ROffEHDAMSCH NIEUWSBLAD Zijn beloofde vergeetboekje nieuwe sportobjeeten in geraakt? Amateur festival iverd inspannende bezigheid Clubhuiswerk J)e Haven' zal worden voortgezet Sutorijles? Nederlandse zeevisserij in laatste tien jaren Fortuna met twee jeugdspelers Parkeerruimte wenselijk geacht bij supermarket AGENDA Extra attractie in Zeevisser ïjimiseum Zondag Jeugddienst Opgeruimd staat netjes „DE KROON" ,,'t VERFCENTRÓM" „De Goede Hoek" s.v. Studiebijeenkomst in Stadsgehoorzaal Fortuna tegen Ned. militair elftal Sportverenigingen krijgen subsidie V eili naberichten Predikbeurten KOrTEKDAMSCK NIEUWSBLAD ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1963 A Koofdagentschap en Redactie; VLAARDINGEN. Sm. Havonstraat 1 - Tal. 3229 ■adsettt: T>l. MSI VLAABDINGBN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSUL1NDESINGEL 33 Dfi ZUJDBUVRT is een prachtige 'gras vlakte rijker geworden, waarvan de Zuid buurtbewoners een dankbaar gebruik ma ken- Je kunt er de vaders onder elkaar of met hun zoons een balletje zien trap' pen en de jeugd heeft dit grote gazon na tuurlijk eveneens als speelobject inge palmd. Nog niet als kampeerweidc of om er vuurtjes te stoken of om er te gaan vliegeren. Voor dit laatste is het „seizoen' nog niet aangebroken, Maar dat zal alle maal nog wel komen. Het ligt er frank en vrij te betreden als een at te onweer staanbaar verleidelijk speelobject. Maar u zal wellieht reeds begrepen hebben dat dit zo zorgvuldig geëgaliseerd terrein met zijn zo zorgvuldig gekweekte grasmat niet voor vrij speelobject is bestemd, HET is het zich in het verier» ede i sportpark Zuid buurt tot aan de Marnix- laan uitstrekkende terrein, dat is aange legd voor het creëren van twee school- «jortvelden. ?net een üintelbaan en ande- Aan de Van Baerleslraat ie Vlaardingen zal een supermarket worden geëxploiteerd van Albert Heyn N.V. te Zaandam. De gemeenteraad heeft vrijdagavond het. ge vraagde perceel grond daarvoor beschik baar gesteld. De heer J. Ligt hart tp.c.g.) stelde echter .de vraag of het economisch wel verantwoord was om een dergelijk winkelpand te doen vestigen. Hij dacht daarbij aan de middenstanders, die hun omzetten a eh ter uit zouden zien lopen, om dat dergelijke bedrijven, veel artikelen aan trekken. die gewone middenstanders ver kopen. Ook vroeg hij zich af of er wel re kening is gehouden met -gelijke kansen in dat opzicht. Graag zou hij zien. dat tevo ren overieg zou worden gepleegd met daar toe belanghebbende instanties, wanneer in de toekomst opnieuw dergelijke objecten aan de orde komen. Ook. de heer F. de Graal fp.v.d.a.) stel de enkele vragen over dit onderwerp en sprak over de parkeerruimte. Mr. J. Heus- riens kon daarop mededelen, dat de zaak met behoorlijke zorgvuldigheid was bena derd en zei. dat parkeerruimte een ver eiste is en dat deze ten gunste .komt van het winkelend publiek. De wethouder, de heer T. de Bruyn had ook nog behoefte om een en ander nader toe te lichten, maar toen had niemand meer bezwaar te gen het voorstel. re atletiek-voorzieningen. De atletiek- voorzieningen. De atletiekclub Fortuna en de nieuwe korfbalclub Vlaardingen moe ten hier huisvesting krijgen. Misschien, ook junlorenelf.tatlen van HVO. .De grasmat ligt al maandenlang uitnodigend gereed voor het treffen van de