ROTTERDAMSCH (GEHAD m 1 jJQj Toneelseizoen Vlaardings Kunstcentrum besloten Oplossing voor verplaatsing van de weekmarkt ®J82~IS Tafeltennisvereniging Reflex wil fusie met Intiem Gemechaniseerd rietsnijden sneller en minder afmattend Iff! |ïg! ÜWi ww 'r '5*1 ?T „Asef" voor 't laatst in Stadsgehoorzaal Vanavond concert in Stadsgehoorzaal WP. Droog ivcrd ere-voorsitler AVO mSSWBB Agenda 'n Heitje voor 'n Karweitje bracht ƒ1200,op Driemaal winst voor Aggreclior-dames Wielrenïien in Industriepolder De Vlaard. tafeltennis- kampioensehappen -1 Vervoer per slee biedt uitkomst Spirit verloor met 8-5 Nieuwe voorzitter bij St. Willibrordus Aiemvs uit Barendreciu Ook Oranje Nassau verloor Burgerlijke stand ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 21 APRIL 1964 A ChKtf&ceBtffchip sa KM,„lie: VlAARDINGEN, Sm. Havansiraat 1 Tal. J2I9 Tal HS VLAARDINGEN 1 KLACHTEN CVEB BEZORGING n 30 TOT 1B.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 NasSW Sm Tijdens de weekmarkt, die vooral de bewoners van de Heemraadsatraat zq'n grote overlast bezorgt, ligt het Bothapleiri vrijwel onbenut. V ziet hier op de voor grond het gedeelte van het Bothaplein, dat grenst aan het langs de Ged. Bicrsloot gelegen stuk grond, waarop nog eenzaam 't lloogertje (rechts op de achtergrond) Blaat en dat sedert de aiopers dit hebben verlaten, onbenut braak ligt. Als dit perceel grond wordt bestraat en bij het Bothaplein wordt getrokken is er voldoende ruimte om er de groente- en fruitkramen, de bloe- menkramen, de viskramen en de standwer kers onder te brengen. Dan kan In de Heemraadsatraat worden volstaan met een enkele rij textielkramen en de Markgraaf laan dermate worden ontlast, dat het ge deelte tussen Joubertstraat en Cronjéstraat niet meer behoeft te worden gebruikt. Het lykt ons met een beetje goede wil tevens mogelijk, een gedeelte van het sloopgebied tussen Weeshuisplein en bet bouwterrein van het Ze viaductgede- /te ttfdeiyk als marktterrein in te richten, alleen toeganke lijk via de Joubcrtstraat. teneinde de Bothastraal voor het doorgaand verkeer vrij te houden. In dit geval zou de overlast van de bewoners in de woonstraten Heem raadsstraat en Markgraaf laan nog aanzien lijk meer beperkt kunnen worden. Daarbij wordt de markt bovendien reeds gedeelte lijk overgeheveld naar baar toekomstige blijvende bestemming cn een nog inten siever contact tussen koopcentrum en markt bewerkstelligd. Waarbtf voorts de vraag rijst, waarom er geen voetgangerspad langs het bouwterrein wordt aangelegd, dat de Joubertstraat zo rechtstreeks mogelijk met het Liesveld verbindt. We hebben ons laten vertellen, dat de Liesveldwinkeliers door de opheffing van deze verbinding al een flinke daling in dc omzet hebben moeten incasseren. Hier is de thans onbenutte ruimte om er de weekmarkt onder te brengen en de ontoelaatbare overlast geheel of zoveel mogelijk op le heffen, die de markt thans In dc woonst raten veroorzaakt. Deze op lossing biedt tevens de voor de marktkoop lieden noodzakelijke gelegenheid hun voer tuigen met waren achter hun kramen te stallen, alsmede aan de reinigingsdienst reeds tijdens de markt voor schoon schip te zorgen, zoals in Delft gebeurt. Do Personeelsvereniging „Asef" (Alba tros) zal haar feestelijke bijeenkomsten in het vervolg niet meer in Vlaardingen hou den. Het aantal personeelsleden in Vlaar dingen woonachtig vermindert steeds en het wordt voor de overige leden moeilijk om. steeds tijdig in de