HmBUBIKBUD huishoudkundige werkster UW OGEN VERTELLEN HET U WEL ARGUS Een afwisselend program voor het komende Koninginnefeest Beweeglijke taptoe en vuurwerk na VLAARDINGEN Orpheus concerteerde voor restauratie Grote Kerk Plannen voor de Sporthal eindelijk rond Uw Uw Uw Uw verschijning karakter huidkleur ogen OPSLUITING KETHEL LEIDT WEER TOT CONFLICT Schuttersfestijn Wielerronde Nog een huis in Brouwerstraat verdwijnt Wederom stille stoet naar monument at <rp AAR. ".EER Kredieten nodig tot 927.500 „KINDERTEHUIS St. JOSEPH" - SCHIEDAM DAGBLAD jREKLAME Café Centrum West Predikbeurten 40 bloemenliefhebbers in ivedstrijd bloem schikken Wat voor Service op 'l programma staat Niets gaat boven een „ARGUS bril Persoonlijke charme door de mooiste kleuren „ARGUS" ARGUS" Uw briüenzacsk is ARGUS Oranjestraat 9 limn Telefoon 66431 -aiAu. IjPS' IIMQ m IMraflu KHieDAM, «ROïRSVKT a - TELEfOON 6S091 ROTTBRDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG IS APRIL 1564 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van I7.30~IS.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethei: Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. Verschenen is het programmaboekje ^an de Verenijfinjj Nationale Feest- en Gedenk dagen, waaraan het rrijrnde valt te ont lenen, Om half zotki, riWns liet program ma, graan op de v«r£Isrd*« ran II. M. de Koningin, de 30e aprti, de vlaggen \iit. Een half uur later tuïèen de klokken en begint het Reveille; dan vertrekt nl Schiedams Polille Muziekgezelschap van het Hoofdbureau van politie. Een uurtje later is er op de Grote Markt bij het Stad huis een aubade met medewerking van de Arb. Muziekvereniging Crescendo en hei Muziekkorps van het Leger des Heils. Acht valksliederen zijn uitgekozen door de heer Jongman van de afd. Muziek, van de Si* en de omstanders krijgen gelegenheid uit volle horst mee te sin gen. Ondertussen begint op de terreinen van het Sportpark Harga het grote schoolsport- feest. waarover wij jeeds eerder hebben bericht en ook nog zullen berichten, eindi gend met een prijsuitreiking door burge meester Peek des middags om een uur. Tenslotte speelt een voetbal-elftal, samen gesteld uit Ulo-leerlingen, tegen een soort gelijke groep uit Delft. Buurtfeesten wor den gehouden in de Westfrankelanose- straat van 9 tot half een, Op de speel plaats aan de Hogenbanweg bij de Rotter- damsedijk (georganiseerd door het Singel- kwartier) en op de Maasboulevard, waar bij de organisatie in handen is van de Middenstandsbedrijven Schiedam-Zuid. Hier is een bustocht voor 39 kinderen als prijs in de Pinkstervakantie in bet voor uitzicht gesteld. Het Smgelkwariier biedt de kinderen een gezellige filmmiddag voor alle prijswinnaars. Wat de Jeugdhaven doet, die de wedstrijden organiseert in de Westfrankelandsestraat, is op dit moment nog onbekend. Van half tien tot 32 uur en van 2 tot 6 uur is er in de Koopmansbeurs w^t men noemt „een Schuttersfestijn" voor dames en hferen vanaf 14 jaar. Er staat een prijs te winnen, nl. een wissolbeker, beschik baar gesteld door de Stoom wasserij Noord- hoek; ook zijn er vele andere prijzen. Op gemerkt wordt, dal de veiligheid dit Jaar op andere wijze wordt verzorgd dan vorige jaren, nl met een systeem van lichtsigna len. Gewerkt wordt met luchtbuksen; be halve het kampioenschap en de vrije baan. Js er thans een zg. „geluksbaan", waar bij het toeval bepaalt hoeveel punten een schot oplevert. De technische leiding is bij een en ander in handen van rte Schiet vereniging