mnraOUBCH MUD Raad akkoord met rapporten beleid betreffende de luchtverontreiniging Wethouder dankbaar voor uitgesproken vertrouwen Drieledige kerstexpositie in het Museum Derde lustrum van Fico trok uitverkocht Triangel In de Vlaardingse bioscopen GEMEENTEBEGROTING 1964 GOEDGEKEURD Directeur GGD geschorst Hogere schoorstenen verplaatsen problemen Agenda SCHIEDAM De rode cirkel De langste dag Burgerlijke stand Artsendienst Leger des Heils is volop in kerstaetie Predikbeurten „DE KROON" ,,'t VERFCENTRUM" „De Goede Hoek" „kleurklavier" •ttfttagMtaeW» m IMute: VLAARDINGEN, Sm. HavMutrwt 1 - Tol. 3229 ta. ww VLAAUKNGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 1130 TOT 18.30 UUR: TELEFOON 6637 INSUL1NDESINGEL 33 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 o Dr, C. 3. Storm, sinds juni 1955 dlrec tear van <!e Vlaartflngse gemeentelijke ge neeskundige dienst, Is vrijdag door het col lege van burgemeester en wethouders met onmiddellijke Ingang In die functie ge sehorst, roet behoud van zijn bezoldiging. Als reden voor deze maatregel wordt aan gevoerd, dat dr. Storm in ernstige mate de geschiktheid mist, die nodig is voor het bekleden van rijn betrekking. Een verklaring, waarin het bovenstaan de werd bekend gemaakt, heeft burge meester mr. S. lïeusdens vrijdagavond af gelegd Iti de vergadering van de gemeen teraad, voor de besprekingen daar teer den hervat. Rond de figuur van dr. Storm zijn al eerder moeilijkheden gerezen; met name bet voortijdige vertrek van enige school artsen wordt aan zijn optreden geweten. De gemeenteraad heeft ook nog de he- Ie vrijdagavond nodig gehad om het hoofd stuk volksgezondheid en het verslag over de luchtverontreiniging te bespreken en de begroting voor 1&4M vast te stellen. Na de i erklarlng van de voorzitter, burgemeester mr. 3. Heus&ens, over de schorsing van de directeur van de GGD kreeg eerst de heer Xiemantsverdriet Cpcg) nog gelegen heid zijn donderdag onderbroken betoog af te maken. Hij dankte in het bijzonder de wethouders Walstra en Weslstrate voor de manier waarop z(j de raad op de hoogte hebben gehouden van de ontwikkeling der moeilijkheden bij de GGD en hoopte, dat het na het pijnlijke maar noodzakelijke ingrijpen van het college mogelijk zou zijn «amen te werken aan de opbouw van een geronde GGD. De heer v. d. Bergh tpvda) hield een pleidooi voor de stichting schooltandver zorging, die de kinderen gedurende de hele schooltijd begeleidt en hen. zo nodig ver wijst naar de eigen tandarts. Op die ma nier Is er dus zeker sprake van een zeke re vorm van nazorg. De heer v. d. Bergh betreurde het. dat ruim 31 procent van de jn aanmerking komende kinderen van de werk van de stichting deel te nemen. Dat ouders geen toestemming krijgen, aan het werk heeft overigens ook te lijden onder personeelstekorten. Wethouder Walstra b^gon zijn antwoord met bijzondere dank te brengen aan de raad voor het vertrouwen, dat deze had uitgesproken in de wethouder en diens beleid, Spanningen, zoals die nu geleid heb- en tot de schorsing van dr. Storm zijn wel eens oorzaak geweest van vertragingen, die zich hebben voorgedaan bij behande ling van bepaalde zaken, aldus de wethou der, die zei geen bezwaar tc hebben tegen kritiek, ook niet als die tegen zijn persoon ett Zijn Werk Is gericht, mits die kritiek gefundeerd en opbouwend is. Met betrek king tot de vereniging tegen de luchtver ontreiniging stelde de heer Walstra, dat het college gaarne alle medewerking zal aanvaarden, die ddeze vereniging kan ver lenen. Binnenkort zal er een gesprek zijn tussen het college cn het bestuur der ver- De heer v. d. Veen heeft het verslag niet eniging. of niet goed gelezen, zo meende de wet houder. die voor het antwoord op tal van vragen naar het rapport verwees. De luchtverontreiniging is een probleem van de hele samenleving en beslist niet alleen of voornamelijk van de industrie. 