VLAARDINGEN De belastingdienst verhuist naar zijn nieuwe gebouw Huureontrasten in Den Briel SCHIEDAM Van 52 gulden per week lot geld toe Buitenfeesten in Ridderkerk Muziekexamens in de Hoeksche Waard Poppenkast in Slikkerveer Voor bons Maasland ivas 1963 gunstig jaar Avondvierdaagse te Maassluis gestart Ambtenaren-voetbal te Vakantiekinderspel in nisse Maassluis Nieuws uit Rhoon Maaslandse turnsuccessen Officiële opening op later tijdstip Agenda Ged. Bier sloot wordt Veerplein Meer bezoekers in Kolpabad Schiedam telt thans 81.700 zielen Postzegels begeerd als ruilobject Uit het politierapport Ernstig ongeval op Bosboomlaan AT <T) AA& ANNEE& In Den Briel vindt men vele contrasten, vooral wat de woningen, betreft. De bouw stijlen vertonen tegenstellingen als nergens anders in den lande. Zo is er binnen de oude vestingwallen een torenhoog flatge bouw naast de middeleeuwse buisjes met trapgevels. Dit contrast is echter nog niets vergeleken met het verschil in de huur prijzen van de woningen in Den Briel. De twee uitersten in huurwoningen zijn' zó groot dat het bijna ongelooflijk klinkt: een woning (zonder tuin) van alledaagse af metingen kost aan huur per wéék'52 gut den, een kilometer verder staat een woning met grote tuin een ruime woning welke aan huur twee gulden vijfendertig kost per •week, waterleiding verbruik (duinwater!) vrij! Daarbij komt nog da't de huurder, als gemeentewerkman een. huurcompensatie ontvangt van drie gulden zeventig per weck. In feite verdient de huurder aan zijn woningen f 1,37 per week plus water zoveel hij wil! I» de nieuwe woonwijk „Rugge" in Den Briel woont men zoals in alle nieuwe woonwijken netjes op een rijtje. Het huis aan nummer 24 verschilt geen sfceen van nummer 38. De- l zelfdé kamer, dezelfde keu- ken, eendere halen douche, i Allemaal twee slaapkamers j met twee kleine - slaap- j kamertjes en ieder huis heeft een vliering. Het enige verschil van elk huis is de sleutel, daaraan kan men doorgaans met zeker heid weten, dat men zijn eigen "(huur-)huis binnen stapt. Eciv zó'nwoning nu kast aan huur f210 per maand, één zo'n woning op de hoek'kost iets in eer: f225 per maand. Dit laatste komt op f52 per week. Er is een garage bij als dat nodig is maar de ketel voor de centrale verwar ming moet apart bekostigd^ -worden. En de woningen' worden verhuurd, ze gaan grif van de hand. Huurverhoging: 10 cent De andere woning staat aan de voet van de his torische St. Catharijnekerk verscholen tussen 't groen. Fm tuin van 14 meter lang er, meter breed' die bij de woning hoort geeft het geheel een rijk aanzien. Zesendertig vier kante meter is de woonkamer groot. Dan is er een ruime keuken met openslaande ramen ook in de kamer is dat zo behalve het toilet is er nog een. kleine kamer beneden, de slaapkamers zijn boven, alles even geriefelijk, ruim en droog. In dit huis woont de familie C. Weesie jr. Vader, Dit is de goedkoopste woning t.i Brielle: f 235 per week. moeder en twee kinderen. Mevrouw Weesie-van der Hoek vertelde: „Ifc ben heel tevreden over de woning, Natuurlijk hebben we het een en ander aan het huis gedaan, toen we er twee jaar geleden in trokken, maar nu zou ik het huis met geen ander willen ruilen! Kort geleden is de huur van onze woning verhoogd met een dubbeltje per week, het was altijd twee gulden vijfentwintig." Maar met de huur verhogingen de laatste, tijd. soms in lande lijk verband, kon mevrouw Weesie het dubbeltje best begrijpen! De