R0T7ERDAMS0H NFEUW5BLAD iii Horst Radema tot erelid van Spirit benoemd 60-jarig bestaan Orpheus gevierd met concert SCHIEDAM Openbare lessen in de RK technische school „Ontmoeting met tachtig jonge Europeanen5' De Pijpers zorgden 35 jaar voor belangrijk stuk jeugdwerk Instractieavöïid voor de tien jonge reizigers naar Esslingen De jeugd VAN DER SNOEK 650 VAN OUD-LEDEN Gemeenschapszang begeleid door knap orgelspel Ge reformeert! e Kerk kreeg bedankje Agenda KAJ-Vlaardingen hield sportdag Aanwinsten van liet isserij museum Nog meer bloemen voor zieken en bejaarden ,De Valkenhof' bereikt het hoogste punt uitwisseling KONINKLIJKE HOLLANDIA a. een mannelijke werknemer b. vrouwelijk personeel Schiedamse ploeg voor Esslingen compleet Bal champêlre bij de vereniging DWS Bel 4502 Caiienhurgstr. 82-84 Kamer van Koophandel vergadert „Zon in Spanje" ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VLAARDINGEN, 5», H*y«i«tra*t 1 T«l. 3229 MmHh M.NM VLAARDINGEN i KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 18.30 OOR: TELEFOON 6637 INSUUNDESINGEL 33 Zaterdag1 was bet precies 35 jaar gele den, dat bet Tamboer- en Fijpertsorp» „De pijpers" als onderafdeling van de C.J.V. Liefde en Vrede werd opgericht. Velen hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt om het bestour daarmee van harte jelnk te "wensen tijdens de receptie, ge- honden in gebouw Triangel. Van burgemeester en wethouder was bericht van verhindering gezonden, terwijl ook de commissaris van politie, dr. C. N. Peyster zich had laten verontschuldigen. Onder de aanwezigen bevonden zich de «re-voorzitter van Liefde en Vrede, de heer A, van Minnen, ds. W. J. Schouten, wika I. Kandel en de heer L. van Slooten, voorzitter van de V.P.S.O. De rij van sprekers werd geopend door ce oud-voorzitter van De Pijpers, de heer L. Hoogendijk, die^ namens de oud-leden njn verheugenis uitsprak over de band die in de loop der jaren steeds groeiende is geweest. Hij zag daarin een stimulans voor het huidfgc bestuur van het korps om neb geheel te geven voor De Pijpers, min of meer onder het motto: Wie geeft, zal ontvangen. Hij wenste het bestuur veel zegen toe in het vele verdere werk, dat voor de boeg staat Hij liet het niet bij gelukwensen alleen, maar mocht een en veloppe overhandigen met een bijdrage van liefst 650. De heer F. Roozenhoom, die verstek moest laten gaan tijdens de onlangs ge houden reünie van oud-leden, wierp een korte terugblik vanuit de zeer prille jaren vin De Pijpers, waarbij hij herinnerde aan de tijd, dat De Pijpers, vele Obad- janen en L. en V.-ers naar Oostvoorne vergezelde en 's avonds na de terugkomst nog een concert toe gaven in de (toenma lige) schulp op het feestterrein, aan de Broekweg. Hij legde de nadruk op het feit. dat De Pijpers altijd een bepaalde verbintenis met Vlaardingen hebben ge had en zei er van overtuigd te zijn. dat De Pijpers zich in deze stad een plaats hebben verzekerd, die er zijn mag. Houdt onder alle omstandigheden de traditie m ere, dat we een Tamboer en Pijperskorps zijn, aldus de heer Roozenboom, die zich kennelijk niet kon verenigen met het feit, dat er in de loop der jaren hoornblazers zijn bijgekomen. Namens Liefde en Vrede sprak de heer M. van 't Hof, voorzitter van de Sectie Gemengd Werk. Hij bracht De Pijpers dank voor het belangrijk stuk jeugdwerk, dat door De Pijpers altijd met de nodige voortvarendheid werd verricht. Hij sprak over een nog hechtere