miiiunBajui Verbijsterend contrast tussen de Schiedamse en Vlaardingse gemeentelijke sportvelden Ds. Gravendeel in Nieuwe kerk over „Hazeharten" Ledental van Zwaluwen bereikte recordhoogte Oriëntering in de gemeente Schiedam Leger des Heils song op Y.f.C.-meeting Quick Boys-Spakenburg op RKWIK-terrein Voor het eerst een speler verkocht AGENDA Wagenveer nog niet op oude route Burgerlijke S land Geopend: apotheek Wairave, 14 tel, 2093. Hoofdarentschip en Redactie; VLAARDINGEN, Sm. Hawnsiraat 1 T»l, 3229 IMImtUi Tri. M«t ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1963 l'eel hezorl-.s in Kol pa bad Tn de afgelopen maand juli brachten 62.640 personen ccn bezoek aan het Kot- pa bad, tegen 45.350 in juli 1962. Dit hoge cijfer is ongetwijfeld te danken aan het goede weer in juli. In de eerste zeven maanden van dit jaar was het totale be zoekcijfer 291.485 tegen 274.241 in de zelf de periode van 1062. VLAARDINGEN klachten oveh BEZORGING 17.30 TOT 39.30 UUR: TELEFOON 8037 INSULINDESINGEL 33 JE KALKTE lijnen op een stuk weidegrond, zette er doelpalen op en paaltjes met draad er omheen. Zo verkreeg je in vroeger jaren een voetbal veld, dat doeltreffend met voetbaiwei werd betiteld. Ook ïn dit opzicht zijn de opvattingen radicaal veranderd. Voor de sportbeoefening schep je tegenwoordig door groen omgeven sportcomplexen, waarop de sportjeugd zich kan recreëren, waar zij loskomt van het asfalt van de straat en zy de stad vergeet. De sportcomplexen omgevende bosschages zorgen tevens voor de gewenste luwte. Deze in een groene omgeving aangelegde gemeen- tolijke sportcomplexen vragen grote investeringen. Maar elk recreatie- object, dat de gemeente voor dc genieenschap schept, kost geld. De kosten zijn alleen verantwoord, als de met zoveel zorg aangelegde sportvelden in goede staat worden gehouden. Dat kan alleen, als dit in deskundige handen is. Daarom nemen wc praktisch het gehele onderhoud voor onze rekening: maaien en bemesting, maar ook de topdressing, de onkruid- bestrijding, de beluchting met onze grondbeluchtingsmachine, alsmede de maatregelen, dat de velden voldoende rust krijgen. Bij dit onderhoud hebben we alles zoveel mogelijk gemechaniseerd en waken we er voor, dat de velden er steeds zo goed mogelijk verzorgd bijliggen. i Deze drie de Ho llnndtatm-junioren kwamen om te trainen. Het liep op pootje baden uit. nu.r weg kan. De twee bij velden zien er verschrikkelijk uit; baggerig en overdekt ir.ct onkruid. De weegbree heeft het gras er volkomen verdrongen. Aan het hoofdveld van Fortuna heeft Fortuna. zelf alles gedaan om de door de strenge vorst teweeg gebrachte schade zo veel mogelijk te herstellen. Evenals op het VFC-hoofdveld zijn grote plekken met nieuwe graszoden opgelapt, maar hier heeft de terreinchef ook alles in het werk gesteld om met inmolmen de grasmat zo goed mogelijk op te knappen. Het For- tuna-Jioofdveld is momenteel ongetwijfeld het beste voetbalveld in Vlaardingen. maar voor een representatief terrein voor een eerste divisïeelub zou ook hier de enige remedie kunne u zijn: het veld geheel ver nieuwen. De waterafvoer werkte perfect. Met de twee byvelden is de plantsoenen dienst bezig deze een grote opknapbeurt te geven, waarbji het eerste büveld tevens wordt verlegd. De ploeg werkers van de plantsoenendienst is hals over kop naar liet Ztvaluwenveld verhuisd. Deze twee bij veld komen niet Uidig gereed en Fortuna heeft de bond moeten verzoeken alle thuiswedstrijden