ROÏÏIRDAMSCHNIEUWSBLAD kantoorjuffrouw Sloopveldslag in Transvaalbuurt voor bouw 2e viadiictgedeelte Jubilerend VFC legt de nadruk op jeugdwerk Autorijfes? Moeilijke gevallen Vóór 1 augustus 60 tegen de grond AGENDA Tijdelijke huisvesting voor kleuterklassen Artsëndienst De films in de De musketiers van de koning --* komende dagen Die lustige Witice Ruilbeurs VIJFTIG JAAR AMATEURVOETBAL In oktober receptie en feestavond Afscheid kort na zilveren jubileum Predikbeurten „DE KROON" ,,'tVERFCENTRUM" KLANTEN bi] duizenden Wasserij Overmans Callenburgstraat 64 - Vlaardingen ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 29 JUNI 1963 Hoofdagentschap en Redactie: tfLAARDINGEN, Sm. Hïvsnsirsat 1 - T«). 3229 t»i. ast VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDES1NGEL 33 9S«WSC»W ÏSMê&êkiféMfi Bij het omverhalen van de 60 wo ningen vóór 1 augustus wordt een gat gemaakt van de Ged. Biersloot tot aan de westelijke rij huisjes aan de Steijn- straat. Van de 30 gezinnen, die daar bij het veld moeten ruimen, wonen, et* nog 16, Van deze 36 gezinnen zijn er 9, voor wie nog geen bevredigende op lossing is gevonden- De rest is op pa pier weg, om In de terminologie van de huisvestingsdienst te spreken. Die 9 gezinnen vormen de moeilijke geval len.. Er zijn er 2 bij, die tot 7 maai een aanbod voor een andere woning hebben geweigerd. Een ervan mogen we illustreren. Betrokken huismoeder met 2 zoons weigerde in oktober 1961 een flatwoning aan de Van Beethoven- singel, omdat ze bezwaar hadden le gen de bovenburen. In januari 1962 kon zij een woning In de Kom el is Speelmanstraat betrekken, maai* gal als commentaar: geen interesse. In mei 1962 werd haar een woning in de Abraham Kuijperstraat aangeboden. Daar was niet voldoende bergruimte voor de fietsen en bromfietsen van het gezin. Zij begeerde bovendien een eengezinswoning. In dezelfde maand kon zij een eengezinswoning in de klaproosstraat betrekken en in de cember 1962 in de Hortensiastraat. Maar de eerste keer gaf zij de wens te kennen in de Babberspolder te wil len wonen, en de tweede keer, dat ze liever een etage woning boven de win kels aan de v, Hogend or plaan had. In januari '63 volgde tevergeefs de aan bieding van "n woning in de Meijerstr.. maar de oplossing leek definitief toch gevonden, toen haar deze week een zozeer begeerde woning aan de Van Hogendorplaan kon worden verstrekt. Toen luidde haar commentaar; mijn buurvrouw heeft een woning aan de Van Beethovensingel gekregen en daar wil ïk ook heen. Sedert twee weken is het Rljswijksc slo persbedrijf A. i. Thijsun metecu pleeg van 10 man bezig ruimte te scheppen voor de bouw van het tweede viaductgeileelte In Vlaardings nieuwe koopcentrum. Het haalt daartoe een grote hap uit de oude Transvaalbuurt. Een hap van 60 woningen, die, wanneer 24 juli de houwvakvacantie begint, van de Vlaardingse aardbodem moeten zijn verdwenen. Onmiddellijk daar op volgen nog 40 woningen. De lage Huis jes aan tie Ged. Biersloot, Krugerstraat, Steijnstraat en De. Wetstraat gaan daarbij tcgen.de grond- In een later stadium 7,al volledig schoon schip zijn gemaakt-mét de Transvaalbuurt voor de bouw van de lus van het viaduct en de schepping van het Vecrpleln en het grofe verkeersplein. Bij deze saneringsslag in de binnenstad moe ten in totaal 300 woningen tegen de grond-. Contractueel moet sloper A, J, Thljsen