waterleiding is bij de huurprijs'van f 2.35 inbegrepen, dat is nog een regeling van vroeger. En dan is er, dus nog de htiur- eornpensatie die haar -mah van gemeente wege ontvangt, een wekelijks bedrag van f3.70. Als de heer Weesie 's maandagsmor gens wakker wordt, dan heeft hij door het wonen f 1.35 verdiend en.denkt hij aan de andere Briellenaren, die f52 per .week moe ten betalen zonder een tuin van zti'n 100 m2 en mèt een rekening van de Waterleiding! ROTTERDAMSC - NIEUWSBLAD WOENSDAG 10 JUNI 1954 Muziek, ruiters en Taricté In de o.l. school aan de Nassaustraat in Klaaswaal zullen vrijdag en-zaterdag door do Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen muziekexamens worden gehouden. Deze- examens betekenen een afsluiting van d; „opleiding jonge muzikanten", zoals de Hoeksche Waard nu al een aantal jaren kent. Als gevolg van een samenwerking tussen de Federatie Hoeksche Waard van Harmonie- en Fanfaregezelschappen en de Sociaal Culturele Werkgemeenschap „Hoeksche "Waard", waarbij zich tegen woordig ook gevoegd heelt de muziek school op de Beukenhof te Mijnsheeren- land. Er zijn voor vrijdag en zaterdag 44 deelnemers aangemeld voor één van de di ploma's A, B. C en D, die de Federatie kent. Een 3-tal deelnemers, leden van de Bazuin in Oud-Beijerland, gaan zelfs voor twee diplomas' tegelijk op. Over het alge meen is een verschuiving te zien naar -de hoger gekwalificeerde diploma's. De Ba zuin levert in totaal 5 gegadigden af. Voor de andere korpsen zijn de cijfers NLS Klaaswaal 10, Prinses Juliana Klaaswaal 3. NLS 's-Gravendeei 1. Harmonie Oart- Beijerland 6, Volharding Goudswaard 5, Mastlands Fanfare 5, Crescendo Zuid- Beijeriand 9. In totaal betekent dit 18 man voor diploma A, 20 voor B, 7 voor C en 3 voor D. De lessen zijn gegeven door de heer P. A. Langevveg die verreweg het grootste deel voor zijn rekening heeft ge nomen, de heer J. de Ruiter trompettist bij de Marinierskapel 'en de heer D. Kos ter die ook organisatorisch veel werk ver richtte. De examens die nu elk jaar in Klaaswaal worden gehouden zijn uitge groeid tot de grootste die de Koninklijke Nederlandse Federatie in Nederland kent. Dit feit is echter niet het belangrijkste. Voor dc korpsen in de Hoeksche Waard beteken: het werk dat besteed wordt aan de zo nodige opicid»«-g v<m jonge muzikanten nu en in de toekomst verzekerd te zijn van voldoende jonge krachten en het leden tal op het gewenste peil te houden. Voor 52 gulden per week dak boven het hoofd In verband met eenauditie voor de AVRO-televisie hebben de heer en me vrouw Verton zich bereid verklaard voor de kinderen van leden van de speeltuin vereniging Slikkerveer-West een voorstel ling te geven met hun poppentheater, De heer en mevrouw Verton hebben lange tijd in Zuid-Afrika doorgebracht en daar met hun poppentheater veel succes ge oogst, In verschillende kranten zijn artike len over dit echtpaar en hun poppenthea ter gepubliceerd. De voorstelling door het echtpaar zal donderdagmiddag 18 juni vier uur worden gegeven in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan het Dillenburgplein. Het bestuur van de speeltuinvereniging deelt nog mee, dat naar aanleiding van een gesprek met de. cultureel ambtenaar van de gemeente is komen vast te staan dat het terrein aan de Meeklenburgstraat definitief is toegewezen. De gemeente zal de aanleg van de nieuwe speeltuin verzor gen. evenals de egalisatie- en afraste- ringswerkzaamheden. In