fflTTERMira KUÜWSMI College van b. en w. wil sportraad en dienst voor culturele zaken zit-slaapkamer WERKEN Br BOOGAARD ZOWEL IN ONS INSTALLATIEBEDRIJF te elektriciens elektriciens hulp- en leerling-elektriciens Voorman wikkelaar Halfwas wikkelaar Halfwas en leerling-bankwerker Radto-T.V,-monteur Radiomonteur Onderhoudsmonteur Zelfstandige kracht VIT DE AAmiEDINGSNOTA BIJ DE BEGROTING Voorstel op komst voor hogere pensionprijzen in bejaardenflat Grote belangstelling voor industrie grond Politie organiseert nation, ivandeltocht Vrouwelijke agenten bij Vlaardingse politie Uit het politierapport Tafeltennis Reflex VDV gaat vergatieren Burgerlijke stand Vangst berichten AGENDA ALS IN ONZE WINKELS ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1963 BaofiMenwh» an Btdutic: V VLAARDINOEN, Sm. Havwutraat 1 - Tal. 3329 BetaUt! KJ. sm VLAABDINGEN j KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 OUR: TELEFOON 6837 INSULINDESINGEL 33 la het hoofdstuk onderwijs van de aanbiedingsnota bij de gemeente begroting 1964 wordt een overzicht gegeven van de stand van zaken op het gebied van de scholenbouw. Hieruit blijkt duidelijk, dat hierin een groter achterstand is ontstaan en wel voor elke tak van- onderwijs. Zo Zijn er b.v. in de Westwijk van de veertien te bouwen lagere scholen nu vijf in gebruik, terwijl er nog vier in aanbouw zijn. In dè Babberspolder wordt nog een lagere school gebouwd en als die vijf scholen klaar zijn zullen, zo hopen b. en w., de knelpunten zijn weggenomen. De snelle toe neming van het aantal woningen in de Westwijk zal echter een aanhou dende behoefte aan nieuwe scholen meebrengen; de gedeeltelijke ontvol king van scholen in de binnenstad kan daaraan niets veranderen. Behalve de plannen, voor lagere scholen in de Westwijk is er ook nog een schetsplan in behandeling voor een v.k. school aan de Afroï/Ged. Biersloot, terwijl een urgentie verklaring is gevraagd voor restauratie van het scholencomplex aan de Prins Hendrik straat. Ook voor twee scholen in de wijk Holy werd een urgenti everklaring aange vraagd. Het college beraadt zich, zo staat in de nota, over de vraag waar en wanneer een derde openbare ulo-school gebouwd moet worden. Het goedgekeurde schetspian voor een prot, chr. ulo-school met zestien klas sen wordt nader uitgewerkt en er is ur gentie gevraagd voor uitbreiding met vijf lokalen van da r.k. ulo-school aan de Boslaan. Voor de openbare b.l.o.-school aan de Pclfseveerweg is rijksgoedkeuring toege zegd, die in september verwacht mag wor den en b. en \v. hopen daarom met de bouw spoedig te kunnen beginnen. Voor een dependance bij de b.l.o.-school voor imbe- cielenklassen. is urgentie verleend en de plannen worden uitgewerkt. Getracht zal gorden dit werk zo spoedig mogelijk 'uit ft voerep. Het ziet er niet naar uit, aldus de nota, dat spoedig een urgentie ver klaring te verwachten is voor een openbare en een chr. L.O.M.-school, evenmin als voor een chr. b-l.o.-schoo). De bouw van kleuterscholen, is achterop geraakt doordat er vrijwel geen urgentie- verklaringen voor worden afgegeven. B. en W. zullen proberen bij de serlebouw van lagere scholen ook e.nige kleuterscholen „mee te nemen". Plannen voor een herv. en r.k. kleuterschool resp. te bouwen aan het Westnieuwland en de Magnoliastraat, wachten op rijksgoedkeuring. Van de twaalf in de Westwijk te bouwen kleuterscholen zijn er drie gereed; verder werden tijldelijke oplossingen gevonden. Evenals voor boven genoemde r.k. kleuterschool wordt voor een openbare kleuterschool in Lage Weide al sinds januari 1962 op rijksgoedkeuring gewacht. Slechts \-oor één van de overige in de Westwijk te bouwen scholen is ur gentie ontvangen. Pogingen om medewerking te verkrijgen voor de bouw van een nieuwe