1ÏTERMMSCH NIEUWSBLAD Plannen in de maak voor derde bejaardencentrum Bouw gemeentebibliotheek aanbesteed Zwaluwen wil volgend jaar tribune presenteren Werkloosheidscijfer bereikte in juni een laagterecord Buitenlands aanbod Orpheus" zong in HeUencJoorn Hoogste punt bereikt van Valkenhof Behoefte is enorm grool wordt schaarser Subsidies te Maasland Agenda Collecte voor blinden van alle gezindten Met windbuks ruiten kapot geseholen Dierenbeschermers gaan vergaderen Stadgenote gaat een jaar naar Amerika Burgerlijke stand Klaver jasconcours om dc Haringwisselbeker Ongerustheid in Barendrechl De Britse boterinvoer in augustus verruimd Hoofden t»d*p i VLAARDINGEN, Sm. Hivcmtraaf 1 - T«l. 3229 MufeiMMH ▼LAABDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 1T.J0 TOT 19.30 DOS: TELEFOON 6637 INSDLINDESINGEL J3 Dinsdagmiddag heeft mevrouw M. de Vries—van der Spek, vlce-voorzit&ler van de Algemene Stichting voor hnisvestlnjr «n verzorging van bejaarden, de driekleur gehesen op het hoge gedeelte van het be jaardencentrum De Valkenhof, ten teken, dat by de bouw het hoogste punt was be reikt. De voorzitter van de stichting, de heer G. Walstra, onthulde in een toespraak, die hy by deze gelegenheid hield, dat de stichting aan de zelfde architect, ir. A. Komter, opdracht heeft gegeven plannen te maken voor een derde bejaardencen trum. De eerste tekeningen hiervoor zul len dezer dagen onderwerp van gesprek uitmaken in het stichtingsbestuur en bij burgemeester en wethouders. De heer Walstra, die een gezelschap had kunnen begroeten waarvan o,a. deel uit maakten burgemeester mr. J. Heusdens, de wethouders H, K. v. Minnen en M. H. L. "We stat rate, gemeentesecretaris A. Kranen burg, ir. A. Komter, de heer A, Leyter. directeur van J. P. v. Eesteren N.V., die het werk uitvoert, ir. G. Brouwer, directeur van gemeentewerken en tal van andere genodigden, waaronder bestuursleden van de stichting, maakte van de gelegenheid gebruik de bouwers en al hun medewer kers te complimenteren met het feit, dat de bouw aanmerkelijk op het tijdschema voor is. Hij was daar erg blij mee, om dat het hier een bouwwerk betreft, dat enorm belangrijk is voor de bejaarden in onze stad. De heer Walstra illustreerde dat met cijfers. Voor het bejaardentehuis aan de Burg. Pruissïnge! bestaat al sinds de in-gebruikneming in 1955 een wacht lijst, met nu 700 namen. Daarvan hebben 420 gegadigden gebruik gemaakt van de mogelijkheid zich over te laten schrijven op de lijst voor De Valkenhof, maar daar komen in totaal maar 178 woningen be schikbaar. Hieruit blijkt zonder meer. dat er een enorme behoefte bestaat aan deze vorm van hulsvesting en daarom zal het een weldaad zijn als dit complex zo snel mogelijk wordt klaar gemaakt, t'it sociale overwegingen deed de heer Walstra dan ook een beroep op alle be trokkenen om hun uiterste best te blijven doen voor een snelle bouw. De heer Ley ter wees er op, dat de voof- "tpoedige gang van zaken bij deze bouw ïo belangrijke mate te danken is aan het feit, dat hiervoor een z.g. „bouwteam" in het leven is geroepen, waarin allen, die bij de bouw betrokken zijn samen over leggen hoe alles het best georganiseerd kan worden, en dat ook reeds tevoren een hele organisatie heeft uitgestippeld. Om zon bouwteam tot stand te brengen en er goed mee te werken is het nodig, dat alle betrokkenen opdrachtgever, architect, aannemer een grote mate van vertrou wen schenken en dat zij bereid^ zijn be- Daalde eigen verlangens en inzichten te jaten. wijken voor die van anderen. De beer Leyte was vol lof over de manier, waarop deze samenwerking hier verloopt en ook al om de grote voldoening, die het werk hem op deze manier schenkt hoopt© hij ook bij de bouw van. het volgende bejaardencentrum betrokken te worden. Tot