BOÏÏERDAMSCH NIEUWSBLAD T Bureau voor gezinsvoorliciiting eindelijk op gang gekomen De Dam palen raakt z'n trottoir eindelijk kwijt SLAGERS!! FLINKE W1NKELCHEFS is 'ruum Acht nieuwe scholen en vier gymlokalen goedgekeurd Vlaardingen MONOPOLE MY ÖN-Programma voor april en mei AT <n AAR ANNEË& Chr. Sport Fed. tverht mee aan SSS-actie Bad Groenoord open op Hemelvaartsdag Het CAB-programma voor 1964 Burgerlijke stand GROENOORD: GTB wilde eens wat anders Kinderlijkje uit Nieuwe Maas gehaald Verkeersongevallen Belevenissen in de vrije natuur GERRITSEH's SLAGERIJEN KMilttinlMbip «fditttel SCHIEDAM, SROER5VH5T- TELEFOON 68091 ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 8 APRIL 1964 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17,30—19.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. Sinds, november jl. is mej. G. M. de Haas nu in gebouw Sursum Corda bezig met haar moeilijke en omvangrijke taak: het organiseren van de cursussen en de lezingen van het Bureau voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting, eerst voor halve dagen (omdat ze de andere helft van de dag soortgelijk werk deed in Vlaardingen), thans voor hele dagen in dienst van da landelijke federatie voor Huish, en Gezinsvoorlichting in Den Haag. En daar zit ze dan in dat nog altijd wat lege kantoortje met daarachter het leslokaal met de naaimachines, de werktafel en hef zwarte schoolbord. „Ik ben eigenlijk diëtiste", zegt ze, „maar dit werk trekt me ontzaglijk aan. Het is nuttig sociaal werk. Het is noodzakelijk, dat hef gedaan wordt. Het eist de hele mens". Ze heeft aan Schiedam besjist niet het gemakkelijkste werkterrein getroffen. La- ter. we maar eerlijk zeggen: het is mis» schien een van de moeilijkste steden in ons lend voor wie voorlichting wil geven, want na haar arbeid is de Schiedamse huis- vrouw moeilijk in beweging te krijgen. Maar ze heeft de strijdlust van haar jon ge, jaren en de steun van een voorzitter, een secretaresse en een penningmeeste- resse. die de specifiek Schiedamse moei lijkheden uit eigen ervaring kennen er haar ontegenzeggelijk veel wijze adviezen zullen kunnen geven. Die adviezen zullen dan betrekking moeten hebben op ,.de aan pak", want aan de technische vaardighe den zal het bij mej. De Haas wel niet lig gen. Haar eerste successen heeft ze niet als diëtiste bij het leiden van kookcursussen, maar met de naaicursussen. Ja, die trek ken nogal. Daarvan draait op het ogen blik de zesde, ook nu weer met een groep van twaalf dames, jong en wat minder jong. 't Gaat daarbij vooral om hot zelf maken van kinderkleding. Die is duur en als men van een eenvoudig goedkoop lap je zelf iets maken kan, zet dat meteen zoden aan de dijk en om het geld hoeft men bij die nasicursussen niet weg te blij ven. want het kost per les maar een hal ve gulden. Hoe de dames ertoe komen' Meest dank zij wat men „mondreclame' pleegt te noemen: de warme aanbeveling van de dames, die de cursus reeds hebben gevolgd. Het bureau heeft voor die naai cursus twee ervaren leerkrachten beschik- bear. M.L4K DE KAMER GEZELLIG Gek, dat er voor minstens even interes sante cursussen, zoals die inzake woning inrichting, zó weinig aanmeldingen zijn binnengekomen, dat de cursus nog geen aanvang heeft kunnen nemen. Hoe zit dat. vraagt mej. De Haas zich af, hebben ge trouwde vrouwen het te druk om zich voor het aardig maken van haar woning vrij te maken? Nog vier, vijf dames en het kan beginnen: 't minimum is ril. 12 deelne mers. Als die er zijn geeft de gemeente 10 pet. subsidie. Do uitnodigingen zijn ge stencild rondgezonden aan georganiseerde en niet-georganiseerde huisvrouwen. Wat kan ik nog meer doen? vraagt juffrouw De Haas zich af. En inderdaad, dat is een probleem; zoals alles in het culturele vlak loopt