verdere voorzie ningen, die maar niet worden getroffen. "Waaronder ook de bouw van een kk'ëd- gen he id. Het terrein zou ook om ras te U moeten zijn. Want zo'n juweel van een grasmat kweek je niet om de jeugd er op te laten ravotten. De bedoeling is. dat hier een-: elft ie soon omrastering komt als thans op het Fortunacomplex is aan gebracht langs de zijde, wanr dit com plex aan het onlangs aangelegde gedeel te van de Marthonweg grenst. Waarom dit dan nog niet is gebeurd? Wet. zo'n omrastering Ls behoorlijk kostbaar, maar zij gaat hooguit 2 jaar mee. Dan is zij door de industriedampen totaal verroest, als zij niet steeds tijdig wordt onderhou den. Er schijnt thans een soort geplasti ficeerd aLasteringsgaus in tie handel te zijn, dat tegen de inwerking van deze dam pen bestand moet zijn. Dat schijnt de ge meente hier na rijp beraad te willen toe passen, wiit kennelijk als de oorzaak moet worden gezien, dat de grasmat nog s'eeds vrijelijk te betreden is. DAT zowel cle atletiekclub Fortur.a als de -korfbalclub Vlaardingen op de in ge- kruikneming zitten te springen, mag als al gemeen bekend worden verondersteld. Waarom wacht men dan zolang met de aanleg van de sintelbaan, springbakken enz., waarvnor de raad ai zo Jang gele den het benodigde krediet heeft verstrekt en waarom worden de korfbalvelden niet uitgezet terwijl de korfbalcompetitie toch weer voor de deur staat en de korfbalclub Vlaardingen zonder velden zit? We heb ben nog niets vernomen, dar hiervoor gelegd en als oorzaak werd genoemd; het nioet in eigen beheer worden uitgevoerd en men is uij de gemeente met ander werk overbelast. DAAR komt bij, veronderstellen we, dat deze accommodatie moeilijk gebruikt kan worden zonder kleed gebouw. En we heb ben nog nog niet vernomen, dal hiervoor: de rijksgoedkeuring is verkregen. Overi gens is van de aanleg van een hockey- eoniplex aan de andere zijde van de Mar- nixlaan. waaraan de raad ook al vele maanden geleden zijn fiat heeft gegeven, nog geen enkel teken te bespeuren. Een evenmin van enige voorbereiding op het sportpark Zuklbuuvt. om het HVO In de komende competitie mogelijk ie maken, entree te gaan heffen. Maar oqk dat zal ongetwijfeld wel komen. Dit iaar wel niet. maar wellicht volgend jaar. Misschien dat er dan een ptan op ia fel is gekomen, waar ook de gemeentelijke sportcommissie zich mee kan verenigen. Het eerste amateurfestival, dat gister avond in de Vlaardingse stadsgehoorzaal gehouden werd, is over het geheel geno men een (in-;spannende geschiedenis ge worden. Inspannend voor de leden van de jury, mej. K. Suyker en de heren H. Huis man en L. van Santen, die de moeilijke taak op zich hadden genomen de presta ties van de voor het merendeel nog zeer jeugdige artiesten te beoordelen. Inspan nend ook voor de teenerarLiest die zijn pres tatie zo goed mogelijk wilde leveren. En spannend wis dit amateurfestival ook; wie zouden do prijzen winnen? Dat waren, de Flardinga zusjes, die mei orkestbegeleiding enige schlagers ten ge hore brachten. Annie Oosterhout voor haar verdienstelijke accordeonspel. Gerry en Elly van Dijk als accordeon-duo, Bert van de Linden voor zijn pianopotpourri en voor de beide orkesten: The Starlighters o.I.v. P. van Oeveren en The Spiders o.I.v. Joe uit Bolnes. Het is zeer moeilijk geweest voor