tmtmun MEmto m Mi— Burgi remeester J. H festiviteiten rond eusdens opende de 25-jarig Beatrix Visser nu reeds een legendarische vissersfiguur NIEUWE KLANTEN VOOR U! Garnizoen Rotterdam hield zijn Sportdag 1963 in Vlaardingen Burgerlijke stand AGENDA Basket Boys vierden feest Laatste zomerconcerten van dit seizoen Veel belangstelling voor taptoe op de Markt Laatste Hof concert Marktbericht Opefi-Inchtcampagne werd succes P.v. De Adelaar r N.V, ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD BIJVERDIENSTE BEZORGERS J Pijpf liters/ G.V.*menieuro Electriseh lassers Insir. pijpflflers Machine-bankwerkers Constr.-bankwerkers Moniagewerkers ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 17 SEPTEMBER 1963 A BoofdiicxtKiap en RedteUc: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - T«L MM todMtl,: Tel. na VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESTNGEL 33 De Vlaardingse buurtvereniging „Beatrix" heeft haar festiviteiten ter gelegenheid van het 2o-jarig bestaan geopend met het doen houden van een muzikale rondwandeling in de Vettenoordsepolder door de Chr. Muziekvereniging „Sursum Corda". De burgemeester, mir. J. Heusdens verrichtte omstreeks acht uur de officiële opening met een toespraak op het Messchaeriplein, maar doordat de geluidsinstallatie op het kritieke moment verstek liet gaan, bleek bet zeer moeilyk om de duizendkoppige menigte te overstemmen. Wel deed de burgemeester zyn uiterste best om de gehele omgeving met zyn stem te bereiken, maar dat bleek een onmogelijke taak. Mr. Heusdens vond dat er alle reden was om feest te,vieren, want wat „Beatrix" doet js in wezen wat de gemeente voor heel Vlaardingen. moet doen. Hij had veel respect voor het ijverige bestuur van deze vereniging, dat in Vlaardingen een goed werk verricht. De heer K. S. V. Bruynzeels, voorzitter van „Beatrix" betreurde het feit. dat de jeugd zich niet in acht bad genomen tijdens de tospraak van de burgemeester. Hij hoop te dat de leden van de vereniging er niet bij waren betrokken, hetgeen een soort ver ontschuldiging was. Mevrouw Th/ A. Heusdens-Mansholt, die haar echtgenoot vergezelde, werd onthaald mét èbn'ruiker bloemen. In het gebouw van de Chr. Besturenbond aan de P. K- Drossaartstraat volgde later een receptie, die door velen werd bezocht. Achter de lange tafel zetelden de zeven bestuursleden, de heren K. S. V, Bruyn- zeels, vaorz.; P. Dessens. 2e voorz-i A. Wei- te vrede. seer.; F. de Ligt, 2e secr.; K. J. de Jonge, penn.: P. Verhulp, 2e penn. en de heer N. de Niet. commissaris van ma teriaal. Onder degenen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden, bevonden zich de com missaris van politie, dr. C. N. Peyster, de heren D. v. Rijn en Adr. Smulders, beiden namens het Comité Nationale Gedenk dagen, de heer K. van Halewijn. voorzitter van de Oranjebuurtvereniging Jacob van Dijkstraat en algevaardigden van de buurt verenigingen Pro Regina (Spoorsingel) en De Geus (Bleekstraat). Verder waren er diverse bloemstukken, waaronder een attentie van het gemeente bestuur. De voorzitter van het Comité Na tionale Gedenkdagen, de heer P. de Goede, was verhinderd aanwezig te zijn. maar had een schriftelijke gelukwens gezonden. Van dit Comité was tevens een gift