ROTTERDAMSCH «BLAD Voor de bouwvakvakantie komt le woningblok in wijk Holy gereed van Twee broertjes van 4 en 6 staken winkelpand in brand gif?Pi\ fi ..Zonnegloren" verjaart Noodoplossingen moeten voor water gas, licht en riolering zorgen Snelle montage Agenda ,,De Pijpersgeven Hofconeert Woningbouw Op het .Groen' 25 geslaagde gymnasiasten Burgerlijke stand maar het zou de volgende week toch gesloopt worden CommandanL opende strijd tegen 't vuur BAAS ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 11 JUNI 1954 Hoof dull cuts,-hip ca Rt&iztie: /LAARDINGEN, 5m. Havenstraat I - M 3229 Bwtaettw Tel. MM VLAARDINGENi KLACHTEN OVER BEZORGING IT,30 TOT 18.30 UUR: TELEFOON 6S3T INSULTNDESINGEL 33 tie, die 18 juli ingaat, kan worden betrok- ken, waarmee deze nieuwste Vlaardingse stadswijk en de eerste benoorden rijksweg 20, zijn eerste bewoners zal begroeten. In het bekende sanatorium „Zonneglo ren" te Soest verrichte de Hervcirado Kerk een prachtig stuk werk. Veel oud- patiënten, die daar genezing vonden van de gevteesde i.b„ blijven dankbaar de band mot dit sanatorium bewaren, maar ook tal van plaatselijke afdelingen van „Zonnegloren" in heel het land tonen hun medeleven, door gelden voor het sanato rium bijeen te brengen. En eens per jaar, ais „Zonnegloren' zijn „verjaardag'' viert, reizen velen er heen, om hun felicitatie aan te bieden. Er- dan komt men niet met lege handen! Dit jaar vair. de verjaardag op 8 juli. Heel wat autobussen met blijde „Zonne gloren"-vrienden trekken cr dan heen. om deze gezellige dag weer mee te maken. En elk jaar is er de wedstrijd tussen Schiedam en VIaardingen, de nek-aan-nek- race. wie het grootste cadeau aanbiedt* Vaak wou Vlaai-dingen; maai' nu al twee maal Schiedam! Als de Vlaardïngers er geweest zijn, gaan ze altijd langs ecu omweg naar huis, om nog heerlijk van de natuur te genie ten in deze mooie tijd van het jaar. IV» hopen, dat ook.dit jaar weer velen van de partij zullen zijn! Kaarten voor de bus op deze uitgaans dag (a f6> zijn verkrijgbaar bij: ma- vrouw Mooy, Mussunbroekstraat 12, tel. 3Z69. maandag 8 juni, 7-9 uur; mevrouw Vermeer, Broekwcg 77, tel. 6969, dinsdag 9 juni, 7-9 uur; mej. Den Duik. Sweelinck» straat 149. tel. 5826. woensdag 10 juni, 7-Ö uur; de heer Oosterlec. Pr. Hendrik- laan 127. teL 2956, donderdag 11 juni, 7-S uur; de heer Var. der "Windt, le Van Leyden Gael straat 8. tel. 9058, vrijdag 12 juni. 7-9 uur. Met hoeveel bussen zullen we gaan? Bovendien: de a£d. VI aard in gen wil graag groter zijn. Het aantal leden houdt geea gelijke tred met de groei van onze stsd. Integendeel, oudere leden ontvallen oos en er komen lang niet genoeg jongeren voor ia de plaats. Wie zich opgeeft als nieuw lid. draagt minstens f2,50 per jaar bij oE krijgt een busje „Zonnegloren." waar meti geregeld een bijdrage in kan doen. Bent u al lid? Geef u anders al* zodanig op aan één Va»-de'hier boven ge noemde adressen. Wij noteren u graag! Sollicitaties: Doggerstraat 1, Vlaardingen. Een blok van 54 woningen is bijna gereed om de eerste bewoners van wijk floly te ontvangen: Vlaardings nieuwste en eerste stadswyk benoorden rijksweg 20. Schilders en behangers leggen de taaiste hand aan de afwer king van dit blok, dat behoort tot het eerste van de twee complexen van elk 288 Panagro-Larsen Nielsenwoningen, welke diep in het wijde polderlandschap van de Holiërhoekse en Zouteveense polder worden op getrokken, In snel tempo verloopt de montage van deze industriële wo ningwetwoningen. Met een gemiddelde van 3i woningen per dag. De afgelopen week werden er zelfs 5 woningen op één dag gemonteerd. Niet alleen zal het zes blokken omvattende eerste complex vóór de bouwvak- vakantie, die 18 juli begint, gemonteerd zijn, maar zelfs ook reeds een blok van het tweede complex. De Vlaardingse gemeentelijke diensten zijn door dit hoge jmpo verrast, Zy hebben er niet op gerekend en niet op kunnen rekenen. Want dat er niet één maar twee bouwkranen met de montage in actie zijn, komt door de stagnatie by het beien voor het com plex van 621 P.L.N.