vóór augustus de ruimte hebben gescha pen vo.or de bouw van het 2e vïaduetge- dedte, waarvoor de rijksgoedkeuring wel officieus maar nog niet officieel is afge komen. MAAR zelfs een sloper kan geen ijzer mei handen breken. Alle woningen, die op deze korte termijn onder de .slopershamer moeten vallen, zijn nog niet ontruimd. Lang niet. En de heer Thijsen heeft stel lig geen toestemming verkregen de wonin gen boven de hoofden van tie bewoners af le breken- Maar het gaat wel snel met de ontruiming en de sloop. Zo snel zelfs, dat het lijstje met 'nog bewoonde woningen in het urgentie-gebied, dat we gistermorgen Van. de gemeentelijke huisvestingsdienst op kregen, niet bleek te kloppen en daar van twee woningen in de Steijnstraat reeds bleken te zijn gesloopt. De huisvestings dienst stond voor de taak binnen 3 maanden rond 30 gezinnen een andere wo ning aan'te bieden. Gezinnen, die een hujir verwonen van tussen de 5,- en J 8.-. Ge- ZATERDAG Colipctp AnjL'rcomité Stadscentrum, 3.;sfl—S uur: Muzikale rond wandeling chr. harmonfever. Sursum Corrta. Fnrtuna. te trein, 3.30 uur: Buitenu it voering g.v. Leon IdasDovido. Holland!,vinterrem. 3.30 uur; Eiutonuitvoenng #-v, Holland::., luxor. G.45 uur: Brandend zand <14 j,l: uur De musketier i-an de koning f 14- j.|. Siadsgehuorzaal, 8 uur: Die lustige Wit we (a.l.i. Het Hor. 8 uur: Concert floor ace. ver. He* westen en ensemble La Bella Musica. ZONDAG Luxor, 2.30 uur. Wriutk is zoet ta.l.i: 5 uur. Brandend zand (14 jr); 8 uur. De musketier .van de koning (14 jr). stadsgehoorzaal, k.45, 6.30 en 9.15 uur, Die lustige Wit we ra.M. MAANDAG Luxof, a Ul]r dc muükeiIer van de koning 114 jr. i. Langstraat J5, 7.15 uur: Ruilbeurs ver. Dt> Verzamelaar. APOTHEEK DIENST Geopend Westerapotheek, Voorstraat 53. tele foon 2633. lukkig komen er thans veel nieuwe wonin gen gereed. Niet dat deze gezinnen daar in kunnen trekken. Daarvoor is hei; huur-, ruimte- en standsverschil veelal te groot. Maar dit biedt een ruime mogelijkheid het opschuivingssysteem toe te passen. De chef van de huisvestingsdienst en zijn rechterhand, die ons zo welwillend van voorlichting dienden, zitten daarom hele maal niet met de handen in het haar. Zij komen de tot vertrek gedwongen gezinnen zoveel mogelijk in hun verlangens tege moet. Deze kunnen over het algemeen redelijk worden genoemd; Haast allemaal begeren zij een een gezinswoning en de bejaarden een plaatsje in het gemeentelijke bejaar dencentrum. Daar kan uiteraard slechts bij hoge uitzondering aan worden voldaan. Met de andere oplossingen, die voor hen worden gevonden blijken de meesten ook tevreden gesteld te kun tien worden. ZOALS ALLE OUDE STADSBUURTEN is ook de oude Transvaalbuurt een verpau perd buurtje geworden. In de lage huisjes aan de nauwe straatjes wooiVien in vroe ger jaren zelfs talrijke schippers. Huisjes met de „salon" aan de straatzijde en daar achter een popperig klein huiskamertje en keukentje, grenzend aan eeu omheind plaatsje van enkele vierkante meters, waar het toilet staat. Een bijna loodrecht stij gend trapje met uiterst snville treden voert je naar hei zoldertje onder de dak spanten: de slaapplaats voor het gezin. Dat is alles- Oh ja. in vroeger jaren was er ook nog een bedstede, maar die hebben de meeste bewoners dichtgemetseld. Ze mogen dan lilBputterig klein van alle mo derne wo on gerief verstoken