ROfMMfl SEIHMM aa Eerste f 100.000 voor a*s. rdgasvoorziemng Kerstdagen werden hier meest in intieme kring gevierd Belangrijkste punten van de a.s. Raadsvergadering Gemeente gaat over tot centrale antennes Jonge tafeltennissers hielden kersttoernooi in de Beurs APPARATEN OMBOUWEN Gemeente koopt weer wat pandjes Huldiging jubilarissen Wilton in Rotterdam Ontaarde vader veroordeeld Wij gaan weer zout water drinken Drukbezochte ochtenddienst Leger des Heils ;«R Kerstfeest NCGOV en Cefa-film Eerste kerstfeest in Magnolia Dei-kerk Auto frontaal tegen muur gereden De Nieuwjaarsreceptie in de Aula Quadro Amsterdam komt in de Aula spelen Drie hooghouw-flats in Nieuwland-Oost THEATER SVV komt zondag uit tegen Helmondia Burgerlijke stand 'TV-NET II Jongen valt van bumper van rijdende auto PPSC won zaaltournooi in Maasland Judo in Maassluis Successen voor judoka's Kwf&fmlKta» m **tuiUn SCHIEDAM, BR.OERSVE5T 3 - TELEFOON 68091 EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD -J/RIJDA3 SI DECEMBER 1963' KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17.30—19.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kelhel: Tel. 01806—252, Kerk- weg 79. Zoals bekend zal de invoering van het aardgas van de gemeente grote investeringen vragen. Volgens voorlopige berekeningen zal het ombou wen van de toestellen bij de verbruikers gemiddeld ƒ100.per aan sluiting kosten. Ongeveer eenzelfde bedrag zal gemoeid zijn met de voor zieningen, die aan het leidingnet getroffen moeten worden. Onze ge meente zal in totaal rond 4 miljoen moeten investeren. Dit bedrag komt overeen met de algemene normen, die Iandcljjk worden gehanteerd. Ver wacht mag worden dat de N.V. Gasunie, die voor de aardgaslevering zorgt, in deze kosten zal bijdragen; de ramingen voor deze bijdrage gaan echter op dit ogenblik de 25 nog niet te boven, zodat thans bezien 3 miljoen voor rekening van de gemeente zal komen. Ondanks het feit, dat aan de gemeenten in Zuid-Holland nog steeds niet definitief is mede gedeeld, wanneer het aardgas zal kunnen worden geleverd, en evenmin iets omtrent de condities bekend is, vinden B. en W. het toch noodzake lijk, dat zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden, die nodig zijn om het aardgas t.z.t» te kunnen ontvangen en afleveren, een begin wordt gemaakt. Het werk zal immers in betrekkelijk korte periode moeten worden voltooid, hetgeen bij de beperkte personeelsbezetting van tegen woordig een zware taak zal worden, Anderzgds moet er rekening mede gehouden worden, dat stagnaties in de uitvoering kunnen optreden. Daarnaast zal elke forcerïng van het tempo moeten worden vermeden, daar deze sterk kostenverhogend zal werken. In de eerste plaats zal het leidingnet op lekkages moeten worden onderzocht. Het aardgas is n.l. to vergelijking met het hui dige stadsgas tweemaal zo sterk geconcen treerd en wordt onder een driemaal zo hoge overdruk gedistribueerd, zodat de lek verliezen tot een veelvoud kunnen oplopen. Ten einde de lekken beter te kunnen op sporen zal het gas thans reeds geodoriseerd worden, waarvoor de benodigde apparatuur moet worden aangeschaft Tegelijkertijd zullen leidingverbindingen, die b.v. voor andere werkzaamheden worden blootgelegd, worden gedicht in overeenstemming met de eisen, die het aardgas stelt Voerts dienen nu reeds organisatorische maatregelen worden getroffen om de om- bouw straks zo vlot mogelijk te doen ver lopen. In dit