ook dit werk moeizaam, wegens de structurele veranderingen in het huiselij ke leven, meer in het bijzonder de gemak kelijker geboden voorlichting via het TV- apparaat. Nee, hoezeer ook het kooklokaal nog ontbreekt het is toch niet dat tekort, het welk juffrouw De Haas bij hel organiseren van kookcursussen het meest belemmert: Kookcursussen kunnen worden gegeven In de Huishoudscholen. Ook hier is echter weer een gebrek aan belangstelling. Mis schien moot het worden gezocht in specia listische zin: b.v. de voeding voor a.S. moeders, de voeding voor kamerbewoners, de voeding voor kampeerders of sportlui of ouden van dagen. Dan wordt het voe ren van propaganda wat seberper gericht en wat vruchtbaarder cn als we het goed zien gaan de aspiraties van juffrouw De Haas in deze richting. GYMNASTIEK De huïsvrouwengymnastiek komt weldra ook aan de beurt en voor de handwerkles sen hebben zich reeds vijf dames gemeld. Dat is te weinig. Het is niet om er over naar huis te schrijven, maar het is al thans een begin. Wat het komende seizoen gaat brengen? Het bureau wil zo graag 's middags of *s avonds voorlichting ge ven over actuele onderwerpen, zoals prijs bewustheid, warenkennis, gebruiksvoor werpen, voedingsmiddelen c.d. En dat komt er dan ook wel. Slaat het aan - dat zal al spoedig moeten blijken dan worden deze voorlichtingslezingen voort- WOENSDAG 8 APRIL Arcade, 8 uur: Aquarium- en Terr, vereniging „Natuurgenot in Huls", by" een komst. Oir. Soc. Belangen, 8 uur: Alg, Fotokring Srhledain, clubavond. CJir. Soc. Belangen, 8 uur: Ned. Chr. Beamb- tenbond, jearvergadenng. Amstelbron, 8 uur: VVD-afd. Schiedam, ïe- denvergadering. uene, 8 uur: CHU, jaarvergadering. DONDERDAG 9 APRIL Musis sacrum 10.30 uur Ned. Ver. van Huls trouwen: Koffie-trar. Irene 8 uur: Soc. St. Jan: Toneelavond F1L1U5 Passage Theater: De lefschopper. 2-7-9.13 tl. Monopolc: maandag, dinsdag 2~-a uur; woeos- 8 uur: Kerim de zwarte sheik. EXPOSITIES Stedelijk Museum, dag. 10.00—17 00, zond 12.30 —17.00 uur: Hst werk van vijf moderne En- fretse architecten. Wandkleden, \V. Fruyuer. Schilderijen, Bart v. d. Schelling. Galerie C.C.C.: Werken van Kees Jansen. APOTHEEK Evers, Lange Haven 81, tel. 68242, aPri] Afnemen de maan Zon op 5 37 uur, onder 19.27 uur Alaan op 3.19 uur, onder 13 24 uur gezet in september. Dat wordt dan een ge noeglijke les met een kopje thee en een koekje en een bloemetje, geschikt door da mes van een bloemsi er cursus. Bloemen» schikken en bloemen verzorgen, ze horen er- ook bij, maar op dit vlak is er dan ste vige concurrentie van een daarop gespe cialiseerde vereniging. Maar ..Gast en gastvrouw zijn" is nog iets nieuws en die cursus gaat in september beginnen. Wo ningtextiel en de cursus „Van top tot. teen" zijn twee andere onderwerpen die het bureau ter hand wil nemen. Aan dat laatste onderwerp is in samenwerking met een plaatselijk bedrijf reeds een avondje gewijd, waarvan 75 dames hebben gepro fiteerd. Een cursus over dit onderwerp (pedicure, manicure, make-up en haar- verzorgittg) staat op het programma. Reeds heeft zich een aantal dames opge geven, zij het nog niet voldoende. Dames van alle leeftijden kunnen zich melden... Veiligheid in huls. eenvoudige ziekenver zorging en kinderverzorging krijgen stellig een beurt. En dat benedenzaaltjs van Sur sum Corda zal vast nog eens vollopen met dames, die komen luisteren naar speciale onderwerpen: dia-avonden van het zuivel- burcau, van de tuinbouwveilingen, van de fruitkwekers, van het pculvruchtenbureau en van de theehandel. Enkele van deze onderwerpen zijn al aan bod geweest in samenwerking met bestaande vrouwenorganisaties; er zijn aardige films vertoond. Het terrein is on eindig groot; de arbeid onmogelijk zwaar. Maar de jonge kracht van juffrouw G, 31. de