HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Geen daverende resultaten van tafeltennissers Magere resultaten van de zondagclubs Fortuna had in Tilburg een beter lot verdiend Brandje in de Struijckstraat TSB werd juist op tijd wakker VFC verspeelde kostbaar punt tegen Sliedrecht 2-2 SCHIEDAM Jaarlijkse filmavond van smalfilmclnb De Driehoek jDrukbezochte toneel uitvoering van PTT .Community-singing" blijkt succes in Crote Kerk HVO eindigde tegen HBSS met 10 man Agenda Bazaar voor gerei, jeugdhuis bracht f 5.011.- op 30 achterstand weg WIK verloor met 2—1 van PDK Zwarte dag voor Fortuna R. v. d. Steen kampioen van Zuid-Holland Sunlight verloor van GSS The Red Stars werkte De Hollandiaan versloeg Nado Voorait met 32 HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 25 NOVEMBER 1963 A SoofdifcatachAp m VUARDINStN, Sm. Hav*mir»t 1 - T«l. 3229 ltflMijir Tti. NH VLAAKDINCKN KLACHTEN OVER BEZORGING JT.M TOT 19.30 OTJR: TELEFOON 6S37 ÏNSUUNDIS1NGEL M Er heerste zaterdag grote consternatie tn de Struijckstraat, In dit smalle straatje Jeelt nog de gemeenschapshui van het oude Vlaar dingen als vissersplaatsje, waar ie dereen elkaar kende. Het is de verpersoon lijking van dat.oude armelijke Vlaarditngen. Het vormit nog een van de weinige over blijfselen van de oude binnenstad vol steeg- straatjes met woon krotten. Het ligt Ui het woonbuurtje, geklemd tussen de voet van de Maassluissedijk en het oude Westnieuw land, dat de slopershand nog onberoerd heeft gelaten. De huisjes in dit. straatje zijn als de woninkjes, waar de oude bin nenstad mee was bezaaid: achter de bui tendeur, liggen, zonder enige overgang met portaaltje of gangetje, het woonkamer tje en keukentje, met daarboven als slaap- eiage een 2oldert]e In een van deze huis jes was zaterdag brand uitgebroken. Het huisje, waarin Bertus v. d. Hurk met zijn vrouw met 2 kleine kinderen woont. Ber tus vertoeft in Duitsland, waar hij voor het expeditiebedrijf J. B- A. Schut werk zaam is bij het inpakken van de Borg- wardfabriek. voor de verhuizing van Bre men naar Mexico City. Zijn vrouw was aan het boodschappen doen. Haar 13-jari- ge zusje Hennie paste op haar 2 kleine kin deren. Hennie mocht van haar palal bak ken in het keukentje, naar het huiskamer- tje, waarvan de achterste helft in beslag werd genomen door een grote volière met tropische vogels. Maar bij dat patat bak ken sloeg de vlam In de pan en over naar de gordijntjes boven het gasstel, In een oogwenk stond 't keukentje m lichterlaaie. Hennie vluchtte in paniek naar haar ge trouwde zuster in het huisje pal er naast en daar werden ook de 2 kleine kinderen In veiligheid en hun moeder tot bedaren gebracht, toon deze, teruggekeerd van hei boodschappen doen, de schrik van haar le ven kreeg. Met groot alarm was de Vlaar- dingse brandweer uitgerukt, die het vuur De smalfilmclub „De Driehoek" hield zaterdagavond in zaal Beatrix voor een geheel bezette zaal baar jaarlijkse grote filmavond, welke geopend werd door de voorzitter, de heeri A. Bezemer. De smal filmclub werd m 1956 opgericht en heeft hagr domicilie te Botterdam, maar telt haor leden ook onder de inwoners van de omliggende plaatsen. Zij stelt zich ten doel het beoefenen van het smalfilmama- teurisme en het op een hoger plan bren gen van de te vervaardigen films. Elk jaar wordt een filmwedstrijd georgani seerd. Ditmaal werd de wisselbeker ge wonnen door de heer C. Schruyer met de film ,.De sigaret", de tweede prijs, een lauwertak, werd uitgereikt aan de beer Herwerda voor de film „De sleutel", de derde prijs, een legpenning, won de