ROTTERDAMSE)! NIEUWSBLAD w* Eerste' bewoner in Maassluis-West Man met de rode pet uit stationsbeeld verdwenen Trieste nederlaag voor Fortuna tegen de Enschedese Boys V' Vierde Bevrijdingstoeht trok record aantal deelnemers Be! 4502 VAN OER SNOEK boogaard I klachten over Maassluis wil vrede met Maasland öorziemngen Agenda Weer internationaal jeugd toernooi van de Hollandiaan Fortuna met één been in 2e divisie ïmprodiiktief Vlaardingen verloor met I0 Callenhurgstr. 82-84 serveerster VAKANTIE-EXTRAATJE Het Rofterdaimch Nieuwsblad Ook enige vaste wijken komen vrij Stoofdaffentschap os VLAARDINGEN, Sm. Havenitrut 1 - T*l, 3229 ROTTEHDAMSCIi M1EUWSBLAD - MAANDAG 4 MEI 1964 «odorti.: ToL Hü TLAABDINGEN t BEZORGING 17.39 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Maassluis-West is niet langer meer een onbewoond gebied' Sedert zater dag is van de 1200 daar in aanbouw zijnde woningen het eerste huis be trokken. Als eerste gezin in de tot rond 22.090 bewoners uitgroeiende nieuwe stadswijk Maassluis—Noordwest heeft het jonge studenten-echt paar Van Wijlt van Brievingh—Postnia zaterdagmiddag bezoek ontvan gen van burgemeester W. J. D. van Dijck en zijn echtgenote. Het welkom dat 'zij het van Delft gekomen jonge echtpaar in Maassluis heetten, ging van attenties vergezeld. Mevrouw Van Dijek zei het met bloemen door de blonde mevrouw B. v. Wijk v. Brievingh—Postma, die in Leiden voor doctoraal Engels studeert, een kleurige ruiker aan te bieden. En de bur gemeester overhandigde de heer des huizes, die technisch ambtenaar is aan de Technische Hoogeschool te Delft en daar de volgende maand ais elektrotechnisch ingenieur hoopt af te studeren, een taart, waarop stond gespoten: Maassluis—Vooruit! Welkom voor de eerste bewoner van Maassluis-West. Over een plank betraden de burgemees ter en zijn echtgenote de woning van het jonge echtpaar: Karekietstraat 40. De straat lay e pg ebrok en, dc trottoirs moeten nog worden aangelegd, 's Morgens was de wo- hing op de riolering aangesloten en de dag tevoren op het gas- en waterleidingnet. De aansluiting op het elektriciteitsnet zou van daag tot stand worden gebracht Dank zij de welwillende medewerking van Nationaal Grondbezit had het echtpaar op een ver vroegd tijdstip de sleutels in ontvangst mogen nemen. Dc woningen in de Karekietstraai. waar ook reeds andere gezinnen bezig waren niet schoonmaken en inrichten, behoren tot een complex van 90 eengezinswoningen, ge bouwd itl opdracht van Nationaal Grond bezit. Koopwoningen, waarvan de prijs tij dens dc bouw met ƒ4.000 tot'rond 31.000 is opgelopen. De vervroegde oplevering van deze Woningen, in dit complex heeft het Maassluise gemeentebestuur enigszins ver rast. Met de meeste spoed zullen de aan sluitingen worden voltooid, de trottoirs worden aangebracht en de straten aange sloten op de bushalte op de Maasdijk en op de Westlandseweg, die, door de nieuwe stadswijk getrokken, in het noordwesten op de Maasdijk en in liet zuidoosten op de Noord dijk uitkomt. Aan de Reigerstraat, noordwestelijk van dit complex, zal met de grootste spoed een blok met acht buurt- winkc-Is worden gerealiseerd, welke In de eerste levensbehoeften moeten voorzien. Er is reeds overeenstemming bereikt met «en hiervoor aangetrokken bouwer, waar bij het gemeentebestuur zich het recht heeft voorbehouden dc branches te bepalen. In de loop van augustus zullen in Maassluis west een of twee houten noodschoten wor den geplaatst. oöOY '.s&tst? - vem i ■.\W M De taart, die burgemeester Van. Dijck en ^un echtgenote voor de eerste bewoner had laten bakken. 