ROfflMM NIEUWSBLAD CCSA-kampioenschappen Vijfsluizen Geslaagd experiment van Vlaardingse padvinders GH.-Kiesvereniging maakte uitstapje naar Alkmaar Geslaagde zwemwedstrijden van Ned. Kath. Sportbond Jubileum-toernooi VFC had een sterke bezetting Cenferloze slijper Vlaardingse volkstuinders kregen fraai politie-embieem Jeugd van Zwaluwen deed in het weekeinde goede dingen District „Beneden-Maas" NPV heeft liuisvestingsmoeilijkheden Eerste prijs voor UVV-hejaardenkoor Organisatie bij WIK in goede handen AGENDA Vangstberiehten HERHALING INTERESSANTE BIJVERDIENSTE A1RET00L NEDERLAND N,V. Langzamer economische groei in Frankrijk verwacht Britse uitvoer handhaaft stijgende tendens Bejaarden naar het circus Burgerlijke Stand Hoofitafrateê&ïj» «a Sadulla: VLAAROSNGgN, Sm. Havwistrsst 1 - T«i. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 3 JULI 1963 biKtlu Tel Hit VLAARDINGEN j KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 650 Deelnemers uit alle provincies van ons land traden zaterdag op de Vpfsluizen aan voor de kampioenschappen voor Schooï-atletiek 1963. Dat men ditmaal de beschikking had gekregen over het Shell-complex bete kende voor de organisatoren een welkome steun, want de accommodatie leent zich nu eenmaal uitstekend voor een dergelijk evenement. Trouwens ook ons gemeentebestuur gaf blijk van belangstelling voor bet atletiek- feest der scholieren, want alle deelnemende scholen mochten een herin- neringsvaantje in de Vlaardingse kleuren en beschikbaar gesteld door de gemeente Vlaardingen mee naar huis nemen. Jammer was het daarom, dat de enige deelnemende Vlaardingse school, de Groen van Prinsterer-ulo er niet in slaagde de Vlaardingse kleuren met succes te verde digen. Verwonderlijk was dit niet, want terwijl de andere ploegen zich. na een aan tal voor wedstrijden geplaatst hadden voor deze finale, hadden de „Groentjes" deze eindstrijd bereikt zonder enige strijd. Er waren namelijk in hun groep geen andere gegadigden. En omdat de leerlingen van meester De Ronde zich wegens het nade rende eindexamen en overgang naar ho gere klassen niet aan hun studie wilden onttrekken, waren zij, ongetraind, niet 1 gen de anderen opgewassen. TOCH EEN VLAARD1NGS SUCCES Gelukkig zorgden de leden van de ROVS afd. atletiek, er voor dat de naam van Vlaardingen toch hoog werd gehouden. De organisatie van dit monster-toernooi was voorwaar geen makkelijke taak, maar mede dank zij genoemde functionarissen slaagde de wedstrijd-commissie erin. het evenement zonder veel storingen te laten verlopen. Dat er spanning genoeg was, valt te be grijpen. Vele deelnemers hadden een aan tal supporters meegebracht, die hun waar de bewezen bij de luide aanmoedigingen, die over het veld schalden en dan in het bijzonder bij de loopnummers. De techni sche nummers werden in een wat rustiger sfeer afgewerkt, waarbij vooral de grote sportiviteit opviel tussen de deelnemers onderling. Al met al werd deze dag een uitsteken de propaganda voor de moeder der spor ten, zoals de atletiek wel genoemd wordt. De CCSA (Centrale Commissie voor School-Atletïek)gesteund door de KNAU kan dan ook met grote voldoening op de2e dag terugblikken en wanneer de voorteke nen ons niet bedriegen zal vooral de KNAU op de duur winst boeken met het organiseren van deze wedstrijden. Want zonder twijfel werkt dit stimulerend op de jeugd, van wie er zaterdag vele blijk ga ven talent te hebben voor verschillende on derdelen van de atletiek. DE UITSLAGEN Nadat 