heer Joh. M. N. Adriaanse met de film „Als de bladeren vallen". Ook de overige inge zonden dertien films stonden op een goed peil. Men moet niet denken, dat bij De Driehoek alleen de beste filmers in tel zijn. Alle leden helpen elkaar en vormen naar eigen keuze werkgroepen. In het af gelopen jaar heeft een opname-groep o.a. een film vervaardigd voor en over het jeugdwerk m Dordrecht. Op de toneeluitvoering van de perso neelsvereniging van de PTT zaterdag- avond in het gebouw Irene speelde voor een volle zaal de toneelgroep van de Rot terdamse PTT het blijspel in drie bedrij ven „Oscar" van de auteur Claude Mag- nier, onder regie van Jan Darnels. Het to neelstuk werd vlot en met veel brio op gevoerd. De negen medespelenden demon streerden gaaf ensemblespel, Bijzonder goed waren Dries Plomp als Christian Mar tin en Lou de Leeuw als Bertrand Barnier, die hun rollen met veel verve spoelden. De voorzitter, de beer A. Vertinde her dacht in zijn openingswoord het overlijden van president Kennedy. Op 7 december, aldus de heer Vertin de, heeft er in het gebouw voor Chr. So ciale Belangen een Sint-Nicolaasfeest voor de kinderen plaats, daarna wordt er op 14 december in de kantine van het Post kantoor een klaverjas-wedstrijd gehouden en ten slotte komt op 2 februari in Irene Bert Brugman met zijn Marionetten-Thea ter. waarbij De Parelvissers wordt opge voerd. Na afloop van de voorstelling was er gelegenheid om te dansen o.l.v. Bep Slierendrecht met het muziekgezelschap The Jolly Makers. 9 Vooral de jeugd verdrong zïch voor de woning, waarin de brand had gewoed. weldra moester was en waardoor de brand bleef beperkt tot het uitbranden van het keukentje. Ook de tropische vogels over leefden de brand, ondanks de dichte rook in het huisje- waarvan de inboedel ook tij dig naar veiliger oorden was gebracht. Het is dus allemaal gelukkig nog goed afgelo pen, ai verwekte dn brandje grote beroe ring in het straatje en raten mevrouw Van der Hurk en haar zusje Hennie nog volko men overstuur in het huisje van hun zus ter, toen oe brandweer inrukte. Inspecteur L. van Slooten troostte haar met tie woor den: och er zullen hier toch wel wat tim merlieden wonen. Als zij de handen uit de mouwen steken, is alles zo weer opge knapt. Waarna mevr. Van der Hurk kon stamelen: gelukkig ben ik verzekerd. De belangstelling voor de gemeenschaps- zangdi enst, die telkens zaterdagsmorgens in de Grote Kerrk plaatsvinden, is van dien aard dat. het organisatiecomité zich kan. verheugen over het succes ervan. Het be gon met 200 bezoekers, de week daarop werd dit aantal verdubbeld, terwijl zater dag j.l. rond duizend personen deelnamen aan deze unieke vorm van „community- singing". Voegt men daarbij nog de hon derden-zieken en bejaarden, die in het zie kenhuis oi elders regelmatig deze diensten beluisteren en er zelfs actief aan mee doen. dan. blijkt hieruit duidelijk dat In een behoefte wordt voorzien. Steeds worden liederen op verzoek ge zongen. zij hel dat deze tevoren door een commissie worden bekeken en samenge steld waardoor sprake is van een juiste volgorde. Ook is er wekelijks een andere organist, die het monumentale orgel be speelt van de eeuwenoude Grote Kerk op de Markt. Het orgel, dat evenals het ga- bouw zelf. aan restauratie toe is. Zaterdag j.l. werd in verband met de dood van John Kennedy het programma iets gewijzigd. De heer J. Thurmer, die telkens de verbindende teksten uitsprak verzocht de gemeente om staande te zingen „Gelijk het gras is ons kortstondig levpn" en „Maar 's Heren gunst zal over die Hem vrezen in eeuwigheid