ram IEUWSBLAD Dient in feite 't Broersveld niet vijf meter breder te worden? Rebouwingsplan zeker gewenst Excelsior's cricketteam verloor van SCHC GOEDE BIJVERDIENSTE AGENT/BEZORGER „Het Singelkwartier" vertrok na een uur vertraging naar „Welgelegen" Burgerlijke stand ips AKELA SCHNF.LLER WELDRA NAAR JAMBOREE IN' ATHENE Schiedam met 10-1 voor bovenste plaats uitgeschakeld „ZEG NOl! ZELF Uit het politierapport DWS-jeugd twee weken xiit kamperen AT <r? AAR. ANNEER EEN DODE LETTER Duiven van ..De Union" vlogen vanuit Orleans Kwartiermakers voorop Broersvöid vanaf d© Uit het politierapport Vakanties temmingin Bad Groenoord ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 22 JULI 1963 Hoo f dm gen tsehzp en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 htrn bcsiHfinjTelefoon 11.16 41 KLACHTEN OVER BEZORGING 18,30 tot 20 uur: tel. 67292. SCHIEDAM ROTTERDAMSEDIJK 232 c KETHEL H. J. Kempers, Perenlaan 30. Een oud. dertig jaar geleden onbewoon baar verklaard huisje aan het Broersveld. eigendom van slager Poot en staande vlak tegenover diens winkel, is aanleiding ge weest tot een raadstuk van enige omvang, ui. het antwoord van de commissie van beroep uit de gemeenteraad op een be roepschrift van de heer Poot tegen de gemeentelijke beslissing, dat hij zijn ver bouwingsplannen t.a.v. het oude huisje niet volgens plan mag uitvoeren- De com» missie van beroep stelt formeel het col lege van B. en W. in het gelijk: volgens de bestaande voorschriften mag op de plaats van het smalle pandje geen nieuwbouw plaats hebben, Wel mag liet bestaande gebouw in de huidige vorm worden onder houden en gehandhaafd. De commissie van beroep wijst er op, dat slechts inge val het pandje kan worden beschouwd als een onderdeel van een groter geheel, nl. »ls een r.bij een tinkel onmisbare ber- plaats" een afwijking van de bepalingen der Bebouwingsvoorschriften mogelijk is, mits deze afwijking geen afbreuk doet aan het door de verordening beoogde karakter van de omgeving. Inmiddels heeft dan een der plaatselijke bladen, t.w. de „Schiedammer", kunnen Een breed oliespoor liet op de Singel een autobus van de RET achter. De olie- pomp was defect en de bus werd op de Koemarkt uit de dienst genomen voor re paratie. De Gemeentereiniging kwam in actie om de oliesporen onschadelijk tc maken, maar inmiddels hadden zij enkele slip. en valpartijen en zelfs een aanrijding veroorzaakt. Een inbraak is gepleegd bij de Distil leerderij Wenneker aan de Schie 98. Een dief verschafte zich toegang door inklim- ming via bet raam van de emballageafde ling. Vandaar kon hij in de fietsloods on het kantoor komen. Drie bureaus weiden opengebroken en een bedrag van f 168,50 plus 6 postzegels van 12 cent werden ont vreemd. Een bromfietsrijder, de 17-jarige R-/W.P. v. D. is gevallen bij het aanrijden van een jongen, die de Nieuwe Haven overstak. Hij kreeg een hersenschudding en is via de Dr. Noletstichting naar zijn woning vervoerd. De voetganger kreeg geen let-1 s el. De jeugd van de handbalvereniging DWS gaat, a.s. zaterdag op reis naar het Drentse plaatsje Roden, waar men twee weken lang te gast zal zijn op een kam peerboerderij Er gaan 42 personen