HOïï 111'HUISBLAD Rond de sport- en spelactiviteiten aan de Zuidbuurlseweg VFC had weinig moeite met zwak Leerdam Forttma kan beter haar naam veranderen in J)e Pechvogels' Fusie Fortuna-HDVS-SVV het enige alternatief? Thans duizend deelnemers aan Gemeenschapszang IV'- n- As ff' vierde feest in Stadsgehoorzaal Vangstberichten Bij de geboorte van Vlaardiniïs le sintelbaan Zwaarbevochten WIK-zege Hemiy Smit wem weer veldloop 1IVO huldigde Jan Schipper DV0 kwam met winst bij ZWSH vandaan Dapper strijdend Zuidland versloeg HVÖ The Red Stars ging ten onder tegen Zuiderparkers Sunlight versloeg Groen-Wit met 21 Aeenda ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD MAANDAG 4 NOVEMBER 1963 Rootdafeatev jj»p «d a«dacttc: VlAARDiNGEN, Sm. Havent<ra«t 1 - T«l. 3229 Stduib: T.L Ma VLAARDIN GEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 en op du vc'i.» andere uitstapjes van Dirk In Gods vrije natuur. Elk vrij uur brengt hij in het vrije veld door. Hij is met do natuur vergroeid. Samen, met Black. De grote zwarte gestalte van Block boezemt zoveel ontzag in, dat Dirk.geen kind heeft aan de jeugd bij do bewaking van de sin telbaan. Maar v >!gende week komt de om rastering van h l sportvelden complex, ver zekerde Dirk. Dan behoort de bewakings dienst van de sintelbaan tot het verleden. En dan tevens helaas voor de ongeor ganiseerde spelvreugde van de jeugd in het westelijk gedeelte van Vlaardingen het gebruik als speelterrein van het schoolsportveldencomplex. Om nog even op die vliegerwedstrijd terug te komen: met 32 vliegers werd er aan deelgenomen. Met 6 club vliegers 23 individuele. De club vlieger van het Geuzenvendel, opgelaten door Peter Lo ver, won de ie prijs bij het club vliegen en stak daarmee de clubs Wodimac. Daniël, Doornroosje en twee naamloze clubs, de loef afd. Joke Erederveld won de indivi duele vli ege rweds t ri j d. De personeelsvereniging Asef heeft, veel aandacht besteed aan haar J0-.iarig be staan, dat zaterdagavond in de Stadsge hoorzaal werd gevierd. Met negen bussen waren de bij eikaar 530 leden gekomen van Rotterdam tot Oostvoorne en tussen liggende plaatsen toe. Dc voorzitter, de heet D- J. Bal. liet in vogelvlucht de ge beurtenissen van rlc afgelopen periode de revue passeren om daarna de avond in handen te geven van Martin Rijken, die de leiding had over do Cabaret en Varietê- show „Pr o min en ten-Ga la". Het werd een vlot programma, dat bij zonder in de smaak viel bij dc aanwezi gen Daaraan werd onder me?r medege werkt door The Broytons. die hogvschool- acrobatiek lieten zien; Bruno Martino dij enkele liederen zong, terwijl Brook en Ros. field wel wat van parodie afwis'en. Ook de Wico's waren weer in de ■Gehoorzaal pre sent en bespeelden hun accordeons op virtuoze wijze. Rita Corita zong natuur lijk luidkeels) van haar „lekkere bakkie koffie en had vanzelfsprekend weer een aantal (flauwe) grapjes over haar man, die haar op zijn accordeon begeleidde. De ballroom-solisten die luisteren naar ..The Rythm Stars" zorgden voor de mu zikale noten tijdens het gezellig bal, dat tot diep in de nacht heeft geduurd. Rraairópport van hedenmorgen: VI. 7843 kantjes: Vi 73—53: VI. 8512: VI. 89—30; VI. 114—58; VI. 190—60; Vi. 199—22, thuis varend: VI. 7615. vliegerwedstrijd.. Westwijk geej. geschikte gelegenheid voor vliegerwedstrijden is. Onder voorwaarde, dat er nauwlettend op zou worden toege zien, dat de in a tin leg zijnde sintelbaan niet zou worden betreden. Nu. deze taak is sedert zaterdag 26 oktober van gemeen tewege toevertrouwd aan Dirk Hofman van de .gemeentelijke plantsoenendienst. Dirk Hofman bewaakt deze sintelbaan tijdens het gehele lange vrije weekeinde, dat we tegenwoordig kennen. En Dirk geniet daarbij de assistentie