's morgens de afdelingen III en IV strijd hadden geleverd dit waren de leerlingen van de Nijverheidsscholen (afd. IV) en van de ULO-scholen (afd. III), waren in de middaguren de kandidaten van de afdelingen I (voortgezet Hoger en Middelbaar Onderwijs) en II (Kweekscho len) aan de beurt Jongens en meisjes streden afzonderlijk om de hoogste eer, die tenslotte te beurt viel aan: Meisjes: Afdeling I: I Servian Lyceum Sittard 35 pnt.; 2 St. Gertrudes Lyceum Rosendaal 35 pnt. Jongens: Afdeling I: 1 Rijks HES Amersfoort 69% pnt.; 2 Chr. Lyceum Zwol le 67 pnt. Afdeling II: Meisjes: I Nieuwe Rolleka- te Deventer 9 !ipnt; 2 Rijks Kweekschool Apeldoorn 8% pnt Jongens: 1 Bisschoppelijke Kweekschool Oudenbosch 25 pnt; 2 Rijks Kweekschool Apeldoorn 20 pnt. Afdeling UI: Meisjes: 1 Boddekamp Ulo Enschede 53 pnt.; 2 Fatïma Ulo Hengelo 52 pnt. Jongens: I Vlo KerkfiChoten Apeldoorn 64% pnt; 2 Borren Ulo Enschede 59% pnt. Afdeling IV: Mesjes: 1 Nijverheids school voor meisjes Deventer 10 pnt,; 2 Dr. Brouwemehool Twello 5 pnt. Jongens: 1 Wilhelmi naschool Hengelo •16% pnt.; 2 St. Tarciciusschool Ouden bosch 12% pnt. De puntentelling werd gebaseerd op het aantal deelnemende ploegen per afdeling en omdat dit kennelijk een hele rekenarij was, duurde het aan het einde van het evenement nog al even, voordat CCSA- voorzitter, de heer P, M. Beijen, de prijs winnaars bekend kon maken. Hij nam graag de gelegenheid waar om de wethouder van onderwijs en jeugdzaken, de heer H. K. van Minnen, die met zijn echtgenote het laatste deel van het atle- tiekfestijn meemaakte, te danken voor de gastvrijheid, die de atleten ditmaal Vlaardingen hadden ondervonden. Natuur lijk werden ook de jury- en commissiele den niet vergeten, terwijl een bijzonder woord van dank uitging naar de heren M. Hoogerwaard en P. Leeuwis van de ROVS. Het experiment van het District „Bene den-Maas" van de Nederlandse Padvin ders om op herhaald verzoek een instuif te houden in Vlaardingen Is alleszins ge slaagd gebleken. Ondanks de voortduren de regeval, waren zaterdagavond velen naar de Pandvindersboerderij ..Huis ten Merwe" aan de Broekweg, gekomen om daar eens gezellig van gedachten te wis selen. Er waren afgevaardigden van de groepen: „Marnix van St, Aldegonde", „De Geuzen" (Zeeverkenners;, „Prinses Irenegroep", „Willem de Zwijger" en „Prins Maurits", waarvan de beide laat ste tot de christelijke groepen behoren- Verder was er een vertegenwoordiging van de „Karei Doormangroep" uit Maas sluis. De Districtscommissaris, Oubaas J. H. van Driel bleek verhinderd te zijn om de gehele avond aanwezig te zijn. Niettemin was er voldoende belangstelling van de zijde der leiders. De assistent-Districts commissaris, Oubaas J. Boerdam en Oubaas J. Breederveld zagen hoe de pad vinders plezier hadden van hun eigen idee om een dergelijke instuif te houden. De Akela, mej. A. Ringlever zorgde voor de consumpties en gezeten op krukjes en bij het licht van olielampen voelden de be zoekers zich best thuis in de gezellig in gerichte boerderij, waar de padvinders- sfeer zich uitstekend liet gelden. Er ontstonden prettige contacten, vooral tussen de leidinggevenden van de diverse groepen. Verscheidene ideeën werden, be sproken, zoals het mogelijk houden van een cursus of Iets dergelijks. terdag was men voor het eerst te gast bij groep 3, oftewel Prins Maurits", een boerderij, die wel wat afgelegen ligt, maar die zich overigens uitstekend leent voor het houden van instuifavonden. Zaterdag