met de bus mee, die zaterdagmorgen om half acht bij het Postkantoor zal vertrekken. Op het programma staan niet alleen tafel tennis-, badminton- en volleybalwedstrij den. maar bovendien worden twee wed strijden handbal georganiseerd en wel in het kader van de VW-activiteitnn te Ro den. Een jeu ga-damesteam en een jeugd- herenteam zal dan, verwacht wordt. laten »icn, dat DWS een vereniging is met goede handballerS(sters). Uiteraard zullen ook wandeltochten en fietstochten gehouden worden, terwijl zelfs een modeshow niet zal ontbreken, evenwel met geïmproviseer de kleding. De handbalwedstrijden wor den 31 juli gespeeld tegen „Vlugheid en Kracht" uit Groningen. De DWS-jeugd hoopt twee weken lang in Roden te blij ven, waai ze op zaterdag 10 augustus zul len terugkeren en alle aandacht weer ge richt zal worden op hel verharde oefen- veld. dat dan weer in gereedheid zal moe ten worden gebracht. maandag Musis Sacrum, 8 uur: Schiedam '59. woensdag Musis Sacrum, 7 uur; Soc. de Vrijheid, soos- avond. DONDERDAG Kleine Conflance, 8 uur: Bi Ij art-wedstrijden. FILMS Monopole Theater: maandag, dinsdag, woens dag 2 en 8 u.: GueriUastr(jd in de rimboe, (14 j.); donderdag 2 cn 8 uur: Donker Parijs (18 2-)- Passage Theater; t.m. donderdag 25/7 dag. 2 en 8.15 uur: zat. en zondag 24.15—7—9.15 U.: Jerry als loopjongen (a.I.). stedelijk museum „Kunst uit Nieuw-Guinea", expositie uit de verzameling van Peter Kohier te Ascona. „Schiedam het nieuwe station aan de oude lijn", spoorwegtentoonstelling over hoe het Het' museum is geopend van 10 tot 5 uur dagelijks en van 12.80 tot 5 uur zondags. BIBLIOTHEKEN dagelijks) Gemeentebibliotheek, Lange Haven 131, maan dag 7—dinsdag 'J-.su«.30 en J—C.2U; woensdag 9-30—4.30; donderdag 8.30— 12.3U; vrijdag 9.30—4,30 en 7—83U; zaterdag 330- 430 uur. fcorentxkum maandag 1430; woensdag 7—9: vrödag 1—430. zaterdag 9—1238 uur Dr. wibwrtpleln 129; maandag i—9; dinsdag 1—430; woensdag, alleen jeugd. 2—4, alleen volwassenen, 70; donderdag 930—12; vrij dag 7—8 volwassenen en 78 uur jeugd. Jeugdbibliotheek, Westmoknstraat 26, dinsdag 330—5; woensdag 2—4; vryaag 33i>—5 en 7 —8; zaterdag 1—4 uur. (mei tot oktober 9— 12.3(1 uurl Kohnstammschool, Fahrenheitstraat 4, alleen jeuga. maandag 330—5: vnjdae 330—0 uur Leliestraat 10: woensdag 1—4. volwassenen en jeugd, 7S3U alleen volwassenen; zaterdag 14 uur. volwassenen er Jeugd Schiedamseweg 26; dinsdag 25. alleen vol wassenen; vrijdag 25 uur, volwassenen en Jeugd. meedelen dat de heer Poot het probleem zelf al heeft opgelost, door het pandje over te doen aan de heer Van Doorn, die een winkel in aardewerkartikelen heeft in ht aangrenzende perceel. Een ander blad is met deze mededeling het Rottórdamsch Parool „De Schiedammer*' gevolgd, zelfs t.a.v. het onbegrip, dat het blad aan de heer Poot in de mond legt als hij zijn ontwerp voor een vervanging van het oude krotje laat zien: „Zeg nou zelf, is dit niet vee! mooier dan dat ding dat er nu staat? Maar ik ving bot. Het moest zo blijven. Het voldeed niet aan de gestelde voorschriften..