verband moet worden gedacht aan de inrichting van werkruimten, de aan schaffing van materialen en de bestelling van speciale gereedschappen en apparatuur. B. en W. verwachten, dat de werkzaam heden, die in vele opzichten een incidenteel karakter dragen, zonder al te veel onder breking kunnen worden verricht. Het ligt in hun voornemen het totaal benodigde bedrag in deelkredieten bij de raad aan te Wederom zal de gemeente overgaan tot de aankoop van enkele pandjes, die van betekenis kunnen worden voor de siadssa nering. Het gaat daarbij om de aankoop van fa. D. Snaathorst en Zonen van hei huis met erf Hoofdstraat 157 etc. voor de som van. 23.000,-, alsmede tot het verlenen van een krediet van ƒ935,- voor de na de overdracht aan het pand te treffen voor zieningen; verder om de aankoop van Azia tische lm- en Export Mij. „Oentawa" N.V. van het pand Boterstraat 19 voor de som van 12.000,-, alsmede tot het verlenen van $en krediet van ƒ1,050,-, voor de na de overdracht aan het pand te treffen voor zieningen. alsmede om de aankoop van de N-V. Parfumerie „Valdelis" van een per ceeltje grond, gelegen nabij de Lange fïieuwstraat, ter grootte van plm. 26 m2 voor de som van ƒ20,- per m2. Het .Vererend Getuigschrift van de Ne- öerlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel" zal voor de jubilarissen anno 1963 van Wilton Pijenoord deze keer niet zoals gebruikelijk in het Passage Theater worden uitgereikt, maar in het Luxor Theater te Rotterdam. Dit zal ge beuren. tijdens een feestelijke bijeenkomst op woensdag 15 januari 1964. Eerst zal de huldiging van de jubilarissen plaatsvinden, waarna de „Hoofdstad Operette" 2al op voeren de operette „Frühljng in Wien' (SchwamvaldTnad ei) vragen. Voor de eerste aanpak is een kre diet van 30O.Ö00 voldoende. Aan de directie van de Technische Bedrij ven zal worden, gevraagd periodiek, b.v, per kwartaal, aan de Commissie van Bij stand en aan B. en W. opgave te doen van de uitgevoerde werken met vermelding van de daaraan verbonden kosten. De Rotterdamse rechtbank heeft de 25- jarige kolcmverker D. A. uit Schiedam veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek zomede ter beschikkingstelling van de regering. Op 25 juli j-1. had A. zijn zeven, maan den oud zoontje Marcel op ernstige wijze mishandeld ten gevolge waarvan het kindje twee gebroken armpjes opliep. De vroeg ingevallen winterkou schijnt de toevloed van Rijnwater ook dit jaar te hebben gestremd, met het gevolg dat weer een tong zout water landinwaarts opge schoven is en de drinkwatervoorziening van het Waterweggebied In gevaar brengt Dit is althans de portee van een waar schuwing, die aan een Rotterdamse Inrich ting is uitgegaan, t.w. flat men water moest tappen en in voorraad houden, om bruikbaar drinkwater te hebben bij de op handen zijnde moeilijkheden. Een bungalow voor tlrs. J H. Simons De heer J, H. Simons uit de Amalia van Solmsstraat heeft de gemeente verzocht hem een perceel grond, gelegen aan de Laan van Spaïand te verkopen ten einde daarop een bungalow te kunnen bouwen, Het terrein is ongeveer 600 ca. groot. De prijs van deze grond kan, evenals bij de naburige percelen, worden vastgesteld op 45,- per ca. voor de eerste 200 ca. en op ƒ20,- per ca. voor het resterende gedeelte. DE KERSTDAGEN zetten woensdag ïn met een kille vrieskou, die de straten onherbergzaam maakte. Niettemin spoedden zich al in de vroege morgenuren uit alle delen van de