amateurs werd Henny Vaart le en L. Boer 2e. Wim Liebrechts won bij de nieuwelingen, gevolgd door 2. H. Huisveld; 3. W. Meijer; 4. L. Dumont; 5. K. v.d. Gaag; 6. H. Dalmeijer; 7, De Ruiter. Piet Heijster Jr werd winnaar bij de adspiranten en L. Caénradie 2e. De regenval in morgenuren van zater dag is er oorzaak van geweest, dat de bui- tenuïtvoering te geven door de gymnastiek vereniging Leonidas-Dovido op het Fortu- na-terrein geen doorgang kon vinden. Wel was het in de middaguren droog en zelfs zonnig, maar het terrein was aermatig drassig, dat het niet verantwoord bleek om de uitvoering to doen plaatsvinden. Voorlopig is het gehele programma naar a.s. zaterdag verschoven. De Cincinnati Familyday 1963, georgani seerd door do Cincinnati Nederland NV te Vlaardingen, die zaterdag werd gehou den is een enorm succes gebleken. Ruim duizend personen hebben zich uren lang in het gebouwen-complex opgehouden en zich daarbij tevens uitstekend tvelen te vermaken. Deze Familyday is een feestelijke dag, die telkens weer wordt ge houden in alle bedrijven van „The Cincin nati Milling Company", waar die ook mo gen zijn. Het is een dag van plezier, maar ook een dag die gelegenheid biedt elkaar als een grote familie te leren kennen. Een dag, die de vrouwen en moeders en andere leden van het gezin, de gelegenheid biedt, de plaats te zien waar bun man, zoon of dochter iedere dag hun arbeid verrichten. De president-directeur van de. Cincinna ti Nederland NV"mr. X» .Eberts, sprak daarover in zijn welkomstwoord, in het spe ciaal daartoe opgezette ontvangstpaviljoèn een tent-van 25 x. 80 meter.,Mr. Eberts sprak daarbij tevens de wens uit,, dat iedereen de kans 'zou benutten, pm fabriek en'kantoor te zien en ook de demonstra ties, die speciaal voor deze grootse .dag waren opgezet. Tenslotte, wenste de pre sident-directeur de aanwezigen toe, dal deze zich zouden amuseren bij het- feest programma, dat geboden werd. Iedereen, heeft ruimschoots gebruik ge maakt van 'alle programmapunten, die keurig bleken te zijn voorbereid. Liefst 24 demonstraties vonden plaats in de fabriek zodat men een uitstekende indruk kreeg van de wijze waarop het goed en prettig werken is bij Concinnati Nederland N.V. Verder waren er tentoonstellingen van de afdeling verkoop, de personeelsvereniging en zijn onderafdelingen en tenslotte van de hobbies van de medewerkers. Vrijwel alle activiteiten, van_.de personeelsvereni- Het elftal van het Schiedarasé SVV, dat üi 1949 het kampioenschap behaalde heeft zaterdagavond op het terrein van Zwalu wen te Vlaardingen laten zien, dat het nog altijd In staat is een mooie en aantrekke lijke partij voetbal weg te geven. Voor het publiek zeker de moeite waard om als kijkspel van te genieten. De overwinning bleef weliswaar tot 1—9. beperkt, maar de uitslag was niet zo belangrijk. Trouwens eigenlijk had een gelijkspel de verhouding beter weergegeven, zeker als men weet, <lat kort voor het einde de gelijkmaker in derdaad werd gescoord, maar dit doelpunt geen genade vond in de ogen van scheids rechter Bakelaar, die tot veler verwonde ring buitenspel constateerde. Fortuna-trainer Hinus Goossens, die uiteraard ook deel uitmaakte van dc rood groene ploeg was de maker van'het enige doelpunt. Eigenlijk was dit doelpunt min 'of meer een presentje van de Zwaluwen- back Dik Keizerwaard. die dusdanig ge blesseerd bleek, dat hij verzuimde in te grijpen. Nog een. kwartier was er te. spe len na deze treffer en in deze slotfase deden zich toch nog enkele kansen voor,, die door slecht afwerken om zeep werden gebracht. Vooral Piet Hoogerboord liet zien, dat hij het doel slecht weet te vin den. De vogels hadden voor het eerst. Ferry Croeneweg in hun gelederen: een speler met een goede kijk op het spel,dié van HBSS overschrijving heeft aangevraagd, naar de Kethelwegbewoners, Hij was het, die een handig overstapje van Lies Mast benutte om Henk Opschoor in het. Schie- damse