RSffl MUU) DWS heeft nu ook een buitenterras bij kantine TYPISTE Jeugd-scliaakkanipioenschap nog steeds niet beslist Dries Heereii tweede nationaal in race op St. Vincent Bouwvereniging „Eendracht hield jubilemnreceptie SS Woensdag a.s. promotie wedstrijd SVVVelox Vangstberiehten Zilveren GSS hield receptie Motorclub opgericht AT C~) AAR AN NEER. Feestavond Harmonie Verlies voor SVC-dames Dinsdag a.s. politie sportdag-West KETHEL Animo had weer succes De waarschuwing van elke dag J eugdrecreatie in de komende week Wilton Fijenoord-heren kampioen in handbalcornpetitie Jac. Oosterholt 35 jaar cricketspeler Inbreker-en gros bekent zeven inbraakjes Uit het politierapport Burgerlijke stand KLANTEN bi] duizenden! GEMEENTE SCHIEDAM VAKANTIE-EXTRAATJE Het Rotterdamsch Nieuwsblad Ook enige vaste wijken komen vrij ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 24 JUNI 19S3 Hoofd agentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROÉRSVE5T 3 - TELEFOON 68091 Klachten bezorginf: Telefoon 13.7P.41 KLACHTEN OVER BEZORGING 18.30 tot 20 uur: teL 67292. SCHIEDAM ROTTERDAMSEDIJK 232 c KETHEL H. J. Kerr.pers, Perenlaan 30. Ook hot Iwecde treffen tussen de fina listen van de onlangs gehouden Jeugd- Schaakkampioenschappen door de jubile rende Schaakvereniging „Schiedam", Ed. Scholi. Groningen en Rob Hartocb uit Am sterdam bracht geen beslissing. De twee op zaterdag in zaal „De Bron" gespeelde partijen cn die op zondag eindigden m re mise. Beide tegenstanders waren ook nu weer volledig tegen elkaar opgewassen. Af en toe deed zich aan weerszijden van het bord een kleine dreiging voor, maar steeds verliep de verdere partij afwikkeling gun stig. Binnen veertien dagen zal nu een derde finalo-ontmoehng plaats hebben. Over plaats on tijdstip zal do toernooilei- ding zich beraden met het bestuur van de organiserende vereniging en dat van de Rotterdamse schaakbond. Inmiddels staat vast dat de wereldkampioenschappen jeugdscbaken met in Rusland maar 111 ons land gehouden zullen worden, De roodgroene reserves zijn zondag door een 1-—0 overwinning op Vitesse kam pioen geworden in de reserve 2e divisie Met de andore kampioen Velox uit Utrecht moéten zij in een uit- en thuiswedstrijd uitmaken wie er promoveert naar de hoogste reserve-klasse van het betaalde voetbal. SVV speelt >v oensdagavond de eerste wedstrijd aan de bosrand tegen Ve lox. Aanvang wedstrijd 7.15 uur n.m. Fraairapport van hedenmorgen: Hendrik ent Jan, VI 70,1 kantje, Maas, VI. 79, wemjg, Befina, VI 85, 12 kantjes. Jan en Ineke, VI. 89, 6 kantjes, Voorlichter, VI. 114, 17 kantjes uit Js vleet, Kn, Wilhelmma, VI. 190, 7 kantjes, Martha Maria, VI !99, 3 kantjes. VIaardingen, VI. 78. 14 kantje.?. Marktberichten: hedenmorgen werd aan het afslaglokaal m Vlaai-dingen betaald voor: maatjesharing klem 80—110. idem klein zout 48, idem groot 6669; treilharing klein 98133. idem klein/.out 48, idem groot 6066. Aanvoer: VI. 71 48 last, VI. 203 10 last De jeugdige schakers, die strijden om het kampioenschap van Nederland. Als onderdeel van de viering van het 25-jarige bestaansfeest hield de Voetbal vereniging G.S.S. zaterdag in zaal „Bea trix" een receptie waarvoor int sportkrin gen veel belangstelling bestond. Namens de afdeling "Rotterdam KNVB voerde de heer J. Bijloo het woord waarin hij behalve zijn gelukwensen het bestuur de raad gaf over te gaan tot het stichten van een jeugd' afd. Dit vooral nu GSS gaat bouwen en hiermee een eigen home sticht. Naast de raad de daad voegend, bood