stad de gelovigen naar de ochtend diensten. Velen trokken langs de Broers vest, waar in serene schoonheid de kerstboom van Sandvik Staal uit Zweden prijkte, als stralend symbool van dat andere licht dat in onze donkere wereld is gekomen. In het Passage Theater hield, der traditie getrouw, het Leger des Heiïs van zes tot acht uur 's morgens zjjn Kerstbidstonde. Deze werd ingeleid door de verschijning van een profetische gestalte, voorstellend de profeet Jesaja, troostwoorden sprekend tot hen die zich tot hem xvendden voor het woord van de God van Israël. In deze proloog traden ook de herders naar voren en een drietal engelen, die na de kerstboodschap een „Ere zjj God" lieten horen. Het kerstgebeuren werd in eenvoudige taferelen weergegeven en begeleid door passende achtergrondmuziek. znenhoek, die bij deze dienst de leiding had. hield een toespraak, waarin hij er de nadruk op legde, dat het kerstfeest andere levenswaarden accentueert, dan. de mens in zijn normale doen bezielen. GEDEELTELIJK Brigadier K. Wieringa vertelde het Kerstverhaal en envooi Van den Hoek ging voor in gebed. De jeugd-brïgade zong bij kaarslicht enkele kerstliederen. Ge meenschappelijk werd gezongen onder begeleiding van Flip de Koning op Ham mondorgel. Ook de zangbrigade zong o.Lv, A. v. Toorn; verder droeg het muziek korps tot de stemmingsvolle dienst bij o.Lv. de dirigent A. van. Gulik. Majoor Krom- VRIJDAG 27 DECEMBER Aula Stel. Museum, 8.15 uur: Ver. Vrienden van het Stedelijk Museum: Concert door „Quadro Amsterdam". Chr. Soe. Belangen, 7 45 uur: Werkende Jeugd: Bezmningsavond FILMS passage Theater: tot en met donderdagavond dagelijks 2 en 8,13 uur. Beide kerst-dagen 2. 4,15. 7 en 9.15 uur: Alleman, film vaw Bert Haanstra (ai.). Monopolc Theater: Vrijdag en zaterdag 2, 7 en 9.15 uur, zondag 7 en 9.15 uur: De zwarte laneïers, I* jr: zondag-matinee 2 en 4.15 uur; The big circus, a.l.: maandag er. dinsdag 2 en 8 uur, woensdag (le Kerstdag) en 9.15 uur: De dolle verhuizers, a.l.: woensdog- matinees le Kerstdag 2 en 4.15 uur: Schat der vuuraanbidders, 14 jr; donderdag (2e Kerstdag] 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; De Spook- koets, 14 jr. EXPOSITIES Passage: tot 1 januari: werk van SchJe- damse en Rotterdamse kunsieoaars. Galerie Wiegman, tot 1 Januari; werk van de jonge Rotterdamse kunstenaar Anton Galerie CCC. Mgr. Nolenslaan 476: Beelden van Plet van Stuyvenberg, werk van Karei Appel, Ouborg, Werkman. Nannmga en Van Schoonhoven, (t/m 6 jan,). Stedelijk museum: dag. 105 uur; zondag 12,30 5 uur: Tentoonstelling: „Jong Egypte weeft koptische kunst uit de 4e—8e eeuw"; Kerst groepen en wandkleden. APOTHEEK Evers, Lange Haven 81, tel. C8242. Op maandag 6 januari zal de Schie- clamse Raad zijn eerste vergadering hou den in het nieuwe jaar. De burgemees ter spreekt dan 2ijn Nieuwjaarsrede uit en steil daarna een agenda van 22 punten aan de orde. Enkele benoemingen komen op de agenda voor, t.w. die van weth. W. van Schooneveld en weth. mr. P. van Bochove tol lid en plv. lid van het Alg. Bestuur van het Recreatieschap Brielse Maas, die van de heer J. C, K. M. Tïtu- laer, Ihans wnd. directeur, tot directeur van de Gemeentelijke Woningdienst en ten slotte van de heer G. J. Eegdeman, thans hoofd der openbare lagere scholen te Berg ambacht. tot hoofd van de Erasmusschool (GLO). Het voornaamste punt van de agenda is vervolgens de verlening van een krediet van een ton voor het op gang bren gen van de overschakeling op aardgas, waartoe zoals men weet binnen niet al te lange tijd alle gasapparaten moeten wor den omgebouwd en <3e gasleidingen gerevi seerd. Een bedrag van 127 000 wordt uitgetrok ken voor de bouw van een semi-perma- nent gebouw voor de secretarie en drie kamers aan de Korte Haven zullen voor f 9.000.