zijn. deze wo- ninkjes. de mensen wonen cr toch nog vrij er dan in de moderne eengezinswoningen. Want ze hebben op het omheinde plaatsje ook nog in een stukje buitenlucht hun pri- èleven. »E OUDE BEWONERS missen de com fort van de moderne woningen nauwelijks. Omdat ze niet anders gewend zijn, leven zij volkomen tevreden in de donkere ver trekjes. waar licht en lucht moeizaam kun nen binnendringen, waar geen ruimte is voor de elektrische apparaten, die het ge mak van de moderne huisvrouw dienen en behelpen zij zich met een toilet buiten op het plaatsje en met een teil op zolder om zich te wassen en te verschonen. Maar de vele jonge echtparen, die door het wo ningtekort noodgedwongen in deze huisjes hun intrek hebben genomen, denken daar heel anders over. De huisjes zijn volkomen onbewoon baar geworden. De tand des tijds heeft er geducht aan geknaagd. Maar dit komt toch vooral, doordat er de laatste jaren niets meer aan is gedaan, vanwege de op handen zijnde sloop. De vloeren zijn ver rot en verzakt. De ratten hebben zich door de voorafgaande sloop in de omgeving, in deze oude buurt geconcentreerd en vrij spel om in de keukentjes en kamertjes door 'e dringen De muren en daken /i.in vrr- z:»ki «i» lekken i-c-ji mandje. Od de tol der aanschouwt men tussen de dakpannen door de buitenlucht. Voor voldoende frisse lucht behoeven we helemaal geen raam meer open te zetten, verklaarde ons een jonge huismoeder, die zich de gelukkigste vrouw van de gehele Transvaalbuurt. voel de, omdat ze 's morgens bericht had ont vangen. dat ze een modern vierkamerflat je aan de Kethelweg kan ga%a betrekken. Op haar zolder stonden een. emmer en een teil om het hemelwater op te vangen. Stra len water komen door het dak bij een re genbui. Ik heb mijn man al eens voorge steld: bevestig een sproeier aan het dak boven do teil. dan wassen we ons wanneer het regent en kunnen we douchen. Och ja. zo hebben we bij alle narigheid de stem ming cr maar ingehouden. Het zeil op de zoldervloer was met een laag stof bedekt en zij toonde ook het stof op lakens en dekens van het echtelijk bed. Evenals de ratten heefi het stof vrij spel. tussen de reten en gaten, de woninkjes binnen te dringen. Stof. dat massaal wordt geprodu ceerd door de massale sloop. Een zand storm in de woestijn is kinderspel verge leken bij de stofregen, die in de nauwe straatjes bij het omlaag halen van daken en muren wordt verwekt. Men eet er de hele dag stof. Voor de overgebleven bewo ners is het er niet meer te harden. BH het zonnigste weer moet de was op zolder te drogen worden gehangen, anders kan de huisvrouw opnieuw aan de was beginnen. Het wegdek van de straatjes ligt bezaaid met puin. glas en spijkers «n langs de huisjes ligt het hout van de gesloopte wo ningen opgestapeld. In deze chaos zoeken de vele katten zich een weg, die de ver trokken bewoners hebben achtergelaten. Ratten, katten en muizen, zij vormen de levende have in de onder slopershamers vallende Transvaalbuurt, gelijk het vee op een boerderij. Alle openbare en bijzondere lagere scho len in de Westwijk, toi- de bouw waarvan door de gemeenteraad werd besloten of waaraan medewerking werd verleend, zijn nu in aanbouw, maar door de opge treden vertragingen zal het niet mogelijk zijn ze vóór bet nieuwe schooljaar 1962/64 in gebruik te nemen. Daardoor zullen voor de verschillende scholen» voor