altoos dezelfde we zen". twee verzen uit psalm 103. Het programma dat zaterdag a.s. aan dc orde komt is geheel gewijd aan de 150 jarige onafhankelijkheid van Nederland. In verband met de dood van de Ame rikaanse president J- F. Kennedy is hef door de wijkvereniging Nieuwlant geor ganiseerde Sint-Nicolaasfeest ven zaterdag 23 naar zaterdag 30 november verschoven. De Vlaardingse burgemeester zond de Amerikaanse consul-generaal te Rotterdam een condoleantieschrijven. Op het stadhuis, de burgemeesterswoning en de gemeen telijke torens van de Grote Kerk en Bethel, kerk werden de vlaggen halstok gehesen. In de tafelten niscompetitie heeft het eer ste team van Intiem een opmerkelijk suc ces geboekt door met 9l te winnen van -BTTC 2. Mudde en Stolk bleven ongesla gen Met twee invallers kon Intiem net niet bolwerken tegen Eendracht 7, dat met 91 won. M, v.d. Knaap redde de eer, Intiem 4 is kennelijk gebrand op een ge lijkspel. Tegen TOG-B 3 werd evenals alle drie voorgaande wedstrijden genoegen ge nomen met een 55 puntenverdeling. In valler Korpershoek zorgde verdienstelijk voor twee matchpunten. Captain Van de Hoek gaf tegen Deroda 2 het goede voor beeld door een hattrick te scoren. Dit be paalde de uitslag van Intiem 5 tot een 7—3 overwinning. Het eerste team van Deroda nam daarop revanche want Intiem ff verloor daarvan mot 73, Met dezelf de cijfers verloor Intiem 7 in Rotterdam van Nationale 3. De Inliem-jumoi en wa ren uitstekend op dreef, getuige dc 82 overwinning op de jeugd van Holland man De Windmolens verrasten zichzelf dank zij een 91 zege op RAP 3, door welk re sultaat dit team een plaats steeg op de ranglijst. Het tweede team verloor op nieuw op eigen bodem. Telefoon 3 nam met 73 beide punten mee. Ook het derde team bracht het nog niet tot een over winning. K. en K. 3 te Maassluis hield het op 82. De junioren van Windmolens die dit jaar voor het eerst in competitiever band uitkomen verloren met 91 van de Eendrach t-j eugd. De Shéll-teams moesten over het alge meen ervaren, dat hun tegenstanders veel Onbeheerst optreden van Van der Vel den heeft HVO zaterdag een punt gekost tegen het Schiedamse HBSS. Een kwartier voor het einde werd de HVO-er wegens natrappen door de scheidsrechter uit het veld gezonden en de druk. die de elf HBSS- ers toen uitoefenden op de overgebleven 10 HVO'ers was zo groot, dat onze stad genoten, die door een treffer van Snoeij J2 minuten na de rust gescoord, met 01 voor stonden, in de laatste vijf minuien door de knieen gingen. Nadat Vink een aantal prachtige reddingen had verricht, moest hij op een schol van Vermeulen bet antwoord schuldig blijven. Spil Michel, die in dit slechte duel een hoofd col vervulde dacht /log redding te kunnen brengen, maar hij gebruikte daarbij sijn handen, wat de scheidsrechter niet ontging. De toegestane strafschop werd door Droge keihard ingeschoten, 1—1. Verder kwa men ook de Schiedammers echter niet en eerlijk gezegd 20U dat ook niet in over eenstemming zijn geweest. rnet het ver toonde spel. Beide teams lieten namelijk een pover partijtj® voetbal zien, dat het handjevol toeschouwers beslist niet enthou siast zal hebben gemaakt. De heren kunnen het a.s. zaterdag op Zuidbuurt overdoen. Hopelijk hebber, zij er dan meer zin zin. MAANDAG Luxor Theater, 8 uur: Jaren der verschrik king. 14 jaar. Sportschool van Gorscl, Kethelweg. 