DïTËSAMSCH NIEUWSBLAD PW HBS-Leraar Eradus gaat Schiedam verlaten Dick Bos een kunstenaar Films in/e kometlde en een gelukkig mens Echtpaar Keijzer-Veldhuis viert diamanten feest Daan Valk werd kampioen schutter van Schiedam Co-opchef Van Buuren maakte een droomreis Weer 24 einddiploma's Mulo-schooi Predikbeurten Kleurverandering bij Sportschool Bishoïf dagen KETHEL: H.1 Man's favorite sport AT AAR. ANNÊER, Negen Zusters weer in streepje verder Aangeboden Fiat 500 VAKANTIE-EXTRAATJE Het Rotterdamsch Nieuwsblad Ook enige vaste wijken komen vrij jaarlijks uitstapje voor Rhoons bejaarden SVDPW wint zomeravond wisselbeker De Hel van de South Pacific ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 4 JULI 1964 SCHIIOAM, BROERSVEST 3 TELEPOON 60091 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 18,3019.30 uur l'el. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. Nia achfc jaar als leraar Nederlands aan de RHBS Schiedam verbonden te zijn geweest heeft de heer H. J. Eradus af scheid genomen van Schiedam om les gaan geven aan het P. C. Hooft-lyceum te Amsterdam. De reden hiertoe is dat d. be»r Eradus Universitair wenst te gaan studeren, en hiertoe biedt Amsterdam be tore gelegenheid dan onze stad. Hij is in 1953 zijn. loopbaan, begonnen in Den Hel der als onderwijzer bij het vernieuwings- onderwijs. Men experimenteerde daar tol. Ir tijd) met een nieuw soort l.o., waar- i ca afweek van bestaande leermetho- c en o.a. een nieuw rapportsysteem, in voerde. Ondertussen begon hij in 1955 Ne derlands M-O. te studeren aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam en toen hij dal zegge en schrijve één jaar gedaan had sol liciteerde hij („Hondsbrutaal!" merkt hij zelf glimlachend op) bij de Rijks Schiedam, en werd, hoewel volkomen on bevoegd, daar aangenomen! De Rijks Bij de Mulo-examens in gebouw Irne xljn geslaagd voor diploma. A de dames: M. E- van £yk x S; H. P. E. van der Eyk X S; E. J. Bouterse VI; E. L. Gerla VI; C. A. Hoekstra VI: M. Sjollema VI. en J- M. den Draak VL. En de heren: X Zeeman xS; T. de Bruyn VI; X A- E- de Bruyn x S; W. Duchateau S; P. E. W Stobbe S; J. P. van 1 Hof S; E. van Dijk x S; H. Boele S; L. G. v. Driel S; X W. Kok S: I* M. den Breems VI; X M. de Groot VI; H- W. van Herk VI; Y. N. de Jong VI; A. Reynhout S; J. Waard S. en R- A. Boogaard VI. De met een x gemerkte personen be haalden ook het Middenstandsdiploma, ZONDAG 5 JULI Ned- Prot, Bond 10,30 uur prof. dr. P. Smits, Den Haag. Hervormde Gemeente: Grote Kerk. 30 u, ds. A. Hoffman, 5 uur ds. D. J. Spaling. Bethel kerk 10 uur ds. C. v. d. Steen, 7 uur ds. H. Jongebreur, Keijplaat, Opstandings- kerk 8.30 en 10 uur mej. ds. E. A. Bos, 7 uur geen dienst. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. D. J. Spaling, 7 uur ds. Hoffman, De Rank 8.30 uur ds. Vons. Dorpskerk 10 uur ds. Vans, 19 uur ds. B. Baks, Capelle a. di Ussol. Gereformeerde Kerk. Oosterkerk 10 uur ds. P. R. Everaars, 5 uur -ds. G. Brinkman te Kampen. Kethel „De Ark-' 9.30 uur ds. W. A. Krijger, 5 uur ds. P. R. Everaars, Magnalia Dei Kerk 10 uur ds. G. Brink man, 5 uur ds. P. R- Everaars. „De Goede Haven" 10 uur ds. P. H. Pouwels te Nun- spcet, 5 uur ds. W. R. Barkema te Sprang, Julianakerk 10 uur ds. W. R. Barkema, 5 uur ds. W. A. Krijger. Leger des Hei Is. Lanfie Haven 71, 10 uu» heiltgingssamenkomst. 