- worden ingericht t.b.v. de Be- Op de Kerstavond lagen de zalen ver laten. Behalve de grote zaal van het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen, waar de N.C.G.O.V. haar kerstviering hield, Reeds in de namiddag was er o.Lv. dfi voorzitter, de heer J. de Weger een samen komst geweest en 's avonds was er op nieuw een kerstwijdingsdienst, waarop de talrijke aanwezigen de bekende, oude lie deren zongen. Meer dan tweehonderd be zoekers gingen met een kerstpakket naar huis. Bijzonder veel belangstelling bestond er op tweede Kerstdag voor de filmvoorstel ling van de Cefa, 's middags om vijf uur in De Goede Haven, die geopend werd door het bestuurslid van de Cefa, de heer J, v. d. Drift. De film, getiteld „In dfc schaduw van de boomerang" met regie van Dick Ross, was in feite een boeiend betooj tegen de rassendiscriminatie, tevens een appèl aan het geweten van de blanke mens en een teken aan de wand voor onze generatie. Het verhaal gaat over een jonge neger, Johnny, die zijn blanke baas tegen een wild zwijn beschermt met inzet van zijn eigen leven, waardoor de blanke tot naden ken komt en er in zijn leven een omme keer ontstaat. In de nieuwe Magnalia Dei-kerk werd tweede kerstdag een gezhis-kerkdienst ge houden, waarbij het j.L vrijdag in gebruik genomen gebouw tot de laatste plaats be zet was. Deze dienst vormde voor .Jlarpe Davids*' een eerste optreden in deze kerk. Daarbij is gebleken, dat de akoestiek voor muziekuitvoeringen er uitstekend ïs. De leiding van dit kerstfeest was in han den van de wijkpredikant ds, P. R. Eve- raars, terwijl verder het Nieuwlandkoor o.Lv. de heer G. v. d. Schoor meewerkte, alsmede de heer C. Dubbeld aan de vleugel. De heer A, Donkers riep in zijn vertelling een kerstfeestviering uit 1944 op, waarbij de kinderen duidelijk werd hoe het toeging tijdens de hongerwinter toen. De leerlin gen van de Joh. Calvijnschool en de kleu terschool zongen enkele liederen, waarbij vooral de zang van de kleuters (o.Lv. mej. P. v. d. Berg) insloeg. Dirigent A. L. Glotzbach begeleidde „Harpe Davids", dat o,a. een kerstfantasie speelde. De kinde ren werden na afloop verrast met een zak fruit en snoep, terwijl voor de ouderen ge- legenheid was een kopje koffie te drinken.1 drijfseconomische Dienst. Voor de elektri citeitsvoorziening van het kantoorflat der fa. Baron, op bet Stationsplein zal ƒ33,400 worden uitgetrokken en voor de aanslui ting van het complex van 231 woningen aan de VGrav eland se weg ƒ70.000,-. Vee- Een bedrag van f 127.000 wordt uitgetrok- aanschaffing van vuilnisvaten en een jeep voor Gemeentereiniging. Frontaal tegen een muur reed de 63- jarige winkelchef L. S. toen op de Korte Dam een zesjarige jongen plotseling vlak voor de auto van L, S, de weg hardlopend overstak. Dc bestuurder draaide bij zijn poging de jongen te ontwijken de auto naar rechts tegen een stoeprand, waardoor de wielen een slag draaiden en de wagen' naar links schoot, waarbij L. S. in paniek op het gaspedaal trapte. De pui van pand 8 was het eindpunt. De auto werd zwaar beschadigd cn moest door een