voor de lagere elf tallen uit te stellen tot oktober. Dit een en ander springt naar voren, dat de gemeente thans bepaald niet stil zit om te redden, wat er nog te redden valt. Maar tevens in welke situatie de gemeentelijke sportvelden zijn komen te verkeren als gevolg van het feit, dat het onderhoud aan de zorg van de verenigingen wordt overgelaten. En wat gaat al het oplapwerk niet kosten, waartoe de gemeente nu zijn toevlucht moet nemen. Een vergelijking met de toestand in Schiedam en Vlaardingen doet veronder stellen, dat het ïn alle opzichten zowel voor de gemeente als voor de besrokken verenigingen voordeliger en doeltreffender is. !n het voetspoor te treden van het Schie damse beleid op het gebied van de sport- veldenverzorging. De verenigingen zijn daarbij niet duurder uit. Afgaande op wat Gerrit van "t Nieuwelant in zijn ingezon- Vlaardingen voor de huur van een hoofd- den stuk mededeelde, betaalt men in veld en een bïjveld f.950,plus f.225, voor liet maaien. Samen f.1175,—. Voorts gemiddeld f.800,als kosten van eigen onderhoud. Totaal f. 1975,—. Met uiteinde lijk geschetst bedroevend resultaat. In Schiedam is men voor dezelfde speelvel- dehhüur met totale verzorging en juweel tjes van grasmatten als resultaat, een be drag van f. 1250,verschuldigd. De trouwe bezoekers aan de Youth for Christ-bijeenkomst in het Oranjepark te Vlaardingcn laten zich door een flinke bui regen niet op zij zetten. Dat hebben we gemerkt tijdens de vijfde achtereen volgende bijeenkomst in het inmiddels wel erg nat geworden park. Overigens zit het wel tegen, dit jaar, dat het mooie weer verstek laat gaan. De boodschap echter die' gebracht wordt heeft nog geen. enkele maal verstek laten gaan. Vanzelfsprekend, dat de opkomst bij regen, wat kleiner is, vooral de jeugdige bezoekers laten zich dan niet zien. Gepakt in hun regenjassen hebben de be zoekers geluisterd naar brigadier H. Hor dijk van het Leges des Heils, die niet sprak over het onderwerp: „Hart tegen hard", zoals was aangekondigd, maar die sprak over de zonde die als belager aan de deur ligt en naar aanleiding van de tekst uit het Nieuwe Testament uit Openbaring: ..Zie, Ik sta aan de deur en. Ik klop". De zangbrigadc van het Leger de Heils verleende vocale medewerking, evenals Frannie Faassen, die zichzelf op haar gitaar begeleidde. Enkele heilssoldaten spraken ge tuigenissen uit. Wika I. Kandel. die de leiding had, liet enkele liederen door de aanwezigen zingen en zo kwam ook deze bijeenkomst aan een einde. Weliswaar was het programma wat ingekort, dit in ver band met de weersomstandigheden. De finale van het eerste Harry van der» Berg wisselprijs-toernooi 2al a.s. zaterdag op het terrein van KKWIK om vier uur aanvangen, en wel tussen dc bekende zater dag verenigingen Quick Boys en Spaken burg. De capaciteiten van de Katw ijkers zijn. in Vlaardingen alom bekend en vooral afgelopen zaterdag hebben de Boys laten zien, dat zij uit het goede (voetbal)-hout gesneden zijn. Met 52 werd van SVV ge wonnen en Zwaluwen zelf moest er met 70 aan geloven. Spakenburg is eveneens een team van grote klasse. Momenteel zijn de Spakenburgers landskampioen, van hefc zaterdagvoetbal, zodat a.s. zaterdag een spannende en goede wedstrijd verwacht kan worden. De wedstijd zal worden ge leid door scheidsrechter B. Sabel, die wordt geassisteerd door de heren J. van Heyst en E. Mast. Na afloop van deze wedstrijd, dia bij een gelijk spel met tweemaal een kwar