samenwerking en een betere coörlnatie in de toekomst. Ds. Schouten wenste De Pijpers een zonnige toekomst toe onder Gods zegen. Tenslotte sprak de oud-dirigent, de heer A. Poot, die opmerkte dat het voor bet bestuur geen opoffering moet zijn, zich voor De Pijpers in te zetten, maar dat het in de eerste plaats een genoegen is. De vruchten ervan krijg je immers zelf terug, zo zei hij. ïn zijn woorden van dank aan de'spre kers ging de voorzitter van De Pijpers, de *ieer. van op de a finges tip te moeilijkheden welke er zouden zijn ge weest Hij betreurde het feit, dat er ij- dens raadsvergaderingen debatten waren geweest in verband met herrie maken van De Pijpers In het voormalig Weeshuis. Eigenlijk kan je nog beter ongeorgani seerd zijn, want dan kan je aan het eind van het jaar nog eens bij de gemeente aanklbppen, aldus de heer Van Eyk. Hij was zeer erkentelijk ten opzichte van de oud-leden, die talrijke evenemen ten voortreffelijk hadden georganiseerd. Wat betreft de gift van 850,- verzekerde hij. dat het bedrag zeer goed zal worden besteed. Ook warenXer giften van het Comité Nationale Gedenkdagen en van de muziek vereniging Voorwaarts, overhandigd door- de heer C. G. de Veer. Behalve diverse bloemstukken ware nog telegrammen, af komstig van verschillende dergelijke korp sen uit Nederland, waarvan enkele met de, naam Jubal, Tweehonderd bezoekers aan de Grote Kerk hebben zaterdagmorgen er voor ge zorgd, dat meer dan duizend anderen heb ben kunnen genieten van het wekelijks feest, dat „Kom zing met ons en doe als wij", voor hen betekent. Het 21 jn de zie den, bejaarden en andere aan huis gebon den personen, die niet graag een keer wil len overslaan om deze diensten toch intens mee te beleven. Een pluim voor de jeugdige organist van. de (gereformeerde) Maratiathakerk, die op voortreffelijke wijze het machtige orgel bespeelde. Merkwaardig genoeg speelde hij er zelfs beter op als gewoonlijk tijdens de kerkdiensten op zondag in de Maraua* thakerk. Wel speelde hij aanvankelijk in een wat traag tempo, maar gaandeweg bracht hij daar verbetering in aan. Hij onderscheidde zich tijdens het tussenspel waarin hij een keurig opgebouwde toccata en fuga over een eigen thema ten beste gaf. Een enkele maal wellicht wat iets te virtuoos gespeeld, maar het kon de toets der kritiek 2eker doorstaan. Zijn pedaal- werk was goed verzorgd. De bloementafels waren weer groten deels bedekt, zodat 25 personen met een bloemenhulde konden worden verrast. De zieken- en bejaardentehuizen kregen daar van een ruim aandeel, Voor het eerst in het bUna 17-jarig be staan van de clt.c, „Spirit", is Iemand ,tot erelid benoemd. Deze eer komt toe aan het oud-bestuurslid, de heer Horst Radema, die deze benoeming te danken heeft aan zijn vele vooral organisatorische ver diensten voor de vereniging. De benoeming werd bekendgemaak tijdens de jaarlijkse algemene vergadering, vrijdagavond ge houden in gebouw Obadja. 