van Black, een reus van een bouvier. Dirk en Black, zij vormen een onaf scheidelijk 'duo. Want Black vergezel' Dirk overal: naar het werk, op de jacht Tussen de ingang van sportpark Zuid- buurt en de clandestiene toegang tot het nog steeds niet omrasterde schoolsport veldencomplex overheerst het beeld van een jietsenefmos. Zaterdag werd dit Het is zaterdagsmiddags, tijdens de vele complex gebruikt voor een vUegertved- Eportactiviteiten op het sportpark Zuid» strijd. Ha afloop werd de grasmat door buurt, een zeer benauwde boel rond dit groep jongelingen van het Gerefor- park. Er is bij de aanleg van. dit sport- meerde Jeugdwerk voorbeeldig gezu'*- park in het geheel geen rekening gehou- verd van achtergebleven resten van de den met parkerende auto's. Een autopar- keergelegenheid ontbreekt er geheel. Maar ook de op dit park ingerichte fietsenstal ling blijkt veel te klein te zijn. Terwijl deze propvol is. staat er een massa fietsen ordeloos opeeii gepakt op het van de smalle Zuidbuifcisewcg overgebleven stuk je, dat van de Maassluisedijk af toegang tot dit sportpark verleent en wat verderop uitmondt op het singelbruggetje van Zuid- buurt. En naast deze soms 6 rijen dik tegen bomen geplaatste of in dc berm neergesmeten massa fietsen trachten, dan nog andere bezoekers hun auto op dit smalle weggetje kwijt te raken. Parke ren. is daar echter verboden, maar dat v/eten kennelijk lang alle autorijders niet. Be komst van het .,h; Ifje wit" van de verkeerspolitie beteken steevast de be keuring van diverse overtreders. Zij vin den bij terugkomst van dc voetbalwedstrijd de boet ebon tussen de voorruit en ruiten wissers van hun auto. Velen zijn or kenne lijk achter gele omen, dat men ook vanaf de Arij Koplaan. via in de dijk daar ge graven treden, op het sportpark Zuid- buurt kan komen. Want daar onder de rook van de waterwegindustric stond een massau auto's aan weerszijden op de rij weg geparkeerd. Een enkeling profiteert dankbaar van het feit, dat het schoolsport veldencomplex tegenover de ingang van het sportpark Zuidbnurt nog steeds niet om rasterd is, om hun auto te parkeren op de inrijweg naar de in aanleg zijnde sintel baan. Dit schoolsportveldencomplex wordt door het uitblijven van de omrastering, steeds meer benut als openbare speel plaats. Dit is volstrekt geen wonder met het grote tekort aan speelgelegenheid voor de Zuidbuurtjeugd. Zaterdagmiddag zagen we zelfs, dat er een vliegerwedstrijd werd gehouden. Georganiseerd door het Gerefor meerde Jeugdwerk Westwijk, dat in een der vertrekken van de Maranalhakerk do micilie heeft. Dat geschiedde met de too- stemming van chef gemeentelijk sportbu- rcau M. Goumare, omdat cr elders in de (Van onze correspondent) Met een zuur gezicht liep hij het veltl af, de teleurgestelde Fortuna-supportex. „We kunnen beter onze clubnaam veranderen en voortaan maar De Pechvogels heten". De man had ergens wel een beetje gelijk, want veel geluk kende Fortuna gisteren in de wedstrijd tegen. Elinkwijk «iet. waar mets overigens niet gezegd wil worden, dat de 5O zege van de Utrechters onver diend zou zijn; integendeel, op alle onder delen van het spel waren de blauwwltten beter. Vooral hun lichamelijke conditie en schotvaardïgheid staken ver uit boven die van de Vlaardingers. Daarnaast echter had Fortuna veel te genslag. Dat begon al na enkele seconden. Bij de eerste de beste Elinkwijk-aanval kwam de bal in het bezit van linksbuiten Van der Heiden, die een hoge voorzet wilde geven; hij knalde echter tegen de armen van rechtsback Kramer cn arbiter Nieuwen- hoff uit Eindhoven floot voor hands. Hij legde de bal even buiten het strafschop- Tegen het onderaan bengelemie Leer-, dam heeft VFC slechts een helft nodig gc~, had