tier verlengd zal worden, waarna zonodig strafschoppen, volgt de prijsuitreiking in da Kantine van Zwaluwen. Veder heeft Zwaluwen zelf woensdag avond een oefenwedstrijd tegen een sterk» Hermes-DVS-combinatie op het programma staan (aanvang 18.30 uur) en spelen da Vogels op donderdag 29 augustus op het terrein van. HBSS tegen HBSS, eve neen i aanvang half zeven. Er is in deze wereld een rivier, die komt vanaf het kruis. God zegt tot een ieder, komt er in, maar velen hebben hazeharten eu durven er niet in. Door de eeuwen hoen zijn vele mensen bang geweest en durfden het niet. God te aanvaarden. Het zijn allen mensen als Christine en Demas, die met hun hazeharten niet in de ark van Noach durfden gaan. omdat zij niet in God ge loofden. Aldus ds. J. Gravendeel, die woens- dagavond over het onderwerp „Hazeharten" een vrij lange preek hield in de Nieuwe Kerk aan. de Binnensingel in het kader van de Youth for Christ actie. Geen volle kerk, maar ongeveer honderd personen hadden de regen getrotseerd om zich naar het gebouw le begeven. Bij hand opsteken bleek, dat de meeste de vorige bijeenkomsten hadden bijgewoond in het Oranjepark; slechts enkele nieuwe gezich ten konden worden verwelkomd. Voor wika I. Kandel, die de leiding had en erg veel liet zingen, was dit aanleiding om de be zoekers te herinneren aan het motto van 1962: „Kom op, ga mee." Het gaat om je hart en dat is om je leven zei hij, we heb ben elkaar nodig en daarom moeten de volgende bijeenkomsten beter worden be zocht. In een toespraak, die drie kwartier duur- de/wees ds. Gravendeel er bij herhaling op, dat mensen, die bang zijn en dus haze harten. gelukkig door God worden gegre- Dit geldt voor alle gemeentelijke sport velden in Schiedam, waar het gemeente bestuur steeds een open oog heeft gehad voor de recreatiebelangen van de be%rol- king, zo verzekerde ons de chef plant soenendienst J. J. Schipper, wiens gast we deïe week waren op zïju hypermoderne kantoor bij de gemeentelijke kwekerij in de Schiedamse industriepolder. Ook voor de velden, die bij de clubs in eigen beheer zijn. We hebben twee soorten van veldenver- huur, zo lichtte chef gemeentelijk sport- bureau J. C. Bronneman on is toe. Om ons tot voetbal te bepalen: HDVS. SVV. DRZ. DHS, Schiedam en Excelsior '20 hebben de f.800,belopen. Ieder véld krijgt jaar lijks 4 tot 6 weken rust, wat in overleg met de verenigingen reeds in februari wordt vastgesteld. Dit jaar hebben de vel den een extra lange rust en verzorging gekregen, als gevolg van ds strenge vorst. De heer Schipper vroeg en verkreeg daar voor van het gemeentebestuur een extra krediet van f, 15.000,Voor dc bozoding uiaalct hij gebruik van door de gemeente aangekochte weilanden, die hij daarvoor een speciale verzorging geeft. Rust is voor de velden enorm belangrijk, zegt de heer Schipper, die onder meer voorzitter is van de landelijke bond voor 0 Chef plantsoenendienst Schiedam J J. Schipper: grote investeringen sportvelden alleen verantwoord, als de gemeente zelf waakt over het onderhond. damsc 'is verbijsterend. De toestand van. het hoofdveld van Zwaluwen tart iedere beschrijving. Die moet men zelf aan schouwd hebben. Met man en macht is de plantsoenendienst bezig dit op_te knappen. De gehele ploeg is daarvoor van het Fortu- tninarchitecten, zitting heeft in de examen- velden in eigen beheer. Zij betalen voor commissie voor het diploma tuinarchitect het hoofdveld jaarlijks f.450.huur en en in de technische