de dame en de twee heren van de jury. En ongetwijfeld >s het jeugdige publiek het nog met de uitslag niet eens. Er was ook kwalitatief weinig verschil te beluisteren In de geproduceerde muziek. De organisatoren, van dit festival, waar van de belangrijkste man wel de heer J. Traas js geweest, beogen met deze wed strijd om de beste plaats, maar meer een pogen om een deel van de jeugd te acti veren door het zelf-musiceren te stimule ren en anderen door t;: naar te komen luisteren. ZATERDAG Sportpark Fortuna, 6.30 uur; Fortuna-Br emer- hafen. Hnriann, 4 uur: start optocht versierde fietsen. Harmcmïe, a uur: Opening tentoonstelling „Be zige hoofden, nijvere handen. Stadsgehoorzaal. 8 uur: Daar droomt etJc meisje van (alle leeft.}. Luxor Theater. 6.45 uur: De prairieduivel met. het litteken (14 jaar); 8 uur: Bloeageld (18 jaar). ZONDAG Luxor Theater, 2.30 uur: Boy Bogérsfilm; o uur: De prairiedujvel (14 j.>: 8 uur: Bloed geld (18 jaar}. Stadsgehoorzaal, 3.45 uur*. 6.30 uur en 9.io uur nam.: Daar droomt elk meisje van (aue leeft.) MAANDAG j Jttttkt, 9 uur voornu; vertrek voor dagtocht naar Duinrell. R'esterhoofd. 2 uur: Rondvaart Oranjcplaat- Kolpabad, 2.15 uur: "VVandelmars. Markt, a uur: autobustochten naar Botiex- Europoort. naar Scheveningen en naar Delft. Schietschool Williclmina, Emmastraat. 7 uux; schietwedstrijden voor cd jeugd. Luxor Theater, 8 uur: Bloedgeld (18 jaar). GEOPEND Delta Apotheek, Floris de Vijfdelaati 112. tel. 3888, EmdervakantiebuTcau Visbank. Westhaven plaats van 8.305 uur. tel. 6666: bijkan (oor. Vleeshallen. Markt, tel. 8622 voor bespreking van bustochten; Visserij museum. Westhavcn- kace 45, van 10—12.30 en 2—4.30 uur. 4 augustUH Wassende maan Zon op 5:G4 uur. onder 21».27 uur Maan op 20.12 uur. onder 3.40 uur 5 augustus Volle maan Zon op 5.06 uur, onder 20 25 uur 'r-.in on 20.49 uur. onder 4.47 uur Heel jammer was, dat het aan dat luis teren nu net wel eens ontbroken heeft. Enkele vau de aanwezigen vonden het soms nodig om op onsportieve wijze blijk te moeten geven van hun misnoe gen met de verrichtingen, van oe zich. op het podium bevindende artiest of artieste. Het was voor ons bovendien onbegrijpelijk dat die jongelui het in de tropische hit te van dc Stadsgehoorzaal nog voor el kaar konden krijgen met onverminderde energie te gaan trappelen, te schreeuwen of te fluiten en daarmee het spelen voor een. jeugdige muzikant op het podium vrijwel onmogelijk maakten. Het was fijn. reacties te boren als een nummer geëindigd was. En die waren niet altijd even facties. "Want ook dan deed het gefluit ons de wens slaken: ga d'i eerst maar eens staan. Achter drie mi crofoons, met een volle zaal kritische tee ners voor jn en breng dan nummer maar, Nee. voor iedereen die het waagde voor het voetlicht te komen, niets dan lof, omdat ze het gedurfd hebben. Gerda Dobbelstein b.v. Zij liet horen dat de nieu we piano niet voor niets is geweest. 