«TTBUICai NBBCJiD Nog vier kans deelnemers hebben op de damtitel SCHIEDAM Tafeltennissers werken mee aan houten vloer (ecord aantal bezoekers bij het laatste Federatieconcert Gisteren begon jeugdtennis Studiekring besloot seizoen in Harmonie Kinderoperette De Wonderstaf Terugloop van het woningbezit Sterke leden aanwas gemeentebibliotheek Burgerlijke stand Hitchcoeks Vogels komen in Luxor Agenda Sclieepva artverkeer Vlaardingen over le kwartaal 1964 De tweede ronde van de schakers Uit het politierapport Korfballers voor een belangrijke strijd ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 22 APRIL 1964 HMfdateabdM., ra R^dr.atie: VLAARDINGEN, Sm. Hsvemimt 1 - Ttl. 3219 j»i. ma VLAABDINGEN t KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUH: TELEFOON 6637 INSULJNDESINGEL 33 No? nooit heeft het publiek in de Stads gehoorzaal zich zo rustig gedragen dan gisteravond tijdens het laatste concert van dit seizoen, dat werd gehouden onder auspiciën van de Federatie van Vlaar dingse Muziekgezelschappen. Hopenlijk is het ook de laatste keer geweest, dat dit gezegd kan werden want zegge en schrij ve 15 (vijftien!) betalende bezoekers von den het kennelijk de moeite waard om voor slechts twee kwartjes een concert te bezoeken, verzorgd door twee muziekver enigingen. Het bestuur van de Federatie, dat uiter aard teleurgesteld was over het weinige bezoek zag daarin aanleiding om contact op te nemen met de wethouder van cul turele zaken, de heer H K, van Minnen, die een gedeelte van het concert bijwoon de. Dit overleg had tot gevolg, dat het con cert doorgang vond. dit in verband met het verstrekken van de subsidie. Bij het atlassen van het concert, zou deze name lijk komen te vervallen, hetgeen finan ciële konsekwenties tengevolge zou heb ben. Toch hebben de wegblijvers ongelijk ge had want het programma dat werd ge bracht door de Muziekvereniging „Voor waarts" en de Vlaardingse Akkordeor.or- kestvereniging „Concertino" was over het algemeen genomen van goed gehalte. Met de pittig gespeelde mars ..Lynwood" werd een aantrekkelijk muzikaal pro gramma geopend, gevolgd door de Bal let-Suite „Zemire et As or. Deze suite werd op behoorlijke wijze vertolkt, zij het dat in het laatste deel. enkele oneffenheden voorkwamen. Mogelijk werd „Judex" wat aan de voorzichtige kant gespeeld; toen echter de musici wat ingespeeld taakten kwam men beter op dreef. De „Symphonie Sn éénbeweging" bleek geen gemakkelijk uitvoerbaar werk; niet temin heeft het orkest zich terdege inge spannen. om het er goed al te brengen. Dat. enkele schoonheidsfoutjes voorkwa men was zeker niet hinderlijk té' noemen. Soepel en met vaart werd de bekende mars van Sousa ..The Fairest of the Fair gebracht. Van geheel ander genre was „Nightfall in Camp" een bekende melodie Ve Studiekring Vlaardingen heeft het seizoen besloten met een filmavond in de Harmonie; welke werd verzorgd door be middeling van de Nationale Levensverze kering» Bank te Botterdam en „Clne- Art" eveneens te Rotterdam. Behalve het welkomstwoord van Studiekring-voorzitter de heer P- de Goede werd er ditmaal niet gesproken. Trouwens dit was niet nodig ook want de films spraken voor zichzelf. Deze ston den voor een gedeelte in het karakter van <ie verjaardag van koningin Juliana op 30 april a.s. In verband hiermede werden films ver toond over het Zilveren Huwelijksfeest op Soestdijk en van Prinses Beatrix in de Oost. „Avond der schemering" was de ti tel van een film over Afrika. Verder za gen de bezoekers een film over de Delta Fase 1, Abbot en Costello en een film met als titel „Een