Stadsgehoorzaal aanwezig te zijn, waardoor de animo niet zo groot meer Is. We hebben besloten om voortaan onze bijeenkomsten aan de andere kant van de Maas te houden, aldus de heer M. Trijs burg, die namens het bestuur van ,.Ase£" zaterdagavond ia de Stadsgehoorzaal on geveer 350 leden welkom heette. Wel zal dit seizoen nog warden deelgenomen aan de zomeravondvoetbal-competitie, georga niseerd door de Combinatie van Viaar- dingse Personeelsverenigingen, maar ook dit voor de laatste keer. Voor de leden staat verder op zaterdag 13 juni a.s een vraagtekenreis op het programma. De toneelvereniging „Varia" zorgde voor de gewenste ontspanning door de op voering van het blijspel „Lieve Hulp" door Philip King en Anthony Armstrong. De re gie berustte bij mp. C. F. G. de Menthon Bake. Vanavond is er in de Stadsgehoorzaal een concert, dat zal worden uitgevoerd door de muziekvereniging Voorwaarts, o-l.v. A. de Bruijn en door de accordeon vereniging Concertino, o.l.v, D. Borst. Aan vang 8 uur. Dit concert behoort tot de reeks van concerten, die door de Federatie van Vlaardingse Muziekgezelschappen wordt georganiseerd. Voor de pauze treedt Voorwaarts op en na de pauze Concertino. De afgelopen weck lrield de afdeling Vlaardingen van de Ned. Vereniging voor hulp aan minder-vallden AVO haar jaar vergadering. Hierin legde de heer W. P, Droog, van de oprichting in 1358 ar voor zitter, zijn functie neer op grond van zijn leeftijd. Als zijn opvolger werd met algemene stemmen gekozen de heer 3. 3. Hoogcar- spel. directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau Waterweg-noord. Staaude de vergadering werd de beer Droog benoemd lot erc-voorzitter. Aan het afdelingsbe stuur werd gevraagd stappen te doen om t>ok in Vlaardingen !e komen tot oprich ting van een schoof voor individueel tech nisch onderwijs voor jongens cn 20 moge lijk ook voor individueel huishoudelijk on derwijs voor meisjes. Vlaardingse k> Als laatste van een reeks van wedstrij den van gymnastiekvereniging Holland ia in de laatste weken, werd zaterdag die voor Jonge Dames gehouden, waarbij de uit slag werd; 1 mej. A. van Dorp 43.6 punt; 2 mej, J, Tamboer 42.9 p.; 3 mej. R. Vis ser 42.9 p. DINSDAG 21 APRIL Stadsgehoorzaal, 8 uur; Concert van Voor- Waard en Concertino. Luxor Theater, 8 uur: De Vogels, te joar. Bovenzaal Harmonie; Studiekring Vlaaraingen, filmavond. WOENSDAG Staösgehcorxaal, B.15 uur: Concert Rott, Plillh. Orkest. Lttxor Theater, 2.30 uur; Het mysterie can de onderwereld, alle leeftijden; 8 uur: De Vogels, 13 jaar. B.K.-VerenlBin|;ssebouw, 7,15 uur: Vertrek Sur&um Corda naar 3-daags enneoure in Sassentieim. DONDERDAG siaasgehoorzaal, 8 uur; Turmrft voering Kon- Ned Chr, Cymnastiefcverborid, kring Maas mond Luxor Theater, 8 uur; Ontsnapt uit San Pablo, it jaar. visbank, 5 uur nam.: Vertrek touringcars naar stadion De Vliert In Den Bosch, voor be- kentrdd Fortuna VI.—Forluna *54. Triangel, 8 uur; Contactavond: Ver. voor heilig Verkeer. VRIJDAG B «aasgehoorzaal8 uur: Toneeluitvoering ..Zachtjes met de deuren" door De Fakkel Bal na irs de Harmonie. Luxor Theater, 8 uur: Ontsnapt Uit San Pa- blo. 34 jaar. auiznnua, 8 uur; Cabaretavond Vereniging ..Help» Elkander". APOTHEEK «dopend: Apotheek Van Hogendorp, Van Ho- gsndorplaan 123a. telefoon 4233. Er bestaat alle kans op een fusie tussen de Vlaardingse tafeltennisverenigingen In tiem *55 en Reflex. Op verzoek van Reflex hebben belde besturen met elkaar een be spreking: gehad waarbij diverse punten nader werden besproken. Zelfs kwamen de besturen bij meerderheid van stemmen overeen tot ecih fusie. De beslissen? ligt bij dc leden van Intiem en Reflex, die bin nenkort hierover hun meniog kunnen ken baar maken. Omdat bet verzoek uitgaat van Reflex is men in beginsel reeds overeengekomen dat Reflex zich bij Intiem zal aansluiten, zo- da; de naam Intiem '55 gehandhaafd zal blijven. ïn feite zal het er dus op neerko- men dat Reflex ontbonden wordt en dat de leden, voorzover interesse, zich zullen aansluiten bij Intiem. In Intiem-kringen wordt verwacht, dat minstens 15 leden zich zullen laten overschrijven naar Intiem. Als de fusie lot stand komt, houdt dit in, dat Vlaardingen een sterke tafeltennisver eniging krijgt, waarin meer dan tien se- nioi teams zullen uitkomen in de competi tie. Met aan de top twee 1ste klas en twee 2e klas-teams. Uit deze teams moet het mo gelijk zijn een team te formeren, dat bin nen enkele jaren zal uitkomen in de over gangsklasse, welke klasse op twee na de hoogste is in Nederland, Voor een stad als Vlaardingen met rond 72.900 inwoners moet dit zeker voor mogelijk worden geacht Mocht de fusie tot stand komen, hetgeen vrijwel zeker is, dan wordt de zalenkwes- tie opnieuw een probleem. De uitstekende gymnastiekzaal van het Gemeentelyceum, waar Intiem -thans is gehuisvest, wordt dan zeker te klein. Momenteel kunnen drie wedstrijden tegelijkertijd worden ge speeld omdat men in de breedte van het lokaal kan spelen. Voor het spelen van wedstrijden in de eerste klasse wordt de breedte eigenlijk te smal, waardoor de bezoekende verenigingen met succes even tueel zullen kunnen protesteren. Reeds bij voorbaat rekent Intiem op me dewerking van de gemeente Vlaardingen met name op steun van het gemeentelijk sportbureau. Robbie Houten van de Geuzengroep cn Peter Schenk van de Prinses Irenegroep wat en resp, de welp en verkenner die met een bedrag van resp. f 19,- en f 30.- het meeste^ persoonlijk bijeen gebracht heb ben tijdens de actie 'n Heitje voor Karweitje. Van de wejpenhorden was die van de Prinses Irenegroep met een op brengst van f 166.70 het meest suc cesvol. Als troep bracht die van de Maraix van St. Aldegondegroep met een bedrag van f 103,50 het meest bijeen en voor de patrouilles was dat de Reigerspa- trouillc van deze zelfde groep met f 42.15, Gelet op de slechte weersomstandighe den, waaronder de actie moest worden ge voerd. was de totale opbrengst f 1.203,75 (vorig jaar f 1.084.28) geen slecht resultaat De Prinses Irenegroep kwam met f 281,50 vorig jaar f 159,-) als het beste totaalresultaat uit de bus. Ge volgd door Marnix van St. Aldegonde groep f 212,50 <f 160,50). Prins Maunls- groep t 179,85 (f 135,26), Geuzengroep f 153,- (f 155,10), Willem de Zwijgergroep 137,10 (f 168,58), Wcsselgroep f 124,20 (f 164,84) en de Karei Doormangroep f 115,60 (f 141). Deze resultaten betreffen de actie van de NPV. Die van de NPG, de NGB en de KV worden in het meinummer van de Maaskanter bekend gemaakt. Het damesteam van Aggredior is er vo rige week m geslaagd drie overwinningen te behalen in de 20 belangrijke promotie- degiadatiecompehlie. Nadat aanvankelijk voor die week twee wedstrijden op het programma stonden, werd nog een wed strijd ingelast en moesten zaterdag zelfs twee wedstrijden xvorden gespeeld. Woens dagavond werd in Leiden met 30 gewon nen van KVC. In deze wedstrijd onder- ■ond Aggredior weinig tegenstand van een wak verdedigend