1ÏÏSMMSCH SIMM W el en wee van nieuwe gymnastiek- gebouw in W/estwijk Te veel belangstelling voor Jeugddienst in Bethelkerk Docentenwoning in Kameroen dankzij geslaagde actie Brandweerlieden werden door de burgemeester onderscheiden <V - *->. mmmmm M - Pleizierritje ging niet door Op helerdaad Ds. Duinker neemt beroep aan Enorme belangstelling Agenda Intiem herstelde zich goed in tweede w eek Door Oefening Vaardig" Meld jaarvergadering Helinium viert lustrum Opzij voor de brandweer Burgerlijke stand Pijjifilters/ 0J,-monteurs Eleelrisch lassers Instr. pijpfiffers Machine-bankwerkers 9 6onsir.-bankwerkers 4) Montagewerkers versnelde opleiding tot pijpfitter Nieuwe klanten voor U! Hoofdagentechap en Redactie: VLAARDINGSN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 UUeUt: Tri. Mis, VLAARDINGEN KLACHTEN OVEH BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSUUNDESINGEL 33 BEïföM5$)t ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 5 NOVEMBER 1963 Een 23-jarige Engelse zeeman werd door de politie aangehouden toen hij met een ge stolen auto op rijksweg 2Q reed. Hij had de wagen weggenomen van de Oosthaven- kade: de eigenaar ontdekte de diefstal en begon, samen met een vriend, aan de ach tervolging, terwijl ook de politie werd ge waarschuwd. Toen de zeeman was aange houden bleek, dat hij gedronken had; hij wilde met de auto een plczierritje maken. De Vlaardingse recherche heeft proces verbaal opgemaakt tegen eon 23-jarige Hagenaar die op heterdaad werd betrapt bij hel plegen van een looddiefstal op het ter rein van de ENCK. Er werd eveneens pro ces-verbaal opgemaakt tegen een 44-jarigr Vlaardingse huisvrouw, die werd aange houden wegens winkeldiefstal. Dg. G. Ch. Duinker, predikant in tijde lijke dienst bij de remonstrants gerefor meerde gemeente, alhier, heeft het be roep aangenomen, dat op hem werd uit gebracht door de 2ustergemeente in Rot- toerd am. A Welk een enorme behoefte bestaat aan Halruimte voor verenigingsgyrnnastfek, dit illustreert de grote belangstelling voor hot bij het fa aanbouw zijnde gemcentely- eeum behorende gymnas 11 ek gebouw aan de Claudius Civilislaan in de West wijk. De turnverenigingen Holiandia, Leonidas Do vido en RK WIK maken sinds enkel© we ken gebruik van de twee zalen, die dit gj-mnastiekgebouw telt. Maar lang niet alle avonduren. Zij moeten deze delen niet Basket Boys, atletiekclub Fortuna, de per soneelsverenigingen van Sunlight cn Jon gen, de voetbalclub Fortuna, de handbal club WIK, het lerarenkorps van het ge meen ielyceum, terwijl «ok nog 2 avonden in de week de zalen van 8-10 uur bezet zijn door buisvronwengymnasiiekHoliandia heeft er een toeloop van 400 nieuwe leden gekregen en zag daardoor haar ledental tot 1000 stijgen. Leonidas Dovido kreeg or 300 nieuwe leden bij en kwam daarmee met haar ledental op rond 1100. ïn tegen stelling hiormco ataat de ledentoeloop bij RK WIK, die er nog heel wat bij kan heb ben en daartoe onlangs ccn. zaterdagmor geit heeft gewijd aan een aantal demon- slruiiclessoiw Aan het eind van deze maand zal ook Leonidas Dovido demonstratie!es sen geven. Toen we op een avond dit gymnastiekge- bouw bezochten, zagen we Hollandia-direc- teur W. Oostveen met een groep van maar liefst 110 kinderen in de lagere schoolleef tijd, aan het werk. En nog wel op het onge lukkig vallende uur: 6-7 uur. Want in dit uur valt toch in de meeste gezinnen de avondmaaltijd. Zowel Hoilrindia als Leoni das Dovido werd door deze enorme be langstelling overdonderd. Zij hebben in middels maatregelen getroffen, waardoor de kinderen wat beter