0 De bestuursverkiezing hield in, dat er een wijziging zou ontstaan wegens het af treden. van enkelen. Voorzitter blijft de heer F, Wijnbeek, terwijl het secretariaat in handen blijft van de heer L. F. Oppe. De overige functies zullen worden verdeeld Ds, C. L. Timmers uit Amstelveen, die enkele weken geleden een beroep heeft gekregen van. de gereformeerde kerk heeft gemeend daarvoor te moeten bedanken. Het beroep was uitgebracht in de vacatu re van dr. M. J, Mulder, die werd be noemd tot "wetenschappelijk hoofdambte naar aan de Vrije Universiteit te Amster dam. Zaterdagavond waren we aanwezig bij tvconcert, dat in de Stadsgehoorzaal ge geven werd ter gelegenheid van het 60-ja- rig bestaan van het Vlaardings Mannen koor'„Orpheus". Vijf grote mannenkoren verleenden hieraan hun medewerking: Dit was echter niet de eerste muzikale manifestatie in het kader van het jubile rende Vleardin.g'g Mannenkoor „Orpheus'. tReeds vorige week was er'ook een zan- fersdag geweest waaraan ook verschillen de mannenkoren hadden meegewerkt. De heer G. Kurvers. voorzitter van het Kon. Ned. Zangersverbond gewest Zuid- Holland sprak gisteravond er o opnieuw öjr vreugde over uit dat een concert als dit mogelijk was. De uitverkochte zaal mocht er een bewijs van zijn dat men met de organisatie van evenementen als deze op de goede weg was. De beer Kurvers sprak ook van „een wedstrijd waarbij echter geen prijzen uitgereikt worden mnar wel sprake is van sportieve rivali teit". En als wij nu op deze plaats symbo lisch de hoofdprijs 20üdcn mogen uitrei ken voor hetgeen we zaterdagavond het meest gewaardeerd hebben, dan is dat aan het Vlaard'mg's Mannenkoor „Orpheus voor het magistraal gezongen „Ent- Khiuss" van Paul Huber en „Zum Segen der Arbeit"" van Wolfgang Steffen. Het werk van Paul Huber had men vorige week ook uitgevoerd. Ditmaal was de pia nobegeleiding wc der 0 mverzorgddoorRia Borgmeyer, uitgebreid met twee trompet ten, een trombone en pauken. A. Brüll, J. J. Koops, J. G. Moorseiaan en A. van Dijk droegen hun deel bij tot vergroting van het succes voor Vlaarding's „Orpheus Het geheel stond onder de kundige leiding van Jos Vranken jr. Een ander opvallend verschijnsel was de uitvoering van het Derde (en. laatste) oeel var, „Europees Drieluik" van Henk Ba dings, door het Kon. Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" onder leiding van Jos Vranken sr. De dirigent leidde het werk wet een enkel woord bij het publiek m- Bil derde deel van „Europees Drieluik *as als inleiding bedoeld bij de schepping van een geheel nieuwe wereld, een wereld van onwezenlijkheid, die geheel zal be staan in de stilte. Voor het oproepen van ten dergelijk bestaan, gebruikte de compö- MAANDAG Luxor. s uur: Het zwaard van Robin Hood (14 jt). Geopend: spotheek Walrave. Sehsedamseweg H tel 2093. $1 Juut Afnemende maan Zon op 4.23 uur, onder ai.04 uur Maan op onder 9.43 uur nist electronische muziek ris begeleiding. Voor vele bezoekers zal de uitvoering van deze compositie een eerste kennismaking zijn geweest met deze mi*riek als onder grond voor polyfone koorzang. En welk vooroordeel men ook gewoonlijk tegen elec- tronische muziek heeft, men zal moeten toegeven dat Badings electronischc mu ziek met verstand en muziekliefde samen, heeft verwerkt. Het resultaat mochten we beluisteren in een bijzonder stemmings volle uitvoering door het Kon. Mannen koor „Die Haghe Sanghers". Zij voerden, ook uit „GaHans" van Or lando di Lasso, Chanson, a Boire" van Francis Poulenc, „Einklang" van Hugo Wolf en „Piet Hein" van Henk Badings. Over de „Kantate van Sint Juttemis" var. Hans Kox konden we minder tevreden zijn. Het werk heeft een zo declamatorisch karakter, dat men bij de uitvoering geheel afhankelijk is van de voordracht. En het is nu eenmaal bijzonder lastig voordacht te suggeren bij iets dat verder weinig te zeggen heeft Het Kon. Schiedams Man nenkoor „Orpheus" o.Lv. Jos Vranken sr. kweet zich bijzonder