20 be toogde de wethouder, die verder c.a. stel de, dat het hoger maken van schoorstenen mogelijk de problemen alleen maar ver plaatst. Zolang geen feitelijke gegevens ter beschikking staan is het nodig erg voorzichtig te zijn met het nemen van. maatregelen; elders zijn ook a] eens fa brieken gesloten, waarvan later bleek, dat «ij geen schuld hadden aan de luchtveront reiniging. De heer Walstra wilde wel over wegen opnieuw contact te zoeken met de huisartsen. Zulk contact is er weL al ge weest, maar dat ist oen op niets uitgelo pen. ONDERZOEK TNO Over de gang van zaken met betrekking tot de Delta Chemie vertelde de wethou der, dat het college met de directie van het bedrijf besprekingen heeft gevoerd. Verwacht werd, dat na invoering van een volledig automatische bedrijfsvoering alle luchtverontreiniging nagenoeg verdwenen zou zijn, maar naar de mening van het college is dat niet het geval gebleken. Vol gens de directie ontsnapt er alleen maar stoom, met hoogstens wa sof, maar zij its niettemin bereid een onderzoek door TNO toe te staan en daaraan alle steun te ge ven. De directie van de ENCK is tot de slotsom gekomen, dat de nieuwe hoge schoorstenen niet helemaal aan de ver wachtingen voldoen. Zij beraadt zich nu op verder te treffen maatregelen en zal op zo kort mogelijke termijn met haar plan nen bij het gemeentebestuur komen. Bij deze bedrijven, bestaat dus de bereidheid te werken aan de oplossing der pro blemen en een zelfde instelling is ook aan de overkant van de rivier te vinden. Die instelling j5 nodig om de luchtverontreini ging te vinden. Die instelling is nodig om de luchtverontreiniging met succes te lijf t kunnen gaan. Met betrekking tot het nieuwe zieken huis deelde de wethouder mee, dat nog ZATRRDA.G Vliftaitfc, 2-5 «i 7—9 uur: Kersl expositie, ï'ttxer, fi.45 uur; Vlucht naar Tanger, 14 Jr; 9 uur; De rode cirkel, 18 je. g tad (gehoorzaal, 8 uur: Kerstconcert door ae koren van Jo Mulder. ZONDAG Luxor, 2 30 uur: Het geheim van de zigeuner, al.; S uur: Vlucht naar Tanger, 14 jr; 8 uur: .De rode cirkel. 16 jr. Stadsgehoorzaal. 3,45 en a uur: De langste dag, 14 jr. Visbank, 2—5 uur: Kerstexpositie. MAANDAG Emmastraat 43, 2.30 uur: Diamiddag St Vlaard. Bejaardenzorg, fareuior, g uur. Kerstviering Vrouwenbond SVV, Grote Kerk, 8 uur: Volkskerstzang. -Dkn&el, 10 en 1-30 uur: Fico-jeugclfilnw oor bel iing met ..Kalle grijpt ztin kans", Jf&bank, 7—9 uur: Kerstexpositie. ^vxor, 6 uur: De rode cirkel, 18 jr. APOTHEKEN Geopend: Apotheek Van de Corput, Schiedam- Sewcg S3, tel, 3224. steeds gehoopt wordt half 1&64 de inrich ting over te plaatsen. Een commissie on derzoekt welke mogelijkheden er zijn voor het geven van een nieuwe bestemming aan het flatziekenhuis en de hoogte, die de exploitatietekorten van het nieuwe gebouw zuilen bereiken, is afhankelijk van de hoog te der tarieven, die door het ministerie van economische zaken worden vastgesteld, Aan een plan voor de verhuizing wordt ge werkt en daarbij is ook gedacht aan hulp van het leger. Het gemeentebestuur van Maassluis heeft zich bereid verklaard samen te wer ken op het gebied van het ziekenver\oer en dat zal dus ook leiden tot een redelijke financiële vergoeding. De kwestie van de huisvesting voor het medisch opvoedkun dig bureau is in studie; de mogelijkheden van het