om de twee punten binnen te halen. In de eerste helft namelijk speelden de ge-| keel in het nieuw cn met rugnummers spelende „kwekkers" een pittig partijtje voetbal, waarbij vooral het spel van mid denvoor Piet van der Burg en rechtshalf Rob van Rees opviel. In do rust bij de wedstrijd RK WIK-Hille- sluis keek de thuisclub tegen een 01 ach- terstand aan. In de 20e minuut had rechts binnen Troost een strafschop ber.ut. ver oorzaakt door het met twee man tegelijk aanvallen van een tegenstander. In deze speelperiode waren de defensies duidelijk dp baas geweest. Slechts Leo de Brabander heeft een goede scoringskans gehad. Toen h'j van Van der Veen de bal kreeg toege speeld omspeelde hij een achterspeler kwam alleen voor de keeper, maar schoot oeast. In de WIK-achterhoede verving H. Lam- Diers verdienstelijk de tijdens de training geblesseerde P. v. Zeyl. Ka de hervatting waS de stand al spoe dig gelijk. Want in de 3e minuut vond Leo de Brabander het Hifïcsluise net, nadat de bal van du paal was terug gekomen Hillesluis trachtte energiek opnieuw* do leiding te veroveren, maar vond tie WJK- defensie op haar post. Na het korte Hillt' siuis-offensief kopte Ab Dries uit een hoek' schop tegen de lat. Een kwartier voor tijd riet de winnende treffer. Weer was het De Brabander, ilie voor do juiste afwerking zorgde. Een voorzet op kniehoogte van H. Hoekstra werd door de rechtshalf van de bezoekers half geraakt, waarna De Bra bander niet al te veel moeite had WIK op 2—1 te schieten. Heel Hillesluis ging toen ih de aanval, maar de WIK-defensic, met doelman Clarijs als uitblinker, bleef pat staan en gaf de zege niet meer uit handen. Ook de nieuwe rechtervleugel, in feite een gelegenheidsvleugeJ, want door ziekte van Vleugel had men Van Fessem ais rechtsbinnen opgesteld en Van der Mark rechtsbuiten, draaide in deze periode goed en het was dan ook uit een goede pass van Van Fessem, dat Piet van der Burg al na tien minuten spelen doelman Strik kon passeren: 1—-ö. De te onzuiver spelende Leerdammers brachten het over het algemeen niet zo ver, al was spil Van Beukelen niet in beste vorm. Middenvoor Vosh kreeg daar door nogal eens schietkansen, maar hij zag geen enkele maal kans de bal ach ter Woudstra te plaatsen. Aan de andere kant ging het in de 35e minuut beter. Harm van Rees zette een van zijn be kende rushes in en van circa 25 meter volgde een keihard schot, dat Strik tnplaats van weg te stompen wilde vangen. Tus. sen zijn handen door belandde cle bal op tie plaats, waar een doelman over het algemeen het leer liever niet ziet, name lijk tegen de touwen: 20. Met deze stand werd van doel gewisseld, In de tweede helft was de wedstrijd al kijkspel niet veel meer waard. Leerdam inspireerde de VFC'ers niet tot „daden" en wanneer er nog eens een schot op he- Leerdam-dool kwam, dan wist Strik daar wel raad mee. Bij een van tie Leerdam- aanvallen knalde Vosh goed in, maar ook ditmaal werd het geen doelpunt. Do lat stond deze Leerdam-vreugde in de weg. Een minuut of vijf voor het einde werd het pleit beslecht. Rechtsbuiten Henk van der Mark omspeelde op knappe wijze eni ge tegeustanders en terwijl iedereen dacht aan een schot, plaatste dc VFC'er de bal laag voor het doel, waar Van der Burg gereed stond het leer in het doel te glijden, 3—0. Een makkelijke zege dus voor dc jubi larissen. die volgende week naar Zwijn- drerht gaan om daar uit te maken, wie de tweede plaats achter het nog steeds ongeslagen Fluks gaat innemen. 