verband met hel feit, dat 'prioriteit moet worden verleend aan de woningbouw, zullen voordat met deze werkzaamheden wordt begonnen, eerst de grondwerkzaamheden in het uit breidingsplan. Slikkerveer-West moefen zijn voltooid. De gemeente kan ook hel speelterrein pos in het najaar egaliseren en aanleggen, hetgeen dus betekent dat de speeltuinvereniging dit seizoen nog niet over een terrein zal kunnen beschikken. Uiteraard kan men zich de teleurstelling van het bestuur hierover voorstellen, hoe wel men natuurlijk niet uit het oog ver liest, dat de woningbouw voorrang heeft Kerkelijke bijdragen te Simotishaven In mei hebben de collecten in de N.K. kerk te Simonshaven opgebracht: algehe le collecten gedurende diensten ƒ351,03: verwarmingsfonds 13,84, extra giften voor de dïakonie f 10.-. Totaal ƒ374,89. Verjaardagsfonds f 37.25. De collecte voor de Kerk Lr. Israël bracht f36,86. Drankbestrijding te Poortngaal De in de „blauwe week" gehouden col lecte voor de Drankbestrijding heeft in Poortugaal 216,36 opgebracht Hoge kredietaanvragen in de tuinbouw De Coöperatie Spaar- en Voorschotbank „Boaz" voor Maasland en Omstreken (WA) heeft haar jaarvergadering onder grote be langstelling gehouden. Voorzitter D. J. Lock memoreerde in zijn openingswoord het overlijden van de heer Jb. v, d. Kooij. Szn., die gedurende twintig jaren .als. se cretaris van de Raad van Toezicht de belan gen van de bank heeft behartigd. In zijn jaarverslag stelde de secretaris dat sparen de ruggegraat van onze econo mie is. Bij de grote investeringen op aller lei gebied spelen de banken een belang rijke rol. In de tuinbouwsector wordt veel aandacht besteed aan vernieuwing van- de bedrijven, wat leidt tot grote investeringen en hoge kredietaanvragen, vooral in hei westen van ons land. De vraag blijft of Rotterdam Wereldhaven no. 1 het weker niet in de verdrukking zal brengen? Hei spaaroverschot heeft met de laatste loon stijgingen geen gelijke tred gehouden. De hogere kosten van levensonderhoud, die de welvaart met zich meebrengt, zijn hier aan niet vreemd. In het algemeen gespro ken is het jaar 1963 voor de bank een gun stïg jaar geweest. De omzet bereikte een hoogtepunt. De winst bedroeg f 28.189.55 en de balans vermeldt een eindbedrag van t 2.864.672.'80.-Negen nieuwe spaarders open den in het afgelopen jaar een rekening bij de bank, voor het merendeel waren dit nieuwe bewoners. De heer Buitelaar rap porteerde namens de Raad van Toezichl dat alles in goede orde was bevonden, waarom voorgesteld wordt bestuur en di recteur voor hun beheer te dechargeren. De winst zal overeenkomstig de statuten worden, verdeeld. Het in- en uittreegeld wordt 'wederom vastgesteld op f 25, De heer D. J. Lock, aftredend bestuurslid, is met grote meerderheid van stemmen her kozen. In de vacature F. van Woerden, die vorig jaar in het bestuur werd gekozen kiest de vergadering de heer Jb; Moerman Jbzn. als lid van de Raad van Toezicht. De heer P. Buitelaar werd eveneens met grote meerderheid van stemmen in' de Raad van Toezicht herkozen en in de vacature van de heer Jb. v <J kooij*. koos de -vergadering de heer J. Meijer, Bij de rondvraag is ge suggereerd <le bank ook in de middaguren open te stellen. Dit punt zal in een be stuursvergadering worden bekeken. Dinsdagavond werd onder ideale weers omstandigheden gestart met de 9e avond vierdaagse te Maassluis. Deze avondvier daagse werd georganiseerd door de plaat selijke wandelsportverènigingen "VTM en Ma w a's. Het aantal deelneemsters en deel nemers brak het rekord van, vorige jaren. Niet minder dan ruim 1300 beoefenaars verschenen aan de start, in de kantine van de Ver. Tpuwfabri eken, aan de Lange Boo nestraat, het vorig jaar was dit aantal 875. In: totaal nemen 37 groepen deel. w.o. De Zeekadetten, Advendo (80), Sparta (125), Marnis Ulo (65), De Groen van Prinsterensebool verscheen met niet min der dan 10 groepen,-"totaal 120, Herv. School (Maasland) 22; Handbalvereniging Unitas (35), Open-bare school (68), een meisjesgroep uit Maasland, verder nog de plaatselijke drumbands van KNA en De Maassluisse Harmonie. De vieravonden wordt, gelopen over een afstand van 10 en 15 km. De eerste avond ging dn 10 km richting Maasdijk tot aan de Schakel en terug, terwijl de 15 km'tippelaars verder gingen richting Burg, Elsemveg, Oud Campseweg, Burgerwee. richting Maas land en terug naar de startplaats. Mede door het prachtige weer was ook van de zijde-van het publiek veel belangstelling. Vrijdagavond wordt over het algemeen niet zo ver meer gelopen, doch dan volgt er nog eert défilé, dat zal worden afgenomen door het gemeentebestuur. Dit défilé wordt afgenomen vanaf de frappen van het raad huis, aan de- Hoogstraat, om ST5 uur. De ze avondvierdaagse staat nog in het kader van de herdenking van de 350-jarige zelf standigheid van Maasluis, zodat iedere deelnemer of deelneemster, die nog geen legpenning uit andere hoofde van een sport evenement heeft'zo'ri" herdenkingspenning zal ontvangen. - De Ridderkerkse Oranjevereniging Oranje Getrouw heeft grote plannen voor zaterdag 27 juni. Op die dag geeft de ver eniging een klinkend feest, waaraan beken de artiesten van radio en TV eit de gram mofoonplaat zullen meewerken. Men oor- deie zelf: *s avonds om acht uur treden op het terrein van de heer C. Groeneboom aan.de Ben eden rijweg op; het Cocktail trio, de Spelbrekers. The Broytons, de Pi co's, I-Ienk Bakker, als conferencier en Fan- tasio. Op het terrein zijn verder nog vele andere attractios. Dit festijn wordt 's middags al ingeluid. Om drie uur wordt op het terrein aan de Benedenrij weg een demonstratie gehouden door de landelijke rijverenigmg <je Devel- ruiters. Tevoren echter trekken zij, voor afgegaan door een showband uit Katwijk aan Zee door de dorpskern, Het avondprogramma wordt ingeluid door een grandioos schouwspel. Drie har- monieveremgirtgen marcheren afzonderlijk vanaf het terrein van de heer Groeneboom naar het Sportpark. Daar verenigen ze rich en gaan alle drie de korpsen, te we ten Ridderkerks Fanfare, Harmonie uit Slikkerveer en Harpe Davids gezamenlijk terug naar het terrein vergezeld van drum bands. Wie dan nog niet_ weet, dat .er iets aan de hand is, moet maar eens aan de Benedenrijweg gaan kijken, wanneer het avondprogramma (acht uur) begint. Zaterdag a.s. worden op de sportterrei nen van Excelsior M..-voetbalwedstrijden houdert ditmaal georganiseerd door de ge meenteambtenaren van Maassluis. De wed strijden worden gespeeld in twee poules nl, in een A en B. In poule A komen Papendrecht, Berkel, Naaldwijk en-Ber- kenwoude; in poule B Leidschendam, Noord wijk, Zoetermeer en Maassluis. De wed strijden beginnen om 13.00 uur terwijl om 16.00 uur de wedstrijden in de poules zijn afgelopen. Om 16.30 uur wordt om de 3e en 4e plaats gestreden tussen de elftallen die in poule A, onderscheidel ijk in poule B 2ijn geëindigd, terwijl voor de le en 2e plaats