te ontruimen. ziekenhuiscomplex aan de Hofsingel worden daarbij mede be trokken. Wethouder Weststra te verzekerde, dat het college zeker gebruik maakt van alle mogelijkheden, die de Hinderwet biedt. De moeilijkheid is echter, dat bedrijven, die elk benetien de grens blijven, welke de Hinderwet als nog toelaatbaar aangeeft, maar dat die bedrijven niettemin samen een ernstige mate van luchtverontreiniging kunnen teweeg brengen, waartegen vol gens de Hinderwet niet opgetreden krui worden. Daarom moet er een speciale wet komen, dto bevoegdheden verleent aan een bovengemecntelDke instantie. Van de mogelijkheid te verlangen, dat een aantal oude Hinderwetvergunningen vervangen wordt door één nieuwe, heeft het college tot nu toe geen gebruik gemaakt, maar het overweegt dit te doen, zodra de ENCK met een nieuwe aanvraag komt. Dat zal gebeuren, zodra bij het bedrijf li ouwe maatregelen zijn getroffen, waar van verwacht wordt, dat daarmede de luchtverontreiniging onder de knie gekre gen kan worden. Bij de Albatros superfosfaatfabrieken zei men een metbode te hebben om alle luchtverontreiniging te voorkomen, maar men wilde deze methode niet aan de ENCK bekend maken, hoewel omgekeerd wel in lichtingen werden verschaft. Overigens laat de praktijk Hen, dat ook bij de Al batros de kwestie niet afdoend is opgelost; er vallen nog steeds dc bruine nïlreuze dampen waar te nemen, die bij de ENCK geheel zijn verdwenen. GEEN GEVA AR Over de panden in de le v. Leyden Gaelstraat, waar de ENCK goederen heeft opgeslagen, liet de wethouder geruststel lende dingen horen; er ligf namelijk geen kunstmest in die opslagruimten, maar al leen machine-onderdelen. Bovendien loopt de huurovereenkomst met de ENCK bin nenkort af, Mr. IIeusdens deelde mee, dat de oor/ank van de brand bij Delta Che mie nog niet bekend is; liet onderzoek duurt nog voort. Voor gevallen, waarin evacuatie nodig Is. kan een beroep gedaan worden op een provinciale dienst, terwijl ook de eigen tampendienst wordt inge schakeld, Bij de besprekingen met de RET is toegezegd, dat, bij de voorgeno men veranderingen in de diensten reke ning gehouden zal worden met het nieuwe ziekenhuis. In twee instantie word over verschillen de aangesneden zaken nader van gedachte gewisseld en deze discussie leidde er toe. dat de heer v. d. Veen (peg) mede na mens zijn fractiegenote» Niemantsver- driet. Van der Schee en Hardonk een mo tie Indiende, waarin /.o spoedig mogelijk inlichtingen, gefundeerd op concrete gege vens. werden gevraagd over de schade, die de luchtverontreiniging veroorzaakt 2»wel aan dc lichamelijke als geestelijke volksgezondheid. Zowel de heer Dubbeldam fvvd) als me vrouw Van Duyn-Spruyt (pvda) sprak zich tegen deze motie uit en wethouder Walstra ontraadde aanneming, omdat het ge vraagde onderzoek pas ingesteld kan wor den als voldoende gegevens beschikbaar zijn gekomen uit de metingen, die gere geld worden gedaan. De heer v, d. Veen achtte het in die om standigheden het best zijn motie in te trek ken, waarna de besprekingen afgerond konden, worden met het goedkeuren van de gemeentebegroting 1964. TNE EXPOSITIE van Koptische kunst was een gedeelte van de verzameling van de heer Christian Grand te Zurich. Vooral in dc 4e tot de 8e eeuw door de Kopten, de christelijke Egyptenaren, kwam hier op duidelijke wij2e tot uiting. Deze laat- antieke weefsels tonen de toe schouwer zuivere composities, al of niet monochroom, terwijl veelvuldige afbeeldin gen van mensen, dieren en planten de ab stracte patronen overheersen. Dc expositie van de weefkunst van Jong Egypte demonstreerde de