Haas staat er borg voor, dat uit het bureau voor huishoudelijke en gezinsvoor lichting jeta zal groeien, dat niet meer uit het Schiedamse leven weg te denken is. Op donderdag 16 april houdt het NFVON een voordrachtavond met kleurendia's cn een film in het Volksgebouw. Simon de Waard zal een causerie houden over „Fin land, het land der duizend meren". Het NIVON organiseert voor 9 en 10 mei een tweedaagse bustocht met overnachting op het ABK-huis tc Eerbeek op de Veluwe. Bij het niet zeer hooggestekie inschrijfgeld zijn inbegrepen een eenvoudige warme maaltijd op zaterdagavond, logies in het natuurvriendenhuis en ontbijt en luch, plus de nodige consumpties onderweg. Op donderdag 23 april houdt de vereni ging haar jaarvergadering. B s 49 6 De tnnnel In Rijksweg 20, die de Park weg rechtstreeks met hei Beatrixpark en de sportvelden onder That-led e zal ver- binden, begint al wat vorm te krijgen. Aan de Schiedamse kant is al duidelyk tc xie» hoe üe entree gaat worde». Aan de andere zijde staat de constructie nog geheel in de bekisting. In de week van 13 t.m. 38 april a.s. zullen de Frot. Christ, sportverenigingen in Schiedam hun. medewerking verlenen aan de landelijke financiële actte SSS (Steunt Samen Sport), die uitgaat van het Christ. Nat. Sportfonds in samenwerking met de N.C.S.U. (Ned. Chr. Sport-Unie) Op de Alg. Ledenvergadering van de Christ. Sportfederatie te Schiedam hebben de verenigingen Animo, De Baanbrekers, DOK, HBSS, Juliana, ODI, ODO, Oranje Garde en De Golfbrekers besloten om niet deel te nemen aan de artikelen-ver koop, maar wel aan de lijstcollecte. Het bestuur van de CSFS kreeg van het gemeente-bestuur geen toestemming voor een speldjesdag op 11 of 18 april, verder werd door de plaatselijke kerkeradeti van de diverse kerkgroeperingen afwijzend ge antwoord op de eveneens In deze actie te houden kerkcolleeie, zodat voor Schiedam overblijft de lijstcollecte, waarvoor de le den van de plaatselijke Prot Christ sportverenigingen bij de Prot. Christ, adressen in Schiedam zullen collecteren. In totaal zullen 2700 adressen in Schie dam worden bezocht en bovendien onge veer 2009 in Schiedam-Kethel, waar een buis-aan-huls-collecte wordt gehouden. De verenigingen Animo, De Baanbrekers en De Golfbrekers nemen Kethel voor hun rekening, terwijl DOK, ODI, ODO en Ju liana de adressen in Schiedam afgaan. Alle adressen ontvangen deze week de speciaal voor deze actie gemaakte Sport krant 3984. Wie de actie wil steunen kan ook giften overmaken, op gironummer 424225, t.n.v. de heer A. Winter, penning meester van de CSFS te Schiedam, Op donderdag 7 mei a.s. (Hemelvaart dag), *s morgens half seven, zullen de toegangshekken van „Bad Groenoord" om het zwemlustige publiek toe te laten v/orden ontsloten. Reeds is het personeel van Gemeentewerken, w.o. dat van de afd. Plantsoenen, met de gebruikelijke voorbe reidende werkzaamheden begonnen. Het CAB-programma voor het jaar 1964 vermeldt een bloembollentocht op 22 mei naar „Seinpost" in Noordwijk, een bezoek aan ,,'t Golfïe" in Rockanje op 11 juni. Avifauna" in Alphen a,d. Rijn Op 2 juli en aan „Groene ndaal" in Heemstede op 3 september. Verder een kerstmiddag op 19 december. Geboren: Dlonne dvJW Carre en N L Bel; Catharina M G d v J W de Vette en P MLansbergen; Helena A M d v J W de Vette en C P M Lansbergen; Richard, V N W C van Rijswijk en A J van der Korft; Paul J z v J Vf Ranft en J Vink; Wilhelmina dvE Roza en C M Moerman; Anita MLdvA Vrijdag en A van Bedaf. Overleden: A Schilperoort, 77 jr. TROTTOIRS MET HARDSTENEN PAAL TJES behoorden eens tot het stadsbeeld van Schiedam, een oud en vertrouwd stads beeld, getuigend van rust en de burgerzin van een voorgeslacht, dat minder last had van snelverkeer dan wij. Geleidelijk heb ben de meeste