Nationale Traditie", welke film betrekking had op de Verzekering, die als bemiddelaar optrad. uit een taptoe, die rustig en bijzonder mooi werd gespeeld. De mars Punjaub klonk als een roultnenummcr, dat geen enkele moeilijkheid opleverde. Als voor laatste nummer lieten de Voorwaartsen „The Pirates of Penzance" in de zaal klinken, welk Werk een aanvaardbare ver tolking kreeg, Dat „When the Saints go marching'in" nog steeds op het repertoire staat van de verenigingen" is geen. won der, want het werd heel goed gespeeld en na dit slotnummer klonk toch nog een stevig applaus voor het orkest, dat op de nieuwe instrumenten, al aardig ingespeeld raakt. Na de pauze zorgde ..Concertino" voor vrolijke accordeonklankcn,. waarvan de spits werd afgebeten met de bekende Stadionmars van W. Scbootemeyer. De Parade der tinnen Soldaatjes volgde daar- oh. Ook dit orkest mocht na afloop een dankbaar applaus van de muziekliefheb- bers in ontvangst nemen. De "Wonderstaf is de nieuwste door Jo Mulder geschreven en gecomponeerde kin deroperette in drie bedrijven. Deze operet te zal woensdag 29 april 's avonds acht uur voor de eerste maal in de Stadsge hoorzaal worden opgevoerd. Hieraan zullen medewerken het kin der- operettekoor „Ons Clubje", „De Vlaarding se Zangvolgels" en „Ons Jongenskoortje" oJ.v. Jo Mulder, met aan de vleugel Thea Roos. Naast de hoofdrollen t.w. Keizer Péta- ros. Keizerin Métava. Prins Helios, Re-: ver Hermanos, Koningin Selena, Prinses Kora, de kluizenaar Adelbert, Dehnina (een nympf), Reiniro, een koorknaap, An- turia, een Nomaden vrouw, MÜano, haar' man, Mariska, dochtertje, Nar do, een nar en een heraut, spelen hierin jonk vrouwen en edellieden, herauten, een. Oos terse Nomadenstam, nvmphen en koorkna pen. De costuums zijn vervaardigd door le-; den van het dameskoor Viva Melodia. Het eerste bedrijf speelt in het Keizerlijk pa leis. Het tweede en derde bedrijf bij de Bergkoningin Selena. De spanning in de strijd oh* liet persoon lijk damkampioenschap van Vlaardlngen heeft gisteravond in gebouw Excelsior wel haar climax bereikt. Van den Kerkhoff. die met drie winstpartijen de leiding had. kon het niet bolwerken tegen De Kluyver, die driemaal met remise genoegen moest nemen- ïn ai deze partijen had De Kluyver het beste van het spel in handen gehad. Hij stond voor dc lang niet gemakkelijke taak om Van den Kerkhoff Is verslaan, wilde hij nog *a aanmerking komen voor de titel. V. d. Kerkhoff kwam in het middenspel in een opsluiting op de lange vleugel maar wist zich er aardig uit te redden. De Kluy ver echter ging het eindspel met een iets hetere stand in. Op voortreffelijke wijze behandelde hij het eindspel, dat voor v. d, Kerkhoff bemoeilijkt werd omdat vader tje tijd een woordje mee ging spreken. De Kluyver nam geen enkel risico en na een twee om twee afruil gaf v, d„ Kerkhoff zich gewonnen. Met de laatste ronde in het vooruitzicht zijn er nog liefst vier kanshebbers om de titel in de wacht te slepen. Van de Kerk hoff is nog aan de leiding met 6 punten Daarna volgen Van Deventer, De Kluyver en Verburg, die ieder 5 punten hebben. Van Leeuwen heeft 2 punten en Biel heeft er één. Hef Vlaardingse woningbezit is in het 1c kwartaal van dit jaar met 96 stuks vermin derd. Tegenover een vermeerdering van 13 woningen door nieuwbouw en 4 wonin gen door wederingebruikneming, stond een vermindering van 113 woningen door de sloop van 105 en door onttrekking van 8 woningen. Gisteren is ook het jeugdtennis op ten- -aiispark Socnda begonnen: het tennis voor de jeugd van middelbare en uloscholen, dat door de gemeente