doel het nakijken te geven. Maar, zoals gezegd telde dit doelpunt niet mee. Voor de SW-ers was het een. teleur stelling, dat de Zwaluwengrasmat zeer slecht te bespelen was. Uiteraard voor de thuisclub ook, maar de „oudjes" zijn ge wend om met kort spel hun tegenstanders de das om te doen en dat gelukte niet zo best op het effectvolle terrein. Toch ge- Ds. C. H. van Rhijn, die het beroep heeft aangenomen naar de hervormde gemeente te Apeldoorn, heeft zondagavond in de Re-, hobothkerk te Vlaardingen afscheid geno men van zijn wijkgemeente en daarmee in feite van heel hervormd Vlaardingen. Als. tekst voor zijn afscheidspreek sprak de scheidende predikant over de woorden zoals men dit vindt in Efeze 3 vers 16, ntf- nemelijk „Geworteld en gegrond ïn de liefde". De isredikant zei. dat zoals hij bijna vijf jaren geleden zijn werk in de Westwijk begon/daar toen reeds de lei dingen van gas en water onder de grond waren verborgen voordat de woningen zich er op bevonden: zo ook toen reeds de wortelen van Christus' liefde daar lagen voor allen, die er zouden, komen wonen. De geest van God had al lang door deze wijk gewaaid. Wijzende op de verhoudin gen met andere kerken zei ds. Van Rhijn, dat de Oecumene wereldwijd moet zijn en niets te maken heeft met de leuze „Een dracht maakt macht". Na de predikatie hield ds. Van Rijn een persoonlijke toespraak waarin hij zei, dat •er momenteel in de Westivijk 2esmaal zoveel mensen wonen, als toen hij vijf jaar geleden zijn werk begon. Hij sprak met dankbaarheid over de bereidwilligheid van vele kerkelijke medewerkers, die hem in deze periode zijn taak hadden helpen verlichten. Tijdens de samenkomst.voor genodigden welke direct na'de kerkdienst werd gehou den was burgemeester, mr. J. Heusdens de eerste, die het woord voerde. Namens het gemeentebestuur dankte de eerste bur ger ds. Van Rhijn-voor het werk dat hij heeft verricht, Hij sprak tevens de ver wachting uit dat de wensen die ds. Van Rhijn had ten aanzien van de ontwikke ling van het jeugdwerk, in een zeer na bije toekomst gestalte zullen krijgen. Daarna waren er nog enkele sprekers, die ds. Van Rhijn toespraken. Ds. D. Noordmans sprak namens de Centrale Kerkeraad, terwijl de heer A. van der Kaay als voorzitter van de Centrale Kerk voogdij het woord voerde. Ten slotte was het ds. Van Rhijn, dia-nog enkele woorden sprak waarin hij het be treurde, het begin van de bouw van de Ichthuskerk niet te kunnen meemaken. Het wachten is nog steeds op de rijksgoedkeu- ring, die echter binnen enkele weken wordt verwacht. Over het principebesluit, dat de hervormde en gereformeerde kerkeraden hebben genomen ten aanzien van de zoge naamde wisselbouw voor de toekomstige Noordwijk, toonde ds. Van Rhijn zich zeer verheugd. Het hervormd kerkkoor onder leiding van de heer Joh. Groen, en de organisten Cm P. Holleman en H. Lammers verleen- den bijzondere medewerking tijdens de kerkdienst, die door burgemeester J. Heus- dens in zijn geheel werd bijgewoond. In de maand mei is "het aantal woning zoekenden, ingeschreven bij het centraal bureau voor huisvesting, teruggelopen van 3.268 tot 3.120. Afgevoerd werden 263 inschrijvingen en er werden 120 nieuwe verzoeken op de lijst geplaatst. noot men van de fraaie staaltjes voetbal, die Henk Küneman als aanvalsleider liet zien. Arie de Bruin en Rinus Goossens kon den daar ook wel een houtje van, terwijl buitenspelers Arie van Lith. en Jan Schrumpf er niet voor terugdeinsden om een sprintje te nemen. In de middenlinie opereerden Jan van Schijndel; (nog altijd een betrouwbare en rustige figuur),: Flip Kan (niet zo veel stoom meer) en. Van.der. Horst, die als invaller voor de geblesseer de André Corveleyn verscheen. Het duo Joop van Meerwijk en Frans Steenbergen stond als een hecht, blok opgesteld voor Henk-Opschoor, die onder de lat en tussen de palen verbleef - De Pee deed bij Zwaluwen goed werk in het doel» terwijl Jo Don en Krijn Boog