om 17.00 uur wordt gespeeld. Voetballende Maassluizers Het bestuur van Excelsior M is er in geslaagd voor zaterdag a.s. voor het le 2e elftal oefenwedstrijden te houden. Deze elftallen gaan naar Den Haag, om te spelen tegen Wilhelmus. Deze wedstrijden vangen aan om 4 uur,, men vertrekt 2.30 uur vanaf hét Fenacoliusplein. Ook dit jaar zal te Spijkenisse een va kantie-kinderspel worden gehouden en wel van. 20 tot en met 31 juli a.s. Aan dit spel, dat is georganiseerd door de Stich ting voor jeugd en buurthuiswerk „De Re- pelaer", kunnen alle kinderen meedoen die nu de lagere school bezoeken; Het ge heel is als volgt gesplist De eerste week van 20 tot 25 juli is voor jongens én meis jes van 6 tot 9 jaar en de tweede week van 27 juli tot 1 augustus is voor de jeugd van 9 tot 13 jaar. De spelen worden voor namelijk gehouden achter de Karei Door- tnanschool. Het programma zal o.a. be staan uit sport en spel, handenarbeid, film, poppenkast, wedstrijden, stranddag etc. Indien het weer het toelaat zal alles zich buiten, afspelen en bij slecht weer in het buurthuis, sportzaal en tent. Dc kin deren doen er aan mee van 's morgens negen uur tot 's middags vier uur. Om ongeveer twaalf uur wordt een gemeen schappelijke broodmaaltijd gebruikt, waar voor brood moét worden meegebracht. De kosten voor zo'n week bedragen voor het eerste kind uit een gezin f-3, voor het twee de kind f2 en voor het derde en volgen de kind f 1," Filmvoorstellingen De heren v. d. Tol en- De Jongh hebben het plan opge vat weèr films te draaien in het Hervormd Centrum, De eerste film „Bommen op de Roeröam*' 2al word;n vertoond op 27 juni. Kaarten verkrijgbf ar aan de zaal voor aan vang van de vc orsteliing. Inlevering vakantiebonnen De plaat selijke: vertegenwoordiger van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid maakt bekend, dat bouwvakarbider» en schilders hun vakan tie-bonnen kunnen, inleveren op zaterdag 13 juni 's morgens van 10 tot 12. uur en 's middags van twee tot vier uur-in het Hervormd Centrum aan de Bernhard- straat. Men wordt verzocht <fe registratie- kaart ingevuld mede te brengen. Gevonden Rechtmatige eigenaars kun- nen de volgende gevonden voorwerpen af halen: gouden damesring, bos sleutels, wit te halfhoge schoenen, blauw jongens windjack, bankbiljet vah 10,-, blauwe regenjas, grijze duif met ring (nummer onbekend), bankbiljet van f2,50, 2 sleu teltjes van VW, 1 regenjas kort model. Drie meisjes- en een jongensgroep van de gymnastiekvereniging; NIO te Maasland hebben deelgenomen aan de adspiranten- wedstrijden te Monster-van de Kring-Maas mond van het.KNCGV en niet zonder re sultaat. De drie meisjesgroepen hebben drie prijzen behaald nl,,een-tweede prijs bij de vrije oefeningen en twee derde prijzen bij de vierkamp (toestellen) en de jongens een tweede prijs (toestellen) terwijl de jongens en meisjes tezamen in de marswed. strijd eveneens een tweede prijs behaalden. In de zes onderdelen waaraan werd deelge nomen. werden vijf prijzen behaald, een prachtig resultaat. Een gedeelte van de mid dag werd aan het Monsterse strand door gebracht; Rhoons Groene Kruis vergadert Het Groene Kruis afd, Rhoon houdt van avond acht uur in bet wijkgebouw aan de Rijsdijk een algemene ledenvergadering. Op de agenda staan verslagen van secre taris, kascommissie, penningmeester er magazijnmeester. Tevens zullen de afge vaardigden -naar de algemene ledenverga dering der ZHV het Groene Kruis ver slag