hij voorzitter N. Mout een geschenk onder couvert aan Dc SBLO was ditmaal vertegenwoordigd door de heren C, Bolmers en M. van Dijk. Voorts waren aanwezig de directeur van Gusto's Muziekvereniging en dc voorzitter van de Personeelsvereniging de heer Nieu- wenhuis. Tal van afgevaardigden van plaatselijke zusterverenigingen maakten hun opwachting onder wie de heer C. Hof man, oud-voorzitter van. GSS en nu leid- van Martinit. Veel vriendelijke woorden werden over en weer gewisseld waarbij de nodige geschenken werden overhandigd. Met schriftelijke gelukwensen kwamen tal van bloemstukken binnen. Des avonds was er voor de leden en oud-leden een genoegelijk samenzijn dat GSS getrouw uitermate feestelijk verliep. Ais geschenk van de leden werd hier aan. voorzitter Mout een couvert met in houd overhandigd dit te besteden bij de inrichting van het nieuwe clublokaal. Als lid van de plaatselijke Postduiven vereniging „Union" heeft Dries Heeren dit weekeinde enkele spannende uurtjes doorgemaakt. In de jaarlijks te houden grote overnachtmgsvilueht op St. Vincent klokte hij zijn schift-bonte doffer, broed 1S61, zaterdagmiddag om 15.59.30 een tijd die gezien het ongunstige verloop van dit nationale concours zéér vroeg was. De duiven (landelijk tussen de 9 10 000) waren, vrijdagmiddag om 2 uur in St. Vincent bij 32 graden hitte gelost. Tot aan het ovemachtlngspunt hadden de dui ven met de warmte te kampen. Zaterdag morgen geraakten zij echter in -een de- pressiegebied met een sterke tempera- tuursdaling. Zware onweersbuien kregen de vogels te doorstaan waardoor, mede als gevolg van atmosferische storingen, In zaal Irene is de oprichtingsvergade ring gehouden van de nieuwe Hondamo- torclub, welke zich ten doel stelt in het dis trict Rotterdam de motorsport te active ren. Onder de achtentwintig leden waar mee de club van start is gegaan bevinden zich vele Schiedammers. Voorzitter-pen ningmeester is de heer K, Tebbens. Het secretariaat wordt waargenomen door de heer E. A. Nix, terwijl de heer B, Swaer- den tot tour-commissaris is benoemd. De club zal in de toekomst oriëntatie- en puzzelntten gaan organiseren. Gezamen lijke bezoeken aan grote motorsportevene- menien staan eveneens op het program ma. Twee ereleden telt de nieuwe club reeds nl de motor-coureur C. Swarts, die on langs tweede werd in Tubbergen en uit komt m de komende TT-races te Assen, en die m de motorsporlwereld met minder be kende J. Kostwinner die verschillende na tionale- en internationale races mee reed. Ter gelegenheid van de viering van het 50-jarig bestaan hield de Bouwvereniging „Eendracht" zaterdag in gebouw Cbr, So ciale Belangen een druk bezochte recep tie. Secretaris, de heer "W, Nieuwstraten, die nu al 35 jaar een bestuursfunctie vervuld werd hier allereerst gehuldigd. Naast waarderende woorden kreeg hij van de leden en de huizenbewoners een reisneces- vandaal; S(ï AnjercoJlcclc. blasts Sacrum. 8 uur: Schiedam '50. bridge. HollislUh straal. 7 uur SJïï, zeepkistenrace. Stadhuis, 8 uur. raadsvergadering, MORGEN jMcuwlanil, 7 uur. SJIÏ. wieleiwedstrijd. FILMS Fassace Theater: tot donderdag 38 juni dag. 2 en 815 uur. zat. en zond. 25 15—70.15 uur: Belden siert cn jong. Mortopole TheaUr* maandag, dinsdag en Wöens- dag 2 en 8 uur. En /y schaamden zich met. 18 j. donderdag 2 en 8 uur De dode ogen van Londen 18 jr BIBLIOTHEKEN (dagelijks) Gemeentebibliotheek, Lange Haven 131: maan dag 78.30: dinsdag 9 38—9.20 en 7—8.20: -woensdag 8.30—4.30; donderdag 9.30—12.3U; vrijdag 