6 30 uur: voorr. Vlaard. judokampioenschappen, APOTHEKEN Geopend: Wcslerapatheek. Voorstraat 33, tel 2683 26 november Wassende maan Zon op 8.17 uur. onder 1637 uur Maan op 14.58 uur. onder 135 uur beter op dreef waren. Het eerste team moest toestaan dat Xerxes 2 met 7—-3 op beide punten beslag legde. Shell 2 verloor met 8—2 van T.S.F., slechts Vrijbloed en Van 't Gever lieten een punt voor zich no teren .Shell 3 zag S.V.A, 3 met 73 zege vieren, terwijl het zesde team van de oliemensen met 8—2 beide punten aan. Noad 9 moest laten. De enige overwinning van de Sportpark- bewoners werd geboekt door Shell S, dat Germinal 2 met 82 naar Rotterdam ver wees. De driedaagse bazar, die werd gehou den m het zalencomplex van de Pmèlkerk is een groot succes gebleken. Niet alleen was er veel meer bijeengebracht dan vorige jaren, maar ook is men er op andere wij ze nog wijzer van geworden. Zo was het prettig voor de organisatoren, dat de hele stand bouw gratis werd verzorgd, terwijl men wel uiterst verheugd is over het feit, dat de stands het eigendom zijn geworden van de bazaarcommissie, zodat deze tij- ens de volgende bazaars opnieuw kunnen worden gebruik. "Wel moet er nog heel wat geld bijeen worden gebracht om te beginnen aan de bouw van een eigen jeugdhuis voor de gereformeerde jongeren van Vlaardingén, maar de bodem van de kas is al aardig bedekt. De bazar bracht op ƒ5.011,- en doordat er reeds 62.000,- binnen was, gaat men al aardig uitzien naar de ƒ70.000,-. Al le acties zijn tot nu toe behoorlijk geslaagd en er zullen nog meerdere volgen, die de nodige aandacht zullen trekken van de bur gerij. Tegen Groen-Wit zag het er bij de thee voor TRS donker uit, want hoewel onze stadgenotten in het veld niet de minderen waren, hadden de gastheren kans gezien een 3—0 voorsprong op te bouwen. The Stars wijzigden dan ook schielijk hun opstelling en zij hadden daarmee suc ces. Eerst verkleinde Schoenmakers de achterstand tot 3—1. waarna Van de Poel voor 23 zorgde. Het was tenslotte De Blois, die zijn pioeg weer naast Groen wit bracht, 33. Verder kwam men ech ter niet meer, want de tijd bleek te kort om alsnog de volle winst ie behalen. Acht minuten voor tijd vlei de tweede treffer in het WIK-net, waardoor WIK met lege handen bleef in de thuiswedstrijd tegen hekkesluiter PKD. WIK heeft in de eerste helft ruimschoots gelegenheid gehad voor het nemen van een grotere voor sprong. De over rechtsbuiten Van Veen geleide aanvallen, leverden ettelijke droom - kansen op. Zo kwamen achtereenvolgens Vroom. Vermeulen en De Brabander frank en vrij voor de PDK-doelman te staan, zonder deze situatie te kunnen uit buiten Vroom schoot langs de uitlopende keepei juist naast. Vermeulen schoot tegen de doelman aan en Dc Brabander richt te evenmin nauwkeurig. Het WIK-binnen- trio, waarin mid voor Van Zeijl een mis greep bleek te zijn, faalde volkomen in de afwerking. Aan de andere zijde konden de PD K-a an vallen door de WIK-defensie gemakkelijk worden opgevangen. Pas in de 21e minuut van de 2® helft kon WIK een 1—ff-voorsprong nemen. En het was de rechtshalf Van Rossum, die daarvoor moest zorgen. Uit een hoekschop van De Brabander knalde hij hard in. "Wie toen gedacht had, dat WIK op de zege zou afstevenen, kwam bedrogen uit. Slechts 7 minuten mocht WIK zich in deze voorsprong verheugen. Rechtsbuiten P. Fönhof passeerde Lammers en zijn trekbal joeg linksbuiten Th, Fonhof tegen de WIK-touwen. Treuzelen van A. Vroom was oorzaak, dat rechtsbinnen Trijssenaax hem de bal kon afnemen. Het boogschot, dat hij-vervolgens losliet, was voor doel man Clarijs te machtig. PDK had de 1—0 achterstand m een 1—2 voorsprong omge bogen. Daar bleef het bij, alle verwoede WIK-pogingen de stand een ander aanzien te geven, ten spijt. WIK bezorgde zijn aan hang weer eens een