6.45 uur openbare samenkomst. Gerril Verboonstraat 7.30 uur verlossmgssamenkomst. Leiding majoor en mevr, DrUver-Salomon. Ned. Hervormde (Geref.) Evangelisatie S en 10.45 uur Vredeskerk ds. Post, 15.30 uur Irene ds. Kuns, Geref. Kerk (Art 31) 9.3Ö en 4.30 uur ds. C. Vonk. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis. Lange Haven 97, 9 en 3.45 uur ds. Grlsnigt, Gouda. Oud-Katholieke Kerk, Dam 23, S uur door G. A. v. Kleef, Rotterdam. H. mis. Baptisten Gemeente, gebouw Irene. 7 uur ds. R, Reiling mun.v. Wiebe Zijlstra. orgel. Hersteld Apost. Genootschap, Stadnou- derslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Lutli, Gemeente 30 uur ds. A, Steinhart. Nijmegen. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw (zaal 8). Tuïnlaan 50. 6 uur openbare toespraak, 7.10 uur Wachttorenstudie, Vrije Chr. Geref. Gemeente. Tukdaan 50, 10 en 4 uur ds. I. J, IJsselstein. Baptisten Gemeente Schiedam (aangeslo ten bij de Unie). Lange Haven 129, 19 uur samenkomst voor iedereen. Chr. Geref. Kerk. Warande hoek B.K.- laan, 9.30 uur dienst des Woords, 2.30 uur ds. H- van Leeuwen. H.B.S. heeft er geen spijt van gehad. Hij zelf trouwens ook met, want hij heeft er de leerlingen steeds prettig gevonden, terwijl er ook met het docentenkorps een prima samenwerking mogelijk was. Nee, de heer Eradus heeft niets dan lof voor de Rijks H.B S., en van de andere kant zullen ook de leerlingen hem wel missen, want hij heeft zich altijd intensief beziggehouden met het organiseren van activiteiten vooi leerlingen buiten schooltijd. Hij regisseer de toneelstukken, van „Henkie" tot ..Mr X", en was. en is dit jaar voor het laatst, gedurende enige jaren Kampcommandant van het schoolkamp op de Paalberg te Er- melo. De volgende leerlingen van sportschool Bishoff zijn rioo-r hun examen gekomen. Jeugdjudo gele slip: Wouter Bos, Henk Evers, John Koogje, Hennie v. Kouwen- hoven. Ron Lammerts v. Bueren, Adjie Schippers, Kon Vermeulen, John de Vries. Gele band: Hans Meuiendijk. Yvonne de Raad. Oranje slip: Hennie Brandt, Ed Frerie- rik, Ua Kalden, Hans VroombouL Oranje band: André v. d. Alken. Jan Eijsberg. Blauwe slip: Jaap de la Raubelje. Voor srele band de heren: L. Druppecs, H. Kramer, J. Malais, A Mostert, C, Mos- tert, J. v. Toorn, J. Tromp. Oranje band: H. Levering, A. Vasten- h&udt, W. v. d. Westen. Groene band: J. v. Ham. Blauwe band: T. Hertog, H. rie Heij. 'ET ECHTPAAR G. W. D. Keijzer en M. Keijzer-Veldhuis, beiden 80 jaar, her denkt maandag de dag waarop zij zestig jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Ondanks hun hoge leeftijd zijn deze twee Kethelaars nog bijzonder vitaal: zij fietsen nog geregeld naar Schiedam, beschikken nog over hun volledig gezichtsvermogen en gehoor en weten zich zonder huishoudelijke hulp nog best te redden. Ze zijn Amster dammers van geboorte en zijn ook in "s lands hoofdstad getrouwd. Dertien jaar heeft de heer Keijzer daar in een raffina derij gewerkt. In die dagen betekende dat ook arbeid op zondag; daarin kwam pas verandering in het laatste jaar. Jarenlang heeft hij doorgewerkt met alleen