goed van zijn moei lijke taak, waarbij het gesteund werd door de uitstekende pianobegeleiding, die in handen was van Thea Roos. Boeiend werk hebben we eveneens gehoord van de Politie Mannenzangvereniging „Entre Nous". Achtereenvolgens werden uitge voerd: „Bless the Lord" van R. A. Smith- W. Asschenbrennen, „Awince Malkeence" van Hans Krieg, „Psalm 17 vers 1-2" eveneens van Hans Krieg en „Erde van Czsjanek. De leiding was in handen van Jan v.d. Waart. Het Shell Mannenkoor Rotterdam, onder leiding van Rla Borgmcyer heeft zijn waarde overtuigend bewezen. 2eer zuiver geïnterpreteerd was het „II blanco e dolee eigno" van Jac. Archadelt evenals „Fiow o my tears" van J. Benet Verder stond voor hen op het programma „Trósterm Musik" van Anton Bruckner en „Veni Ci eat or Spiritus" van Alph. Diepenbrcck. Jos Vranken sr. voerde met zijn Konin klijk Zangvereniging „Rotte's Mannenkoor het „Lied der Stadt" uit van Siegfried Bonis. Dit moeilijke werk kreeg een ac ceptabele vertolking. Aan het slot van de avond was het Jos Vranken jr. die de leden van alle aan wezige koren opriep gezamenlijk het ,.Do- mine, salvam fac Reginam nostram" van A Giessen te willen zingen. Het werd een indrukwekkend slot van een waardevolle avond, Het publiek gaf blijk van zijn gro te erkentelijkheid in een ovationeel ap plaus. Ada Mekea. door mevrouw A. C. van Leeuwen-Kok, mevrouw C. van IJperen-Klos en de he ren M. van Kempen, M. de Ligt en A. Teerds. Uit het Jaarverslag van de secretaris bleek, dat Let ledental van 96 was ver minderd tot 87 leden, van wie 27 beneden de 18 jaar. Als gevolg van deze teruggang moest worden, besloten om het adspiranten C-tcam uit de competitie terug te nemen. De heer Oppe merkte op, dat er over het algemeen door de leden geringe belang stelling -lyerd getoond voor de gehouden evenementen. Als ander kenmerk noemde hy het feit, dat geen. enkel Spirit-lid heeft deelgenomen aan de gehouden adspiranten- lei der-cursus, hoewel vijf personen rich daarvoor hadden opgegeven. Een prettige noot jn het jaarverslag vormde de dit seizoen aangebrachte verlichting in de kleedgelegenbeid; tevens het doen' voorafgaan van het plaatsen van rijwieltegels. Dit getuigt van de goede zorgen van ons gemeentebestuur, hetgeen ook kan worden gezegd m verband met het beschikbaar stellen van een gemeentelijke jeugdsubsidie, aldus de heer Oppe. Aan de andere kant vond hij het min der prettig, dat het hoofdveld praktisch het gehele Seizoen onbespeelbaar was, in ver band met grondwerkzaamheden. Dit vorm de voor de vereniging aanleiding om bij b. en w. nog eens op aan tc dringen op toewijzing van een eigen terrein. Aan het slot van rijn jaarverslag eei de heer Oppe er van overtuigd te zijn, dat Spirit voldoende spirit kan opbrengen om de duidelijk dalende lijn om te buigen naar omhoog. Hij Het niet na om een ernstig beroep te doen op alle leden hun volle me dewerking daaraan te willen verlenen. De vergadering, die goed werd bezocht, bad ecp geanimeerd verloop, MAANDAG 29 JUNI 1964 Zondag hebben op het terrêin van RK WIK voetbatelftallen gespeeld, die waren samengesteld uit leden der KAJ- afdelingen uit het gebied langs de Nieuwe Waterweg. Schiedam werd vertegenwoor digd door sSmgel' en „Centrum" en ook Vlaardingen bracht twee elftallen in het veld. De afdelingen Maassluis en Dork el kwamen elk met een ploeg binnen de lij nen. Winnaar werd Schiedam, zij het. dat na een^ gelijk spel 1.1-1) strafschoppen