ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Overwinning van Fortuna nog aan zijden draadje Van Ree bezorgde Zwaluwen op de valreep 1-2-zege Gelukkige overwinning van VFC op RFC (2-1) Het de ranglijst aanvoerend HVO onder de loep Zwaluwen klom van laatste naar de 6e plaats Oogst van 6 punten uit 4 wedstrijden Sunlight verloor van Zuiderparkers V angstberï ch ten IIVO won ook tweede wedstrijd De Hollandiaan in laatste minuten tot winst AGENDA Burgerlijke stand WIK pakte de zaken te laat aan Sursum deed weer goed iverk Overwinningen van TSB en Vlaardingen Goede start van Vlaardinsen ROTTERDAMSCH NIEtTWSEJ.AD Hoofdazentsdup en ftedactle: VLAARDINGEN, Sm, Havenstraat 1 Tel. 3229 Tel. HO VLAABDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 {Van onze correspondent) Hoewel Fortuna gisteren in het verre Veendam speltechnisch onmiskenbaar be ter was, dan de Groninger Veenkoloniale», hadden de Viaardiiigen» toch een portie fortuin nodig om ongeschonden weer uit het Groninger land terug te kenen. Na een 1—3 voorsprong bij rust, die daarna tot 1—werd vergroot:, kwam Fortuna na de Wisseling toch nog in de allergrootste moeilijkheden en moesten paal en ïa,t doelman Van Horlk onophoudelijk de hel pende hand bieden. Veendam kwam in de slotfase nog sterk in het offensief om de gelijkmaker te forceren. Vrijwel de gehele Fortiina-ploeg moest in de verdediging, maar het lukte om de Veendammers va» 1i niet verder dan tot 3i te laten ko men. Fortuna startte met opbouwend spel en kreeg direct een kleine meerderheid. Reeds in de 2de mmuut verraste midvoor Bouman de invaller Groninger doelman Frans de Munck was door een blessure niet van de partij Van der Duin (0—1). Gesteund door dit snelle succes bleef For tuna met keurige combinaties sterker, maar toch werd het in de 18de minuut ge lijk, toen de Franse Algerijn Paul Ara ara, die weer bij Veendam terug is, van wel 35 meter een schot .inzond, waarop doelman Van Horik het antwoord schuldig bleef (1—1). Het spelbeeld wijzigde zich. Veendam, goed gestuwd door zijn beide kanthalfs Kuiper en Nienhuis, werd iets sterker en de Fortuna-verdediging kreeg het druk. blaar bijster gevaarlijk werden de Gronin gers toch niet, want de aanvallen van de thuisclub waren vrij simpel van uitvoering, De uitstekende Fortuna-verdedigers Kra mer, Brilleman en spil Jansen kwamen zelfs niet in moeilijkheden. Veendam verwaarloosde zijn verdedi ging en het is de grote verdienste van de Fortuna-aanval geweest, dat het hiervan uitstekend heeft geprofiteerd. In de 38ste Bravo, Fortuna, dat was een knappe prestatie in het hoge noorden tegen Veendam, Vorig seizoen hebben we tot 22 december op de eerste uitzege moeten wachten. Tot de I5e wedstrijd, tegen Excelsior in Rotterdam. Nu is Fortuna reeds in zijn 4e uitwedstrijd tot deze prestatie gekomen. Dat de zege na een 14 voorsprong nog aan een z|jden draadje heeft gehangen,- doet aan de verdienste niets af. Beide winstpunten werden binnen gehaald en daarmee een positie pal onder de kopgroep veroverd. Dit Is van grote morele betekenis, met komende zondag opnieuw een uitwedstrijd voor de boeg: die tegen de Volewückers. Wel geeft te denken, dat Fortuna in belde gespeelde uitwedstrijden drie tegen doelpunten heeft moeten toestaan; 6 in totaal 2 Wedstrijden. Dat Is veel te veel voor een elftal, dat hoge ogen wil gooien. Daar moet ook nog iets tegen gedaan worden, als het effe kan. Het was overigens ook op de andere fronten een goede dag voor het Vlaar- dingse voetbal. Want zowel VFC als de Hollandiaan herstelde zich van de ne gatieve competitiestart. VFC liet de 41 nederlaag tegen HOV door een 21 zege on RFC volgen. De Hollan- diaan kwam nu met een 0—2 zege van Noorderkwartier terug, na de on fortuinlijke 1—2 nederlaag tegen Hel- levoctsluls. Overigens had