enorme teleurstelling en is weer in de gevaarlijke zone beland. Quo vadïs Fortuna? Aan de punten, dis Fortuna m de eerste 8 wedstrijden ver overde, konden de roodgelen in de laatste 5 wedstrijden geen enkel punt meer toe voegen. Sedert 6 oktober hebben zij louter nederlagen geleden, terwijl Veendam 4 pun ten aan zijn totaal toevoegde en Fortuna thans tot 2 punten is benaderd- Bovendien verzamelden de 7 direct boven Fortuna ge klasseerde clubs allemaal winstpunten, zo dat Hj nog verder van Fortuna wegliepen. Zelfs met de oneven goal van Willem II verliezend, was het voor Fortuna, met een winnend Veendam en succes oogstende naaste buren, een onheilspellend zwarte dag £n als we dan de resterende 4 voet balzondagen van de eerste contpetiliehelft bekijken, dan is het bepaald niet denk beeldig, dot Fortuna halverwege deze competitie door Veendam zal zijn gepas seerd en met BW de twee fatale plaat sen bezet. Want terwijl Fortuna nog de thuiswedstrijden tegen Enschcdese Boys en RBC wacht en de uitwedstrijden tegen Tel star en SHS. krijgt Veendam, behalve Elickwijk en Sittardia, de zwakke broe ders BW en VW nog te bestrijden. Merk waardig is overigens, dat Veendam, in voorgaande competities op eigen terrein praktisch al zijn punten verzamelend, dit «efaoen van de veroverde 5 punten er 4 in uitwedstrijden Inpalmde. Overigens mag (Van onze correspondent! Fox-ton» Vlaard in gen heeft e<ea geluk gehad in het Tilbürgse sportpark. Wel was Willem II. dat met een sterk verjongd team voor de dag kwam, zeer goed gestart en was de stand van 2—1 bij de rust ook wel juist, maar na de pauze veranderde er toch veel. De Vlaardingers namen het heft la handen en dreven Willem II vaak met de rug tegen de munr. Maar in de voorhoede werden Verweel hn de ook geblesseerde Tamas toch wel bijzonder gemist. Daar kwam nog by, dat rechtsbuiten Baksteen door een spierblessure in het begin van de tweede helft vrijwel uitgeschakeld werd. Alle gevaar en dat was nogal wat kwam nu van de gelegenheidstiokervleugel Sfroink (ingevallen door Brilleman) -Jan sen met mid voor Bonman als beweeglijke mid voor. Fortuna Vlaardingea kou er maar niet in slagen de verdiende gelijkmaker tegen het Tlltmrgse net te krflgeu. En zo -werd het dan een 2—1 nederlaag. Willem II startte Overrompelend. Na am per een minuut lag de bal al achter de overigens uitstekend keepende Hooymans. Van Esch en de Belg Coudyzer gleden door mazen van het Vlaardingse net, waarna de meegekomen Senders "de bal tussen de palen werkte, l-ü. Even werd Fortuna ge vaarlijk, maar Henk Vriens, die defensief weer goed voor de dag kwam, ontnam BJaru kenstem een reële scoringskans. En Willem II zette een fel offensief in. Fortuna bad het geluk, dat de Tilburgers zeer noncha lant met de kansen omsprongen, zodat het voorlopig bij de ene treffer bleef. En toen de Vlaardingers ineens bij een felle uitval bemerkten dat de verdedigers van WlUem II stonden te knikkebollen, was het raak. Bouman, die een goed spelverdeler bleek, schoof de bal naar Blankenstein en deze aarzelde geen moment cm de unieke kans uit te buiten, 11. Intussen was Brilleman gaan sukkelen met een blessure. Dat veroorzaakte een hiaat in de Vlaardingse defensiegordel, waarvan Senders handig gebruik maakte. Op listige -wijze speelde hij zich vrij en kon hij doelpunten, 2—1. Dat was twee minuten na de gelijkmaker. Stroink, die inviel voor Brilleman, verhuisde naar de linksbuiten plaats en Blankenstein trok naar achter. Dat wan natuurlijk wel even. wennen, maar1 dat ging vrij «nel. Fortuna werd gevaar- De Vlaardinger Reinïer van