de beslissing moesten brengen. Hierdoor kwam Maassluis op de tweede plaats en Vlaardingen op de derde. Het tweede "Vlaardmgse elftal werd hekkesluiter. Deze sportieve dag werd beslaten met een bal in het R.K. Verenigingsgebouw, waar de muziek werd gemaakt door The Shades, de band, die voorheen de naam Star- lighters droeg. De sterkste man in dit orkest wés zeker de drummer, die het presteerde een goed gevarieerde solo van 4 minuut weg te geven. Halverwege de avond werden onder veel gezang en ge juich de bekers in ontvangst genomen en na de prijsuitreiking leverde een collecte een welkome bijdrage op voor de nieuwe WIK-accommodatie. Het feest was zo gezel lig, dat het tot diep m de nacht voort duurde. Behalve het fraaie geschilderde portret van een vissersvrouw schonk onze oud- stadgenoot, de heer K. Blenk te Dordrecht, ook een gehaakte muts, behorende bij de Vlaardingse klederdracht, en een gouden horloge met inscriptie. Het werd aan schipper Jakob Blenk sr. geschonken in 1904 door de rederij A. en J. Vogel en draagt als inschrift: „voor be toonde ijver tijdens de haringvisschcnj 1904'. Van de afdeling Vis van het Voorlich tingsbureau voor de Voeding te IJmuiden dat per 1 juli wordt ondergebracht bij het Produktschap voor Vis en Vispródukten. ontving het museum in permanente bruikleen een getuigde zeiilogger en een demonstratie motörtoggerlje. dat aantoont Jioe met de vleet de haring aan boord komt. Het museum kocht ook enkele mo dellen aan, o.a. één van het hospitaal kerkschip „De Hoop". Op de geluidsband in het museum wordt een interessant klankbeeld gemonteerd „Schipper, wij ko men". Dit klankbeeld werd destijds voor de radio samengesteld. Een nieuwe serie dia's van de moderne visserij per hek- treiler is in. bewerking en wordt binnen kort in het museum geprojecteerd. In het museum is ook geplaatst een schenking van mej. Jacoba den Draak aan de gemeente. Het betreft een grote afdruk van. een ko pergravure, met als titel „aankomst van 2.M. Willem den Eersten Koning der Ne derlanden enz. enz. te Scheveningen". De prent is getekend door F. Kamphuysen en gegraveerd door NV, van Senus. Bij de prent is nog een afzonderlijke opdracht op rijm. ïn studie is het inrichten van en kele nog voorhanden ruimten met getrou we kopieën van werkplaatsen aan de vis serij verwant (kuiperij, zeilmakerij, blok- makerij, boetzolder, mandenmaker!) enz. enz.). In de R.K. Technische school in Kieuw- land zijn zaterdag openbare lessen gehou den teneinde de ouders van de leerlingen van thans, en van hen die het komende jaar de school gaan bezoeken, een inzicht te geven over het moderne vakonderwijs, dal hier wordt gegeven. Hoewel de nieuwbouw van de school eerst in oktober a.s. officieel in gebruik ge nomen wordt, bestaan nu reeds plannen voor een eventuele uitbreiding. In septem ber a.s. start de school met 550 leerlingen verdeeld over diverse vakken. De bedoe ling is eerlang dit aantal op te voeren tot 675, temeer daar de school in een be staande streekbehoefte voorziet. Ongeveer flOO personen woonden do openbare lessen bij. Naast metaal, fijnmetaal en houtbe werking bestaat op de school tevens gele genheid om opgeleid te worden in de vak ken ..Scheepsbouw", elektro- cn autotech niek.". In de nieuwe kantine gaf de direc teur van de school, de heer J, G. Etman, de aanwezigen een uiteenzetting over de bij het onderricht toegepaste methodiek. De in het nu weldra afgelopen leerjaar