slot dankte hij mevrouw De Vries voor haar medewerking en bood haar als In tegenstelling taf hetgeen na de „loon explosie" vrij algemeen werd verwacht, toont de arbeidsmarkt nog geen enkel te ken van ontspanning, al dient bedacht te worden, dat die loonoper&ties nog te kort achter ons liggen om al een definitief oor deel mogelijk te maken. Tot nu loe ver tonen de cijfers tel ter nog steeds een ten dens, die wjjst op ren verdergaande ver- krapping van de arbeidsmarkt en daarbij werd zelfs in het rayon van het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord een nieuw laagterecord bereikt, Eind juni stonden in Vlaardingen en Schiedam te zamen slechts 69 mannen als werkzoekend ingeschreven tegen 88 eind mei en 102 eind jnni 1963. Het aantal openstaande aanvra gen bedroeg 2.455, waar by dan nog ca. 300 gevallen gevoegd dienen te worden, die betrekking hebben op de lts'ers, die straks B. en W. van Maasland stellen aan de raad voor aan de stichting Avond "Ulo te Delft voor het cursusjaar 1963-1964 een sub sidie te verlenen van f 100. Eén cursist uit Maasland bezoekt deze school. Vervolgens wordt voorgesteld om 2.an de Stichting Medisch opvoedkundige bureaus voor Delft en omstreken een subsidie toe le kennen van f630. Uit de exploitatiereke ning van deze stichting bleek dat het^on- g{ dekte tekort per kind over dat jaar 2210 bedroeg. In 1983 zijn over dat jaar drie kinderen uit Maasland onderzocht en be handeld. Tevens stellen B- en W. voor een subsi die van f250 toe te kennen t.b.v. „muziek Westlandse oogststoet". Van de Westlaod- se gemeentebesturen, die een verzoek om subsidie ad f 250 ontvingen hebben die van D'j Lier, 's-Gravenzande, Monster en Wa teringen reeds gunstig beslist. WOENSDAG Het Hof, 1.30 uur: Concert door „Jong Leven", ..Vlaard. Jongenskoor" en „Harmoniever, HVO". Luxor, B uur: Zes zwarte ruiters <14 J->- Stadsgehoorzaal, 8 uur: De fantast (14 J->. Vis bank, 2.30—5 uur en 7.30—10.30 uur: Expo sitie kerkelijke en religieuze kunst. De Kattenbeber, 5 uur: Expositie Warner Kleyn. DONDERDAG Kantint HVO, 8 uur: Finale klaverj&sconcours HVO om Haringwisselbeker. Luxor, 8 uur: Sappho, de Venus van Lesbos (14 j.>. Stadsgehoorzaal. B uur: De raven (14 J.). Vis bak, 25.30 en 7.30—10.30 uur, Expositie si tie kerkelijke en religieuze kunst. De Kattenbeber, 96 uur: Expositie Warner Kleyn. Geopend: V. Hogendorpapotheek. V. Hogen dorplaan 129A, tel. 4233. Juli Nieuwe maan Zon op 4,3i uur, onder 20.59 uur Maan np 4.08 uur, onder 2L22 uur Door de Remonstr, Gerei. Gemeente te Vlaardingen is ia de vakature, ontstaan door het beroep van ds. J. G. J. van Iterson naar Groningen, een beroep uitgebracht op ds. H. R. Postraa. thans remonstrants predikant in Hoogeveerx. aandenken een boek, „De geschiedenis van de schilderkunst" aan. Mevrouw De Vries had buiten, vanaf de begane grond, kans gezien de grote rood- wit-blauwe vlag op de top van het bouw werk te hijsen, voor welke prestatie zij niet alleen een applausje van de toeschouwers in ontvangst kreeg te nemen, maar waar voor haar ook een fraaie boeket werd aangeboden. Zij sprak een dankwoord, waarin zij de verwachting uitsprak, dat de manier, waarop ïn Vlaardingen voor de bejaarden gezorgd gaat worden er toe zal bijdragen, dat het hier, ondanks bepaalde bezwaren toch goed wonen en werken, zal zijn. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 8 JULI 1964 Men schrijft ons: Zaterdag zal in Vlaardingen dc collecte worden gehouden ten behoeve van de blin den vati alle gezindten. Ook van uw medewerking zal bet resul taat van de collecte afhangen: laat dus Vlaardingen tonen een goed hart te be/it- ten voor deze zo gedupeerde mensen. Wij doen gaarne een beroep op u zich beschikbaar te stellen als coiieetanri», ook al kunt u maar enkele uren hiervoor vrij maken. Onze blinden hebben er recht op' Mogen wij op u rekenen? U KUi.t zich opgeven bij onderstaande comilêleden of eventueel op de eolleetcdag aan het bu reau ..Excelsior", Oosthavenkade 10. Mevr. K. van Krimpen-v. d- Lugt, Oran jelaan. 