-woningen in Maassluis. De voor dit complex bestem de bouwkraan kon in wyk Holy ingezet blijven en verhuist pas tydens de bouwvakvakantie naar Maassluis. Deze snelle montage heeft tot gevolg, dat er veel spoediger veel meer woningen van deze twee P.L.N-.-complexen in wijk Holy gereed komen, dan waarop wss ge rekend Met 4 van de -6 blokken van het eerste complex is men. reeds met de af werking bezig. Toen op 6 augustus vorig jaar de le paal voor dit eerste complex werd geslagen, was de planning dat het le blok in juni van dit jaar gereed zou komen. Dat wordt nu vóór het begin, van de bouwvakvakantie: dus omstreeks hall jult Een vertraging, die ls ontstaan door de toepassing vafï enkele nieuwe experi menten bij de afwerking. De industriële woningbouw staat nog steeds in de kinder schoenen. Er is veel ervaring opgedaan bij de bouw van de eerste complexen. PL.N.-woningen» die in Vlaardingen en Maassluis zijn verrezen. Weliswaar en uiteraard wordt er nog volop gedokterd aan verbetering en versnelling van de fa bricage en montage van de grote bouw- elementen, maar voor een snelle opleve-: ring der industriële woningen blijft tie af werking het grote knelpunt. Waarbij ook het vervoersprobleem om de hoek van de deur komt kijken: van de grote en zware betonnen bouwelementen, van de bouwpa- keften en alle andere fabrieksmatig gepro duceerde onderdelen die van de fabrieken naar de bouwplaatsen moeten worden ver voerd. De daarbij nog niet opgeloste problemen veroorzaken nog teveel ambachtelijk werk van geschoold bouwvakpersoneel op de bouwplaats: van schilders,, stucadoors en timmerlieden. Werk, dat uitbesteed moet worden en waarbij de fabrikant-bouwer het tempo dus niet in eigen hand heeft. En het arbeidsintensieve ambachtelijk werk werkt vertragend, en kostprij sverhogend. Met het grote tekort aan geschoold perso neel in de bouwsector als belangrijke ach tergrond. GEEN AANSLUITINGEN In het eerste blok zijn de schilders en behangers al twee weken aan de gang en over 4 weken komen zij gereed. Dus ruimschoots vóór de aanvang van de bouw vakvakantie. We hebben dit blok bezocht en geconstateerd, dat de afwerking van de trappenhuizen nog lang niet is voltooid, maar van een der woningen geheel gereed is. Maar deze en alle andere woningen van dit eerste blok zijn nog verstoken van 0 Gedeelte vaa het complex van 288 Fanagro-Latsen Nielseu-woningen, de eerste woningen ïn wijk Holy aansluitingop de. riolering, op het water leiding-, gas-.en ..elektriciteitsnet, alsmede bp het telefoonnet Hét nieuwe rioolgemaal in wijk Holy komt pas over een jaar ge reed. Van dit in aanbouw zijnde gemaal af tot aan het eerste PX.N.-complex ziet mem over een lengte van meer dan een kilometer de buisstukken voor het collec-- teurriool in het polderland aaneen gerijd liggen. Van het eerste woningblok af is het collec teurriool 'slechts over een. af stand van een paar honderd meter aange legd. Daar moest het wegdek voor wor den verwijderd, dat rechtstreeks naar het woningcomplex voerde. Naast dit aange legde gedeelte collecteurriool wordt naar stig aan een nieuwe weg.gewerkt, waarbij de rioolputten reeds zijn aangevoerd. Het zou besparing aan tijd en geld betekenen, ais deze nieuwe weg later niet opnieuw ettelijke malen moet worden opengebroken voor de aanleg van waterleiding- en gas buizen en van elektriciteits- en telefoon kabels. We hebben