MmUHEnUD Ws Eerste bewoner bejaardencentrum De Valkenhof in *i zonnetje gezet rse amateurs tn „De Kinderen van Eduard mé&m Jongens maakten graf voor uit ■boom gevallen jonge duif C. VAN DER LELY N.V. Draaiers Plaatwerkers en leerlingen Elektrisch lassers Centrale verwarmm^snionteiirs Service monteur voor centrale verwarming Echtpaar Yan Dorp liad 9 jaar moeten wachten Predikbeurten „Licht floor klank" voortaan ook voor herv. kerktelefoon Wie zag Let gebeuren Artsendienst Burgerlijke stand Katholieke Kring besloot seizoen Zoekt Bent U Komt U Qageschaolden Agenda ROTTERPAMSCH NIEUWSBLAD - ZATERDAG 23 MEI 1964 BooMaftaisehap nt Hedjtftk: VtAARDINGEN, Sm. Havansfragt 1 - T«l 3229 IU. HM VLAABDINGENi KLACHTEN OVEE BEZOKGING H.39 TOT 18.30 UUR: TELEFOON 6837 ÜNSULINDESINGEL 33 Het was een sympathiek gebaar van. wet houder G. Walstra om Corrie Maat uit te nodigen de sleutels uit te reiken aan de eerste bewoner van het gemeentelijk be jaardencentrum De Valkenhof, dat aan de Dirk de öeedelaan in deJWestwijk In tien touwlagen wordt opgetrokken. Corrie mocht deie officiële handeling verrichten, omdat zij de naam voor dit tweede ge meentelijke bejaardencentrum heeft be dacht, Werkzaam op de centrale admini stratie van het stadhuis stelde zij deze naam aan administrateur J. Barendregt, de oud-VFC-er, voor. De Valkenhof was Im mers het rustoord, waarop Jaooba van Beleren zich placht terug te trekken. Een zinvolle benaming dus voor een bejaarden centrum, waar de Jacoba van Beierenstraat langs loopt. Het was het echtpaar Van Dorp, aan wie Corrie Haat gisteravond de sleutels mocht overhandigen: aan Johannes van Dorp (80) en Maartje van Dorp-Stam, die op 52 huwelijksjaren terugzien. De laatste 22 jaar hadden zij Dwarsstraat 5 gewoond en reeds sedert 22 maart 1955 stonden zij voor een woning in het lc ge meentelijke bejaardencentrum aan do Btl- ülonlaan. ingeschreven. Eindelijk, na meer dan 9 jaar, is hun wens tn vervulling ge gaan, Zij het dan een echtparcnwontng in het 2e gemeentelijke bejaardencentrum. Met de hand te sohudden van Johannes van Dorp drukte Corrie Maat de stevige knuist van een oud-zeeman, die jaren als olieman op Batavierschepen heeft gevaren en de laatste 26 jaar van zijn loopbaan als machinist van de HVO-sleepboot De Nieu we Maas. WACHTLIJST MET GEGADIGDEN -00 De huiskamer van het echtpaar Van Dorp was geheel roet genodigden gevuld. Wethouder G. Watstra fungeerde, behalve Ncfl, Herv. Gemeente: Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur ds. J. Bou terse, Bediening H. Avondmaal, 5 uur de heer J. van Lam- balgen, Catafd. 31; Rehobothkerk. Billiton- Iaan, zondag 9 uur ds. W. J. Kolkert, 10.30 uur cis. W. J. Kolkert, Bediening H. Doop, 7 uur ds. J. Noltus uit Slikkerveer; Bethelkerk, "Vl.