op Nieuwjaar een vrije dag. Men bood hem een betrekking aan als machinedrijver het geen. neerkwam op een dagtaak van acht uur met om de week nachtdienst, eveneens acht uur. MaaT dat nachtwerk viel hem zo tegen, dat hij meteen al de eerste nacht besloot er niet mee door te gaan, met het gevolg, dat zijn vader, die in Botterdam woonde, hem de raad gaf werk te zoeken iu de haven van de Maasstad. Daar was altijd wel wat te doen. Het liep inderdaad zoals zijn vader voor speld had. Hij kreeg werk als kraanma chinist bij de Scheepvaart en Steenkolen- handelaondern. een betrekking die hij 33 jaar lang heeft vervuld. Veel heeft hij daarbij meegemaakt. Vooral de eerste ja ren, toen het nog gewoonte was. dat er ste vig werd gedronken, waardoor nog al eens „..„elukken gebeurden. Dan lag het werk stil omdat hij geen verantwoordelijkheid op zich durfde nemen. Vooral in de oorlogsja ren 1934 tot 1918 was het moeilijk, daar toen 's nachts maar op goed geluk moest worden gewerkt bij het onzekere licht van olielampen. Toen hij meende op 05-jange leeftijd het werk te moeten neerleggen, heeft men hem slechts node laten gaan. Het buitenleven heeft hem altijd getrok ken en toen het werk hem niet meer vast hield in Rotterdam, is hij naar Kethel ver huisd, waar hij buitenleven en een eigen tuintje vond. Helaas heeft hij zijn woning in Tuindorp Kethel spoedig moeten verla ten, omdat de eigenaar er zelf in wou gaan wonen. De heer Keijzer kreeg zelfs de deur waarder op bezoek met de bedreiging, dat hij gerechtelijk uit zijn woning zou wor den gezet, als hij niet gauw vertrok. Op zijn tuin had hij gelukkig een tuinhuis.»* staan en dit hebben zij tijdelijk betrokken met een kolenloods in de nabijheid als slaapplaats. In zijn soort was het zetis nog gezellig; zelfs 's nachts kregen zij bezoek, zij het dan van. ratten en muizen. Dat zij hun best hebben gedaan In deze situatie zo spoedig mogelijk verandering te brengen is duidelijk. Toch gingen er nog drie maarden heen, voor zij een nieuwe woning vonden. Achter de kerk in Kethel stond een huisje leeg, eigenlijk bestemd voor werkelijk oude mensen, doch in elk geval beter dan het tuinhuisje. De heer Keijzer ging kijken, maar terwijl hij nog in dubio stond kreeg zijn. vrouw thuis be richt, dat er een mooie woning voor hen was en dat maakte aan alle onzekerheid een einde. Zij wonen daar nog. Als zij maandag hun diamanten bruiloft vieren, samen met hun twee kinderen en twee kleinkinderen zullen zij wel niet vergeten worden door de muzikanten van St. Rad boud. Zelfs burgemeester inr. J.' W. Peek zal hen komen bezoeken, evenals een de putatie van de Bond van Ouden van Dagen, waarvan de heer Keijzer ongeveer tien faar bestuurslid is. TNICK BOS <27). een van de groep jot- *-* ge kunstschilders die in Schiedam wo nen, heeft zijn atelier op een ruime ynt. der. lv.ee hoog, aan de Langs Haven, naast Musis Sacrum. Je gsat de donkere nooduitgang iu cn dan vind je wel ergens een deur met zijn naambordje: vervol gens twee steile trappen op. Midden op zijn zolder staat een abstract schilderij, waar hij juist mee bezig is. Aan de voor kant van die zolder heeft hij esn aantip» zitkamer met een ingebouwde Leievisie en een prachtig uitzicht