wordt gesubsidieerd. Vo rig jaar werd hiermee in Vlaardingen voor het eerst geëxperimenteerd, maar liep hst opeen mislukking uit als gevolg van on voldoende organisatie- Thans heeft het ge meentelijk sportbureau deze in handen, waarbij aan. maximaal 64 leerlingen de ge degenheid werd geboden aan dit jeugdten- nis deel te nemen, verdeeld in twee groe- pen van 32 over de dinsdag- en donderdag middag. Wearbij gold: wie het eerst komt, het eerst maalt. Met als resultaat, dat cie deelnemers nagenoeg helemaal uit ulo leerlingen bestaan: van de Rembrandt-, ..Van der Brugghcn-, Groen van Pr in ster er- T"én Willem de Zwijger-uloschool. Van het gemeen teïyeeum enkele, van het Groen v. Prinstererlyceum helemaal geen. Dit jeugdtennis sterkt zich over een periode van 10 weken uit, De leerlingen betalen 10, dus f 1 per middag, met een gemeen telijke subsidie van f 7,50 per leerling. Van 2-4 uur staan dc leerlingen onder leiding van Marja van Huvstoc, de parkoefen- meester van tcnnispsik Soenda. Gister middag werd zij daarbij geassisteerd door John van der Linde en Kees Tiggcrs. No de les mogen de leerlingen tot tegen half zes vrij tennissen. Van de 32 voor deze eerste middag uitgenodigde leerlingen lie ten er 4 verstek gaan. Een nog niet over wonnen probleem is het aantrekken van voldoende krachten, die bij de leiding as sisteren. Tenminste drie assistenten per middag zijn er nodig. Mochten hiervoor nog belangstellenden zijn, dan kunnen zij zich op het tennispark Soenda opgeven bij Marja Huysiee. Dit behoeft niet belange loos te geschieden. Evenals bij de tennis- lessen voor de lagere schooljeugd worden bij dit jeugdtennis de rackets door ten nispark Soenda beschikbaar gesteld. Voor zover bekend is Vlaardïngen dc enige ge meente in ons land, waar zowel de jeugd van de lagere scholen als die bij het voort gezet onderwijs in de gelegenheid wordt gesteld tennisles in groepsverband te ont vangen. De lessen voor de lagere school jeugd komen niet voor gemeentelijke sub sidie in aanmerking, omdat deze alleen wordt verstrekt aan leerlingen van 12-18 jaar. Maar ook voor de lagere schooljeugd kon het tarief zo laag worden gesteld, dat dit voor niemand een financieel bezwaar behoeft op te leveren. Met dit jeugdtennis is thans een hechte basis gelegd voor een veel intensievere beoefening van de tennis sport bij ons in Vlaai-dingen. Op de foto ziet u een groep leerlingen die van Marja Huystee de eerste les krijgen in de fore hand. Het programma voor dinsdag a.s. luidt; Van den KerkhoffVerburg. De Kleuyver —Van Deventer. Van LeeuwenBiel. In de eerste klasse werd het kampioen schap behaald door Vermeulen, die met 9 punten op de eerste plaats eindigde. He gelijke spel dal hij voor zich liet noteren tegen Van Oudheusden was daar voldoend' voor. Van Veeien won van Voogt en Lans bergen deelde de winst met Voerman. De eindstand in deze klasse 2iet er als volgt uit: 1. «T. Vermeulen, 9 punten, 2. H. A. Lansbergen (7), 3. C. van Veeïen (5), 4. N. Voogt (4), S. K. van Oudheus den met 3 en 6. J. Voerman met 2 punten. Smits behaalde in de tweede het kam pioenschap ongeslagen. In. de laatste ron de won hij van. Boudewijns, die op de twee de plaats eindigde. Het aantal leden van de.gemeentebibli- otheek bedroeg per 1 april 3776, tegen 3180 Op de overeenkomstige datum vorig jaar. Dat is een stijging van rond 18 pet. Van deze 3776 leden zijn 1453 jeugdleden. Hier bij zijn inbegrepen de leden, die staan in geschreven bij het IQ-januari van dit jaar geopende westwijkfiliaal. Van dit filiaal bedroeg het aantal leden per 1 april: 90a volwassenen