-Ambaeht, zaterdag 7.30 tot 8.15 uur Avondgebed; zondag 10 uur ds. M. C ten Bruggenkate uit Rotterdam- Vreewijk, 7 uur ds. W. J. Kolkert; Im- manuëlkerk. Van Hogendorplaan, zondag 10 uur de heer A. van Zeiten, 7 uur ds, A. J. Hoorn, Bed. H. Avondmaal; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zondag 10 uur de heer B, H. Colenbrander, 5 uur ds. W. J. Schou. ten, Cat.afd. 31; Wijkgemeente Ichthuskerk, zaal Geref. Meranathakerk, zondag 8.45 uur ds. J. W. de Jong, Gezüisdicnst; West- wljkkapel zondag 10.30 uur dg. J. W. de Jong. Gezinsdienat, 7 uur ds. J. W, de Jong, Bijbelstudiedienst. ..Commissie Het "Woord", zaal Harmonie, Schiedamseweg 51. zondag 10.30 uur ds. Th. G, Frederik&e uit Wassenaar. Vraagge sprek over: ,.ts het Christelijk geloof ouderwets of juist modern?" Jeugdkerken worden gehouden voor 12 tot 36-jarigen om 10 uur In gebouw „Sol! Deo Gloria", Callenburgslraat, in de grote zaal van de Bethelkerk, in de grote zaai van de ïmmanuëlkerk, in een zaal van Triangel en 10.30 uur in de grote zaal van de Behobothkerk. Kinder diensten voor 6—12-jarigen om 30 uur in O bad ja, Callenburgstraat en Maas- siuissedük 7a. Rem. Geref. Gem. en N.P.B., Hoflaan, zondag 10 uur ds. J. G. J. van Iter son. Gezinsdienst, Gereformeerde Kerk: Oosterkerk, Schie- damseweg, zondag 10 Uur ds. Joh. Lever, 5 uur ds. Y. J, Tiemersma; Emntaüskerk, Van Linden van den Heuvellsingel, zon dag 9 en 10.30 uur ds. H. J. Heynen, 5 uur ds. H. J, Kouwenhoven; Pniëlkerk, Hen- riëtte Roland Holststraat, zondag 9 en 10.30 üur ds» Y. J. Tiemersma, 5'uur ds. G. Aal- bersberg; Maranathakerk, Zuidwij k, zon dag io uur ds. H. J. Kouwenhoven, 5 uur ds. Joh. Lever. R-K. Kerk, Parochiekerk van. de H. Joannes de Doper, Hoogstraat, H.H. Mis sen 7 uur. 8.15 uur en 9.30 uur (Hoogmis), 11 uur, 12.15 uur en 7 uur n.m. Lif; Paro chiekerk van Sint Willibrordus, Tnsulinde. singel, H.H. Missen; 7 uur, 8.30. 10 uur 11.30 uur v.m., 4.15 uur en. 7 uur n.m. Lof; Parochiekerk Heilige Geest, Van Hogen dorplaan, H.H. Missen; 7 uur, 8.30 uur, 10 uur. 11 uur v.m.:, 12 uur 's middags en 7 uur n.m. Lof; Bijkerk St. Willibrord, West wijk, H.H. Missen 8 uur, 9.30 uur en 11 uur v.m. Chr. Geref. Kerk, Emmastraai 116, zon dag io uur ds. J, Keuning uit Veenendaal, Bediening Heilig Avondmaal, 4 uur ds. J. Kenning, Nabetrachting; Aua H. de Cock- school, Philips de Goedestraat 162, 2ondag 10 uur geen dienst, 6 uur ds. J. Keuning, Nabetrachting. Geref. Gemeente, Westnicuwland 56, zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Gertf. Gem. in Nederland, Jacob van der windtstraat 17, zondag 10 en 5 uur lees- dienst. Het Leger des Heils, Baanstraat. zon dag io uur Heiligingsdiensi, 12.15 uur Jeugddienst, 6.30 uur openïuchtsamen- komst bij de Visbank, 7.30 uur Verlossings- sainenkomst en inzegening jonge soldaten. Dinsdag 2.15 uur Gezinsbondsamenkomst. B.C.U., zaal Roode Kruis, Emmastraat 38, zondag uur samenkomA Evangelist M. Kooymans. als vertegenwoordiger van het gemeente bestuur, als voorzi-ttervan de Stichting huisvesting en verzorging van bejaarden, welke stichting dit bejaardencentrum gaat exploiteren. In zijn gezelschap bevonden zich d!e leden van het stichtingsbestuur, directrice le gemeentelijke bejaardencen trum mej. Prins, administrateur J. B&ren- diregt en mej. Maat, hoofdopzichter R. de Vries van het Amsterdamse architecten bureau Kom ter én i r. Van Schelt, alsmede •de hoofduitvoerder Bakker van de bouwer J. van Eest eren. Het was namens de laat ste, dat het VVD-raadslid mevrouw Blee- ker werd uitgenodigd voor het fleurige element te zorgen door mevrouw Van Dorp een hos bloemen aan te