over de scbilderaeh- tigf haven, vooral fascinerend tij avond. Hier woont hij met vrouw en baby; net is er knus-gezellig. Natuurlijk maakte hij van zijn schilderswoning een nuiseum-in- znkformaat: met allerlei mooie dingen, zo als een echt Tibethaans monnik en kleed, ee i teer Christusbeeldje aan de wand, ier- wij1 ook een artistiek-gevormd zwart me talen voorwerp, hoog legen de wand be vestigd, de aandacht van de bezoeker vraagt. Het lijkt op een werkstuk van oen abstract kunstenaar. maar dit is toch niet zo. Doodgewoon een overblijfsel van een oude kachelpijp! Dick Bos heeft net ergens op straat gevonden. H»i gntiige lijnenspel en de excentrieke vorm eivan hebben zijn kunst&naarsoog gevangen en hij heeft het verloren voorwerp als een kostbaar sieraad mee naar huls genomen. Wonderlijke artistiek-uitziende dingen, niet door kunstenaarshand geschapen, we ten steeds weer de kunstenaar te boeien en te inspireren. TTIJ HEEFT ZELF zijn weg moeten *- zoeken deze jonge schilder. Hij heeft de technische school en de avondcui-sus van de academie voor beeldende kunsten te Rotterdam bezocht. Daarna was hij nog een tijdlang aan een reclamebureau ver bonden. Een keihard vak, die reclame, vjndt hij. In de hal van de NV Steen- en Offseldrukkerij Vita Nova, aan de Nieuw- poortweg 8, vindt u een fraaie, kleurrijke wandversiering met symbolische voorstel ling van zijn hand; nog kort geleden heeft hij dit werk tot stand gebracht. Onlangs exposeerde hij enkele van zijn.werken op de tentoonstelling van de Schiedamse Kur. stenaarsgemeenschap S 45. die in Galerij Punt Vier aan de Buitenhavenweg werd gehouden. Dick Bos werkt thans reeds ruim twee- en-een-half jaar als zelfstandig kunstenaar. Zijn hart verlangt ernaar weer eens het zonnige zuiden te bezoeken, met name het eilandje van de Balearen-arcnipel Xbiza hij is trouwens reeds twee mail in het land van Franco geweest. -En ru peinst hij op nieuwe reisplannen. Hot culturele leven in deze zakelijke omgeving van van industrie en commprcie vormt niet bepaald het juiste geestelijke klimaat voor ZATERDAG 4 JULI Kiikdac: Schiedamse schooltuinen. Mutii Sacrum: 8 uur H.B.S. veremgmg Onder Ons feestavond. Irene B uur: The Starfighters dansavond. MtAANDACÏ JULI Irene: 8 uur Conientusschool A. Ouderavond. Café de Sluis: 8 uur prijsuitreiking biljart- passage Theater: dond. i m. woensd. 2 en 8 u. Een vrouwtje aan ae haak; zat. en zond. 2—4.15—7—9.15 uur- Monopole: doad. 2-3 uur: 4 Panjse meisjes: vrijd. en zat. 2-7-9.15 uur; De hel van de South Pacific; zond, 7—9.15 uur; maand, en dinsd, 2—8 uur; zaterdagnacht: De dulvels- cJubi aond. mat.: 2—4.15 uur: De beul van Springdale; woensd. mat. 2 uur: SnowfirE. de wilde hengst. EXPOSITIES Stedelijk Museum; t.m. 28 jun! Tentoonstel ling Velenden Schenken. Tentoonstelling: Sardegna non Turhrtica, een fotogra fische vertelling over hei Sardinië van de Sarden van Joan van der Keuken Galerie 4: Ten to ons telling van „S 45'. Galerie Wiegman: Tentoonstelling van de ■werken van Jos Jansen: Lea Copaut». MEDISCHE DIENST D. Uouthuysen. Mareomatr. 