VFC de 21 zege. te danken aan twee blunders van de RFC-stopper en scoorde de Hol- Iandiaan zijn twee doelpunten in de laatste minuten van de strijd- Jammer genoeg" deelde WIK niet in deze vic torie. In het lagere 4e klas milieu de buterend, trokken de Wikkers bü Aeolus met 32 aan het korste eind. Voor komende zondag luidt het pro gramma; de Voïewiickers—Fortuna,. VFC—Gouda, WIK—BMT cn de Hol- IandiaanDEL, Een mat en ongeïnteresseerd spelend Sunlight-elftal heeft met 20 van Zuider parkers verloren in een wedstrijd, die al leen voor de Rotterdammers plezierig was. De eindstand was al bij de thee bereikt en de tweede helft was dan ook meer een formaliteit. Al met at een slecht resultaat van de Sunhght-mensen, die op deze ma nier beslist niet aan de top komen. Praatrapport van hedenmorgen; V] 71, Ver trouwen. 45 kantjes; VI 78, Vla afdingen. 30 k., VI 79. Maas. 30 k.; V] 85. Bertma, 2 kVI. <90. Kon. Wilhelm 30 k Aanvoer: VI 70 30 last; VI. 103 23 last en 003 kisten verse hanng: VJ. 112 38 last en 400 kisten v erse haring: V7. 142 32 ïaSt en 850 Kis ten verse haring; VI 121 31 last en 900 kisten verse haring; VI. 199 32 last; VI. 89 34 last VI. IC 28 Last; Vi. 14 34 last. minuut werd dc Veendam-doelman Van der Duin verrast door een verre boogb.il van Blankenstein (1—2) en twee minuter later werd midvoor Bouman ietwat hard handig door de oud-Herotes-speler Sig- mond tegen de grond gewerkt. Scheids rechter Van den Berg zag er een straf schop in, die door Bouman zelf werd ge realiseerd. Rust 13. Na de wisseling was Fortuna VI. aan vankelijk sterker en in de 16de minuut lie pen de Vlaardfngers verder tot 14 uit. toen doelman Van Horik een verre uittrap naar voren zond. De bal ging over stopper Zoetebier heen en Bouman benutte de kans (14). Veendams antwoord was fel. De Gronin gers legden het accent volledig op de aan val en Fortuna moest in de verdediging. De Vlaardingse kdnfchalfs Van der Borden en Van der Berg werden ijlings terugge haald. In de 20ste minuut benutte Nien- huis een pass van Paul Amara (24) en in de 39 ste minuut werd het 3—4 door de opkomende Groninger kanthalf Kuiper uit een voorzet van Nienhuis (34), Heel Veendam trok ten aanval. Heel For tuna zat in de verdediging. De gelijkma ker bleef evenwel uit en zo won Fortuna toch wel verdiend met 34. Ondanks een invaller voor R. Post heeft HVO ook de tweede competitiewedstrijd in wipst omgezet. Tegenstanders waren dit maal de mannen van Excelsior Pernis, die met een 42 nederlaag huiswaarts keerden. De gasten startten goed en bet was vooral de rechtervleugel, die de aandacht van de HVO-verdediging voor zich opeiste. Doelman Vink moest er dan ook al snol aan te pas komen om zijn ploeg voor een achterstand te behoeden. Ietwat tegen de verhouding in nam HVO na vijf minuten de leiding, toen Hofman met een boogbal doeltrof, l0. Het waren de gasten, die daarna het heft in handen namen, maar tot scoren kwamen zij niet. Integendeel, uit een van de HVO-aanvallen kopte Snoeij zijn ploeg naar een geflatteerde 20 ruststand, In de tweede helft had Excelsior moer succes. In de 10e minuut verkleinde links binnen Van der Meer de achterstand tot 2I. HVO had het antwoord echter klaar in de vorm van een treffer, die door Van Oosten op de wereld werd geholpen, 31. Nog gaf Excelsior zich niet gewonnen en het was middenvoor Nieuwenhuizen, die de stand op 3—2 bracht. Het laatste en beslissende woord was echter aan HVO, dat door Hofman uitliep tot 4—2, een stand waarbij Excelsior zich ten slotte neer moest leggen. Wederom een goed resultaat voor de ha venmensen, die in rechtsachter K. Noord- hoek een prettige aanwinst hebben gekre gen. DIT DE 1—5 NEDERLAAG tegen GV w heeft trainer Znldgeest toch een les getrokken. De defensie, die toen zo lek als Cen zeef was, kreeg in de