voor do 3e cn 4e klasseis toegepaste „A- stroom", hetgeen wil zeggen: een voorbe reiding voor een te volgen „UTS"-opleiding leverde gunstige resultaten op. In totaal gaan 13 jongens deze UTS volgen in de vakken metaalbewerking, van wie één in dc vliegtuigtechniek en één in de houthan del. Bijzondere aandacht besteedt de school aan de vrije expressie. De jongens kunnen enkele uren per week zich wijden aan arbeid naar geheel eigen verkiezing. Gadegeslagen door de docenten blijkt wel dra voor welk vak de jongens het best ge schikt zijn. Zij kunnen desgewenst terugko men op het vak, dat zij aanvankelijk had den gekozen. In de toneelzaal was een expositie inge richt van werkstukjes door de leerlingen tijdens deze vrije-expressie uren vervaar digd. In de praktijk-lokalen waren de jon gens in de diverse vakken druk aan de arbeid, alsmede ïn dc tekenlokalen. Alles bijven was het een goede propaganda voor de school, die met het jaar meer faam krijgt tot ver buiten de stadsgrenzen. Tijdens de vrijdagavond gehouden be stuursvergadering van de Vereniging van Votkstuinders „Vlaardingen", werd beslo ten dat men daadwerkelijk medewerking zal gaan verlenen aan de wekelijkss bloe menhulde, te brengen aan de zieken en bejaarden, die daartoe worden bedacht door het comité „Kom zing met ons en doe als wij", Men heeft het daarbij gemunt op de chrysanten, die omstreeks septem- ber-oktober immers in bloei staan. Bij de bouw van het woon centrum voor bejaarden in de Westwijk, De Valkenhof, zal dinsdag, 7 juli. liet hoogste punt wor den bereikt. Bij die gelegenheid zal het bestuurslid, mevrouw M. de Vries-van der Spek de vlag hijsen en wel om vier uur 's-middags. De instructreavond voor de_ tien Sehio- damse afgevaardigden voor Esriingen zit er weer op. De tien jongelui zijn met hun respectieve ouders vrijdagavond naar het knusse en intieme zaaltje ,.de Bron" geto gen om enkele dingen te zien en te horen. Tn horen was er bijzonder veel. De voor ter van de SG. de heer F- A, de Wolff. opende deze bijeenkomst en sprak de hoop uit dat de jongelui een prettige tijd tege moet zullen gaan en zich als ambassa deurs en ambassadrices van onze goede stad zouden gevoelen en g-ri ragen. De heer A. Pfelfer, directeur moest tot zijn grote spijt mededelen, dat de dia's, over de zeer oude stad (ze bestaat finds 700 na Chr), ergens op het hoofdpostkantoor in Rotterdam waren blijven liggen. Hij pro beerde het nu met woorden wat hem. ge makkelijk afging, omdat hij ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld. Als reislei der zal de heer H. Roodenrijs optreden. Hij merkte later op ,.Ik hoop dat jullie na afloop zullen zeggen: „Ik begrijp niet, waarom die vent nou mee moest; we neb ben hem helemaal niet nodig gehad! Na enkele practische mededelingen werd het programma bekend gemaakt, dat de vijf jongens en vijf meisjes uit Duitsland aangeboden zal worden tijdens hun verblijf in Schiedam. D»» maandag na hun aankomst zullen zij vrij zijn. 