kraanwagen: worden weggesleept. Er deden zich geen1 persoonlijke ongelukken voor. De Burgemeester van Schiedam Mevrouw Peek—Linthorst zullen op Nieuwjaarsdag van 12 uur lot 1 uur 15 n.m. in de Aula van het Stedelijk Museum recipiëren. Op vrijdag 27 december speelt In de Aula van het Stedelijk Museum voor de vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum het Quadro Amsterdam, bestaande uit Frans Brüggen,.fluit. Jaap Schröder, viool, Anner Bijlsma, cello, en Gustav Leonhardt, clavecimbel. Hun programma omvat werken van J. S. Bach, C. Ph; E, Bach, L. G, Guülemain en G. Ph. Tele- mann. Aanvang 8.15 uur. In de pauze is er gelegenheid tot bezichtiging van de ex posities Jong Egypte weeft, Koptische kunst en Kerstgroepen en wandkleden. DE S.S.H.: De N.V. Aannemerseombinatlc S-SJI. al hier heeft de gemeente verzocht liaar en kele percelen bouwgrond te verkopen. De ze percelen zijn gelegen in Nieuwland- Oost tussen de Burgemeester van Haaren- laan en oe spoorlijn en ten westen van de 's-Gravelandseweg. De S.S.N. wil hierop woningen bouwen in de vrije sector en wel 3 flats van 72 woningen elk en 2 blokjes van 7 woningen in laagbouw. De betreffende terreinen beslaan In to taal een oppervlakte van ongeveer 3260 m2. Bij de prijs is uitgegaan van een eenheids prijs van ƒ4.500,- per woning in de hoog bouw en van 10.000,- per woning in de laagbouw. Over de totale koopsom ten be drage van ƒ1.112,000,- is overeenstemming bereikt. Maandag en dinsdag stond de Koop mansbeurs geheel in het teken van tafet- iennLsspOrt- Meer dan honderd plaatselijke scholieren, aangemoedigd door tal van school-supporters «treden ïn verschillende groepen om <ie hoogste eer tijdens hun jaarlijkse schol en toernooi. Niet te verwonderen is, dat jeugdleden var. de plaatselijke tafeltennisclubs in dit toernooi, rank zij meer wedstrijdervaring, een belangrijke rol hebben gespeeld- In de halve finale van de A-groep versloeg René Tammer <TSF) zonder veel moeite J. van Meggelen en ook zijn clubgenoot A, Zuid geest won op overtuigende wijze van M. Frey. De finale werd dus een TSF-aange- tegenheid, waarbij A. Zuidgeest zich de sterkste toonde- Hij zegevierde met 2136, 2321 en legde hiermee beslag op de tileL Beide finalisten zijn leerlingen van 't Ste delijk Gymnasium. de verliezersronde won L. Bakker in de finale van A. Reedijk In de B-groep hadden twee leden van Service het in de finale tegen elkaar op te: nemen. G, van Koetsveld (Sted. Lyceum) schakelde na een felle strijd G. Wigmans (St. Jozef Ulo) uit met de game-standen 21—12, 25—23. In de verliezersgroep -won B. van Hossum met 21—9, 21—16 van M. Castelijns. Vanaf de halve finale namen in de C- groep drie leden van Service en een vflb TSF het heft in handen. Voor de grote eindstrijd wisten zich te plaatsen Johnny Buys (Pr. Irene) en R. Sehewe <RK LTS) welke laatste met een zege van 21—16, 21—19 het kampioenschap wist binnen te halen. In de verliezersgroep werd R. Ruts winnaar. In groep D ging de eindstrijd tussen G- Bronsgeest en N- van Slobbe, Met grcol krachtsverschil wist deze leerling van de RK LTS de titel voor zich op te eisen, De eerste plaats in de verliezersgroep was voor N. van Huihoven. In de groep voor meisjes toonde Cockle Montfoort zich duidelijk de sterkste. Als leerlinge van de Willem de Zwijgersebool klopte zij In de finale haar schoolgenote T. Groenendijk met 2117 en 21—15. (HRt H00BSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 