01 Ineke Bergeman die heel fris en met een leuke voordracht enkele tophits zong. Jos Akkerman presenteerde zich deze avond voor het eerst aan het publiek met orkest en koor. Het orkest The Flying Arrows vormde een uitstekende begeleiding voor zijn zelfgeschreven en gecomponeerde liedjes. Alleen het koortje.... dat moet nog wat wennen. Ivlaar we hopen dat v»*e van Jos en zijn zeven zangertjes log eens iets meer horen. Tot slot van dit artikeltje willen we nog even aandacht wijden aan ten eerste het orkest De Colpa's en ten tweede aan zan geres Jopie Lindhout. Dii orkestje en Jo- pie Lindhout, die overigens deze avond he lemaal niet hebben samengewerkt, wek ten bij ons de indruk niet op dit festival thuis te horen. We willen dit graag iets duidelijker maken.; De leden van het orkest De Colpa's en Jopie Lindhout, horen niet meer bij do teeners... zij zijn twens. Ama teur twens weliswaar, maar toch ouder dan de anderen. En dat. was merkbaar. Jopie heeft de beschikking over een gloed volle. volwassen stem. die ze met het groot ste gemak weet te hanteren. Haar prach tige Summertime, that the living is easy was een nummer zoals we niet meer ge hoord hebben op deze avond. Ook de wijze van spelen van de Colpa's gaf dc indruk van heel ander spel dan wat we dc rest van de avond hoorden. En omdat dc pres taties van Jopie Lindhout en De Colpa's zo heel anders waren dan die van de an deren, waren zg er eigenlijk ook niet mee te vergelijken. -Van hen verwachten we nog veel. al zullen zij ongetwijfeld een andere weg moeten inslaan dan die der teeneram a teur festivals. De prijswinnaars van deze avond zien we terug vrijdag 9 augustus a.s. op een tweede festival, dat nog veel belovender, ls dan de avond van gisteren. Want dc winnende amateurs van gisteren kunnen zich, weliswaar zonder wedstrijd, meten met semi-beroeps artiesten. Maar daarover volgende week uitgebreid nog meer! O Door het vele klandestïene gebruik heeft zich een toegangspaadje naar het ga zon gevormd, waarvan u op de voorgrond nog juist iets kan zien. Dit Is aan ie Zuid- buurtsewegzfjde. Aan de Marmxlaanzijde is het terrein even vrij toegankelijk. Als het de bedoeling is, dat het voorlopig als butirt- recreatieoord moet dienen, dan beantwoordt bet volkomen aan zijn voorlopige bestem ming. We zagen er ook moeders met kin derwagens zich verpozen. En wie zou haar dit misgunnen? De vakantieweken vormen een bijzonde re gelegenheid eens een bezoek te brengen aan ons Visserijmuseum. Een bijzemdeheiri is het. dat hel museum deze week en ook. de volgende week op werkdagen ook 's avonds geopend is. En wel van 19.3021.30 uur. Als extra-attrac tie serveren bij goed. weer meisjes in Vlaar- dingse klederdracht koffie op de rustieke binnenplaats va a het museum. Vlaardingen is nu ruim een jaar tn het gelukkige bezit van dit Visserijmuseum, dat door vakman en leek wordt beschouwd als een bijzonder geslaagde en bezienswaar dige collectie van alles over de visserij. Gaarne wil bet comité Jeugd vakantie- vreugd allen die in Vlaardingen wonen en hier te gast zijn aanraden voor het eerst of bij herhaling een bezoek te brengen aan ons museum en maar dit alieen in de avonduren een kopje koffie te nuttigen, geserveerd door Vlaardingse schorten in klederdracht Het clubhuiswerk in Vlaaniingen zal op een verantwoorde wijze worden voortge zet. De gemeenteraad heeft vrijdagavond in de voortgezette raadsvergadering daar toe een extra-subsidie verleend van ruim f 16.000, Om met dit bedrag de nadelige said: over de laatste drie jaren te kunnen dekken. De wethouder, de heer H, K, van Minnen, die tiet voorstel verdedigde moest echter verscheidene informaties geven, al