daarbij de nodige assistentie verleenden. Dik Keizerwaard, Aad Stouthandel en Leen Verschoor hadden geruime tijd nqdig qrh de Schiedamsè" aanvalslihie in bedwang te houden. In de voorhoede-brachten Wim van de Berg en Wim Visser er wéinig van te recht, vopral het plaatsen was bijzonder slecht verzorgd. Ferry Groeneweg deed aardige dingen, maar de combinaties met zijn buurman Piet Hoogerboord hadden weinig succes. Lies Mast, die als rechts buiten opereerde bleek zijn technisch in zicht nog niet te hebben verloren en stichtte meermalen verwarring in de rood groene gelederen. Echter bleek duidelijk, dat dit Zwaluwen-team weinig op elkaar w&s ingespeeld. Zoals gezegd, was het niettemin een aan trekkelijke wedslrijd waarin fraaie staal tjes voetbal werden „gedemonstreerd". ging waren uitgebeeld en bleken bijzonder interessant te zijn voor 'de duizend bezoe kers, die op eigen gelegenheid een rond wandeling maakten door fabriek en kan toor. De heer A, Liefaard. chef van de afde ling personeelszaken, die de taak op zich had genomen, om voor het eerst op een dergelijk groots opgezette wijze de Fami lyday te organiseren, kon met een gerust hart constateren, dat het evenement vol komen aan de verwachtingen beantwoord de, waarbij het overigens prettig Was. dat men niet op een „dubbeltje" behoefde te kijken; dit omdat vanuit Amerika was me degedeeld. dat alles zo breed mogelijk moest worden opgezet. Behalve het gezellig en gezamenlijk eten 'in het paviljoen kregen dc bezoekers gra tis limonade, snoep en ijs. dit alles nadat men tijdens de ontvangst reeds koffie met gebak kreeg opgediend. De kinderen van het. personeel, die nog geen 12 jaar oud warén, wérden de gehele dag bezig gehou den. Zij brachten eerst een bezoek aan de diergaarde Blijdorp te Rotterdam en kregen in de middaguren een feestpro gramma aangeboden in gebouw Muzanöa. In het paviljoen genoten de ouderen van The Three Jacksons. die met z'n tweeën waren omdat een van hen in het zieken huis verbleef, The Hadorys op de tram- polin, van Joop Reynolds op het elektro nisch orgel, terwijl Dick Engelbracht als conferencier succes boekte. Het Tamboers- en Pïjperscorps „De Pij pers'' zorgde voor een waardig slot van een feestelijke dag door het uitvoeren van één van hun vermaarde shows op het ga zon van het hoofdgebouw aan de Schie- damsedijk. Met acht bussen vertrokken vrijdagmor gen ongeveer vierhonderd jongens en meisjes naar het natuurbad „De Warande" te Oosterhout, waar zij evenals de voor gaande jaren de gehele dag verbleven, ge nietend van diverse mogelijkheden om de dag in de buitenlucht door te brengen. De jongelui troffen het niet eens zo slecht want er viel geen drupje regen/ terwijl de zon zich liet zien, zodat men zeker niet behoefde te schuilen. Wel werd er meet gebruik gemaakt van de speeltuin dan van hex zwembad, want het water was toch wel wat aan de koude kant. Dc E.H.B.O. was gedurende de- gehele dag present en de twee leden van de Vlaardingse afde ling waren niet voor niets meegegaan, want in 22 gevallen moest de helpende hand worden geboden. In goede stemming werd de thuisreis aanvaard én toen om streeks negen uur de acht bussen halt hielden nabij het ziekenhuis aan de Hofsin gel te Vlaardingen kon men terugzien op een welbestede dag. Het maken van een aarden baan met riolering' en bestrating tussen de Jacob», van Beierenstraat en de Dirk de Derdelasu is opgedragen aan de firma Gebrs. de Jager te Sliedr.echt- Voor de tweede helft van augustus or ganiseert de „Youth for Christ" waarvan het- Vlaardingse Comité deze zomer zijn eerste lustrum viert, in het Oranjepark weer een tiendaagse Evangelisatiecampag ne. Het plaatselijke comité is reeds druk bezig met het voorbereidend werk. Van 15 tot en met 24 augustus zullen er elke avond grote samenkomsten (rallies) zijn, die tot doel hebben de jongeren te con fronteren met de betekenis van de bijbelse boodschap voor hun persoonlijk