over de verschillen de lesuren zijn verdeeld en de groepen tot 50 a 60 zijn ingeperkt. Maar men kampt daarbij met een leidersprobleem, dat met 1, 2, 3 is opgelost. Van Hollanóia-zijdo streeft men er naar, dat er een Westwijk- afdeling wordt gevormd, zoals Holiandia oak een Vlaardingen-Ooslafdeling heeft, die zich met de administratieve en organi satorische bezigheden bC'last. Overeenkom stig het totale ledenbeeld in de turnvereni gingen, is het aantal leden van het vrou welijke geslacht, dat zich voor gymnastiek in het nieuwe gebouw heeft aangemeld, rond tienmaal zo groot als dat van het: mannelijk geslacht. Onder de nieuw inge schreven leden zijn ook de kleuters flink vertegenwoordigd Aan het gebruik van dit nieuwe gymnas- tiekgebouw zijn momenteel nog al wat be zwaren verbonden. Daarbij doelen we niet op wat te harde zaalvloeren, noch op de niet al te beste acocstiek van de twee gym nastiekzalen. Daar kan toch niets of nau welijks iets meer aan. worden verholpen. Jammer is vooral ook, dat do zijwanden der zalen, die aan de achterzijde van het gebouw aan een betegelde speeiplaats ko men te grenzen, nagenoeg geheel van glas zijn en niet van brede deuren 2ijn voorzien. Tijdens de zomer dreigt het met al dat glas bijzonder heet in de lokalen, te wor den. Het ontbreken van brede deuren ont neemt de mogelijkheid bij mooi weer de toestellen naar buiten to rijden en op de speelplaats in de open lucht "te turnen. De ze mogelijkheid treft men in tal van mo derne gymnastiekgebomven aan. ft Ook van het nieuwe gymnastiek gebouw maakt overwegend de vrouwelijke jeugd gebruik. De twee zalen zijn zeer ruim en goed ingericht, al kleven er wel diverse schoonheidsfoutjes aan. Bedenkelijk is bepaald, de siiucring van de kleedlokalen van docenten en vrouwelij ke leerlingen, waarbij door eon glazen wand een ongewenste inkijk is. Dit geldt ook voor de glazen wanden aan de achter zijde van het gebouw. Opgeschoten manne lijke jeugd maakt er een sport \art 's avonds naar binnen te loeren. Niet alleen in de zaal, waar meisjes en vrouwen be zig zijn, maar ook in het kleedlokaal, waar men zich inkijk verschaft door om beurten op eikaars schouders te klimmen. De weg naar dit gymnastiekgebouw en de naaste omgeving ervan is ook veel te wei nig verlicht 's avonds. Het is cr, als we een Duitse uitdrukking mogen gebruiken, „un heimisch". De ouders laten hun kinde ren na de gymnastiekles niet graag al leen naar huis terug koren. Het is er dan ook bij het einde van de lessen een grole drukte van wachtende ouders op het smal le modderige tegelpad, dat van de Clau dius Civilislaan naar de ingang van het gymnastiekgebouw loopt. Evenals hun kinderen, moeten zij, als zij in de twee zuidelijke buurten Zuldbuurt en Hoogkamer wonen, een grote omweg maken. Er is een singelbruggetje geprojec teerd, dat het Mnrnixplantsoen recblstree met de Claudius Civilislaan gaat verbinden Speciaal ook voor de bewoners van het in. middels geheel bevolkte maar nog niet of ficieel in gebruik genomen Gereformeerde Bejaardencentrum aan deze laan. Reeds vele jaren geleden werd dc bouw van dut bruggetje bekend gemaakt. Maar tot op ha- den wijst nog niets op uitvoering hiervan. Van gemeentezijde werd ons verzekerd, dat hard aan de voorbereidingsplannen wordt gewerkt, maar dat men rnet perso neelsgebrek kampt. Achter dit laatste mo gen wc een vraagteken plaatsen, omdat toch verwacht mag worden dat de bouw van dit bruggetje zal worden uitbesteed, zoals dat met de vier andere Westwijk-sin- gelbruggetjes het geva] is geweest. We vragen ons af, waarom dit