creatieve kunst- rinnige begaafdheid van een aantal fellah- kinderen tegen de leeftijd van acht jaar, waarbij de heer Paalman speciaal de aan dacht der aanwezigen vroeg voor de verba zingwekkende artistieke productiviteit van deze eenvoudige jeugdige nijverheidskun stenaars, Ten slotte kondigde spr. nog aan, dat voor het komende jaar weer vele acti viteiten van het Museum op het program ma staan. Na afloop was er gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen. Ze duurt tot 13 maart. In de Aula werden voor de bezoekers verversingen geserveerd. Men zette zich in gezellige groepjes aan de verspreide tafel tjes, die sfeervol met kaarsen waren ver licht. ER BESTOND veel belangstelling voor de opening van de tentoonstelling, ge wijd aan de Koptische kunst uit de 4e en 8e eeuw, aan de weefkunst van Jeng-Egyp- te en aan Kerstgroepen en wandkleden. Aangezien de voorzitter van de commis sie van het Museum, wethouder M. J. M. van Kinderen verhinderd was, sprak de directeur van het Stedelijk Museum, de heer J. Paalman het openingswoord, waar- In hij onder meer de voorz, van de S. G., do heer F. de Wolff, welkom heette. Mede door de financiële steun van de S.G. kon deze interessante expositie tot stand ko men. aldus spr., die vervolgens de voor naamste gebeurtenissen van het Museum In het afgelopen jaar de revue Het passe ren. Het jaar 1963 is een belangrijk jaar geweest. In augustus jl. is de Fujksgoed- keuring afgekomen voor de verbouwing van de linkerzijvleugel, waarin naderhand het historische gedeelte van het Museum zal worden ondergebracht, terwijl daar bo vendien een nieuwe ruimte om te expose ren zal komen. Men is in 1963 begonnen met het gratis toegang verlenen tot het museum gedurende de weekenden. Dit ex periment is volkomen geriaagd en men wil er dan ook mee doorgaan. De heer Paalman gaf vervolgens aan de hand van fraaie kleurendia's een inleiding tot deze bezienswaardige Kersttentoonstel- iing, waarbij de aanwezigen kennis maak ten 'met de wijze, waarop in verschillende tijdperken der kunsthistorie de belangrijk ste evenementen rondom het Kerstgebeu ren werden, geschilderd, zoals De Aanbid ding, De vlucht naar Egypte en De kin dermoord in Bethlehem. Breughel, Mem- linck. Jan van Eyk en Leonardo da Vinei benaderden dit onderwerp ieder volgens eigen individueel inricht 0 In het Stedeiyk Museum is vrijdagavond oj. een expositie van kerstop» te Hingen geopend, waarvan onze fotograaf een der poppen kiekte. LÜXOR Vele filmers hebben het recht boos te zijn op Alfred Hitchcock, die het thrillergenre 20 snel ontwikkeld heeft, dat films, waar men tien, twintig jaar ge leden nog recht voor zou gaan zitten, nu alleen nog maar goed zijn voor een mee warig glimlachje. Edgar Wallace behoort tot de schrijvers, die bij de liefhebbers van crimestories vroeger terecht in hoog aanzien stond. Onze nuchtere tijd aan vaardt evenwel geen moordenaars meer, die bij hun lijken papiertjes met rode cir keltjes achter laten en de misters X met zwarte lapjes voor het gezicht lijken nu meer bestemd voor een fijn padvinders- spel, In Luxor deze week een Duitse verfil ming van een werk van Edgar Wallace. Er zit nog wel wat spanning in „De rode cirkel" maar men raakt maar moeilijk bij deze affaire betrokken. De schrijver con fronteert zijn publiek met tets meer dan tien figuren en het is de bedoeling dat het een film lang er geen idee van heeft dat de dader de dader is. De moderne toe schouwer wil achteraf altijd 't gevoel heb ben, dat hij het zelf ook had moeten kun nen vinden met de ter beschikking staan de gegevens. In „De rode cirkel" is