en 877 jeugdleden. Total 1782. Hieruit blijkt dat het bij het filiaal inge schreven aantal jeugdleden dat bij de cen trale belangrijk overtreft. Het aantal uitgeleende boeken in het le kwartaal van dit jaar steeg zelfs met 45 pet. ten opzichle van het le kwartaal 1963. Te weten resp. 46.735 en 32.103 boeken. In januari 13.379 (10.519), in februari 17.180 (10.195) en in maart 16.196 (11.389). Geborens Michél, z.v. M. van Dijk en C. Penning, Röntgenstraat 24b; Lecndert, z.v. H. C. van Brandwijk en A. van der Pol, Oosterstraat 114; Anja Marion, d.v. K, de Vries en G. Esselbrugge, Tiroorgtr, 9a; Maarten Comelis. z.v. A. Bergkotteen P. M. Molenaar, v.' Hogcndorplaan 187b; Johanna Wilhelm ina d.v. H. de Bruijn eo E. Bakker, le Maasbosstraat 52; Caroline Maria Elisabeth, d.v. M. Bot en N. Bak ker. Prof. Rutgerstraat 257: Alida Petro- nella Johanna, d.v. J. Kroeskop en A. H, Groeneveld, Lorentzstraat 67; Frans, z.v. J. Westdijk en A. Klos, Dwarsbl eekstraat 13; Willem, z.v. J, van. Zelm en A, Hoo- gendijk, Sam. Esmeijerstraat 51; Johan nes Hermanus, z.v. J. B. H. Doldersum en M, J. T. Benerink, Prol Rutgerstraat 347; Mary Cornelia, d.v. P. van der Have en P. N. van Klink, VI: Dirk Schaferstr. 4; Margret Hester, d.v. J. W. van der Knaap en T. H. M. Springeling, VI: Eijk- manstraat 18; Edward Willem, z.v. W. A. Vink en. G. Bal. P. K, Drossaartstr. 380. Overleden: Pierre Hofman, oud 5 maan den Vlaardingen: 2e Maasbosstraat 10; Cornells Stuijter, oud 72 jr., Maassluis; Reinestraat 2a. DAMCO BREIDT UIT De afgelopen week werd de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van het be drijfspand Industrieweg nr. 14 van „Dam- eo'\ Fabriek van Bakkerijgrondstoffen N.V. Hitsebock wordt een jaartje ouder. Hij weet nog altijd wel, waar hij de stol van daan moet halen om zijn eretitel van „master of suspense" te behouden, maar hij neemt er ruimschoots de tijd voor om die te vertellen. Voordat in zijn nieuwste film „The Birds", die Luxor vertoont, de moordlustige vogels zich óp de mensheid storten als wraak voor kooien en boutjes, is er een. formidabele aanloop met een amper onderhoudende liefdesaffaire en de kennismaking met de .kleine..groep men sen, die ten slotte hel eenzame middelpunt vormt "van dc massale gevederde aanval. Maar een ervaring van meer dan veertig jaar heeft Hitchcock geleerd, hoe hij met een beperkte climax in handen (de novel le van Daphne du Maurier, waaraan hij zijn gegeven ontleende, beslaat nauwelijks dertig kleine bladzijden) door een con ventioneel begin als schril contrast juist extra spanningen opwekt, omdat de toe schouwer voelt dat er iels in de lucht zit (in dit geval letterlijk) en onbehagelijk wordt, omdat er vooralsnog niets gebeurt. Iedere geringe aanwijzing, dat er iets op komst is, vormt een kleine schok: tezamen vormen die langzamerhand een keten, die als een Jont naar het kruitvat leidt voor de onvermijdelijke uitbarsting: de angst-aan jagende vogel-invasie, een Hitchcock-sen- satic, die vooral uit een filmtechnisch oog punt zijn weerga niet heeft In steeds snel ler volgende golven beuken de wraakzuch tige vogels tegen de hulzen, Er vallen reeds doden: de woningen worden in staat van verdediging gebracht en zwahr gebar ricadeerd. In de rustpauzes zitten de vo gels roerloos op takken, hekken en tele foondraden, naar mensen, die zich buiten wagen, pikken zij af en toe, maar zij val len pas weer aan, wanneer een onzichtba re leider daartoe het bevel heeft gegeven- Men maakt slechts éér» nacht vogel terreur mee, maar dit is voldoende om voorlopig geen kippeboutje meer aan le