raad van de Landelijke .voor ëlk bïjveld f.400,Voor maaien en Contactraad voor de gemeentelijke be- bemesting wordt f. 200,— per veld here- moeiingen met de lichamelijke opvoeding kend. Formeel moeten deze verenigingen en dc sport. Even belangrijk is de jaar- zelf voor het onderhoud zorgen, maar in. lijkse bewerking van de velden met ons de praktijk geschiedt dit door de chef van Engelse beluchtingsapparaat, de Sisis Com- de plantsoenendienst, die daarvoor 4 ter- bine. Deze zorgt dat de nodige zuurstof tuinknechts ter beschikking heeft. Voor de in de vettige kleigrond doordringt. En aanleg van sportvelden valt zijn dienst natuurlijk ook de topdressing; de be- onder gemeentewerken, voor het onder- strooïing van de grasmat met zanderige nacompiex weggehaald Auto's voeren rol- houd onder sportzaken. Ook dit is formeel, aarde, om zoveel mogelijk de ideale grond ietl graszoden aan die worden uitgelegd op In feite laat men beide zaken geheel aan voor sportvelden te benaderen: humusrijke de grote j^ale modderige plekken waarmee de zeer deskundige heer Schipper over. Er zandgrond. Een hadjcvol kunstmest als be- djt hoofdveld is overdekt. Hoe voor de mcsling is voldoende, want het gaat niet om een geile grasgroei, maar om een dikke v.'ortelmat, wat ook door geregeld maaien wordt bevorderd. Voorts tweemaal per jaar bespuiting van het onkruid, in mei en augustus, We menen hiermee een tip van de sluier te hebben opgelicht,, waardoor kon wor den verklaard, "dat de gemeen lelijke sport velden in Schiedam er als biljartlakens bij liggen. Gisteren hebben we een ver kenningstocht op de Vlaardingse voetbal- is een zeer nauw contact met dc verenigin gen. liet dagelijks bestuur van de sport raad. dat uit 3 SBLO-teden en mijn per soontje bestaat, is daar vele avonden voor op stap. Minstens maandelijk, maar soms wel driemaal per maand, komen we bijoen en brengen van onze bevindingen rapport uit aan de sportraad, die niet alleen vier maal per jaar vergadert, maar ook sectie bijeenkomsten belegt. Als cultuurtech nisch adviseur is de heer Sclüpper daarbij steeds aanwezig', waarvoor hij extra wordt gehonoreerd. In 1952. toen dit adviseur- complexen ondernomen, die bij dc vcreri- schap werd ingesteld, bedroeg deze ver- gmen in beheer zijn. Het contrast lussen fioc-ding f.SCfl.maar zet mi wel rond deze Vlaardingse sportvelden en de Schie- komende competitie dit veld nog bespeel baar gemaakt kan worden, is voor ons een raadsel. Alle huidige inspanning van de plantsoenendienst en de vele duizenden guldens, die hiermee gemoeid gaan, ten spijt. In welke toestand kostbare sport velden kunnen geraken, als het onderhoud geheel aan de vereniging wordt overge laten. daarvan geeft dit hoofdveld wel een schril voorbeeld. Nu moet de put worden gedempt als het kalf verdronken is. Hoe zeer de huidige grote gemeentelijke acti viteit ook te prijzen valt. Het Hol land ïaancoiuplex stond als van ouds na een wolkbreuk, weer volkomen blank. Dit is een gevolg van de grote ver zakking van het gehele complex. Het hoger gelegen Zwaluwcncomplex had daar geen last van, hoewel ook daar de afvoer het overvloedige hemelwater niet heeft kun nen verwerken en de afvoerhuizen bene den de waterspiegel van het singelwater lagen. Meer dan een decimeter stond het water op en rond het hoofdveld van de Kollandiaan. wat bepaald niet bevordelijk voor de toch al niet beste grasmat kan zijn. Het hoofdveld van VFC dat vele jaren als het beste