het meer een loterij onder de minst verdach te personen. Het is jammer, dat de han deling van de f'lm niet verplaa'st is naar Duitsland. In deze Duitse Scotland Yard is nauwelijks te geloven. „Der Rote Kreis" .werd geregisseerd door Jürgen Roland; in de hoofdrollen o.i Karl Saehch, Fritz Rasp en Kenate Ewert. De Filmcommïhsie (Fico) van de CJV Diefde en Vrede heeft in een -uitverkocht btais haar derde tustram op enigszins fees telijke wfjze gevierd. De belangstelling was *0 groot dat reeds ii» de voorverkoop alle plaatsen van gebouw Triangel van «te hand waren. Het officiële gedeelte werd voor de pauze afgewerkt en daarbij werd we! het een en ander gezegd- Na het openingswoord van de voorzitter, de heer K. van Vliet gaf de secretaris, de beer G. T. Kleiberg een kort overzicht van 15 jaar Fico. Hij merkte daarbij op dat er altijd flinke belangstelling is getoond voor dc films die werden vertoond. Zeker heeft men daarbij beantwoord aan het doel om verantwoordelijke films lc brengen. De heer Kleiberg richtte zich daarna spe ciaal tot de heer Van Vhe4, waarin hij zich Stadsgehoorzaal „De langste dag", zo als veldmaarschalk Rommel het eerste et maal van de geallieerde invasie op 6 juni 19 kenschetste, dat hij overigens niet zelf meemaakte, omdat hij die dag in de huiselijke kring doorbracht bij zijn jarige echtgenote, is tevens de titel van één van de boeiendste oorlogsfilms tn de eindeloze reeks die dit genre reeds heeft opgeleverd De grootscheepse reconstructie van de massale aanval op de Normandischc kus ten, het begin van het einde van de twee de wereldoorlog, is een opmerkelijke pres- tafe van hel zieltogende Hollywood, dat nog in staat blijkt te zijn de oude tradities /an „AU quiet on the Western Front" en ,The big Parade" in moderne trant voort te zetten. Dit houdt i«, dat de verfilming van Cor nelius Ryens boek „The longest Day" zich minder dan vroeger concentreert op een jefingeerde handeling temidden van een door het inlassen van joumaalopnamen Ondertrouwd; Wilhelmus Heijndijk, 22 Jr., Aert van Nesstraat 15 en Christina Adriana Helena van Toor. 20 jr., Swee- llnckstraat 146; Hendrik Fjlippus Hey, 22 jr., Leeuwerikstraat 12 en Paulina Berg man, 20 jr.. Oranjelaan 8; Jacob van Linden, 58 jr., Spoorsingel 47 en Janske PieternelJa Broere- 41 jaar-, Rotterdam: Schiedamsevest 180; Jan Visser, 23 jr., Rembrand tstraa* 41 en Hillegonda Omme- ring, 20 jr.. Van der Driftstraat 21; Nico laas Pieter Akkerman, 29 jr-, Johan de Wittstraat 45b en. Calharina Caroline Ba- rendse. 21 jr., Insulindestraat 69; Jan Door duin, 48 jr., Binnensingel 203 en Neeütje Maaike Kamp. 32 jr., 2e Maasbosstraa*. 5- Gehuwd: Pieter Bastiaan Aalders, 23 jr. en Kendrika Adriana van den Berg, 19 jr. Adri Vleugel, 24 jr. en Cornelia Adriana Maria van den Boogert, 18 jr.; Dirk Kop penaal, 25 jr. en Komelia Hillegonda Borsboom. 20 j"r.; Johannes Hartog, 20 jr. en Johanna Adriana Wilhelmina Vermaat, 19 jr. Geboren: Margaretha Leentje, <Lv. A. M< L. Stoutenburg en J. Borsboom, VJ.; Vaartweg 214d: Margaretha, d.v. L. Croes en G. Brabbel, Bleekstraat 37; Wil helmina Maria, d.v. A. J. M Lubrecht en M. J. Hoogenverf, v- Bleiwijkstraat 42a; Yvonne Haartje Cornelia, d.v. A van Loon en H. C. van den Berg, Spoorslngel 64; Robert, z.v. C. Kortleven en A. H, J. van der Have. Dwarsbaauwstrfiat 9; Frank, z.v. R- Borgers en B. J. Schulte Nordhoif, CoomherUtraat 85- Gehuwd; Johannes Theodorus Koetsen- ruijter, 22 jr. en Maria Johanna Odillia van Tienen, 20 jr.; Cornells Ligtmans, 26 jr. en Andrea Sophia Hordijk, 21 jr.; Willem van der Kuijf, 23 jr. en Maria Jo hanna Poldervaart, 17 jr.; Franciscus Jo hannes Maria Veldman, 31 jr. en Anna Miriam Helena Brigitta Berben, 22 jr.; Gerardus Kamphuea, 22 jr. en Martina Gerda Bredius, 18 jr.; Nicolaas WiÜem Verboon, 23 jr. en Emma Eikerbouf, 21 jr.; Mattheus Weber, 25 jr. en Johanna Ca- tharina Wilhelmina Dumont. 