uitwedstrijd to gen Hoogvliet de permanente stenn va» belde halfspelers niet alleen, maar ook beide binnenspelers opereerden In sterk terug getrokken positie. Van uit dit ver sterkte bolwerk werden met uitvalstoten de drie voorwaarts en gelanceerd. De zwakke Zuidmeer werd nu voldoende ter zijde gestaan door Van Bee en de zwakte Muls kreeg volop stenn van Leen de Kor vet, die de grote uitblinker In de Zwalu- wenploeg was en overal te vinden, waar- zijn hulp nodig was. Met deze taktiek kon Zwaluwen de aanstormende IIoogrvlieters uitstekend in bedwang houden. Daarbij moest de thuisclub steeds op zijn hoede zijn voor de gevaarlijke snelle acties van de buitenspelers Langendoen en Van der Veen, tussen wie Brouwer het wat minder slecht deed dan de week tevoren. Toch vragen velen in het Zwaluwenkarnp zich verbaasd af. waarom geen beroep wordt gedaan op Frans de Graaf in dc voorhoe de en op Aad Stonthandel en Maarten Tol ln de achterhoede. OF de laatste zal dat wellicht toch ge schieden, omdat Boer vier weken onder de wapenen moet. Van Ree zal dan wel gaan stopperen en Tol op de linkshalfplaats ko men. Dan kan deze 18-jarige tonen, dat Zwaluwen over spelers beschikt, waarmee het le elftal terdege versterkt kan worden. Na een half uur van permanente Hoog- vketee druk realiseerde zich het gevaar, dat voor Hoogvliet dreigde. Van der Veen trok er snol tussen uit en zijn lage pass werd door Simons ineens op de schoen genomen en tegen het Hoogvlietse net ge knald. De thuisclub werd hierdoor aange slagen en Zwaluwen voerde er van op. Met als ge\*olg, dat in het resterende kwartier het spel van de Zwaluwen naar de Hoogvlietse helft werd verplaatst. Een spelbeeld, dat zich na de hervatting grotendeels voortzette. Hoogvliet ging steeds slechter spelen en de wedstrijd werd steeds rommeliger. Steeds meer de monstreerde zich, dat hier twee zwakke ploegen uit de 2e klas aan het werk wa ren. Een fout in de Zwaluwendefensie was „r de oorzaak van, dat Hoogvliet een kwar tier voor het einde'gelijk kon maken. Een puntenverdeling leek toen het uiteindelijk resultaat. Maar 7 minuten voor tijd on dernam Van Ree een rush, die Hoogvliet niet kon stuiten. Van Ree stoof dwars door de Hoogvlietdefensie en liet ook de doelman kansloos. Een welverdiende be lening voor deze ook nu weer zo ijverige en felle speler. Dat dit -doelpunt in het Zwaluwenkamp stormachtig werd begroet en Van Ree bijna fijn geknuffeld, zal geen betoog behoeven. MAANDAG 16 SEPTEMBER 1963 Achtentachtig minuten voetbal waren er verstreken bij Noorderkwartier—De Hol landiaan en nog steeds was de stand dub bel blank. De mooiste kans op een treffer hadden de melkmannen gehad, die Jan Bakker echter een strafschop tegen de paal zagen knallen. Dit was het schamele resul taat van een langdurig overwicht: van. de rood-witten, die een overwinning verdien den. maar geen. kans hadden gezien de Rotterdamse doelman te passeren. Maar in de 89e minuut gebeurde dan toch datgene, waarop vriend en vijand ge durende al die tijd hadden zitten wachten. Een vrije trap werd door Van 't Veer prachtig ingekopt en nog voordat de gasthe ren va e schrik waren bekomen, had de zelfde speler met een goed schot de stand op 20 gebracht. Vreugde dus bij de Hollandianen, die on danks het vroeg uur men begon al om 9.30 uur over voldoende adem beschik ten om deze eerste overwinning met alure te bezingen. Twee grove blunders in de RFC-achter- Van. der Burg te danken aan het nog hoede en een machtige safe van VFC- doelman Woudslra. hebben er voor ge zorgd, dat de winst van de tweede com petitiewedstrijd in Viaaidlngen Is geble ven. In de tweede minuut namelijk speelde spil Apon op doelman Kemp terug en hoe wel de Rotterdamse goalie het leer mak kelijk had kunnen verwerken, liet hij het bruine ding rustig langs zich