0.2 0—4.30 cn 7—8.3U; zaterdag 9.30— 4.30 tule. Lorentzlaan maandag 1—450: woensdag 7—8; vrydag 1—430; zaterdag 9—12.30 uur. J)r. Wbautspleln 129; maandag dinsdag 11,30: woensdag, alleen Jeugd, 2—4. alleen volwassenen, 7—9: donderdag 0.30—12; vrtf* dag 7—fi. volwassenen en 7—S uu Jeugd Jeugdbibliotheek, Westmolenstraal 28; dinsdag 3^0—5: woensdag 2—5; vrijdag 338—5 en 1 —8; zaterdag 1—4 uur. (mei tot oktober 8— - 32.30 uur). Kohiibtanunschool, FalxrenheiLstraat 4, alleen 3eugd: maandag 3.305- vrydag 3.3US uur Leliestraat I0i woensdag 1—4, volwassenen en jeuga, 78.2fl alleen volwassenen; zaterdag 1—4 uur. volwassenen er jeugd. Schicdajnseweg 26: dinsdag 2—5, alleen vol wassenen: vrijdag 2—5 uur, volwassenen en Jeugd, apotheek Van Westendorp. Parkweg 207. tel 67674. saire aangeboden, zijn medebestuurders schonken hem later cp dc avond een pla- tenbon. Als wethouder van Woningdienst en af gevaardigde van het Gemeentebestuur voerde mr. M. J. M. van Kinderen het woord. Deze bracht het bestuur dank voor het vele werk in. het verleden ten dienste van. de volkshuisvesting verricht. Wat de toekomst betreft sprak de wethouder over de woninguitbreiding in Kethel door ds vereniging reeds geruime tijd geleden ge pland. Indien de bouw van de bejaarden- complexen geen voorrang vergen, zal. de voorgenomen, activiteit nog dit jaar tot ontplooiing komen. Binnen twee maanden kan hierover de beslissing vallen. De wethouder sprak tevens zijn vertrouwen uit in het door het nieuwe kabinet ten aanzien van de woningbouw te volgen koers die de vooruitzichten hoopvol ma ken, In het uiterste geval kan het 1984 wor den alvorens de toewijzing voor „Een dracht" kan al komen, aldus zei mr. Van Kinderen Onder diegenen die hun gelukwensen kwamen aanbieden bevonden rich: mr. Wissiling van het ministerie van Woningbouw; de heer Terhorst, nationale Woningbouw, Amsterdam, alsmede de he ren Goo sens en Nieheid resp. voorzitter en secretaris van de afdeling Zuid-Hol land. Van gemeentewege waren aanwe zig. de waarnemend directeur van Wo- ningdienst en Bouw- en Woningtoezicht, de heer J. C. H. M. Titulair; de directeur Bureau Huisvesting, de heer J. v. d. Griend en de chef Gemeentelijke Accoun tantsdienst, de heer A. M. v. d. Bos en meerdere functionarissen uit overheids diensten. Ook mr. dr. ir. M. M. van Praag gai acte de présence. Uit kringen van de plaatselijke aannemersbedrijven bestond oveneens belangstelling. Tal van bloemstukken vielen het bestuur van de jubilerende vereniging nog ten deel. Aan het gemeenschappelijke feestdiner zaten tal van genodigden en oud-bestuursleden aan. Hier werden de gangen afgewisseld met de nodige speeches waarin „Een dracht" het allerbeste voor de toekomst; werd toegewenst. de duiven her en derwaarts verspreid raakten. Slechts de beste onder hen wis ten zich te onetneren. Hieronder bevond zich de doffer van Dries Heeren en later kregen de leden van de vereniging „De Vrijheid" G. Barzily (16.45) en N. Put- ters (17.2) hun eerste duiven binnen. Hoe slecht het ging bewijst wel het feit dat om deze tijd in de C.C.R. van de Alge mene Bond nog slechts zes duiven waren gemeld. Nationaal waren op dit tijdstip nog maar 26 duiven die de thuishaven hadden bereikt. Zondagmorgen waren er in Schiedam 9 duiven, thuis van de 109 die aan de vlucht deelnamen. Bij de C.C-R. waren toen 27 meldingen van aankomst binnen. Tot twaalf uur lagen de kansen voor Dries Heeren om nationaal eerste te zijn nog bijzonder gunstig. Temeer daar