22 jr.; Ge rard Jan Franken, 28 jr. en Geertruida Oostvcen. 27 jr.; Arie Comelis Sjoukes, jr. en Maria Muis, 18 jr.; Nicolaas Sche per 22 jr. en Janke van der Meer. 20 ir. Geboren: Charlotte, d. v. D, J. Spit en A, van Wijck, Lorentzstraat 63: Marcel Christiaan Edward, z. v. J. H. Thurk w en C. L. van der Wolk, Ged, Biersloot 65; Esther Louise, d v. Z. N. L. Boelen en S. Hulzinga, Groene weg 30; Helena Paula, d. v, K. van Zeventer en K. van Noort, Aert van Nesstraat 21. Overleden: Karei Abraham van Buite nen, oud 75 jr., echtg v. A- P. van der Zando. VI.Emmastraat 21; Hendrika van der Hoeven, 44 jr., echtg. v, C. J. Bree man, Caspar Fageistraat 15; Jan de Kok, 55 jr., echtg, v. J. J. S, van Leeuwen, Bm. Pruissingel 13fia. Van zaterdagmiddag één uur tot maan dagmorgen acht uur zullen in bijzondere gevallen dienst doen de artsen: N. War- molts. Hoflaan 37, tel. 2074 en H, S. Mui der, Hoflaan 31, tel. 2203. De zondagsdienst van B. W, Bussemaker wordt waargenomen door dr. J. A, Leegs- ma, Maassluïsedijk 9, tel. 3689. Do zondagsdienst van E. Leynse wordt waargenomen door dr. G. J. Bos, Lyceum laan 28, tel, 4200, Geopend: apotheek v. d. Corput, Sch»e- damseweg 83, tel, 3224. SNEEUWRUIMEN. De eerste sneeuw buien zijn weer gevallen en dat betekent dat de trottoirs door de bewoners weer schoongemaakt moeten worden. In het belang van het verkeer wordt van de zijde der politie verzocht de ge ruimde sneeuw niet in de straatgoten te deponeren, maar op de rand van het trot toir. Dit voorkomt tevens dat de rioolput- ten verstopt raken. In -de afgelopen winter konden de auto's niet parkeren vanwege de sneeuwophopln- gen. hetgeen ernstige hinder veroorzaak te voor het verkeer. Maandagavond wordt rn de Grote Kerk. op de Markt een volkskerstzang- dienst gehouden, die om acht uur begint en waaraan zullen meewerken de chr. harmonie vereniging Sursura Corda en h«-t r.k. dames- en jongenskoor Vurige Ton gen. Het programma vermeldt tal van authentiek krijgsrumoer, maar dat het hier een op de historische feiten gebaseer de reportage betreft, die het verloop van de operatie „Overlord" van uur tot uur met pijnlijke ïorgvuldiffheid volgt. Waar- te.' het volledigste journaal echter niet bij mach'e is, kunnen boek en film, gedeelte lijk fictief, maar vaak toch ook steunend op de realiteit, wèl volbrengen: het zicht baar maken van de mens acliler deze mi- itaire monsteronderneming, de persoon lijke reacties, de krachten en zwakheden bij vriend en vijand. Gesprekken tussen Duitse generaals, een stafbespreking op Eisenhowers Itoofdkwartier, kijkjes ach*cr de schermen van de operationele instan ties in Engeland het zijn scènes, die echt zijn, omdat talloze documenten hun inhoud bevestigen, e«i echt lijken, omdat zij zo voortreffelijk zijn geïmiteerd tot an de dubbelgangers van historische figuren toe- Darryl F. Eanuck komt de eer toe mei De langste Dag" een film vervaardigd te het/ben, die niet alleen qua technische op2et en coördinatie zijn weerga niet vindt, maar waar dat mogelijk was ook artistiek verJ>oven de middelmaat uitkomt, Volledigheidshalve nog enige namen- Onder de Amerikanen, treft men aan John Wayne, Robert Mitchum, Henry Fon da, Robert Byan, Rod Steiger, Robert Wagner, Mel Ferrer, Jeffrey Hunter, Paul Anka, Sal Mmeo, Eddie