37; mevr. A. H. Plomp-van Echten, Knot tenbel tsingel 8, tel. 6505; mevr. C. J. Birnie-von Ziegetnveidt, Van Linden v. d. Heuvelsingel 8. tel. 5612: mevr. Van Roon- Eppinga. Karei de Grotelaan 167, tel. 6462; mevr. v. d. Borden-Broek. Nassati taan 10. tol. 6432: mevr. G. de Win ter-Vat, Voorstraat 59, tel. 4206de heer C. Bors- boom, Soendalaart 115; de heer R. Doel man, Voorstraat 36, tel. 2136. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een zeventienjarige jongeman die het aardig had gevonden met een luchtbuks vanuit het zolderraam van oe ouderlijke woning vijf ruiten kapot te schieten van het Weeshuis. Het wapen en de munitie werden in beslag genomen. De Parkweg tussen de JuUanasmgél vn de Iepestraat, zal circa tien weken voor het verkeer afgesloten zijn. Het verkeer wordt geleid via Hogelaan, Emmaplein en Sehiedamseweg. Tot circa 15 augustus is het gedeelte Energieweg tussen de Mercuriusslraat tn de Industrieweg voor het verkeer geslo ten. Omleiding vindt plaats via de le ïn- dustriestraal, Mercuriusstraat en Indus trieweg. Tot 18 juli is de Van Leeuwenhoek- straat opgebroken tussen de Lorentzstraat en de Dirk de Derdelaan. Het verkeer wordt geleid via Kam. Onnesstraat en 1 Dirk de Derdelaan. De Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren, afdeling Vlaardin gen e.o., gasf maandag vergaderen in TrïangeL Nadat de leden de gebruikelijke verslagen van secretaris en penningmees ter hebben kunnen, horen en de noodzake lijke bestuursverkiezing heeft plaats ge had (secretaris Jac. H. Prinsen gaat naar Arnhem), komt de tentoonstelling „Ay-Ay" in Hoek van Holland in bespreking. Hoe wel deze nationale tentoonstelling wordt georganiseerd naar aanleiding van het honderdjarig bestaan van de Nieuwe "Wa terweg, is aan de Vlaardingse Dierenbe scherming verzocht een stand in te willen richten, waar de beginselen van deze ver eniging tot uitdrukking worden gebracht. Het bestuur heeft zich hierop reeds bera den en hoopt, met -de medewerking van veel leden, zijn. plannen te kunneiï reali seren. De achttienjarige mej. Lenie Velthuizen. die vorige week aan het gemeentelyceum slaagde voor het diploma HBS-B, gaat als onderdeel van. een uitwisselingsprogram ma van het American. Field Service een jaar naar de Verenigde Staten, waar zij in Newton (North Carolina) opgenomen wordt in een apothekersgezin, Mej. Velt huizen vertrekt op 5 augustus met de Se ven Seas. Geboren: Jacoba Nelly, d.v. J. de Jong en N. Wilschut. Sportlaan 16; Hendrikus Johannes z v J den Breems en F. H. Goedknegt Nwe. Kerkstr. 2D: Anthonie, z.v. A. de Bruin en D. van Dorp Gr. Prinstererstr. 148; Jolanda. d.v- H. van der Does en T. L. van den Berg, Ver- beijstraat 65: Renê, z-v. S. C. van Vuuren en H. Pronk Maassluis: Nic. Beetsstraat lb.; Zoltan, z.v. G. Nagy en A. M. Kuita Salviastraat 14a; Monique Christina, d.v. A- C. Gog en J, C- Hopman, Insulindesin- gei 22; Anthony Johannes z-v. G. Degens en. P. M. van Witeenburg, Ad*. Pauwstr. 51a,; Alexandra Marianne, d.v. H. J. H. Smeenk en C. M. M, Zwennis, Coornhert- straat 4; Elisabeth Jannetje Nelia d.v. J' Akkerman en P. Boender, Goudsbloemstr. 26a. Maria Johanna, d-v, A. C. J. Lange- veld en W. M. van Gogh, Timorstr. 23a. Geboren: Johannes Jan, z, v. D. Oranje en, J- L. Koets, Maassluis. Jan Vethlaan 4, Esther, d. v. J. Groeneadaal en A. Frenaij, Maassluis, Weverskade 26, Joost, z. v. L. van Ast en A. Verhoeven, Piet Hebstr. 