*' „Inderdaad, onbegrijpe lijk!" zegt ..De Schiedammer", maar even te voren heeft het slager Poot de verkla ring laten geven: Een straat met mooie winkels trekt mensen ,e.n dat is gunstig da de Gemeenteraad er indertijd ove rigens in opdracht van Schiedams burge rij ook over gedacht, toen zij de Bebou wingsvoorschriften voor het Broersveld vaststelde. De weg, die de heren Poot en Van Doorn thans inslaan, is de weg die tot verbetering van de bebouwing Ier plaatse leidt. Nu komt'er niet een nieuw onogelijk pandje op de plaats van het krotje van nog geen 3'A meter breed dat thans ver dwijnen zal- Ondertusseri heeft de commissie van beroep In haar advies aan B. en W. een ander punt aan de orde gestelek dat vér uitgaat hoven het onderhavige geval, dat hiermee wel is afgedaan, nl. de vraag of de vigerende Bebouwiiigs- voorschriften nog wel voldoen aan de op vattingen, die men thans koestert ten aanzien van. de verdere ontplooiing van het stadsdeel, waarvan het Broersveld deel uitmaakt. De commissie stapt hier dus terecht af van het formele en jurï- dische gelijk. Zeker, er zijn ook binnen deze voorschriften nog wel uitwijkmoge lijkheden en de eigenaar van het pand heeft er een van. ontdekt. Maar er is een andere kwestie. Wij hebben ons afgevraagd, aldus de commissie van beroep, „of de sledebouw- kundige ontwikkeling, zoals deze is neer gelegd in de Bebouwingsvoorschriften, nog wel leeft in. de kringen, van het gemeente bestuur. Wanneer hieromtrent twijfel is gerezen, komt men onmiddellijk tot de volgende vraag, nl. of het wel juist is de burgerij te binden aan een bebouwings plan, waarvan aannemelijk is, dat het niet in die vorm tot uitvoering zal komen", Met andere woorden: is de commissie van beroep bij het uitbrengen van haar con clusie niet dienaar van een dode letter? Het pleit voor het levende inzicht der he ren commissieleden, dit punt aan de orde te stellen, al kan dit dan op dit moment niet formeel geschieden. Zij hebben hier mede aan de orde gesteld de herziening van het ontwikkelingsplan voor dit stadsge bied, dat in feite wat vergeten daar ligt. terwijl de rest zich in tomeloze haast ont wikkelt. Wij onzerzijds, vooruitlopend op de herziening van de Bebouwingsvoor schriften. vragen ons af of niet doelbewust moet worden gestreefd naar een verbre ding van het Broersveld. met een op-, schuivjng van de rooilijn aan de westelijke zijde. Schiedam zou er een waardevolle winkelstraat door winnen. De p.v. „De Union" heeft 20 juli deelge nomen met 172 duiven aan een wedvlucht vanuit Orléane, a ie tand 480 km. Gelost werd om 7 uur. Aankomst eerste duif: 15.42.45. Laatste prijsduif 19,0936. Uitslag: A. Heeren I 2 5 11 18; Th. Stieber 3; A. Broeders 4 6 14 16; W- Kerkhof f 7 10 12 22 25 27; D. v. d. Schalk 8 9 20 21; C. Zantboer 15 23; Th. Dmvenbode 17; C, Verlinde 18 19; J. Brands 24; J. Pijpers 26; J. v Rossen 28; C. Verboom 29; M. Broekhuizen 30. OOK VANÜfT DUFFEL Tevens werd deelgenomen met 776 duiven aan een wedvlucht vanuil Duffel Afstand: 93 km. Gelost om 7 uur. Aankomst eerste duif 8,24,01. Laatste nrijsduif 9,24,44. Uitslag: H. Ouwendijk 1 38.89; C. Zantboer 2 73, 04, 151, 158; D. v d Schalk 7 15 53 39 52 68 71 77 80 81 86 110 115 116 124 140 141 145 147 157 159 160 174 179 188 Dipl; P. H. Slegt Co 4 9 26 36 45 