Schiedam met als voorzitter de heer Drenth. Om tien uur beginnen «an de Lange Nieuwstraat de rolschaatswed- strijden en er komt ook oen vijfkamp voor jongens en meisjes op het dr. WibautpJein, alsmede tonnetje rollen, blokjesrapen, drie wielers en autopeds op de speelplaats en de grasvelden van de prof, dr. J. II. Gun- ningschool en In de Minister Donkersbaat Biaande aandacht verdient ook le teken wedstrijd m de Mgr. Nolenslaan (LO, ULO Techn Sch. en middelb. scb), dit maal te houden onder de luifels met het oog op eventuele regen. Spannende kindervoorstellingen worden gehouden in Irene, aanvang half elf van «te films Het grote Avontuur, de zilveren Racefiets en Charlie als Filmartiest. Cor Don geeft van de hoge trans een. carillon- concert ten beste tussen 10 en 11 uur. T.21 zullen wij het programma nog op geven. Ook op de bevrijdingsdag 5 mei Iaat hij zich horen, dan met „Bevrijdings klanken" tussen. 10 en elf. Versnaperingen zuilen worden aangeboden aan de patiën ten van de ziekenhuizen, de bewoners der tehuizen voor ouden van dagen ed. Het Mandolinegezelschap ÖNI o.l v. de heer Staatsman speelt weer in de zieken- en bejaardenhuizen. De Sch. Luchtvaartschooi Icarus geeft vliegdemonstraties op het ter rein Marconistraat met exclusieve model len in allerlei variaties, aanvang 12 uur. Wilton Fijenoord en Quintus geven een uu later op het Edisonpleïn een demonstratie Pleinhandbal en om 2 uur volgt op de speelweide Nieuwland een volleybaldemon stratie, georganiseerd door SVC, toege licht door middel van een geluidsinstella- tie. Om twee uur trekken muzikanten van St Ambrosius, om 3 uur die van het Tam boer en Pijperkorps Harmonie en om 4 uur die van Harpe Davids door het cen trum van de stad uitgaande van de Broers vest Om 2t is er een wielerwed strijd georganiseerd door de RC Schiedam op het parcours Vlaardingerdijk, Nieuwe Damlaan en Burg, Honnerlage Grete- Iaan. Adspsranten starten om 2 uur voor 25 km., amateurs en nieuwelingen om kwart voor 3 voor een parcours van 75 km. Dan maakt om half vijf de Chr. Gymn. Veren. DOK een mars door Schie dam met als uitgangspunt en finish de Tuinlaan; de drumband gaat vooraf. Zo mogelijk zetten we de route nog in do krant. De dag wordt besloten met een be weeglijke taptoe aan de Dr. Schaepman- singel, waaraan alle plaatselijke muziek verenigingen plus hun drumbands deel nemen, Tijdens het slotoptreden staan de gezamenlijke korpsen o.lv. de heer L. T. H. Jansen, dirigent van de Harmo nis van Wilton Fijenoord en de gezamen lijke drumbands olv. de heer B. dea Breeyen, tamboer-xnaitre van Harmonie Een groots vuurwerk ter vervanging van het vuurwerk aan het einde der va kantiefeesten zal 's avonds kwart voor negen worden worden ontstoken aan het einde van de Vlaardingerdijk en de Burg. van H*arenla»n. In Kethei omvat liet teestprogram t.gvv. de 30ste april een aubade op het Kerkplein van de Dorps kerk om half negen, autopedwedstrijden en touwtrekken, alsmede ringsteken per iiets ten oosten van de Meeuwensingel, aanvang 9 uur, schatgraven op het terrein Molen- aingel voor alle leeftijden tussen 11 en 12 uur en om 2 uur een mars van de Gym nastiekvereniging ANIMO. Tenslotte is er om half negen een lampionoptocht met muzikale medewerking van St. Radboud en B. en "W. stellen voor tot de aankoop van het pand Willem Brouwerstraat 5 over te gaan, in aansluiting op de in de Willem Brouwerstraat reeds gedane aankopen op met het oog op het scholencomplex, dat op het achterliggende terrein zal