afkomstig. Vanavond zal van acht tot tien uur in de muziektent op het Messchaértpiein een concert worden gegeven door het jeugdorkest ..Lisjowienz*' uit Rotterdam., terwijl woensdagavond een concert wordt verzorgd door de Vlaardingse accordeon vereniging „Concertino". Dit concert staat onder auspiciën van dc Federatie van Vlaardingse Muziekgezelschappen- Geboren: Eric z.v. N. van der Sluijs en N. Boon, Maassluis. Da Costaplein 22c: Ro bert z.v. J. Poot en J. van Brakel. Maas sluis. Maasdijk, 29: Sylvia Johanna Mathil da d.v. H, C. Lever en J. C. M. de Bont, Maassluis, Paulus Potterstraat 9; Leontine Susanne Johanna d. v. D. G. J. de Visser en W. H. Mulder, De Lier, Hoofdstraat I»4: Monique Wilhélmina Geertruida d. v. W. H. G. Schurink en E. v. d. Waard. Bleekstr. 36: ■Wilhélmina Geertruida d.v. W. H. G. Schu rink er. E. van der Waard, Bleekstraat 36; Marjolein d.v. H. Pïaisier en E. A. Lieshout. Merellaan 53; Robert Cftristiaan z.v. L. P. Verschoor en M.H. de Zeeuw, Van-Wesem- bekestraat 18?; Abraham z.v. A. Don en C. Stout, Lorentzstraat 26: Simon Jan z. v. J- Groenveld en J. H. Tij ink, Gijsbr. van Amstelstrant 240. Getrouwd: Henricus Johannes Lambertus van Tienen, 24 jr en Margaretha Maria Geerts, 21 jaar. DINSDAG Re creatie gebouw ENCK, 7-30 uur. EXCK-drle- kamp. Biljarten: ENCKSunlight: kisver- Jassen Shell—Sunlight. Luxor, 8 uur. Terreur van de straat fIS j,). Stadsgehoorzaal, Bittere wraak (18 j.>. WOENSDAG Burg. verkadeslngei 12, 2.J5 uur. Bijeenkomst Ned, Ver. v. Huisvr. Bespreking boekencirkel Floreslaan 41, 2.30 uur. Groene-Kruiscursus moeöcrschapzorg en kinderhygiënu Recreatiegebouw ENCK, 7,30 uur, ENCK-dric- kamp. Biljarten Shell—Sunlight: bridge ENCK—Sunlight. Triangel, 5) uur. Najaarsshow 1953 v. modemajg- Holcon. Luxor. 2.30 uur. South of the border (a.!.); 8 uur,"Terreur van de straat <18 jr>. stadsgehoorzaal, 8 uur, Bittere wraak (16 jr.) Geopend: apotheek Van der Corpui. Schie- ria/nsewee 83. tel. 3224. 18 september Wassende maan Zon op 6-18 uur, onder 18.5D uur Maan op 6.34 uur. onder 13.31 uur Praairlipport van hedenmorgen: VL 71 30 kantjes: VL 78 75 kantjes: VL 79 40 kantjes; VL 85 20 kantjes: VL i90 5 kantjes. 9 Het bestuur van Beatrix recipieerde gisteravond bij de opening van de jubi leumfestiviteiten. De bestuursleden ziet u hier in gezelschap van hun vrouwen. Van links naar rechts: voorste rU: F. de Ligt (2e secr.j.^A. Wel tevreden (Ie secr.), mevrouw Ch. Welte vreden-Sprang. Ch. Bruijnzeels, voorzit ter), mevrouw A. Bruijnzeels-Dessens, C. de Jonge (le penningmeester), mevrouw P. de Jonge-De Man, P. Verhulp (2e pen ningmeester); achterste rijt p. Dessens (2e voorz.), mevr. L. Dessens-Bruijnzeels, mevrouw G. de Ligt-Gerdes, mevrouw G. de Niet-Witzen- burg en K. de Niet (comm. materiaal). Het tienajrig bestaan van de Vlaarding se baketbalvereniging de „Basket Boys" is zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal gevierd met een feestavond, die ér wezen mocht. Maar, alvorens conference André van Heyst, Mieke Telkamp, The Three Jacksons en dé andere artiesten voorstel de, sprak dc voorzitter 'van de jubileren de Boys, de heer B, E. Roos het welkomst woord lot de ongeveer vijfhonderd bezoe kers. Hij was van mening, dat de basketbal- sport