leven in deze tijd. Evenals vorige jaren werd de Vlaamse predikant dr. Jan Gravendeel uit het mljn- werkersplaatsje Genk bereid gevonden de leiding van deze „tiendaagse veldtocht" op zich te nemen. AÏs sprekers zullen behalve dr. Graven deel ditmaal drie bekende Vlaardïngers meewerken, Het zijn ds. G. Aalbersberg (gereformeerd evangeli satiepredikant) brigadier H. Hordijk (bevelvoerend offi cier van het plaatselijk Leger des Heils- korps) en wika I. Kandel (jeugdwerklei der bij de Hervormde Gemeente). Muzikale en vocale medewerking ver lenen een muziekkorps en een eangbrigade van het Leger des Heils. Flip de Koning (hammondorgel) uit Rotterdam, Frans v d. Reyden (piano en vibrafoon) uit Lei den. Glory Singers, Henk en Willie Klein geld uit Barend recht (zang, gitaar en. uke- leie) en ten slotte de Vlaardingse Frannie Faassen met haar zang en citer. Deze allen zijn jongeren die met de grootste blijdschap hun talenten belan geloos en met overtuiging in dienst stel len van het Evangelie, dat in hun eigen leven alles is gaan betékenen. Naast de avond-rallies zullen er elke middag van drie tot vier uur kmdersn- menkomsten in het Oranjepark zijn, die dc dames Joke de Blols, Coby van Hoog en Nella de Witte, leidsters van het YFC- kiuderclubje voor hun rekening gaan ne- men. Voor het school-verkeersexamen is dil jaar slechts 5 pet van de kandidaten ge zakt. tegen b.v. 10 pet. vorig jaar en dat terwijl het verkeer steeds gevaarlijker en. het examen dus moeilijker wordt. Op deze gunstige ontwikkeling wees de commissa ris van politie dr. C. N. Peijsler. vrijdag in'de Stadsgehoorzaal, die geheel gevuld was met scholieren. Zij kwamen voor de uitreiking van de verkcersdiploma's en om een toneelvoorstelling bij te wonen. Hel gezelschap Spelenderwijs, onder leiding van Carla Flink, verzorgde een voorstel* ling van „Kijk uit". Hoewel de zaal tjok vol was. was het publiek opmerkelijk rus tig. De diploma's werden per school uitge reikt aan vertegenwoordigers van de leer lingen. De beste resultaten zijn geboekt- door de leerlingen, van de Ds, Hendrik de Cockschool, hoofd de heer H. C. Vos. Het toneelspel „Kijk uit" ademde even eens een „verkeerssfeer" met zijn politie agenten en een maharadja met verkeers problemen. De hoofdpersoon was eeü avon tuurlijke jongen vol verlangen dewijde wereld in tc trekken. Het spreekt, dat. zijn zin naar avonturen in dit spel in goede banen wordt geleid. Het was een vlotte voorstelling tussen mooie decors, vol oos terse pracht. Op liet hoofdveld van Zwaluwen speelde vrijdagavond een voetbalelftal, dat samen gesteld Is uit leden van de raad vaï? de Gereformeerde Kerk te Vlaardingen te gen een elftal van leden, aangesloten bij geref. Jeugdverenigingen. De opbrengst van het jaarlijks terugkerende evenement kwam ten goede aan de Stichting Gerefor meerd Jeugdcentrum, dat immers een eigen jeugdhuis wil bouwen. Niet minder dan veertien doelpunten werden gescoord waarvan acht in het ha- deel van de ambtsdragers, onder wie zich de preikanten H. J, Komfrenhoven en Joh. Lever bevonden. Met de rust had de jeugd een veilig lijkende voorsprong genomen (51), maar daarna kwamen de „gezag- hebbenden" geweldig opzetten hetgeen re sulteerde in vier doelpunten. Ds. Kouwen- hoven liet tweemaal het net opbollen, ter wijl ds. Lever eveneens een treffer in do touwen schoot. Voor ds. Kouwenhoven had een en ander tot gevolg, dat eer aantal „ronselaars" zich op de grasmat begaven om de goalgetter een contract aan te bie den. Hij behoefde slechts zijn handteke- regeld. Na dit vermakelijk incident was het ouderling M. Bovenberg, die met een wel gemikt schot de stand egaliseerde, 5—5 dus. De eindsprint verliep in het voordeel van de jongeren, die de stand opvoerden tot 8—5, Stopper J. den Boef maakte ten- slotte het halve dozijn kerkeraadsdoelpun- ten vol, zodat met 8—6 de -kleedkamer» werden opgezocht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1