heen in bet doel gaan. VFC kwam daardoor aan een makkelijke voorsprong, en het had voor de kwekkere een aansporing kunnen zijn om hef publiek een aantrekkelijke partij voetbal voor te schotelen. Helaas deed het dat met en hoewel de- spelers er stuk voor stuk harder voor ge werkt hebben dan vorige week. was er toch een groot aantal tekortkomingen. Zo was het gebrek aan conditie een opval lend verschijnsel. Dat zich dit niet wreek te, hadden de mannen van aanvoerder Na twee competitie-zaterdagen Is HVO, als debutant in de 3e klas A, zowaar alleen aan de leiding gekomen. HVO is hierin nog de enige met de volle pttntenhuit. Gelijk verwacht mocht worden herstelde HBSS zich van de gedeeltelijke misstap in Sp|jke- nisse. De 5—2 zege op het bezoekende CSVD loog er niet om. De Schiedammers nestelden zich hierdoor, onder HVÖ, op de 2e plaats. Zy delen deze met Zuldlaad, dat net als HBSS de week tevoren, tegen Sp|j- kenisse tot 22 kwam. Zuidland, dat In ztfn Ie wedstrijd met een 24 zege op Excelsior P. tot dezelfde score was gekomen als HVÖ zaterdag op eigen veld tegen de Pernlssers en waardoor deze nog de enige zijn zonder puntenwinst. Want RWH Het op zijn 3—2 nederlaag tegen CSVD een zege met de zelfde cijfers volgen tegen Barendrecht. Excelsior M-, dat in Barendrecht tot 2—2 was gekomen, zag dit gelijke spel eveneens door een nederlaag met de oneven goal ge volgd. Met 01 sneuvelden de Maassluizen* teleurstellend op eigen terrein tegen Peli kaan, dat daarmee zijn eerste winstpunten veroverde. HVO dus verrassend alleen aan de kop. Een veelbelovende start. Beschikt HVO over een elftal, dat ook kampioen van de 3e klas belooft te worden "We hebben HVO tegen Excelcior P. de gehele wedstrijd aan het werk gezien en we zijn geneigd te ant woorden met neen Het spel van HVO in deze wedstrijd aan een analyse onderwer pend, moeten we concluderen; het HVO- elftal telt enkele zeer zwak bezette plaat sen: lichamelijke conditie en snelheid la ten zeer veel te wenesn over; enkele spe lers toonden niet de juiste wedstrijdmenta liteit ta bezitten HVO speelt stilstaand voetbal, waarbij de spelers alleen in actie komen, wanneer de bal bij hen in de buurt De oogst van onze Vlaardingse zaterdag- clubs Is bijzonder meegevallen. Terwijl we alleen op overwinningen hadden gerekend van HVO en TSB, verrasten ook Zwaluwen en Vlaardingen met een zege. Hoogvliet moet nog aen zwakkere ploeg hebben dan Zwaluwen, gelet op het vertoonde spelbeeld en de 12 uitslag in Hoogvliet. Zwaluwen is er twee bijzonder kostbare puntjes rijker van geworden. Dat wa3 wel de verrassing van dc dag, waardoor Zwaluwen zich ho- penlijk niet in slaap laat sussen. Dal de huidige ploeg het niet zal kunnen klaren, blijft voor ons vast staan, al lijkt Hoogvliet en vooral ook Enter Vooruit een geheide candidaat voor de laatste twee fatale plaat sen. Deze Overijsselse club kreeg van CSCA maar liefst met S—1 voor de broek en sluit na twee wedstrijden de ranglijst met een blanca puntenoogst en een doelsaldo van 2—11 CSCA lijkt ons dit seizoen een sterk elftal te hebben. Want de 0—1 zege in de Receptie MAANDAG Luxer, 8 uur. De Schaduw (18 jrV F. K. Dross.str. 69, 8 30—10 uu 25-jarig bestaan buurlver Beatri DINSDAG Lnxor, 8 uur, Terreur van de straat (18 j.J. Stadsgehoorzaal, Bittere wraak (18 11. Recreatjegebouw ENCK, 730 uur. £NCK-dne- kamp. Biljarten: ENCK—Sunlight, klaver jassen She!!Sunlight. Geopend: apotheek Van der Corput, Schie- damsewe* 83, tel 3224 1: september Nieuwe maaji Zon op 6.16 uur, onder 18 53 uur Maan op 5.24 uur,,onder 29.13 uur Geboren; Johanna d.v. Ph. van der Have en L. Bal. Nijverheidsstraat 14a. Erik z.v P Stam en G J Hoogendoom Schied'wog 176. Anna Wilbelnnna Petronelia d.v, C. A. van der Maarel en A P. M. van der Knaap, Ged BierslooL 87. Jacoba Maria d.v. C. J. Qusk en M, Verhoeven, Vossiusstraat 47, Diana Chirstina Maria d.v. J. P. Booms- ma en M. Kleijwegt, De Lier Tuinstr. 