57 62; F. Winteler 5 58 92; F- Ciaes 6 9; G. Breur 7 58 59 133 167 175; J. Mackay 8; F. Kamp Sc Co 10 33*43 44 122 126; C. Verlinde U 13 17 34 61 72 82 88 155 189; A. Broeders 12 101 135 161 184; J. Pijpers II 24 37 48 74 76 90 91 93 98 102 U4 143 185; P. Wijnties Sr. 16 20 21 69 85 112; H. v. Gogh Kosten 18 30 41 127 iv> 176; A Heeren 22 27 65 66 138 177 181; Weber Faas 23; J. Bennlir»1-^-* 25 100 113 119; H. J. Brökling 28 104 107 139; C. Verboom 29 46; J- Snijders 31 35 58 67 153 168 182; E, Sebrecllts 40 96 156 166. O De enige die b(j het afscheid op het Van 't Hoffplein een traantje Jiet, was de tweejarige Fouk van Mourik, die op de arm van adjh vader gezeten z^n vier broer tjes en zusjes allen op reis zag gaan en ook mee wou. Maar Fouk wist toen nog niet, dat hü net als Henk, Jannes, Be joke en S jan ie ook op reis zou gaan: Het Singel kwartier nam de oudere kinderen onder zijn hoede en pa en ma gingen uit logeren bij grootvader in Friesland. Een uur later was Fouk met zijn ouders onderweg in de trein naar Leeuwarden. Geboren. René z.v. H. G. Muus en C. G. van der Steen; Arie J. z.v. S. Vervoer en M. J. de Jager; Conslantine M d.v. S. A. J. van Gerven en M. Over de Vest: Juani- dv A J Aeda en J van Niewland Patrick W z.v. W. J. Wijnen en H. J. de "Wit; Robert E. z.v. A. J. Begemann en J. M Beek; Gerrit z.v \V. A. Donks en G de Vries; Karin. M. d.v. H Overdijk on P A. den Herder; Martinus P. J. z.v. L. A. Hellemons en M. M. Pil. Overleden. M. Droog, 60 jr; S. van Wag- tendonk, 2 dagen odd; N. van Rijsbergen, 70 jr. Ruim een uur later dan aanvankelijk In de bedoeling lag. konden zaterdagmiddag de jongens en meisjes van de vereniging „Het Singelkwartier" naar Voorthizen vertrekken, waar 158 kinderen en*21 leid sters en leiders een vakantieweek zullen doorbrengen op de kampeerboerderij „Welgelegen" aan de Kieftveen 5 te Voort hulzen. WA AR BLIJVEN DE BUSSEN De oorzaak van de vertraging lag in geen geval bij het bestuur van „Het Sia- gelkwartier", want secretaris Joop Wolt huis „hing" om. één uur reeds aan de telefoon om de firma G. Koop mans te vra gen waar de bussen bleven. Tot zijn te leurstelling vernam hij. dat de ene bus uit Voorthulzen moest komen (die was 's morgens om tien uur met de „kwar tiermakers" reeds vertrokken) en de an dere bus vanuit Brabant. Hoewel dit te gen de afspraak was zat er voor de deel- nemende kinderen en de ouders en bal langstelienden niets anders op dan af t» wachten. Om kwart over één arrivieerde de eer ste bus, die een half uur later met de jongens vertrok, aangezien de tweede bui nog steeds niet was gearriveerd. Juist wil. de de heer Wolthuis voor de zoveelste maal gaan telefoneren, toen. precies twee uur de andere bus kwam, die binnen tien ml. nuten met de meisjes en de leiders was bezet- en redit-toe-recht-aan naar Voort huizen vertrok. Ales verliep ordelijk bij de aftocht en het'verlate vertrek kón de stemming bij de deelnemers niet bederven De bagage was 's morgens om half zeven reeds .in. geladen in eon 3-tons vrachtwagen, die zwaar op de veren lag. Enkele postduiven, maakten de reis naar Voorthuizen mee* *s avonds zouden zij de boodschap over brengen, dat