IWfTEBDAMSGH HEDWS8UD NIEUWS Strijd om bedrijfsveiligheid als een liïFRNFfi Verkeer tussen kind en dier in ons stadspark Volop voetbalactiviteit op Viaardingse sportvelden Tiendaagse Openlnchtcampagne in Oranjepark geopend Ie. ADMINISTRATIEVE KRACHT (vrl.). 2e. VSMWEUSKE KRACHT WILTON Fff EN'OORD competitie opgezet Scorebord met aantal veilige dagen in elke werkplaats opgesteld Bankwerker maakte val van 13 meter Fietsen gestolen VFC zondag naar Alblasserdam iglipg^ 'MENB Vakantieavontuur Burgerlijke Stand AGENDA Veertig jaar bij Pakhuismeester en Yauostbericbten Natuur historici gaan er op uit HoofdogeatKïn» ea ItadMöe; VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 SsdMfJ.; TM. STJJ VLAABDISGEN KLACHTEN OVEH BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 VOO? Er wordt de laatste jaren bijzonder veel aandacht besteed aan de veilig heid in de bedrijven en bij vele ondernemingen worden reeds competities gehouden, die voor de werknemers een stimulans betekenen om zo veilig mogelijk te werken. Eén van die bedrijven is „Wilton Fyenooxd", waar al byna vijftien jaar op sportieve wijze om de veiligheids-erepalm wordt gestreden in een compe titie, waaruit dikwijls sportieve resultaten tevoorschijn komen. Natuurlijk is het niet zo, dat zonder meer gezegd kan worden, dat de veiligheids- competitie dodelijke ongevallen voorkomt, maar een feit is, dat het aantal ongevallen met arheidsonderbreking aanzienlijk lager is geworden, dan vóór de competitie begon. De veiligheids-inspecteurs, de heren F, Sparre- boom en A. Potuyt, doen bij de veiligheidsdienst van „WF" voortreffelijk werk en onder de naam „Victor Veiligheid" worden in het maandblad van „WF" regelmatig artikelen en tips gepubliceerd, die het veilig werken sti muleren. In 1959 stelde de veiligheidsdienst al, dat men zou volhouden tot het glorieuze einde om een zo laag mogelijk ongevallencijfer te bereiken. Het aantal ongevallen in de periode van 19471957 bedroeg 17 op de 1ÖQ man. In 1959 werd het dragen van helmen ingevoerd bij „WF" en vele superieuren gaven daarbij een goed voorbeeld. Door overleg hoopt men steeds meer te komen tot veiliger werkmethoden en ieder jaar opnieuw wordt een programma samengesteld voor de actie, die toFeen nog veiliger bedrijf moet leiden. De punten van dit programma worden maandelijks aan de voorzitters en secretarissen van de WerkveiIigheidscommissies doorgegeven, zodat men overal bet veiligheidsbeleid er naar kan richten. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLADVRIJDAG 16 AUGUSTUS 1963 Vanmorgen, is óp het terrein van de Eerste Ned. Coop. Kunstmest fabriek een ongeluk gebeurd waarbij de bankwerker J. B. uit Viaarditigen ernstig werd gewond. B. deed op 20 meter hoogte zijn werk bij de in aanbouw zijnde fosforzuurfabriek. Bij het overreiken van een stuk gereedschap verloor hij het evenwicht. Hij zocht fiteun voor zijn voet op een stellingplank, maar deze was op die plaafe niet ondersteund zodat de man viel. Tijdens zijn val raakte hij enige «talen binten en hij bleef tenslotte zeven meter boven de grond hangen. De GGD heeft bet Blaobtolfer met ia- en uitwendige verwondingen, waaronder een hoofdwond en een gecompliceerde been breuk naar het zieke uhu.s vervoerd. VEILIGHEIDSINSTITUUT In 1338 kwam in een vergadering van de „Vereeniging tot Be-vordering van Fabriekt en Handwerknijverheid" het denkbeeld naar voren om te komen tot oprichting van een veiligheids-centrum. In 1891 leidde dit tot de opening van. het Veiligheidsmuseum welke