8, Johannes Andries Cornells z. v. E. Haan- dnkman en H. van Kuijk, Prof. Rutger- str* 413, Peter z.v. P van der Windt en H L. Westerhoff, Baljuwstraat 43. Geboren: Benjamin, z.v. J. Th. Nouw- huis en Th. C. van Dien, Hoek van Hol land, Columbusstr. 86; Astrid, d.v. M, Roodenburg en P. v. d. Have, Van Aers- senstr- 44.C; Franciscus, z.v. G. B v d Linden en A M. C. van Haren, P. K D straat 143; Antonia Liduina, dv. J. G. Post en M. J. v. d. Maarel, Sweelinckstr 30: Maarten, zv. A. van Santbrink en M. van Toorn, Binnensingel 110; Hugo, z. v. A. van Santbrink en M. van Toorn, Binnensingel 110. Geboren; Teresia dochter v B. Kernbaum en T. Smit, 2e Maasbosstraat 18: Paulina Catharina d.v. C„ L. Kil en S. C. Voorburg, Ossendrecht, Moiendreef 34; Joran Albert Vincent z.v. K. Amersfoort en M. E. I. van Gin kei, Am. Hoogvlietstraat 69; Ma ria Isabel, d.v. M. v. d. Put en J. Fer nandez Pêrez, Rbntgenstraat 28c; Abra ham z.v. A. Visser en N. van Oudenaar den. Van de Spiegelstraat 22b; Etienne z.v. P. Hoogendijk en J. van Loon, Land- straat 126: Lydia Monica d.v. C. Meujer en M. Spies, Joh. Westerweelstraat 34; Marcel z.v, S. dp Klerk en C. M Klop penburg. Parallelweg 86: Jan z.v. J Kooij en M. Hoogstad. 2e van L. Gaeistraat 182. Ondertrouwd: Pieter Christ wan den Draak, 30 jaar, Wilhelminasingel 42. en Cornelia Johanna van de Waal. 23 jr.R'dam. Berssmgel 215. Bernardus Aririanus Pe trus Aueustmus, 27 jr., R'dam, Kiplmgstr. 101 en Marta Jacoba Ham. 25 jr.. Vondel- straat 49. Arie Schenkel, 23 jaar, Kecm- raadstraat 6 en Maria Wols, 21 jaar, Wag- nerstraat 10c. Adriaan Elen, 22 jaar, Klap roosstraat 7c en Leintje Kal, 20 jaar, van de Spiegelstraat 13b. Jan Moolj, 21 jaar. Stationsstraat 97 en Irene Beatrix Hoff man, 21 jaar. Corn. Houtnaanstraat 37. Martinus Wilhelmus Maria Parlevliet, 31 jr., Sportlaan 58 en Johanna Maria Joze- fins van Kersbergen. 23 jr. Asterstr. 49. Abraham de Keijzer, 23 jr., Sportlaan 30 en Adriana Kahsvaart, 21 jr., Ketheïweg 31. Leendert van der Hoeven, 23 jr., Oran- jelaan 23 cn Juriana Kanters, 25 jr.. Lust hofstraat 13. Pieter van Oeveren, 26 jr. Schoutstraat A3 en Kathonna Jacoba de Wilt, 22 jaarv Trek kade 2. Pierre Georges André Bakker, 19 jaar, Goudsestraat 33 en Monique Gouju, 17 jr.. Den Haag, Brandt- straat 16. André van Velsen, 22 jaar, 2e van L Gaelstr. 117 en Dina van Veen, 22 jaar, 2e van L Gaeistraat 129. Arie Abra ham van der Windt, 24 jr., Schipluiden. Keenenburgweg 8 en Maria Wapenaar, 19 jaai. Imstraat 3 Willem Adrianus Jaco bus van Nieuwenburg, 23 jr.. Amsterdam, Bosboom, Tousaintstraat 4 III en Louise Boekaar, 21 jr., Mereün 10. Getrouwd Jan van der Leiy. 22 jr en Helga Erika Johanna Watz, 20 jr. Joris van der Waal, 28 jr. en Gieïtje Paula de Voogd, 19 jr., Hendrik Jan Roo.ceboom, 19 jr. en Jacoba Doudetjns, 22 jr. Getrouwd: Willem Pieter Post, 30 jr. en Maarlje Kroos 23 jr.; Petrus Bos. 20 jr. en Margaretha de Ligt, 19 jr.; Hendrik Thomas Koning 32 jr. en Elisabeth Maria Hendnka Gemma Meijs 22 jr.; Berend Willem Postel, 25 jr. en Anna Louise don Boestert, 23 jr.; Yke Poot, 23 jr. en Anna Catharina Oskam, 22 jr.; Anthonius de Jongh, 27 jr. en Grietje Berdma van den Berg. 22 jr.; Hendrik Roodenburg, 26 jr. en Geertruida Verschoor, 22 jr. Overleden: Maarten Munter, 72 jr.. echtg. van J. van Kesteren, Spoorsmgcl 53. Overiéden; Jacoba Dorsman, 91 jr. Markt 44; Ebbö Dirk Kraan, 74 jr. echt genoot van, Gerard a van den Burg, Burg. van Walsumlaan 1. Overleden: Cornelia Ommering, 86 jr., echtg. van I, van der Pijl, Flatgebouw 96. eerste wedstrijd in Noordwijk maakte ook al indruk. De big-match Quick Boys—IJsseL meervogels werd 2—2, waardoor deze clubs elkaar een