alle deelnemers aan deze va-' kantieweek veilig en wel waren gearri veerd. De voor de Ie klasse B van de KNCB gespeelde cricketwedstrüd tussen stadgenoot Excelsior en SCHC is geëindigd in een overwinning voor de bezoekers. Belde teams bezetten, gelijk In punten, de twEede plaats op de ranglijst, zodat het hier een prestlge- slag werd, die de Bilthovenaren met vier runs wonnen. Hiervoor stuurden zij zeven man naar de wickets, die gezamenlijk 134 runs bijeen sloegen, om het door Excelsior bereikte totaal (130 all out) tc kannen over treffen. Doorslaggevend voor de zege der gaeten waren de 69 runs van de ex-hockeyinter- naUonal en captain. Jaap Leenhuis, not Het Broersveld In 1893. Hoe zal het worden in 1993? Akela E. M. Sehnelller bezoekt als Schie dams© de Wereldjamboree, de elfde in de reeks van deze internationale Verkenners verbroederingsfeesten, die op 1 augustus a.s. in Marathon bij Athene 15000 padvin ders uit alle delen van de wereld zal bij eenbrengen. Akela Schneller begon haar loopbaan in het plaatselijke verkenners wezen als leid ster van meisjes in de plaatselijke afde ling van het „Nederlandse pad vin dersver- bond". In september 1923 werd zij akela en kreeg zij ook dc welpen onder haar hoede. In 1959 vierde zij op luisterrijke wijze haar 40-jarig jubileum en werd zij vereerd met de hoogste onderscheiding van het verkennerswezen: „De Zilveren Jacobsstaf'. In 1948 besloot zij het werk aan jonge ren over te laten, hetgeen maar node werd geaccepteerd. Bij het afscheid vereerde het hoofdbestuur van het NPV baar met de benoeming van „Ere-Assistente Dis- tricts-commissaresse" Vijf jaar later kwam zij toch nog voor een. jaar in de beweging terug, maar toen was het toch werkelijk definitief afgelopen, Mej. Schnel ler bezoekt deze jamboree niet als offi cieel plaatselijk vertegenwoordigster van het verkennerswezen. Met een dertigtal leidsters uit jeugdbe wegingen neemt zij deel aan een z.g. „Sa fari", een tocht door verschillende Euro pese landen met als einddoel „Grieken land". Het gezelschap hoopt dan in Mara thon de z.g. „Nederlandse dag" mee te maken. Dat zal zijn op 10 augustus, wan neer Prins Bernhard. als Koninklijk com missaris, de jamboree zal bezoeken. OOK VLAARDINGERS NAAR ATHENE Maandag 29 juli vertrekt het gezelschap vanuit Rotterdam. Onder de 549 verken ners, die Nederland op de jamboree gaan vertegenwoordigen, bevinden zich ook drie Vlaardingse verkenners. Het 2ijn Fokke Huizinga, patrouilleleider van de Marnix van St. Aldegondegroep (officieel vertegen woordiger van ons land); Han van Elk, van dezelfde verkennersgroep, en WLm van. Vliet, Vaandrig in de Prins Maurits- groep- Een auto sloeg over de kop bij de hulp brug van de Nieuwkoopweg. De bestuur der. eeo 20-jarige student uit Den Haag J.E.A.T., die geen rijbewijs heeft, zette bij het nemen van een bocht zijn voet op het gaspedaal. De wagen reed tegen de trottoirband, dook in het zand en kantelde. Hij is aan alle kanten beschadigd. De stu dent J.H.3B. uit Den Haag, die de wagen gehuurd had, haalde zijn vingers open en is per brancard naar het Gemeentezieken huis gebracht en daar verbonden. out, bijeen vergaard. Met als