32, Dirkje Hendrika, d. v. B. de Korte en P. de Krieger, v. Beethovensingel 143 c, Robert Peter, z, v. C. L. Tempelaar en A. van Hof, Fann. Seholteustr. lid, Cornells Jo hannes zvC. Maat en M. Dijkshoorn, Mah- Ierstraat 76, Marten Jacob, z. v. M. van. Toorn en. J. Heijberg, Gijsbr. v. AmsteL- straat 25. Gehuwd: Peter Adrianus Geerlof, 26 jr. en RIta Catharina de Gelder, 21 jr., Adria nus Jochems, 21 jr. en Lamberta Catharina Harteveld, 18 jr.. Otto Oosterveld, 23 jr. en Magdalene Kamphues, 19 jr. Overleden: Cato Guwerkerk oud 82 jr, wed. v. L van Waasbergen, Bm Luyermk singel 13; Gerrit Frans Luthart. oud 55 *r echtg. v. B. van Haüem. Sehepenstr, 27. Overleden: Jan van der Schee, 57 jr., echtg. v. C. Vlielander, Patrimonium' dwarsstraat 10. van school komen en waarvoor momenteel een speciale bemiddelïngscainpagne aan de gang is. Eind mei waren er 2.488 aanvragen en eind juni 1963 2.429. Van de 59 werkzoekenden waren er 27 in Vlaardingen ingeschreven en 42 in Schie dam. Van de aanvragen hadden er 714 be trekking op het kantoor Vlaardingen en 1.741 op Stv -iam. Uitgedrukt in procenten van de mannelijke beroepsbevolking be droeg de werkloosheid in het ray on G, 2, Van de 69 werkzoekenden behoorden er 50 tot de groep van de wrijvingswerkloosheid <i,v.m, overgang van één bedrijf naar een ander b.v.) en 19 tot de minder geschikten. In laatstgenoemde groep waren eind mei nog 38 personen ingeschreven. De arbeidsmarkt voor vrouwen toont weinig verschillen; er waren in totaal 18 werkzoekenden ingeschreven. <16 per eind mei) tegen 566 (572) openstaande aanvra gen. In het rayon Maassluis waartoe Dok Maasland, Rozenburg en Hoek van Holland behoren stonden 15 werkzoekende man nen ingeschreven (15 per eind mei en 8 per eind juni 1963) bij een aantal van 1.481 (resp. 3.442 en 1.291) aanvragen. Vrouwe lijke werkzoekenden stonden er hier 3 (4,4) ingeschreven terwijl de vraag 152 (164 en 182) bedroeg. Een speciale bemiddelaar is momenteel bezig met de plaatsing der jongens, die straks de lts-scholen in het rayon gaan ver laten. De bemiddelaar heeft met elk van deze ca. 500 jongelui een gesprek, waarbij ook de klasseleraar en een vertegenwoor diger van hetleerlingenstelsel aanwezig zijn en daarbij wordt getracht voor de jongens in kwestie een plaats te vinden, die het best strookt met hun aanleg en ambities. De praktijk leert, dat van deze jongens 20 a 25 pet. de wens heeft verder technisch dagonderwijs te volgen aan eeir.uts, maar door een tekort aan plaatsingsmogelijkhe den op deze in Rotterdam geveitigde school slaagt maar 10 a 15 pet. er in dit voornemen waar te maken. Cijfers") dus, waaraan, de voorstanders van een, Vlaar dingse uts krachtige argumenten kunnen ontlenen. ALLEEN TURKIJE De pogingen het tekort aan arbeidskrach ten te verzachten door werving van bui tenlandse arbeiders, worden bemoeilijkt doordat die werving stroever gaat verlo pen. In Italië was het aanbod van bruik bare vakmensen al enige tijd vrijwel uit geput en ook in Spanje vermindert het flink. Slechts in Turkije zijn nog voldoende gegadigden te vinden, waaronder ook vrouwen, waarvan de eersten eind deze maand in ons land verwacht worden. De pogingen op Maltha meisjes te vin den, die in Nederlandse bedrijven willen werken, hebben niet opgeleverd, wat er van verwacht werd; de bereidheid van. de Malthezer meisjes om het eiland te ver laten. is niet groot. Veel werk hebben de bemiddelaars van het GAB in deze weken te verrichten In verband met de drommen jongens en meis jes. die zich melden voor vakantiewerk. Dit onderdeel van de bemiddeling wordt door de mensen van het GAB met bijzon dere zory gedaan. Er wordt contact onder houden. met de scholen en met de ouders, terwijl ook de in aanmerking komende be drijven gevraagd is speciale aandacht aan deze categorie medewerkers te geven. Tot toe