ons wel eens laten ver tellen, dat de gemeente zich vele tiendui zenden guldens, zou kunnen besparen, om niet van. honderdduizenden guldens te spreken, als op dit gebied beter geco ördineerd te werk zou worden gegaan. Beter overleg dus bij de programmering van uit te voeren en op stapel staande projecten tussen de directies van gemeen tewerken- en de energie- en waterleiding bedrijven, rasp. tussen de wethouders, die deze portefeuilles behren. En ook met de PTT. "Voor de buitenstaander lijkt de rea lisering van een dergelijk vruchtbaar over leg niet zo moeilijk, in de praktijk is dit misschien minder gemakkelijk te ver wezenlijken. Anders zou men het al lang gedaan hebben, mag men veronderstellen. Maar dit terzijde. Van de transformator-huisjes voor de elektriciteitsvoorziening in wijk Holy is men pas met de fundering bezig. Van een aanleg van gas- en waterbuizen, naar het P.L.N.-complex hebben we nog niets kunnen bespeuren, evenmin van elektrici teitskabels. Al deze verschijnselen deden bij ons de vraag rijzen: de bouwer komt nu wel vóór de bouwvak vakantie met het eerst« blok van 54 woningen gereed en nog in de loop van dit jaar zelfs met 4 of 5 blok ken, oftewel met rond 250 woningen, maar hoe lang moet het wel niet duren, dat ook op de diverse netten aangesloten zijn en dus bewoond kunnen worden. NOODOPLOSSINGEN' Welnu, van gemeentewege kon men ons en al die gezinnen, die voor deze wonin gen in aanmerking komen en hierop zit ten te springen, volledig gerust stellen. "We vonden het wel een vreemd gezicht in al die praktisch gereed zijnde woningen van het eerste blok geen enkele kraan of me ter aan te treffen, kortom niets, dal op een spoedige voorziening 'van gas, water en licht wees, maar van gemeentezijde werd ons nadrukkelijk verzekerd, dat er niets aan de knikker ia en dat zodra dc bouwer het eerste blok oplevert, dit ook betrokkeu kan worden. De gemeente be werkstelligt dit door zich van noodoplos singen te bedienen. Voor de functionering van de riolering wordt voorlopig gebruik gemaakt van het gemaal in de Irisstraat. Voor de gas-, water- en eieKlucUeit?voor ziening: noodaansluHingen op het buizen- stel ^1 in Vlaardingen Ambacht Zelfs wij als leek kunnen wel begrijpen, voor welk een gigantische laak de gemeentelijke diensten worden gesteld bij de tijdige aan brenging van al deze voorzieningen :n het eerste complex woningen van een enorme Koortsachtig worit <»rklaan het aan- nieuwe stadswijk, dat midden in de uit- leggen van de riotf.mg rond het eerste gestrekte polder wordt opgetrokken. P L.N.-blok van 54 voningen in wjlk Holy. waarbij er naar wordt gestreefd, dat dit En evcr.oe.ns da: z» alles op haren en bl(lk v6(ir d<. k„metlje boUH-vakvakan- snaren zetten om dit te realiseren. Want inet alleen de gegadigden voor deze wo ningen zien met ongeduld en verlangen naar het tijdstip uit. waarop zij betrokken kunnen worden, dat ls ook in niet min dere male het geval met tic wethouder van stadsuitbreiding ca volkshuisvesting, inet het gemeentelijke woningbedrijf en het gemeentelijke huisvestingsbureau. Het is immers al weer een half jaar geleden, dat de laatste woningwetwoningen iu de Westwijk gereed kwamen. In het laatste half j&ar is geen enkele nieuwe woning wetwoning rr.eer beschikbaar gekomen en nioest in deze periode voor do starts- sanering wel een groot aantal woningen worden gesloopt. Alleen al iu de eerste 4 maanden van dit jaar verminderde hier door de woningvoorraad met 116. Voor de doorstroming, i.e. voor de verdere vol tooiing van het nieuwe stadscentrum, zit ie gemeente om de 576 in aanbouw zijnde woningwetwoningen In wijk Holy dringend verlegen. EENZAAM EN VERLATEN De mensen komen daar temidden van het wijde polderland voorlopig sterk ge ïsoleerd te 2itten: ver verwijderd van de bebouwde kom, van de winkels, scholen, kérken en andere gemeenschapsvoorzienin gen. Eurowoningen N.V. zou er een com plex woningen met 8 buurtwinkels gaan bouwen, ter vooréiening in de eerste le vensbehoeften. Maar bij de huidige stand van. zaken met dit bouwplan duidt; niets er op, dat deze voorziening èr binnen af zienbare tijd komt. Op oen nog niet vast gestelde plaats zal in de buurt van. het P.L.N.