hardstenen paaltjes het veld moeten ruimen. Sommige zijn gesneuveld doordat er een vrachtauto tegen aan reed. andere hebben moeten wijken bij do bouw van een nieuwe winkelpui of door trekken van het trottoir. Het aantal blauw stenen trottoirpaaltjes in onze stad is schaars geworden. Maar hier en daar staan er een paar hardnekkig de eeuwen te trot seren. Meestal .zijn die laatste herinne ringen aan voorbije tijd het particulier eigendom van de bewoner van de pandjes erachter. Tussen de paaltjes zjjn kettingen gespannen, en zij hebben cachet. Men zou zich b.v. het Huis met het Bordes, waar thans het kantongerecht zitting heeft, maar waar eertijds een burgemeester heef! ge woond, niet zonder voorname hardsteneu paaltjes kunnen denken. Het gebouw zou althans heel wat van zijn waardig aanzien verliezen, indien de ketting tussen de ste nen kolommen verbroken was en niet lan ger het symbolisch isolement van wat daar achter ligt, zou beschermen. Het is niet zo verwonderlijk, dat de eigenaren van de panden, die nog steeds in. het bezit waren van stenen kolommen ter afscherming van het eigen stukje trottoir, graag die voorname allure willen hand haven, Het kost 5n een dergelijk geval de gemeente veel moeite om tot modernisering te geraken. Het verkeer stelt zün eisen, De voetganger is niet langer veilig, als hij telkens het particulier eigendomsrecht symbolisch moet erkennen door een paar passen op zij te doen. Hij begeeft zich dan op de rijbaan cn loopt gevaar zijn respect al is het dan ook slechts symbolisch met zijn leven te bekopen Meestal oefent de gemeente enige morele druk op de eigenaren; in de meeste gevallen, gaan die: er toe over hun rechten op het trottoir te gen wederom een symbolische prijs aan de gemeente af te staan. Enkele guldens kost het de burgerij en dan is dc weg gelijk ge trokken; het verkeer kan rustig zijn ganj gaan; de voetganger is veilig op hei trottoir eu dc straat als geheel heeft een voornamer aanzien gekregen. Onteigeningswet Maar in sommige gevallen willen de eigenaren dit van gemeenschapsgevoel ge tuigende gebaar niet maken en dan ligt de straat er jarenlang bij, haast onbegaanbaar voor de voetgangers, levensgevaarlijk, om het zo te zeggen, en ook slordig, omdat zo'n verbrokkeld trottoir met uitwijkplieht en stenen kolommen met ijzeren kettingen als hooghartig obstakel, het geheel een onrustig aanzien geelt.. Dit nu is lange tijd het geval geweest met de Dam waar on danks alle aandrang met dc eigenaren geen overeenstemming te bereiken was. Ten slotte heeft, zoals men zich zal herinneren, de gemeente een beroep gedaan op de Kroon en bij Koninklijk Besluit van 6 maart 1963 is bcpnaLd, dat ten algemenen nutte in hel publieke belang en ten name van de gemeente Schiedam voor de aanleg en de verbreding van trottoirs op de Dam en de Korte Dam, perceeltjes grond ont eigend konden worden op grond van art 72a en art. 12 en 64 van de Onteigeningswet. Op 22 maart 1903 heeft het Koninklijke Be sluit in de staatscourant gestaan en thans, ongeveer een jaar later, is een wagen van gemeentewerken verschenen en worden met behulp van een takel de hardstenen palen uit de grond getrokken. En wegge voerd naar een ons onbekende bestemming. Nu nog maar enkele dagen en ook dit stuk je trottoir in een van onze drukste straten is gemoderniseerd en voor het voetgangers verkeer aanmerkelijk veiliger geworden. Heeft misschien het Stedelijk Museum be langstelling voor de stenen kolommen en hekwerk? Daar zouden zij in ieder geval een passender plaats kunnen krijgen dan aan de Dam. Het gemeentebestuur heeft bericht ont vangen van de Staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat hij zich kan verenigingen met de totstand koming van de hiernavolgende in serie systeembouw te realiseren