68808 Vrijdag-zaterdag 2, 4.15, 7, 9.15; zondag en Nieuw jaarsdag 7, D.15; maandag 2 en 8 u; Oudejaarsdag 2 en 7 uur GORDON MITCHELL JACQUES BERGERAC in een film vol opgezweepte hartstochten en genade loze strijd DE MACHTSSTRIJD TUSSEN ACHILLES EN HECTOR i „mlère Schiedam Easttnancolor - 14 jaar. Zondag 2 en 4.15 DENNIS MORGAN" DE SCHRIK DER SIOUX Duizenden roodhuiden in de grootste slag ooit in het Wilde Westen geleverd Technicolor J4 jaar Nieuwjaarsdag i en 4.15 ROBERT STACK URSULA TH1ESS DE IJZEREN HANDSCHOEN Alle leeftijden. 'r Groot avontuur tn kleuren. D» dlreetl* v«a het NIEUWSBLAD Behoudt KJeh luit recht voor advertentie* «onder opgaaf via rodaue» te welfaren. BQ advertentiw onder mwa- naer wordso «en de adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulaire* en dergelijke «tukken afkom stig van tusaenpsraooen. hetzelfde geldt voor andere «tukken. welke niet bona fide op da inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, die DU het btatf blijven berusten, werden na een maand na controle van de Inhoud vernietigd. ▼oor fouten ln «elefcnxüKfc opgegeven advertenties is het blad niet aansprak». at Verzoek om herplaat- ig zonder betaling «f restitutie kas derhalv# al at worden Ingewilligd. WITTE KERST De besneeuwde straten gaven aanvanke lijk het vertrouwde beeld van een witte Zondag komt aan de bosrand op bezoek Helmondia '55, tegen welke club men in de eerste competitiewedstrijd een 40 neder laag te slikken kreeg. De SW'ers zullen in deze tweede ontmoeting dus revanche moe ten nemen tegen de Helmondenaren. Helmondia '55 beschikt echter over een knap en snel spelend elftal, dat menig goed resultaat heeft weten te boeken in deze competitie. De SW'ers zullen dan ook flink van leer moeten trekken om dit zuidelijke, temperamentvolle voetbal in toom te hou den. Het zal in ieder geval weer gaan span nen aan de Bosrand. De big-match in de jeugdcompetitie is on getwijfeld de a.s. zaterdag te spelen wed strijd FeijenoordSW jeugd. Voor de SW'ers wordt het een ere-zaak om te laten zien, dat zij ook tegen de stadion jeugd is opgewassen. De Feijenoord ers zullen in eigen huis wel alles op alles zetten en het belooft een stevig duel te. worden. De rood-groenen reserves gaan de verre reis naar Deventer maken om Go Ahead partij te geven. Ongetwijfeld een bijzonder moeilijke uitwedstrijd waarbij SW te vreden zou kunnen zijn indien het één punt bemachtigde van- de Deventenaren, Kerst, zoals deze op de oude kerstkaarten te zien is. Des morgens scheen het dus nog een kerst van sneeuw en ijs te zullen worden. Het bleef zo koud, dat er op da straten vrijwel geen drukte van betekenis was. Wel was het op de eerste kerstdag nog druk op de ijsbanen en de diverse vijvers, waar nog vrolijk werd geschaatst Van glas ijs was daar echter al Spoedig geen sprake meer. Vooral de vijvers aan de Burg. v. Haa« renlaan hadden het zwaar te verduren ge had van de in het begin van de week gevallen regen, die veel oneffenheden had veroorzaakt Op bepaalde plaatsen was het echter zo glad, dat de jongens en meisjes ïelfs op het trottoir schaatsten. De radioberichten van een uur 's mid dags deelden, evenwel mede, dat een depressie en een sterke temperatuur stijging in aantocht waren. Later op da middag vielen de eerste regendroppel* en begon het te ijzelen. De auto's reden voorzichtig en zigzagden soms op gevaar lijke wijze over het gladde wegdek. Ge lukkig