KVC. waardoor de span ning geheel ontbrak. Zaterdag om 17 uur speelde het team, aangemoedigd door tal rijke jeugdige supporters tegen ZVC 2, In een gelijk opgaande strijd werd de eerste set met 16>14 gewonnen. In de vol gende twee sets toonde Aggredior zich dui delijk de meerdere en met harde aanvallen wonnen de dames met 15—11 en 15—8, Om 20.00 uur kwamen ze tegenover AMVJ •RLVC in het veld. Door een zwak be gin verloren ze de eerste set met 415. Met harde smashes en enthousiast verde digen werden de drie volgende sets met 159, 357 en 157 m overwinningen omgezet Het tweede herenteam, dat de laatste twee wedstrijden tegen SCH en Concordia 3 beide met 31 verloor, is nu definitief gedegradeerd en zal dus vol gend seizoen in de Se klas uitkomen. CS )V-klaver jnsloernoo! De resultaten van de op 14 en 17 april gehouden klaver jas wed strijden, in het ka der van het GSW-klaverjastoernooi waren: 14 april: 1, Dirks Vrienden 12030 p.; 2. N. V. de Jong 11579 p.; 3. Ons Genoegen 11.321 p.; 4. OVD-B 10.300 p.; op 17 april: 1. VTM-A 11,521 p.; 2. Sunlight 11.329 p.; 3 VTM-C 11.307 p.: 4. Dirks Vrienden 11.273 p.; 5, VTM-D U,19e p.; 6. Ons Genoegen 10.752 p. Voor het eerst in dit seizoen was de Vlaardingse Industriepolder het toneel van een wielerwedstrijd: een clubontmoeting tussen De Coureur en de Rotterdamse wie lerclub Feijcnoord. Jan van Geest en Piet Heyster jr. werden winnaars bij de ama teurs en dc adspiranten. De wedstrijd voor amateurs ging over 65 km. Al spoedig trok Leo Boer er tussenuit, gevolgd door Jan van Geest en de Feijenoorder Jonkers. Leo Boer moest lossen, toen Jan. van Geest er tussen uit trok. In de eindsprint bleef Jan van Geest gemakkelijk, dc baas over Jonkers. Achter dit tweetal finishte Leo Boer als 3e, W. van Straaten (F) als 4e, J. v.d. Gaag en Notenboom resp. als 5e en. 6e. De nieuwelingen reden 50 km. In hoog tempo gingen de nieuwelingen van start on weldra vormde zich een kopgroepje van vier man met de De Courreurrenner3 Wlm Liebrechts, Wim Meijer pd Plet Burg, In gezelschap van de Feijrnoordrenner J. Zwart. Piet Burg moest na rond 49 km. lossen. Een ronde voor het einde demar reerde J. Zwart, waarbij hij een gat sloeg dat zijn twee overgebleven rivalen niot meer vermochten te overbruggen. Wiro Liebrechts moest met do 2e plaats genoe gen nemen en Wim Meijer met de 3e. Op een halve ronde volgde J, Tlmmers (4e). en op rond I ronde P. vd. Engel tóe) en Gouma (öc>. Bij de adspiranten was Piet Heyster jr. veruit de s'ierkste. Met K. Kaptem zette hij het hele veld op één ronde, De Vlaardingse tafeltenniskampiocn- schappen, die gedurende vijf jaren met groot succes werden gehouden, dreigden van de baan te goan door het onverwacht terugtrekken van. de commissieleden P. Nieuwpoort en J. Velunan. De grote orga- sisator, de heer K. de Graaf echter, die als voorzitter het leeuwenaandeel steeds voor zijn rekening heeft genomen, is bereid ge vonden om met Intien opnieuw een derge lijk groots toernooi te organiseren. Helaas is de tijd te kort om zoals gebruikelijk, dit toernooi direct na de competitie van de RTTB te organiseren. Het ligt echter in dc bedoeling om nog voor aanvang van het nieuwe seizoen het toernooi ie Verspelen. ■84i. L EEUWENLANG staat het rietsnijden bekend als een uiterst vermoeiend en vooral tijdrovend werk. Het beroep van rietwiijdcr is niet gemakkelijk. Niet alleen omdat het meestal een moeilijk begaan baar terrein is, waarop men zijn arbeid moet