uitbrengen. Eerste pruimen Tuinder P. van Nierop heeft de eerste pruimen aan de Maaslandse veiling aan gevoerd. Dé opbrengst was ƒ1,90 per kg. Volgende week zal het kantöor van de inspectie der belastingen in Vlaardingen worden overgeplaatst van het huidige ge bouw aan de Wcstjiavenkade naar het nieuwe pand op de hoek van de Westhaven- kade en. de Parallelweg. Die verhuizing is een omvangrijk karwei, dat nog wordt be moeilijkt door de omstandigheid, dat het werk zoveel mogelijk gewoon door moet gaan. Op het kantoor hoopt men dan ook, dat het publiek in deze week er een beetje rekening mee zal willen houden, dat de dienst gehandicapt is en dat bezoeken aan de inspectie, voor zover dat mogelijk is, uitgesteld zullen worden tot de zaken in het nieuwe gebouw op gang zijn gekomen. In het oude pand zijn momenteel gehuis vest de inspectie der directe belastingen, het ontvangkantoor en de dienst der in voerrechten en accijnzen en het personeel van deze onderdelen omvat samen onge veer 10Ö man. Voor die allemaal hun nieuwe plaats hebben ingenomen en ook de omvangrijke archieven in de nieuwe omgeving zijn ondergebracht zal er nog menig zweetdruppeltje moeten vloeien. Vandaag zou nog begonnen worden mei het verhuizen der archieven, volgende week dinsdag komt het overbrengen van de inspectie aan de orde, waarvoor drie dagen zijn uitgetrokken. Vrijdag gaaa daa het ontvangkantoor en de dienst der' in voerrechten en accijnzen over, waarmee de operatie voltooid zal zijn, afgezien van de tijd die dan nog nodig zal zijn om de hele organisatie weer soepel te laten ia- pen. 1 ■Het tijdstip van de verhuizing is zo gun stig mogelijk gekozen met het oog op het werk, dat.in' deze maand even vat meer speling laat dan. anders. Daarom is niet gewacht tot het nieuwe kantoorgebouw ge heel afgewerkt en ingericht is en dat brengt weer mee, dat de officiële opening op een later tijdstip zal geschieden; ver moedelijk in september. Voor de telefoon verbindingen brengt de verhuizing niet veel problemen mee; de PTT heeft de centra les in het oude en het niéuwe gebouw ge koppeld, zodat via het normale nummer (7141) op'leder moment alle onderdelen van de dienst bereikbaar 2ullen zijn. Be halve bovengenoemd nummer komen ook nog de nummers 9716 en 9725 in gebruik. Het pand, dat de belastingdienst nu gaat verlaten, werd in de eerste helft van de achttiendeeeuw gesticht door Abraham an, der Linden, oud-substituut-baljuw en touwslager alhier en het "Werd in 1874 aan gekocht door bet rijk. Het ging toen die nen als huisvesting voor de PTT, die tevoren zowel. Op de Westhavenplaata als op de Hoflaan een vestiging had. De belastingdienst huisde sinds 1912 op de plaats van het huidige postkantoor aan de Westhavenkade, dat in 1938 ia gebruik werd genomen. De inspectie verhuisde toen, naar het. leegkomende pand op dc hoek van de Vetteoordskade, dat nu dus weer wordt ontruimd door de verhuizing naar het nieuwe gebouw. Het vrijkomen de pand zal, zo luiden de laatste berich ten, in openbare verkoop komen. Het nieuwe belastingkantoor ia ontwor pen door ir. F. Groot van de rijksgebou wendienst en het wordt gebouwd door het aannemingsbedrijf D. Versloot uit Nié'u- werbrug. Het strakke pand, met veel glas in. de gevels, heeft een sousterra in. waarin voor namelijk archiefruimten zijn onderge bracht en op de begane grond komt het modern ingerichte ontvangkantoor. Oo de eerste verdieping vindt de inspectie haar huisvesting (de inspectie Viaardingen omvat behalve Viaardingen ook Rozenburg, Maasland, Maassluis en Hóek van Hol land), terwijl hier ook-de douane te vin den zal zijn.' Nog een verdieping hoger zetelt o.a. het hoofd van de inspectie, de controlerende en de aanslagregelende ambténaren', die allen een eigen werkka mer krijgen en verder is hier een keuken en een instructieruimte, annex kantine te vinden. Een opmerkelijk detail van het gebouw is te vinden In het fraaie trappenhuis, waar de Haagse kunstenaar J. Kuiper van gekleurde, geglazuurde baksteen een aan trekkelijke muurplastiek aanbracht WOENSDAG Stadhuis, 8 uur; Vergadering jeugdgcmeenle» raad, Het Hof, S uur: Concert daar harmaniever. H.V.O. uxor, 8 uur: Luitenant Brown vogelvrij (18 ir.). Stadsgehoorzaal, fi uur; De vrouw die h« be geerde (18 jr.). e Kattenbcker, 96 uur: Expositie Vlaardings Visserijverleden. DONDERDAG Weeshuis, 8 uur; Opening theorie- en oefen- lokaal EHBO door burgemeester mf. J. Heusdens. Kantine IIVO, S uur: Klaverjasconcours HVO om Haring wissel beker. .uxor, 8 uur:.Gordon de zwarte piraat (14 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur, Mr. Stanislas, geheim agent (14 jr). Hannonie, 8 uur. Contactavond techn. school. De Kattenbcker, 9—1 uur: Expositie „Vlaar dings Visserij verleden". Bot, BilUionlaan 66, H. juni Wassende maan Zon op 4.20 uur, onder 20.59 uur Maan op 5.28 uur. onder 22.43 uur 4 Schets van het watersponcentTumvolgende tveeh kan worden geopend en Brielse Brasemdat naar verwacht wordt,daarmee de recreatiemogelijkheden ver meerdert in Europoort- en Botlekgebied. Nu de bebouwing langs de westzijde van de Gedempte Bi er sloot, tussen de Korte Hoogstraat en de Waalstraat, gesloopt- is, kan ook de naam Veerplein en de daar aan verbonden huisnummering in ge^ brulk genomen worden. Dit naar aanlei ding van een raadsbesluit uit 1957, waarin werd bepaald,, dat do naam Veerplein ge geven zou worden aan 't plein, ontstaan na ne sanering van de Krugerstr. en de Steijn. straat- De nieuwe bebouwing winkels nasi iw-smwoningen die tot nu toe aan geduid werden met de naam Ged, Bier- sloot, ondergaat dus een „adreswijziging" De naam wordt Veerplein en de numme ring wordt aangepast In het algemeen zul len de nu geldende nummers precies 50 lager worden. De nummering begint met 1 bij de Korte Hoogstraat en alleen de on even nummers worden hier gebruikt. Om een redelijke termijn van aanpassing te verschaffen zal de nieuwe naam, evenals de nummering, pas op 1 september van kracht worden. In de eerste vier maanden van dit jaar werd het Kolpabad bezocht door 150.875 personen, terwijl dat cijfer voor de over eenkomstige periode van 1963 121.260 was. In. mei van dit jaar werden 38.933 bezoe kers geregistreerd en in mei vorig jaar 35.942. 1 Op 30 april jl; bedroeg.de totale bevol king-van Schiedam 81.700, dwz. een stij ging van 115 in- de maand april. Geboren werden 128 babiês, waarbij de jongens ste vig m de meerderheid waren. Overleden zijn 51 personen, wederom mét eèn vrij wel even grote meerderheid, voor het man nelijke geslacht' Dit was ook het bewege lijks! met een vesisgingscijfer van 173 en een vertrek van 156 op een totaal van resp. 323 exi 285. De sterfgevallen lagen Cé; 80 pet ih de leeftijdsklassen van 9J tot Sö jaar "«n oasor en voor 24 pet bo- veti ere 80. Er zijn BS huwelijken gesloten en 5 echtscheidingen uitgesproken. Van de jonggehuwde paartjes bleven er 15 ge scheiden. won^n, 12 