verrijzen. De verwerving van dit pand Is voor de gemeente waarschijnlijk mede van belang voor de toekomstige werken verband hou dende met de waterkering in de nabijheid van de Buitensluis tegen een prijs van 18.050. Voor onderhoudswerk aan dit pand, dat voorlopig gedeeltelijk verhuurd kan blijven is f400,- nodig. In het onteigeningsplan „Keupelstraat' kan het pand Lange Kerkstraat 18 voor 5500,- worden aangekocht Voor onder houdswerk aan dit pand dat na de over dracht voorlopig verhuurd kan blijven is 1.025 nodig. Verder is in het onteigeningsplan „Kreu- pelstraat", om. opgenomen het compebe pakhuizen, woningen en erf Kreupelstr 38, 40, 42, 44/6, 44/8 en 44'10, dat thans kan worden aangekocht voor f 100.000. Voor onderhoudswerk aan enkele pandjes, die na de overdracht voorlopig verhuurd kun nen blijven is f500,- nodig. Het betreft hier enkele panden van de N.V. Distilleerderij Wenneker Co, Schie 98-100 Na de eigendomsoverdracht kan de N.V. Distilleerderij Wenneker Co. het geckelte van haar vroegere eigendommen, dat zij thans in gebruik heeft, tot 1 okto ber 1965 gratis blijven gebruiken. Op 1 ok tober 1965 inoet alles geheel ontruimd zijn. DE WETHOUDERS KRIJGEN MEER JAARWEDDE Krachtens een mededeling i.z. de bezol- digmgscJjfers, welke door de Minister van Binnenlandse Zaken ten hoogste aanvaard baar word an geacht, tw. voor een gemeen te met een inwonertal van. 80.000 tot 100 000, f18571,- per 1 Januari 1963 en 120.730- per 1 januari 1964, stelt de burge meester thans aan de Raad voor de jaar wedden van de wethouders tot dit berir. Crescendo met mooie prijzen. Omtrent de [op le trekken, met terugwerkende kracht lïchtstoet op 2 mei en de feestelijkheden I tot genoemde data, d.w.z. tot f 18.571.-per op 5 mei berichten we nog, evenals overll januari 1963 en tot f20.730.- per 1 janu- de plechtigheden op 4 mei a.s. an 1964. In het kader van de restauratie van de Grote Kerk in Vlaardingen beeft het Viaar- dings Mannenkoor „Orpheus" gisteravond onder leiding van Jos Vranken jr. in het oude kerkgebouw een concert gegeven, Eveneens belangeloos werkte mee „het Jongenskoor" onder leiding van mevrouw K. VerhoeffTom. De heer R. Verhoeff, fluit en mevrouw K. Verhoeff-Tom, piano, verleenden solistische medewerking. Wat we op deze avond hebben gehoord is waard om lang te worden herinnerd als een fijn. Vlaardings concert. Want hoe wel het kerkgebouw aan de binnenkant misschien weinig inspirerend werkt de oude muren zijn nog altijd in staat om goede koorzang in alle pracht te weerkaat sen. Het mannenkoor .Orpheus" heeft een muzikale prestatie geleverd die er zijn mag. We denken hierbij o.a. aan. het be heerst uitgevoerde „Kyrië" van Da Pales- trina; de markante uitvoering van „Merck loch hoe sterk"' in een bewerking van Ba- dtngs. Prachtig van klankverhouding was ook „Villancico" van J. Vazquez. Overal iaat het koor horen dat het dis ciplinair goed getramd is. Iedere door de dirigent aangegeven voordrachtsnuance wordt stipt nagevolgd. De snel teruggeno men forti in „Wnoezjo Bozje" van Axchan- gelsky krijgen door die exacte manier van uitvoeren een maximum aan effect. Zowel in het „Credo" van Ph. Loots als in de „Ambrosianischer Lobegesang" van Geb- hart konden we Jos Vranken jr. bezig zien m een „dubbelfunctie". Tegelijk was hij dirigent en begeleidend organist Het „Jongenskoor" van mevrouw K.Ver- Op 4 mei: De dodenherdenking, op 4 mei, wordt dit jaar voor de J9e maal gehouden. De mars naar het monument in de Gerrit Verboon- straat zal om 19,20 