'a Avonds is er een ontvangst m Euro poort- Dinsdag gaan zij naar dc Deltawer ken, de volgende dag staat een bezoek aan de cartonnagefabriek op het programma, donderdag een bezoek aan Delft, Den Haag en misschien aan het strand in Sche veningen. Vrijdag gaat het naar het strand Zaterdagavond is er een ontvangst tijdens het Eurobal. Maandag een rondrit door Rotterdam, woensdag een bezoek aan de Glasfabrieken en later aan het glasmu seum te Leerdam. Donderdag is een rust dag. Vrijdag wordt de hoofdstad van ons land bezichtigd. Zaterdagavond is er weer een gezellige- avond Na het programma te hebben be kend gemaakt, sloot de voorzitter het offi ciële gedeelte van deze instructie-avond. Negen van de tien deelnemers aan de reis naar Esslingen, proberen in het on derstaande duidelijk te maken, waarom zij zich voor deze reis hebben opgegeven. „Ik hoop veel te leren in Esslingen". aldus Leo de Hollander, één van df deel nemers aan de reia naar Esslingen. Ik wil wel eens ter plaatse zien wa; de Duit- Se 5eugd op sportgebied nresfeert. Ook heb ik zelf veel belangstelling voor de Zweedse groep, vooral omdat Zweden de bakermat van. de Handbalsport is en dat is toch wel mijn lievelingssport, later hoop ik nog eens naar Zweden te kunnen gaan". „De omgang met de 80 andere jongeren Fabrieken van Melkprodukten en Voedingsmiddelen n v. !n onze moderne Vrjesdroogafdeling, waar voornamelijk divers* groenten en champignons worden verwerkt, zullen de werkzaam heden worden uitgebreid. Wij zoeken daarvoor die belast zal worden met de afwerking van het gerede produkt. Na een inwerkperiode zal de kandidaat grotendeels zelfstandig de verantwoordelijke funktie van con serveer der dienen te vervullen. Aan de kandidaat worden der halve hoge eisen gesteld. voor het verrichten van sorteer/controlewerkzaamheden van het gedroogde produkt (licht en schoor» werk m een prettige omgeving.) Voor gehuwde dames bestaat de mogelijkheid om alleen 's morgens of alleen 's middags te komen werken. Sollicitaties (of inlichtingen) bij de afdeling Personeelszaken Oosthavenkade 39, Vfaardfngeri. (tel, ÖJ698-294I) dage/fj/cs: tussen 8.30-17.30 uur dinsdagavonden: tussen 19.30- 21.00 uur. is voor mij een grote trekpleister, eigen lijk de reden waarom ik mij voor deze reis heb opgegeven", aldus mej. J. M. Mazee. ..Ik ben beslist niet van plan al leen met de andere Schiedammers op te trekken. Ik wil met de andere van gedach> ten wisselen. Het lijkt mij leuk ie probe ren je zoveel als mogelijk bij iedereen ver staanbaar te maken Nee, ik zie geen taal moeilijkheden.". De leerlïngverpleegster mej, J. Bezemer wist eigenlijk eerst drie weken geleden iets van het plan om naar Duitsland te gaan af. Ook zij is enthousiast over het idee met zoveel andere jongeren uit ver schillende landen kennis maken Zo denkt ook haar vriendin mej, M C. C- Bell er over. „Ik vindt het werkelijk een Euiopees gebeuren", zegt dc scholier Hans v. d. Nagel- Ik zit in Groningen op school; toen mijn vader onlangs opbelde en vroeg of ik zin had met deze reis mee te gaan, op de bof zei ik ja en tot nu toe heb ik daar geen spijt van. Om deze reis te doen sla gen moeten wij het met z'n allen zo ge zellig mogelijk maken, alleen dan kan de reis slagen", „Ik ben a! geruime tijd bezig mensen m andere landen te leren kennen", aldus N DieLemans, leerling aan de academie van Beeldende Kunsten m Rotterdam. Het was juist wat ik zocht, deze reis, ik hou niet van dat oppervlakkige vakantie- gedoe. Die veertien dagen zal ik zo goed mogelijk benutten en ik hoog veel contac ten te leggen De drie andere tochtgeno ten Chr. Kool, J. van Doom en S. B. v. d Beek hadden dezelfde mening over het doel en de mogehjKheden van de reis naar Esslingen. Bijzonder voorbereid op deze tocht heeft zich geen van hen. Ieder erwacht z-ch met de talen wvi te kunnen redden. Wat de voertaal zal riin bjj ge zamenlijke besprekingen, 2al nog