naam in. 1952 werd veranderd in. „Veiligheids-instituut''. Meer dan veertig in- «tellingen, in Nederland houden zich nu met de vele veiligheidsvraagstukken actief en m velerlei, vormen beaig. Uit de trieste cijfers, die genoemd worden, blijkt, dat een actie voor meer veiligheid op haar plaats is en soms zelfs dringend gewenst. In 1960 telde' men bijv. 1900 doden in bet .verkeer en 500 verloren het leven door verdrinking. In de bedrijven kwamen dat jaar 120 mensen om bel leven door ongelukken. Het landelijk ongevaUenpercentage was toen 8,3, waarbij ..Wilton Fijenoord" met 7,2 niet eens zo-'n «'echte beurt maakte. Ir. B. Wilton, één. der directeuren van „Wilton. Fijenoord", iis voorzitter van het bestuur van het Veiligheids-Instituut te Amsterdam. Op 3 maart 1960 wapperden op de werf in Schiedam de grote veiligheids- vlaggen (mét het symbool „punt éénr veilig heid") en in Schiedam werd op 7 oktober van 'dat jaar een werkbijeenkomst gehou den met o.m. 27 veiligheids-inspecteure uit heel Nederland, waaronder ook rar. ir. P. C. Kus, hoofdinspecteur, directeur van het Se district van de Arbéids-inepeetie. Op ver zoek van. Jr. E. Spaan, directeur van he' Veiligheids-instituut, woonde deze een ver gadering bij van de veiligheidsdienst van Wilton, waar de heer J. Th. Corver de gas ten verwelkomde en de heer A. Potuyt een inleiding hield. Daarin werd gesteld, dat de veiligheidsinspecteur eea adviserende en inspecterende functie beklee'd-t en dat het de taak van de afdelingschef is om naar meer veiligheid te streven. Thans telt „Wil ton Fijenoord" negen werkveiHgheidscom- missies. De voorzitters en secretarissen zijn verenigd in een bedrijfsvei 1 Lgheidsconunls- sie, waarvan tri B. 'Wilton, voorzitter is. Voor een goede samenwerking zal de com binatie van arbeider, baas en chef de leven de fccm moeten zijn, vanwaar de veilig- heidsgedabhte uitstraalt ever het bedrijf. De li-eer A. Potuyt, één van de twee veilig heids-inspecteurs van Wilton Fijenoord, verklaarde dezer dagen, dat de compe titie gedragen wordt door' de enthousiaste belangstelling van de werknemers en daar mee staat of valt. WIMPELS ALS ERETEKEN In de meeste afdelingen van „WF" draait de veiligheids-competitie op volte toeren. Werd aanvankelijk gestart met een waardering voor IOQ, 200 en 300 „vei lige dagen", later werd dit veranderd in 100, 1J5 en 250 veilig» dagen- Als men op een afdeling 106 da?en zonder arheids onderbreking heeft inwerkt, hetgeen af te lezen is op grote „scoreborden'", die dagelijks het aantel dagen aangeven, wordt als ëre-teken op dat scorebord een veilighcidswimpel geplaatst. By het be reiken van 175 veilige dagen vindt een kleine festiviteit plaats met uitreiking van een b!(jk van waardering aan dc deel nemers van de betreffende groep. Wan neer een groep 250 veilige dagen bereikt, wordt aan de deelnemers van die groep een eerste prys uitgereikt en komt do groep in het bezit van eea wisse! beker, Dc werkplaats wordt dan versierd, er worden toespraken gehouden, kortom: een dcrgclpk feit wordt echt wel door de arbeiders als een heuylyke gebeurtenis gevierd. Reeds diverse afdelingen behaalden de 300 en later de 250 veilige dagen en ontvingen de wisseliprije- De competitie start dan weer opnieuw en. momenteel staan de Scbec-ps beschieters van de Bednjfssc-hool met 241 veilige dagen er het best voor. Hetzelfde totaal iheeft overigens de afd. Bankwerkers 2B- Mach. Bew. van de Bedrijlsschool. Met 246 dagen heeft de a£d. van voorman v. Tii- borg in de Verzink er ij over