Albert, Edmond O'Brien, Red Buttons en Tommy Sands; bij de Engelsen Richard Burton. Richard Todd, Leo Genn, Kenneth More' en John Gregson; bij de Fransen Arlct'y, Bourvil, Jean-Louis Barrault. Madeleine Renaud. Christian Marquand en Jean Servais; bij de Duitsers Curd Jürgens, Werner Hinz (als Rommel), Paul Hartmann (nis Von Rurrdstedt), Gerd Froebe, Wolfgang Preiss Peter van Eyck en Karl Meisel, Ken An- nakin en Bernhard Wicki waren nog be trokken bij <Je regie- Men schrijft ons: Ruim vierhonderd aanvragen kwamen bij het Vlaardingse I-^ger des Heils binnen voor een kerstpak ket. Met man en macht wordt er gewerkt, om aan alle aanvragen (na controle) te kunnen voldoen. Vrijdagmiddag beginnen wij met het Kerstfeest voor de pupillen van de Herman Fransenstichting: dat la voor hen elk jaar een groot gebeuren, waar zij nog lang over spreken.. Zaterdag staan voor dc laatste dag dit jaar de Kerstpotten; u kunt dus "tog hel pen met uw bijdrage, om aan uw stadge noten die het minder hebben dan u, een vreugdevol kerstfeest te bereiden. Ook de ouden van dagen, zieken en kin deren, worden met vergelen met een kerst- verrassing. De heilssoldaten van Vlaardin- gen gaan met muziek en zang tijdens de kerstdagen het ziekenhuis en tehuizen voor bejaarden bezoeken, om daar in de een zaamheid licht en kerstvreugde te bren gen. De Kerstsamenkomsten, zijn oit jaar grondig voorbereid, in het bijzonder voor mensen die niet gewoon zijn onze samen komsten te bezoeken. Op eerste Kerstdag, *s morgens 'és uur. beginnen wij met een plechtige wijdmgs- dienst in de Stadsgehoorzaal. Het muziek korps, het zangkoor, het jeugdkoor en niet te vergeten de kleuters, doen zich horen. Verder hebben wij dit jaar voor het 'erst de spontane medewerking van de Leken- spelgroep van de dames die in opleiding zijn voor Kleuterleidsters aan de „Chris telijke Vormschool te Vlaardingen. Zij zul len aan het slot van de dienst een Kerst spel opvoeren, met de titel „Ik zoek mijn kind"- Ook in de Legerzaal aan de Baanstraat worden op eerste Kerstdag half elf en 's avonds half acht bijzondere kerstsa menkomsten gehouden. Tweede Kerstdag 's avonds half acht is er een feestelijke sluïtingssamenkomst met een kerstfeest voor allen. Ouders met hun kinderen zijn hartelijk welkom. Programma's voor alle diensten zijn gratis verkrijgbaar bij de officieren, Pa rallelweg 48 en verder bij alle heilssolda ten. erkentelijk toonde voor al het werk dat deze voor de Fico had gedaan. De Fico en Va» Vliet js één begrip zei de héér Klei berg. die als blijk van waarderingr een fraaie televasietafel aanbood. Op zijn beurt zei de heer Van Vliet dat hij alles had kunnen doen dank zij de pret- tise onderlinge samenwerking, zoals dié er altijd is De voorzit'or van Liefde en Vrede, de lieer A. van Mmtion sprak ook nog en her innerde er aan, dat L. en V. reeds in 1962 begonnen was met het geven van licht beelden. die toen bio-tableaus werdctl ge noemd. Zelfs stonden de mensen toen in de rij om een plaats ie bemachtigen. De licht beeld ertavonden waren <Ie voorlopers van de Fico, totdat in 1943 een eigen commis sie ;rt he1 leven werd geroepen, die dus thans 15 jaren bestaat. De heer "/an Min- ren noemde de Fico een dochter van Lief de en Vrede, waarmee hij zeer verheugd v.' as- De Fico \vil graag veel films vertonen, maar helaas moet altijd worden gedraaid onder moeilijke omstandigheden. Niétte- mm is er altijd veel belangstelling, niet h» het minst vart de bijna 1500 leden die men telt. Na de pauze werd er genoten van de film „La belle Amérieaine". Ned. Hen-. Gemeente: Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur ds. G. Biesbrock. Bediening Heilig Avondmaal. 