gemeente lijke nijverheidsschool voor meisjes faalden tot nu ioe, maar het college zal zijn po gingen niet opgeven. Bestudeerd wordt de mogelijkheid om na de ontruiming van het gemeentelyceum aan de Westhavenkade de nijverheidsschool daar onder te- brengen. De nota stelt vast, dat de ontwikkeling van het lager technisch onderwijs hoofd zakelijk buiten de gemeente geregeld wordt; elders wordt uitgemaakt hoe en waar scho len gebouwd mogen worden. B. en W. me nen, dat Vlaardingen in dit opzicht onvol doende belangstelling ontmoet, De gemeen teraad gaf nod igverklaringen af voor de volgende scholen: 2e neutrale l.t.s.; prot. chr. l.t.s.; neutrale u-.t.s. en idem h.t.s; chr. detailhandels vak school en r.k. huishoud school. De chr. l.t.s. en. de chr. detaUhan- deisvakschooi warden opgenomen in de rijksbegrotingen van resp. 1960 cn 1963 'en voor de chr. l.t.s. verscheen in. 1961 een koninklijk besluit tot subsidiëring. De bouw van de chr. l.t.s. wordt nu voorbereid; voor de neutrale l.t.s., die er volgens de meer derheid van de gemeenteraad eerder dient te komen dan de chr., werd nog in het geheel geen medewerking van rijkswege ontvangen. NIEUWE VORMEN In de aanbiedingsnota wordt over cultu rele zaken gezegd, dat het in het voornemen ligt van het college van b. en w. om te komen tot nieuwe vormen ter voorziening in de culturele behoeften in onze gemeente. Daarvoor zal een afzonderlijke dienst voor culturele zaken in het leven worden geroe pen, waarbij, naar verwacht wordt, ook de directievoering van de Stadsgehoorzaal kan worden betrokken. Betreffende de Stads gehoorzaal meent het college, dat de tfld rün is voor een nieuwe aanpak. Het vindt ook, dat „de behartiging van de culturele belangen onzer groeiende stad van het vaak fragmentarische en onvolledige zal moeten overstappen op een dienst die bewust en uitsluitend de vele hier liggende taken ter hand gaat nemen". Teleurstelling spreekt de nota uit over het uitblijven, van rijksgoedkeuring voor een nieuwe leeszaal aan de Fran sen straat. Pa trimoniums Woningen kreeg bericht van de komende rijksgoedkeuring voor een com plex woningen aan de Ged. Biersloot, in de MARKTBERICHTEN Hedenmorgen werd aan bet afslaglokaal ih Vlaardingen betaald voor: maatjesharing klein 39.90—42.20, groot 44,90—48,50; steur- haring 35.90—42.50. Aanvoer: VL 84 23; VL 61 31. onderbouw waarvan de chr. leeszaal en. bibliotheek gehuisvest zal worden. Met de Ylaardingse padvindersgroepen wöróen besprekingen gevoerd over het in richten. van een terrein in het westen van de stad, waar een blijvende oplossing ge vonden zal kunnen worden voor het plaat sen van clubhuizen. Er is een plan in voorbereiding ora, bul ten de bestaande subsidies om, aan jeugd organisaties de gelegenheid te bieden voor bouw of verbetering van onderkomens. Een tentoonstelling van het werk van de Vlaar dingse jeugd, met de titel „Die jeugd toch", is In voorbereiding-. Betreffende het clubhuis De Haven is het college van mening, dat een nauwet contact met het gemeentebestuur nodig is. Met betrekking tot sport en recreatie staat b. en w. een beleid voor ogen, gericht op samensmelting van de gemeentelijke sportcommissie en de V.RX.O. tot een. raad voor sport en recreatie. Op die manier hoopt het college een nauwer samengaan te bereiken tussen overheid en particulier initiatief. en w. willen in het komende jaar op nieuw de medewerking van de raad vragen voor verbetering van bestaande accommo datie. De boerderij Hoogkamer werd als kampeercentrum beschikbaar gesteld en er kan een \'oortsel verwacht worden voor inrichting van het daarbij behorende wijk- zaaltje. De verwachting, dat via het ministerie van onderwijs snel een sporthal gebouwd zou kunnen worden, is helaas niet in ver vulling