enkele dagen een goede buns de 250 dagen te halen, ter wijl ook de afd. Soheepsbouw N-B. {binnen) groep 5 met 231 -dagen er wiet slecht voor staat. Naast de gewone afdelingen doet ook het frootpereoneel aan deze competitie mee, evenals de magazijnen, de terreindienst en de werf in Rotterdam. Het is niet zeker, dat het huidige competitie-systeem gehand haafd zal blijven. Op de lange duur zou het immers sleur kunnen worden, zodat het niet is uitgesloten, dat tot een ander sys teem zal worden overgegaan. Bij de politie werden drie aangiften ge daan van diefstal van een. fiets. Mevrouw A. K. S.-O. raakte haar damesfiets kwijt, die rij, niet afgesloten, in het Westnieuw- land had neergezet. J. B. zette zijn ver voermiddel, eveneens een damesfiets, op de Kethelweg wèl op slot, maar niettemin werd het gestolen, evenals de damesfiets van mevrouw J. v. d, S-, die niet op slot stond en uit de 2e v. Leyden Gaelstraat verdween. Het eerste elftal van VFC trekt zon dag naar. Alblasserdam, om daai; tegen ONA, VOS en Alblasserdam in het strijd perk te treden. Inzet van dit toernooi vormt het kostbare „Zilveren Schild", dat momenteel in het bezit is van onze stad genoten. De geel-zwarten zullen er beslist prijs op stellen deze prachtige prijs weer mee voor zal dan beter te nemen, maar daar voor zal dan beter gevoetbald moeten wor den dan vorige week zondag in de oefen wedstrijd tegen Westerkwartier. Kinderen zoeken de dieren op* overal, waar zij In recreatieoorden daartoe de kans krijgen. Het is dit jaar kennelijk een goed vogelvoorjaar geweest, na de strenge win ter, die de vogels hebben moeten doorma ken. Althans was de vogelbevolking in.on- f Adv er teutte) ZATERDAG is er volop voetbalactiviteit op de Viaardingse sportvelden aan de vooravond van *de nieuwe competitie. Zwa luwen houdt op het WIK-terrein haar Har ry van den Berg-vvisselprijstoernooi voor elftallen met spelers tot 23 jaar. Op sport park Zuidbuurt worden zaterdagmiddag 6 •wedstrijden gespeeld: 2 op het TRS-veïd, 2 op het Vlaardingenveld, 1 op het HVO- veld en l op het WIK-han-dbalveld, dat WIK welwillend aan HVO beschikbaar heeft gesteld. Op et velhd van The Red Stars 2 wedstrijden tussen TRS-elftallen en Zwaluwen-combinaties, resp, om 2.30 en 4.15 uur. Op het veld van Vlaardingen om 2.30 uur: Vlaardingen 3HVO 3 en om 4.15 uur; Vlaardingen 1—SVDPW 1. Op het HVO-veld, aanvang 4 uur :HVO 2-—RFC- combinatie. Gisternacht, tegen twee uur, trof de po litie op de Deltaweg een groepje van vijf jongens aan, in de leeftijd tussen elf en veertien jaar. Ze bleken in Dordrecht te wonen en waren vandaar op de fiets naar Hoek van Holland gegaan, waar zij de nacht zouden doorbrengen. Toen dat niet goed lukte besloten zij om weer naar huis te peddelen, maar bij de uitvoering van dat voornemen troffen zij de Viaar dingse politie op hun weg. Deze stelde zich in verbinding met baar Dordtse collega's om het verhaal van de jeugdige reizigers te controleren. Toen bleek dat de jongens met toestemming van'hun ouders naar Hoek van Holland waren gegaan en dat ook het plan om daar te overnachten bekend was. De verschillende vaders en hoeders bleken er vertier geen bezwaar tegen te hebben, dat hun spruiten op eigen gelegenheid zouden terugkeren. Toch achtte de wachtcommandant het riaar beter de kinderen tot half zeven in bet politiebureau te houden; daarna is het *tel de thuisreis opnieuw begonnen. Geboren: Eduard, z. v. J. Hariog en R. Golbach, Dclftseveerweg 3d; Maria, d. v. A. Brohbel en M. de Jong, Prof. Rut- gersstr. 