voetbalveld van Vlaardingen heeft gegolden, is ook onherkenbaar in negatieve zin veranderd. Grote verzakte gedeelten kenmerken thans de grasmat, die ook bepaald niet vrij van onkruid is. Dit eerste wordt toegeschreven aan de huizen bouw in de directe omgeving. En het vele water, dat er opstond aan de onvoldoende afvoer, eveneens als gevolg van deze hui zenbouw en ook van de aanleg van rijks weg 20, waardoor het afvoerwater niet Uit het jaarverslag, dat donderdag uitgebracht wordt aan de ledenvergadering van de voetbalvereniging Zwaluwen, blijkt dat in het verenigingsjaar 19621963 het ïedentn! een recordhoogte bereikte., te weten 1.120. Het aantal spelers in de seniorenafdeling toas eveneens groter dan ooit tevoren; door overschrijvingen ver minderde het aantal spelers met vier senioren en twee juniorenmaar daarvoor kwamen tien senioren en één junior in de plaats. De behaalde resultaten zijn heel behoorlijk. Het eerste en zevende elftal werden kampioen en ook bij de junioren werden enkele kampioenschappen behaald. Al leen het vierde elftal kon zich niet in zijn afdeling handhaven en speelt nu een klas lager. In totaal namen negen senioren- en zeventien juniorenelftallen aan de co?npetitie deel. pen. .Zoals tot Ezechiël. zegt Jezus ook tot ons; Ga mee, de beek Gods in; en. Ezechiël ontdekte toen hoe heerlijk het water wel was. Bent.u al bij de beek Gods, bij hét krui* geweest; hebt ge uw hart al aan Jezus ge geven. Zo niet, kom dan in de beek, die uw leven verfrist. Hazehart, zou jè niet van avond nog bij het kruis van Jezus willen komen, aldus de predikant. Jezus wil u niet tot aan de enkels in het water hebben, maar hij wüt u helemaal in de heilsrivïer heboen. Wees daarom niet tevreden met bekering alleen en zwemt in Gods stroom, in de bron van levend water. Dan kan het pas feest worden in uw leven. Het Y.f.C.-koor zong verscheidene liede ren tijdens deze rally, terwijl tevens Willie Kleingeld uit Barendrecht medewerking' verleende. Wika Kandel leidde de samen zang zeer enthousiast, waarbij het jammer v.Tas, dat Frans van, der Reyden en Flip de Koning bun instrumenten bespeelden, alsof zij het Oranjepark vanuit de Nieuwe Kerk moesten bestrijken, Bovendien speelden zij het eerste lied in een dusdanig snel tempo, dat op verzoek van de aanwezigen op een lagere versnelling moest worden overge schakeld. Overigens heeft het „liturgische gedeelte'* vrij veel tijd in beslag genomen, waardoor de bezoekers pas öm tien uur huiswaarts keerden, hetgeen eigenlijk aan de late kant was. Reeds bij het begin van de bijeen komst had wika Kandel gezegd, dat ver- scheidenen waarschijnlijk niet waren ge komen omdat de kerk het nadeel heeft, dat men niet 20 gauw wegloopt Maar hij maak te er tevens gebruik van om flink wat tijd voor de samenzang uit te trekken, terwijl hij tevoren niet wist, dat ook ds. Graven deel zijn. toespraak zou uitrekken tot 45 minuten. 0 De toestand van het Zwaluwen-hoof d- ueld (art iedere beschrijving. Met man en macht is de plantsoenendienst bezig het. geld zoveel mogelijk met graszoden op te lappen. Het gof .de indruk eau monnikenwerk. Het verslag maakt ook melding van een levendig contact met de wethouder voor sportzaken en de gemeentelijke sportcom- missie. Tijdens bezoeken aan het terreinen- complex van de vereniging kwam een aan tal wensen ter sprake. De aanleg van een half verhard oefenterrein tussen het twee de en derde veld bleek onuitvoerbaar om dat de beschikbare .ruimte daar te klein was en er bovendien een aantal fraaie bo men, voor sou moeten sneuvelen. Voor ver- belering van het tweede veld. dat door in tensief gebruik o.a. als oe hm veld zoor slecht was. zijn de vooruitzichten beier. De wethouder heeft ook de mogelijkheid ge opperd van aanleg van een nieuw sport park mei twee speelvelden en een verhard oefenterrein. Zwaluwen zou .dat in gebruik kunnen krijgen in vuil voor de velden m Zuiöbuurt. Een suggestie om het nieuwe complex aan RK WIK toe te wijzen en het huidige NVIK-complex aan Zwaluwen, werd van de hand gewezen door WiK, dal liever in 't Nieuwelant blijft. Verlangend wordt nu uitgezien naar uitvoering van het door de wethouder geopperde plan. De samenstelling van het hestuur veran derde in het vereuigingsjaar door het al treden vair penningmeester H. v. d. Vorm. In verband met het vele werk. dat aan deze laak verbonden is. werd zijn plaats ingenomen door twee leden. n.l. de hercr. H. C. Sloots en L. Verschoor. Het ligt in de bedoeling het bestuur uil te breiden van negen tot elf leden. Van de nu zittende en aftredende leden zijn niet herkiesbaar de heren B. de Pee en M. Kool. Wel herkies baar zijn de heren J. van Eijk, D. C. Kei- zerswaard en M. Simons, Kandidaten van het bestuur zijn de heren H. de Bruijn, A. Stouthandei en J. v. d. Weijden. In het komende seizoen zal de technische commissie bestaan uit de heren J. v. d. Weijden, P. Benard en J. Kortleven en de elftalcommissie uit de heren P. Budding, C. van Vliet en J. Teerds. Aan de komende competitie zal deelgenomen worden dot* tien senioren- en zeventien jumorenelftni- len. De training wordt weer geleid door ue heer W. Zuidgeest, van wiens goede werk in het afgelopen jaar het jaarverslag, met waardering melding maakt. Er staat nu een behoorlijk aantal goede spelers ter be schikking, zodat voor het nieuwe seizoen de beste verwachtingen bestaan. In de afgelopen lange, strenge winter is er veel gedaan om de leden in de kan urm bezig te houden; met spel en film is dat goed gelukt. Hei beheer over de kantine ging in andere handen over omdat het duo WijnhorstDe Pee het niet langer kon doen. Voor het eerst in de geschiedenis van Zwaluwen werd een speler verkocht; de vereniging werd daardoor ƒ3.000 rijker, maar een prima doelman armer. Aan de toestand van het hoofdveld,wev.1 veel geld en moeite besteed, helaas niet met het gewenste resultaat Rondom kwam een tegelpad en er werd, ter verbetering van het terrein, 90 m3 grond en zand, ver mengd met graszaad, gestrooid. De hoop op deze manier een mooi veld te verkrijgen, bleek echter ijdel en nu zal, ondanks de bezwaren voor het oefen- en comperuie- programma, het veld alsnog door de ge meentelijke plantsoenendienst opgeknapt moeten worden. In het afgelopen seizoen werden twee j protesten ingediend, beide voor het tweede elftal. Eén protest werd afgewezen; in het andere geval leverde het winst op. Twee maal moest er een wedstrijd gestaakt wor den. ook van het tweede elftal. Dat ge beurde eenmaal in verband met onregel matigheden en eenmaal omdat een der te genspelers een been brak. Gelukkig nad :eer. Zwaluwenspeler hier schuld aan. In vijf gevallen werd 'n Zwaluwenspeler geschorst, dat kostte de vereniging niet al leen geld, maar ook een deel van haar goede naam, atdus het jaarverslag, dat ook nog melding maakt van het Harry y. d. Berg toernooi, waarvoor vrienden van wij len de heer V. d. Berg een mooie prijs beschikbaar stelden. Twee trouwe leden, die in het veren:- gingsjaar overleden, worden in het verslas herdacht, n.l. de heren J. van Everdiogen »r. J Poot. In. hel komende seizoen zullen de toe gangsprijzen verhoogd worden van lot 60 cent.