de radio doorgaf, dat in Puttershoek eveneens een vroege duif was geconstateerd (16.6) met welke tijd (afstandsberekening in aanmer king genomen) de doffer van. Heeren niet jslagen was. Ander? werd het toen later doorkwam dat deze duif niet jn Puttershoek maar in Blitterswijk (bij Venray) thuishoort. Afstandsberekening maakte nu duidelijk, dat Heeren de tweede plaats bezet Toch maakte zijn doffer een goede beurt, want hij is gespeeld in eigen vereniging, in de C.C.R-, het Stedelijk concours van de Rotterdamse Fostduivenbond en 5n de afd. C, van de N.A.P. van P- Hij werd hier eerste als aangewezen duif. Een succes dus voor doffer en eigenaar en de gehele plaatselijke duivensport. Voor de leden en hun aanverwanten van het Tamboers- en Pijpercorps Harmonie was in „Irene" een contactavond tijdens welke voorzitter H. Jongman in een terug blik de voornaamste activiteiten uit het afgelopen verenigingsjaar resumeerde. Het voor de eerste maat deelnemen aan concoursen hier ter plaatse en in Rotter dam, leverde prijzen op tn de eerste afde ling, iets waarop de gehele Harmonie-fa milie trots mag zijn. Als Geuzengroep het ter gelegenheid van. het Koninklijke bezoek opgevoerde pleinspel oogstten de leden van Harmonie veel succes, terwijl ook de gekostumeerde medewerking ver leend bij dc intocht van St. Nicolaas alier- wege op prijs werd gesteld. Ook het bui tenoptreden op Koninginnedag j.1. dat tot oen muziek-manifestatle uitgroeide toonde aan, dat Harmonie op een goed jaar mag terugzien dat eenb elofte inhoudt voor de komende jaren. Voorzitter Jongman stel de zijn leden in de gelegenheid aangaande het zo juist begonnen verenigingsjaar de nodige suggesties naar voren te brengen. Onder zijn leiding voerde een. toneelgroep het blijspel „Vakantieperikelen" op waar mee „eigen toneel" een niet onverdienste lijk debuut maakte. Het eerste damesteam van de Schiedam- i Volleybal Club heeft m tw-ee achter eenvolgende promotiewedstrijden voor de overgangsklasse slechts één puntje weten te behalen. Op bezoek bij Argos in Leiden speelden de Schiedamse meisjes een zeer slappe wedstrijd tegen een waarlijk niet sterke tegenpartij. Er kwam bij S.V.C. geen aan val uit en ook de harde serves waren zeer slecht gericht Met 30 werd deze wed strijd verloren via de set-standen 16—14, 15—7 en 15—9. De tweede wedstrijd werd in Vlaardingen tegen het sterke Aggredior gespeeld. Even als in de thuiswedstrijd leverde dit een er veel beter gespeeld, met een goede aanval en van beide zijden mooie saves en keiharde serves. Via de setstanden 1416, 13—15, 15—4 en 15—9 werden de punten terecht gedeeld. Willen de S.V-C.-meisjes nog enige kans op promotie maken dan zullen de twee komende thuiswedstrijden beide gewon nen moeten worden. Vrijdagavond komt Jodan Boys uit Gouda op bezoek en zater dagavond is S.V.L. uit Leiden te gast. Bei de wedstrijden worden gespeeld in de gym nastiekzaal aan het Oude Kerkhof, aan vang half 8. Voor dinsdag 25 juni a.s. organiseert de Schiedamse Politie Sportvereniging op het Sportpark Vijfsluizen te Vlaardingen de, atletiekbaankampioenschappen van het dis trict West, dat N.