373; Lydia, d. v. N. van der Lelij L. Kornaat, Spijkenisse: Frans Hals straat 8; Nicolaas, z. v. N. van der Lelij te L. Kornaat, Spijkenisse: Frans Hals- steaat 8; Sabino Roberto, z. v. E. Garone te J. W. de Zwart, Bm. Pruissingel 97; Willem Bastiaan, z. v. W. B. van Veelen te L, Vastenhout, Aert v. Nesstraat 19- Gehuwd: Martinus Cornelia Maria Stra- v6r, 26 jr. en Johanna Wilhelmina Maria Schepen, 22 jr. - - „Het gaat om je hart", aldus het the ma van de Openluchtcampague, georgani seerd door de „Youth for Christ". De grote tiendaagse werd zij genoemd door de Bel gische predikant, ds. J. Gravendeel, die gisteravond in het Oranjepark te Vlaardin gen de leiding had van de eerste der flen avonden. Als de wens van ds. Gravendeel in vervulling gaat, dan zal bet Oranje park spoedig te klein zijn om iedereen eea plaats te verschaffen. Naar schatting be vonden zich vierhonderd personen op de grote speelweide en de predikant gebood iedereen, om aan. iedere hand een bezoeker mee te brengen op tie volgende avond, een „spelletje", dat herhaald moet blij ven worden. In ieder geval was de opkomst groter dan verwacht en het ziet er inderdaad nadr uit, dat deze Openluchtcampagne een succes zal worden. Wel doet zich het feit voor, dat deze bijeenkomsten over het al gemeen meer worden bezocht door oude ren (die zich uiteraard jong voelen) dan VRIJDAG Luxor, 8 uur. Casablanca <14 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur. De nacht van de kou- we neuzen (a,i.) Oranjepark, 8 uur, Rally Youth for Crist. Film: „De schuduw van de boemerang" spre kers ds. G. Aalbersberg en ds. J, Gravendeel onderwerp: „Voor wie is jouw hart?" Geopend Van Hogend orpapoth ec k, Van Hogen, dorplaan 229a, tel. 4233. ZATERDAG Triangel, 35 uur. Receptie 59-jarig bestaan afd. Vlaardingen v. d. Ned. Chr. bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid. Luxor, 6.45 uur. De mummie (14 jr); 9 uur, Cassablanca (14 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur, De nacht van de kou we neuzen <a.l.). Oranjepark, S uur. Rally Youth for Crist. Sprekers brig. H. Hordijk en ds. J. Graven deel; onderwerp: ..Spel met een mensen hart". APOTHEEK Geopend apotheek Walraven, Schiedamseweg 14, tel. 2093, j-) augustus Afnemende maan Zon op 5.25 uur, onder 2D.02 uur Maan-op- 2.54 uur, onder 19.22 uur 1 door jongeren, voor wie ze toch speciaal zijn bedoeld. Ds. Gravendeel legde er de nadruk op ■dat het er om gaat Jezus groot te maken, Hem alleen. Dit doel moet vooral tot uiting komen in deze tiendaagse, Laat Vlaardingen maar in beweging komen, zonder God gaat het immers niet. Ieder een dient te weten dat Jezus leeft en dat is de boodschap die gebracht moet blijven worden. Dan pas is het feest in ons aller hart, aldus spreker. De gereformeerde predikant, ds. G. Aal- kersberg sprak over het onderwerp FjPas op je hart", Hij zei, dat iedereen wel eens heeft gehoord van dc naam "Jezus, maar toch nooit dicht bij Hem is ge weest. Daarom moet er over Hem wor den verteld; het is een vreugde die van blijvende aard is. Ds. Aatbersberg sprak over de gesprekken van Jezus met Nico- demus en de Samaritaanse vrouw. Beide personen kleedde de predikant in een modern pakje aan, waarbij hij de vrouw de naam „Christine" gaf, die Is iedereen wel tekend, zo zei hij. Jezus wil ook het hart van die vrouw. Hij reinigt de onreine harten en zegt: Geef Mij ook uw hart. Wiè zijn hart aan Jezus geeft, heeft vreugde en blijdschap vandaag, morgen, overmorgen en voor al tijd. Jezus doet er een greep naar en laat je daarom grijpen. Heb je Zijn stem gehoord? Luistert dan en geef je hart aan Hem, zo besloot d.v Aalbersberg rijn toe spraak. Zq..'n gewoonlijk bij Youth for Christ- rally's, v.'erv deze avond weer veel gezongen. Frans v. d. Reyden en Flip de Koning begeleidden de samenzang op hammondorgel en piano. Een Y.F.C.