openingspaar Janse en Scbewe trok Excelsior ale eerste naar de wickets. Op het bowlen van de Antilliaan Gumps, Hoofi-Graafland 'en v. d, Bijl scoorde dit duo binnen een half uur 30 punten. Na het verkeerd beoordelen van een door Hooft-Graafland geworpen bal, mocht Janse als eerste de ligstoelen gaan opzoeken met 17 runs op zijn naam. ODk Schewe moest weldra het veld ruimen, leen hij een lage bal van dezelfde bowler trachtte te hooken (13). De wickets van v. d. Lee (6) en Ter Braak (0) waren geen lang leven beschoren. Meer teven in de brouwerij brachten Hengst (25): Bruning (5 run out) en later Koos Oosterholl. Het scorebord wees 101 runs aan toen de lunch tijd was aangebroken- Na de hervatting kreeg Oosterholt de jeugdige Harry van Lingen als fjartner. Op 110 werd „Old Jack" door Zwier kundig op cover uitgevangen. In samenwerking met Ruts (5 not out) voerde Van Lingen met korte runs en lange drives de stand tot 130 runs op- Een dubieuze „Icg-before- wïcket" zette hem voor 15 runs-aan de kant. Bij dc gasten namen Sweerts en Zwiers als eerste het bat ter hand- Zwiere werd voor vier runs door Schewe keurig in de slip gevangen en ook Svveeris volgde hem weldra. Het 6coreh"*'i wees tnnn 20 jan runs aan. Eerst toen aanvoerder Leenhuis en Frank Zweerts verschenen ging de re van de Bilthovense ploeg snel omhoog. Met 69 gescoorde runs, waarbij hij enkele keren Vrouwe Fortuna zichtbaar aan zijn zijde had, legde hij met zijn 69 runs, not ou.t„ 9 Een gezellige drukte heerste hij aet vertrek van de 158 kinderen van het Sin gelkwartier, die een week uit «kamperen gaan naar Voorthuizen. Zondagmiddag koesterden vele vakantie gangers zich- in een zon die er wezen mocht. Ook, of liever gezegd; vooral In bad Groenoord. Zij vormden er vele hon derden min of meer bleke stippen op het groene gazon. Erg veel bezoekers waren er niet Dat komt door de vakanties. Het waren dan ook bijna uilsluitend „vreemdelingen" die* dit zwembad bevolkten.' Een vierduizend ongeveer. Groenoord heeft dit seizoen niet te kla gen, vertelde de bedrijfsleider, de heer. Heisma ons. Over het algemeen gezien is dit jaar bepaald niet slecht. Het bezoekers gemiddelde tot-nog-toe ligt veel hoger dan dat van vorig jaar. Een topdag met ne genduizend bezoekers heeft Groenoord In juni al gehad. Het totaal aantal bezoekers van dit seizoen overschrijdt de 122.000. En verder, zei de heer Heisma. wach ten we maar af. We hebben kort geleden wat olifantjes en ander kjimtuig voor de kleutertjes ge plaatst. Pas geleden verscheen bij het die pe basin een badmeestershuisje. We hebben nu zon en warme oostenwind, daar hopen wij ook wat van mee te snoe- pen. we wachten maar af, "t loopt wel Wij hopen het met hem- do basis voor de zege. Snel vielen nog 4 wickets; Frank Zwiers (16); v. d. Bijl (5); v. d. Bijl jr (4) en de Lanoy Meier (0). Met aesisteni'e ,„n Overdn' werd het totaal van Excelsior voorbij gestreefd, waarna Leen- nuts met 134 runs voor zeven wickets liet sl uüten. HONKBAL, Het derde honkbal-competitietreffen tus- sen de plaatselijke afdelingsgenoten uit de derde klasse, DHS en Schiedam, heeft, althans voor Schiedam, een minder pret tig verloop gekregen. In