een te kleine plaats inneemt in het sporlcircus. Van groot belang achtte hij het. dat deze sport meer onder de aan dacht bij de jeugd wordt gebracht. De heer J. Lans, die zich bijzonder heeft ingespannen om de vereniging op te rich ten en met zijn echtgenote veel voor de Basket Boys heeft gedaan, viel de eer te beurt om op het Gehoorzaal-podium te worden geroepen waar hij werd benoemd tot het eerste ere-lid van de vereniging. Het variétéprogramma dat nierna volg de viel goed in de smaak bij de aanwezi gen. Pianist George Amelung zorgde voor de muzikale omlijsting.- Ter herinnering aan de tijd bij Basket Boys doorgebracht, werd een eremedaille op standaard overhandigd, terwijl mevr. Roos een bloemenhulde ten deel viel. Ten slotte was het de heer Roos een ge noegen te kunnen mededelen, dal men in het vervolg zal spelen in het nieuwe ge meentelyceum en wel iedere vrijdagavond var S.1510.45. Deze week worden de laatste drie zomer concerten van dit seizoen gegeven. Woens dagavond, acht uur, speelt „Sursum Corda" in het Hof en tegelijkertijd begint op het Messchaeriplein het optreden van „Con certino". Woensdagavond, zeven uur. wordt de reeks besloten door „Het Westen" dat in het Hof concerteert. Het Hof, 8 uur, Zomerconcert door „Sur sum Corda", Messehae r tp! ei n, 8 uur, Zo merconcert door ..Concertino* C C? Ter afsluiting van de Sportdag 1963 van het Garnizoen Rotterdam werd op de Markt te Vlaardingen een taptoe gegeven door het Fanfarekorps der Genie te 's Her togenbosch onder leiding van adjudant- kapelmeester W. J. von Berg. Enkele dui zenden personen waren er getuige van hoe deze (voor het grootste deel) dienstplichti gen huri muzikale troms roerden. Ook het tamboerkorps had een ruim aandeel in het slagen van deze taptoe, die kon wor den beschouwd als een klein stukje na taptoe Delft. Na de taptoe werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om het laatst gebouwde deel van het stadhuis te bezichtigen. Woensdag 16 september, 's avonds 8 uur zal Sursum Corda haar laatste Hof- concert van dit seizoen geven. Hedenmorgen werd aan het Afslaglokaal betaald voor; volle haring 44—48. ijle haring f 26-/28, steurharing 25—27.80, per kantje. Het Garnizoen Rotterdam heeft zaterdag tc Vlaardingen haar Sportdag 3963 gehou den. Diverse evenementen werden een vol ledig succes, mede dank zij het zeer gun- tlge weer, dat veïen er toe bracht run van belangstelling blijk te geven. Vooral in het Kolpabad waar tal van wedstrijden werden gehouden, was de belangstelling zeer groot. Het Fanfarekorps der Genie uit 's-Herto- genbosch onder leiding van kapelmeester \V. J. von Berg zorgde overal voor de muzikale medewerking, bijgestaan door het tamboerkorps. Aan dc zwemwedstrijden werd tevens deelgenomen door vier Vlaardingse zwem verenigingen, die over het algemeen ster ker bleken te zijn dan de militaire afge vaardigden. De uitslagen luiden: 50 meter schoolslag: 3. A. Kalkman VZC 35.1 sec.: 2 J. Maliepaard VZC 36 sec; 3 A. Hoogcveen Viking 36.1 sec.; 4 J. v. d. Berg Marech. 