-zang- groep zong tevens enkele liederen. Op het terrein was een boekenlafel aanwezig met lectuur, die geheel past in het kader van het Youth for Christ-werk. Op verschei dene plaatsen in het park waren melk bussen geplaatst, die uiteraard als „Col lectezakjes" dienden en waarin men te vens schriftelijke verzoeken kon indienen, die verband houden met de actie enz. Vanavond zal de film: „De Schaduw van de Boemerang" worden vertoond. 1 OOK DE HOLLANDXAAN opent haar oefen campagne. Op haar bij veld. Want het hoofdveïd moet nog gespaard blij ven- Tweemaal is dit veld met onkruidverdel- gingsmiddel bespoten, er is 300 kilo kunst mest opgekomen en de doelgebieden zijn opnieuw bezooid. Met de eigen sproeiinstal- iatie heeft men voorts de grasgroei zoveel mogelijk bevorderd. Het hoofdveld is fhans vrijwel gezuiverd van kale plekken. Wet- hcuder T. de Bruijn is er gisteren tussen de middag een kijkje wezen nemen en heeft zijn bewondering geuit voor de grote verbeteringen die zijn bereikt, sedert hij dit veld het laatst heeft gezien bij zijn toe spraak, waarmee hij het internationale toernooi van de Hollandiaan opende. Enke le uren tevoren was de heer Van Vliet uran het gmeentelijk bouwtoezicht de tribune en de afrastering wezen inspecteren. Men weet, dat de laatste in een dusdanige -staat verkeert, dat voor de betreding van ■het Ha Ha nd ia ancomplex. allerminst van de ■officiële toegangspoort gebruik behoeft te worden gemaakt. Dit demonstreerde on langs nog de chef van het gemeentelijk spertbureau, die van de ene zijde het com plex betrad 'en het aan de andere zijde verliet, terwijl het complex officieel geslo ten was. Om alle drie de sportcomplexen in park Nietïwlant komt een nieuwe al- rastering. Zij zou er reeds gestaan hebben, als de firma, welke dit werk is gegund, niet met werk overbezet was. Niettemin wordt er op vertrouwd, dat zij dit werk bij da aanvang van de competitie gereed zal hebben. Alles wijst er op, dat deze com plexen thans de volle aandacht van de wet houder van sportzaken hebben en deze met kracht de noodzakelijke maatregelen laat treffen. Wat dit betekent, daarvan kan For tune met dankbaarheid gewagen. Alsmede Zwaluwen, nadat wethouder De Bruijn de toestand op de Zwaluwenterremen ter ore was gekomen. De IJoJIandiaan opent haar oefen campag ne dus op liaar bij terrein. Zaterdag om 2 uur en 4 uur komen lagere elftallen aan bod met wedstrijden tegen Zwaluwen-com binaties. Zondagmorgen 10 uur speelt een comblnq.tjc van het 2e en 3e elftal tegen Schiedam en 's morgens 12 uur «en proef- elftal van voor het le elftal in aanmer king komende spelers tegen het hoogste amateurelftal van MD VS; HD VS 3. Voor deze wedstrijd brengt de Ilollandiaan het volgende elftal binnen de lijnen: De Herder (VFC) doel; Jaap van Eek, Rieims Berrevoets en Driekus Foncke (4VIK) achter; Jan Groenevcld en ïsaiic Broere (Martinit) midden; Jan Bakker (WIK). Van der Veer (Fortuna jeugdclf- tal,. Dijkstra (VFC), Arte Vugt en Piet van Dorp, voor. Tussen haakjes staan de clubs vermeld, waaruit betrokken spelers zijn gekomen. Van het elftal, dat de Hol- laudiaan het afgelopen seizoen binnen de lijn bracht, ïs derhalve niet zo heel veel