behaalde het UW-bcjaarden- koor op het derde nationale Glasstadzang- coneours te Leerdam een eerste prfjs, mei 325 punten. De prijs een zilveren beker beschikbaar gesteld door de directie van Leerdams Glasfabrieken, zal nog worden nagestuurd; de beker moest hoe van een inscriptie worden voorzien. Ofschoon het koor uit Vlaardingen pas om vier uur aan de beurt was, vertrok ken de zangers en zangeressen met twee bussen al om negen uur uit Vlaardingen. In de allerbeste stemming werd via Rot terdam, Boskoop, Woerdem en Harmeien naar De Meem gereden, waar koffie met gebak werd gebruikt. Na een mooie rond rit via Utrecht en De Bilt werd in Leus- derheide de meegenomen lunch verorberd. Hier maakte één van de UW-bestuursle den de winnares bekend, wier ingezonden naam van het geldpotje van het zangkoor bekroond werd. Uit 31 ingestuurde namen werd gekozen „Een zonnestraal in blijde en droeve dagen". De gelukkige winnares mevr, J. van der Snoek, bewoonster van de bejaardenflat aan de Burg, Pruissingel, kreeg een zilveren lepeltje, Na dit gezelli ge oponthoud ging het via Utrecht en Via- nen naar Leerdam. Het koor kreeg gele genheid in te zingen en daarna kwam bet optreden in de mooie zaal van de glasfa brieken, „De Glashof', In de allerbeste stemming werd de te rugtocht begonnen en na een. korte pauze te Gorincbem. waar nog een kopje koffie werd aangeboden kwam het gezelschap ongeveer zeven uur in Vlaardingen aan. Dat het uitgaan nog niet afgelopen is voor de leden van het koor en die van de UW-sociëteit hoorden wij van een der be stuursleden. Dinsdag zal cr een tocht wor den gemaakt via Gouda, Utrecht, Loos- dreeht en Monnikendam, waar geluncht wordt, naar het Zuiderzeemuseum, te Enk huizen; op de terugtocht volgt dan als sluit stuk van de dag het diner te Amsterdam, Om half tien. hoopt men weer terug in Vlaardingen te zijn. De buisvestmgsgeschïedenis van het Dis trict „Beneden-Maas" van de Nederlandse Padvinders is het grote zorgenkind, waar men in Vlaardingen mee te maken heeft. Voor iedere welp, verkenner, voortrekker en leidster of leider vormt de Inhoud yan padviderstwet en -belofte, het richt snoer voor het padvinder-zijn. Bezinning op de betekenis van belofte en wet voor hur- spel blijft voortdurend noodzakelijk. Daarvoor is het echter nodig, dat men ruimte heeft om zich in te kunnen bewe gen naar behoefte. Maar, lang niet altijd Is dit het geval. De zeven groepen, die samen het dis trict „Beneden-Maas" van de N.P.V. vor mer. zullen er heus geen bezwaar tegen hebben om in één groot padvinderscen trum ergens in Vlaardingen. hun bijeen komsten te organiseren. Zelfs is er in pad vinderskringen sprake van om een derge lijk „Centrum" te bouwen in de omgeving van de padvindersboerderij „Huis ter- Merwe", gelegen aan de Broekweg. Het is nog geen nee, maar ook nog geen ja, zo- Het ligt in de bedoeling om ongeveer J dat men in ieder geval nog 50 procent kans viermaal per jaar een instuif te houden, I heeft om een dergelijk ideaal te kunnen, maar dan steeds o een andere plaats. Za-1 verwezenlijken. Onder grote belangstelling, ook van een aantal hoge autoriteiten, waaronder de bisschop ran Rotterdam, mgr. M. A. Jan sen, zijn zondag in het Kolpabad de na tionale zwemkanipio«nschappen 1963 van de LAZ (landelijke afdeling zwemmen) van de Nederlandse Katholieke Sportbond gehouden. Er werd gezwommen in het 50-meter buitenbad, onder vrij gunstige weersomstandigheden. An het zeer lijvige Het tweede toernooi van het jubilerende VFC, ditmaal voor A-junioren is wederom een. groot succes geworden voor de actieve juniorcommissie der geel-zwarten. 