raken. Wat Hitchcock met de vogels heeft gedaan met de medewerking van een speciale africh ter is ongelooflijk. Van dressuur is niet3 te merken en dé directe agressie op men sen is onverkwikkelijk echt. Dat het Hitch cock verder alleen om de vogelsensalie is begonnen blijkt al gauw uit het feit, dat het onbelangrijke verhaaltje wordt ge speeld door acteurs en actrices, die slechts marionetten zijn gebleven: Rod Taylor, Tippl Hedren, Suzanne Pleshette en Jessi ca Tandy, respectievelijk als een advo caat, zijn vriendin zijn ex-verloofde en zijn moeder. Maar de hoofd rol vertol kers zijn „The Birds^'. tin niKtncP mm, Dc sloop is aanbesteed van de opstallen van de voormalige vaten- en kistenfabriek van de fa. C. v. d. Burg en Zn. Laagste inschrijver was het aannemersbedrijf A. Thijsen te Rijswijk. ttljksgoedkcuring is verleend' aan het Hoogheemraadschap „Delfland" voor de bouw van twee siutswachterswoningen aan de Kortedijk te Vlaardingen. Aan de Eerste Nederlandse Coöperatie ve Kunstmestfabriek hier werden bouw vergunningen verleend voor het oprichten van een fosforzuurbezinktank; het oprich ten van een fosforinöiktank en het vernieu wen van een transportbandinstallatie voor fosfaat, alle te bouwen op haar fabrieks terrein Deltaweg 50. Q Tegenover het stadhuis is het slopers bedrijf Mes vorige week maandag begon nen met de afbraak van het blok oude paoden aan Kuiperstraat en Waalstraat, tussen de Peperstraat en café Het Raad huis in de Waalstraat (geheel rechts op de foto, De sloper hoopt dit slóopkarwel eind dezer week te voltooien. Dan komt er aan deze zjjde tegenover het stadhuis een grote ruimte vrij. die de overzichtelijkheid van het kruispunt WaalstraatKuiperstraat ten zeerste zal bevorderen en die, naar we mogen aannemen, voorlopig dankbaar zal worden benut om liet grote tekort aan parkeergelegenheid ïn dc binnenstad te Gisteren deden op de spoorwegovergang van de Maasslutssedljk de oude spoorweg- bomen voor het laatst dienst. Vandaag wer dén deze vervangen door ahobs, waarmee deze spoorwegovergang de eerste in Vlaar dingen is. De eerste drie maanden zal daar bij toezicht worden uitgeoefend door de huidige overwegwachter van deze spoor wegovergang, de in Rotterdam wonende Vlaming Leonard Jennes, die u hiep voor de nog niet onthulde ahob ziet stlan. Bij deze nieuwe beveiliging werd de overgang op dubbele breedte gebracht. bestrijden. De oude heer Isaac Scheuk, die in dit blok panden nog eenzaam in de bovenwoning huisde naast het café (rechts op de foto) en op wiens verhuizing het wachten was bij dit sloopobject, is ver huisd naar het straatje, dat aan dc anders rijde van het stadhuis is gelegen: de Schoolstraat. H(j blijft dus recht tegenover het stadhuis wonen en kan het stadhuis nu eens van de andere zijde vanuit zijn woning bekgken. WOENSDAG Stadsgehoorzaal, 8.15 uur: Concert Eott. PhJlh. Orkest. R.K.-VereniKlngseebouw-, 7.15 uurt Vertrek Sursum Corda naar 3-daags cnjlcours in Sassenheim. DONDERDAG Stadsgehoorzaal, 8 uur: Turnuitvoerlng Kon- Npcl, Chr. Gymriastiekverbon.d, kring Maas mond. Luxor Theater, 8 uur: Ontsnapt uit San Pablo, 14 jaar. VIhbank, 5 uur nam.: Vertrek touringcars nm stadion De VUert in Den Bosch voor be kerstrijd Fort una VI.—Fort una '54. Triangel, B uur: comactavond: Ver, voor Veilig Verkeer. VRIJDAG Stadsgehoorzaal, S uur: Toneeluitvoering „Zachtjes met de deuren" door De Fakkel, Bal na in de Harmonie. Luxor Theater, 8 uur: ontsnapt Uit San Pa- blo, 14 jaar. ftfuzanda, 8* uur: Cabaretavond Vereniging „Helpt Elkander". APOTHEEK Geopend: Apotheek Van Hogendoip, Van Ho- gen-dorplaan 129a, telefoon 4233. 