uitvoeren, maar vooral ook omdat rietsnijden alleen maar mogelijk Is in de koudste maanden van het. jaar. In april kan er niet meer gesneden worden, om vooral de broedende vogels niet te hinde ren. Het arbeidsintensieve werk dreigt in ge drang te komen. Er zijn niet voldoende ar beidskrachten beschikbaar en de lonen voor rietsnijders zijn dermate hoog ge worden, dat het vonr de ondernemer een kwalijke zaak gaat worden, Fa. Gebroeders Dubbeldam Ie Gorkum heeft jaren naar een mogelijkheid gezocht om het werk te vergemakkelijken. Het was geen eenvoudige opgaaf temeer daar er steeds moeilijkheden rezen, wanneer men met zwaar materiaal op hot gor» of rietvelden kwam. De kans van wegzakken was niet denkbeeldig. Er is veel moeite aan voorafgegaan, maar dit seizoen men toch tot een definitieve oplossing komen. Er is thans een rietsmj machine ontwikkeld met behulp van een rupstrek ker, een zelfbinder van een graansnijma chine, die in de landbouw onbruikbaar bleek en een blaasapparaat Uit een. ouder wetse dorsmachine. Bij elkaar is het een machine geworden, die voor de rietsnijder alle eisen voldoet. Aan de voorkant van de machine is een -serie messen aangebracht. Daarna komt het net snaande terecht le gen een zelfbinder, zoals die in dc land bouw liggend gebruikt wordt en een lopen de band mei ijzeren pennen vervoerd de bos riet naar de zelfbinder, waarna de bos naast de machine terecht komt. De blaaspijpen zijn nodig om het riet te geleiden. De wind kan voor riet-snijders en vooral voor de machine parten spelen. Door de blaaspijpen is dit euvel verholpen. Het geheel wordt aangedreven door kettin gen. TTET toneeisefzoen in Vlaardingen voor wat de voorstellingen van het Vlaardings Kunstcentrum betreft, weer voorbij. Met een klein beetje weemoed denken we aan de laatste voorstelling van gisteravond In de Stadsgehoorzaal terug omdat we nu tot 15 september a-s. moe ten wachten, Maar met de herinnering aan de opvoering van bet blijspel „Qua drille" van de Engelse toneelschrijver Noel Coward 'Is die tijd nog wel om door te komen. De plezierige komedie „Quadril le*' is een spel vol aangename spitsvondig heden die nu eens niet verlopen in een flauw lachertje. Men zou dit toneelspel kunnen zien als een cirkel-spel. De eerste scène is vrijwel gelijk aan de allerlaatste, met dien ver stande dat de twee hoofdfiguren veranderd zijn. In een décor, van Hep van Delft, dat in wit en zwart slechts de contouren aan gaf van achtereenvolgens een stations wachtkamer, een huiskamer en een ter rasje van een villa in Zuid-Frankrijk speelt zich een intrige af in de tijd rond J850. De kleurrijke costumering maakte het spel tot een lust voor het oog, de pit tige dialoog tot een lust voor het oor, Paul Steenbergen voerde de regie. Met de keuze van Myra Ward als een der bc- langrjjkste hoofdrolspeelsters had hij een bijzonder goede greep gedaan. Deze aetri ce was in haar rol van Serena als de markiezin van Herondcn voortreffelijk. Met grote waardigheid verdroeg zij het schriftelijk aangekondigde huwelijksbe drog van haar echtgenoot Hubert Vorste lijk was de manier waarop ze zich over het toneel bewoog. Beheerst en tegelijk ad rem was haar spel in de verukkelijke scène waarin haar vriendin Harriet 'Do van Stek) haar tracht uit te horen over haar huwelijksgeluk. Ook wanneer de man binnenkomt, met wiens vrouw Hubert He rondcn er van door is, weet Serena mees teres van de onplezierige situatie te blij ven, Samen met ae andere