-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland omvat Het programma bestaat uit de volgemle nummers: 100, 200, 400, 800, 1500 cn 3000 meter hardlopen, hoogspringen, versprin gen, hink-stap-sprong, kogelstoten, discus werpen en speerwerpen, 4 x 100 meter es tafette en olympische estafette. Aan het programma is toegevoegd een driekamp voor veteranen, bestaande uit de nummers 100 meter hardlopen, hoogsprin gen en kogelstoten. Veteranen zijn zij, die op 1 januari 1963 de leeftijd van 40 jaar hebben bereikt. In totaal doen 60 perso nen aan de wedstrijden mee. Kring Maasmond van het KNCGV orga niseerde op zaterdag 22 juni een aspiran- tenmiddag in de Lier. Negen verenigingen, waaronder Animo uit Kethel, namen hier aan deel. De aspirantenmiddag werd ge houden voor meisjes en j-ongens van 10 tot 13 jaar. Animo vertrok om i uur met zetftig leden uit Kethel, het bestuur, tech nische leiding, vele supporters en niet te vergeten, de drumband. Dn wedstrijden bestonden uit vrije oefeningen, ringen, bruggen, kastspringen, rekstok en lange mat. De wedstrijden werden afgesloten met een mars van alle verenigingen door de Lier. Ook deze keer was Atumo weer in de prijzen gevallen. De meisjes behaalden met hun vrije oefeningen een eerste prijs en tevens een eerste plaats. De jongens behaalden met hun afdeling een derde prijs met -een tweede plaats. In de marswedstrijd moest Animo voor de derde maal de marsbekcr verdedigen en met succes, want deze keer had Animo de beker weer met 7 punten voorsprong op hun tweede belager. De beker is nu eigendom van de vereniging geworden. Om half negen was Animo weer m Ke- thels dreven en besloot deze geslaagde dag met een korte mars door het dorp en een ronde-dans op het Perenplem. Esperanto-agendo Merkredon, la 26an 30 sotobsj3auo3( i£j •<uods9Aqnj3{ oxunf sp kmo v. Gmk, Ploegstraat 39, Venü-antaü via ferio al Esperantujo. Het tloor de Handbalvereniging DWS Jn september van het vorig jaar In gebruik genomen Complex bevattend kleedlokalen en een kantine is nu vervolmaakt met de aanleg van een fraai buitenterras. Hiermede beeft de initiatiefnemer, de heer J. L. Keurling, in samenwerking met de heren A. Kok en B. van Diest en met hulp van een staf van medewerkers plan nen gerealiseerd die anderhalf jaar gele den met een „<e optimistisch", ais een vrome wens werden bestempeld. Dit memoreerde voorzitter, A. J. Sig- mond, in zijn toespraak die zondagmorgen de officiële overdracht van het terras vooraf ging. Als gasten waren hierbij te genwoordig bestuursleden van de plaatse lijke zustervereniging, UVG, waarmee DWS de meest prettige betrekkingen on derhoudt. De voorzitter van UVG, de heer G. Hens, was verzocht met het doorknip pen van een lint de toegang tot het terras voor de eerste keer vrij te maken. Alvo rens dit tc doen uitte hij zijn voldoening over het feit dat nu het bestuur, dank zij harde werkers, een. hartewens in vervul ling ziet gaan. Bij het aanschouwen van dit fraaie ge heel verklaarde spreker jaloers te zijn op DWS maar prees zich toch gelukkig dat beide verenigingen het samen zo goed kun nen vinden. Toen UVG wegens een overla den programma in terreinmoeihjkheden kwam te verkeren, bood DWS spontaan een speelveld aan. De heer Rens dankte hier het bestuur nogmaals voor en bood voorzitter Sigmond als een stoffelijke blijk hiervan een geschenk onder couvert De bromfiets is gestolen tn.v. de bank werker H. O., niet afgesloten neergezet aan de Boylestraat, een jongensfiets t.n.v. de veehouder D. v. d. M., niet op slot gezet aan de Sehiedamseweg en een herenrijwiel tn.v. de kantoorbediende M. J. W, neerge zet, niet op slot, voor diens woning aan de Van Leeuwenhoekstraat. Het programma van de afdeling Jeugd- Recreatie van de Schiedamse Jeugdraad van 24 tot en met 29 juni luidt als volgt: Maandag 24 juni; zeepkistenrace, Hein- siusstraat Dinsdag 25 