4) Met Dirk Hofman en zijn bouvier Black als bewakers waagt niemand het de in aanleg zijnde sintelbaan te betre den. Hier op de voorgrond ziet u een onderlaag van sintels aangebracht. Maar achteraan is men ook reeds begonnen met de aanleg van de toplaag. Hoewel het toch de bedoeling is, dat er een sin tel baan rond het gehele complex als een 400 meter-baan zal komen, is er nu slechts een 100 meter-baan in aa?tïeg, die niet alleen aan het eind met een beton- band is a/gesloten, maar waarbij ook geen enkel teken is te bespeuren, dat op de doortrekking tot een 400 meter-baan zou kunnen wijzen. Opnieuw is For tun a-atleet Henny Smit winnaar van een vetdloopwedstrijd gewor den. Zaterdag won hij bij de heren B de nationale veldloop in Delft. Hij legde de 3300 meter af in 11.07. Dick van der Meer werd 2e in 6.15 bij de Jongens A, die 2200 meter liepen. Bij de start viel hij, waar door hij direct een. achterstand opliep Theo Neilen werd hier 8e in 7.39. Op Jongens B. afstand 1Ö00 roeter, werd Jack v.d. Meer 7e in 4.47.8 en zijn '.roer Wim 11c In 4.53. -gebied en terwij o Elinkwijker Nïeurfen- huis zich al gereed maakte om de vrije trap te nemen, kwam grensrechter De Vos drieftig aangelopen en gebaarde dat de ovetreding binnen het gebied was begaan. Toen kon scheidsrechters Nieuwenhoff niets anders doen dan het leer op de witte stip plaatsen. Rechtsbuiten Van Egdom benutte dit buitenkans] es feilloos en Fortuna stond met I0 achter. Diezelfde rechtsbuiten Van Egdom was ook oorzaak van Fortuna's 2—0 achter stand elf minuten later. Hij nam een cor ner op links met het rechterbeen zo prach tig, dat de bal enkele centimeters onder de lat de bovenhoek indraaide! Weliswaar deed doelman Van Horik nog een uiterste poging het gevaar te keren, doch dit had tot resultaat, dat het leer nog iets nadruk kelijker tegen het Vlaardingse net sloeg; pech voor Fortuna, dat pal hierop Brille man geblesseerd het veld zag verlaten. En dat terwijl men zonder doelman Hooij- mans. Verweel en Bouman toch al niet in de sterkste opstelling was verschenen! Ook Elinkwijk moest een speler ver vangen: rechtsbinnen Van der Velde. Mol hem verdween het ritme uit de Utrechtse aanval en het gaf Fortuna de kans wal meer in het offensief te komen. Invaller Hagenaars maakte zich daarbij heel ver- dienstelijka op het middenveld, maar de voorhoede toonde een ontstellend gebrek aan schotvaardigheid. Tot het strafschopge bied van Eünkwijk liepen de aanvallen ge- smeerct, maar zo gauw was men daar aan geland of men raakte volkomen de kluts kwijt. Onbesuisde schoten, missers zoals men alleen in het lagere voetbat tegenkomt en tactische blunders bij het samenspel waren dan niet van de lucht. Het eerste en enige gevaarlijke schot van Vlaardingse zijnde noteerden we negen minuten na rust, toen in het Utrechtse penaltygebied de bal door beide partijen beurtelings werd ge mist, totdat rechtsbuiten Tamas de bes te speler in de Fortuna-voorhoede reso luut inknalde. Onhoudbaar zouden we zeg gen, maar met een flitsende reactie stomp te doelman De Bree de verraderlijke ko gel over het doel. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd ontstond na een kwartier in de tweede helft. Na een vrije trap bij de middencir kel wegens obstructie van Van de Berg volgde een vloeiende combinatie tussen Nieuwenhuijs en Van Egdom, zo razend snel en zo haarzuiver, dat geen der For- tuna-verdedigers een voet aan de bal kreeg cn ook doelman Van Horik gelaten moest toezien hoe Van Egdom met een ferme uithaal van zijn rechtervoet de derde tref fer op het scorebord bracht. Elinkwijk geloofde het verder wel en de 10.000 toeschouwers zagen evenals het laat ste half uur voor rust een aanvallend For tuna dat echter telkens op het beslissends moment faalde. Bovendien kregen de gas ten nog eens eert vuitslag van het noodlot. Tien minuten voor het einde kwamen doel man Van Horik en middenvoor De Klein zo ongelukkig met elkaar in botsin, ytftMUURT: Smff.PROKCTüBÊN PROJECTOREN