bedrogen echtge noot Axel Diensen, ruw en toch vooral niet onaangenaam gespeeld door Paul Steenbergen vertrekt Serena om haat- echtgenoot achterna te reizen. Het is aandoenlijk om tc zien hoe ze zich weet te bewegen tussen het merkwaardige gezel schap dat tenslotte de villa Zodiaque in Zuid-Frankrijk bevolkt: Hubert Heronden (annemarie Heyligers), Axel Diensen en zijzelf Verrassend is het spel van Paul Steen bergen en Myra Ward wanneer ze beiden bezig zijn te ontdekken dat het doei van hun reis, om hun beider echtgenoten weer op het rechte spoor te brengen ver vaagt. In een kostelijke scène, waarin ze aarzelen om de wederzijdse genegenheid te aanvaarden, worden ze betrapt door een oude vrouw, Octavia. Deze werd uit stekend gespeeld door Joekie Brodeiet Aan deze oude, in de liefde zo zwaar ge frustreerde vrouw dat zij liefdesromanne tjes schrijft, zou de psychiater Sigmund Preud een paar jaar later een pracht van een hysterica gehad hebben! Gingen in het eerste bedrijf Hubert He- ronden en Charlotte Diescn op een tweede, verboden huwelijksreis, in het laatste be drijf is het Serena Heronden die, zij het dooi'dachter dan eerder haar echtgenoot, afstand doet van haar koelheid en kiest voor de liefde van Axel Diensen. Zij zit ten dan samen in de stationswachtkamer, ontmoeten dezelfde mensen als eerder Hu bert en Charlotte, drinken ook koffie en worden doo rdezelfde ongeduldige kruier naar hun trein gebracht Het publiek had na afloop een Langdu rig applaus voor alle acteurs en actrices van de „Haagsche Comcdie" van wie we nog niet noemden: John Koch, Trins Snij ders Paula Petri, Jan Veelo, Manfred do Graaf, Ariette van Embden, Wiebe Brandsma, Hqp van Delft en Anne-Wii Blankers. ADA MEKES. WEDVLUCHT DE ADELAAR De postdui venhouders vereniging De Adelaar hield zondag een wedvlucht van uit Roosendaal, afstand 48 km, met 330 duiven in concours. De duiven werden om 8 uur met een Z.O.-wind in vrijheid gesteld. De 1ste duif arriveerde om 8.28.43, de laatste prijs- duif om 8.34,54 uur op zijn hok. De uit slag; H. Priem. 1, 2, 3, 20, 58, 59. 79. W. Struijs Sr.. 4, 21, 31, 32. 40. J, Smits, 5, 7, 33. B. Blanker, 6, 8, 29, 30 37 38 42, 51, 60. C. Pille, 9,x 14, 64, 70. P. v. Oeveren, 10, 62. v, d. Berg Meyer, 11, 26, 56, 61, 65, 78, 82. mevr. v. Kuijk, 12, 38, 53, 73. W. Struijs Jr. 13, 23, 45. H. Janse en Zoon, 15, 24, 28, 43, 50. M. Schippers, 17 25 47 76. A. M. Vink 18 22 27 80. A_ Koevermfitis, 39, 52, 68. M. Vallenduuk 34, 30, 75. R. de Clerck, 35, 57, 69. E. Hem man 36. J. A. Tuinder en Co. 41, 48, 67, 71. A Boomert 44, 84. B. v. Beveren 46. H. Veldhuizen, 49, 83. A. de Ruiter. 54, 77. A. Toor, 55, 77. A. v. Embden, 63, 74. H. v. d. Sluis, 66. C. Stolk 72, Zondag 26 april vliegen we Duffel, af stand 93 km. ïnkorven zaterdag van 2 uur tot 3.30 uur. Klokken stellen 7 uur. Contactavond VVV De vereniging voor veilig verkeer te Vlaardingen zal op baar contactavond op donderdag 23 april twee films vertonen ■er de postkoatsreis Istanbul-Rotterdam, dis destijds ter gelegenheid van de 9'lor ia- de werd ondernomen. Aan deze filmverto ning in Triangel aan de Fransenstraat gaat een causerie over deze reis vooraf. Aanvang 30 uur. KORFBAL Een half uur vopr het einde van de korfbalwedstrijd ThorSpint had Spirit een 52 voorsprong. Maar daarna scoor de de thuisclub een half dozijn doelpun- ten, waar Spint mets meer tegenover ver mocht te stellen, zodat het uiteindelijke resultaat een 85 nederlaag voor