gegaan; plaats exi plan voor die hal zijn nu nader in studie genomen. Er wordt gestreefd naar verbetering van de moge lijkheden voor binnensporten, en in verband met het ernstige tekort aan sportterreinen willen b. en w. spoedig zulke terreinen aan. leggen in de wijk Holy. Met de gemeente Schiedam bestaat contact over verwerving van grond, die eveneens voor aanleg van sportvelden bestemd zal worden. In het zuidelijk deel van de Westwijk zal spoedig voorzien moeten worden in de behoefte aan gelegenheden voor vrij spel vor de jeugd. De ontwikkeling van het volks tui nwezen verloopt bevredigend; bij het complex aan de Broekweg zijn nog uitbreidingsmogelijk heden aanwezig. Het college verwacht, dat nog dit jaar de toegezegde sportnota zal verschijnen: De aanbiedingsnota maakt met voldoe ning gewag van de gunstige huisvesting van de vv.s.v. De Bommeer en van de be vredigende oplossing, die voor de ver. De Kulk werd bereikt door samenwerking van overheid, en particulier initiatief. Voor -de w.s.v. Vlaardingen is de situatie nog aller minst bevredigend; de ligplaats in het Buizengat voldoet niet aan de te stellen eisen. Getracht wordt ook hierin door sa menwerking verbetering te brengen. Tussen het college en het Hoogheemraad schap Delfland bestaat contact betreffende verbetering van Vlaardingse Vaart en Vlie ten, in het belang van de watersport. Rekening houdend met een vorig jaar ingediende suppletoire begroting is voor subsidie aan de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg plm. ƒ30.1 meer uitgetrokken. Het nadelig saldo van de GSW-regeling is 123-000 hoger geraamd, door stijging van de loonkosten, die slechts voor 75'/# door het rijk worden vergoed. Ook de kapltaalslasten zijn gestegen door het gereed komen van de nieuwe werkhal. Overwogen wordt om een organisatieonder zoek in te stellen en een verhoging van de rijkssubsidie tot 90"/'# aan te vragen. Met die verhoging is in de begroting nog geen rekening gehouden. BEJAARDEN Het geraamde exploitatietekort van het rusthuisgedeelte van het gemeentelijke flat gebouw voor bejaarden is van ruim 84.000 gestegen tot bijna 110.000, welke stijging bijna geheel veroorzaakt is door hogere pers one e 1 s 1 a st en Overwogen wordt om de pensionprijzen te verhogen; binnenkort zal de raad ccn voorstel hiertoe wordci» gedaan. Ook wordt bezien of hel economischer is de wasserij onder te brengen in het nieuwe rickenhuis. De bouw van het bejaardentehuis voor de g. stichting voor huisvesting en verzor ging van. de bejaarden verloopt volgens de plannen. Het ziet er naar uit. dat .in de loop van 1984 een deel van de woningen in gebruik kan worden genomen. Het gereformeerde rusthuis zal najaar 1963 gereed zijn; het zal voor ca 100 Vlaar- dingse bejaarden ccn goede huisvesting verzorging betekenen. Verwacht mag verder worden, dat nog dit jaar rijksgoed keuring wordt verleend voor een hervormd rusthuis, terwijl ook van r.k. zijde plannen worden gemaakt voor de bouw van .een bejaardencentrum. Door dit alles mag ver wacht worden, dat er binnen afzienbare tijd voor alle Vlaardingse bejaarden, die verzorging nodig hebben, voldoende ruimte zal zijn. De Volkskredietbank floreert. Het uitge zette bedrag groeit steeds, evenals het ge middelde bedrag per lening. De aanvragen voor het aanschaffen van de allernood zakelijkste levensbehoeften worden minder in aantal; het aantal aanvragen voor andere doeleinden neemt daarentegen, toe, hetgeen wijst op een stijging van de welstand. Het geraamde overschot van het elek triciteitsbedrijf is gestegen, van 157.800 tot 275.200. Wel zal, in navolging van Rotter dam, een verlaging van de tarieven, voor grootverbruikers nodig zijn, maar die ver laging zal gecompenseerd warden door de groei van het