-complex in wijk Holy het 8 lokalen tellende houten schoolgebouw worden over geheveld, dat thans aan de Maasboulevard staat en als dependance van bet gemeen- telyceum ïn gebruik is. Hierin worden eén openbare lagere en kleuterschool onderge bracht. Voor prot christelijk lager onder wijs is de Bilderdijksehool de naastbij ge legen school; voor R.K. lager onderwijs moet men nog veel verder weg: naar de St. Barbaraschoot. Dat worden hele af standen voor de kinderen en in de winter tijd wordt dat ook bezwaarlijk. We zijn benieuwd of, wanneer alleen nog maar het eerste blok bewoond is, er de melkboer, bakker en groenteboer zullen komen. Zo niet, dan komen vooral de moeders rr^et kleine kinderen in een bepaald niet benij denswaardige positie te verkeren. Geluk kig zullen de blokken snel na elkaar be trokken kunnen worden, zodat er weldra voldoende gezinnen wonen, om de verre tocht naar dit complex voor de bezorgers voldoende aantrekkelijk te maken. Voorlopig blijft het bij de bouw van du twee P.Ii.N.-complexen in v?ijk Holy. En met het in aanbouw zijnde Zonnehuis en Hervormd Bejaardencentrum. Alle be schikbare "bouwvolume wordt besteed aan de voltooiing van de Westvvijk en het Maasboulevard-woonoord. Koortsachtig wordt ook gewerkt aan. de entourage van. het Holy-Ziekenhuis, dat reeds gedeeltelijk in gebruik is genomen en wellicht reeds in september zijn eerste patiënten ont vangt. met ingang van het komende seizoen. van de reklame DONDERDAG Weeshuis, 8 uur: Opening theorie ea oeien- loitaal E.HB.O. door burgemeester wit. J. Heusder-s. Kantine HVO, S uur: ïCïaverjasconcours HVO om Haringwissel beker. Luxor, 3 uur. zwarte piraat fli jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur: Mr. Stanislas, geheim agent (14 jr). Uarmcmie, a uur: Contactavond tectin. school De Kanenbeker, 9-1 Uur, Expositie „Vlnardir.gs visser^ vcrl eden". VRIJDAG Restaurant VuleaanhavcD, S0 30 uur: Afscheid J. A. Post. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Mr. Stamslas, geheim agent (H jr). uuxor. 8 uur: Cordon de zwarte piraat (14 jr.). De Kattenbeker, 9-d uur: Expositie „Vlaardings vis&erijverleöen". Geopend: Apotheek A. Bot, BUUtonlaan 66, Tel. 4729. 12 juni Wassende maan Zon op <5.20 uur, onder 21,00 uur Maan op 6.33 uur, onder 23.36 uur 9 Buizen van het collecteurriool, dat over een grote lengte naar het FLN-Complex (door dc buis links zichtbaar op de achter grond) moet worden aangelegd en waarmee men pas is begonnen. De huisstukken lig gen in lange rijen opgeslagen, waarvan de grootste een diameter van meter hebben Zaterdag verzorgen, door een onderlinge ruil met de accordeonvereniging „Concer tino", ,,De Pijpers" en. „De Jonge Pijpers" het Hofconeert, dat om half vier gegeven wordt. Het programma ziet er als volgt uit: „De Pijpers": 1 Koraal; 2 Edes Glorie; 2a My fair lady; 2b O. L. Mars. Drumband: 3 Marche de Jabutè; 3a Fratini; 3b Hollands Glorie. „Die Pijpers": 4 Pijpersmars 1961; 4a Daventria wals; 4b Genie. ,,De Jonge Pijpers": 5 Dordrecht; 5a Noordzee Mars; 5b Prinses Irene, Gezamelijke Drumbands; 6 Officiers Appèl (De Pijpers); 6a Manchester (De Jonge Pijpers); 6b Swat (Gezamelijk). 