de Vlaardingers werd. Spirit verscheen mer 3 invallers. Rta Hoogwerf en Janny van Loon namen de eerste doelpunten voor haar rekening, wat een 22 stand ople verde Mar van Houwelingen schoot Spi rit naar 23 en flat werd de ruststand. Riet Pool en Leo van der Vaart voerden na dc hervatting de voorsprong tot 2—-5 op. Hoe het laatste half uur verliep, heb ben we reeds verhaald. Spirit 2 deed het beter door met 115 over TOP te zegevieren, Invaller E. Hoog straten viel op door zijn goede spel. Spi rit 3 won met 2—0 van DBT 2, de ju niorenwedstrijd SpiritOranje Nassau eindigde in een 28 zege voor stadgenoot Q.N. en Spirit B moest met 1—0 zijn meerdere erkennen in Maassluis a. Programma voor komende zaterdag: Bolnes 2Spirit 1, 4.15 Bolnes; Bolnes 3Spirit 2, 2.30 Bolnes; Spirit 8SZOD, 4.15 Oranjepark: Spirit J—Kapellen J, 2.30 Oranjepark; Spirit ASpirit B 2.30 Oran jepark. EHHO-collecte Komende zaterdag houdt de Kon. Ned, Vereniging EHBO haar jaarlijkse collecte. Goede wijn behoeft geen krans. De Ko ningin is beschermvrouwe van deze ver eniging met koninklijk predikaat ea van de afdeling Vlaardingen is burgemeester mi, J. Heusdens beschermheer. Het ve*e werk, dat de EHBO-ledc-n belangeloos ver richten mag als genoegzaam, bekend war- den verondersteld. Zij staan dag en nacht ter beschikking om anderen te helpen. Zij offeren vrije tijd en geld op, bedrijven oe- langelcze naastenliefde in onze huidige zo materiële wereld. Van uw waardering vooi hun werk kan u zaterdag getuigen door u op te geven als collectant op dc collectedag aan zaal Excelsior of zo spoe dig mogelijk bij propagandist W. Hadde- man, Chopinstraat 24c. De NKV-afdelingsgroep St. Willibrordus die binnenkort zijn gouden jubileum gaat herdenken koos zich een nieuwe voorzit ter en huidige enkele jubilarissen. De heer J. Huiskes, die zijn functie door druk ke werkzaamheden moest neerleggen, werd als voorzitter opgevolgd door de heer N. Grubbc. De jubilarissen ontvingen het ge bruikelijke speldje met nog de naam KAB er op, omdat zij daarin al hun lidmaat- schapsjaren georganiseerd waren geweest Van de 8 jubilarissen waren er 5 aanwe zig. Eon met -10 Ldmaatschapsjaren: de heer J. Vredebrecht: de overigen met 25: de heren G. Lens, L. v. d. Linden, Ch. van Ehlen en J. A, Dut«. Het vervoer van het riet van de rietak- kcr naar de rietschuit, was eveneens een probleem. Met wagens was het moeilijk en naar gelang de Delta-werken en de aan- passmgswerkeu voltooid worden, lopen de vaarten en kreken niet zand en is vervoer per rielbootje vanaf het terrein vrijwel uitgesloten. Ook daarvoor is een oplossing gekomen in de vorm van sleden, waar geen hindernis of greppel te moeilijk voor is. De bossen net worden geladen en wanneer dc slee bij de mijt komt, is het alleen een kwestie van het omdraaien van een handel en de hele vracht komt precies op de plaats terecht, waar men het riet gedacht heeft. Daarna wordt het bovenste gedeelte van tie slee weer op zijn plaats gebracht cn. kan het proces zich herhalen. F.r zijn meer sleden nodig dan één ora het riet, dat dc machine snijdt te vervoe ren. Het snijden zelf gaat dermate snel, dat men te voet de machine niet bij kan houden. Het rietsnijden gaat nu minstens vijf keer sneller dan kort geleden. Wat 36 men sen In een week presteerden, gebeurt nu met zeven mankrachten en ze zullen waar lijk niet zo moe zijn, als hun voorgangers die met een gebogen rug de gehele dag over dc drassige gronden stonden. Het