zijn vla het GAB ongeveer 360 „vakantiewerkers" geplaatst voor perioden van hoogstens drie in enkele gevallen vier weken. De uitslag van de laatste speelavond in het door de klaverjasveremging HVO ge organiseerde concours om de Haringwis selbeker, luidt als volgt: 1. Ons Genoegen- West, B. Schiedam 12410 pnt.: 2. Gemeente werken, C. Schiedam 12205 pnt: 3. G.S.W., A. Vlaardingen 11501 pnt.; 4. V.T.M, A. Maassluis 11171 pnt.: 5. Volksgebouw, Schiedam 11995 pnt; 6. Flardinga, Vlaar dingen 11093 pnt; 7. Ons Genoegen-West. A. Schiedam 10967 pnt; 3. Sunlight, Vlaar dingen 30845 pnt.: 9, Sint Jan, Schiedam 10805 pnt.; 10. G.S.W., B. Vlaardingen 20410 pnt. Aan de finale, die donderdagavond ge speeld wordt, nemen ploegen van de vol gende verenigingen dee); ENCK. Vlaardin gen; Hoek, Schiedam; Gem. "Werken A, Schiedam; VTM C, Maassluis; VTK B, Maassluis: Unütas, Rotterdam; Gera, Wer ken B, Schiedam; Ons Genoegen West, Schiedam. Dertien gegadigden hadden een biljet ingeleverd bij de aanbesteding van het bou wen van een gemeentelijke bibliotheek aan de Fransenstraat, alhier, maar van die der tien was er geen afkomstig uit onze eigen Stad. Als laagste inschrijfster kwam uit de bus de Maassluise firma S. Wam aar, ede het werk voor f578.180 wil maken. De be dragen liepen vrü sterk uiteen, want Ver- maats Aannemingsbedrijf uit Rotterdam had voor f710.000 Ingeschreven en was daarmee de hoogste. De volledige uitslag van. de aanbesteding is als volgt: S. Warnaar, Maassluis ƒ578.180 Bouw- en Aannemingsbedrijf A. van. Doorn, Den Haag f 601.000 A. J. v, d. Rol, Kapel Avezaath f607,500 C. v. Leur, Utrecht f609.208 Gebr. v. Veen, Utrechtf 620.500 Bouw- en Timmerbedrijf NEBO, Rotterdamf 651.600 A, v. d. Voorde, Amstelveen f 652.000 J. L. Kooiman, Slikkerveer f 658.624 Zo gaat de nietuue gemeentebiblio theek er uit zien voor de beschouwer, die een plaatsje kiest in de Fransen- straat, op de hoek. van het zalencomplex Triangel3 met de rug naar de bestaande winkels* f679.000 Ter voorlopige afsluiting van de vie ring van het 60-jarig bestaan hebben de leden van Vlaardings mannenkoor Or pheus met hun dimes een bustocht ge maakt naar het sanatorium in Hellen- doorn. Begunstigd door heerlijk zomer weer vertrok het gezelschap om half acht, drie reiswagens waren nodig om allen (130 personen) op een geriefelijke manier te vervoeren. De reis leidde via Gouda. Utrecht en de oude rijksweg naar Arn hem tot Renswoude waar gestopt werd voor de koffie (met gebak). De tocht werd voortgezet langs de Hoge Veluwe, via Apeldoorn, Deventer Raal'e en Nijver dal naar .De Elf Provinciën" in Hellen- doorn waar de lunch reeds klaar stond. Hier kregen de dames en heren nog even gelegenheid een wandeling *e maken of de daar aanwezige .sprookjestuin" te be zoeken. Om half drie arriveerde "hei ge zelschap vervolgens in het sanatorium, waar de directeur-geneesheer, dr. Van Haaringen Orpheus ontving. De situatie ter plaatse maakte het ondoenlijk binnen te zingen zodat nu op een tweetal plaatsen buiten moest worden geconcerteerd. Al lereerst kwam de mannenafdeling aan bod en terwijl op dat moment de weers omstandigheden hijzonder goed waren werd het juist toen slechter en het zag er naar uit dat de regen spoedig naar bene den zou komen. Die bleef echter rtog weg tot het laatste nummer, zodat de nattig heid geen invloed meer had op het pro gramma. Bij de damesafdeling kon geluk kig op een droge plaats gezongen worden, afgezien dan van de dirigent, die echter rustig in de regen zijn koor aanvoerde. Terwijl de mannen zongen hebben de da mes van de gelegenheid gebruik gemaakt om aan alle patiënten en verplegend personeel namens Orpheus een attentie ie overhandigen hetgeen door aHen bijzon der op prijs werd gesteld. Wiet hartelijke dankwoorden