uur beginnen* Vanaf het stadhuis vertrekt een stoet waarm B. en W. en de familieleden van de gevalle nen meelopen. Op do Broersvest voegen zich de schoolkinderen erbij, die zich op het parkeerterrein hebben opgesteld. Na de kranslegging en het In achtnemen van de twee minuten stilte volgt om 20.30 uur een herdenkingsbijeenkomst in de Grote Kerk. Zoals bekend a3jn andermaal moeilijk heden gerezen tav. de opspuiting van terreinen in Kethei uil te voeren door het Aannemingsbedrijf Oost er wijk N.V. en Boele en OosterwJjk N.V- le Rotterdam. Aanvankelijk lag in 1963 het zwaartepunt van het geschil in de financiële sector, doch de verhoudingen verscherpten zich toen de aannemers de naleving van d» overeenkomst mtstehb n. De voortgang van de woningbouw werd hierdoor ernstig bedreigd, hetgeen tot onaanvaardbare con sequenties zou leiden, Bij kort geding ts toen gedeeltelijk nakoming gevraagd in augustus 1963 verkregen, zodaf het bouwprogramma voor 1963 doorgang kon vinden. Voor 1964 en volgende jaren rijzen de' ZATERDAG 18 APRIL Malson Tlvoil, 8 uur: Soc Gujilaume. Dans avond, ons Gebouw, 8 uur. FJG Soos Marimba, Dans avond. Wijkcentrum, 8 uui: SVC: bes), ko rat akla vond. Irene: 8 uur: Starfighters, dansavond. ZONDAG 18 APRIL Marijke, 20 00 uur, Ver. „Het SmgeUcwartier", Dansavond. Wijkcentrum: 8 uur, UK. Instuif, dansavond. MAANDAG 20 APRIL. Irene, 2 uur: demonstratie voor Ned. Huia- vroi 'vn. FILMS Passage Theaier: Geheim agent OSS 1)7 en bet myetene van de verdwenen duiker; maandag t.e.m woensdag 2 en 8 )5 uur; zater dag cn zondag 2. 4.15, 7 en 9 J5 uur. Monopoie Theater: Casaer Bargia, de ijzeren hertog, vrjjd. zat. 2. 7 en 9.15 uur; zond. 7 en 9.15 uur; ma, di. 2 en 8 uur; Wtt 8 uur. Duikbootoperatie Zeehavik, zo mat. 2 en 4 15 uur. Blanke lachog uit Parijs, zaterd - nacht 12 uur. De vrolijke avonturen van Harry Langdon, woensd. mat. 2 uur. EXPOSITIES Stedelijk Museum, dag, 10.00—17.00, zond 12.30 —17.00 uur: Het werk van vijf moderne En gelse architecten. Wandkleden, W» Fruytier, Schilderijen. Bart v. d. Schelling. Galerie C.C.C.ï Werken van Kees Jansen. Galerie „Punt 4" (Buitenhavenweg 178); „Hei- fra", tekeningen, gouaches. MEDISCHE DIENST J. Mokkenstorm, Van Ruysdaeliaan 52 b, tel. 64093. W. a. de Bidder, Stadhouderslaan 46, tel. B7590. p van Santbrink. Van Heuven Goedhartatraat 97—111, tel. 62562. G in *t Veld, W. de Zwjgerlaan. 23. tel. 6859Ï. APOTHEEK Nieuw)and, Dr. Wlbautplfiln 17, tel. 87535. iclfde problemen- B. en W. achten het ge wenst, maatregelen te nemen om «lei de kans te lopen, dat in de eerstvolgende ja ren bouwplannen niet kunnen wonden uit gevoerd wegens gebrek aan bouwrijpe grond. Daar vrijwillige nakoming van het opspuitingscontract niet te verkrijgen 's. zal aan arbiters gevraagd moeten worden de aannemers te vei oordelen tol onmid dellijke hervatting van de spui!werkzaam heden en lot voortzetting daarvan, totdat aan de verplichtingen van net contract !J voldaan. B. en W. achten het niet uitgeslo ten, dat nog meerdere maien een beroep op de rechter of op arbiters zal moeten worden gedaan, voordat de onderhavige overeenkomst geheel is afgewikkeld. Ten einde niet keer op keer hiervoor een be sluit van de Raad te moeten vragen, ver dient het de voorkeur het college bij ivoor- hand te machtigen om in de toekomst die stappen te ondernemen, welke nodig zullen zijn om tot afwerking van het contract te kom en- Voorgesteld wordt de uitvoering van de overeenkomst thans aan arbiters voor te leggen en daarnevens