riet van fa, Gebr. Dubbeldam gaat voor een groot deel naar België, Luxem burg on Frankrijk. Daar worden veel hui zen gebouwd met rieten daken en er zijn zelfs kerken die onder dak gekomen zijn met riet, Voor de boerderijen blijkt het vaak een uitkomst. Er ontstaat door de riotendnkbedekkmg een extra ventilatie, waar dc kooien en paarden van profiteren en waarbij het hooi kersvers blijft. Van schimmel is geen sprake. We LI! dit zal de nieuwe methode van riet snijden ook nog invloed hebben op de kwa liteit van het riet en zullen er in de toe komst meer huizen en schuren verrijzen, die een gezond, rieten dak bezitten. De machine ls in Denemarken vervolmaakt en ten slotte vervaardigd. Opbrengst collecte De" collect^ ten bate van het Christelijk Nationaal Sport fonds, welke zondag jl. in de Gereformeer de Kerk van Barend recht gehouden werd, heeft f604.22 opgebracht, A.R.-jong:eren Donderdagavond 8 uur houdt de AR. Jongeren Studieclub een vergadering m de bovenzaal van de Bethel- kerk. De heer J. P. Hofwegen spreekt over: „Onze nationale positie". Gerard den Heet en levert een binnenlands politiek overzicht. Evenals Spirit kreeg ook onze andere christelijke Vlaardliigsc korfbalclub Oran je Nassau zaterda? een nederlaag te Incas seren. Met 3—2 werd van Mei-wede verlo ren. Tot tic rust bleef de achterstand tot I0 beperkt. Na de hervatting voerde de thüisciub de voorsprong (ut 2—0 op, waar mee Oranje Nassau haar machteloze eer ste aanval eindelijk kon vervangen, In de tweede opstelling kwam er wat meer bezieling in het O.N.-spel. Dir resul teerde in een treffer van Leen Veldheer. Maar Merwede kwam terug en liep weer tot 31 uit. Nu kwam de gevaarlijkste aan val van Oranje Nassau aan bod. Van af de uitworp maakte M. Romers er 3—2 van. Maar de enkele minuten, die nog restten waren tekort om dc nederlaag te ontlopen. Waarbij de buitenstaander zich afvraagt, waarom dan Met deze laatste aanval in de beginopstelling In het aanvalsvak wordt geplaatst Het 2e twaalftal van Oranje Nassau presteerde het met 54 van leider Koag 2 te winnen. Het 3e twaalftal leed zijn derde nederlaag in successie en is daardoor in de degradatiezone beland. Het 4c twaalftal zette zijn zegetocht voort met een 5—0 overwinning op Maassluis 2. De junioren wonnen met 8—2 in het Oranjepark van de Spiritjunioren. Adspiranten C won met 40 van Rozenburg A en Oranje Nassau D ze gevierde met 3—4 over de C-odspiranten van Koag. Voor aanstaande zaterdag luidt het programma: Klasse 1 B: R'dam Zuid 2—Oranje Nas sau 1, 4.15 uur Varkenoord; klasse 3 A: Oranje Nassau 3—DIO 2, 4.15 uur, alhier; junioren B: Oranje Nassau-Nieuwerkerk, 230 uur, alhier; aspiranten B: Oranje Nas sau BDIO A» 4.15 uur, alhier; aspiranten E: Oranje Nassau CDIO C, 3.00 uur, al hier; aspiranten J: Vitesse C—Oranje Nas sau D, 4 00 uur. Barendrecht. Geboren: Marina Johanna d.v. G. Val kier en J. L. Doeleman, Schïedamse- weg 92. Johannes z.v. J. van der Have en C. J. Zevenbergen, van Limburg Stirum- straat 62. Hubcrdina d.\'. J. Rutgers en v.d. Gaag, Maassluis Stationsstraat I5?v/. Jolanda Maria d.v. G. Piek en P. M. C. vn de Kamp, Gijsbr. van Amstelsiraat 172. Helena d.v. J. C. Sluimer en T. Bak ker, Diepenbrockstraat 25. Charles z.v. A. Moerman en C. J. Moritz, Maasstraat 21. René Bastianus z.v. W. C. Wittenberg en J. van Beelen, van Viandenstraat 33, Getrouwd: Kees Vollemans 21 jaar en Marianne Lydia Bakker, 19 jaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1