van de directeur, personeel en patiënten nam Orpheus om half vijf af scheid van Hellendoorn, De terugtocht ging via Nijverdal, Holterberg, Zuiohen, Arn- DE ZWERVENDE VISSER Zondag hield do Vlaardingse hengelaars ver. De Zwervende Visser een gestaagd bootjesconcours in de Vlaardingse Vaart; de uitslag luidt als volgt: 1. A. Koogendijk jr, 1156 gram (tevens zwaarste vis.); 2. N. N. 972 gr.; 3. G. v. d. Zwart 789 gr.; 4. RI. R. de Bruyne 738 gr.; 5. S. v. d. rend 682 gr.; 6. E. v. d. Bos 629 gr.; 7. H. h .nett 610 gr.; 8, M. Roodenburg contr.; 9. W. v Veen 554 gr.: 10. J. Vink 413 gr.: 11 N. N. 390 gr.; 12. L. Stout 340 gr.; 13. J. Buys contr.: 34. N. N. 207 gr.; 15. D. Verburgh 163 gr.; 16. M. de Bruyn 40 gr.; 17, M. Groen 20 gr. Het concours stond onder leiding van hoofd controleur J, Buys. Bij de v.v. Zwaluwen wordt alles in het werk gesteld om de nieuwe tribune vol gend jaar gereed te krijgen- Immers zal dan het 30-jarig bestaan worden gevierd en ook daar komt wel het een en ander voor kijken. Het zal van bestuur en le den de nodige inspanning vergen om een kostbare tribune tot stand te krijgen. Ga aien. de grote Zwaluwen-familie heeft men het volst© vertrouwen, dat de nieuwe aan winst in het Zwaluwennest tijdig gereed zal komen. De grondslagen voor de bouw zijn finan cieel inmiddels vrijwel gelegd- Diverse be sprekingen moeten nog worden gevoerd, zodat verdere bijzonderheden nog niet be kend kunnen worden gemaakt, Ongeveer een half jaar geleden werd ge start met de verkoop van steunbonnen. Niet alle leden waren even actief, maar één lid presteerde bet om vooi flOO aan de man te brengen. Echter er 2ijn er nog velen, die niets deden voor ,,bun'' club. Ook zijn er nog andere manieren om me dewerking te verlenen aan de uitbreidin; van het .Tribunefonds". Men kan zijn bijdrage per giro storten op nr. 662425 t.n-v. A. J. de WUt, Van Hu~ gendorplaan 37b. onder vermelding .Tri- bunefonds". Verder door storting op nr. 44283 van de Stichting Spaarbank Vleardin- gen onder vermelding: boekje nr. 89748 t-n.v, V.V. Zwaluwen. Ten slotte zullen alle commissieleden gaarne bedragen in contan ten in ontvangst nemen, waarvoor kwita- ties kunnen worden afgegeven. De leden zijn er reeds op attent gemaakt dat de jaarlijkse algemene vergadering zal worden gehouden op donderdag 20 au gustus ïn de kantine van net clubgebouw aan de Kethelweg, De daaropvolgende za terdag, 22 augustus, zal voor de tweede maai het Harry v. d. Berg Wisselpnjstoer- nooi worden gehouden. .Zorg er bij zijn'* is het motto, dat voor beide evem inenten van toepassing ir hem Oosterbeek en Wagemngen naar Leer sum waar voor de laatste maal ge stopt werd om het diner te gebruiken. De stemming was toen tot een hoogtepunt ge komen en alleen het feit dat de monden af en toe nodig waren om het een en ander te nuttigen deed het gezang verstommen. In plaats van anderhalf uur oponthoud zo. als bedoeld was, werd bet nu ruim drie uur zodat het reeds erg laat was voor Or pheus, na van een heerlijke dag genoten te hebben, weer in Vlaardingen arriveer de. Na de reeds zo succesrijke zangersda- gen en receptie was dit daagje uit een waardig besluit van de feestelijkheden. Met volle kracht zal nu getracht worden het jubileumconcert op 6 november lot een waar feest voor zanger en publiek te maken. Voor de liefhebbers van de man- nenzang bestaat nog gelegenheid hieraan mee te doen; de repetities worden elke dinsdagavond in gebouw „Excelsior" ge. houden. Vragen aan B. en "W. over verkeerssituatie na 20 juli Leden van de Partij van de Arbe'd- frsctie uit de gemeenteraad van Baren- drecht hebben 2lch met vragen tot bet College van Burgemeester en Wethouders gewend over de verkeerssituatie, welke kan ontstaan na de opening van de ver- keersbrug