puntje afsnoepten en CSCA al- leenaao de leiding zagen komen. Na het verbluffend goede spel tegen. Zwaluwen viel de 11 van GVW op eigen terrein tegen. SDCP deerlijk tegen, al meet nog worden afgewacht, wat SDCP in zijn mars heeft Voorwaarts herstelde zich van de 4—2 ne derlaag tegen IJsselmeervogels. Het deed Zuid vogels met 3—1 aan het kortste eind trekken. Kampioen Noordwijk viel opnieuw geducht tegen. Nu met een 1I resultaat bij Excelsior *31. De huidige stand in 2 B: CSCA GVW Quick Boys IJsselmeervogeis Voorwaarts Zwaluwen Excelsior '31 Koz. Boys SDCP Hoogvliet Noordwijk Zuidvogels Enter Vooruit 0 0 4 2 9- 1 6- 2 5- 3 6- 4 5- 5 3- 6 1- 1 1- 1 1- 1 2- 3 1- 2 1- 3 2-11 komt; HVO moet zeer slecht in zijn reser ves zitten. OM bij het laatste te beginnen; de ge blesseerde Rolf de Post werd zeer onvol doende door Sjaak Barendregt vervangen. Een jonge speler, die van goede wiiie is, maar reeds na een. kwartier was leegge- speeld en blijk gaf in alle speionderdelen te kort te schieten. De afwezigheid van Post was een enorme verzwakking. HVO opereerde ook met een zeer zwakke rech tervleugel. Rechtsbuiten Snoey heeft wel de nodige technische capaciteiten, maar er een broertje aan dood zich in te spannen. Hij Iaat zijn medespelers het werk opknappen. Zijn fraaie kopbal, waarmee hij HVO op 20 bracht kon allerminst zijn verkeerde •wedstrijdinstelling goed maken. Voor Van der Velden ligt het spelpeil in de 3e klas zonder meer te hoog. Ondanks deze zwakke vleugel beschikt HVO over een slagvaar dige voorhoede. Midvoor Hofman en inks- buite,n Van Oosten geven aan het aanvals- spel een flitsend karakter, daarbij veelal gelanceerd door goed getimede passes van Schipper. Alle drie hebben een doeltref fend schot ln de benen. "We weten niet hoe oud Schipper is, maar zijn lichaamsconditie Is die van een oude man. Jammer, want met Van Oosten en stopper Michel vormt hij bij HVO het trio, dat in voetbaltechnische capaciteiten met kop en schouders boven de rest uitsteekt. Hofman speelt met een zeer wisselvallige ijver. Spant hij zich de gehele wedstrijd in, dan kan HVO nog veel plezier van hem beleven. Nu neemt hij soras de alures van Snoey aan. DE IJVERIGSTE en nuttigste speler in de ploeg is Wim van Wolferen, die na de rust echter afzakte en kennelijk geen stoom meer heeft voor de volle 90 minuten. Waar bij zij opgemerkt, dat hij op het middenveld al te veel hooi op zijn schouders heeft moe ten nemen. Schipper heeft geen conditie en Van der Velden kan deze leemte niet opvullen. Michel is een stopper met een voortreffelijk spelinzicht en is ook tech nisch een uitstekend voetballer. Maar hij heeft te weinig loopsnelheid, welke eigen schap hij met de twee backs Noordhoek en Henny Groeneveld gemeen heeft. Beide Excelsior-doelpunten waren, hiervan het directe gevolg. Beide backs zijn voetbal- technisch volkomen voor hun taak bere kend, maar hun traagheid speelt ze teveel parten. SAMENVATTEND: een goede geleide, in tensieve conditietraining zal voor HVQ bijzonder heilzaam zijn. In alle opzichten I Dat zal men er voor over moeten hebben, wil men wat bereiken. Kan de speJera dan ook nog de instelling worden bijgebracht, dat ze stuk voor stuk, in aanval en afweer, in actie moeten zijn, dan kan er van de ploeg voldoende kwaliteit uitgaan, om ook in de 3e klas een woordje mee te blijven spreken. De voor HVO ogen strelende rang lijst ma A geeft thans het volgende beeld, HVO 2 2 0 0 4 6-3 HBSS 2 1 I 0 3 7-4 Zuidland 2 1 1 0 3 6-4 Pelikaan 2 I 0 1 2-2 Spijkenisse 2 0 2 0 2 4-4 RWH 2 1 0 2 2 5-5 CSVD 2 1 0 1 2 5-7 Barendrecht 2 0 1 1 1 4-5 Excelsior M. 2 0 1 I 1 2-3 Excelsior P. 2 0 1) 2 0 4-8 Programma voor 21 september: Excelsior '31—CSCA; Noordwijk—GW V; Zuidvogeis—Quick Boys; IJsselmeervogeis —Enter Vooruit; Koz. BoysVoorwaarts en