perioden van cfrie tot zes maanden, tijdelijke rftuaf regelen genomen moeten worden. Voor het lager onderwijs is dut mogelijk door gebruik ta maken van nog beschikbare lo kalen in opvang- en andere scholen, maar op deze manier kan niet worden voorzien in de behoefte aap. lokalen voor kleuter onderwijs. Om ook deze tak van onderwijs ui\ de nood te helpen hebben burgemees ter er» wethouders nu de raad voorgesteld tijdelijk vijf flatwoningen in Hoogkamer van de Dura-Cëignetwoningen in. te rich ten. voor openbaar en bijzonder kleu- terOndetwijs, De kosten van inrichting voor'dit! doel wórden geraamd op f 1.622 per lokaal, welke kosten grotendeels be- 'streden kunnen worden uit de rijksbijdra ge. In totaal is een krediet van. 18.119 ge vraagd: geraamd wordt, dat bij beëindi ging van het -gebruik f 1.500 ontvangen zal worden wegens verkoop van haarden e.d, Van. zaterdagmiddag één uur tot maan dagmorgen acht uur zullen in bijzondere gevallen dienst doen de artsen D„ J. Wie- rmga, Karei de Grotelaan 143, tel. 6669 en H. Hasper, Riouwlaan 40, tel. 2081. De zondagsdienst voor dr. A. J. Leegs- ma wordt waargenomen door 33. W. Eus- semaker, Schiedamseweg 107, tel. 3133. De zondagsdienst voor dr. G. J. Bos wordt waargenomen dobr E. Leynse. mr. Verschuurstraat 42, tel. 7371. Geopend Wes terapotheek. Voorstraat 53, tel. 2883. Het schijnt tegenwoordig de tijd te zijn voor nieuwe ..reprises" van films uit de ..stomme tijd". ,.Le Miracle des Loups" die wordt vertoond onder de nietszeggende titel „Musketier des Konings", is daar een voorbeeld van. De film werd gemaakt naar een boek van Henry Dupu* -Mazüel en in de eerste versie 1924) i er.scheen het. verhaal op het. witte doek met Charles Dull in in de hoofdrol: Regisseur Raymond Bernard baarde indertijd met deze film en met „De schaakspeler" van 1938 ook al naar een gegeven van Dupuy-Ma- zuel. veel opzien. Nu moet men het doen met André Hunebelie als regisseur en Jean Marais als hoofdrolspeler. Mogelijk heeft dii feit bijgedragen tot de „musketiertitel" (afgezien van het feit dat men iri de tijd van het Bourgondische rijk nog geen mus ketiers kende), want de „stoere" Frans man. beleeft alles wat men van hem als musketier gewend is. Geen gebrek aan sensationele gevechten dus. Geen gebrek evenmin aan ridderlijkheid van de kani van de held en het tegendeel bij djn vijan den. Qua spel is het echter Jean-Louis Bar ra uit, die in de rol van Lo de wijk XI de film steelt. Jean Marais is dus de Z7'" - nobele ridder. Rosanna Schiaffino zijn ge liefde Jeanne de Beauvais. Met veel égards speelt Roger Hanin de rol van Karei de Stoute. Het hoeft geen betoog dat Guy Delorme weer eens de rol van schurk speelt, die geregeld het onderspit delft on der meer tegen de horde wolven die, als de nood op het hoogst is» de schone Jeanne beschermen. In Luxor. Wie zich eraan waagt de inhoud van een operette weer te geven, maakt het zichzelf even moeilijk als degene, die tracht de smaak van champagne te om schrijven want bij operette horen nu een maal de elementen van zang. 