het college te mach tigen eventuele nieuwe geschillen voo-r 'e leggen aan de rechter of aan arbiters, eisende en verwerende, zowel in eerste aanleg als in hoger beroep tui cassaltie. In een voorstel aan de Gemeenteraad in zake de Sporthal wordt thans duidelijk aangegeven dat deze zal worden gebouwd in de driehoek Rijksv/eg 20-Nieuwc Dam laan en Poldervaart. Het bestuur van de stichting Sporthal Schiedam activeert par ticuiieren en in het bijzonder de in de ge meente gevestigde bedrijven tot financiële f»n andere materiële hulp voor de bouw van deze Sporthal en van de gemeente wordt ook een bijdrage verwacht. B en W. stellen thans voor een geldlening tot een bedrag van f550.000,-. Naast het verstrek ken van de renteloze geldlening tb.v. algehele financiering, zal de gemeente »n de stichting de reeds in Gorinchem liggen de staalconstructie inbrengen- In verband mei de exploitatie zal het stichtingsbe stuur er het meest bij gebaat zijn, wan neer die inbreng geschiedt in de vorm van een in 't algemeen niet opzegbare rentelo ze geldlening, gelijk aan de aanschaffings waarde ad f97 500,- Verder zal de gemeen te ongeveer '3600 m2 grond beschikbaar stellen, B. en W. menen, dat deze het best in erfpacht kan wo.den uitgegeven tegen een gereduceerde canon, welke zij zouden willen vaststellen o-p f 1,- per m2 Voor het bouwrijpmaken vahn het terrein, daaron der begrepen de aanleg van straten, par- keer terrein en beplanting, zal, naar ra ming door de Dienst van Gemeentewer- werken, een bedrag van f289 000,- nodig zijn. Door alle geldleningen renteloos le ver strekken geeft de gemeente een indirect subsidie, groot f 39.407,- per jaar. Mochten onverhoopt de geldleningen in. 't geheel niet worden afgelost, dan zou, als de sport hal reeds na 50 jaar verouderd zou zijn, hef jaarlijkse indirecte subsidie door der ving van rente en aflossing ruim f3009,- meer bedragen- De Technische Bedrijven zullen de sporthal van gas, water en elek triciteit voorzien en daartoe kapitaalsuit gaven moeten doen. Het is mogelijk, dat de baten, die uit het verbruik in de sport hal voortvloeien onvoldoende zijn om d e lasten te compensern. Dit is thans nog niet vast te stellen. Mocht inderdaad door de Technische Bedrijven op de bovenver melde voorzieningen een belangrijk verlies worden geleden, dan zal dit als een indi rect subsidie moeten worden aangemerkt en ten laste van de algemene diuisl moe ten komen. Resumerende stelt het voorstel dat aan de Stichting Sporthal Schiedam een indirect subsidie zal worden verleend, aan vankelijk groot f39 407,- en afnemend, in- Lange Haven 107 vraagt: (Leeftijd 25 tot 40 jaar). die belast zal worden met de verzorging van de maaltijden en de leiding in de keuben (capaciteit de 40 personen). Werkuren nader overeen te komen. Brieven met opgaaf van opleiding en verlangd salaris etc. in te zenden aan de sekretaris van het tehuis p/a Louise de Coiignvstraat 29 te Schiedam. is met te vervangen KAPSALON HELENE de salon voor de betere per manent. Stroomloos v«»or leder haar geschikt Helena tiede permanent, de meest Ideale oatuuritlke permanent t 18.