bruggetje niet tegelijk met de andere vier is meegeno men, Moeten hiervoor nog weer eens apart drie ploegen in drie etappes komen: de een voor de bouw van de betonnen onder bouw, de ander voor het maken van de brugleuningen en de derde voor het aan brengen van de afritten? Wat de inkijk betreft, dat kan men ou der de kinderziekten scharen, zo heeft men van gemeenterijde verklaard. Het gym nastiekgebouw is nog niet aan de gemeen te opgeleverd en dat verhindert blijkbaar, dat er nu reeds gordijnen worden aange schaft om aan deze inkijk een eind te ma- Ren. Bovendien, zo voegde men er aan toe: in de naaste toekomst, wanneer het lyceumgebouw en het hockeycomplex ge reed zijn, zal het gehele complex voor on bevoegden niet meer toegankelijk zijn. Geduld dus, gij vele honderden huidige ge bruikers van het gymnnsliekgebouw; alles sal reg kom. Ook met het singel bruggetje en een betere openbare verlichting. Keulen en. Aken zijn ook niet in éêit dag gebouwd en komt tijd, komt raad. Toch mogen we de betrokken wethouders en de directie van gemeentewerken de huidige hoogst on bevredigende situatie in hun bijzondere aandacht aanbevelen en de suggestie doen, er op een doordeweekse avond eens pools hoogte te gaan nemen. ft Van de raampartljen aau de achterzijde maakt de mannelijke jeugd gebruik om naar binnen te loeren, 's Avonds, wanneer het hier aardedonker is, kan men er de meer opgeschoten jeugd in de verlichte zalen zien gluren. En ook door het matglas van de damesklecdkamer (midden). DINSDAG FloresUan 41, 8 uur: G-roene-KruisCUTSUS kinderverzorging. Ohadja, 3 uur: Volksdansen. Harmonie, 8 uur: Bijeenkomst Studiekring Vlaardingen; spreker dr. Ch. A. Poll over: „Als het kermis was Luxor, t uur: Slootpatrouillc (14 j.). Stadsgehoorzaal, 8 uur; Filmavond Ned. Reis- vercemging. WOENSDAG Remonstr. kerk, 10—22. 25 en 7—9 uur: Na jaarsverkoping handwerkclub Remonstr. Ge vet. Gemeente. Café Westwljk, 10.30 uur: Koffie-uurtje Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Floreslaan 4.1, 2.30 uur: Groene-Kruiscursus moedcrschaps7.org en kinderhyglene. Inseor, 2.30 Uur; Texas Troubadour (a.l.); 8 uur: Stootpatrouille <14 jr). Nieuwe Kerk, 8 uur; Declamatie-avond, Otto Sterman met ..De neger spreekt". ïtode-KralsgehouTV, 9 uur; Qpenb, vergaae- img Staatk. Geref. Partij: spreker ds. H. O. Abma over het rassenvraagstuk, stadsgehoorzaal, 8 uur, Personeelsvereniging Gusto. Geopend: Apotheek V, d. Corput. Schiedamse- weg 33, tel. 3M4, november Afnemende maan Zon 'op 7.42 uur. onder 17.03 uur Mean op 22.29 uur. onder 13.20 uur De tweede competitieweek voor de tafel tennisvereniging „Intiem" is heel wat be ier verlopen dan de eerste. Er werden vier overwinningen behaald, twee gelijke spe len werden genoteerd, terwijl tnen slechts een nederlaag kreeg te incasseren. Mede dank zij een mooie hattrick van Arie Noordhoek behaalde het eerste team een 5—5 resultaat tegen Steinweg 1. In- tiem-voorzittcr Mar v. d. Knaaap bleef on geslagen tegen het sterke Stadhuis 1 en doordat Ger IJtsma en Peter Dossin elk tweemaal scoorden, won Intiem 2 met 7—3. Het derde team rehabiliteerde zich van de nederlaag tegen Shell en won met 6—4 van Eendracht. Aat van Wijk, Arie Ommerjng en Wim Huisman, tezamen vormend het vierde team van de blauwhemden zorgden voor de nodige spanning in de ontmoeting te gen Overschie die beide teams 5 match- punten. opleverde. Een pluim voor Intiem 5, dat met 9—1 de meerdere bleef over Eendracht, dat danig tegenviel. Maarten Vink en Henny v. d. Hoek wonnen al hun partijen, terwijl eveneens het dubbelspel in