der Steen. (26> werd in Rotterdam, lichtgewicht ju dokampioen. van Zuid-Holland en klasseer de zich hiermee met de kampioenen van de andere 6 districten, voor de strijd om de nationale titel, die zaterdag in Utrecht wordt gehouden. Hij werd winnaar onder 27 deelnemers in de lichtgewichtklas, welke gaat tot 68 kilo. De titel kwam in zijn bezit na winstpartijen, waarbij hij in de finalepartij van Schippers op beslis sing van de scheidsrechter won. Voor het eerst werd voor Kyugraden, (tot en. met bruine band) in gewichtsklassen om de titel gestreden. Reinier van der Steen, bruine band, is van het begin van zijn judo-loopbaan, 6 jaar terug, leerling van sportschool Hen- neveld in Maassluis en deze school mocht in hem haar eerste gewichtsklassekam- pioen begroeten. Tegen het zwakker geachte V/ietórecht meende TSB tot een peuterig spelletje te kunnen overgaan, dat dan wel voldoende zou zijn om de gasten op een veilige af stand te houden. Hoe verkeerd deze opvot- tlng is hebben dc Shell-mannen zaterdag aan den lijve ondervonden. Want de Wïel- drechters beschikten over een enthousiast elftai, dat kennelijk van plan was een goede indruk in Vlaardingen achter te laten. Bet gevolg was. dat TSB behoorlijk in de be nauwdheid kwam en dat Van Noord enne vele malen redding moest brengen bij scho ten en kopballen van de Wieldreeht-voor- hoede. TSB kon bij dit alles nauwelijks ge vaarlijk worden en het meeste gevaar kwam bij de gasten nota bene van een eigen speler, die op zijn eigen doel terug wilde spelen, maar daarbij keihard tegen de lat schoot. Toen ook na de thee TSB bleef volharden in het onproduktieve breiwerk, roken de gasten winst en een kwartier voor het einde kregen zij loon naar werken, toen rechtsbinnen Beuk een voorzet van zijn rechtsbuiten feilloos achter Van Noordenoe kopte, 01. Nu pas werd het TSB duidelijk dat het zo niet ging en door de bal directer te spelen werd de Wieldrecht-achterhoede voor problemen geplaatst Zeven minuten voor het einde kwam de gelijkmaker, toen Ver meulen uit een dieptepass scoorde, 2—1. En TSB ging door. Drie minuten voor het laatste fluitsignaal zorgde Warebout VOOT grote vreugde bij de thuisclub, door met een hard hoog schcrt de stand op 2—1 te brengen, waarmee het einde kwam. Een gelukkig einde voor de TSB'era en een niet verdiend slot voor de meer verdienende Wield rechters, die diep teleurgesteld de arena verlieten. lijk (schoten van Bounan, Hagenaars en Baksteen). En ook na de pauze zette de Vlaardingse formatie alles op alles om de gelijkmaker op het bord te brengen. Het doel van Willem II kwam nu herhaalde lijk in gevaar (zo moest Brooymans een hoge bal, die doelman Mathieu al gepas seerd was, van de lijn trappen). Vooral op links lanceerde Fortuna dc ene aanval na de andere. De beste kans kreeg Bouman, toen hij ineens alleen voor Mathieu ver scheen. Hij schoot te zacht en de Tilbürgse keeper ken de richting van het schot ver anderen. Natuurlijk kwam ook Fortuna nog wel eens in gevaar, maar de defensie, waar in Hooymans, Robbemond en Kramer 2eer nuttig werk deden, hield de grendel goed op dc deur. De voorhoede was net iets ta weinig stootkrachtig om Willem II op do knieën te krijgen. niet onopgemerkt blijven, dat Fortuna vaa de laatste 5 achtereenvolgende nederlagen er 4 met de oneven goal verloor. Men kan dus niet zeggen, dat het de roodgelen tot op heden erg mee heeft gezeten* Nog afgezien van het feit, dat zij m praktisch nog geen enkele wedstrijd op volle sterkte konden uitkomen, al ont breekt thans alleen nog Ecldy Yerweei, die, na zijn eerste zo succesvolle