GELUID KUjNaEElDPlKHKTOREN 6xb PB03ECTOR ™03ECni-KHeftMEN3A$mh BANDRECORDER TNONKERE WOLKEN pakken zich bo- A-en Fortuna samen. De cijfers spreken. De laatste drie wedstrijden gingen niet alleen alle verloren, maar daarin vermocht Fortuna evenmin tot niet overwogen moet worden tot sa menvoeging van deze 3 semiprofclubs in de betaalde voetbalsector, opdat deze twee steden in liet betaalde voetbat vertegenwoordigd kunnen blijven en ook maar een enkele treffer te komen, samen een representatief elftal op de Deelcijfers: 0—7. De laatste 5 wedstrij den leverden In totaal 2 winstpunten op en 2 trerfers, die tegen DHC werden geproduceerd. In 4 van de laatste 5 wedstrijden bleef Fortuna dus zonder doelpunten. Gevolg van een en ander: Fortuna heeft nog slechts Veen dam en BW. op dc twee fatale plaatsen, onder zich staan. En Veen dam kwam in zijn laatste twee wedstrijden tot geiyke spelen tegen DHC en RBC, zodat deze Groningse ploeg kennelijk over zijn been brengen, dat naast het grote Rot terdam als trekpleister kan fungeren. We denken er niet aan, zal men in do drie betrokken voetbalkampen zeggen. Maar toch geloven we, dat het deze kant op zal (moeten) gaan. En dan beter op een tijdstip, dat Fortuna nog in de Ia divisie huist en de nieuwe Schiedatns- Vlaardingse serai-profclub in deze di visie kan starten..Misschien dat Schie dam en Vlaardingen. er samen dan ook bij kunnen zijn. wanneer lot tfe invoe- grootste dieptepunt heen is. Het heeft ring van het volledig betaalde voetbal Fortuna in Utrecht bij leider Elinkwijk wordt besloten. bepaald niet meegezeten. De eerste twee VFC, dat met 30 van Leerdam Utrechtse treffers waren van zeer ge- Sport won en waarbij Piet v. d. Burg lukkige aard. Bovendien moest Brille- weer 2 doelpunten voor zijn rekening man nog uitvallen, terwijl Fortuna het nam, is in 2 B 4e gebleven, met relatief reeds zonder Bouman, Verweel en slechts 2 punten achterstand op leider Hooymans moest stellen. Niettemin, de Fluks. Henk v. d. Mark ontpopte zich 50 nederlaag wijst toch weer op de als zo'n goede rechtsbuiten, dat hij als grote ow iht van de voorhoede, welke de beste vddspeler mocht worden be- ook in ai.*e wedstrijd kennelijk funest schouwd. voor het moreel van dc ploeg is ge weest. Fortuna zal er goed aan doen zo snel mogelijk Sjaak Jansen weer In de achterhoede terug te halen. Als we zien, dat Fortuna, met een uiterst zwak 2e elftal en jeugdelftal, totaal niets achter de hand heeft en noch over de finan ciën beschikt om zelfs maar goede ama- teurspelers aan te trekken; als we voorts zien, dat in Schiedam SVV en HDVS in de 2e divisie geen rol van betekenis kunnen spelen, dan rijst de vraag, of WIK ging op het goede pad voort, boekte met 2—1 tegen Hillesluis zjjn 2e achtereenvolgende zege en klom naar de 7e plaats. De llollanrtiaan verloor thuis op het nippertje van het sterke Oud-Beiyerland (0l). Maar met 3 punten uit 6 wedstrijden komen de rood witten ook in de onderafdeling le lijk in de verdrukking te zitten. Op voering van de produkliviteit blijkt in het roodwitte kamp een onoplosbaar probleem ie zijn. De nu 28-jarige HVO-speler Jan Schip per werd voor de aanvang van de wed strijd tegen Zuidtand In de bloemetjes ge zet voor het feit, dat deze trouwe HVO'er zijn 300e wedstrijd voor de havenploeg speelde. 