bij Numansdorp op 29 juli as. Het is te verwachten, dat een v*-rhoogoe verkeersintensiteit met een groter gevaar ontstaat. In Barendretht is onrust ge wekt, welke mede bet gevolg is van or, voldoende bekendheid met de maatrege len, die genomen zullen worden. Deze raadsleden menen, dat het Rijk inzake de situatie op de Barendrechtse wegen zeer nalatig is geweest en dat door het ont breken van gegevens over door net Rijk te nemen maatregelen, ook het College met voldoende kon doorwerken. Teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen meer over de te verwachten gang van 2aken te vernemen, wordeo vragen gesteld en is verzocht de beant woording te doen plaatsvinden tijdens de openbare raadsvergadering van vrijdag 10 juli a.s. 1) Is het college bereid, mede gezien de groeiende onrust onder de oewoners van deze gemeente, de Raad volledige opening van zaken te geven en haar m te lichten over de binnen onze gemeente te verwachten maatregelen van "de zijde van de gemeente en van die van het Rijk? 2) Is het het College reeds bekend, waneer het Rijk denkt aan te vangen met de aanleg van een nieuxve Oeververbin ding bij Barendrecht en de daarbij beho rende aansluitende wegen? 3> Is het College gezien net gestelde in vraag 2 iets bekend over het tijd stip van gereedkomen van de bedueiöe oeververbinding en wegen? 4) Is het College bereid in de Openba re Raadsvergadering van 10 julj as ge legenheid te geven tot bespreking over de te verwachten situatie met de aaarbij be horende vraagstukken? Veemarkt Doelinchei» DÖETïNCHEM, 8 juli Aanvoer: 900 run deren. 273 vette runderen, 382 vette kalveren. 387 nucbteie kalveren. 65 vaarskajveren, 19 schapen, 79 3ammeren. 8 geiten, 43 paarden, 7 veulens, 777 biggen. 6 beren, Toual 2578. Prijzen in guldens per stuk; kalf- en meik- vaarzen 900—1450; dragende vaarzen 900—1200; guste koeien 700—900; guste vaarzen 800—UQ0; pinken 500—700; graskalveren 350—550; vaars kalveren, rood 150—225. zwart 100—ITft; nuchte re stierkalveren, rood 150—270, zwart 100—200. per lig 145—1.55; schapen 109—135: lammeren 75110; biggen 6575. Prijzen m centen per kg levend gewicht: vette kalveren le kw. 310—330. 2e kw 275—295, 3e kw. 250265, Prijzen in centen per kg geslacht gewicht: slachtvee le kw, 413135. 2e kw. 375—405. Se kw. 330—350; worstkoeien 320—330; slacht- p aar den, 250—320. Handel: slachtvee zeer lui; weidevee slepend; biggen vlug; vaars- en stierkalveren vlug; vette kalveren vlug; schapen en lammeren gedrukt; paarden traag. f 685.000 f 691.000 N-V. Te Pas, Enschede Geerdinks Aannemingsbedrijf. Rotterdam Gille, Koogje en Pistoor, Schiedam Kloppers Zn N.V., Schiedam f694.Q0Q Vermaats Aannemingsbedrijf, Rotterdam f710.000 De raming, die van enkele jaren terug dateerde, werd niet bekend gemaakt, de gunning is aangehouden. Het bibliotheekpand, dat ontworpen ia door de dieust voor gemeentewerken, zal bestaan uit vier bouwlagen. De onderste daarvan komt iets beneden straatniveau te liggen, zodat, wat de begane grond mag heten, 1.30 hoger komt te liggen dan da straat. Dit niveau is zodanig gekozen, dat ook de laagst gelegen ruimte voldoende glasoppervlakte kan krijgen om een goed contact met de buitenwereld mogelijk te maken. In dit deel van het gebouw zal de jeugdbibliotheek gehuisvest worden, waar bij ook een afzonderlijk voorleeshoek je, zoals dat in. het filiaal in de Westwijk zo'n groot succes is gebleken. Verder komen hier enkele dienstruimten. De begane grond is bestemd voor de uit leenzaal voor volwassenen, in welke ruimte d^ opstelling van de boekenrekken er zo veel mogelijk op gericht zal zijn het publiek de mogelijkheid van „zelfbediening" te geven. Bij deze uitleenzaal komen ook een garderobe cn toiletten ten dienste van het publiek. De eerste