3C.3 sec.: 5 M. A. J. Rasenberg 340e Tr. cio 39,5 sec: 6 K. P. Bosma 840e Tr. cie 39,9 sec. 50 meter rugslag: 1 G. van Opstal VZC 32.5 sec; 2 Th. Wolff Shell 33.5; 3 A. Ber- Het Yonth-for-Chrïstcomifö alhier if, uit zijn financiële zorgen; twee belangrijke giften, die in het afgelopen weekeinde bin- mm kwamen hebben het nadelig saldo van de tiendaagse open-Iuchtcampagne, die vo rige maand werd gehouden, geheel doen verdwijnen. Vrijdagavond bedroeg het kort nog f 154.- Ovcr het resultaat van de campagne is het comité, ondanks de tegenslag van eet slechte weer, alleszins tevreden. In een na bespreking met de vier sprekers, die aan de campagne meewerkten, bleek men una niem van oordeel, dat juist doordat slech te weer er sprake is geweest 'van een hecht onderling contact. Het grote winstpunt hiervan is, dat er over en weer veel waardering is gegroeid eri dat wordt van grote invloed geacht ap het begrip in allerlei geestelijke stromin gen voor het werk van Youth for Christ. Een bewijs hiervan, is de vererende uit nodiging, die de Vlaardingse Youth-for- Christgroep ontving om in het komende weekeinde de zangbrigade en het muziek korps van het Leger des Héils te komen vervangen- Brigade en korps gaan zelf die dag naar Vlissingen om luister bij te zet ten aan de viering van het 75-jarig bestaan van hét Viissingse korps. De groep van Youth for Christ zal nu zondag vocale en instrumentale medewerking verlenen aan de samenkomsten in de zaal van het Leger der Heils aan de Baanstraat en aan de open-luchtsamenkomst op de Westhaven plaats. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den zal Youth for Christ haar activiteiten van dit jaar gaan besluiten met een rally, die op zaterdag, 14 december gehouden wordt. tels Wik 34,2; 4 J. van Ruiven 840e Tr. de 38,1; 5 J. van Dijk Marech* 38,3; 6 J, v. d, Beng Maereeh. 38,4. 50 meter vrije slag: I- C. Aartsen Viking 28 sec: 2 M. Vermeulen Shell 28,2; 3 L. da Wit Viking 28.5; 4 A, Moert Marech, 31,3; 5 R. v. d, Berg Mariniers 31.6; 6 T. Brugman» 840e Tr. cie 32.8. Het zwemmen met hindernis werd een overwinning voor de Vikinger L. de Wit in de tijd van 1,24.5, gevolgd door NL Ven meulen van Shell die er 1.26.6 over deedf 3. J. Zwanenburg VZC 3.32.2; 4, J. Verharj Marech. 1.32.6. De 4x50 meter estafette schoolslag werd een VZC-overwinning. Ditmaal werd in ge wijzigde vorm gezwommen, namelijk 50 m schoolslag, 50 meter rugslag en 2x50 m vrije slag. De bewoners van. het Kolpabad wonnen in de tijd van 2.43.4; 2. 840e Trans. Cie 2.46.1; 3. Kon. Marech. 2.48.3 en 4 Shell 2.49.8. Ook de 4x50 meter wisselslag werd een VZC-overwinning en wel in de tijd van 2.05.3. De Vikingers werden tweede met 2.11.3. De waterpolowedstrijd tussen een Vlaar- dings en een militair team. werd een gelijk waardige ontmoeting met als resultaat een 4—4 gelijk spel. Voor de laatste maal in dit seizoen heeft de postdiiivenhoudersver. De Ade laar een wedvlucht gehouden vanuit St, Ghislain Hornu. De duiven werden om 10.20 uur met noordoostenwind gelost. Aan- komst eerste duif 12.57J26 uur; aankomst laatste prijsduif 13.20.09 uur. Uitslag eer- ste25: Mevrouw Van Kuijk, 1 7 9 17; H. Priem, 2 3 5 15 24; B. Blanker, 4 12 22; J. Smits, 6; A. M. Vink, 8; J. Kroos, 10 14 18; A. Stroo.band, 11; A, Koevermana, 13 19; W. Struis sr., 16 25: R. de Clerek, 20; v» d. Berg Meyer, 21; J. Veldhuizen, 23. Woensdagavond, acht uur worden in het clublokaal de ereprijzen uitgerijkt voor de stedelijke vluchten Ruffex, Chateauroux en Orleans (jonge duiven); donderdagavond, zelfde tijd, uitreiking van de prijzen der jonge-dui ven vluchten en van deze laatste vlucht uit St, Ghislain Hornu. Alle leden worden daar, met hun vrouwen en ver loofden verwacht. 