93 te! 68516; jdw, C. Duyster-Jaroin, BK-laan 156 tel. 69981; C J. M. Vlootman. Singel 151 teJ. 67760; I," B. van Hoogenhuyze. Nassaulaan 59 tel. 68067. APOTHEEK Rembrandt, Bembrandtlaan 3 tel. 68855. In het Gemeenle-Ziekonhuis te Schiedam slaagden voor het op 2f> juni 1964 gehou den examen voor de aantekening kraam» verpleging de zusters: A. de Bie. M. Bik ker, Y. A. den Har tog, E. Kraan, A. F. Ncelcman, C. P. de Pon, M. Sprong, M. van Itenswoude en P. A. Gringhuis. JUDO Minstens 3300 KW-wandelaars Het aantal voorinschrijvingen KW Mars is ge stegen tot 330Q. Het laat zich aanzien, dal op zijn minst het aantal van vorig jaar weer gehaald zal worden, Medische- dienst Rhoon en Pooriueaal Gedurende het weekeinde van 4 juli n.m. tot 5 juli 24.00 uur zal, uitsluitend in spoed gevallen in de gemeenten Rhoon en Poor- tüRuai worden waargenomen door: C. H, Greup. arts le Poortugaal, lel. 0IÖ07-2306. de heer Wilton dit, daarbij verklarend Tijden* de wekelijkse clubavond van de Schietvereniging Schiedam heeft ir. B. Wilton het beschermheerschap over de vereniging aanvaard en In deze nieuwe kwaliteit tevens dc prijzen uitgereikt van de nu voor de vijfde maal gehouden on derlinge uedstrijden. De kampioen van het jaar is geworden de wielrenner Daan Valk met een treffers-gemiddelde van 43 punten (vorig jaar 41,3). Voorzitter P- F. Drenth begroette de le den en afgevaardigden van andere schiel- verenigïngen uit de omgeving en ook de heer J. v. d. Griend als afgevaardigde van de „Oranjevereniging" alsmede ir. B. Wilton, De heer Drenth releveerde de goede betrekkingen, die sinds lang be staan tussen de vereniging en de heer Wilton en waarvan de uitstekende baan- accommodatie in feite een direct gevolg is geweest. ..Bestuur en leden zouden het bijzonder waarderen indien hel bescherm heerschap over de schietvereniging zoudt willen aanvaarden", zo besloot de heer Drenth. Na een geestig toespraakje deed KAPSALON HÈLENE d« >iloo voor de betet» per- ma öt Strot? mJuos. vwtf ieder haai geachiki 7,1». Helene tiüde permanent ik meeat ide*le. natuurlijke permanenl 10.— 11,— reductie op venoon van deze advertentie Gratis halen en brons«u per luxe auto voor oftrmt- nent, KAPSALON HELENE KemftrandtJaan 22 Schiedam Telefoon B7I36 open dak, 15 maanden ouo 6100 km. gelopen, als 2d« wagen gebruikt, i.z.g.s., zon-; der gebreken, van particulier. Tel. 63376. Haveïidijk 135 (flat). Schiedam. Zij di« tijdens de GROTE VAKANTIE voor bijverdienste 's middags een krantenwijk willen waarnemen (benodigde tijd 1 a 2 uur) kunnen zich thans laten inschrijven met opgave vsm beschikbare weken bij: tussen 10 en 17 uur- Zaterdag tot 12 uur. Bijkantoor: Broersvest 3, Schiedam. DOE HET SPOEDIG! Velen meldden zich vorig jaar te iaat! O Van hnfcs naar rechts: Daan Valk, fcainjMoe/iscJumcr 3964; voorzitter P. F, Drenth en beschermheer ir, B. Wilton. e.e.a. op hoge prijs te stellen. Hierna kweel de beschermheer zich van zijn eerste officiële tauk, het uitreiken van de prijzen. De uitslagen van d.e wedstrij den luiden als volgt; Klasse l; D. Valk (club-kampioen, 2 C. A. v. d. Linde gem. 42.8. 3 mej. M Couvée (41.3), 4. H. Russe- ler. 5 W Moraal en 6 J X van Hartings- veld: Klasse II: IX J. de Groot (38.7), 2 J. C. van Geloven (39.3), 3 H. de Jong (38.7), 4 P van Loopilt. 5 P F, Drenth. 