5 uur ds. W. M. Kalmijn uit Rotterdam. Open Deur-dienst; Reho- bolhkerk, BjJlilonlaan. zondag 9 uur do heer H. B Colenbrander. 10.30 uur ds, F, van der Vloed, Bediening Heilige Doop, 7 uur ds W. J. Kolkert. Adventsdienst met m m.v. het Kerkkoor ol.v. Joh. Groen; Bethelkerk. Vi-Ambacht, zaterdag 7,30 tot 15 uur Avondgebed, zondag 10 uur de heer A. van Zetten, 7 uur de heer Jac, Westmaas: Immanuêlkerk. Van Hogen- dorplaan. zondag 10 uur ds. J. Bouterae, Be diening Heilige Doop. 7 uur ds, G. Samsom uit Rotterdam; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zondag 10 uur ds. D. Noordmans, 5 uur da. J. van Noort, Bediening H, Doop; Wijk- gemeente Ichthuskerk, zaal Geref. Mara- nathakerk. zondag 8,45 uur ds. J. van Noort; Westwsjkkapel 10.30 uur ds. J, van Noort. Jeugdkerken worden gehouden voor 32 tot 36-jarigen om 10 uur in gebouw „Soli Deo Gloria", Callenburgstraat, in do grote zaal van de Bethelkerk, in de grote zaal van de Immanuêlkerk, in een zaal van Triangel en 10.30 uur in de grote zaal van de Rehobothkerk. Kinderdiensten voor 612-jarig en om 30 uur in O bad ja, Callenburgstraat en Maas- slutssedijk 7a. Rem. Geref. Gem. en N.P.B., Hoflaan, zondag 10,30 uur ds. J. G, J. van Iterson, Gereformeerde Kerk, Oosterkerk, Schie- damseweg. zondag 10 uur ds. Th. Swen, 5 uur ds. Y. J, Tiemersma; Emmaüskerk, Van Linden van den Heuvelisingel. zondag 9 en 10.30 uur dr. F. Bos. 5 uur ds. H, J, Heynen; Fniëlkerk, Henriëtte Roland Holststxaat, zondag 9 en 10.30 uur dr. Mul der, 5 uur ds. F. L, Bos; Maranathakerk, Zuidwijk, zondag 10 uur dr, Y. J. Tie mersma, 5 uur ds. C. Aalbersberg. R.K. Kerk, Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, Hoogstraat, H.H. Mis sen 7 uur, 8.15 uur en 9.30 uur (Hoogmis), IX uur, 12.15 uur en 7 uur nn. Lof; Paro chiekerk van Sint Willïbrordus, IosuUnde- s in gel. H.H. Missen; 7 uur, 8.30, 10 uur, 11.30 uur v.m„ 4.15 uur en 7 uur run. Lof; Parochiekerk Heilige Geest, Van Hogen- dorplaan. H.H. Missen; 7 uur, 8.30 uur, 10 uur, II uur v,m., 12 uur 's middags en 7 uur n.m. Lof; Bijkerk St. Wjllibrord, Westwijk, H.H. Missen; 8 uur, 9.30 uur en 11 uur v,m, Chr. Geref, Kerk, Emmastraat U6r zon dag 10.30 en 5 uur eerw. heer P. Sneep; maandag 8 uur Kerstwijding. Spreker ds. G. Bijkerk uit Oud-Beijerland; Aula H. de CockschDd, Philips de Goedestraat 162, zondag 9 uur eerw. heer P. Sneep, 3 uu» student P. Roos uit Apeldoorn. Geref. Gemeente, Westnïeuwland 56, zondag X0 en 5 uur ds. L. Huisman. Geref. Gem. in Nederland, Jacob van der Wlndtstraat 17, zondag 10 en 5 uur lees- dienst. Het Leger d«o Heils, Baanstraat, zondag 10 uur Heiligingssamenkomst, 6.30 uur Dpeniuchtsamenkomst bij de Visbank, 7.30 uur Evangelisatiesamenkomst o.l.v briga dier H. Hordijk. Jehova's Getuigen, gemeente West, zaal Excelsior, Oosthavenkade, zondag 5 uur openbare toespraak: ,De toekomst in het licht van bijbelse profetieën" met aanslui tend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur dienstvergadering en. school der theocrati sche bediening. Gemeente Oost, Muziek zaal Volksgebouw, Schiedamseweg 12, roru- dsg 5 uur openbare toespraak: „Vecht legen het materialisme uw leven hangt er van af!" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7,30 uur dienstvergadering en school der theocratische bediening. verf van de vakman EentfracMsstraaf 29. lel. 2755 fta«stri!l 43. Iel. 4153 Fleris delijldeljan 134. Iel, 6M0 Nu ook in Van Hogenriorplaan 101 A tel. 2658 behang C 1 bouu> pakketten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1