0 Burgemeester W. J. D. van Dyek en zijn echtgenote bezoeken de eerste bewoner In Maassluis-West: het echtpaar Van Wijk van Breivingh-Postma, heiden studenten en 3 jaar gehuwd, waarbij zü steeds hebben in gewoond, Hij is van oorsprong een Rotter dammer, zij een Schiedamse. Besprekingen zijn gaande om in een der schoolgebouwen een Prot. Chr. lagere school te vestigen. Ook voor de stichting van een kerkgebouw in deze wijk is er van een samenspel sprake - tussen de besturen van.de Hervormde en Gereformeerde kerk. Voor- verenigingsvoorzieningen, is een so ciologisch rapport opgesteld. Aan het eind van dit jaar zullen in Maassluis-west, waar alle hoofdleidingen voor riolering, gas, water en eïektriclLeit tijdig gereed zijn ge komen, rond 200 gezinnen wonen: in de complexen eengezinswoningen van Natio naal Grondbezit (90), Euro woningen (100) en Nijhan (50). Dan zal er ook de hoofd weg, de Westlandseweg, geheel gereed zijn inclusief de verlichting. Eveneens een 2de weg, dwars door de wijk. Half juli wordt met de montage van de 621 Panagro-Larsen Nielsenwoningen in deze wijk begonnen. Woningen, die alle beschikbaar komen voor deindustrieën. Waarbij deze de onrendabele top van 2.500 per woning betalen. Met een tempo van 10 woningen per week komt dit complex gereed. DEZE MAAND IN DE RAAD VAN STATE Maassluis-west vormt het zuidelijke ge deelte van het uitbreidingsplan Maassluis- noordwest. Zowel tegen het uitbreidings plan in hoofdzaak Maassluis-noordwest als tegen het uitbreidingsplan in onderdelen Maassluis-west ging het gemeentebestuur van Maasland bü de Kroon in beroep. Het bezwaar ging vooral uit naar de protectie van het winkelcentrum en het raadhuis aan de periferie van dit uitbreidingsplan, nabü de Maaslandse grens. Het beroeps- schrift tegen het uitbreidingsplan in hooftf- lijke vertraging voor de Maassluise uit strekt van het Verolme-bedrijfscomplex tot Poortershaven, dient de 2Ssie van deze maand voor de Raad van State. Maassluis heeft inmiddels het winkelcentrum in een centraler gelegen gedeelte geprojecteerd. Op de oorspronkelijke plaats verrijst thans het complex woningen van Panagro-Larsen Nielsen. Het raadhuis wil Maassluis voor lopig uit het plan lichten. Daarmee zfón en worden de Maaslandse bezwaren opge heven en zal voor een definitieve goed keuring van beide plannen wel niets meer in de weg staan. AAN ALLE KANTEN KLEM Maar welke gevolgen heeft deze aanzien lijke vertraging voor de Maassluisse uit breiding In Maassluis-west is plaats voor De vierde bevrijdingstoeht, georgani seerd door de Vlaardingse Wandelsport vereniging „Liberty", is ondanks de min der gunstige weersomstandigheden een goed succes gebleken. Wel lieten diverse deelnemers zonder meer verstek gaan, maar het aam tal deelnemers was nog vrij hoog. Ongeveer 1400 liefhebbers van wan delen Iti georganiseerd verband deden mee aan een der parcoursen, hetgeen een nieuw record betekende, want tijdens de voor gaande tocht, die in 1962 werd gehouden waren er 1035 deelnemers. De wisselprijs kwam in het bezit van de W.S.V. „D.I.O." uit Noordwijkerhout, die met 632 punten het hoogste aantal wist te behalen. De uitslagen waren: Bijzondere groepen km: 1. Savioschool tc Vlaarlingen, 2. Weteringschool te Vlaardingen. Wandelgroepen 5 km.: 1. W.S.V. „Indie* te Gorinchem, Bijzondere groepen 10 km1. Chr. Huish. en Industrieschool Schiedam, 2. Kamer- lingh Onnesschcol te Vlaardingen, 3. Gym nastiek ver. Hollandia ie Vlaardingen. Wandelgroepen 10 km; 1. Blauw-Wit te Berkel. 