verbruik, dat, naar verwacht wordt, groter zal worden dan de voor 1964 geraamde 105.000.000 kWh. Ook de resultaten van het gasbedrijf zullen veranderen, daar met Rotterdam overeenstemming is bereikt over een wijzi ging van de inkoop clausule, welke wijziging mede verband houdt met verlaging van de tarieven voor grootverbruikers. Binnenkort zullen de raad hieroi'cr voorstellen worden gedaan. Over levering en afname van aard gas kan het college de raad nog niets mee delen; wel vertrouwt het binnen niet te lange tijd nadere bijzonderheden te kunnen geven. De resultaten van het waterleidingbedrijf zullen, naar te verwachten valt, voor 3964 weer slechter zijn, zodat een nadelig saldo is geraamd van 135.135. Nog vóór de be handeling van de begroting krijgt de raad een nota over het hele probleem van de drinkwatervoorziening te bespreken en daarbij kunnen ook de tarieven onder de loep worden genomen, ECONOMISCHE ZAKEN De beperking, van rijkswege, van de bouwactiviteit in de industriële sector, heeft ook invloed op de ontwikkeling der in dustrieterreinen in onze gemeente. Ver scheidene percelen liggen nog braak, omdat de vereiste rijksgoedkeuringen niet worden verleend. Deze gang van zaken brengt ook mee, dat sommige ondernemers al zeer ge ruime tijd tevoren plannen voor uitbreiding of vernieuwing indienden en het college van b, en w. meent te moeten betwijfelen of dat wel altijd aan een zorgvuldige voor bereiding on een weloverwogen keuze uit de beschikbare mogelijkheden ten goede komt. Bij'de beoordeling van grond aanvra gen wordt aan dit facet nu bijzondere aan dacht geschonken, om tc bereiken dat dé beperkte oppervlakte beschikbare industrie- grond zo veel mogelijk wordt toegewezen aan. ondernemingen, die er inderdaad drin gend behoefte aan hebben. Met voldoening wordt vastgesteld, dat de ontwikkeling van het industrieterrein in de Vettenoordsepolder ondanks de moeilijk heden doorgaat en dat de belangstelling van plaatselijke ondernemingen voor dit gebied de afgelopen jaren, sterk is toegenomen. Voor het nog bomvrijp te maken terrein langs de Van Beethovensingel hebben zich zes gegadigden gemeld, voor alle beschik bare grond. Voor het onlangs van de N.V. Taanderij en Nettendrogerij gekochte per ceel zijn inmiddels acht voorlopige grocd- aanyragen ontvangen. Verwacht wordt, dat alle beschikbare grond in 1964 uitgegeven zal worden. Het ontsluiten en deels bouwrijp maken van het nieuwe industrieterrein langs de Maassluisedijk is krachtig ter hand geno men, 20dat nog dit jaar of begin 1964 de geprojecteerde percelen bouwrijp zullen zijn. Er zijn regelmatig besprekingen met gegadigden, voornamelijk uit andere ge meenten. Sommigen hebben al voorlopige bouwplannen gemaakt. Het college verwacht, dat de mogelijk heden op het nieuwe terrein spoedig zullen zijn uitgeput en aangezien dat in de Vetten oordsepolder reeds het geval is, verwacht het ook, dat plaatselijke ondernemingen hun belangstelling op het nieuwe terrein zullen richten. Er wordt voortdurend gewerkt aan het vinden van een oplossing voor de vele moeilijkheden, verbonden aan het geven van een andere bestemmiug aan de grond langs de Nieuwe Maas en de mond van de Kon. Wilhelminahave.n. Het laat zich aan zien, aldus de aanbiedingsnota, dat nu spoe dig voorstellen kunnen worden gedaan tot het geven van een definitieve bestemming aan deze grond. Er worden momenteel plannen uitgewerkt voor verbetering van gedeelten kademuur van de kon. Wïlhelminahaven en tot ver betering en uitbreiding van de oeverbe scherming langs de westelijke zijde van de mond van deze haven en het daarbij aan sluitende gedeelte van de rivieroever. In de Westwijk is het eerste rvinkeicom-' ex, van de HAV-bank, volledig bezet en het tweede, gemeentelijke