'fleurige dé cors, wervelende muziek, fraaie costuums en de onvergetelijke lachwekkende situa ties. komische misverstanden en aan het slot van dit alles de prettige weg naar de ..happy-ending!" In deze nieuwe verfilming van ..Die lus tige "Witwe" ontbreekt het aan dit alles niet. Wij weten, dat Danilo eigenlijk een nietsnut is, dat Hanna een heel ander weeuwtje blijkt te zijn dan men aanvanke lijk en op het eerste gezicht vermoedde en dat de gebruikelijke komische vriend in de vorm van Hugo en de verleidelijke revue star in de persoon van Valencicnne al evenmin ontbreken. De oude geliefde melodieën klinken ons bekend in de oren. Hel Vilja-lied en de lofzangen op Maxim! Wederom blijkt, dal „Die lustige Witwe" ook in het moderne gewaad van de film anno 1963 een alles zins geslaagde operette is, waarbij men ruim anderhalf uur de dagelijkse zorgen kan vergeten! In Skdsgeh oorzaak Maandagavond komen dc verzamelaars, niet alleen uit geheel Vlaardingun, muar ook uit plaatsen in de omgeving, weer naar zaal Keyzer. Landstraat 15. om daar dc maandelijkse ruilbeurs van de vejeni- ging De Verzamelaar te bezoeken. De or ganisatoren gaan dus ook in de zomer maanden met de ruilbeurs door en zij re kenen op alle geestverwanten. Hoe meer vrienden en kennissen dezen meebrengen, hoe groter de ruilmogelijkheden worden. De ruilbeurs begint om kwart over zeven JIA It I NüV A N'G S TB£H IC H X EN Pr au; rappor: van h reten nm rijen: VI. 78--'l «uitjes: VI. 792 kantjes: VI. 80-2 kantjes, huisvarend; Vï. 51430 kantjes, nog 20 ief.cn; VI. 1903 kantjes; VI. "1—2 kantjes. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" is een oud gezegde, dat vaak en vooral in verenigingsverband wordt gebruikt. Bij het jubilerende "VFC heeft men dit gezegde nog eens extra willen onderstrepen, want wanneer wij deevenementen ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van onze oudste amateurvoetbal vereniging onder de loep nemen, dan blijkt, dat men vooral de jongere leden in de jubileumviering heeft willen betrek ken. Echter niet door het organiseren van gezellige avonden of filmvoor stellingen. Neen» VFC heeft het gezocht in de sport die in de vereniging nu eenmaal het hoofddoel is, de voetballerij. Overigens wil men zich bij VFC niet ont trekken aan wat onvermijdelijk aan een gouden jubileum verbonden is enBzo zal er op zaterdag 26 oktober een receptie wor den gehouden men hoopt in de dan ge heel gerestaureerde kantine terwijl men avonds bijeen komt Muzanda om daar voor de oudere leden een soort van grootse bruiloft te vieren. Maar voor het zo ver is, komt eerst de jeugd aan bod. Zo is er op zondag 23 juni veeris eeu jubileum toernooi voor B-spelers gehouden, dat voor de organisatoren een groot succes werd. maar dat tevens en dat vindt men in geelzwarte kringen be langrijker een groots evenement was voor dat deel van de leden, dat men B-ju- nioren noemt. De oudste junioren, die tussen 26 en 18 jaar, gaan zondag 17 juli hel 50-jarig be staan van hun club vieren met een toer nooi, dat ook voor hen een prettige dag be looft te worden. De deelneming aan. dit toernooi van een aantal gerenommeerde verenigingen garandeert prima wedstrij den. die voor het publiek alleszins de moei te van het aanschouwen waard zullen zijn. Bovendien hebben de A-junioren var» VFC de laatste weken een aantal prachtige suc cessen behaald en deze jongelui zullen cr gebrand op zijn ook hel eigen publiek on een succes te onthalen. Na een paar weken rust in verband met de vele vakantiegangers zullen op zondag 25 augustus de C-junioren hun toernooi krijgen. Ook hier heeft VFC voor een ster ke bezetting gezorgd. De allerkleinste VFC-erljes zullen