SDCP—Hoogvliet Zwaluwen is dus vrij Met direct spel drukte Aeolus voor de rust Wik in de verdediging. Maar juist dat grote veldovcrwicht van de thuisclub bood Wik de ruimte voor gevaarlijke uit vallen. Zo kreeg Hoekstra een schietkans voor open doel, maar hij schoot naast. Na een kwartier werd het overwicht van de thuisclub met een treffer van midvoor Buitendijk geëffectueerd. Hierop kreeg Wik- linksbuiten De Graaf een pracht kans voor de gelijkmaker. Maar ook hij zocht het naast het doel. Uit een pass van De Bra bander schoot Hoekstra tegen de Aeotus- doeiman aan. Na een half uur vergrootte de thuisclub de voorsprong tot 20 door linksbinnen Verhoeven. Tien minuten na de hervatting keek Wik zelfs tegen een 30 achterstand aan. Een uittrap van de Aeoluskeöper v n-d door spil Olsthoorn ver keerd beordeeld. De bal ging over hem heen, waarv.an Verhoeven profiteerde door het leder over doelman Clarijs heen in het net te lepelen. Pas toen achtte Wik dc tijd gekomen steviger aan te pakken. Steeds meer trok Wik het initiatief naar zich toe. Een door De Graaf scherp genomen hoekschop werk. te de Aeolus-stopper in eigen doel (3D. Acht minuten voor tijd klopte De Bra bander, uit een vrije trap van Vermeulen, met een schuiver doelman Krijnen (32). Met kunst en vliegwerk kon de thuisclub voorkomen., dat Wik nog gelijk kwam. Met 70 personen vertrok Sursum Corda zaterdagmorgen S uur tn twee touringcars van het reisbureau P. v, d. Hoek naar Ermelo. Naar de stichting 's Heerenloo- Lozenoord, waar 1100 patiënten worden verpleegd. De muziek van Sursum bleek voor hen een groot feest. Er werd gedanst, gehost en mee-gedirigeerd. Alle paviljoens werden bezocht en er moest heel wat wor den afgeblazen. Het schoolhoofd Radema ker was de tolk voor de dankbaarheid voor dit bezoek van Sursum. Even dankbaar was Sursum dit voor de patiënten te heb ben kunnen doen. Na een vluchtige lunch in Harderwijk toog Sursum naar dc Johanna Stichting in Arnhem. Hier werd het Vlaardingse ge zelschap door schoolhoofd J. Fijn van Draad ontvangen. Een programma van lichte muziek werd ten gehore gebracht. Vooral de Chicago Jazz ouverture viel in de smaak. Na een korte pauze werd in marsformatie opgesteld en werden enkele paviljoens op muziek onthaald Een ver rassing, ook voor Sursum, was in deze pau ze het optreden van een Tiroler kapel, die met een potpourri van bekende liederen veel succes oogstte. Helaas was het de bekende dr. Klapwijk niet mogelijk geble ken. dit vijfde bezoek van Sursum Corda aan de Johanna Stichting bij te wonen. Sursum Corda moch; als eerste muziek gezelschap proefblazen m het openlucht theater. dat echter nog niet is voltooid. De muziek klonk er overigens uitstekend. Tot slot werd de kinderboerderij bezocht. In beide inrichtingen werden de kinderen op een tractatie onthaald. Na het dm er in Renswoude keerde Sursum tegen 11 uur in de avond in Vlaardingen terug. 15 uur na het vertrek. Na een dag musiceren voor gehandicapte kinderen. slechtere spel van de Rotterdammers, die in tegenstelling- tot het vorig seizoen dit maal een zwakke indruk maakten. Na de openingstreffer, die wij reed* vermeldden, leek het er op dat de gasten toch nog aan, het langste eind zouden trekken. Vooral middenvoor Huuksloot en linksbinnen Harms sneden nog al eens door de geel-zwarte defensie, die allesbe halve waterdicht was. Nadat Huuksloot zich een prachtige kans 2ag ontnemen door de ditmaal zeer attente doelman. "Woudstra, kwam er in de 7e minuut toch een tegendoelpunt. Een combinatie tussen Huuksloot en Van Citteren resulteerde in een kans voor eerstgenoemde, en zonder pardon degradeerde de Rotterdammer Woudstra tot „visser", 11. Even dreigden de gasten nog door te gaan, mrar toen kregen de Vlaardingse verdedigers vat op hot vaak wat te korte spel van hun