scholen: 1. een zevenlokalige openbare school voor gewoon lager tnderwijs in Groenoord; 2. een zevenlokalige prot chr. school voor gewoon lager onderwijs in Groenoord; 3, een zevenlokalïge r.k. school voor gewoon lager onderwijs in Groenoord; 4, een gym nastieklokaal in Groenoord; 5. een drielo- kalige openbare kleuterschool in Groen oord; 6. een drieJokalige prot chr. school in Groenoord; 7, een drielokalige r.k. kleu terschool in Groenoord; 8. een prot chr. school voor uitgebreid lager onderwijs Nieuw land, ,om vattende tien lokalen een gymnastieklokaal: 9. een school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijk heden ra Kethel, omvattende tien lokalen en een gymnastieklokaal; 10. een uitbrei- In zijn openingswoord op de jaarlijkse cortaclavond van de personeelsvereniging van de gemeentelijke technische bedrijven vrijdagavond in Musis Sacrum deelde de voorzitter. de heer A. Kooyman mede, dat de GTB op 7 mei a s. in Leeuwarden deelneemt aan het jaarlijkse toernooi om de zilveren grashouder; vier jaar geleden won de Schiedamse GTB op Harga deze zilveren gashouder als wissel prijs. Door gebrek aan spelers en ter afwisseling van de gebruikelijke toneelavond hield men ditmaal een cabaret- en variété-avond. Het ca bar et-variété „Florida" o.l.v. Kees Nouens presenteerde op deze avond een fonkelende revue onder de naam van „Sterrenparade van 1964", met muzikale begeleiding van Herman Teunissen. Een keur van artiesten gaf hun me dewerking aan deze revue, zoals The Me lody Makers, het bekende radio-accordeon duo, De Winnies, de ttvee zingende zusjes, do twee Tedsons met adembenemende dia bolo-show pn Geraldini met zijn giöle mu zikale keuken. Na afloop was er een gezapig familiebal m.m.v. de Wilton-Fijenoord Band. SCHIEDAMSE NOTITIES Schaakkampioenschap De strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap voor Schiedam begint maandag 13 april des avonds om half acht in de kantine bij dc hoofdingang van de Werf Wilton Fyenoord. Quo Vadis. Aquarlaan? Hedenavond houdt de heer \V. A. Tomcy voor de Schie- damse Aquarium Vereniging Natuurgenot in Huis in gebouw Arcade een lezing met dia's onder de til el „Quo vadis, Aqua- riaan?" De dia's geven vissen weer uü. Zmd-Amerika en Afrika. Ook de tropische waterplanten (Crypto's, Rottclla en Amma- ninl worden beschreven. Aanvang 8 uur. Cefa mei, zij» grote concert. De Stichting Christelijke Film AktJe Schie dam vertoont op zaterdag 11 april m de Goede haven een muziekfilm getiteld „Zijn grote concert"; er treden o.a. in op Die Wiener Sangerknaben. Helmut Zaeherias cn Rudolf Sehoek. Sakor-coliecte eind april De vereni gingen en instellingen, behorend tot de Nationale Federatie voor Kinderbescher ming. verenigd in de Stichting „SAKOR" (Samenwerkende Kinderbescherming Or ganisaties) stellen zich zoals bekend tot doel een fonds te vormen ten behoeve van de verdere ontplooiing van de kinderbe scherming. Om aan het benodigde geld te komen, zal in de week van 27 april t'm 2 mei een collecte worden gehouden. Col lectanten kunnen zich aanmelden bij mevr. M. Ch. Schroot-Droogh'ever, Rotterdamse dijk 211, tel. 69577 en mevr. J. C. van Woer- kom-Witte, Graaf Florisstraat 79, tel. 65801. ding met één speelwerk lokaal van de sys- tecmkleutcr school aan de Mgr. Noten slaan en 11. een gymnastieklokaal bij de Alber- tus Magnussehooï. VLAARDINGEN, 8 april. Ter hoogte van de Vulcaanhaven heeft de Rijkspolitie te water le Vlaardingen gistermiddag in de Nieuwe Maas een geheel naakt, ge havend kinderlijkje van hel vrouwelijk geslacht drijvend aangetroffen. Het was een pasgeboren baby, die enkele weken in het water moet hebben gelegen. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje op de Algemene Begraafplaats vervoerd. Op het kruispunt van de 3e Industrie- straat en de Mercuriusstraat verleende dinsdagmiddag de 34-jarige directeur G. T. met zijn auto geen voorrang aan een van rechts komende auto, bestuurd door de 24-jarige monteur D, J. v. R. uit Schie dam. Er volgde een aanrijding, waarbij beide auto's ernstige schade opliepen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Vanavond spreekt voor „Ons Natuurge not' in het lokaal van de Chr. Besturen bond aan de PKD-slraat de heer A. de Haan uit Amsterdam over; Belevenissen in de vrije natuur. Toegelicht met de pro tectie van ca. 200 kleurendia's. PJ'. KEER WEER Met 207 duiven in concours hield de Post- duivenhoudcrsveremging „Keer Weer" haar eerste trainingsvlucht van dit seizoen vanuit Breda, afstand 44 km, Dc vogels werden om 12 uur m vrijheid gesteld met een harde N.O.-wind, waardoor de duiven traag afkwamen. De eerste arriveerde om 12.55.45 uur op het hok; de Siste of laatste prijsduif om 14.02.40 uur. Uitslag eerste 25; A. Wijnhorst 3. 8. M. v. d. Velden 2, 14. Andre Poot 3, Haaster—Lobbe 4. P. van Vliet 5, 37. F. Noordhoek 6, 25. B. Boven berg 7, 20. W. Steenbergen 9. A. Schuur- bier 10. Adr. Engelaan 11, 12. M. de Roede 13, 21. A. "Waardenburg 15, 16, 19. H. Snoek 38. J. Heinsius 22. J. Blom 23. J. Snoeij 24. Zaterdag van 4 tot 6 uur inmanden voor een wedvlucht van uit Tilburg, afstand 57 km. Vrijdagavond half acht klokken aan slaan. In een loods op het terrein van de Del- la Chemie alh. is gevonden een zak waar in zich kinder- en vrouwenkleding bevond. De herkomst is niet bekend. Zij die in lichtingen hierover kunnen verstrekken wordt verzocht zich te wenden tot de afd. Recherche aan het hoofdbureau al hier. De vereniging voor het beheer van ei gendommen van wljkgemeente II der Her vormde Gemeente houdt op dinsdag; 14 april, haar 40e jaarvergadering, in ge bouw Irene. Mevr. Petra v.d. Velden, so praan, zingt daarbij negro-splrituals, die zijzelf zal toelichten. De heer Van Rhijn zal haar met orgelspel begeleiden. Daar na spreekt de voorzitter, de heer J. Sonne- veld over „Verleden» heden en toekomst". Tussen de bedrijven door worden de jaar stukken afgedaan en heeft een bestuurs verkiezing plaats. a rtifo rt meubelen- WONINGINRICHTING BROERSVEST 64-66 !cns uitbreiding hebben wij plaats voor Wie het NIEUWSBLAD leest weet van alles het meest KAPSALON HELENE de salon voor <te betere per manent Stroomloos v.»oi ieder daar geschikt UU Helcne tièdc permanent. meest Ideale natuurlijke permanent t u>.«— f 1.reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto vaat perma nent. KAPSALON HELENE Rembranrfllaan 23, Schiedam - Telefoon fit!ji ff iliaalhoudcrs) diploma's. in het bezit van de vereiste Tevens is or plaats voor (ter opleiding tot filiaalhouder). Voor hen, die over voldoende werklust beschikker en. een prettige, zelfstandige werkkring wensen, i? er een prima salaris en uitstekende vooruitzichten 1 Aanmelden donderdagavond van 7.30 tot 9 uur In Café- Restaurant „De Amstelbron", Broersvest 13. Tel, 69787 te Schiedam (vragen naar de heer Booster) of kantoor Boezemstraat 31, Telefoon 1302 30, Rotterdam. Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 6 88 08 Donderdag 2-8. Een pakkend drama v. d. ontspoorde ieugd IN DE SLOPPEN VAN EEN WERELDSTAD 18 Jaar, Vrij li., zat. 2 - 1 9.15. Zond, 7 - 9,I3, Ma. dl. 2-8. IVo. C uur BRETT HTLSLEY een avontuurlijk «n vurig minnaar m DE ONWEERSTAANBARE AVONTURIER Technicolor. u Jaar, Zoncmg mat. 2 - 4.15. Roofridders en mooie vrouwen in de avontuurlijke öltn DE VRIJBUITER Eajtniar.color, Zatrrözignacht 84 U. Een openhartige film over ZWEEDSE MEISJES IN PARUS 18 Jaar. Woensd. Jeugdmat. 2 u. Bezorg uw kinderen een onvergetelijke middag met SPAN KV EN ZIJN VRIENDJES

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1