seizoen, in de schaduw van dit succes bleef. Dat de hui dige bedenkelijke positie vooral moet wor den toegeschreven aan te geringe schotvaardigheid, dat toont wel de doelsal- di van dc staartclub aa\ En dat dit euvel niet geheel vreemd is aan de gevolgde speelwijze, mag als een niet al te gewaag de veronderstelling worden gezien- Maar moed verloren, al verloren* Komende zon dag maar weer met frisse moed aan de slag tegen het bezoekende Enschedese Boys, de enige "lub, waarvan Fortuna vo rig seizoen beide malen verloor. VFC stelde ook al bitter teleur tegen Sliedrecht Althans wat de 2—2 uitslag be treft. VFC. dat r eeds binnen 5 minuten te gen. een 0—2 achterstand aankeek, speel de een van zijn beste wedstrijden in dit seizoen, zo heeft men ons verzekerd. De kwekkers werden door verschrikkelijke pech van. de zege afgehouden. Ook leider Fluks maakte een slippertje door eveneens 2—2 bij RFC te spelen. Papendrecht maakte daarvan gebruik door een punt op Fluks in te lopen, dankzij de fraaie 4—1 zege op rivaal Zwijndreeb*. dat de 3e plaats van VFC moest afstaan. In de kopgroep is thaös het beeld: Fluks 9 16 22—10; Papendrecht 9 14 17—7; VFC 7 10 16—11; Zwijndrecht 8 10 17—12; HOV 9 10 16—12. Zondag moet VFC naar leider Fluks, WIK ontgoochelde met een 1—2 neder laag tegen hekkesluiter PDK op eigen ter rein. In plaats van de voorsprong op PDK tot 4 punten te vergroten, zag WIK zijn voorspong tot 1 punt slinken- BMT ging WIK voorhij en Hillesluis liep een punt op WIK in. De ranglijst wordt gesloten door Aeolus, Hillesluis en PDK, die alle 4 pun ten hebben en 1 punt achterstand op WIK. Zondag Verburch—WIK. Veronderstelden we overwinningen voor "VFC en WIK, maar een nederlaag voor de Hollandiaan. het tegengestelde was het geval. Het onderaan bengelende de Hollandiaan was de emge Vlaardingse zon dagclub, die het tot een overwinning bracht, Met 3—2 tegen Nado V viettie de roodwitten hun eerste thuiszege, met els wel het meest opmerkelijke feit, dat zij tot 3 treffers kwamen. De Hollandiaan deed de rode lantaarn over aan Noorderkwar tier, dat met 2 wedstrijden meer gespeeld, 1 punt op de roodwitten achter staat- USC en Hellevoetsluis hebben één wedstrijd meer gespeeld en 1 punt voorsprong op de roodwitten, Eureka en Groen Witten heb ben 2 punten voorsprong. Zondag De Hol- landiaan-Ursus. Twee kostbare fouten in de VFC-defensie zijn er oorzaak van geworden, dat -de thuis wedstrijd tegen Sliedrecht niet in een Vlaar dingse zege is geëindigd. Deze fouten wer den alin de beginfase van de strijd gemaakt en dit heeft wel zijn stempel gedrukt op het verdere verloop van deze spannende ontmoeting. Nauwelijks vijf minuten na het begin sig naal van de heer Krouwel, die 20 minuten te laat arriveerde, moest Woudstra de gang naar het net al maken, toen een omhaal van linksbuiten Van Es de bal precies voor de voeten bracht van de vrijstaande mid denvoor Van Dommelen, die keihard scoor de, 0—1. Nauwelijks Waren de geel-zwarten beko men van. de schrik, toen linksbuiten Van Es de bal uit een vrije trap opnieuw voor hert VFC-doel bracht, waar ditmaal een totaal ongedekte rechtsbuiten Van der Aa maar met het hoofd behoefde te knikken om zijn ploeg aan een luid bejubelde 0—2 voorsprong te helpen. Het pleit voor de geel-zwarten dat zij deze tegenslag op de juiste manier hebben ver werkt, namelijk door onversaagd ten aanval te trekken. Ontelbaar waren de vele aan vallen, die op bet door invaller-doelman Van Maasland uitstekend verdedigde doel afrolden en het was voor de VFC-Buppor- ters om wanhopig te worden te zien hoe de meest