7 Finale. Op.1 april van dit jaar waren in Vlaar dingen 1.311 woningen in uitvoering, waar van 768 in opdracht van particulieren en 523 voor de gemeente. In de maand mei zijn 30 woningen ge reed. gekomen, t.w. 22 aan de Frank van Borselenstraat, behorende bij het bejaar dencentrum! De Valkenhof en acht eenge zinswoningen (van een complex van zes tien) van de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeen ten.. Begonnen werd in mei met de bouw van 37 woningen, nl. 36 in Holy, van het tweede complex van 288 woningwetwonin gen, systeem Panagro - Larsen en Niel sen en een Woonhuis met praktijkruimte aan de Prof. Rutgersstraat. Orider de slopershamer vielen in mei zestien woningen; vijftien in de le en 2e Bierslootsteeg, op de Ged, Biersloot en in de Krugerstraat en de boerderij met wo ning Holyweg 1. Verder werd nog voor sloop aanbesteed de vroegere banketfa- briek van Nïemantsverdriet aan de le V. Leyden Gaelstraat. De laagste inschrijf- ster voor dit karwei was de firma IV. Schotte te'Rotterdam. Gisteren werden de eerste einddiploma': op bet Groen van Prins tererlyceum uitge reikt. Er gingen 26 gymnasiasten op, van wie er één moest worden afgewezen. Van de 25 geslaagden kwamen er 9 in het be zit diploma gymnasium A: de dames C. Boer. M. van Leerdam, T, J. de Pater, C, M. Voogt en de heren H. van. Dorp, C. Dubbeldam, J. L. 't Hart, G. v. d. Kruyt ch A. B. Verkade. Voor het eindexamen gymnasium B, waarbij één eanöidaat werd afgewezen, slaagden: de dames Y. W- Keyzer, L M. Mantz, W. Schrijvershof, C. L. Souren, L. W.apstra en de heren C. F. Aalbersberg, J. Bronkhorst, H. J. Bruis, J. C. A. de Goede, M. van Kampen, G. van Noort, H. C. Nuyt, C. Schop, G. Sietnons, J. Ste- bouwer en A. Zuidgeest Traditiegetrouw werden de vrouwelijke geslaagden in de bloemetjes gezet. Na de toespraak van rector drs. H. J. Smit, die in veïband met het bereiken van de nen- sioengerechtigde leeftijd in oktober afscheid van bet „Groen" neemt, sprak prof. dr. F. Hendrïx namens de gecommitteerden. Geboren: Michael Raymond, z v J Kalk man en F Huizer, v. Hogendorplaan 1B4; Olga, d v F Overweg en J A Hollebeek, Bach straat 9; Petra, d v V W F A Klein en G M Voois, Maassluissedijk 14; Jakobi- na, d V C J de Weerd en W C de Winter, Wagnerstraat 3A- Overleden; Maria Bodbijl, 71 jr, echtg, v. A, Hoogstad, Claudius Civilislaan 40; Henriette "Wilhelmine Charlotta Papenhuij- zen, 67 jr echtg. v. J. van Gilsfc, Su- ri nam es in gel 59. Twee broertjes van 4 en 6 jaar hebben gistermiddag een winkelpand op de Hoog straat in de fik gestoken. Het vroegere Ba- tapaud, dat toebehoorde aan de heer Noordhoek. Na de Bata kwam fa. J. de Bruin er met sport- en werkkledingzaak in en werd het pand door N.V. De Bijen korf te Amsterdam aangekocht Het win kelpand grenst aan het bouwterrein, wajir een dezer dagen de heiwerkzaamheden be ginnen voor de bouw van het Hemaflllaal. Met het oog op mogelijk instortingsge vaar van dit vele eeuwenoude pand tijdens het heiwerk, verhuisde fa. De Bruin tijde lijk rfaar het pand dat op de hoek van De Hoogstraat en Korte Hoogstraat staat en waarover destijds zoveel stof werd opge worpen door de gemeehielijke plannen er buitenlandse arbeiders te huisvesten. Se dert fa» De Bruin daarheen is verhuisd, staat het voormalige Batapand- leeg. Veel langer dan de bedoeling was, vanwege de vertraging die bij de houw van het Hema- pand Is opgetreden. Hoe de twee broertjes er binnen zijn ge drongen? Zij vertelden de politie: we licht ten gewoon de kruk van dc winkeldeur op en dc deur-ging open. Die tvas kennelijk dus niet op slot. Ze vonden in.het magazijn een doosje lucifers en daarmee staken ze daar liggende kranten aan. Het vuur sloeg zo snel om zich heen, dat ze geen kans meer zagen het te doven. In een oogwenk stond