9 Het gouden echtpaar Visser-Van Noord, VLAARDINGEN Wij vragen nette die op akkurate wijze een krantenwijk kunnen bezorgen. Ook jongelui van 15 jaar en ouder kunnen hiervoor in aanmerking komen. Aanmelden: Rroersvest 3, Schiedam, telef. 68091 Smalle Havenstraat 1, Vlaardingen, tel. 3229. Overal zijn er mensen, die Uw klant zouden zijnals zij U kenden. Wanneer U bij voorbeeld schoonheidsmiddelen verkoopt, oi speelgoederen of colberts weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dst U die voortreffelijk kunt leveren U zegt nee? Maar dan mist U vele, vele kansen —want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft geleerd dat in dit land dagbladadvertenties worden gespeld dat ze tienduizenden, ja honderdduizenden tot de koopdaad brengen. kant U niet missen. .,c ei dagl Uw advertentie in de dagbladen, die doet het 'm! Daarmee laat U van V horen daarmee brengt U nieuwe klanten in bewe ging, Maak daar goed gebruik van! MONTAGE vraagt voor de bouw van olieverwer- kende en chemische installaties o.a. itl het Botlek-gebied VAKBEKWAME: (met N.V.L.-diploma) Tevens bestaat op onze FITTERS SCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar) de mogelijkheid een versnelde opleiding tot pïjpfitter voor de oliever werkende en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op één onzer binnenlandse montagewerken. Regeling voor reisgeldvergoeding of kost- en reisgeldvergoeding, Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op woensdag 18 sept, a.s. tussen 78 uur nm. bij het Gew. A udsbureau te VLAARDINGEN. alwaar een „.-kspoor-vertegenwoordiger aan- wexig is. ,-iëCBBH Reis- en verzuimkosten bg sollicitatie worden vergoed. AAI VISSER I Deze naam is in de Nederlandse visserij wereld een begrip En ook ver daarbuiten. Het is de naam van de Vlaardingse visser, die 43 jaren als schipper heeft gevaren. Althans onder deze naam staat hy bekend. Hij heet oficieel: Arie Visser. Hij weet zelf niet waarom zijn voornaam verbasterd werd en iedereen hem Aai noemt. U moet zich dit even voorstellen: 43 jaar lang schipper geweestl Een vrijwel onaantast baar record. Slechts mogelijk, doordat hem op zijn 21e jaar reeds het commando werd toevertrouwd hij van het eerste ogenblik af altijd goed heeft gevaren en daardoor onafgebroken schipper is gebleven. Zou de dokter hem in 1955 niet hebben aangeraden met varen op te houden, Aai Visser zou wellicht de 50 jaren als schipper hebben volgemaakt. Een record bovendien, dat hij bij een en dezelfde rederij op ztf" naam heeft staan: de Visscherij Mij, Vlaardingen. Hij hoopt het zelfs te beleven, begin april volgend jaar, 60 jaren bij deze rederij in dienst te zijn. Een jubileum, dat bij een haringrederij even uitzonderlijk is als zijn 43-jarige schipperscarrière, Hb was ook dc eerste Vlaardingse schipper, die na de oorlog met de gouden koninklijke onderscheiding werd vereerd. Niet de allereerste. Want 25 jaar eerder reeds, in 1928, werd Leen Penning met het koninklijk goud onderscheiden. Leen