6 P. J. Niestad. Klnsse III: 1 C Ooms (38.9), 2 C. J. Breur «38.6V. 3 C. van Walsum (38.5), 4 G Bosman, a H. Schoenmaker, 6 C van Hartingsveldt. In elke klasse ontvingen de drie beste schutters een prijs die bestond uit een beker of ander ere-metaal. Kampioen Daan Valk nam tevens de wissclbeker in ontvangst. De opbrengst van de huis-aan-huis-collee- te voor het uitstapje bejaarden te Rhoon is weer een groot succes geworden. Door milde offervaardigheid kunnen alle Rhoon- se inwoners van 65 jaar en ouder op 35 juli deelnemen aan het jaarlijkse uitstapje. Ook zij die dieet houden cn anders thuis zouden blijven, kunnen zich opgeven om dat met alles en met allen op deze dag zal worden rekening gehouden. Men moet zich echter vroegtijdig opgeven en eventuele wensen kenbaar maken. Opgave kan ge schieden bij mej. De Reus. Stationsstraat 2; mevr. Joppe, P. de Racdstraat 15: me vrouw Bresser, Zanetelweg 35: mej. Kruyt- hof. Dorpsdijk 129; mevr, v.d. Pol. Kleidijk 20 en mevr. Schepers. .P de Raedstraat 1. Om 7,45 uur wordt de deelnemers ver zocht zich gereed te houden, waarna men om kwart over acht uit Rhoon hoopt te vertrekken. de beroeps-kunstschilder, vindt mj. In het buitenland heelt hij betere ervaringen ^op gedaan. De huidige hoogconjunctuur gaat ten. enenmale aan de kunstnaar voaroij. K:j merkt er eenvoudig niets von, DOCH HIJ ZIT boordevol plannen en ideeën, en het gewone dagelijkse leven eist hem dermate op. dat hij weinig tijd vindt om zich te concentreren en in een hoekje met een boekje te gaan zitten, al biedt zijn goedgevulde boekenkast hem ver leinelijk geestelijk voedsel. Op deze Wijie mist hij natuurlijk wel de verdieping. Doch misschien komt ook daarvoor nog eens de tijd. Zoals bij bijna alle kunstenaars draagt zijn filosofie een lichtelijk zwevend karakter. Hij voelt meer het wezen der dingen aan, dan dat hij het doordenkt. Kij blijkt zeer geporteerd te zijn voor het Oos terse denken, waarbij het Boeddhisme hem wel aanspreekt. De mens kan zijn creativiteit op vele manieren in praktijk brengen, de zaken man doet dit irt de handel en de techni cus in het ingewikkelde raderwerk van de machine. Dick Bos leeft zijn creativiteit uit in de Schoonheid der dingen. Het Kun stenaarschap is voor hem een tevensroe ping, cn zijn vouw heeft hiervoor volle dig begrip en draagt hem op haar han den. Daarom is hij in ieder opzicht een gelukkig mens. Het tweede elftal, waarmee SVDW aan de Zomeravondcompetitie van de plaatse lijke voetbalverenigingen heeft deelgeno men, is winnaar geworden van de wissel- beker, die in 3961 in roulatie is gebracht door de heer A. Th. van Mil uit Kethel. In de op het terrein „Boshoek" gespeel de beslissingswedstrijd tegen SVY 5 ver sloegen de pupillen van Toon Hardeman dit team met 3—1. Na afloop van de wed strijd, de laatste die in het sportpark „Boshoek" gespeeld is, reikte de lieer G. v. 