23 april Wassende uua Zon op 5.27 uur, onder 19.31 uur Maan cp 16.07 uur, onder 4.53 uur GESLAAGD Voor het praktijkdiploma boekhouden zijn geslaagd: mejuffrouw E- A. V5i, hoofdschrijfster le kl. bij de gemeentelij ke dienst voor maatschappelijke zorg en de heer J. M. van der Velden, klerk bij de gemeentelijke energie- en waterleidingbe drijven^ In de afgelopen week is een aanvang ge maakt met de uitvoering van een plan voor verbetering van het kruispunt Weat- ha ven plaats-Havenstraat-Korte Hoogstraat. Voor een veilige afwikkeling van het ver keer wordt hierbij gebruik gemaakt van de verplaatsbare verkeerslichtinstallatie van het bedrijf gemeentewerken. lietbericht, dat men in de Beurs kan begiunen met het aanbrengen van een houten vloer, is nu officieel bij de tafel tennisverenigingen TSF en XOAD binnen- gekomen. Vrijdagavond heeft men in de Beurs de voorbereidende besprekingen reeds gevoerd met het aannemingsbedrijf Gebr. Lansbergen, Het is dit aannemingsbedrijf, dat de ta feltennisverenigingen tegemoet is geko men bij de plannen en het uitvoeren van de werkzaamheden om in de Beurs een horizontale houten vloer aan te brengen, die bestaat uit losse luiken, weike indien nodig verwijderd kunnen worden. De ta feltennisverenigingen zullen mankracht le veren om zo de kosten zoveei mogelijk te drukken. De Gebr. Lansbergen hebben ui teraard de leiding bij het karwei. Aan staande zaterdag gaat men beginnen en de tafeltennissende timmerlieden zuilen met grote energie de vloer zo spoedig mo gelijk trachten aan te brengen. Is dat ge lukt dan zal er bij de verenigingen NO AD en TSF grote vreugde heersen, die moge lijk tot uiting zal Komen als de laatste schroef in het hout gedraaid wordt. Dan immers beschikken zij Over een speel- Uit onderstaande overzichten van het scheepvaartverkeer over het eerste kwartaal van dit jaar, met tussen haakjes dat over het eerste kwartaal 1963, blijkt dit verkeer Zeevaart: aantallen br. m3 N.V. Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost'' 291 154) 2.227.896 (1,241,183) N.V. Nieuwe Matex 91 114) 1.177.155 (1,248.750) Shell Nederland Raffinaderij N.V. (Installatie Vlaardingen) 53 74 94.417 187.731) Eerste Nederl. Coöp. Kunstmestfabrieken. 54 64) 59.222 82.242) N.V. van Neerbos' Industrie- en I 1) 529 86.719 C 1.416) 83 41) 47.739) Totaal 573 448) 3.645,938 (2,787.061) Binnenvaart aan (allen tonnenmaat N.V. Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" 82S 635) 1.249.999 908.753) N.V. Nieuwe Mat ex 836 540) 327.600 288.874) SbeJl Nederland Raffinaderij N.V. 1364 75S) 578.571 346.143) Eerste Nederl. Coöp. Kunstmestfabrieken 467 249) 212.342 128.023) N.V. Lever's Zeep-Maatschappij 13 69) 5.955 26.108) N.V. van Neerbos' Industrie- en Handelmaatschapj Jj 106 40) 36.5B8 35.762) Gemeentelijke havms 1573 (1159) 382.213 356.583) Totaal 5X85 (3448) 2.764.248 (2.088.246) gelegenheid, die als ideaal beschouwd zal kunnen worden en waar alle verenigin gen ook in Rotterdam en Vlaardingen ja loers op zuilen zijn. Vooral de vereniging NOAD heeft het afgelopen seizoen veel narigheden gehad doordat zij hun thuis wedstrijden niet meer in de Beurs moch ten spelen in .verband met de scheve vloer. Steeds sjouwde men dan een tafel naar de gymnastiekzaal aan he.t Oude Kerkhof en na de wedstrijd moest deze dan weer teruggebracht worden. Binnen korte tijd zal het leed dus geleden zijn. Dat men nu enige clubavonden lang de Beurs niet zal kunnen benutten, is niet zó erg dat heb ben zij er graag voor over. Er zal nu ein delijk getimmerd worden en.dat gaat