de ju- bileumtoernooien besluiten op zondag l september en dit zal betekenen dat dan on geveer 48 verenigingen bij de jubilaris l« gast zullen zijn geweest. SPORTMIDDAG Op zaterdagmiddag 31 augustus zal het Vlaardingse publiek getuige kunnen zijn van een jubileumwedstrijd tussen VFC en het pas naar de hoogste zaterdagmiddag afdeling gepromoveerde Zwaluwen. Deze. wedstrijd geldt als de officiële jubileum- wedstrijd van de „kwekkers" en hii zal worden opgeluisterd dooi* een turnd»:mon- stratie van de gymnastiekvereniging Leo- nidas-Dovido. Bovendien zal in de pauze tussen turnen on voetballen de heer Van Gorssel een demonstratie judo ten beste geven. Voor de vroede vaderen van VFC dus een zeer lijvig programma, dat veel van do vrije tijd van deze heren zal vergen. Maar men heeft er bij VFC alles voor over om vooral in dit jubileumjaar le tonen, dat er ook voor eeu amaieurvereniging nog een taak ligt op het gebied van de vrije- Nog maar kortgeleden zat u hier om uw zilveren dienstjubileum te vieren en dat was prettiger dan een afscheid, waarvoor we nu hier zijn. Gelukkig hebt u een hobby.' zodat ik u nog vele goede jaren kan toe wensen in uw ..eigen bedrijf", aldus vrijdag morgen de heer F. Baaima, directeur van het havenbedrijf VIaardingen-Oost tot de heer G. van der Stigt. die met 26 dienst jaren het bedrijf met pensioen ging ver laten De heer Baaima memoreerde, dat de heer v. d, Stigt het bedrijf op. verschillend- plaatsen heeft leren kennen, maar steeds zijn werk heeft gedaan lot buitengewone tevredenheid van bedrijfsleiding en col lega's. Een bijzondere episode was de be zettingstijd. toen de heer v. d. Stigt een groot aandeel heeft gehad in de levens middelenvoorziening van de HVO'ers. De overgang naar de status van „gepensioneer de van HVO" werd hem wat gemakkelijker gemaakt door de aanbieding van een sigarencentje". zoals de heer Baaima de gebruikelijke gratificatie bij deze gelegen heid noemde. De goede kwaliteiten van de scheidende HVO'er, die in de loop der jaren als kraan machinist, chauffeur en kras (baas) in het havenbedrijf heeft gewerkt, werden onder streept door verschillende sprekers namens collega's en oud-collega's. De heer G. Maan vertegenwoordigde de ondernemingsraad en allen gaven hun waarderende woorden meer gewicht door hel aanbieden van ge schenken. tijdsbesteding. Hopelijk hebben de geel zwarten bij hun evenementen dc mede werking van de weergoden en zal het "Vlaardingse publiek tonen, de activiteiten an VFC op hun juiste waarde te taxeren. Ned. llerv. Gemeente, Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur ds, J. C. Brokken uit Rhoon, 5 uur de heer J. Ho ogen dam: Rehobeth- kerk. Billitonlaart, zondag 9 en 10.30 uur d». H, Jongebreur van Heijplaat, 7 uur ds. NL C. Don van IJsselmonde: Bethelkerk. VI- Ambncht. zaterdag 7.30 lot 8.15 uur Avond gebed. zondag 50 uur de heer J. Hoogen- dam. 7 uur ds. P. A. A. Klusener van Zon en Schild te Amersfoort; Immanuelkerk. Van Hogendorplaan. zondag 19 uur de heer -H. B. Colenbrander, 7 uur ds. W. J. Kol- kert: Nieuwe Kerk. Binnensingel, zondag 10 uur ds. W. J. Kolkert, 5 uur de heer H. B. Colenbrander: wijkgemeente Ichthus- kerk zondag 9 uur dr. G. A, de Ridder uii Utrecht; Westwïjkkapel zondag 10.30* tiur ds. J. E. de Ridder uit Utrecht Commissie Het Woord", zaal Harmonie, Schiedamseweg 51, zondag 10,30 uur