bicden.. Tijdens het gezellige samenzijn in de zaal van. café WestwSjk, dat op deze plech tigheid' volgde, heeft wethouder Walstra de stand van zaken belicht. En daarbij gerept over d'e enorme behoefte, waarin bcjaar- dencenrtra als woonvorm voorzien. Niet minden dan 700 echtparen en alleenstaan den staan op <ie wachtlijst van het ge meentelijke bejaardencentrum aan de Bil- litomlaan. Dat de voortreffelijke reputatie, die directrice mej. Prins heeft opgebouwd, daaraan niet vreemd is. wenste de wethou der gaarne te onderstrepen, DERDE GEMEENTELIJKE BEJAARDENCENTRUM Dit bejaardencentrum heeft nog steeds geen naam. Dat wordt wel nodig, want het gemeentebestuur houdt zich al bezig met de stichting van een 3e gemeentelijk be jaardencentrum. Geen wonder, als men weet, dat voor het 2e gemeentelijke be jaardencentrum Dc Valkenhof zich 450 echtparen en alleenstaanden hebben opge geven, terwijl dit in toaaal 180 woningen omvat: 130 tweekamerwoningen In de hoog bouw, 4 drie-, 28 twee- en 18 éénkaïnet- wonlngen In de laagbouw. In aanbouw Is bet hervormde bejaardencentrum in wijk Holy met 220 bedden, in voorbereiding een eerste r.-k. bejaardencentrum, alsmede een bejaardenverpleeginrichtlng. Binnen kort, by de ingebruiknemnig van hetHoly- ziekehhuls, komt het als flatziekenhuis In gebruik zijnde gedeelte van bet le ge meentelijke bejaardencentrum wellicht be schikbaar voor zün oorspronkelijke bestem ming; voor chronisch zieke bejaarden. HOOGSTE PUNT 7 JULI! Ei-nd van de volgende maand wordt het •tweede blokje van de laagbouw van. De Valkenhof betrokken, en in het vroege voorjaar van 1965 het hoofdgebouwge- deelte met het daarbij behorende diensten centrum en de recreatieruimte, welke een recreatiezaal en een toneelzaal omvat. In het dienstencentrum komt huisvesting voor het Groene Kruis, de revaüdatie-arts en de pedicure. In tegenstelling echter tot de oorspronkelijke opzet komt de recreatie zaal niet tevens voor de bejaarden uit de buurt, maar uitsluitend voor de bewoners van De Valkenhof disponibel, zo verklaar de ons hoofdopzichter R. de Vries. Bij de volledige ingebruikneming van De Valken hof zullen de bewoners warme maaltijden uit de keuken van het le gemeentelijke bejaardencentrum kunnen worden ver strekt. Van de hoogbouw van De Valken- Het comité „Licht door klank" een actualiteitenprogramma, dat regelmatig wordt uitgezonden voor degenen, die ver bond en zijn met de kerktelefoon van do gereformeerde kerk, heeft haar zendter- rein uitgebreid. Met ingang van donder dagavond zijn ook de aangeslotenen bij de hervormde kerktelefoon in de gelegenheid om het programma te beluisteren. Ongetwijfeld een verheugend bericht voor alle hervormden, die wegens ziekte of ouderdom aan huis zijn gebonden. Be' halve actualiteiten laat „Lient door klank' van tijd tot tijd ook een verzoekprogram ma horen van geestelijke muziek; een programma waar steeds meer belangstel ling voor wordt getoond. De uitzendingen, die tot nog toe steeds plaatsvonden vanuit de (gereformeerde) Oosterkerk, worden donderdag onderbro ken voor een uitzending vanuit de (her vormde) Grote Kerk op de Markt. Dan be gint het programma om acht uur; een half uur vroeger aan de voorgaande uit zendingen, die steeds om half negen be gonnen. 