-Dat gebeurt om de grote Kosten te kunnen' dekken, die een gevolg zijn van de vele reizen, niet alleen van het eerste el tl al, maar ook van het tweede, derde en TdP elftal, die zeer onvoordelig werden ingedeeld. DONDERDAG Lttxor, s uur. De blikken ridder fa.t.). Stadsgehoorzaal, S uur, De nacht van de Roiwe neuzen (a.l,). Clubgebouw Zwaluwen, 8 uur. Alg. ledenver gadering v.y. Zwaluwen. VRIJDAG Luxor, 8 uur. De vampier van Parijs (18 Jr>. Stadsgehoorzaal, 8 uur, Hochzeitanacht im Pa ra dies (a.1.1. Oranjepark. 3 uur. Rally Youth tor Christ. Sprekers ds. J. Gravendeel en brig, H, Hor dijk; onderwerp: „Heefl God hart voor ons?" Schiedamse weg C» Hoewel de veerhaven aan de Maasboule vard vrijwel geheel hersteld is, zal het veer voorlopig nog gebruik Wijven maken van de tijdelijke aanlegplaats in de Kon. Wilhelminahaven. De vernieuwing van de „fuik" in de Veerhaven is zo voorspoedig verlopen, dat oplevering veel eerder zou kunnen geschieden dan de overeengekomen .datum 1 oktober. Dc Vlaardingse dienst van gemeentewer ken echter heeft van het werk aan de veerhaven gebruik gemaakt o-m de toe gangsweg naar het veer te vernieuwen, overeenkomstig het plan-Maasboulevard- De uitvoering van dit werk is ook afge stemd op de opleveringsdatum 1 oktober en aangezien men hierbij niet op het tijd schema voor is, zal het wagenveer niet veel eerder dan 1 oktober zijn oude route kun- Ondertrouwt!: Simon Cornells Mostert, 23 jr., Burg. Ver kadesingel 27 en Louisa Goedvolk, 22 jr.. Burg, Verkadesingel 27: Hendrik Thomas Koning, 32 jr., Blois van Treslongstr. 3 en Elisabeth Maria Hendri ks Gemma Meijs, 22 jr., Lobeliastr. 13a; Joh an Pattje, 25 jr., Mozartlaan 32 en Theodora Marijke Wijsmuller, 22 j'r.i. Ant. Knottenbeltslngel 6; Berend Anne Barelds, 20 jr., Sweelinckstr. 204 en Maria Vrijland, 20 jr., Van Riebeeckstr. A; Simon van der Marei, 21 jr., Madoerstraat 2 en Jobja van Gameren, 21 jr., KievitJaaa. 44; Cor nells Johannes van Uden, 24 jr.» Van der Spiegelstr. 7a en Willemijntje van 't Hof, 22 jr.» Van de Spiegelstr. 19; Abraham van der Linden, 21 jr., Primulastraat 40a en Antonetta Johanna Josephina Maria van der Have, 38 jr., Mercuriusstraat 1; Lambertus Cornells van Oeveren, 29 jr„ Valeriusstr. 89 en Aleida Drop, 21 jr., Ju liana laan 39. Gehuwil: Casper Anton Franz van den Bout 24 jr. en Dina van den Berg, 24 jt*.; Adriaan Snoek, 27 jr. en Jacoba Bruggê- man, 2B jr. Geboren: Elles Arina, d v M. van Ke- kern en A. J, Hubregtse, Kemperstraat 32aj Adrianus, z v A. van der Stel en C. Hamer slag, Salviastraat 6c. Overleden: Willem Noordhoek, 87 jr^, wedr. v. G, Baksteen. Diepenbroekstr. 18, Op het kruispunt Broekweg—Groen van' Prinstererstraat kwam een ba-omfiets in. aanrijding met een bestelauto, doordat da bromfietsberïjder, de 55-jarige heer C. B. geen voorrang verleende. Bij de aanrij ding liep hij een hoofdwond op. maar zijn dertienjarige dochter, die op de dua zat, kwam lelijker terecht. Zij moest met een hersenschudding en een hoofdwond in het ziekenhuis opgenomen worden. Vrijdagavond van 8 tot 9 uur bespeeld de heer W. L. Harthoom, stadsbeïaardïer van Goes, het Oranjecariïion ia de toren van de Grote Kerk op de Markt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1