was bet ijs spoedig van de straten verdwenen. Zo bleek eens te meer, dat er niets wisselvalliger is dan ons klimaat FAMILIEBEZOEK Op de tweede kerstdag waa het evenmin druk op de straten. Van schaatsvreugde kwam niets meer wegens de ingevallen dooi en de neerstromende regen. De sport liefhebbers kwamen ook niet aan hun trek, want zelfs het Betaalde Voetbal werd af gelast Velen gingen op familiebezoek ot gingen eten in de stad. De restaurants (vooral die Chinees of Indisch eten ver kochten) hadden over belangstelling niet te klagen. Op bepaalde tijden stond mea daar in de rij om eten te halen en ook de bezorgdienst had handen vol werk. Zo Ji het dan ten slotte voor Schiedam een rustige Kerst geworden, die op huiselijke wijze is gevierd. Geboren: Suzan d.v. F Heukers en M Schmeil. Ynze A z,v. A van der Laan en M Jongste. Willem z.v. 3 Wittebol en L de Penning. Peter z-v. J VelHnga en 3 Winterswijk. Robertas 3 zx- M J Br&nsz en R van de Pavoordt Marcel F z.v. J W Müller en M A van der Burg. Petrus H z.v. P H Bockkom en M P van den Bosch. Robert z.v. H de Groot en A J van Bochove. Hendrikus z.vH Plugge en E van Gogh- Robertas z.v. H M G Steens en J M Simons. Hendrik z.v. M H de Wolf en J W den Hartog. Antoinette L M d.v. L J M Holierhoek en ALM Sonnemans Overleden: C Ruijgrok 84 jaar. B- Kel der 80 jaar. J. B Wasman 73 jaar. In verband met het tweede televisienet, dat weldra in de lucht zal komen, deelt de Gemeentelijke Woningdienst mede, dat particulieren in gemeentewoningen goed doen vooralsnog geen kosten te maken voor de aanpassing van antennes en toe stel. Van gemeentewege worden namelijk plannen uitgewerkt om de ontvangst van het tweede televisie-programma mogelijk te maken. De gemeente-woningen kunnen in twee groepen worden verdeeld, name lijk: 1. Woningen met een centraal antenne systeem; 2, Woningen zonder een centraal anten ne-systeem. De antenne-systemen van de eerste groep zullen worden aangepast aan de, gewijzig de omstandigheden, zodat 2ij ook het twee de net :n de huiskamer kunnen brengen. Het toestel moet hiervoor ecljter geschikt zijn, d.w.z. het moet voorzién zijn van een kanaïenkiezer. Heeft men een televi sietoestel met een kanaïenkiezer, dan. is het dus niet nodig, voorzieningen te tref fen. Is deze kiezer niet aanwezig dan is •al naar gelang de ouderdom van het De 10-jarige B. J. H, M, uit de Westfran- kelandsestraat is met een hersenschudding in het gem. ziekenhuis opgenomen nadat hij van de bumper van een rijdende auto op het wegdek was gevallen. Toen de auto van slager M. 3n de West- frankelandsestraat niet wilde starten, riep M. de hulp in van een melksïijter die met zijn. bestelauto de wagen aan de gang zou maken. Om het hoogteverschil van de bum pers van beide auto's te overbruggen, ging de 10-jarige zoon van de slager op de achterbumper van de personenauto zitten met de voeten tegen de voorzijde van de duwende bestelwagen. Toen de auto van de slager plotseling startte en wegreed, viel de knaap op het wegdek en kon nog net door de bestelauto worden ontweken. De zaterdagclub van de vierae klasse KNVB, PPSC nam Tweede Kerstdag deel aan een in Maasland gehouden zaal-voet baltoernooi, gespeeld in de grote veilinghal en georganiseerd door de vereniging Excel sior, Maassluis. Als finalist van poule A klopte PPSC in de eindstrijd nummer één van poule B Maasland met 43 en werd hierdoor toer- nooiwinnaar. In de openingswedstrijd werd