meer over. Daaruit treffen wc nog aan: Jaap van Eek. Ritmis Berrevoets, Jan Groeneveld, Arie Vngt en Piet van Dorp. De aanwinst, die de Hollandïann In Fortn- na-doelman Leeuw heeft kunnen begroeten, kun wegens militaire dienst niet worden opgesteld. De Ilollandiaau zal alles in het werk stellen het verloren gegane terrein zo snel mogelijk te heroveren. Daarbij zal wet kracht worden voortgegaan het accent op do jeugd to loggen. Koninklijke onderscheiding voor Vlactrdinger Donderdag was het veertig jaar geleden, dat de heer H. A. Verbeek, thans wonen de in de Sweelineksfcraat te Vlaardingen, in dienst trad bij Pakhüismeesieren N.V. Namens de burgemeester van Rotterdam (zijn werkgemeente) en de burgemeester van Vlaardingen (zijn woon gemeen te) werd hem door de heer Eldik de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Namens de raad van Beheer van Pak hüismeesieren N.V. sprak de heer H. J. E. van Beuningen in de kantine van de Tank- installatie aan de Vondeiingenplaat. De be drijfsleider, de heer N. A. Witkamp over handigde enkele cadeaus namens het per soneel van de installaties Vondelingenplaat en Botlek. De jubilaris is in het bedrijf opgeklommen tot chef-declarant en heeft Uiteraard veel met de douane te- maken. Dat de samenwerking daarmee goed is, bleek uit de aanwezigheid van een groot aantal douane-ambtenaren. De sectie- chef- van de sectie Vondeiingenplaat, de heer Dorreman, sprak zijn vreugde uit over de goede samenwerking tussen het f! ze singels en vijvers betreft. Het aantal jonge eenden en zwanen is er bijzonder groot. Ook in ons stadspark heeft de vogel kolonie zich bijzonder uitgebreid. Met na me de eenden zijn in dit park massaal ver tegenwoordigd. Eij zitten natuurlijk niet achter tralies, maar kunnen vrijelijk uit het vijverwater stappen en de gazons op- waggelen om het voer in ontvangst te ne men, dat de parkbezoekers voor hen heb ben meegebracht. Ze zijn er zo aan gewend, dat ze 's winters, wanneer het park verla ten ligt, de mensen in hun huizen gaan op zoeken om hun portie in ontvangst te ne men- Het is dan een vertrouwd gezicht hen in de Viaardingse straten, in de buurt van hun domein, te zien rondstappen, bedelend om. voer. Maar nu komen dc mensen naar hun toe, ie midden van de natuurpracht van ons stadspark. 'Niets verhindert het vrije lijk. contact tussen mens en dier. Met de apen in ons park is dat echter anders ge steld. In het algemeen zou dit vrije contact met hen ook niet wenselijk zijn, al maakt de aap op de foto hierop een uitzondering. Want dit is Joris, de 7-jarige huzarenaap van Vozano. Een der huisdieren van de heer Noordzij. Deze aap is volkomen onge vaarlijk, al heeft zij de eigenschap, -dat zij zich maar aan één mens hecht. Het valt niet mee haar wat lekkers toe te stoppen, zoals deze twee kinderen proberen. Want zowel de tralies van het apenverblijf als die van het hek rond de schapenwei schei den hen van de aap. Dat deze vrouwtjes- aap haar angst voor de haar zo vreemde omgeving heeft verloren en. reeds geheel gewend is aan al die vreemde mensen, Iaat Joris hier duidelijk zien. Met de kinderen, die haar trachten te verwennen, is zij de beste maatjes geworden. Geduldig en be leidvol tracht zij het lekkers machtig te worden, dat de kinderen haar door het dub bele traliewerk proberen toe te stoppen. Al dat traliewerk, het levert wel een heel an der beeld op dan het vrije verkeer tussen de eenden en de kinderen. c? Praairapport van hedenmorgen: Hendrik en Jan V.L 70 17 kantjes. Vertrouwen VL 