9 Mej. Corrie Maat drukt de stevige zeemansknuist van de heer Van Dorp. Kaast hern zijn vrouw. Achter mej. Maat gaat wethouder Walstra schuilGeheel rechts op de achtergrond hoofd' uitvoerder Bakker, hof is de bouwer bezig met de bouw van de 9e etage en roet de vloer van de 10e en hoogste etage. Tot en met de fie etage is thans glasdicht. Op 7 juli zal het hoogste punt worden bereikt. Dan is de 8e etage gemetseld. De stukadoors zjjn met de 5e etage gereedgekomen. Wethouder Walstra bleek nog een leuke attentie voor mej. Maat in petto te heb ben; een boekwerk over de koningshuizen. Op enkele •eenkamerwoningen na is liet eerste blokje woningen thans geheel be woond, terwij] 24 twee- en 4 driekamer woningen. van het tweede blokje van de laagbouw zijn toegewezen. In december 1982 werd de eerste paal voor De Valken hof geslagen. Thans is 65 pet. van de bouw voltooid. De officiële opleveringsdatum is 23 mei 1965. Stellig zal bouwer J. van Ees teren De Valkenhof vóór deze datum ople veren. En dat mag in deze tijd een unicum worden genoemd. De sobere plechtigheid van gisteravond' zal dan door eengrootse feestelijke opening worden gevolgd. Opelril 1964 Zaterdag, 30 mej, krijgen bezitters van Opel- en Pontiac-automobielen gelegen heid mee te rijden in de Opelrit 1S54, een puzzelrit, zoals die nu voor de vijfde maal wordt georganiseerd door het automobiel bedrijf P. A. van der Kooij N.V., alhier. De deelnemers de deelneemsters starten in een afzouderlijke damesklassc ver trekken bij zaal Muzanda aan de Goudse- sir.gel. De eerste start is om één uur. Geslaagd Bij het op 35 mei gehouden EHBO-exa men zijn geslaagd de dames G. de Bruin, A. van Eijk-Schenk, p. H. F- van Galen, B. Hoogerwerf-Kieft, L. van der Krans, RL van Leeuwen-Brouwer, E. Mion. H. Rood en burg en de heren A. M. Beukers, J. de Vries en L. van Zanten jr. Zij volgden een EHBO-cursus van de Colonne Vlaar- dingen van het Nederlandsche Roode Kruis, De afdeling verkeer van de Viaardingse gemeentepolitie verzoekt inlichtingen over een aanrijding, die donderdagavond op de Westhavenkade gebeurde. Daar reed toen een zeventienjarige bromfietser met zijn voertuig tegen een personenauto, die stil had gestaan en toen weer in beweging kwam. De bromfietser liep bij deze aan rijding qen scheunvond aan de onderlip op. Vart zaterdagmiddag één uur tot maan dagmorgen acht uur zullen in bijzondere gevallen dienst doen de artsen: H. S, Mul der, Hoflaan 33. tel, 2203, en H. A, R, Nikkels, Gnnsfoortstraat 4, telefoon 3100. De zondagsdienst van dr. J. A Leegsma wordt .waargenomen door B. W.Eusse- maker, Schiedaroseweg 107, telefoon 3188. D-e zondagsdienst van E, Leynse wordt waargenomen door dr, G. J. Bos, Lyceum- laan 28, telefoon 4200. Geopend: Apotheek Backer, Hoogstraat 228, telefoon 2162, TJ moet zo vaak schrijven over de wreed, beid ven de jeugd, waarvan zovele dieren het slachtoffer worden. Maar nu moet u eens komen kijken naar het grafje, dat kinderen hebben gemaakt voor een jonge duif, die uit het nest is gevallen «n waar schijnlijk door een kat doodgebeten, zo belde mevrouw Zwaneveld uit de Bleek- straat ons gistermorgen