juni: wielerwedstrijd, par cours Loeffstraat. Burg. van Haarenlaan, Piersonstraat, Colijnstraat. Woensdag 26 juni: Volksspelavond, Edi- sonplein. Vrüdag 28 juni: Autopedwedstrijd, Cort van der Lindenlaan. Zaterdag 29 juni; Krijttekenwedstrijd, Mgr. Nolenslaan (nieuwe winkelgalerij). Uitgezonderd de wielerwedstrijd, waar aan jeugdigen van 12 tot 16 jaar kunnen deelnemen, is deelname aan de andere ac: viteiten mogelijk voor jeugdigen van 8 tot 12 jaar. Programma van deze week Vrijdag 21 juni: Autopedweastrijd, Bil- derdijkstraat Zaterdag 22 juni: Kr ij ttekenwedstrij d, Wilhelmïnaplem. De op zaterdag 15 juni gehouden krijt- tekenwedstrijd is een overweldigend suc ces geworden. Er waren maar liefst 120 deelnemers, hiervan werden 18 deelnemers uitgekozen voor de finalewedstrijd (doe- aan. Hierna verrichtte de heer Rens de opening en dronken alle aanwezigen voor de eerste keer op het nieuwe terras een kopje koffie Ook pionier J. L. Reuring sprak nog enkele woorden tot het bestuur en de werkers die door voorzitter Sigmond met woorden van dank en waardering wer den. beantwoord. De borstwering van het terras is opge- trokken uil witte kalksteen de ondergrond bestaat uit grote cementtegels. In blauw uitgevoerde windscliermpjes kleuren har monieus in bet totale beeld wat dit ideale gezelLigheidsoord nu met deze aanwinst te zien geeft. Vermeldenswaardig is nog, dat dit terras geheel buiten lasten van de ver enigingskas tot stand is gekomen. De be nodigde gelden werden door het leidende driemanschap en de medewerkers door middel van diverse acties bijeen gebracht Het gaat op deze sportdag om districts-feest) op zaterdag 13 juli a.s. In de handbalcompetitie hebben de heren van Wilton Fijenoord zondag het kam pioenschap behaald door in de beslissings wedstrijd met 14—11 van ACH *26 te win nen. Gemakkelijk is deze overwinning niet geweest, want na de normale speeltijd, was de stand gelijk 9—9. In de verlenging had Wilton iets meer uithoudingsvermogen om deze strijd gunstig te beslissen. AHC begon verrassend goed en na tien minuten spelen was de stand al 02 in het voordeel van de Hagenaars. Huib v. d, Lugt zorgde voor de eerste tegentreffer maar weer kwam AHC terug en liep uit tot 14. Wilton kwam wel steeds goed voor het Haagse doel, maar de schoten gingen over of ver naast. Net voor rust bad Louw Boer meer succes. Zijn lage, met te harde schot, verraste de Haagse doel man, 1—4. Na de thee liep AHC nog ver der van Wilton af en met twee fraaie doelr punten, bereikten zij al spoedig een 26 stand, Onze stadgenoten bleven echter het beste van bet 6pel behouden. Louw Boer x en Huib v. d. Lugt waren de makers van de volgende doelpunten die binnen de drie minuten de stand weer op 5—6 brach ten. Wilton bleef echter een achterstand behouden en zag zelfs geen. kans om gelijk te komen. Zes minuten voor tijd scoorde AHC 79 maar drie minuten later bracht Ludo Bakker de stand weer tot één doelpunt verschil terug. Toen de laat ste minuut was ingegaan kwam Wilton met een snelle aanval goed mee. de voor hoede werd hier geheel in betrokken, Louw Boer kwam vrij te staan maar zag Huib Lugt in betere schietpositie, de toege speelde bal, werd even gestopt de doelman kwam uit zijn balans en met een zacht Ter gelegenheid van zijn 35-jarig cric ket] ubileum is Jac. Oosterholt zondag na de door Excelsior tegen P. W. gespeelde competitiewedstrijd gehuldigd. Op 24 juni 1928 begon Jac. Oosterholt zijn cricketloopfcraan in het 3e team van Excelsior. Reeds in zijn