ds. P. van der Vloed. Onderwerp: „Hoe kun je geloven in een God, die niemand ooit ge zien heeft1', Jeugdkerken worden gehouden voor 12 tot 16-jarigen om 10 uur in gebouw „Solt Deo Gloria", Calienburgstraat, in de grote zaal van de Bethelkerk. in de grote zaal van de Immanuelkerk, in een zaal van Triangel en 10.30 uur in de grote zaal van de Rehobothkerk. Kïnderdiensten voor 6—12-jarigen om 10 uur in Obadja, Callenburgstraat en Maas- sluissedijk 7a. Rusthuis Emmasiraat dinsdag 10,30 uur korie kerkdienst via de kerktelefoon. Voor ganger de heer Hoogendam. Rem. Geref. Gem. en N.P.B., HoDaan, zondag 10 Uur prof dr. L. .7. van Holk vit Oegstgeest. Gereformeerde Kerk, Oosterkerk, Schie damseweg. zondag 10 uur ds. Joh. Levér. Bed. H. Avondmaal, 5 uur ds. Joh. Lever, Voortzetting en dankzegging; Emraaüskerk, Van Linden van den Heuvellsingel. zondag 9 en 10.30 uur dr. M J. Mulder, Voorberei- ding H. Avondmaal, 5 uur dr. FF. L. Ros; Pniëlkerk, Henrïëtte Roland Holtststraat, zondag 9 en 10.30 uur dr. F. L. Bos, Voor bereiding Heilig Avondmaal, 5 uur ds. G. Aalbersberg: Maranathakerk, Zuidwijk, zondag 10 uur ds. H. Kouwenhoven, H. Avondmaal. 5 uur ds. H. J. Kouwenhoven. Voortzetting en dankzegging. ït.K. Kerk. Parochiekerk van dc H. Jo annes de Doper, Hoogstraat, H.H. Missen 7 uur, 8.15 uur en 9.30 uur <Hoogmis), 11 uur, 12.15 uur en 7 uur Lof; Parochiekerk van Sint Witlebrordus. InsulindesingeL H.H. Missen. 7 uur, 8.15 uur. 10 uur, 11 uur v.m> 4.15 uur en 7 uur Lof; Parochiekerk Heilige Geest. Van Hogendorplaan. HR, Missen 7 uur, 8.30 uur, 10 uur, 11 uur v,ïïj„ 12 uur "s middags en 7 uur Lof; Bijkerk St; WilÜbrord, Westwijk. H.H. Missen 8 uur. 9.30 uur en 11 uur v.m. Chr. Geref. Kerk, Emmastraat .116. zon dag 10 uur eerw. heer P. Sneep, 3 uur ds. J, C. van Ravenswaay uit Scheveningen; woensdag 3 uur ds. H. C. van der Ent, Hu welijksbevestiging; Aula de Cockschcol, Philips de Goedestraat 162, zondag 10 uur Dierst des Woords, 5 uur eerw. heer P. Sneep. Geref. Gemeente, Westmcuwland 56, zondag 10 en 3 uur leesdienst, Geref. Gen», In Nederland, Jacob van der "Windtstraat 17, zondag 10 en 5 uur lees dienst. Het Leger des Heils, Baanstraat, zondag 10 uur Heiligingssamenkomst, 8,30 uur openltichtsamonkomst bij de Visbank, 7.30 uur Evangelisatiesamenkomst. Jehovah's Getuigen, Gemeente West, zaal Excelsior, üosthavenkade, zondag 5 uur openbare loespraak „Praktische liefde in een zelfzuchtige wereld" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur school der theocratische bediening on dienstvergade- ring. Gemeente Oost. Muziekzaal Volksge bouw, Schiedamseweg 12. zondag 5 uur openbare toespraak: „Verlichting van span ning in een gekwelde wereld" met aan sluitend bijbelstudie. Donderdag 7,30 uur school der theocratische bediening en d ie nstverg adering. 8.C.U., zaal Hoode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur samenkomst. Verschillende sprekers. verf van de vakman Eïndrachissfraal 28.Tel. 2755 HüocslTMt 4». W. 4153 Uw eerste rijles gratis: Van Hogendorplaan I77U BOVAG erkend Bij de lezers van dit dagblad zjjn er velen dte bij U kopen ab zjj O kennen. Met Uw ad vertentie wordt U bekend Maak daar gebruik van Vergroot ow omzet WIN NIEUWE KLANTEN VV UUUUV IIUUn 41.1. Ftoris dfc VijfSeldan-iM. Tel.8210 vraagt Hoog loon - 5-daagse werkweek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1