2. Willem van Arkel te Gorinchem, 3. Indië te Gorinchem, 4. M.A.V.A. tc Maassluis. Wandelgroepen 15 km.: J. W.S.V. „DIO" te Noordwijkerhout, 2. Indië te Gorinchem, 3. Sabina tc Oud-Beijeiland. Bijzondere groepen 15 km.: 1. Willem v. Arkel te Gorinchem, 2, Chr. Techn. School te Schiedam. Wandelgroepen 25 km.: 1. Nationale Re serve te Schiedam, 2. R.K.W.I.K. te Vlaar dingen. 3300 en in de noordelijke helft voor 3200 woningen. Van deze laatste helft, die zich uitstrekt van boerderij Sehoemakers tot Poortershaven, is slechts zo'n klein ge deelte opgespoten, dat op de opgespoten grond.in Maassluis-noordwest plaats is voor totaal 4000 woningen. Bouwt Maassluis in hetzelfde tempo als thans door, dan is dit 'opgespoten gebied over 5 k 6 jaar vol gebouwd. Dan zit Maassluis aan alle kan ten klem. Pas na de goedkeuring van het uitbreidingsplan in hoofdzaak kan Maas sluis overgaan tot de aankoop en even- tuele onteigening van gronden en opstallen op het nog onopgespoten gedeelte en daar na zijn nog vele jaren met de opspuiting en bouwrijpmakiag gemoeid. Hierbij is niet alleen van groot tijdverlies sprake, maar ook van grote .kostenstijging. GEO. STAT EIS WILLEN HET ZO Nu kan men zeggen: de schuld ligt bij Maassluis zelf. Dan had het maar niet Maasland tegen de haren in moeten strij ken door winkelcentrum en raadhuis dus danig te projecteren, dat dit de opneming van het Maaslandse Weverskadegebied in het uitbreidingsplan tendeerde. Maar het zijn Ged. Staten, die de ontwikkeling van Maassluis tot een gemeente met rond 60.000 zielen nodig achten en daartoe het Maas landse Weverskadegebied bij Maassluis willen voegen. Daze strubbelingen mei Maasland, cie de ontwikkeling van Maassluis voortdurend afremmen en Maassluis telkens voor vele extra, in de miljoenen lopende kosten stellen, deze steeds weer terug kerende strubbelingen me*. Maasland sedert Maas sluis zich van Maasland heeft afgescheiden, liggen dc Maassluise burgemeester zwaar op de maag. Strubbelingen, die steeds weer als grond slag hebben: de groei van Maassluis als industrie- en scheepvaartstad. waarbij het telkens ;s aangewezen op grondgebied van het agrarische Maasland. Met steeds daar aan verbonden: dc g rensw ijzig in gs- procedurekwesties. Dit heeft zich al vele malen afgespeeld, sedert Maassluis zelf standig is geworden. Maar met de huidige grootscheepse groei van Maassluis in het kader van de ontwikkeling van- het Water weggebied zijn deze strubbelingen voor Maassluis tot een obcessie uitgegroeid en is er voor deze gemeente een onhoudbare situatie ontstaan. Een situatie, die niet, al thans niet definitief, wordt opgeheven met een eventuele bij trekking van het Maas landse Weverskadegebied bij Maassluis Dit betekent slechts de toevoeging van 130 ha voor deuitbreiding van het Maas sluise woongebied. In een niet ver ver wijderde toekomst zal Maassluis, mits de verwachte gr ooi zich doorzet, opnieuw be hoefte aan grondgebied hebben. Op 'een tijdstip overigens, dat de thans 56-jarige burgemeester van Maassluis geen burge meester van Maassluis meer 2al zijn, STRIJD BESLECHTEN! Het Is deze blik in het verleden, heden en toekomst, welke burgemeester W. J. D. van Dijck in xyn toespraak bij de her denking van het 350-jarig bestaan van zijn gemeente, deed gewagen van 't Maas landse juk en de Maaslandse druk. En hem deden zeggen: is het niet beter dat Maas land en Maassluis tot één gemeente samen smelten: een gemeente, waar op harmoni sche wfjze aan alle facetten van het maat schappelijke leven aandacht kan worden geschonken en waarbjj dc tegengestelde be langen van een industrie- en een agrarische gemeente worden opgeheven. Een samensmelting, waarover de ge meentebesturen van Maasland en Maassluis in rast en vrede moeten kunnen praten* zonder elkaar in de haren te vliegen. Maas sluis kan voorlopig nog enkele jaren met zijn uitbreiding vooruit. Laten deze jaren benut worden voor een vreedzaam en vruchtbaar overleg tussen beide gemeente besturen. Met een open oog voor de be langen van dc bevolking in beide ge meenten in het kader van een niet tegen te houden ontwikkeling. Met het uitspreken van deze wens wil Maassluis' burgemeester de onvruchtbare strijd tussen Maasland en Maassluis gaarne beslechten. 