PPSC met 5—4 door Excelsior geklopt. Met 4—0 ver- sïbegen de blauwhemden vervolgens Be Fais om later met Zwervers de punten le delen (2—2). De laatste wedstrijd tegen het Vlaardingse Zwaluwen leverde een kleine zege van l0 op, zodat PPSC met 5 punten eindigde. Ook Excelsior-Maas- sluis behaalde vijf punten, zodat 't nemen ven strafschoppen nodig werd. De Schie dammers benutten er drie, tegen Excelsior twee, hetgeen PPSC in de finale bracht De beslissende eindstrijd kreeg een spannend verloop- Belde ploegen wisten drie treffers toestel een meer of minder belangrijke verandering van het toestel noodzakelijk. De woningen van de tweede groep zul len ook van centrale antenne-systemen worden voorzien. Men spaart dus de kos ten uit van wijziging van de antenne en van het treffen van voorzieningen aan het televisietoestel, indien men tenminste een toestel met kanaïenkiezer heeft. Zonder een centraal antenne-systeem zullen namelijk ook als men een televisie toestel met kanaïenkiezer heeft, voorzie ningen aan dit toestel moeten, worden ge troffen. Als deze centrale voorziening is aangebracht zullen alle thans aanwezige eigen antennes moeten worden verwijderd. Het centrale antenne-systeem dat straks ter beschikking zal staan, brengt niet al leen de twee televisie-netten binnen bereik, maar zal tevens ingericht zijn voor radio ontvangst (A.M. en F.M.). De te maken kosten zullen tz.t in de huren worden doorberekend. Deze regeling zal zo gun stig mogelijk worden. Traditiegetrouw organiseerde maandag de sportschool Henneveld te Maassluis een judo-jeugdtoemooi voor jongens en meisjes van 6 t.m. 16 jaar. Overweldi gend was de belangstelling zowel van be zoekers als deelnemers. Waren er vorig jaar 115 deelnemers, nu 178. Een fraaie beker was beschikbaar gesteld door een. der belangstellenden, xvelke werd gewon nen door Nico de Hoogh, die het meest stijlvol werkte. Bij de meisjes van 9 lm. 10 jaar werd eerste Joke van Toor, die op beslissing van de scheidsrechter de finale won van Baakje v. d. Ende. Van 30 t.m. 12 jaar Coby Visser eerste en Tweede Marie van Duiken. Ook hier op beslissing van de scheidsrechter, Jongens: eerste Leo Ham, die toet eett houdgreep won vnn D. v. DrieL Achtjari gen: eerste R. Nyk, die op beslissing van de scheidsrechter won van A. Boer. Van 9 tm. 10 jaar (49 deelnemers) eerste Wim Booister, die met een. schouderworp won van David Dijkman. Van 11 t.m. 12 jaar; eerste Leo Meer man, die met een houdgreep won van Hugo Booister. Van 13 tm. 14 jaar; eer ste H. Suiker uit Hoek van Holland, die in de finale H. Koudijzer versloeg. Dit was de enige eerste prijswinnaar woonachtig te Maassluis. Het vorige jaar waren de Hock van Hollanders sterker. Van 15 tm, 16 jaar werd eerste Tito van Gastel, die in de finale Bert van der Meer versloeg met een 10e heupworp. Enige judoka's van de sportschool Ho»' neveld namen deel aan een toernooi te Rot" terflam met 200 inschrijvingen. De Maas- sluizers behaalden successen, Jo Rietdijk bruine band werd eerste, in de groep brui ne en zwarte banden middengewicht. In de finale versloeg hij, met een 3e heupwarpj K. v. Schippers uit Dordrecht, P. Viret bracht het tot een tweede plaats, to groep zwaargewichten. In de finale werd te plaatsen en eerst in de verlenging be- hij op beslissing van de scheidsrechter ver haalde PPSC de titel binnen. I slagen door J. Steker uit Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2