de twee voor gaande ontmoetingen toonden de pupillen van trainer Ben Tromp zich verre supe rieur door resp. met 71 en 131! het honkbalteam van DIIS aan hun zegekar te binden. Het „driemaal scheepsrecht* ging, met DHS als gastheer, nu eens niet op, integendeel, de „Schiedammers" kre gen een flinke nederlaag te incasseren met de wel heel duidelijk sprekende cij fers 10—1. Er heeft voor DHS zelfs nog een goede kans op een no-run overwinning ingezeten, ware het iet, dat achtervanger H. Korpel in de 7e innings met een onzuivere aan gooi het derde honk miste, waardoor P. de Bruin voor Schiedam kon scoren. Zowel aanvallend ais verdedigend heefl DHS in deze derby de loon aangegeven. Reeds in de eerste slagbcurt werden de zich wat al te zelfverzekerd tonende vol ders der gasten geconfronteerd met de agressieve slagploeg van DHS. Deze straf te veldfcuten af met het over de thuisplaat brengen van II. Korpel, H. de Jong en Bob Soudijn (30). ïn de gelijkmakende slagbeurt bezette Schiedam twee honken, maar kwam niet tot scoren. De tweede Wie het Nieuwsblad leest -■I-el van alles hel meest Het Rotterdamsch Nieuwsblad te Schiedam vraagt direct voor haar agentschap te KETHEL (woonachtig te Kethel) Kranten worden thuisbezorgd. Aanmelden: Broersvest 3, Schiedam, Tel. 68091. innings verliep puntloos. Een fraaie twee- honkslag van D. Osephius leverde met on bezette honken geen verder resultaat Op. In de derde slagbeurt vergrootte DHS de voorsprong tot 4—0. Op een verre slag werd K. Kerssemeyer door J. Tettelaar weliswaar gevangen maar dit vermocht niet te verhinderen, dat Korpel over de thuisplaat sprintte. In de gelijkmakende beurt ontketende ook Schiedam bet nodige slagvuurwerk, dat J. Tettelaar en H, vjJ. Vaart op dc honken bracht. Meer stond, werper Verbeet echter niet toe- In de 5e innings kwam Schiedam er niet aan te pas. De gasten liepen echter uit tot 7—0» dank zij enkele goed geplaatste tikken, waaron der rwee 2-honksIagen. In de zevende slagbeui't slaagde Schiedam er dan in de 0 van. het scorebord weg te werken 7—1- Het was ten slotte Bob Soudijn. die met een formidabele 2-honksJag J. Kooyman en H. de Jong in staat stelde de stand op 10—1 ie brengen. Door deze nederlaag is Schiedam voor de bovenste plaats van de ranglijst uitgeschakeld. Werpersresultaten: Schiedam. C. Abresch en J. van Naamen 7—4—16. DHS: J. Verbeet, 10-4—3- WERPER HOFMAN WAS SVV TE MACHTIG In de overgangsklasse ontmoette SVV zondagmiddag koploper HIAW uit Bussum; men wist hiertegen niet tot winst tc ko men. Met 4—2 verloren de roodgroenen voornamelijk door de beste Europese wer per, Rob Hofman, wiens geraffineerde ,,curve"-ballen de roodgroene slagploe2 voor de grootste problemen stelden. Al* leen Gerard Gommel wist dit fenomeen af en toe te weerstaan en hem zelfs nog een goede 2-honkslag af te dwingen. Bij SW maakte ditmaal werper de Lange Cöi zwakke indruk. De grote kracht bij de be zoekers school uiteraard bij hun werper. Bij het veldspel waren de SW-ers vas niet de minderen van hun tegenstan ders, die enkele steken lieten vallen, waar van SVV echter niet voldoende wist profiteren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2