9 Perronopzichter W- P. Keckering was za terdag de laatste, die op slation Vlaardin gen als de man met de rode pet fungeerde Zaterdag fungeerde op de stations in Vlaardingen en Maassluis voor het laats de spoorweg man met de rode pet. Dez* figuur Is daarmee tevens geheel op liet aanvalt Rotterdam-Hoek van Holland verdwenen. De man mét de rode pet is de stations- ambtenaar die als treindienstleider en per ronopzichter fungeert, In deze laatste func tie geeft hij met hel opsteken van lijn ..spiegeiel", dat officieel „vertrekslaf" heet, het sein, dat de trein kan vertrekken. Dit was zaterdag op de stations in Vlaar dingen en Maassluis voor het laatst te aan schouwen, Dit vertreksein wordt in het ver volg door de hoofdcoriductcnr gegeven. Zonder ..spiegelei" en zonder rode pet. Ook de functie, van treindienstleider ver viel op deze dag op genoemde stations. In deze functie bediende hij het eommando- toestel. Op het station Vlaardingen bedien de hij met dit toestel de drie seinhuizen aan de Oost- en Westhavenkade en Delta- en met zijn spiegelei het vertreksein gaf, weg, met inbegrip van de overwegbomen, alsmede de twee blofcpasten aan de Binnen singel en de Maassluissedijk. Van zondag a£ geschiedt de bediening centraal vanuit Rotterdam. Op het station Vlaardingen waren 8 employe's gerechtigd als trein- MAANDAG Luxor, 8 uur. West End Jungle (18 jr). Geopend; Apotheek v. d. Corput, Schiectatnse- weg 85, tei. 3224. 5 me) Afnemende maan Zon op 5.03 uur, onder 20.11 uur Maan op 2.55 uur, onder 11.46 uur Voor de bouw van een bedrijfspand met 4 etagewoningen aan de Kethelweg werd rijksgoedkeuring verleend aan N.V. Ga rage- en Transportbedrijf W. Bos te Vlaar dingen.-" Opnieuw organiseert de Hollandiaan met Pinksteren een internationaal jeugd toer nooi. dat zaterdag 16 mei. 's middags 2 uur met een pupillen wedstrijd de. Holland i- aan—DHC wordt ingeluid en maandag '18 mei 's avonds met een gezellige afscheids bijeenkomst wordt besloten. Gasten zijn ditmaal de jeugdelftallen van HDVS. DHC en Gelria (Velp> als Neder landse vertegenwoordigers en uit het bui tenland Darmstad (Duitsland), Terriers Athletic F. C. en Swift Boys F.C. (Enge land). Opende vorig jaar sportwethouder T. de Bruljn dit toernooi, ditmaal is daar toe een uitnodiging aan de burgemeester gericht, In het programma zijn uitstapjes en samenkomsten opgenomen, waarbij alle deelnemers en de pleegouders worden be trokken. Zaterdag 10 mei is er in het club gebouw een muzikale show met een eïek- Ironisch orgel, de volgende dag gevolgd door een autobustocht naar de boüenvel-, den. Na de ochtendwedstrijd van maandag 18 mei staat een gezamenlijke broodmaal tijd op het programma en 's avonds een afscheidsbijeenkomst. dienstleider en perronopzichter te funge ren. Zaterdag, op de laatste dag, was d® heer W. P. Beckering in deze functie werk zaam: de employe op het station Vlaar dingen, die de vertrektijden van de speci ale treinen naar het Feijenoordstadlon, al tijd van oen op de betrokken voetbalwed strijd slaande tekening voorzag en dit ook tal van malen voor onze voorbeschouwin gen over Fortiuiawedstiijden heeft gedaan. Hij vertrekt binnenkort naar Den Haag, vanwaar hij destijds naar Vlaardingen werd verplaatst. Deze centralisering van het bedienings systeem valt samen met de invoering van de centraal bediende ahobs. Nadat op 22 en 24 april ahobs in gebruik werden ge steld resp. op de overwegen aan de Maas sluissedijk en Binnensingel, was dit glste- en het geval op de overwegen aan de Oostbavenkade en Deltaweg. Morgen, 5 mei, volgt als laatste de overweg aan de Westhavenkade. 