complex zal, naar verwacht mag worden, tegen het eind van dit jaar in gebruik genomen worden. Met de bouw van het derde complex door de N.V. Verobouw is in augustus 1962 be gonnen en het zal, naar verwachting, in de loop van 1964 klaar zijn. Voor het vierde complex, dat gebouwd wordt door de N.V. Both, zal binnenkort rijksgoedkeuring wor den ontvangen, waarna op korte termijn met het werk begonnen zal worden. De bedoeling van het college ts om, overeen komstig het tot nu toe gevoerde beleid, te streven naar de uit een oogpunt van branchespreiding doelmatigste oplossing bij de bezetting van de laatste twee winkel- complexen. De ontwikkeling va-n het winkelcentrum Liesveld vordert. Het college hoopt dat het spoedig mogelijk zal ztfn de bouwplan nen bij de doorbraak aan de Hoogstraat uit te voeren en daarnaast verwacht het, dat de vestiging van enkele grote waren huizen, die voorheen de trek naar andere plaatsen bevorderden, tot gevolg zal hebben, dat de bevolking zich in sterkere mate gaat oriënteren op het nieuwe winkelcentrum. B. en w. geloven daarom niet, dat de plaat, selljke middenstand vrees behoeft te hebben voor een grotere concurrentie. De voor de wijk Holy te treffen winkelvoorzieningen ztfn in voorbereiding. De vierde nationale wandeltocht, ge organiseerd door de Vlaardingse Politic Sport- en Ontspanningsvereniging, wordt zaterdag gehouden. Er kan nog worden ingeschreven aan het bureau van politie, terwijl zaterdagmiddag de na-inschrijving kan geschieden aan het startbureau in de Hollandiaan-kantine, park 't Nieuwelant. Er kan worden ingeschreven voor de 10, 15 of 25 km. De drumbands van De Pijpers, H.V.O. en Liberty zullen de wandelaars een eind op weg helpen en ook voor een vrolijke terug tocht zorgen. Br zijn voor verschiEende groepen, fraaie prijzen beschikbaar. Iedere deelnemer, die de tocht volbrengt ontvangt een mooie medaille met het Vlaardingse wapen, terwijl er voor de groepen die meelopen, groepsprijzen be schikbaar zijn. De prijzen, die na de beoordeling door een jury zullen worden toegekend, worden uitgereikt door de commissaris van politie, dr. C. N. Peïjster. Door het Vlaardingse comité tot viering van nationale gedenkdagen is een beker beschikbaar gesteld. Het aantal deelnemers bedraagt tot heden ruim. 1.000. Verwacht mag worden, dat dit aantal wanneer het weer mee werkt nog flink zal stijgen. Bij de Vlaardingse politie zijn twee vrouwelijke ambtenaren benoemd, die een opleiding gaan volgen voor agente van politie. Na die opleiding aan de school voor -gemeentepolitie in Wassenaar zullen de dames te werk worden gesteld bij de ge- uniformeerde dienst, alhier. Op de hoek Diepenbrockstraai—Parallel weg kwamen woensdagmiddag een perso nenauto en een vrachtauto met elkaar in botsing. De bestuurder van de vrachtauto wilde de van rechts komende personen auto voorrang geven, doch slipte op het gladde wegdek door. Geen persoonlijke ongevallen, de personenauto werd zwaar beschadigd. De 17-jarige lasser A. v. H. werd woens dagmiddag met zijn rijwiel op het rijwiel pad aan de Sehiedamsedijk door een on bekend gebleven bromfietser aangereden, waardoor hij kwam te vallen, v. H. moest met een vermoedelijke hersenschudding naar het alg. ziekenhuis worden vervoerd- Zij die getuigen zijn geweest van dit ongeval, worden verzocht zich met de verkeerspolitie in verbinding te willen stellen. Deze week beginnen de tafeltennissers van Reflex zich weer voor te bereiden op het nieuwe com petitie-seizoen. Daar Reflex buiten de turzaal in de Zomerstraat bovendien nog over een eigen lokaliteit aan de Delftseweg beschikt, alwaar men de ge hele week zowel overdag als 's-avonds kan spelen, is het de vereniging mogelijk ge bleken nog enkele nieuwe leden aan te kunnen nemen, zowel