2e Voorzitter A- Hoogerwerf maakte zich tot tolk van het HVO-bestuur, toen hij Schipper dank bracht voor het ve le, dat hij voor zij.n vereniging heeft ge daan. Hij onderstreepte zijn woorden, met het aanbieden van een sigarettenaansteker met inscriptie- Mevrouw Schipper deelde in de hulde en. mocht een boeket bloemen in ontvangst nemen. Aanvoerder Van Wolf eren was de spreek buis van de eerste-elftalspelers, die Schip per een zakagenda en mevrouw Schipper bloemen aanboden. Ook tegenstander Zuid- land overhandigde bloemen aan de jubi laris, wiens eerste wedstrijd toevalliger wijs eveneens tegen Zuidland ging. Jan Schipper, jarenlang aanvoerder en nu ook nog bestuurslid- dankte de goede gevers natuurlijk van harte voor deze hartelijke attentie. Met een angstig gevoel was DVO naar Rotterdam getogen om daar, zonder Cor van Eijk de strijd aan te binden met ZWSH Nog angstiger werd. het toon de thuisclub al na 2 minuten de score open de, 1—0. Maar de zwart-witten wilden hier toch echt wel iets aan doen. Het was Ver- hulst, die deze gedachte onderstreepte door na 20 minuten gelijk te maken. 11. Nog voor de thee was het angstige gevoel helemaal verdwenen, want uit een trekbal van Bastemeijer zorgde Zuidvliet voor een 21 voorsprong voor de Zuidbuurtbewo ners. In de tweede helft waren do Rotter dammers sterker, maar goed werk van de VJaardingse defensie, met als uitblinker doelman Jungblut hield, de Vlaardingse poort gesloten, zodat met oen 21 zege de thuisreis kon worden aanvaard. de Vlaardingse keeper per brancard van het veld moest worden gedragen; vermoe delijk heeft hij een hersenschudding. Onder de lat kwam nu Vreugdehil, maar hij be leefde weinig plezier in het doel. Zijn eer ste contact met de bal had plaats achter de doellijn, toen hij namelijk de knikker uit het net moest halen na een doeltreffen de kogel van linksbinnen Van der Heiden uit een pass van de beste Utrechtse speler Geutjes; 40. Enkele seconden voor het einde was het- opnieuw Van der Heiden die* dat raak knalde: 50. deelname aan de Gemeenschaps zang, telkens op zaterdagmorgen In de Grote Kerk wordt steeds groter en als het *n doorgaat, wordt het gebouw nog to klein. De eerste keer begaven zich 200 per sonen naar de Markt om in het gebouw de Blijde Boodschap uit te zingen, de tweede keer waren het er 400, terwijl zaterdag ruim 600 mannen, vrouwen en kinderen een plaats hadden gekozen in het eeuwen oude gebouw. Maar behalve deze honder den, zijn er nog meer liefhebbers, die deze vorm van samenzang Intens willen beleven en dat zijn degenen, die in de ziekenhui zen en rusthuizen verblijven. Vanaf de kansel in de Grote Kerk deel de de heer J. Thurmor mede, dat cr op verzoek liefst 346 programma's aan de zieken en bejaarden zijn uitgereikt. Voor afgaande aan de samenzang had hij enkele rusthuizen bezocht en daar bemerkt, dat ihet uitzenden van deze diensten 2ecr op prijs wordt gesteld. Verrast was de heer Thurmer toen hem werd medegedeeld, dat men zelfs een busje üct rondgaan teneinde ook iets te kunnen bijdragen aan de res tauratie van de Grote Kerk, zoals de be zoekers hun gave kunnen depeneren in een der offerblokken aan het uitgang van dt. kerk. En zo hebben in feite rond duizend per sonen de Gemeenschapszang actief be leefd en daaruit moge blijken, dat in een behoefte is voorzien, al is het natuurlijk nog niet bewezen, dat de belangstelling zo groot zal blijven. In Ieder geval is een deel van de Vlaar dingse bevolking warm geworden voor deze besteding van de „vrije zaterdagmor gen". Tevens is er sprake van oen vooi be reiding op de zondag. Vertier is het wei- prettig. dal. steeds een verzoekprogramma word" gezongen en dat wil er aok wel ia Kei feit, dm reeds meer dan lyfi verzoek- ken schriftelijk zijn ingediend houdt in. dat dit idee zeer op prijs wordt gesteld. Toch wordt er niet voor dc vuist weg op verzoek een lied op het programma ge plaatst: integendeel, de volgorde van de te zingen liederen worden met zorg geko zen en een en ander blijkt vel uit de woorden van de heer Thurmer, die telkens voor een passende verbindende tekst zorgt Het zijn bekende en minder bekende lie deren, die zaterdag werden