0 Als treinlienstlcider bediende htö zater dag voor het laatst het commandotoestel op het station Vlaardingen, dat sedert gis teren dus geen dienst meer doet. se (Van onze correspondent) Een-nul. Wat voor de één de kleinst mogelijke overwinning betekende, was voor sic ander de kleinst mogelijke nederlaag. Wat voor Enschedese Boys zo goed als zeker het behoud van het eerste-divlste schap Inhield, vormde voor Fortuna ten zij er nog een wonder gebeurt de wel haast zekere verwijzing naar de tweede divisie. Het verschil tussen beide clubs groeide door het resultaat van gisteren naar 5 punten in hel voordeel van de Twente naren, hetgeen, gezien het feit dat er nog slechts drie wedstrijden gespeeld behoeven te worden, bijna niet meer is goed te maken. Tot ruim twintig minuten na de rust van deze in een voortdurend bij stromen vallen de regen op een glad veld en voor slechts 1000 toeschouwers gespeelde ontmoeting heeft Portuna zeker zoveel kansen op een goed resultaat gehad als de Boys. Toen, in de 21e minuut, werkte de. Enschedese rechtsbinnen Van Stuivenberg met eek door geen der Vlaardingse verdedigers verwacht „hakballetje" het-leer in de voor doelman Horik onbereikbare verste hoek. Van Stui venberg stond met de rug naar het doel, toen hij de bal ontving uit een voorzet van linksbuiten HLIgerink en al zijn tegenstan ders in de onmiddellijke nabijheid verzuim den een poging te doen het leer weg te werken. De vreugde in het Enschedese kamp was groot, temeer daar zich voor dien reeds talrijke goede en veel minder moeilijke! scoringskansen hadden voor gedaan, welke onbenut bleven. Zo was het ook bij Fortuna, dat met midvoor Bouman en rechtsbinnen Van der Swan als anima tors eveneens een reeks van goede moge lijkheden kreeg, maar in de afwerking bij zonder zwak was. Toen kort voor rust v. d. Swan met een blessure het veld moest verlaten (de goed leidende scheidsrechter Van der Veer riep de Vlaardinger nog terug trit de kleedkamer omdat deze had ver zuimd zich af te melden) verdween het toch al bijna niet aanwezige ritme uit de For- tuna-aanvalslinie. Ongetwijfeld zullen de moeilijke omstan digheden, waaronder gespeeld moest wor den, veel invloed op de prestatie van beide ploegen hebben gehad, maar dat neemt niet weg, dat toch wel bijzonder veel kansen op onbegrijpelijke wijze werden gemist. Zo kwam rechtsbuiten Jungerius een keer al leen voor de Enschedese doelman 'Lang kamp, toen hij de bal oppikte na te zacht terugspelen van Ten Tije, maar zijn schot ging naast. Dat gebeurde na de rust nog eens, toen Bouman de bal goed voor Junge rius vrij maakte, maar deze wederom geen kans zag de Enschedese keeper te passeren, Van onze vier Vlaardingse zondagsclabs heeft alleen Fortuna gespeeld. De andere kwamen door terreinafkeuring niet binnen de l|jnei,i. Een hoogst zeldzaam verschijnsel in mei: Helaas heeft ook de opnieuw ge wijzigde ploeg niet voor de nodige doel punten kunnen zorgen en leverde de be slissende uilwedstrijd tegen Enschedese Boys een 1-0 nederlaag op, waarbit het enige doelpunt in de 2e helft viel. Slechts theoretisch Is Fortuna thans nog niet naar de 2e klas gedegradeerd. Het is niet aan te nemen, dat Enschedese Boys uit zijn 3 resterende wedstrijden geen enkel punt en