vorens (ie diverse vragenstel Iers tevreden waren gesteld. Bijzonder erkentelijk loonde de heer Van Minnen zich over de pogingen, die bet bestuur had ondernomen om „De Ha ven" uit de impasse te helpen. Het be drijfsleven en. enkele organisaties uit de burgerij hebben een dusdanig bedrag aan jaarlijkse bijdragen toegezegd, dat met dc normale subsidies en de eigen inkomsten een sluitende exploitatie te verwachten is. Hel ziet er naar uit, dat De Haven in het komende seizoen zal gaan starten met een volledige bezetting, aldus de heer Van Minnen. In totaal zullen er vier krachten aan verbonden zijn zo 2ei hij. Het bestuur zal worden aangevuld met een vertegen woordiger van de Vereniging Pro Juven- tute. Het clubhuiswerk beeft het karakter aangenomen van vrij uitgebreid maat- happelijk werk, dat zeer belangrijk is. Men zal trachten te gaan in de paden zo als voorheen, aldus de bedoeling van het bestuur. Over het algemeen werd het voorstel wel goed ontvangen, maar men wilde wat meer opheldering van zaken en nadere in formaties moesten worden verstrekt, om dat deze in het voorstel "weinig voorkwa men. De heer Van Minnen, kon niet ontken nen, dat de havenmeester niet altijd op'de juiste waterstand had gelet, mede daarom De aandacht wordt gevestigd op de Jeugddienst, uitgaande van het Dynamo- werk der Ned. Herv. Kerk, welke zondag 4 augustus zal worden gehouden in- de ïm- manuëlkerk, aanvang 10 uur. Zoa's gebrui kelijk zal de dienst worden geleid door WL ka I. Kandel en het motto van zijn toe spraak is „Rust wat". Voor de aanvang van de dienst zal een nieuw lied worden ingestudeerd, zodat men verzocht wordt 10 voor 10 aanwezig te zijn. Ondanks de va kanties wordt weer op een volle kerk gerekend. Liturgieën worden uitgereikt. In „Economisch Statistische Berichten" d.d. 8 mei 1963 geeft de heer A, G. U. Hildebrandt te Scheveningen in zijn arti kel „Tien jaar zeevisserij" een beeld van de ontwikkeling der Nederlandse zeevis serij gedurende het laatste decennium. Teneinde een indruk te geven in hoe verre de visserij zich als deel van hei Nederlandse bedrijfsleven sinds de be- bevrijding heeft kunnen handhaven stelt schrijver, dat. de werkgelegenheid voor het gehele Nederlandse bedrijfsleven de laatste tien jaar met ongeveer 13 pet, steeg, waarbij de werkgelegenheid in de visserij relatief ongeveer gelijk bleek. Ir» de landbouw daarentegen trad een da ling op van 18 pet. Beschouwt men de bijdrage aan het na tionaal inkomen dan blijkt dat het totaal nationaal inkomen in deze periode iets meer dan verdubbeld is. Dc visserij bleef daarbij weliswaar ach ter. dit echter in aanzienlijk geringere mate dan in de landbouw. Wil de visserij haar plaats in het Ne derlandse bedrijfsleven kunnen handha ven dan zal zij de moderne ontwikkeling van dit bedrijfsleven op de voet dienen te volgen. Tijdige vernieuwing van de vloot is noodzakelijk om de werkgelegen heid in de visserij en daardoor haar bij drage aan het nationaal inkomen op peil te houden. Dit geschiedt thans in sterke mate. In de periode 1931 t.m. 1962 werden in totaal 627 schepen gekocht en 617 moto ren in bestaande schepen vernieuwd. De totale investering kan worden geraamd op ongeveer f 160 miljoen, Hiervan werd f 140 miljoen gebruikt voor de zeevisserij en £20 miljoen voor andere