's Mor gens nm half tien ontving voorzitter M. van Santen de leiders van de diverse elf tallen, waarna om precies 10 uur het start signaal weerklonk voor een groot aantal wedstrijden, die pas om half zes hun ein de vonden. Vooral in de eerste afdeling was de strijd hevig en jammer genoeg deden zich in de eerste wedstrijd een paar incidentjes voor, die de stemming op het toernooi dreigden te bederven. Maar ge lukkig waren de bestuursleden verstandig genoeg de zaak de wereld uit te helpen en toen in de middaguren het zonnetje ook nog om de hoek kwam kijken, werd het een groots voetbalfeest met voor de vele toeschouwers tal van goede wedstrijden. Voorzitter M. van Santen kon aan het einde van deze dag dan ook met vreugde spreken van een geslaagd evenement, "waarvoor hij in de eerste plaats zijn eigen juniorcommissie in het zonnetje zette. Voorts dankte hij de heren scheidsrech ters, die het beslist niet makkelijk hadden en de EHBO. die zich gelukkig kon beper ken tot het behandelen van kleine blessu res. Daarna waren het de gelukkige aanvoer ders, die „op het matje" werden geroepen MAANDAG Luxor, 8 uur: De nacht van de adelaar (18 Excelsior, 8 uur: PrósuitreiKmg fcleurwedsinjd Vlaard. Drankweercomite. DINSDAG Luxor, 8 uur: Wie bent u, dr. Sorge.. Stadsgehoorzaal, 8 u Boeven incognito <a.ï.). Geopend: Apotheek Walrave. Schied.weg 14, telefoon 2093. om hun prachtige bekers in ontvangst te nemen. Dit waren respectievelijk: Afdeling 1: 1 ADO, 2 Hermes DVS. Afdeling 2: 1 RVC, 2 Fluks. Afdeling 3; 1 Hoogvliet, 2 DJS. De heer H. van der Hoek, bestuurslid van ADO dankte ten slotte VFC voor de prettige ontvangst en bood de heer Van Santen ter onderstreping van zijn woor den een prachtige barometer aan voor de bestuurskamer. Bovendien werden door DJS, Hoogvliet, SHS en Cromvliet vaantjes aangeboden aan de gastheren, die met de ze geschenken bijzonder waren ingenomen. programma werd door ongeveer 250 zwem sters en zwemmers van vijflien vereni gingen deelgenomen. De organisatie van deze kampioenswedstrijden was bij het J laardingse RK WIK in uitstekende han den; de wekenlange voorbereidingen heb- bafn hun doel niet gemist. De heer W. Bruggeling had als voor- starter de gang van zaken goed m dc hand, zodat het programma van twintig nummers wat voor de jury 76 starts betekende in minder dan vier uur kon worden afgewerkt Deze wedstrijden, die tevens een voor selectie vormden voor een internlandont- moeting met Frankrijk, Oostenrijk en Duitsland, op 22 september, hebben ook voor de organiserende vereniging WIK goede resultaten opgeleverd. Tramster *t Mannetje kan best tevreden zijn over haar pupillen, die voor twee tweede en twee derde plaatsen zorgden. Janny Suyker werd tweede op de 50 meter vlinderslag vooi dames C. en L. Bracco Gartner op de 1D0 meter vlinderslag heren A en B. Een derde plaats bezetten W. Verdel en Trudi Steenhorst, resp. op de 50 meter vrije slag en de 100 meter schoolslag voor dames C. Praairapport van hedenmorgen: VI. 16. thuisvarend; VI. 70—40 kantjes; VI. 78—17 kantjes; VI. 79—50, nog 40 netten; VI. 85—17; VI. 89—90, nog 30 netten; VI. 103, thuisvarend; VI. 19035; VI. 199—70, nog 25 netten. Marktberichten. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor; vleetharing klein f84—f 98, idem zout f44, idem groot £82—f67. Aanvoer VJ. 114-33 last. de TOVERKRACHT van de REKLAME Voor nette dame of heer aangeboden door verkoop in avonduren. Vakkennis niet vereist, adressen, en fotomate riaal worden verstrekt. Solli citaties telefoon 010 - 34081 of brieven R.H., Heemraadsstraai 38 b te Botterdam. INDUSTRIEWEG 17—19 - VLAARDINGEN vraagt voor spoedige indiensttreding Mondelinge sollicitaties aan bovenstaand adres Wel is het een feit, dat de Willem de Zwijgergroep het meest met de moeilijk heden te kampen heeft Deze padvinders hebben namelijk hun gebouw aan de Schie- dansesijk te Vlaardingen, maar mogen hun verzamelplaats niet betrekken, vanwe ge de werkzaamheden aan de bouw van da Benelux-tunnel. De Beneiux-N.V, is echter niet ongene gen, want het zorgt voor de financiën om een ander gebouw te kunnen plaatsen. Maar ondanks talloze gedane suggesties is het nog niet mogelijk gebleken om grond daarvoor ter beschikking te krijgen. Ge dacht was o.a. aan een plaats achter de Chr, Hu ishoud-en Industrieschool nabij de Van Hogendorplaan, maar het „Stede- bouwkundig-schoon", zou er door in ge vaar kunnen komen. Ook verscheidene an dere suggesties leverden geen enkel re sultaat op. Deze groep is thans gedwongen om de bijeenkomsten te houden bij één der lei ders, maar dit is een onhoudbare toe stand, die van nadelige invloed is. De sieer is niet zoals gewen3t en dit heeft lot gevolg, dat leden, van deze groep naar een andere groep, „overlopen" of bet pad vindersbijltje er bij neerleggen. Het ziet er naar uit, dat dit een probleem gaat wor den van vrij langdurige aard. Bij de leiding van het district „Beneden- Maas" van de N.P.V. leeft weliswaar de hoop, dat er spoedig verbetering komt in deze situatie, maar erg optimistisch is men nog niet Men zou zo graag willen, dat de plaatselijke overheid zich wat meer moeite zou getroosten om een oplossing -oor het urgente probleem te bewerkstel ligen. Ook voor de N.P.V. ligt er een taak in het aankweken van maatschappelijk ver antwoordelijkheidsgevoel bij de jeugd. Maar, deze taak kan alleen vervulv worden als er gelegenheid voor wordt geboden en daarom „smeekt" men in Vlaardingse padvindersbringen als het ware om een huisvesting waar padvinders recht op heb ben. De 38 leden van dc Christelijk Histo rische Kiesvereniging te Vlaardingen, die zaterdag een uitstapje hebben gemaakt naar Noord-Hol land, lieten hun goede hu meur door het triestige weer niet in de war sturen. Integendeel, het is een bij zonder geslaagde en gezellige dag gewor den, die men wellicht niet gauw vergeet. In het Christelijk Verenigingsgebouw „Waakt en Bidt" werden de leden ont haald met een Alkmaarse traditie, name- tilk beschuit met kaas. Gezamenlijk werd door bet hart van de stad een wandeling gemaakt, waarbij diverse bezienswaar digheden de aandacht trokken van de Vlaardingers. Bijzonder interessant was het bezoek aan de Grote Kerk. De vaste organist piet Kee was juist met vakantie gegaan, maar zijn vervanger, een jonge organist was aanwezig en liet prachtige klanken horen op het beroemde orgel (1723). In dit gebouw bevindt zich tevens het oudste Jn een vergadering van de hoge raad voor het vierde economische plan van Frankrijk (1962 tot en met 1965), die werd bijgewoond door de minister van financiën, heeft de commissaris-generaal voor het plan, Pierre Massé, verklaard dat het gevaar van inflatie nog steeds aanwezig is en dat het een gevolg is van de uitzonderlijke stijgingen van inkomsten en prijzen. De hoge prijzen bedreigen het handhaven van een economische even wicht en de