beginners als gevor derden. Inlichtingen kunt U inwinnen bij de secr, de heer H. J. B. Versteege, Prins Hendrik laan 95, tel. (overdag) 3846 of Cs avonds) 6122. De Vlaardingse damvereniging VDV houdt op dinsdag 3 september haar jaarlijk se algemene vergadering, welke om kwart voor acht begint in de bovenzaal van ge bouw Excelsior aan de Oosthavenkade. De secretaris, de heer W. H. Nies tad t en de commissarissen P. ïpema en D, van de Kerkboff zijn. aftredend, doch hebben zich allen herkiesbaar gesteld. De prijsuitreiking is het laatste agenda punt voor de pauze. Daarna zullen de tien tallen worden vastgesteld, terwijl ook zal worden besproken hoe in het komende seizoen de wedstrijden zullen worden ge speeld, d.w.z. welk systeem zal worden toe gepast betreffende de samenstelling van de diverse groepen. Geboren; Eduard Jacobus, z.v. E. J. Hengeveld en J. Peters. Liesveld 90; Ni- colaas Gerardus, z.v. N. G. Gerritsen en E. Timmerman, Paulus Buysstraat 12; Corpelts Hendrik, z.v. N. van den Berg en H. C. Roodenburg, Westnieuwland 67. Gehuwd; Comelio Dorainico Arino Maz- zavillani. 24 jr en Neeltje Irene Bijl, 22 jr; Willem Marinus Beekman, 23 jr en Pietje Citharina Mateboer, 24 jr: Robertus Lo- dewijk Negelen, oud 21 jr en Su2e Cato Ali ce Tatipikaiawan, 22 jr; Arie Muijs. oud 23 jr en Willie Hennie jVTeehelsen, 20 jr. Praairapport van hedenmorgen: VL 70 12 kantjes: VL 78 thuisvarend: VL 79 2; VL 85 15: VL 114 12; VL 190 5 en VL 199 8 kantjes. DONDERDAG Luxor, 8 uur. Een meisje met sexappeal (18 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur. Kochzei tsnacht ïm Paradies (a.I.). VRWDAG Luxor, 8 uur. De mongolen (14 jr). Stadsgehoorzaal, 3 uur, Caterina en de zeven •dwazen (a.I.). Geopend: Westerapotheek, Voorstraat 53, tel. 2683. augustus Wassende maan Zon op 5.46 uur, onder 19.34 uur Maan op 17.19 uur, onder 0.30 uur Functionaris G.A.K. vraagt met pension. Telefoon ge wenst Weekeinden afwezig, Br. aan G.A.K. Vlaardin gen. Postbus 150. Boogaard is werken bij het grootste Elektrotechnische Installatiebedrijf in Vlaardingen. Goede vakmensen die hun beste krachten willen, geven, kunnen reke nen op een goed salaris; bovendien heeft U dan een goede pensioen verzekering, waarvan de premie geheel voor rekening van de fa. Boogaard is, 5-daagse werkweek, gunstige kortingsregeling voor per soonlijke aankopen. biedt U vele mogelijkheden, zoals, plaatsing in de buitenmontage, zowel sterkstroom-, zwakstroom-, meet- en regeltechniek. Tekenkamer. In de werkplaats afd. paneelbouw, samen stelling van kastenbatterijen enz. In de wikkelafdeling voor het wikke len van motoren en dynamo's is even eens plaats. eigen bedrijf worden jongelui opge leid, zomede is ook part-time onder wijs bij Boogaard mogelijk. Tijdens deze studie, die geheel voor onze rekening komt, wordt het loon doorbetaald. De mogelijkheden bij Boogaard zijn voor jongens met L.T.S.-opleiding zeer goed te noemen, zij worden tot goede vakmensen opgeleid. Vele mogelijkheden biedt zoals U ziet - ons Om alle werken op tijd klaar te krijgen moeten wij het aantal mede werkers uitbreiden tot een totaal van honderd. Wij kunnen plaatsen straks de drukke tijd weer aanbreekt komen wij handen te kort. De service van de verkochte artikelen, zoals T.V,-toest*ï- len, radio's, wasautomaten, koelkasten enz. enz. verricht de Technische Dienst van Boogaard zelf, wij zoeken nog (leidinggevend) (burgenverk) Voor de Boekhouding van do winkels (cfc 25 jaar) in het bezit van Mulo- en praktijk- diploma Boekhouden. Diploma M.B.A, strekt tot aanbeveling. Alle genoemde functies geven vele moge lijkheden. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties JHIEDAMSEWEG 41 - VLAARDINGEA

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1