— f 1,— reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis ha Jen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Rem brand tl urn 22, Schiedam - Telefoon fl71Ja Gevraagd: voor de ochtenduren. Vlaardingerdijk, hoek Rembrandtlaan, Schiedam. dien op de hoofdsom der geldleningen wordt afgelost, B en W .stellen de Raad thans voor een krediet te verlenen groot f280 000,- voor liet bouwnjpmaken van het terrein gele gen tussen de Poldervaart, de Nieuwe Dam laan en de in aanleg zijnde rijksweg. Ver der wordt voorgesteld de „Stichting Sport hal Schiedam" tb.v. de bouw en de in richting van een sporthal een renteloze geldlening te verstrekken groot f550.000,- met een looptijd, afhankelijk van de ex ploitatieresultaten van de sporth-aL en van f 97.500 in de vorm van de ter beschikking te siellen staalconstructie. NIEUWE COMMISSIE l.Z. SCHOOLVERZUIM Op de voordracht voor benoeming tot onderwijzer aan. de Willem de Zwijger- school II voor u.l.o. staat de heer K. Bul tje, thans onderwijzer in tijdelijke dienst aan genoemde school. B. en W. bevelen de Raad aan over te gaan tot benoeming van de leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreden. Als eersten worden genoemd in de categorie onderwij zers openbaar en bijzonder lager onder wijs de heren J. G. B. de Vries; A. C. Leeuwis en "W. C. de Vries. Ais eersten voor de categorie ouders van schoolgaan de kinderen: mevr, E. J. M. Poolman-Re- bers; de heer C. Dubbeld en de heer J. van der Kamp. Als eersten voor de categorie overige in gezetenen de heren A. Letieboer; J. M. Schmidt en A. J. van Zwiefen. ZONDAG 19 APRIL. Ned. Prot. Bond 10.3Ü uur ds. A. D. Kla assen. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 U. ds. C. van der Steen. 5 uur: bevestiging en intrede van ds. R. H. Wissink; Bethelkerk 10 u. ds. A. le Coq, 5 u, geen dienst; Op- standingskerk 10 u. ds, A. Hoffman, 7 u. ds, A. Vroegindeweij, Veenendaal; Vredcs- keric 9 en 10.45 u. ds. L. J, Ca2emier, 7 u. geen dienst, Gereformeerde Kerk: Oosterkerk 10 u. ds. B. Ter Haar te Rotterdam, 5 u. ds. J. C. Jonkers te Delft; Ketliel „De Ark" 9.30 u. ds. W. Kreuzeri te Delft, 2.30 u. ds. J. Couvée; Magnalia Dei Kerk 30 u. ds. S. van Bekkum te Monster, 5 u. ds. J. Couvce; ,,De Goede Haven" 10 u. ds. J. Couvée, 5 u, ds. W. A, Krijger; Julianakerfc 10 u. ds. W. A. Krijger, 5 u. ds. S. van Bekkum. Hervormde Gemeente Kethei: fi 30 ut. De Hank, ds. W. Vons, 7 u. Jeugddienst ds. Vons;"Dorpskerk 4 u. ds. Vons. Leger des Heils, Lange Haven 71, 10 uur heilig in gssamenkomst, 6.45 uur openbare samenkomst, Gerrit Verboonstraat 7RD uur verlossiugssamenkomst. Leiding kapitein en mevr, Drijver-Salomon. Ned. Hervormd (Geref.) Evangelisatie, Irene 10 uur ds. A, Vroegindeweij. Veenen daal, 7 uur Opstandingskerk, ds. A, Vroeg indeweij. Geref. Kerk (Art. 31) 9,30 cn 4.30 uur ds. C. Vonk. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis. Lange Haven 974 9 en 3.30 uu1- ds, Grisnigt, Gouda. Oud-Katholieke Kerk, Dam, 23, 20 uur H. Mis. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 7 uur ds. R. Reiling m.m.v. Wiebe Zijlstra, orgel. Hersteld Apost. Genootschap, Stadhou derslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Bulk. Gemeente 10 uur ds. S. G. v, d. Haagen. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw (zaal 8), Tuinlaan 50, 6 uur openbare toespraak, 7,10 uur Wachttorenstudie, Vrije Chr. Geref. Gemeente, Tuintaan 50, 10 en 4 uur ds. I. J. IJsselstein. Baptisten Gemeente Schiedam (aangeslo ten bij de Unie), Lange Haven 129, 5 üur samenkomst voor iedereen. Chr. Geref. Kerk, Warande hoek B.K.