verdieping, die een kleinere vloeroppervlakte krijgt dan de er onder gelegen ruimten, gaat de leeszaal herbergen en ook komt daar de kamer voor de direc trice. De bovenste verdieping ten slotte krijgt als bestemming ruimte voor maga zijn en administratie. Het plan voor dit gebouw, dat in zijn huidige vorm dateert uit 1SR2, is tot stand gekomen in overleg met de deskundigen van de Centrale Ver eniging van Openbare Bibliotheken in Den Haag. De nieuwe bibliotheek die op straat hoogte gevels krijgt van 34 en 19.50 meter, wordt tot stand gebracht In betonskelet- bouw. Het benedengedeelte wordt voorzien van houten puien met veel glas; daarboven wordt baksteen gebruikt, Veemarkt Groningen GRONINGEN, 8 juli. Aanvoer: 692 run deren. 446 kalveren. 65 schapen. 97Ï lammeren. 225 varkens. 262 biggen, 11 paarden.'35 bokken en genen Totaal 2707 Prijzen in gulden* per stuk: kalf- en melk koeien le soort 1300—1375. 2e soort 1125—1175, 3e^ soort 925—975; kajfvaarzen le en 2e soort 10501200 en 950—975; najaarskalvende koeien le en 2e soort 3000—J200 en 875—930; vare koeien, le en 2e soort 350— UQO en 700825; kalveren en pinken 160675. welde schapen 100140: nuchtere kalveren 70—90, 200—250, per kg 2 204 00; vetie lammeren 300—110: vette 95—130. weidelammeren €5—90; biggen .Pnj2cn in centen per kg aan bouten: stieren Je en 2e soort 400130 en 380400; slachtvee Je, 2e en 3e soort 420—430, 330—405 en 300—320. Prijzen in centen per kg leven-i gewicht: vette varkens 200—215 en. 150—265; zeugen 165175: zouters 390200. Resp. aanvoer en handel; kalf- en melk en kalfkoeien: klem: kaJm en niet geheel prijs houdend. Gebruiksvee: klem; door het schrale weer was de handel zeer traag. Nuchtere kal veren: matig; vlug met ongekend hoge prij zen Wolvee; matig; kalm met onveranderde prijzen. Varkens: niet groot; goed met staande pruzen. Zouters: kiem; kalm, zware biggen deden iets boven notermg. Biggen: zeer groot; het aanbod was voor een vlugge omzet veel te groot zodat de prijzen lager gmgen. Schapen: met groot; kalm met staande pmzen. Vette lammeren; groot: mmdei vlug. dalende pru- zen. Weidelammeren. groot; slecht met lagere prijzen. Veiling Sepler Tic! TIEL, 8 juII. VeiJingberichi van Veiling Seoter Ttel van maandagavond. Kersen: meikers 210—138. beyerlanders 102, hedeifmger 118—122, hollanders 116—141, in specteur Joehnss 89—125, 60. morellen 50, na poleons 115—125, varikse zwarte 91—125. 7083. volgers 98—132. wynkers 96—148. zwarte kers 85—107. Mtddagveiiing van dinsdag; Aardbeien per doosje 35—64, 2fl52. Frambozen, per doosje 2Z—60, 8—31. Kersen: meikers 100—137, 3567, rood 56, bastaard dikke 98, frans melhng 96—98. ftol- landers 116—132, inspecteur Joehnts 114—120, morellen 5130, varikse zwarte 86—126, volgers 88137, wytikers 11D—158, 85—I0B, zwarte kers too—110. Rode bessen per doosje 11—17, rode bessen 37—61, bioc 35. zwarte bessen 75—88, 55. kruis bessen (blondej per doosje 24—26. kruisbessen {blonde) 63—128, 27—71, kruisbessen (witte) 37—84 22—45. Groenten: bloemkool per stuk 2232. t7—20, eapucyners 37. doperwten 45, komkommers, proene per stuk 12—13. peuten 76—79. prin- sessebonen 83—119, rabarber 8. snijbonen 122. tomaten 48—58. tuinbonen 23, Aardappelen, grote 12—19. drieling 9—14, knel 5—9. Alles in cents per kg, tenzij anders vermeld. Doosjes van 250 gram. Het Britse ministerie van handel heeft extra contingenten beschikbaar gesteld voor de invoer van boter in augustus. De bedoeling hiervan is te voorzien in tekor ten van de aanvullende leveranties waar voor eerder vergunning was gegeven. De extra contingenten zijn als volgt: Finland 555 ton. Frankrijk 1.000 ton, Ierland 500 ton, Nederland 200 ton, Roememe 350 ton, Uruguay 75 ton en IJsland 1Ö0 ton.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1