een zege eindigde. De zesde Intiem- Bazar Vrouwenbond NW Tijdens de bazaar van de Vrouwenbond NVV zijn prijzen gevallen op de nummers 654, 718, 399, 561 en 566, Dc datum, waar op de pop getrouwd was 7 januari werd geraden door mevrouw v. d. Bos p. K, Drossaartstraat 22 en het namen- kieed viel op nummer 83, waarmee het eigendom werd van mevrouw Lohmann, Prof. Mekelstraat 144. De pot met bonen bevatte 12.852 stuks, wat door niemand werd geraden. Het dichtst daarbij kwam de heer Barendregt. Bomeostraat 17, met 12.345, Vrijdagavond is er in het Voiksgebouw bij dc k.j.v. D.O.M. weer orijsklaverjassen. Alle liefhebbers zijn daar om acht uur wel kom. Vrijdagavond viert het muziek- en zang ensemble La Bella Musica zijn tienjarig bestaan met een feestavond, met bal na, m Muzanda, Men begint om acht uur. formatie verloor met 64 van TOB, ter wijl het zevende team met 64 van Feijen- oord won. Het eerste jeugdteam, bestaande uit Kees Bouman, Bert Stolk en Koen Klos kon het niet bolwerken tegen het sterke 21-Up waarvan met 73 werd verloren. Aad de Heer, Bram van Rij sn Andrê Suisse zege vierden met 73 over het jeugdteam van Germinal. Nog nooit is de Bethelkerk aau de Bur gemeester Verkadesingel zo vol geweest als tijdens tie zondagmorgen gehouden Jeugddienst, die speciaal was gericht op de Zendingszondag van de hervormde ge meente. Het motto van de prediking van wika I. Kandel, namelijk „Weg wezen"' heeft men dus uiteraard niet letterlijk op gevat. Reeds 10 minuten voor het aan- vangsuur was geen plaats meer onbezet- Maar, dat cr vele makke schapen in een hok gingen bleek wel toen men ging in schuiven. Bovendien werden alle gangpa den door stoelen Ingenomen, terwijl men zelfs op de vloer ging zitten. Dat men alle geweld deze dienst wilde bjwonen bleek duidelijk toen er tiog kerk gangers waren, die genoegen namen met een plaats achter het orgel, zodat men niets zag van de gehele dienst. Op do or- gelbank zaten vier meisjes opeengepakt en al zaten zij ogenschijnlijk ..eerste rang** de preekstoel konden zij toch niet zien. Ten slotte zij vermeld, dat ook in de hal van het gebouw en op de trap, die naai de galerij toegang geeft, verscheidene be zoekers verbleven, die alleen op het gehoor moesten afgaan. Tientallen, die geen plaats konden be- Het geld dat vorig jaar door Vlaarding se jongeren is bijeengebracht met de actie „Foen voor Kameroen" is wel dege lijk goed besteed. In de grote zaal van de Immunuelkerk aan de Rotte rdamseweg hebben vele medewerkers zaterdagavond kunnen boren en zien wat er mee Is gëbeu Speciaal om dit te komen toelichten was professor dr. E. Jansen-Schoonhoven daar voor uit Oegstgeest gekomen, want gedu rende een periode van negen maanden heeft hij als docent in Kameroen les ge geven aan een aantal studenten, die tot Afrikaanse predikanten worden opgeleid. Maar, het geld {f5600) dat destijds in Vlaardingen werd bijeengebracht was be stemd om de bouw te bevorderen van een docentenwoning te Kameroen en wel in Ndoungue. waar het Zendingsstallon van de Raad voor de Zending der Ned. Herv. Kerk is gevestigd. Dr. Jansen-Schoonhoven is de eerste ge weest, die deze nieuwe woning heeft mo gen bewonen en de vele aanwezigen heb ben gezien, dat deze woning er fraai uit ziet. Trouwens, de vele dia's die dc rec tor van de Zendingshogeschool van de her vormde kerk vertoonde gaven een goed beeld van het werk dat ïn Kameroen op het gebied van de Zending geschiedt. Alles wat dr. Jansen vertelde was van tamelijk recente datum want slechts en kele maanden geleden verliet hij Kame roen om terug te keren