- laan, 9 30 uur Dienst des Woords, 2.30 uur ds. C. den Hertog, Den Haag. hoeff-Tom is klein. Maar wat zij met het kleine groepje jonge zangers weet te be reiken is zeker het aanhoren Waard. Een apart compliment voor dc jeugdige solist Gert Schuil is hier zeker op zijn plaats. De fluitist R. Verhoeff heeft met zijn muzikaal doorleefde spel kans gezien de „kerktraditie" om niet te applaudisseren te doorbreken. Na zijn gevoelvolle uitvoering van het „Adagio" van Blavet en „La Ver- ginella" van C. de Beriot werd er zeer terecht, ook voor begeleidster mevrouw K. Verhoeff-Torn, spontaan geklapt. Later hebben we nog van de schitterend afge werkte fluitklank kunnen genieten in ^Con templation" van Thedor Verhey. Op deze wijze mag er, wat ons betreft, ook al is het aantal bezoekers misschien nog wat gering, in de toekomst meer ge concerteerd worden. A. M, Niet minder dan veertig deelnemers tel de de wedstrijd in hloemschikken, waar mee woensdag de plaatselijke afdeling van de Kon. Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar bloem schikcursussen besloot Met uitzondering van één, d'e dertien jaar oude Hubert Beekman, namen uitsluitend dames aan de wedstrijd deel, gejureerd door de Rot terdamse bloemisten, de heren H. Stok, If. Prins en W. F, Zee. Van materiaal, dat bestond uit voorjaarsbloemen, wat gagel takjes cn wat groen, kregen de deelne mers een vaasje artistiek te vullen en op gelijke wijze nog een bloembakje op te maken. Eenmaal hiermee gereed was het wachten op de jury. Deze wees mevr. G. J. v. d. Spek met 43 punten de eerste prijs toe; 2. mevr. S Simons, 41 pnt; 3. mevr, Davidsen, 39 pnt.; 4. mevr. A. Bameveld, 38 pnt. en 5. mevr. C. Hoogenstrijd met 34 pnt. Als woordvoerder van de jury maakte de heer Stok de winnaars bekend. Hij moti veerde hierbij de door de jury genomen beslissingen en gaf tevens nog wat tech nische wenken. De prijzen bestonden uit een fraaie ka merplant voor nummer één en boeken voor de overige prijswinnaars. Voorzitter J. Krabbendam dankte aan het slot de he ren van de jury voor de verleende mede werking, onder toevoeging van een kleine attentie als stoffelijke blijk van waarde ring. ook een. flink aantal supporters van de deelnemers genoot van deze artis tieke en aantrekkelijke avond. De strijd om de landstitel voor junioren teams zal op 25 april een aanvang nemen. De junioren van Service zyn ingedeeld bij Gossima, (Voorburg) K. en K. (Gouda) en Wilskracht (Utrecht), Er wordt gespeeld in een halve competitie, de winnaar gaat over naar de halve finale. Service heeft één thuiswedstrijd en twee uitwedstrijden. De thuiswedstrijd wordt gespeeld tegen Gossima, en wel op zaterdagmiddag 25 april om 3 uur in de Koopmansbeurs. Er worden veel toeschouwers voor deze wed strijd verwacht, vooral na wat de teams gepresteerd hebben in de finale om het Schiedams Kampioenschap. Op donderdag 30 april volgt dan een nationaal jeugdtoer. nooi te Rotterdam, en op zaterdag 2 mei de uitwedstrijd tegen K. en K. Zondag 3 mei spelen R. Sch e we en Cp. van Koetsveld in Den Haag met een tienkamp mee tussen Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. In Utrecht wordt op donderdag 7 mei het nationaal pers. junioren kampioen schap Nederland gehouden, waarvoor drie spelers van Service zijn uitgenodigd. Za terdags 9 mei volgt dan de laatste en te* vens de moeilijkste uitwedstrijd tegen Wils kracht in Utrecht. Enal het nieuwe in onze collectie is voor U ontworpen. 5 i Onze voorjaarscollectie heeft ook de tint en de vorm, die volmaakt harmonieert met De mooiste brillen heeft De grootste charme geeft Indien de totaalprijs meer dan 22.50 bedr aagt, ontvangt U een garantiebewijs. Uw bril is 2 jaar gratis verzekerd "tegen breuk en diefstal, ook de glazen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2