tweede wedstrijd tegen LCC, deponeerde hij een century op de Boundary die zijn naam als batsman voorgoed vestigde. Zijn faam als bowler werd in juli 1941 bevestigd en tevens ge honoreerd met de toewijzing van de Cra mer Mac. Leanebeker, een wisselprij? voor do cricketspeler-die per seizoen da beste prestaties levert. Hij verwierf deze beker na in een wedstrijd tegen HCC I tien man voor 58 runs te bowlen. Drie weken geleden speelde hij in Heem stede zijn 400ste cricketwedstrijd waarvan 350 in het eerste team van Excelsior. Twintig maal kwam hij uit in officiële bondswedstrijden zowel in binnen- als buitenland. Voorzitter Frans Bakker memoreerde in het kort deze uitnemende staat van dienst en schonk de jubilaris een fraai elektrisch klokje. Namens de cricketecmmissie van Excelsior bood Piet Middendorp als ge schenk van de drie teams een seheerap- paraat aan. De KNCB was vertegenwoordigd in de persoon van de competitieleider, de heer 3. Kleefrtra. Deze had uit de annalen van de cricketbond een indrukwekkende lijst van wapenfeiten bijeengegaard uit Ooster- holt's crickeiioopbaan, die bij hem als aandenken aanbood. De captain van P.W. wiens ploeg in dit jubileum treffen het on derspit moest delven schonk een aan steker in de vorm van een cricketbal. Mevrouw Oosterholt werd met een veel voudige bloemenhulde in dit feestelijk her denken betrokken. baagballctje ws3 de stand 9—9. Na dit doelpunt werd de bal niet meer midden- Uit genomen aangezien dc normale speel tijd was verstreken. In de 2 x 10 minuten verlenging zag Piet van Dijk in do allereerste minuut zijn, kans schoon en met een onhoudbaar schot was de stand 10—Door deze treffer was AHC totaal van slag. Wilton ging gemak kelijker spelen en met nog een doelpunt van Ludo Bakker werd er met een 119 stand gedraaid. De Hagenaars kwamen er niet meer aan te pas. Wilton speelde stukken beter als zij dc gehele wedstrijd hadden gedaan en toen Louw Boer tn de eerste minuut 12—9 Uet aantekenen was de overwinning en het kampioenschap niet meer in gevaar. Doelman Aad Kalkhoven die in de wedstrijd zelf niet zo een grote ro' had gespeeld, liet In de verlenging zeer duidelijk zijn kunnen zien door vele harde schoten op spectaculaire wijze te stoppen. Via een 17 meterwofp werd het nog 1210. Maar Ludo Bakkor en Ben Geerlings kwamen beiden nog een keer tot een treffer, en het laatste doelpunt van de Hagenaars bracht de eindstand op 14rll. De inbreker-en gros. F. W. B., metse laar uit Rotterdam, die onlangs m het Huis van Bewaring te Rotterdam zoveel inbraakjes bekend heeft, helderde met de ze bekentenis zeven inbraakjes op, die in Schiedam zijn gepleegd, t.w. op 6 oktober 1081 bij mevr. v.d. B.-Van S. in de Fran cois Haverschmiatlaan, op 15 jan. 1962 bij de wed. Van Gent aan de Nassaulaan. waar hij vier bankbiljetjes van f 10 ont vreemdde, op 24 febr. 1962 bij de predi kant A. D. K, aan de W. dc Zwijgerlaan. waar een spaarpotje met f70 werd leeg gehaald en vijf of zes gouden tientjes wer den gestolen, op 25 febr. 3962 bij de wed. G. St.