gezongen, maar mede dank zij de organist van de gereformeerde Oosterkerk, de heer W. Polderman, die de samenzang uitstekend begeleidde, is het geestelijke verzoekpro gramma voortreffelijk verlopen. Als tus senspel speelde de heer Polderman het „Lol' zij den Heer" van J- G. Wolther. De 300ste wedstrijd van Jan Schipper is voor hem en zijn ploeggenoten geen prettige geworden. Tegen een zwakker ge acht Zuidland leden dg havenmensen een verdiende C1 nederlaag. Verdiend, omdat de gasten hereid waren voor e punten te „knokken", terwijl HVO over vrijwel alle linies faalde. Hadden de Zuidlanders een schutter gehad, dan was het beslist niet bij het ene doelpuntje gebleven. Des ondanks was de ene treffer voldoende voor de volle winst, want de HVO'ers waren slechts eenmaal gevaarlijk. Dat was na een half uur spelen, toen de Zuidland doelman Krijgsman vasthield, nadat deze was doorgebroken. Snoeij stuurde wel de goalie naar dc verkeerde kant, maar ook dc bal, die via de paal naast ging. Het zou een dure misser worden, want hoewel de eerste helft zonder doelpunten verliep, slaagden de gasten er na een minuut of twintig spelen m. de tweede helft in. doel man Vink te passeren. Het was midden voor Quak, die na fel doorzetten via de Uitlopende Vink de bal in het doel zag caramboleren: 01. Het povere verzet van HVO liad verder niet veel meer om het lijf en de niet zo talrijke Zuióland-supporters maakten de kwantiteit meer dan goed met de kwali teit van hun juichkreten, toen de goed leidende scheidsrechter voor de laatste maal blies, Voorlopig zullen de Caltex-mannen do bovenste plaats niet innemen. Tegen do mede-gegadigde voor deze begeerde plaats op de ranglijst, de jonge ploeg van Zux* derpark uit Rotterdam, werd na een span nende ontmoeting een 4—2 nederlaag ge leden. De Rotterdammers waren sneller dan hun tegeustanders en dit leverde in da eerste helft een 01 voorsprong op. In de tweede helft slaagde Langstraten cr ';n de partijen weer op gelijke hoogte te brengen, maar weer waren het de gas ten, die een voorsprong namen: 1—2. Nadat Langstraten tegen de lat had ge knald, werd een fout van De Blois de sterren noodlottig. De Zuiderpark-mldden» voor kon op zijn akkertje nummer 3 in schieten. Nog gaven de mannen van do olie het niet op en het was opnieuw Lang straten. die uit een vrije trap van Da Blois tegen scoorde: 23. Het geluk waa daarna niet op de hand van TRS, dat door Dc Blois opnieuw een schot tegen de lat zag stuiten. Het laatste woord was aan Zuiderpark, dat vla zijn linksbuiten korte tijd voor het einde de stand OU 24 bracht. Na een pittig duel heeft Sunlight da thuiswedstrijd tegen Groen-Wit met een 2—1 zege afgesloten. Weliswaar namen dc gasten na een mi nuut of tien de leiding, maar Van Rij zorg de nog voor de thee voor de gelijkmaker, l—l. Na 20 minuten, spelen in do twee da helft was het L. van der Lecdcn. die da zeepzieders op 2—1 bracht. Een. kans otn de voorsprong te verhogen, werd door de ze speler om ..zeep" gebracht, want hij schoot een strafschop zo slecht, in, dat de Rotterdamse doelman het leer uit zija doel kon houden- Het bleef dus 2—1, waaraan Sunlight net voldoende had. MAANDAG Luxor. 3 uur: Handel ir> minderjarigen flSj.J. DINSDAG Flares laan 41. 3 uur: Grocne-Kruiscursus ki nderverzo rging. Obadja, 8 uur: Voiksdansen. Harmonie, 8 uur: Bijeenkomst Studiekring VI «aard in gen; spreker dr. CU. A. Poll over: ..Als het kermis was Luxor, 8 uur: Stootpatrouillc {14 j.). Stadsgehoorzaal. 8 uur: Zwlschen Shanghai unci St. Pauii (14 ji. Geopend: Apotheek V. d, Covput, Schifidsmse.. weg 83, tei- 3224. 5 november Alnemcaöe maa» Zon op 7.49 uur, onder 17.06 uur Maan op 20.25 uur, onder 12.22 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1