economische groei in de naaste toekomst. De economische groei zal dit jaar In Frankrijk iets trager ver lopen, vooral wat betreft ds investeringen op produktiegebied. De heer Massé schat de toeneming van de particuliere investe ringen voor dit jaar op 5-1 procent, waar van slechts 2 procent betrekking heeft op produktieve investeringen. De brutoproduktie zat vermoedelijk met 4.7 procent stijgen vergeleken met 6.3 pro cent in het afgelopen jaar, waardoor een gemiddelde zal ontstaan van 5.5 procent, zoals in het plan was voorzien. Het Britse Ministerie van Handel heeft bekend gemaakt dat de uitvoer in de pe riode januari-mei van dit jaar is gestegen vergeleken bij de overeenkomstige perio de van 1982. De invoer is eveneens geste gen; het maandgemiddelde voor april en mei lag 4 procent hoger dan in het eerste kwartaal van dit jaar. Een groot deel van de toeneming van de uitvoer is te danken aan de versche pingen naar West Europa, vooral naar de EEG-landen. In april cn mei was de uit voer naar de landen van de Gemeenschap pelijke Markt 4 procent hoger dan in. het eerste kwartaal van 1962. Vooral de uit voer naar N.ederland en Belgiz nam toe. In.de afgelopen twee maanden steeg de uitvoer naar de landen van de Europese Vrijhandelsassociatie met 3 proeent ten op zichte van het eerste kwartaal. (Dit was het gevolg van een stijging, van de uit voer naar Zweden die in het afgelopen jaar slechts zeer langzaam was gestegen). De uitvoer naar de rest van West Euro pa, die in de tweede helft van 1962 zeer sterk was gestegen, maar in het eerste kwartaal een weinig terugliep, nam ver der af. De stijging van de invoer betrof voor namelijk levensmiddelen, tabak en brand stoffen, De invoer van industriële grond stoffen liep in de eerste maanden van dit jaar terug, maar het ministerie van han del is van mening dat hier thans een ein de aan is gekomen, Daar tegenover staat dat de invoer van fabrikaten in april en mei hoger was dan in het eerste kwartaal Dc aankopen jn West Europa stegen met 5 procent; de stijging van de aanvoer uit de EEG en de EFTA-landen was vrijwel gelijk. orgeltje van Nederland en vanzelfspre kend, dat ook dit instrument dat dateert uit het jaar 1511, met een bezoek werd vereerd. De voorzitter van de afdeling Alkmaar van de C.H.-kiesvereniging, de heer H. Verdoes, die tevens lid is var de Provin cial e Staten hield een toespraakje, waarin hij net C.H.-standpunt naar voren bracht en sprak enkele opwekkende woorden dienaangaande. Alhowel hij geboren Rot terdammer is, tekende hij de mentaliteit van de bevolking van Noord-Holland. Dat de C.H. aldaar een bloeiende groep is, bleek uit de woorden van de heer Ver does, die zei, dat het aantal leden steeds meer toeneemt. Later werd nog een rondvaart door de dienaangaande. Alhoewel hij geboren Rot- men een moot gezicht had op het Waag gebouw. dat dateert uit de veertiende eeuw. Via Zandvoort, waar men de uitkijk toren beklom, werd de reis langs de kust strook naar Vlaardingen ondernomen. Alkmaarse grachten gemaakt, vanwaar uit mevrouw L. C. Bot-Don, de heer W. Wiegers en de heer M. Mooy (plaatselijk c.h.u.