Penning, die toen 33 jaren als schipper had gevaren. Aai Visser was de tweede gouden schipper en op hem zijn er nog enkelen gevolgd. Maar zij zijn op de vingors van é£n hand tc tellen. TAAT hij uit een oud vissersgeslacht stamt, daar wijst zijn achternaam wel op. Zijn vader, Jan Visser, is een kleine jaar schipper geweest. Hij werd later schuur ba as leraar touwepiitsen aan de Vis- serijschool. lid van de Scheepvaartraad en ten slotte portier van de Prins Hendrik- stichting in Egmond. Een vader, waar Aai Visser trots op kon zijn en die op zijn beurt trots op zijn zoon Aai zal zijn ,e- wecst. De 8 zoons van Aai, die uit zijn met Le entje van Noord 50 jaar geleden ges! o- ten huwelijk werden geboren, zij hebben hei vissersbloed van twee zijden meege kregen. Jan van Noord, hun grootvader van moederszijde, voer 25 jaar als sehip- pc-i bij rederij Ommering. Ze zijn alle maal bij hun vader als afhouwertje begon nen. Op zoon Adri'na, die onder schipper Dirk Poot voor het eerst het zeegat uit voer. Deze zoon is helaas in de oorlog ge bleven. In 1944 op de Indische Oceaan, toen zijn schip werd getorpedeerd. Hij en nog twee andere zoons. Gerrit en Jan. heb ben op hun beurt als schipper gevaren. Dat wil zeggen: grote Jan. Want, omdat beide grootvaders „Jan" als voornaam droegen, kwamen er ook twee Jannen on der de 8 zoons. Ter onderscheiding: grote Jan en kleine Jan. Maar kleine Jan v," -i groot. Zelfs een stuk groter dan grote D-e laatste was inmiddels van zijn legger brug naar de gemeentelijke havenbrug- gen overgestapt en kleine Jan is visser- geworden. Het werd toen: biruggen-Jaa en Jan Vis. Alleen Arie is bij de visserij ge bleven. Als stuurman op het hospitaal kerkschip De Hoop. En ook de man van de enige dochter van het gouden echtpaar: de eveneens welbekende Jan Goedknegt, de laatste schipper van dc laatste, vorig jaar ook uit de vaart genomen. Vlaarding se stoomlogger: de Clara VL 172. Thans schipper van motorlogger Vertrouwen VL. 71 Zoon Gerrit en zoon Leen varen nu op cutterzuigers, kleine Jan, alias Jan Vis, is vletschipper, zoon Bram steigerbaas bij Nieuwe Matex en Joop werkt bij Pakhuis- meesteren. WAAROM al deze telgen uit twee oude Vlaardingse vissersgeslachten stuk voor stuk de visserij Ln de steek hebben gelaten? Oud-schipper bruggen-Jan verklaart: je kon als Vlaardingse schipper onmogelijk meer een goede bemanning krijgen; echte vissers met hart voor hun beroep. EN GOUDEN bruidegom Aai Visser brengl in het midden: het is helemaal niet waar,-dat de Vlaardingse schippers .niet in ei hun tijd wilden meegaan en niet van de vleet- op de trawlvisserij wilden over schakelen. Om te kunnen, trawlen moesten de Vlaardingse vissers naar ÏJmuideo. Dat hebben er velen gedaan. Uit hen zijn be kende trawls chippers voortgekomen, zoal* de inmiddels overleden Johannes Bakhui zen, de 82-jarige Dirk van der Lugt en Abraham de Goede. En hoeveel hebben niet als matroos op Umuidense treilen gevaren? Evert Goos. Frans en Gerrit van Vliet en noem maar op. Zelf heeft Aal Visser in 1929 reeds getrawld. Eerst 2 rei zen met een collega-schipper, die hem wegwijs in de trawlvïsserij moest maken. Er werd toen 2200 besomd. Met de stoomlogger Berthina VI. 85. De derde reis stond schipper