takken van vis serij. Opmerkelijk is dat de waarde van de uitvoer de waarde van cle aanvoer Nu de zo geslaagde kind erop tocht ..Op geruimd staat netjes" weer tot hot verle den behoort heeft het comité Jeugd vakan tie vreugd nog een vriendelijk verzoek aan rle deelnemers. De attributen, die gebruikt zijn bij deze optocht zijn nog lang niet allemaal ingele verd. Vele emmers, armbanden enz. zijn nog niet terugbezorgd. Willen zij die nog attributen van de optocht „Opgeruimd staat Netjes' thuis hebben deze zo spoedig mogelijk inleveren bij het bureau Visbank? Deze artikelen zijn nl. geleend en .moeten weer naar Amsterdam worden teruggezon den. overtrof. De Nederlandse visserij is dus een typisch exportbedrijf Haring en platvis zijn" de voornaamste bestanddelen van het exportpakket van de visserij. De heer Hildebrandt conclu deert ten slotle dat de structuurverande ringen der laatste jaren en de gevolgen van de grotere economische ruimte in West-Europa hoge eisen aan de bedrijfs leiding zullen stellen. Uw eerste rijles gratis! 1 -VTil-£918. TTviaRRD'Wp^ Van llogendorplaan 177D BOVAG erkend verf van de vakman EendracMsskaal 29. 'ld. 2T5S Hssgstraal 48. - Tel. 4153 Floris de Vijfdélaan 134. Tel. 8210 zal er óp worden toegezien dat in de toe komst moeilijkheden voortijdig uit de weg zullen worden geruimd. De contacten met de gezinnen zullen goed worden onderhouder, en men zal uiteraard trachten am de jeugd in het rechte spoor te houden. De wethouder voorspelde, dat de gevraagde extra-subsi die waarschijnlijk niet volledig zal worden aangesproken, gezien de grootte van de gedane toezeggingen. Ter. slotte sprak de heer Van Minnen de wens uit. dat bet clubhuiswerk een nieuwe en bloeiende pe riode tegemoet zou gaan. C Op 28 november zal onder auspiciën van de Stichting Culturele Raad van Zuid-Hol land in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen een studiebijeenkomst worden belegd over het onderwerp „de kunstzinnige vorming van de jeugd". Verwacht wordt, dat deze studiebijeen komst door circa 230 personen, afkomstig uit geheel Zuid-Holland, zal worden bijge woond. c? Ter wijl Fortuna vanavond het oefenpro gramma voor de nieuwe competitie met een thuiswedstrijd tegen Bremerhaven opent is het Fortuna terrein volgende week woensdag het toneel van een treffen tus sen Fortuna en het Nederlands militaire elftal, zaterdag gevolgd door het bezoek van de sterren ploeg van Fijenoord met de nieuwe aanwinsten Henk Groot en Guus Haak. Voor de wedstrijd tegen het mili taire elftal hebben zij, die aan de For- tuna-actie hun medewerking hebben ver leend, op vertoon van hun steuncertïficaat, vrije toegang. Jan Hooymans zal dan wel weer onder cve lat staan, want hij keert vandaag van vakantie te lers worden samengesteldNico van Lhieu (Willem, II.»J. GÖsgens (BW), W. Kerkhoven (BW), W. Kras (Volendam), J. Lefering (Go Ahead), J. Bosma (Hee- renveen). J. van Daal (Willem II>, H. Wery (DWS), R. Jacobs (Feijenoord), P Strik (Feijenoord), F. Vermeule (NAC).A. Severijnse (Volewijckers). C. Somer (Go Ahead) en Ruitenbeek (DWS). Het gezel schap. met al deze spelers, arriveert wedstrijd begint 6.30 uur. Het voorstel van burgemeester en wet houders van Vlaardingen om de jeugd- sport te subsidiëren werd in de vrijdag gehouden raadsvergadering over