Fortuna daarin de volle buit verovert. Dit laatste vooral niet, als we nagaan, dat de laatste 13 wedstrijden van Fortuna 3 ge lijke spelen en 10 nederlagen voor de rood-* gelen opleverden, met in de 10 neder lagen slechts 1 eigen doelpunt en 20 legen- treffers. Een doelsaldo dus van 1-2Ö! En een totaal doelsaldo over de laatste 13 wedstrijden van 7-26. Dat op deze resul taten de drie noodzakelijke overwinningen zullen volgen, t.w- aanstaande donderdag thuis tegen litelrivaal Telstar, komende zondag uit tegen RBC en de zondag daarop thuis tegen SHS, dat moet, praktisch ge sproken, uilgesloten worden geacht, Niet temin moet Fortuna zich ook aan het theo retische strohaimpje trachten vast te grij pen. Men weet Immers nooit hoe een koe een haas vangt en boe vreerad de bal kan rollen? Doch nuchter bezien heeft Fortuna gisteren In Enschede de genadeslag ont vangen. Tenzij er nog wonderen In dc wereld gebeuren, zoals twee Jaar geleden b|j de titelveroverlng ca onlangs in de bekerwedstrijd tegen Feljenoord. terwijl Don zijn inzet zag afstuiten op de voeten van de het doel uitkomende Lang kamp. Ten aanzien van de Ensch'dcërs touden we ook diverse van deze verloren gegane mogelijkheden kunnen beschrijven. Eenmaal, voor de rust, verdween dt bal wel achter Van Horik, maar toen ke.ndr de heer d. Veer de treffer terecht niet toe omdat Hilgerink de gevallen Vlaardingse deelman had afgehouden, terwijl Rcordink de ba', (n het doel tikte. Hard werkend, maar op het beslissende moment slordig en zonder veel inzicht fe werk gaande, slaagde Enschedese Boys er na de treffer van Van Stuivenberg in zich te handhaven. Fortuna, waarbij Verweel als linksbuiten was vervangen door Rebbemond en waarbij men het wederom zonder de geblesseerde Baksteen moest stellen, toon de zich aan het eind een sportief verliezer. Ook tegen Rhoon was het bij Vlaardingen weer het oude liedje. De vele scoringskan sen, die de groen-wüten kregen werden alle gemist en omdat de tegenpartij niet minder schotloos was, werd het een klei ne nederlaag voor de mannen van Wout Groeneveld. In de eerste helft was Vlaar dingen zelfs sterker dan de bezoekers, maar het leverde niets op. Bij een der Rhoon-aanvallen stond er toevallig wel een schutter, die na 20 min. de stand op 0—3 bracht Een stand, die ondanks de vele pogingen van de thuisclub in de fweea» helft, geen wijziging meer onderging. voor alle verzekeringen en auloflnancicrlng. Kantoor; Vlaardingen. Privé: 90-94. CINCINNATI - NEDERLAND N.V. fabriek van gereedschapswerktuigen VLAARDINGEN vraagt voor de kantmediensfc een die tevens met andere kantinewerkzaamheden zal worden belast. Leeftijd plra. 20 jaar. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan de afdeling Personeelszaken, postbus 98, Vlaardingen, Schiedamsedijk 20. [HERHALING is de TOVERKRACHT van de reklame Door het verbindend worden van de enige ultdetingsihst is het faillissement van D. G. NI- naber t« Vlaardingen geëin digd. Mr. A. F. Duyvcrman, curator. Mathenesserlaan 184. R'dam. Rotterdam, 29 april 19641 Zij, die tijdens de GROTE VAKANTIE voor bjjverdienate 's middags een krantenwijk willen waarnemen (benodigde tijd 1 a 2 uur) kunnen zich thans laten inschrijven met opgave van beschikbare weken bij: Bijkantoor: Smalle Havenstraat 1, Vlaardingen, tussen 10 en 17 uur. Zaterdag tot 12 uur. DOE HET SPOEDIG 1 Velen meldden zich vorig jaar te laat! 4V2 VIAMS GASFORNUIS Modern* 2 Kcokbremden# 2 normaal» branders, sudderbrander, centrale aan» steekpit» Vele mogelijkheden voor ac* het Is qoed kopen bij; SCHIEDAMSEWEG 41 VAN HOGENDORPLAAN 33

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1