tegenstanders. Een strijd op het middenveld, met veel onnauwkeu rige passes en soms wat te hard spel was er het gevolg van en toen veel van de toeschouwers zich al in de kantine bevonden, om dan maar een slokje te gaan nemen, was er plotseling een ,,open" aanval van VFC. Rob van Rees trok de bal hoog voor het Rotterdamse doel, waar spil Apon radicaal miskopte. Jan van As- seit kreeg daardoor het leer in vrije po sitie en met een boogje deponeerde hij de tweede treffer achter Kemp; 2—1. In de tweede helft is er eigenlijk; niets meer gebeurd, dat het vermeiden waard is. Beide ploegen zakten af tot een zeer bedenkelijk peil, waaruit geen enkel doel punt meer kon worden gedistilleerd. De mooiste kansen kreeg RFC, dat eerst zijn linksbuiten voor open doel naast zag schieten en dat bij een doorbraak van Huuksloot reeds juichte. Doelman Woud stra redde de overwinning voor zijn ploeg echter met een prachtige safe. Het op drie meter afgevuurde schot werd door. hem in fraaie stijl onschadelijk gemaakt Iets waarvoor hij na afloop een dank baar applaus mocht ontvangen. Of de VFC'ers echter tevreden zullen 2ijn over het vertoonde spel wagen wij te betwijfe len. Er kleven o,i, nog te veel fouten aan het spel van dit elftal, al bad aanvoerder Van der Burg zijn oude vorm weer terug en kon ook Woudstra een ruime voldoen de halen. De overigen zullen echter hun conditie danig op moeten voeren om in deze competitie nog een rol van betekenis te gaan spelen. In de 4e klar van het zaterdagvoetbal heeft TSB met een 2—0 zege op het be zoekende SHS de verwachtingen ingelost. De Shellpioeg heeft nu 3 plinten uit 2 wed strijden en zit daarmee aan de goede zij de van de ranglijst. In de le klas van de onderafdeling ver raste Vlaardingen aangenaam door het ge degradeerde Rozenburg met 3—1 de baas te blijven. Een zege, die na een 0—1 ach terstand werd bewerkstelligd. In de scha duw van de strijd HVO-Excelsior P., die pal er naast een 100G man publiek trok, dat behalve van een spannende strijd, bo venal van het verrukkelijke weer heeft ge noten. Zowel Vlaardingen als HVO zagen we in nieuwe shirts binnen de lijnen. Dwars gestreepte tricots blijken steeds meer in d<? voetbalmode te kennen. In heft Vlaardingse zaterdagvoetbal blijft maar de onaangename gewoonte bestaan, te laat te beginnen, HVO begon 5 minuten te Iaat, Vlaardingen wel 10 minuten. "Wat HVO be treft, lag dat aan de bezoekers. De HVO- ers waren ruimschoots op tijd op het veld, maar de Pcrmssprs lieten te lang op. zich v/achten. Gelijk we hebben verwacht, zijn Sunlight en The Red Stars de competi tie roet ccn nederlaag begonnen Sun light verloor thuis met 02 van het sterke SC Z ui der park en de Caitexploeg moest m Beyeriand met 4—2 de eer laten aan 't ongetwijfeld weer voor de titel favoriete NBSVV. Rhoon imponeerde in de klas met oen 7l zege op hot kennelijk weer zwakke Bolnes. In het belangrijke treffen SNS-PiershU trokken de bezoekers met 1—2 aan het langste eind. Een zeer kostbare zege, die wel eonsi van doorslag gevend belang m de titelstrijd zou kunnen zijn. Dat ook Heinenoord daarin weer een hartig woordje wil gaan meespreken, mo ge uit de 0—3 zege bij RSM worden af geleid. TOGR keerde met een. 13 zege van ZWSH terug. Vlaardingen heeft de competitie uitste kend ingezet door met 3l van het bezoe kende Rozenburg te winnen. Weliswaar liepen de groqn-witten al na 3 minuten een achterstand op. maar zij herstelden zich goed en het was J. Knoop, die de stand nog voor de thee op 11 bracht. In de tweede helft brachten Knoop en De Heer htm ploeg in veilige haven, 3I. Vermeldenswaard was de nieuwe uitrus ting, waarin de Vlaardingers in het veld verschenen. Nieuwe broekjes, shirts en kousen gaven het elftal oen uiterst ver- zorgde indruk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1