op. Dat .fs gewoon ontroerend om te zien- Een grafje onder de boom, waaruit de duif is gevallen. In de voormalige tuin w«*r het geschenken- buis van Verboon heeft gestaan aan de Schiedamseweg, pal tegenover de Stads gehoorzaal, zo duldde zij nader de plaats aan. De kinderen die het grafje hebben ge maakt zijn er nog. We troffen ze enkele ogenblikken later inderdaad aan. De 6-jarige Bertje Piet er- man van de Oostbavenkade had de jonge duif onder de grote beukenboom zien lig gen en de jongens, die er aan. het voetbal len waren, hebben de vogel toen begraven Eerst een graf gedolven en de duif timen twee plankjes er in gelegd. Daarna hebben zij het graf met kiezelstenen, omzoomd; van bloemen, die zij van de bomen en struiken in de verwilderde tuin hadden ge plukt, een krans gemaakt en van de twee «tukken hout een kruis. Bovendien hadden zij bet graf van een bordje voorzien, waar op zij hadden geschreven: Hier rust onze duif. En in de grond, voor het grafje de datum: 22mei 15&4. We hebben de namen van de jongens genoteêrd. die hiervpor hun partijtje voetbal hadden onderbroken; Erik Watz (13) van de Willem de Zwijger-ulo school, Nico Pols (14) en Hugo de Boes- tert (14) beiden van de dr. .CoJijn-uio- Gehuwd: Jacobus van der Maden, 22 jr. en Ingrid Bürgel, 21 jr; Franciscus Adria- nus Clemens Moolenaar, 30 jr, en Maria Adriana Johanna Nellen, 25 jr; Dirk Groe nenboom, 29 jr. en Cornelia de Zwart, 42 jr; Teunis Wijker, 20 jr. en Maria van den Berg, 17 jr; Jacob Johannes Smids, 23 jr, en Maria Terbeek, 21 jr; Willem Frederik Kuijpers, 24 jr. en Gerritje Confurius, 23 jr. Geboren: Robert, z.v. K. Poot en W. J- Hartendorp, Johan de Wittstraat 99a; Peter Carol, z.v. S. W. Hogenkamp en M. Hoek stra, Petuniastraat 14b; Johannes Marti- nus, Z.v. C. Dunweg en M. Koornaat, Delft- seveerweg 35d; Hulbert Evert Fieter, z.v. P. Baas en J, Hardenbol, Joh. v. Bijnen- straat 30; Dirk Hendrik, z.v. J, Vink en C. van Es, Eikestraat 12; Marinus Cornelis, z.v, C. J. Naeije en W. C. Vink, Kethelweg 195a; Marianne Cornelia, d.v. L. van der Wagt en M. E. Vriens, Vondelstr- 17; Mar- tlnus Theodorus Gerardus, z.v. C. F. van Dijen en A. P. G. T. van der Hoff, Ëike- straat 2. Overleden: Arie Proost, 53 jr., eehtg. v. J. Bot, Insulindesingel 48a. school, Pim v. d. Pol. (9) van de ds. Stop- pelaarschool, Jan Sluimer UI). Hans i9) en Roel Pieterman (11) en Mar tien Groen (12). allen van de Theo Thijssensdhool. Hulde aan deze jongens, die u om het duivengraf ziet geschaard en ten voor beeld kunnen worden gesteld aan hun kor nuiten, die nesten leeghalen en vernielen, de eieren stuk smijten en zelfs ook de jon ge vogels tc pletter slaan. Over deze ver nielzucht en wreedheid zouden de mensen van de plantsoenendienst en de dierenbe scherming boekdelen sprekende verhalen kunnen doen. Hopenlijk wordt dit vogel graf intact gelaten. Misschien zijn er on derwijzers, die er een opvoedende taak in zien, met hun klas dit graf te bezoeken, als onderdeel van de dierkundeles. Voor de Katholieke Kring voerde bet Nieuw Rotterdams Toneel donderdagavond in een goed-bezet Passage Theater op het toneelstuk „Ratel van een simpel man", (Rattle of a simple man), een comedie in drie