naar Nederland. En zo bleek uit het betoog van de prof. dat er nog veel te doen is in dit gedeelte van Afrika. Vooral in het ziekenhuis is over werk niet tc klagen. Dagelijks waeh- 'ten de bezoekers om toegelaten te worden in de kliniek cn meermalen komt het \oor, dat men voor enkele dagen proviand mee brengt omdat men reeds tevoren weet. dat men dezelfde dag niet eens aan bod komt. Uiteraard dus een gebrek aan vakkundig personeel. Gok de Nederlandse zuster, die maandelijks zo rond 100 bevallingen ver richt heeft het veel te druk, ook al wordt zij bijgestaan door enkele Afrikaanse help sters. Dc omgeving is er prachtig maar het klimaat is er niet altijd even gunstig en do muskieten zijn altijd ongeziene gasten. De docentemvoning ligt op het hoogste pu van het omliggende terrein en de water voorziening behoort zodoende tot een der problemen. Vanuit een put wordt het wa ter via een greppeltje met de hand naar boven gepompt. Maar dan moet het nog gekookt en gefilterd worden alvorens het voor consumptie geschikt is. Na de causerie van prof. Jansen-Schoon- hoven werden nog enkele vragen gesteld, die allen werden beantwoord. Na de pauze werd door de toneelgroep van de Protes tantse Jongeren Club een kort lekespel op gevoerd van Mattheus, De Tollenaar. Deze Zendingsavond werd omlijst met samen zang en stond onder leiding van de P. J.C.-voorziiter» do heer C. J. v. d. Griend. Het afgelopen verenigingsjaar van de Vlaardingse Vrijwillige Brandweerlieden- vereniging „Door Oefening Vaardig" is zonder schokkende gebeurtenissen verlo pen. Behalve een gevaarlijk uitziende brand in dc Panagro-xvoningon aan de Sa- muët Esmeyerstraat, was er sprake van klein goed, Gelukkig voor de gemeen schap, maar jammer voor ons. Aldus de conclusie van de voorzitter van DOV, de heer K, Buisman die deze opmerking maakte tijdens de 33ste jaarvergadering, maandagavond gehouden in de kantine van de brandweerkazerne. De heer Buisman deed een dringend be roep op de brandweerlieden om de oefen avonden trouwer te bezoeken. We hebben het beste materiaal wat er bestaat en het is gewenst, dat we daar meer vertrouwd mee raken. Daarom, geen onnodig ver zuim van de oefenavonden. Let vooral op ons devies In het vaandel: „Door Oefening Vaardig", zo zei de heer Buisman. Door te weinig intensief oefenen werd er zonder succes deelgenomen aan enkele concoursen, hetgeen hij betreurde. Als we succes willen behalen, dan moeten de groepen vroeger worden samengeteld en moet er veel beter getraind ivorden. Hij zei, dat er plannen waren om een kleine commissie te vormen, die goede oefenin gen zal voorbereiden. Ook bleek, dat men wat meer vertrouwt moet raken met de persluchtm3skers. Burgemeester mr, J. Heusdens heeft maandagavond in de kantine van de brandweerkazerne aan zes leden van do Vlaardingse Vrijwillige Brandweerlieden- vereniging „Door Oefening Vaardig" on derscheidingen uitgereikt, terwijl afscheid werd genomen van de hoofd brand wacht J. A. Wlldeboer in verband met het bereiken van de gestelde leeftijdsgrens <55 jaar). De heer Wilde boer, die ruim 32 jaren in dienst is geweest van D.O.V. werd dank gebracht voor de voorbeeldige wijze waar op hij al die tijd zijn krachten had gege ven aan en in dienst van do Vlaardingse gemeenschap. De voorzitter van deze ver eniging. de heer K. Buisman, slelde deze nestor ten voorbeeld aan alle andere le den van D.O.V.daarbij de nadruk leg gende op het trouwe bezoek aan de oefen avonden. De heer Buisman noemde enkele gevallen op. waarbij hij met de scheidende hoofdbrandwacht zij aan zij aan de