het alge meen zeer gunstig ontvangen. Toch moes ten de nodige vragen worden gesteld en zo wilden de heren E. P. v. d. Veen (peg) en H. M, J. Dubbelman (vvd) graag weten waarom de commissie Jeugdzaken in het geheel niet werd gehoord. Voor al de heer Van der Veen vond het uiter mate gewenst, dat deze commissie er bij zou moeten worden betrokken. Do wethouder, de heer T. de Bruyn zei dat B. en W. uitvoerig hadden beraad slaagd over het feit of de commissie jeugd- of sportzaken 20U worden ingescha keld. Hij x'erzekerde. dat er een duidelijke, lijn was getrokken, maar voegde er aan: toe. dat het niet gemakkelijk was om de' scheidingslijn te trekken. Na de uiteenzetting van de wethouder werd het voorstel aangenomen, zij het met aantekening, da! de heer Van der Veen er legen was, terwijl ook de heer A. C.'Ph. Hardonk (pcg> zijn tegenstem- motiveerde. Omdat ook de op zondag uit komende verenigingen in de subsidie de len zag hij daarin een zondagsheiliging. HARING VANG STBERÏCHTEN Praairapport van hedenmorgen: VI. 70 40 kantjes," nog 40 netten, thuisvarend; VI. 79 50 kantjes, nog 10 netten; VS. 85 50 kantjes; VI. U4 70 kantjes, nog 20 netten; VI, 190 50 kantjes, nog 20 netten; VI, 71 90 kantjes; VI. 78 90 kantjes. Marktberichten. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: treil haring, klein 4357, idem groot 4547; makreel 50.13 per kantje. Aanvoer; Vlaardingen 153 met 21 last- ST. ANN ALAND. 2 aug, Dort' gew. 16.50, bintje 12.50, eigenheimers 14.50. bint je bonken 19.00, dorc boniken 13.00. eigen heimers ki. 4.00, bk»lje diriel. 3.00, kriel 11.60. Gemiddelde prijzen per 100 kg, aan voer 333 ton Eerstelmgen bonken 15.10, gewone 12.20- 13.poters 3.—, kriel 9.Doré bonken 13.10-13.20, gewone 13.80-14.50, poters 6.30. kriel 9.—. Bintje bonken 18.10. gewone 9.Q0-0.60. poters 2.90. Witte eigenheimers 13.60-13.20. poters 4.10, banna 9.00. Aanvoer 3800 kisten. Hoe dtep In de Holiërhoekse en Zome- veense polder de eerste woningbouw in wijk Holy zich zal voltrekken, toont deze foto, waarop we links en rechts de grond uitgezet zien voor de funderingen en on derbouw, waarop de Panagro—-Larsen A NielsemvonJngen zullen, worden gemon teerd. terwijl we op de achtergrond de Wilton-flatgebouwen nabij het VFC-sport- park zien oprijzen. Verwacht mag wor den, dat kort na de bouw vak vakantie de le paal de grond in zal gaan, waarmee dan eeu daadwerkelijk begin wordt gemaakt met het eerste bouwwerk in deze nieuwe stadswijk benoorden rijksweg 20. waarvan het inwonertal rond de 45.000 wordt. Fortuna, dat zaterdagavond half zeven de Duitse le dtvisieciub Bremerhaf en aan de Floreslaan ontvangt, heeft niet de be schikking over doelman Hooymans, Ver weel en J. v. d. Berg, De eerste twee zijn nog met vakantie, de laatste is door werk zaamheden verhinderd. Ho rik neemt, onder de lat de plaats van Jan Hooymans in. Jan Baksteen bvzet de rechtshalf plaats, die door het vertrek van Roel Hi wat is open gekomen. Tamas, die gisteravond zich op de training voor het eerste heeft laten zien, wordt in deze wedstrijd op de rechtsbuiten plaats vervangen dooi* Jan. Maas, die vorig seizoen in het jeugdelftal van Fortuna uit kwam. Dat was ook het geval met de jeug dige Maarten v. d. Zwan. dié de linksbin- nenpLaats van Eddy Verweel inneemt en met Arie Don een