bedrijven van Charles Dyer, in de vertaling van Alfred Pleiter en met regie van Elise Hoorn an s. Het is het eerste to neelspel van deze jonge Britse auteur en het oogstte onmiddellijk ucces. In het be kende Londense Arts Theatre trok het bij na een jaar lang volle zalen en in niet min der dan elf landen werd dit blijspel gedu rende het afgelopen seizoen op de planken gebracht. De inhoud van het stuk is vrij eenvou dig; de kracht ervan ligt hoofdzakelijk in de dialoog, die dikwijls amusant en som tijds ontroerend is. 39 een prettige werkkring bij een. modern bedrijf een landelijke omgeving LASSER TIMMERMAN SCHILDER ELEKTRICIEN LOODGIETER dan eens met ons praten op tic voorlichtingsavond in het Ge westelijk Arbeidsbur. te Vlaar- dingen, Oosthavcnkade 78 woensdag 27 mei a.s, van 7 tot 8 uur. Ook zij, die belangstelling heb ben voor bovenstaande beroepen, doch geen opleiding hiervoor hebben ontvangen, zijn welkom. Bont U deze avond verhinderd? Geen noodl U kunt dagelijks tussen 8.00 en 17.00 uur cn 's zaterdags tus sen 9.00 en 12.00 uur terecht op onderstaand adres. WEVERSKADE 33 MAASLAND TEL. 01899-2644 BUSHALTE VAX DE W.S JU-DIEN SI MAASSLUIS-MAASLAND VOOR DE DEUR JJET was een merkwaardig gezelschap dat gisteravond in de Stadsgehoorzaal een voorstelling gaf van „De Kinderen van Eduard", een Frans blijspel van Mare Gilbert Sauvajon. Een merkwaardig ge zelschap, omdat het was samengesteld uit spelers en speelsters van een aanta! Vlaar- dingse amateurtoneelgezclschappen. Dit „experiment" was het idee van de toneelgroep „Fakkel" die het vorig jaar winnaar werd van de jaarlijkse toneelcom- petltie welke georganiseerd wordt door de Combinatie van "Vlaardingse Personeels verenigingen. Toneelgroep „Fakkel" bezat eigenlijk een traditioneel recht.om de slot- avond van de competitie 1963-1964 te ver zorgen, do avond waarop ook de prijswin naars van de wedstrijd bekend zouden wor den gemaakt. „Fakkel" voelde er echter meer voor om in het amateurtoneel leven in Vlaardingen met iets geheel nieuws te komen. En zo kon op hun Initiatief gebeu ren, wat we gisteravond te zien kregen: een groep toneelspelers en -speelsters, die eerder in het seizoen in hun eigen groepen onderling gewedijverd hadden, nu vere nigd onder leiding van regisseur C. SpLl- jard. HET „experiment" is geheel geslaagd. We hebben een zeer acceptabele uit voering gezien van een kunstig vervaar digd, luchtig en speels blijspel. We konden verrukkelijke figuren zien, bijvoorbeeld die van ïan Letzarcsko, uitstekend ver tolkt door Hans van Dijk. Ook de rollen van de drie kinderen Darvet-Stuart waren goed bezet door Ineke Moolhuyzcn, Karei Prins en Gijs Jager. Verreweg het grootste aandeel in het succes van de acteurs en actrices leverde hoofdrolspeelster Eva Bon-Kovswagen. In haar rol van de intellectuele, overal lezin gen houdende, Denise Darvet-Stuart wist ze hot hete gezelschap in de ban te houden van het portret van „Eduard". Eduard is het portret van de man die de „surrogaat vader" voor de drie kinderen moet zijn, omdat Demise nooit met een van de wer kelijke vaders is getrouwd. Aanvankelijk levert de „Vader aan de muur" geen enke le moeilijkheid. Dat zal gaan