-P. aan de Charlotte de Bourbon straat. waar f 10 uit een portemonnee werd gehaald, op 6 april 1962 bij R. M. M. A aan de Francois Haverschmidtlaan, waar een zilveren briefopener met de afbeelding van een paradijsvogel, en op 24 nov. 1962 bij de leraar C. J. J. v.d. M. aan de BK-laan, waar slechts schade werd aange-^ richt omdat de hond zo te keer ging erf bij de koopman R, E. P. aan de BK-laan. waar een ruit werd vernield, maar niets werd vermist Op 23 september 1962 brak hij in bij C. J. v. T. filiaalhouder van De Gruyter aan de 's-Gravenlandsestraat 2, waar een ruit werd vernield en voor f200 schade werd aangericht o.a. aan de brandkast, zonder dat er verder iets ver mist werd. Twee zeelleden, de Belg, stoker-olieman J. A. S. en de matroos W. B. S. uit Hoens- broek zijn door de Rotterdamse politie aangehouden in de Sumatrastraat, waar zij reden op een scooter die zij bij de grensdat in Schiedam hadden gestolen. Hun boot ligt in Pemis. Tegen de trottoirband reed op de West- frankelan dsedijk de ijzerwerker J. F- A toen hij praatte met zijn vrouw en zijn passagiers. Twee der dames kragen snij- wonden. daar bij het aanrijden van een lichtmast ed voorruit versplinterde. Zij zijn in het ziekenhuis verbonden en naar huis gebracht. De lichtmast was kapot A. was niet verzekerd. Hij krijgt wel een procesverbaal. Vele honden hebben dit weekend de taak van de politie verzwaard. Bij de kruide nier W. v. B. in Zuid vochten twee hon den op straat. Van B's eigen hond wilde zich er ook mee bemoeien en sprong dv/ars door een ruit van 120x180 cm. Hij bleef ongedeerd. Op de Honnerlage Gretelaan is een hond aangereden, die 2ich losrukte van de lijn. De eigenaar, de koperslager J, C. v. d. M. verzocht de politie het dier, dat hem. in de hand beet, af te maken- De heer v, d. M. werd ter plaatse verbonden. Naar het asiel gebracht is een zwart witte hond, die door Finse zeelieden Is op gevangen en aan het politiebureau is af gegeven. Het penningnummer is 66—53. Een bruine herdershond, op verschillen de plekken bloedend, is op het Hoofdplein opgevangen en naar het asiel gebracht. De eigenaar heeft zich.'1 nog niet gemeld. JOKE MEEDER SLAAGDE AAN CONSERVATORIUM Aan het Muzlek-conservatorium te Rot terdam slaagde mej. Joke Meeder, lerares aar» de Schiedamse Muziekschool, voor haar onderwijsaete B. voor hobo. Zij bereikte dit als leerlinge van Simon Houttuin. Behalve hobo-lessen geeft Joke Meeder onderricht in accordeon aan de theorie klassen en ter opleiding van ensembles. Geboren: Aart A. zv W. Bakker en A. J, van Haarlem: Caroline J. dv C. J. van Fessem en A. van Veen; Cornells S. Punt en C. D. de Lange; Ine M. dv C. Roodenburö en A. K. Komaat Edwmus J. C. zv W. J. van. Ingen en C. M, de Groot; Arjan zv A. van der Lin den en N, Stokhof; Martinus R. zv J. Schot en E. \V. van Put Bij de lezers van dit dagblad zij'a er velen die bi) U kopen als zij kennea Met Uw ad vertentie wordt U bekend Maak da ar gebruik van Vergroot trw omzet WIN NIEUWE klanten JiiiiiiüüiiiiiiiiiiiüiiimiiiNüiiiiiiiiiiiiiiinij, Wie hei Nieuwsblad leest weet van alles het meest litiiTHiimiiimiiiiiiiiiTifiiiiiinifitiiHiinitiNf Op de afdeling „Interne Zaken" van de secretarie van bovengenoemde gemeente kan een worden geplaatst. Het öezit van oen U.L.O.-dipIoma zat tot aanbeveling strekken. Bezoldiging zal geschieden naar gelang van: leeftijd en bekwaamheid. Eigenhandig geschreven sollicitaties dienen, binnen S dagen na verschoning dezer advertentie te worden inge zonden aan de afdeling „personeelszaken" der gemeente secretarie. Nieuwrtruat 20 alhier, Zij, die tijdens de GROTE VAKANTIE voor bijverdienste 's middags een kraptenwük wU,cn waarnemen (benodigde tijd 1 2 uur) kunnen zich thans laten inschrijven met opgave van beschikbare weken bij Bijkantoor Broersvest 3. Schiedam, tussen 10 eo 17 u. Zaterdag tot 12 u DOE HET SPOEDIG i Velen meldden zich vorig jaar te Iaat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2