't Geloof als voorzitter van de SZAC aan. de aanvoerder van SVDPW II de wisselbeker uit. Dc opbrengst van de wedstrijd, ongeveer 55 gulden netto, is be stemd voor het Sporthal-fonds. TEERSTE verkoper in een sportzaak, die zich specialiseert in hengelbenodigd- heden en auteur van een populair boek over de tactiek en techniek van het vis sen, zonder ooit iets aan de hengelsport te hebben gedaan en zelfs behept met een grondige afkeer van het geschubde water- volkje dat is een bijna ondenkbare kluchttiguur, die van de film „Man's Fa vorite Sport?" dan ook een dwaze, zij het aantrekkelijke komedie maakt. De regis seur is niemand minder dan luchtvaart pionier Howard Hawks (67), die met één van zijn eerste films, het gangsterdrama „Scarface". in 1932 onmiddellijk een repu- tatie verwierf, waaraan hij verder niet veel opzienbarends heeft weten toe te voe gen. Wel hebben de Cahiers du Cinéma hem onlangs herontdekt met als gevolg fn het recente, aan de Amerikaanse film ge wijde. nummer opvallend veel illustraties uit zijn hengelklucht. maar dit Franse tijd schrift maakt er een gewoonte van aller lei Amerikanen op overdreven voetstukken te plaatsen (zoals bijvoorbeeld Jerry Le wis). Hawks Is ongetwijfeld een oude rot het vak en behalve veel avonturen films, vooral in de aviatische sector (,,Dawn Patrol", „Only Angels have Wings"), was hij ook altijd goed voor een pittige komedie („Bringing up Baby" met Katherine Hepburn. „Monkey Business" met Ginger Rogers en „Gentlemen prefer Blondes" met Marilyn Monroe). „Man's Favorite Sport?" bevat dan ook heel wat vermakelijke scènes met Rock Hudson als de bedrieger, die ten overstaan van twee jongedames door de mand valt, wanneer zijn baas (de kostelijke John McGiver) hem namens hen opdraagt mee te doen aan een grote kraehtmeeting in forellen vangen. Zijn bekentenis anti-vis te zijn ïn een luidruchtig piano-museum is een meesterlijke scène. Later, wanneer hij door de meisjes voor de wedstrijd wordt getraind, vist Howard Hawks door gebrek aan fantasie en een overmaat aan slap stick vaak achter het net. Hoe Hudson na tuurlijk wint en ten slotte toch verliest, maar voor zijn verloofde het onstuimigste meisje sinds de betreurde Kay Kendall (het nieuwe komische talent Paula Pren tiss) terugkrijgt, is te zien in Passage, waar de titel „Een vrouwtje aan de haak" luidt. üITA MORENO uit „West Side Story" is in In Irving Lerner's film „Cry cf Battle", die onder de titel „De Hel van de South Pacific" in M«mop°le draait, te zien als een temperamentvol Filipplno-melsje, dat vloeiend Engels spreekt en op een eiland in de Stille Oceaan na de Japanse aanval zich aansluit bij een verzetsgroep als verpleegster. Deze groep blijkt echter meer een bende bandieten t« 2ljn, die over vallen pleegt op dorpen, dan een troep guerrillastrijders, waarvoor zij zich uit- geeft. Ook twee Amerikanen (Van Heflin en James MacArthur), die er deel van uitmaken, moeten dit andervinden. Tus sen het drietal ontstaan moeilijkheden, die voorlopig opgelost worden door de komst van Japanse tanks en definitief, wanneer Van. Heflin, die, voorzover men het na een aanranding al niet wist, een schurk blijkt ten om het leven van een guerrilla-aan voerder te redden. Zo lang na de tweede wereldoorlog een niet meer zo erg aan sprekend gegeven, door de bekwame Ir ving Lerner cn de sterke bezetting echter acceptabel uitgewerkt Drie maanden geleden schreef Co-op Nederland voor haar winkelchefs een wed strijd uit. In 36 weken moest worden uit gemaakt wie van hen op bepaalde pro ducten een grotere omzet kon halen en of hun winkel aan bepaalde eisen op