gebeuren, wanneer twee van haar drie kinderen wil len trouwen: er zullen wettelijke papieren moeten komen. Voordat Denise kennis kan maken met de familie van de huwelijks kandidaten moet ze dus getrouwd zijn, om haar trouwlustige kinderen zodoende een „wettige" vader te verschaffen. De drie vaders worden uitgenodigd met het voor opgezette doel dat één van hen toch wel met Deoise zal willen trouwen, TAE situatie loopt wat uit de hand: ze willen alle drie, de Engelse baron (Andrê van Rees), de pianist (Hans van Dijk) en de „man in olie" (Bram van Dorp). Denise zelf besluit tea slotte om maar helemaal niet te trouwen en „Eduard" tijdens het bezoek van de fami lie Douchemin weer aan de muur te han- gen. De problemen worden ten slotte tot aller bevrediging ogelost wanneer blijkt dat mevrouw Douchemin zelf evenmin met wettige trouwakten en dus geboortebewij zen van haar kinderen kan komen. Een spel waar van alles In zit. Wat pikant en ondeugend hier en daar, voor zien van een goede dialoog, een praktisch Ingericht décor: het schiep gunstige voor waarden voor het uiteindelijke succes. Jammer was alleen dat men. ondanks de maandenlange voorbereiding, niet overal zeker was van de tekst, die juist door zijn puntigheid een maximum aan effect had kunnen hebben. De acteurs en actrices werden na afloop van dc voorstelling in de bloemetjes gezet door de voorzitter van de C.V.P., de heer A. van Vliet. Burgemeester mr. J. Heusdens reikte vervolgens de prijzen uit aan de winnende toneelgezelschappen In de competitie van het afgelopen seizoen. Eerste werd de per soneelsvereniging van Het Ziekenhuis met het spel „Zeg bet niet tegen Mathllde". Zij behaalde 50 punten. De tweede plaats was voor „Fakkel" met het stuk „De Hei ligen", waarvoor men 49 punten kreeg. De derde plaats werd Ingenomen door „Ons aller doel" met „Zij leefden onder ons" (48 pnt.). De vierde en vijfde plaats waren respectievelijk voor „Hollandia" met „Maskerade" (37 pnt.) en „Argus" met „Valstrik voor een Man alleen" (44 pnt.). De avond werd feestelijk besloten met een bal dat verzorgd werd door de „Ma- rotta's". ADA MEKES ZATERDAG r: Balavond Jeugdafdeling v.v. Stadsgehoorzaal, 8'uur: Op kamers by dj# vrouw (14 jr), Luxor, 6.45 uur, Tarzan vecht voor zijn leven (14 jr); 9 uur: Maeiste de sterkste man ter wereld (U jr). ZONDAG Koipabad, 8.15 uur: Vertrek voor excursie naar Oostvoorne van Kon. Ned. Natuurhlst. Ver, Luxor, 239 uur: Hands across the border 5 uur: Tarzan vecht voor zijn teven (14 jr); 8 uur, Maeiste do sterkste man ter wereld (14 jr). Stadsgehoorzaal, 3.45, 6.30 en 9.15 uur: Op ka mer bij die vrouw (14 jr). MAANDAG Luxer, uur; Mag ik deze dans van tl [13 jr). APOTHEEK Geopend: Apotheek Bakker. Hoogstraat 228. tel. 2162. 24 mei Wassende oiaan Zon op 4.34 uur. onder 20.40 uur Maan op 16.36 uur. ouder 4.08 uur 25 roei Wassende maan Zon op 4.33 uur, ouder 20.42 uur Maan op 19.44 uur, onder 4.27 uur Praairapport van hedenmorgen: VL 199 kantjes, VL 71 7 kantje De rest geen vangst. N.V. Machinefabriek „GRIFFIJN" vraagt Aanmelden: Mercuriusstraat 41, telefoon 2163 ol na 19 uur Philips de Goedestraat Cu, telefoon 6867,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1