-voorzitter, zorgde er voor, dat men tijdens de reis aangenaam werd bezigge houden. In de reeks ontspamningsevenementeo die door de Stichting Vlaardingse Bejaar denzorg voor haar leden worden georgani seerd, is nu ook het circus gekomen. Van 15 tot en met 17 juli bezoekt het circus BelliStrassburger (na het succes van twee jaar geleden een goede oude be kende voor Vlaardingen) opnieuw onze stad. Öp het voormalige feestterrein aan de Broekweg zal dan een programma wor den vertoond met een aantal attracties die directeur Harry Belli meebracht van rijn onlangs beëindigde toernee door Zuid- Amerika. Belli's echtgenote, mevrouw Elly Strassburger, zal met baar prachtige ras paarden weer de ouderwetse hogeschool presenteren die een voornaam onderdeel vormt van elk goed circusprogramma. De directeur zelf heeft 2ijn sensatienummer met de tijger te paard een aantal ver beteringen doen ondergaan die de kenners van deze moeilijke dressuur opnieuw m verbazing brengen, In overleg met de directie van het circus is de Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg er in geslaagd, tegen aanmerkelijk ver minderde prijs beslag te leggen pp een aantal gereserveerde plaatsen voor de mid dagvoorstelling (aanvang drie uur) van dinsdag 16 juli. Liefhebbers voor deza kaarten kunnen ze donderdagochtend van tien tot twaalf uur afhalen in het sociëteits gebouw, Emmastraat 41. De kaarten wor den uitsluitend afgegeven op vertoon van het bewijs van lidmaatschap van de stich ting. Indien er voor het circus evenveel animo is als voor de bustochten op 6 en 14 augus tus naar Breda, belooft het voor onze Vlaardingse bejaarden een geanimeerde middag te worden. De negen bussen die voor de tocht paar Breda gereserveerd waren, zijn namelijk voor beide dagen volledig uitverkocht. Zowel op 6 als op 14 augustus begint de reis naar Breda om één uur bij het so ciëteitsgebouw in de Emmastraat Er zal die dag om half een ook een bus gereed staan bij het flatgebouw en bij het voor malige raadhuis van Vla ardinger-Ambacht. De commissaris van politie te Vlaardin gen, dr. C. N. Peyster, die zaterdagmid dag een officieel bezoek bracht aan het tuinencomplex aan de Zuidbuurtseweg van de Vereniging van Volkstuinders Vlaardin gen, |s niet met lege handen gekomen. Binnenkort zal aldaar worden begonnen met het plaatsen van een verenigingsge bouw in het complex, waar tentoonstellin gen en lezingen kunnen worden gehouden en waar tevens vergderingen zullen plaats hebben. Het fraaie embleem van de gemeentepo litie te Vlaardingen, overhandigde rie heer Peyster aan de voorzitter van de vereni ging, de heer H. Bagchus, De commissa ris noemde het een ambitieus plan van de volkstuinders om een gebouw te plaatsen op het complex, waar bovendien gelegen heid zal zijn om allerlei goederen in op te slaan, waaraan de volkstuinders nu. een maal behoefte hebben. Hij sprak de wens uit. dat de bouw een vlot verloop ztu krij gen. De heer Bagchus toonde zich bijzonder verrast met net geschenk en beloofde de heer Peyster, dat het embleem een ere plaats zou krijgen in het nieuwe gebouw, zodra dit gereed zal zijn. Tevoren had de heer Bagchus aan me vrouw Peyster een fraaie ruiker bloemen overhandigd als welkomstgeschenk aan het complex. Oorspronkelijk zou de heer Peyster het bezoek met zijn echtgenote reeds m 1982 hebben gemaakt, maar dit moest toen weden uitgesteld. De ontvangst vond plaats in het tuin huisje van de heer J- Karnaat. die voor zitter is van de commissie van toezicht van de vereniging. Een fraai huisje, dat zeker als voorbeeld kan dienen voor de volkstuinbczitters.die nog niet aan een dergelijk huisje toe zijn. Het officiële bezoek droeg overigens een volkomen ongedwongen karakter; alles- ging er zeer gemoedelijk aan ton., zoals b-v. de rondwandeling, die het gezelschap maakte door het complex, waar verschei dene „tuinhuisbezitters" onverwacht be zoek kregen van de commissaris en zijn echtgenote. Gezien de afgelopen strenge winter, was de stand van het gewas op het com plex er uitstekend aan toe. Verscheidene tuintjes zagen er bijzonder geriefelijk uit en het geheel had een goede indnik, Dui delijk bleek, dat de smaken van de vólks- tuinders nogal uiteenliepen, maar dit gaf overigens wel wat charme aan de omge ving, waar uiteraard van uniformiteit geen sprake is. Iedereen, die een tuintje ter beschikking heeft mag dit naar eigen idee indelen en dat is wel zo prettig. De heer Peyster merkte nog op, dat hij het houden van een volkstuin zag als een bijzonder nutligc en zinvolle vrije-tijdsbe steding. Geboren: Edwin W. z.v. W. M. van Loo- pik en A. H. Bonman; Leonardos z.v. L. H. Schoonbrood en W- C. de Wolf; M&riska. d.v T. Koppenhagen en S. J. M, G. vgn Grootveld; Franciscus L. J, z.v. J. J. Zwa nenburg en P. H. L. Vogelezang; Antoi nette M. d.v. A. Bollen en M. G. Mpntje- werff; Kurd H. z.v. C. Romein en F. Kau- wenburgh. Ondertrouwd: W. de Bruin, 24 Jr. en H. v. d. Werke, 22 jr.; L, M, in 't Hout, 19 jr. en J. J, Mëulstae, '18 jr.; J. JCostense, 25 jr. en W, van Bueren, 20 jr.; W. F. Meijer, 30 jr. en M. van Waalwijk van, Doom. 24 jr.'; G. Olivier, 24 jr. en J. Kor sten, 21 jr.; J. M. Scheffers, 31 jr. en J. M- Landman, 32 jr.; J. C. M. Wil] ars, 27 jr. en E. L. van Heel. 20 jr.; H. J. Brugmans. 26 jr. en S. Regard 20 jr.; P. A. J. Meul- dijk, 23 jr. en. A. E. Boon 22 jr. Gehuwd: G. van der Kroef, 40 jr. en M. Beintema, 38 jr.; E. Michawitz. 28 jr. en A. L, M. van der Raaf. 19 jr.; E. C W, Prein. 21 jr. en F. Kooijman, 22 jr.; T. M. Poet, 24 jr. en M, C. H. den Houting. 25 jr.; W. J. Janssen, 27 jr. en H. Kinds, 20 jr.: J. Bes, 23 jr. en E. F. van Rijs- wyk, 17 jr.. J. E. Stelloo, 26 jr. en M, Hoppe, 23 jr.; G. Schotman, 25 jr. en H. Baks, 19 jr.: W. B. Taylor, 23 jr. en F, Sanders, 23 jr. Overleden: H. J. A. van Eijk, 74 jr. Zaterdagmorgen om half negen vertrok ken twee d-elftallen van de voetbalvereni ging Zwaluwen per trein naar Maassluis nm daar na per veerboot de Nieuwe Wa terweg over te steken naar het eiland Ro zenburg. Daar werd deelgenomen aan een toernooi georganiseerd door de voetbalver eniging Rozenburg. Deelnemende vereni gingen waren behalve de organiserende Piershlll, Spijkenisse en Zwaluwen. Onder ideale weersomstandigheden en door een prima organisatie hebben de jon gens een heerlijke dag gehad en bij het naar huis gaan konden ze vol trots twee prijzen bewonderen die hun door de voor zitter van dc v.v. Rozenburg waren over handigd. Het eerste elftal van Zwaluwen kwam met 7 punten uit vier wedstrijden op ge lijke voet met Spijkenisse. maar door een beter doelgemiddelde legden de Vlaarding se jongens beslag op de eerste prijs. Het tweede elftal wist met zes punten uit vier wedstrijden de tweede prijs te veroveren; hier werd Spijkenisse eerste. Zaterdagmiddag vertrokken nog twee- d- elftallen naar Rotterdam om daar deel te nemen aan een toernooi, georganiseerd door TOGR. In poule A waarin Neptmms Zwart-Wit, TOGR en Zwaluwen vertegen woordigd waren, viel na het nemen fran strafschoppen de Zwaluw en-jeugd net bui ten de prijzen. In poule B. waar naast wa- lmven de verenigingen DHZ, Sho en Zwart wit meespeelden, deden onze stadgenoten het beter en namen een tweede prijs mee naar huis. Al met al een heel mooi re sultaat voor de Vlaardingse Vogeltjes.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1