straal- pijp had gestaan om menige brand te blussen. Als ere-voorzitter van D.O.V. reikte mr, Heusdens aan de haer Wlldeboer de oor konde uit, die is ingesteld door de Neder landse Vereniging van Brandweercomman danten. Een zeer lange staat van dienst bleek de brand wee rme es ter ie klas, H. B. Spuy- broek te hebben, die er liefst 35 jaar had opzitten. Hij ontving de zilveren gesp (35 jaar) uit handen van de burgemeester. De onderbrandmeesters H. Doelman Cn J- C. de Roxnph. (de laatste was verhinderd aanwezig te zijn), werden gehuldigd voor hun 3D~jarige jubileum en aan hen werd eveneens een zilveren gesp toegekend, uiteraard met de inscriptie „30". De hoofdbrandwacht J. Wapenaar en de brandwachten le klas J. J. van den Berg en J. C- Rouss vierden hun koperen jubi leum en kregen van mr. Heusdens het bronzen kruis op de revers gespeld. Bo vendien kwamen alle jubilarissen, in het be zit van een fraaie oorkonde. Het had mr. Heusdens getroffen, dat zo veel brandweerlieden als het ware deel uit maken van brandweerfamilies. Mede om dat er een aantal vacatures is te ver vullen, deed de burgemeester een beroep op alle aanwezigen om in familie- en ken nissenkring pogingen te ondernemen om het korps te versterken. Tevoren had mr. Heusdens medegedeeld, dat de goedkeuring inzake bet vastellen van de nieuwe Verordening op het beheer de organisatie van de brandweer was afgekomen, waarbij hij zei, dat de finan ciële regeling ingaat per 1 januari 1963 en dat de uitkering zo spoedig mogelijk zou geschieden. Verder sprak hij de wens uit. dat men met spoed zal komen tot een kleine be- roepsbrandweerkern. Maar, de Vrijwillige Brandweer blijft voorp staan, aldus mr. Heusdens. De oudheidkundige vereniging Belinium gaat volgende week dinsdagavond haar eerste lustrum vieren met een bijeen komst in het Stedelijk Museum te Schie dam. Bij deze gelegenheid zal o.a, de ar cheologische kaart van het gebied van Ho linium worden aangeboden aan de rijks dienst voor oudheidkundig bodemonderzoek terwijl het museum voor zijn verzameling oudheidkundige vondsten zal ontvangen. Prof. dr, P. J. R. Modderman houdt een causerie over „Wij schrijven geschiedenis". De bijeenkomst begint om acht uur. Een zaak in papier Vrijdag 15 november, geeft de toneeL- en letterlievende vereniging Varia in de Stadsgehoorzaal een voorstelling van J. B. Priestley's blijspel in drie bedrijven „Een zaak in papier". Dc voorstelling begint om kwart over acht; er is bal na. machtigen verlieten het gebouw teleurge steld. Deze dienst was speciaal bestemd voor jongeren tussen 15 en 25 jaar en deze gaven ruimschoots gehoor aan de oproep Ér was wel een speciaal tintje aan dezo bijeenkomst gegeven. Niet alleen werd de samenzang afwisselend begeleid door de Bazuingroep van de CJV Liefde en Vrede o.l.v. de heer W. Roskam en door (le or ganist &e heer J. Ruisaard, die het nieuwe Hammond-orgel ''dat beneden stond) be speelde, maar levens verleende de Prote stantse Jongeren Club medewerking. De jongeren zongen enkele liederen in de Maleisc taal, terwijl twee van hen vanaf de kansel de tekst van dc prediking in deze taai lieten horen, namelijk uit Ge nesis 12 cn uit Mattheus S. Wika I. Kan- rW „vertaalde" de tekst in de Nederland se taal. In zijn toespraak zei de heer Kandel, dat velen de Bijbel dikwijls verkeerd bekijken. Het gaat daarin, niet om de ge schiedenis, maar het gaat er om, dat we zien wie de Here God is. Men moet leren geloven cn vertrouwen op Gad zoals Abra ham het deed. Ga weg bij jezelf vandaan, weg van datgene waar je slaaf van bent en maak jé vrij tot