mooie kansen om zeep werden ge bracht. Totdat in de 33ste minuut Piet van der Burg dan toch eindelijk raak schoot uit een trekbal van Smits, 1—2. De Sliedrecht-defensie zal het rustsignaal dan ook wel als muziek in de oren hebben geklonken, want juist op dat moment stond VFC op het punt door te drukken, na een viertal hoekschoppen achter elkaar. In de tweede helft kreeg VFC de wind schuin tegen, maar dat verhinderde de een den niet door te gaan. met hun pogingen de achterstand weg te werken. Maar Sliedrecht verdedigde zich fel soms wat al te tel en het lang verwachte doelpunt bleef uit. Alles wat VFC was juichte al bü een kei hard schot van Harm van Rees, maar bui ten bereik van Van Maasland vloog de bal via de binnenkant van de paal weer in Tegen het te fora spelende GSS heeft Sunlight een geflatteerde 3—2 nederlaag geleden. In de eerste helft hadden de gas ten de harde wind mee en na 10 min. open den zij de score, 0I. Nadat J. van der Leeden m de 20e min. gelijk had gemaakt. 11. ontw.kkeice /icu ejn gelijk opgaande strijd, waarin beide teams voor de rust nog eenmaal tot scoren kwamen, 22. In de tweede speelhelft had Sunlight een overwicht, maar door te fors verdedigen konden de Schiedammers stand houden, zij het dat dit ten koste ging van een van haar spelers, die wegens al te bruut xngnj pen van hot veld werd gezonden. Het ver re opdringen van de thuisclub werd hen. uiteindelijk noodlottig, want bij een der schaarse uitvallen van GSS kon de ver op gedrongen achterhoede de GSS-middenvoor niet meer afstoppen, 2—3, Het werd de eindstand van deze onvriendelijke ontmoe ting. handen van de verbaasde Van Maasland. Met nog tien minuten te spelen slaagde VCF er dan eindelijk in de achterstand weg te werken. Een trekbal van Smits werd door Arie van der Lee achter de doellijn ge werkt, waarmee de Sportpakers loon naar werken kregen. Tien verbitterde minuten volgden nog, maar de gasten waren niet van plan nog meer steken te laten vallen. Zelfs 'het uitvallen van de Sliedrecht-doelman een paar minuten voor het einde veranderde mets meer aan de stand, zodat beide teams een zwaarbevochten puntje aan deze wed strijd overhielden. De Hollandianen hebben na vele weken eindelijk weer eens het zoet der overwin ning mogen smaken. Tegen Nado Vooralt werd een verdiende 3—2 overwinning be* haald. Erg makkelijk ging dat overigens niet, want tot twee maal toe werkten de Rotterdammers een achterstand weg. Nadat de rood-witten door een verras send goede start reeds in de 10e minuut door Van IJperen de score hadden ge opend, werd het twee minuten later gelijk door een doelpunt van de Rotterdamse midvoor. Wel bleef De Hollandiaan na dit doelpunt sterker, maar tot doelpunten kwam men voor de rust niet In de tweede helft moest de Hollan- diaan.verdediging met een uitblinkende doelman De Herder aan het hoofd enigs malen handelend optreden bij een offen- sier van Nado V, en de vreugde was dan ook groot, toen Barrevoets uit een hoekschop over rechts zijn ploeg aan een nieuwe voorsprong hielp, 21. Toch v/as ook deze voorsprong niet vol doende voor de volle winst, want bij een onschuldige overtreding van Van Brand wijk kende de scheidsrechter Nado een strafschop toe, die prompt werd benut, 2—2. Een prachtige solo van Van Dorp bracht de volle winst echter toch bij de rood-wit ten, want hij was het, die na een drietal tegenstanders omspeeld te hebben ook de Nado doelman in de luren legde, waar mee bij de definitieve overwinning voor zijn ploeg tot een feit maakte. ek STADHUIS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2