wel blij ken. MTRENT de jeugduitwisseling met Esslingen lezen wij xn het juni-num- mer van de Sehiedamse Gemeenschap het volgende hoofdartikeltje, vermoedelijk van de hand van de heer A. Pfeifer, direc teur van de Sehiedamse Gemeenschap en eindredacteur van het maandblad. „Het gaat goed met onze jeugduitwisseling met Esslingen", zo schrijft hij, „dc Sehiedam se groep is voltallig en staat te trappelen om zaterdag 18 juli a.s. met de Lorcley- express naar Duitslarm te vertrekken. Daar wachten hun veertien sprookjesachti ge dagen. In de gastfamilics zullen zij kennismaken met het volk en op de ex cursies zullen zij het land leren kennen tol in wijde omtrek. Er wachten hun gezel lige fcesta*-*»nden, hartelijke maaitijden en zelfs et»> „Regatta" (een groots roel- festijn) op de romantische Neck ar. Uil Esslingen kregen we bericht, dat ook daar een groep van vijf jongens en y'jl meisjes met spanning naar de dagen in Schiedam uitziet. We weten nu reeds dat onze jongeren een geweldig goede ontvangst zullen krijgen in Esslingen cn wc doen ons uiterste best om het de Duit se jeugd in Schiedam ook. zo goed moge lijk naar de zin te maken. Ook in Schiedam namelijk wordt een programma met excursies en uitstapjes gemaakt. Van verschillende bedrijven, die alle het nut van een dergelijke uitwisse ling inzien, ontvingen wij reeds heel veel medewerking. Daarvoor zijn we zeer dankbaar. Door acze medewerking hebben wij er ook vertrouwen in gekregen door te gaan en volgend jaar een grotere groap van ver schillende nahonahteiten in onze stad re onrvangen. Dan zal het dus ook mogelijk zijn om Sehiedamse jongeren naar de verschillende partnersteden te zenden." Ter viering van het 25-jarig bestaan hield de Handbalvereniging D.W.S. op het veld en complex m het Sportpark Thurlede zondagavond een bijzonder geslaagd tuin- teest I11 het licht \an de schijnwerpers van de lichtmasten rond het oef en veld en de op het terras aangebrachte illumina tie paradeerden do aanwezige leden met de oorgeschrevcn lampionnen, waarvan de origineeisten met een prijs werden be loond. Hiervoor kwamen m aanmerking; Carla Duchateau en Joke Steenbergen, die als „levende lampion" furore maakte. Het clubhuisterras diende ais dansvloer voor dit bal-champètre dat een bijzonder geani meerd verloop had. Naast het clubhuis waren gezellige zitjes ingericht. Hier stand ook een consumptietentje, dat dc feestvie renden van het nodige voorzag. Hot duo Slavenburg leverde de dansmuziek, die de vogels en de dieren van het veld nog lang uit hun slaap heelt gehouden. Bij de nog gehouden twist-wedstrijd werd het paar Nel Schaeffcr en Walter van. Slobb® lot kampioen uitgeroepen. voor 'alle verzekeringen en autofinanciering. Kantoor: Vlaardingen. Privé: S0-Ö4, De Kamer van. Koophandel cn Fabrie ken voor dc Beneden-Maas vergadert dinsdagmiddag, half drie in de bovenzaal van Triangel. Dc agenda vermeldt o.a. punten ais sluiting Kanaal door Voome, verplaatsing weekmarkt Vlaardingen. win- kelsluitaangelegenheden, PTT-fcwesties en vergoeding voor bijwonen der vergade ringen van de Kamer. Tot en. met 25 juli wordt in De Kat- tenbeker. op bet Liesveld, alhier, een ten toonstelling gehouden, waar onder het motto „Zon in Spanfe" tekeningen, aqua rellen en etsen van Warner Kleyn te zien zullen zyn. De expositie is (uitgezonderd zondag cn dinsdag) dagelijks geopend van negen tot zes uur,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1