dc dienst van God, aldus wika Kandel. Wie ais Abraham tot de gelovigen behoort is gelukkig cn heeft God als reisleider. Die Gids is tegelijk on- 2e weg. Aansluitend op de prediking werd het pelgrimslied ..Door de wereld gaat een woord" gezongen terwijl dit lied werd ge volgd door samenzang van „De zon schijnt in mijn ziel vandaag". Deze dienst, stond onder auspiciën vaa het Dynamowerk van de Necl. Hert". Kerk le Vlaardingen. Voor het eerst in dit seizoen geeft ds Fico {filmcommissie van „Liefde en Vre« de") vrijdagavond, acht uur, een open bare voorstelling in Triangel. Vertoond wordt de „cincmascope-klcurcnfilm „Op zij voor de brandweer", dc komische ge schiedenis van drie gauwdieven, die het in hun „bijzondere werkzaamheden" niet meezit. Ondanks opgevoerde motoren en snelle auto's krijgt de politie hen steeds te pakken. Brandweerauto's hebben echter voorrang boven alle andere verkeer. Zij „organiseren" een brandweerauto en zijn overtuigd, dat de wet hen thans niet meer kan achterhalen. Spoedig blijkt, dat hun camouflage zo goed is, dat zij voor „ech te" brandweerlieden worden aangezien. Als het publiek een beroep op hen doet, schieten hun kennis en daden echter te kort. Een stevige opleiding en een ver nuftig opgezette kraak moeten alle moei te weer goed maken. Met behulp van een voertuig, dat overal voorrang heeft, is hun ontsnapping verzekerd. Alles lijkt nu beier te lukken, maarlaten we de af loop van deze kostelijke komedie niet ont hullen. Voor Fico-Ieden wordt deze film zater dagavond gedraaid, terwijl voor de open bare jeugdvoorstelling van zaterdagmiddag drie uur, ccn spannende rolprent op het programma staat. R aads vergadering Er is een vergadering van de gemeente raad uitgeschreven tegen donderdagavond, half acht. De vergadering wordt zo nodig voortgezet op vrijdagavond, eveneens hali acht. Gehuwd: Hendrik Johannes van der Na gel, 23 jr. en Maria Klazina van der Vel de 23 jr.; Johannes Boon, 29 jr. en Elisa beth Oskam, 2B jr.; Gijsbertus Visser, 23 jr. en Jitske Floeg, 28 jr. Geboren: Carola Christina, dv P. Riet dijk cn W. Muis, Chopinslraat 48c; Maria Wilhelmma. dv T, S. Korpershock en P» Berewerf, Van Viandenstraat 87. MONTAGE vraagt voor de bouw van oHeverwer- kende cn. chemische installaties o.a. in. het Bollekgebied VAKBEKWAME: (met N.V.L.-diploma) Tevens beslaat op onze FITTERSS CUOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar) de mogelijkheid een voor de olie verwerkende ea chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op één onzer binnenlandse montagewerken. Regeling voor relsgeldvergoeding of kost- en reisgeldvergoedlng. Gratis bedrijfskleding. Gunstige wlnstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen, worden woensdag 6 november a.s. tussen 7 en 8 uur n.m. 'bij het Gew. Arbeidsbureau te MAASSLUIS, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is, Reli- en verzulmfcosten b<J solllclfatle worden vergoed. Overal zijn er die Uw klant zouden zijn. als zij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, of speelgoederen, of col berts - weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dat U die voor treffelijk kunt leveren? U zegt nee? Maar dan mist U vele, vele kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring beeft ge leerd, dat in dit l»nH dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. de kunt U niet missen geen dag I Uw advertentie In de dagbladen, die doet het 'ml Daarmee laat U van U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebruik vaal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1