jeugdige linkervleugel zal vormen^ Hagenaars staat, tussen Bou- man en Maas, rechtsbinnen. De linksach terplaats zal ia de eerste helft door Brille- man en in de tweede helft door itobbe- mond worden bezet Sjaak Jansen, Jan Kramer en Jan v. d. Borden nemen hun vertrouwde plaatsen in. Kees Blankenstein, als militair in La Courtine, is niet beschik baar. Scd. Herv*. Gemeente, Grote Kerk, Markt, zondag 30 uur de heer J. Hoogendam, 5 uur d° heer C. Schilder, kand. tot de H. Dienst: Rehobothkerk, Billitonlaan, zond-'tg 9 en 10.30 uur ds. A. de Coq uit Schiedam, 7 uur de heer J. Hoogendam; Bethelkerk, VI.-Ambacht, zaterdag 7.30-8.15 uur Avond gebed. zondag 10 uur ds. P. van der Vloed, Bediening Heilig Avondmaal, 7 uur de heer J. van Lambalgen; Immanuëlkerk. Van Hogendorplaan, zondag 30 uur wika I. Kan- del, Jeugddienst. Onderwerp; „Rust wat!", 7 uur ds. J. Noordmans uit Appingedam; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zondag 10 uur ds. L. Rootman uit Gouda, 5 uur de heer J. van LambaJgen: "Wijkgeiiieente lehthus- kerk, Govert Maanscliool, Prof. Tel ders straat. zondag 9 uur de heer F. C. M. Roo- denburg. kandidaat tot de Heilige Dienst; Westwijkkapel zondag 10.30 uur de heer P. C. M. Roodenburg. Jeugdkerken xvorden gehouden voor 32 tot 16-jarigen om 10 uur in gebouw „Soli Deo Gloria", Call en burgstraat, in de grote zaal van de Bethelkerk, in de grote zaal van de Immanuëlkerk, in een zaal van Triangel en 10.30 uur in de grote zaal van de Rehobothkerk. Kinderdiensten voor 612-jarigen om 10 uur in Obadja, Callenburgstraat en Maas- sluissedfjk 7a. Kern. Geref. Gem. en N.P.B., Hoflaan, zondag 10 uur dr. A. W". Cramer uit Leiden. Gereformeerde Kerk. Oosterkerk, Schie- .damseweg. zondag 10 uur ds. W, G. Berk hof f uit Glanerbrug, 5 uur ds. W. P. H. Fouwels uit Nunspeet; Emmaüskerk. Van Linden van den Hciivetlsingel, zondag 9 en. 10,30 uur ds. H. J. Heyncn, 5 uur ds. Th. Swen; Pniêlkerk, Henriëtte Roland Holststraat, zondag 9 en 10.30 uur ds. Th. Swen, 5 u. ds. W. G. Berkhoff; Ma ra nat ha- kerk, Zuid wijk, zondag 10 uur ds, W, P. H. Pouwels, 5 uur ds. H. .f. Hëynen. R.K. Kerk, Parochiekerk van de H, Jo annes de Doper, Hoogstraat. H.H. Missen 7 uur. 8.15 uur en 9.30 uur (Hoogmis), 11 uur, 12.15 uur en 7 uur Lof; Parochiekerk van Sint WHlibrordus, Ia sul indesingel, H.H. Missen, 7 uur, 8.30 uur, 10 uur, 11.30 uur v.m., 4.15 uur en 7 uur Lof; Parochiekerk Heilige Geest, Van Hogendorptaan, H.H. Missen 7 uur, 8.30 uur, 10 uur, 11 uur v.m.# 12 uur 's middags en 7 uur Lof; Bijkerk St. Willibïord. Westwijk, H.H. Missen 8 uur. 9.30 uur en 1.1 uur v.m. Jehovah's Getuigen, Gemeente "West, zaal Excelsior, Oosthavenkade, zondag 6 uur Bijbelstudie over het onderwerp: „Gods verborgen wijsheid een heilig geheim". Gemeente Oost, Muziekzaal Vclksgebouw, Sehiedamseweg 12. zondag 6 uur Bijbel studie over het onderwerp: „Gods verbor gen wijsheid een heilig geheim", B.C.U., zaal Roode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur samenkomst. Spreker 3NI. Kooi mans. Het Leger des Heils, Baanstraat, zondag 10 uur Heiligingssamenkomst o.I.v, mevr. brig. Hoe vers. 6.30 uur open luchtsam en- komst bij de Visbank, 7.30 u. Evangelisatic- samenkomst o.I.v*. brigadier cn mevrouw Hoevers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1