71 10 kantjes, nog 20 netten; Vlaardingen VL 70 10'kantjes, Maas VL79 40 kantjes. Jan en Ineke VL 89 20 kantjes. Voorlichter VL 114 9 kantjes, Martha Maria VL 199 3 k. MARKTBERICHTEN Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal In Vlaardingen betaald voor: Vleetharing klein van ƒ37.90 tot ƒ58, idem groot van ƒ40 tot ƒ43.10, Tteilharing klein van ƒ42.10 tot ƒ60.10 en idem groot van ƒ44.10 tot- ƒ46. Steurharing ƒ22.90ƒ35. Makreel 49.40. Aanvoer: VL 190 38 last. rijk en de jubilaris. Enkele collega's haalden herinneringen op uit het verleden. Vele relaties maakten van de gelegenheid gebruik de jubilaris en zijn gezinsleden hun gelukwensen aan te bieden. De afdeling Vlaardingen van de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging gaat na de vakanties weer flink aan de slag. Er exeursseprogramma opgesteld, waarop als eerste uitstapje voor volgende week dinsdag een bezoek aan het Beatrix- park In Schiedam prijkt. De leiding be rust bij de botaniseergroep, deelnemers verzamelen om zeven uur hij het terrein van De Hollamllaam Volgende week zaterdagmorgen Is er een excursie naar cle Broekpolder; verzame len om acht uur bij het Kolpabad. Op zon dag, 8 september, wordt een bustocht ge maakt naar België, naar het brongebieri van de Mark in de Kempen Men hoopt ook een terrein op Nederlands gebied, cle Goudsberg, te kunnen bezoeken. Vermoedelijk voor de laatste maal wordt op zondag, 15 september de langzamer hand traditie gewerden excursie naar De Beer gemaakt voor het fotograferen van de Morinelplevier. Vertrek kwart over acht van de Markt, bij het stadhuis. Don derdag, 26 september is er in Rotterdam een voordracht met film door de Belgi sche cineast M. Verbruggen en zaterdag morgen, 28 september, staat de liefhehbers een excursie naar het strand in Hoek van Holland te wachten. Vertrek van Vlaar- d in gen-Oost ora half acht. Aan de biologie van de kust is het week einde van 5 en 6 oktober gewijd. Plaats van samenkomst is het August Reitsma- huis in Hoek van Holland. Op zondag, 13 oktober, gaat de reis ia oostelijke richting voor de gewestelijke paddestoelenexcursie in de buurt van de Dikke Berg te Bennekom. Op zondag, 20 oktober gaat het nog maals naar het strand in Hoek van Hol land voor een gecombineerde strand- en vogelexcursie. Vertrek om half acht van Vlaarrlingen-Oost. Voor het komende najaar staan drie le zingen op het programma. De eerste daar van wordt gehouden op 22 oktober, door dé heer N. W. Elfferich uit Rotterdam. Onderwerp: vlinders. FIRMA J. IENSVELD ZONEN VLAARDINGEN vraagt op korte termijn: in be2it van Mulo-diploma en kunnende typen; kunnende typen, voor telefoonbe- eiiening en eenvoudige administra tieve werkzaamheden. Sollicitaties met verlangd salaris te richten aan Fa. J. Lensveld Zonen, le van Le ij den Gael straat 39. Vlaardingen. De directie v» het NIEUWSBLAD boboudt zich het recht voor advertentie# zonder opgaaf vau redenen te welkeren. By advertenties onder mm.. roer worden de teeröor niet doorgegc. druJcwerien, circulaires dergelijke stukken aftt süg van tussenpersonen, hetzelfde geldt voor ajiüere stukken, welke niet bona Ode op de inhoud v*n cto advertentie reflecteren. Stokken, die bij het blad blijven berusten, worden na een maand na controle van de mhoud vernietigd. m Voor fouten tu telefonisch opgegeven advertentie® ia het blad niet aansprak ©- lyk. Verzoek om herplaat sing zonder betaling »f restitutie kan derhalve niet worden ingewilligd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1