kregen eigen waning of kamers," 13 trokken in bij oüders en fa milie. De ruilbeurs van de Ver. „De Verzame laar", die elke tweede maandag van de maand in gebouw Arcade wordt gehouden, ondervond ditmaal bijzonder veel belang stelling. Als gewoonlijk stonden de postze gels het hoogst genoteerd als ruilobject, op de voet gevolgd door de sigarenband jes. Als. derde rangorde kwamen de luci fersmerken. .Suikerzakjes hebben tegen woordig een „kalme markt", evenals de plaatjes. Sluitzegels doen het helemaal niet meer en oude -munten blijven, nog steeds het moeilijkste ruilobject. „Daarvoormoet je naai> dë ruilbeurs in Rotterdam", aldus de consulent de heer Poot. De 47-jarige J. v. d. AVal werd dinsdag tijdens zijn werk bij de firma Noorder- meer in de Komiezenlaan onwel en over leed enkele minuten later. 'De overledene is uit Rotterdam afkomstig. Vijf Schiedammers hebben hun onna denkendheid weer met een bekeuring moe ten bekopen. Zij plaatsten los vuil naast hun emmers, wat nu eenmaal niet mag. Ophalers nemen wel vuil aan, als u het hen zelf overhandigt. De 78-Jarige D. G. V. stak de Koemarkt over en struikelde bij het tramhuisje over een koppelstuk van het achtereinde van een stilstaande tram. De man is met een bloedende hoofdwond en een hersenschud ding naar het Gemeente Ziekenhuis ge bracht. Een brand in de waterstokerij van M. D. de Groot werd gistermiddag, door een voor bijganger de heer Van Suylekom, een schoorsteenveger, ohdekt. 'De heer De Groot was bezig geweest de stoomketel op de juiste temperatuur te brengen, maar de kranten, die hij voor dit doel had aan gestoken had, staken de omringende arti kelen en hout dn brand. De heer Van Suylekom begon onmiddellijk na de ontde Suylekom begon - onmiddellijk na de ont dekking te blussen, De inmiddels gewaar schuwde brandweer 'maakte dat werk af. De geschatte schade is ongeveer 1500 gul den. Bij het verwisselen van een linker ach terwiel op de kruising Julianalaan—Bos boomlaan werd de bestuurder van de auto, T. G. J., d.oor een linksaf slaande auto aangereden. De man. iverd twee meter over de weg geslingerd en is met een bekkenfractuur, beschadigde wervels en een hersenschudding in het gem. ziekeu- huis opgenomen. WOENSDAG 10 JtlNÏ Arca.de, 8 uur: Aquarium- en. .Terr.Ver, Na tuurgenot in Huis. Contactavond, Votkseebouw, 8 uurt P,v.d.A.; Bijeenkomst. Spreker prof. Vondeling Cbr. Soc. Belangen, 8 uur: Alg. FotoKring Schiedam: Contaetavond. FILMS rassage Theater; West Side Story: zat. 2 en uur. zond. 1.304,48—8 uur, Monopole; donderdag 2—8 uur: Hebzucht. 18 jr. Vrijdag en zaterdag 2—8, zondag 8, msanaag en dinsdag 2—8. woensdag 8 uur: The bnagu oil the River Kwal, 14 jr. zaterdagnaent uur: Suddenly last summer, 18 jr. Zondag matinee 24.15 uur; The last Blitzkrieg, 1* jr. Woensdag matinee jeugd voorst.: Rusty en de vluchteling» a.l. EXPOSITIES S en 9 juni: Koopmansbeurs; Dienst Bescherming Bevol king: Tentoonstelling, v. 14.00—17C9 UUt« en 19.0022.00 uur. Vanaf 6 t/m 14 juni: Tent Plantage: Comilé Schiedam voor wir.s- tus: Tentweek. Kindersamen komsten: 10.15 uur. Avaitdsameixkomsten: 20.00 uur. Stedelijk Museum; grafisch werk van Harty van Kruiningcn IO.00—17.00 uur: 12,30-17,110 uur tentoonstelling vrienden schenken Galerie CCC: werken van Thijs Overmans, Galerie Punt 4: werken van Willem hliwt. 9 t/m 12 juni: Avondvierdaagse. APOTHEEK Van Westendorp, Parkweg 20? tel. 67674,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2