eta- leergebied voldeed. Ongeveer een week geleden hoorde de heer J. van Buuren, win kelchef van de Co-op supermarkt in de Mgr. Nolenslaan, dat hij bij de vijftig zil veren prijswinnaars behoorde en mee naar Kopenhagen mocht. In totaal deden 921 co-operatieve winkels aan de wedstrijd mee. Woensdagmorgen tien uur vertrokken wij van Schiphol met een DC-7 naar Ko penhagen, vertelde de heer Van Buuren. Het was de eerste keer dat ik vloog, het was een belevenis, jammer genoeg kon den wij niets van de begane grond zien, omdat wij boven het wolkendek vlogen. Ongeveer kwart over twaalf arriveerden wij op het vliegveld van Kopenhagen. De eerste prijswinnaars, die eerst naar Lon den waren geweest, sloten zich daar bij ons aan. Met bussen werden we naar ho tel Egmond gebracht, een hotel met 1100 bedden. De kameïs waren prachtig inge richt. Nadat wij ons wat opgefrist hadden, eden we door Kopenhagen, een prachtige stad. Ik was er al eens geweest, ook met de Co-op, maar toen in samenwerking met de Unesco, Met negen andere chefs moes ten wij 14 dagen de supermarkets in De nemarken en Eweden ter plaatse bestu deren. Na de rondrit kwamen wij in Tivoli, het wereldberoc-mae vermaakcentrum terecht, In een zaal kregen we van de Danlonfa- hrieken een. fantastisch diner aangeboden en na afloop in de grote zaal van Tivoli een eerste klas variétéprogramma. De verlichting in het amusementspark is ge» xvoonweg betoverend en ook de vele at tracties mogen er zijn. Na afloop van de voorstelling mocht Iedereen op eigen ge legenheid de stad gaan zien. Bij ons vertrek de volgende morgen had den wij drie uur vertraging, maar des middags landden wij veilig op Schiphol, waar acht vliegtuigen klaar stonden om ons naar Rotterdam te brengen. Gelukkig vlogen wij lager, zodat wij een prachtig uitzicht hadden. Wij vlogen eerst nog over de Deltawerken, iedereen genoot, het was dan ook een geweldig gezicht. Maar nog was het niet afgelopen. Van Zestienhoven werden we rechtsstreeks naar het ÏTevo- gebouw gebracht, waar ons de zoveelste verrassing voorgeschoteld werd. In. het vliegtuig hadden wij inmiddels tickets voor Mexico, Japan en Hawaii gekregen. De hal van het Flevogebouw was ver anderd in een grote ontvangstzaal van een luchthaven: door de luidsprekers hoor den wij dat wij ons klaar moesten maken om aan boord te gaan van het vliegtuig naar Mexico, eert deur van een zaal werd geopend en het leek of wij een hotel in Mexico binnen stapten, een orkestje ül stiji, meisjes in nationale klederdrachten het was gewoon overweldigend. Wij kre gen een specifiek Mexicaans diner aange boden daarna „vlogen" wij door naar Ja pan. Iedereen kreeg een kimono aan, dia wij later ais aandenken mee mochten ns- mcn. Op onze knietjes kregen wij een Japanse rijsttafel opgediend, ook hier wa ren meisjes in nationale klederdrachten. Als klapstuk kwamen wij hierna in Ha waii terecht. Aan de bomen, dienend als decoratie, hingen verse ananassen. Wij kregen bloemenkransen van lieftallige hoe la-hoela meisjes. Hiermede was de reis afgelopen. Ik geloof niet dat ik ooit nog eens zo'n sprookjesachtige reis zal maken. Het zal mij in ieder geval lang heyger"i f'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2