nu voor alles. _De tweede ronde om het schaakkam pioenschap van Schiedam is niet zo ener verend geweest als de eerste. Van Baarle herstelde zich van zijn nederlaag tegen Hennse door nu van Heitsma te winnen, die hierdoor lelijk achterop raakte. Er zijn, echter nog zeven ronden te spelen en alles is dus nog mogelijk. De volledige uitslagen zijn; Hoofdklasse: P. P. Roozenbefck—H. den Uijl 10, J. de BruijnC. Vrijland afg„ G. H. Hennse—J. Stahlie 0—1, L. Reits- maJ. van Baarle 0I, A. Noordegraaf J. v. d. Drfessche 1—0. le klasse: H, W. Boele—H. J. Heese mans —1, A. A. van EttenJ. C. Höiz- ken 01, H. PlankenH. Bogers 1—0, W, de Bruin—C. K. Harmanny 0—1, N. van Grevenbroek—Jr van Grootveld 1—0. 2e klasse: S. KosterCh. de Kievith 0—3, H. G. van Soest—A. J. M, Willemse 1—0, J. FioletP. Willema 0—I, C. Groeneweg— G, de Winter 0—1. De Gentse „Bushalte" Het Gents Cen traal Toneelgezelschap treedt, zoals be kend, op l mei op in Musis Sacrum met het toneelstuk .Bushalte" van William Inge in een vertaling van Alfred Pleiter. Dit optreden wordt in opdracht van de Ned. Amateur Toneel Urne'door de Schie^ dam se toneelvereniging georganiseerd. Accordeon-concert Bravo De CJV- mondaccordeonvereniging Bravo geeft op vrijdagavond 24 april een uitvoering in gebouw Irene. Na het optreden van de musicerende leden is er bal op de muziek van de dansende, noten. De personenauto van W.S. vloog gisteren ïn de Warande in brand. Waarschijnlijk vatte wat gemorste benzine vlam; de brand werd door de bewoners geblust. De brandweer hoefde niet op te treden. Di verse motoronderdelen verbrandden en het lakwerk bladderde. Op 14 maart werd een 79-jarige voetgan ger J. van de Bosch op het zebra-pad bij het eindpunt van lijn vier aangereden. De man werd ernstig gewond in het Gemeen te-Ziekenhuis opgenomen, waar hij giste ren aan zijn verwondingen bezweken is. Vijftig pond zijn uit de hut van de kapi tein van de Mutansir, die bij .Wilton Fyenoord gedokt ligt, verdwenen. De zevenjarige Maria v. d. H. stak gis teren plotseling de rijweg ln de Tuinlaan over; Zij werd hierbij aangereden door een personenauto. Maria liep vier diepe won den aan het linkeronderbeen op, zij is na behandeling in het Gemeente-Ziekenhuis naar huis teruggebracht. Door vernieling van een ruit is maan dagavond toegang verschaft tot de depen dance vacrt het gemeente-lyceum aan. d« Westbavenkade. Verschillende vernielin gen werden aangericht. Als verdacht van deze inbraak werd een 10-jarige eii eert 14-jarige jongen aangehouden. Uit de vier nog door* Succes te spelen wedstrijden moeten deze korfballers de volle winst, kunnen halen, willen zij er zeker van zijn niet te degraderen. Dit lijkt een onmogelijke opgave. Om te beginnen zou dan'a.s. 2ondag van De Raven in Den Haag moeten worden gewonnen. Hejt werd op eigen veld indertijd 8~2 voor De Raven. Minder benauwd maar toch verre van rooskleurig staat ODI er voor. De stand ïfl de staartgroep Is: Albatros 13 14, Oranje Wit 14 12, Merwede 12 II, GKV 12 11, Oranje Nassau 13 9, ODI 12 7, Rotterdam Zuid-2 31 0. Er moeten twee clubs degraderen. Da wedstrijden van a,s. zaterdag ODI—Mer- wede is dus wel erg belangrijk. Ook de ODI-ers wensen we veel vertrouwen ea succes toe. Afscheid van de heer W. Ravens Da heer W. Ravens, consulent bemiddeling bij het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg, heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en neemt op dinsdag 28 april in het gebouw voor Christelijk Socia le'Belangen met een receptie afscheid van zijn collega's.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2