het magazijn in lichterlaaie. En weet u 'wie het eerst de brand ontdekte en politie en brandweer alarmeerde? De brandweercommandant zelf, de heer Groe- neveld. Maar hij wachtte de komst van zijn brandweer niet af. Hij begon zelf di rect met het bluswerk. Sedert kort heeft hij brandslangen In zijn pand, enkele hui zen van de brand verwijderd. Die sloot hij met zijn vrouw en een knecht op de brandput aan, welke zich voor de voor malige groentezaak van Arie Maat be vindt, naast het brandende winkelpand. Het bejaarde echtpaar Maat, dat nog in de woning achter de groentezaak woont, stel de hij gerust Blijf maar rustig in uw huis. we hebben het vuur spoedig onder de knie, verzekerde hij. Hij kreeg gelijk. Een half uur na de komst van de brandweer was het vuur bedwongen. Magazijn en winkel ruimte waren geheel uitgebrand en leden :rote waterschade. Maar dat speelt in dit ;eval nauwelijks een roL Want dit winkel pand met bovenwoning wordt in de komen de week toch 'gesloopt, zo stond voor de brand reeds vast. BIJENKORF KOCHT OOK PAND VAN MAAT Het bejaarde echtpaar Maat had hem toch wel wat geknepen, toen het vuur naar het dak van hun woonhuis oversloeg. Maar de vier nevelspuiters, die aan de achter zijde waren ingezet, staken daar onmid dellijk een stokje voor. Aan de voorzijde werd het vuur in bedwang gehouden met twee lage druk stralen. Arie Maat (69) en zijn vrouw J. Maat-Van der Windt (87) hebben van hun eerste huwelijksdag af. 41 jaar lang een groentezaak gedreven in hun pand, dat maar nauwelijks aan het De achterzijde van het vele eeuwen oude Hoogslraatpand, aan welke zijde de brand uitbrak in het magazijn, waarvan het raam zich als een donker gat in de witte muur aftekent. De spuitende brandweerman staat voor de achterzijde van de winkelruimte, die eveneens gehftgl nithriwadde. Rechts is nog een gcdeeltp" van nét*jP3nd zichtbaar, waarin het bejaarde echtpaar Maat woont en waarvan het dak vlam vatte. Enkele jaren geleden Werd het woonhuis boven de spuitende brandweerman van een nieuwe achtergevel voorzien wat op de foto duide lijk ls te zien. We hebben vroeger al eens over dit pand geschreven. links beneden ziet h de kelderruimte, waarin de sdboen- herstelplaats van. dc Bata was onderge bracht en waar we eer» open riool aan troffen. vuur ontkwam. Hc-t is altijd hun eigendom geweest, maar twee maanden geleden heb ben ze het eveneens aan N.V. De Bijen korf verkocht, met in het koopcontract de bepaling, dat zij er nog een jaar tang in kunnen, blijven wonen, maar reparaties voor hun rekening komen. Nu hebben we horen verluiden, dat De Bijenkorf i Horna dit pand- van Arie Maat heeft gekocht otn de fa. J. dc Bruin de gelegenheid te bie den haar bedrijf hierin voort tc zetten Want waar fa. De Bruin nu zit, dat is een gemeente pand, dat voor dc sloop is be stemd, om de Koorte Hoogstraat raar de Hoogstraat met een modern winkelpand te kunnen doortrekken. Zijn we goed ingelicht d&ri mag fa. J. de Bruin daar onoguM 2 jaar als huurster in vertoeven. De broer tjes. dié cte brand hebben gesticht, zijn na verhoor op het politiebureau direct weer naar bun moeder gebracht. Brandweercommandant Groenevcld. die reeds 58 jaar aan de Hoogstraat woont (van zijn 4e jaar af) heeft al heel wat branden in deze aloude Vlaardingse win kelstraat meegemaakt. Maar dc grootste in 1948, toen het Kofapaml afbrandde en tal van panden, die er mast cu tegenover stonden ook een prooi van bet vuur werden- Hij was toen nog geen commandant, maur brandweermeester. Ook bitf deze bnuui was hij het. die tie brand meldde. C.V, A. HOOGENDIJX JZN, vraagt voor haar moderne machinale export Rokerij HERHALING is de TOVERKRACHT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1