Aai Visser alleen op de brug en hij besomde 2300. De hele win ter van 1929 heeft hij getrawld. Maar laat deze juist een van de bijzondere strenge winters zijn? Daardoor leverde dit expé riment weinig winst op. De toenmalige re der Jos Ka tan van de VMV zag toen van verdere proefnemingen af, AAI VISSER behoorde tot de weinig® visserskinderen in zijn jeugd, die wel mocht, maar niet wilde- doorstuderen. Hij volgde na de lagere school de Franse klas, zoals in die dagen de vervolgklas werd genoemd naar het vak Frans, dat daarin werd onderwezen. Zijn hoofdonderwijzer J. Smit Sr. en zijn vader konden hemel en aarde bewegen om door te gaan met zo'n goed stel hersens, de ze n d vis serij trokken onweerstaanbaar aan de toeo nog 12-jarigé Aai. Bij vader als schipper voer hij in april 1904 op de stoomlogger VI 192 voor het eerst uit. Zeven jaar la ter ging hij op de visserij school voor stuurman leren. Met zijn diploma op 2ak kon hij direct als stuurman bij schipper Kees Poot op de zeillogger VI. 191 komen. Zijn vader viste op dat moment bij IJs land met de Clara VI. 172. Op deze stoom logger kwam hij voorjaar 1912 bij zijn va der als stuurman aan boord. Een jaar la ter reeds was hij zelf schipper.Dat hij een visser lil hart en nierenwas, moge ook blijken uit het feit, dat hij de eerste 29 jaren van zijn vissersloopbaanonafge broken zomer en winter gevaren heeft. Na dat hij in 1946 nog twee reizen was Inge vallen voor de zieke schipper Kees Poot op de Clara VI. 1?2, zette hij definitief een punt achter zijn zeldzame, visserscar rière. Sedertdien zit hij op de schuur, van de VMV. Dat wil zeggen: tot 22 maapdeö geleden. Want toen werd hij bij de rijweg oversteken aangereden. Van de dubbele beenbreuk, die hij daarbij opliep, is hij nog steeds niet helemaal genezen. Sedert 7 weken woont het gouden echtpaar in een moderne geriefelijke bejaardenwomrtg aan de Magnoliastraat in de Babberspolder, nadat zij 3 jaar in de Emmastraat, 37 aar in de Wilhehninastraat en 9 jaar in Van Leyden Gaelstraat hadden ge woond. ER 2ijn er maai* weinigen die zoveel vac de visserij afweten als Aai Visser; in de praktijk, zowel als in theorie. Wie weet, schrijft hij nog eens een. boek over zijn veelbewogen visserij leven. Stof hier voor heeft hij volop en de aanleg voor schrijverij kennelijk ook. Want taen er in 1922-door een krant een wedstrijd werd uitgeschreven voor het beste verhaal over de beugvisserij, ging Aai Visser met de le prijs strijken. Nadien zijn er nog meer pennevruchten van hem verschenen: over het nut van een radiozendinstallatie aan boord van vissersschepen, over kleuren blindheid van. vissers enz. A AI Visser moge om zijn visserslooj?- baan algemeen worden gerespecteerd, hij staat bovenal in bóog aanzien om ziï11 gaaf karakter. Die zich daarom kan ge ven, zoals hij is: eenvoadig, eerlijk, open hartig, vriendelijk, beminnelijk. Een vis ser, die Vlaardingen a-Is visserijstad luis terrijk heeft uitgedragen. Jammer, dat de gouden stadspenuing niet voor grote Vlaar- dinge vissersfiguren bestemd is. De stads- peiming van een oude visserstad aan een visser, het zou juist zo'n zinvol gebaar kunnen zijn. En bepaald aan een man al* Aai Visser,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2