CöïïlËMffl NIEUWSBLAD PW De al Singeïkwartierders in het kamp mooi bruingebrand Zit er een grote gasbel in onze naaste omgeving? Restant opruiming De stemming zit er weer helemaal in V L A A R D I N G E N- Verborgen microfoon steeds meer een groot kwaad Kaasconflict in de EEG spitst zich steeds meer toe 1 MONOPOL E Wedvlucht tegen de tropische hitte Burgerlijke stand Parkeerterreinen voor auto's Politieberichten Gemeentelijke aankopen AT C~) AAR 4 HUNEER Belgische staalindustrie ontevreden over de cokesvoorzïening Ook Wim Onder stal hij Hermes-DVS GAS IN BEURSGEBOUW? Mevr. W. van der Burg Lange Kerkstraat 19 Schiedam, Tel, 66135 Ook in gebruik voor hedrijfsspionage Lood- en zinkschip voor Belgische industrie Tuna-elipper „Verkenner I" in de vaart DAGBLADREKLAME Verhoudingen worden geprikkelder Boren naar olie in de Schermer Hoofdajentaehap es Eedactie: SCHIEDAM, BROERSVE5T 3 - TELEFOON 68091 BOTTÉRDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 29 JULI 1964 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 18.30—19.30 uur TeL 67292, Kotterdamsedijk 232c. Keihei: Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. De leiding van het kamp in Voorthuizen van dc Vereniging Het Singelkwartlcr zendt ons voor ouders en beiangstellendn de volgende mededelingen; Aanstonds na aankomst in het kamp een half uur vroeger dan verwacht werd hebben de jeutgens cn meisjes een wandeling gemaakt o.ï.v. de leidsters. De leiders maakten ondertussen het kaamp in orde. De wandeling nam twee uur in beslag; daarna kon worden overgegaan tot indeling van tafcis en slaapplaatsen. Zondagmorgen zijn de kinderen, die een rijwiel bij zich hadden begonnen aan een rijwiitocht naar Stroe en Kootwijk eti over de Veiuwe terug maar Voorthuizcm De wandelploeg heeft een ochtendwande ling gmaabt en heeft ook heerlijk geno ten. Des middags zijn de eerste wedstrij den in het kamp onder de deelnemers ge houden o.a. blokjes rapen, hïndemislopen en letterzockwedstrljdem voor kinderen van 7 t.m. 10 jaar alsmede raklopen, badmin- tonwedstrijden. balwerpcn en doelsehieten voor de deelnemers boven de leeftijd van 11 jaar. De prijzen hiervoor zullen op de bonte avond van donderdag worden uitge reikt. Maandagmorgen om 3 uur waren rile kinderen weer present voor de aanval op het ontbijt. Dat hel buitenleven hongerig maakt kon. worden gemerkt aan de grote Zaterdag 25 juli hield de P-V. Union een wedvlucht vanuit Bordeaux afstand 850 km). Aankomst le duif zondag te 14 uur. Laatste duif maandag te 20 uur. D, v. cl. Schalk 1. 2, 12; C Verlinde S; v Gogh-Koster 4:W Kerkhoif 5, 11; mevr. v. d. Hoeven 6; A lie eren 7, 8; A FadS-Weber 9, 14. 16; J. Benningshof en Co. 10; J. Wenteier 13: M Broekhui zen 15. Zondag 26 juli hield de P V. Union even eens eer» wedvlucht voor jonge duiven van uit St. Ghislain (afstand 170 km). Aan komst le duif 10.30 uur. Laatste prijs om 11.02 uur De eerste 25 duiven; W v. d ..Hoeven 1; C. Verboom 2; Th. de Haay 3; F. Slegt en Co. 4. 9) Vosmeyd* 5; Joh. Brand 6, 23; D vd Schalk. 7, 8, 21, 24; J. Benningshof en Co. 10; J. Mackav 11; W Balvers 12; Egging 13; mevr. v.d. Hoe ven 14; W Kerkhof! 15: A y. Diest 1G, 20; J. v Opijnen. 17 C v. Loopik 18; A, Hee- ren 22, 25. SG'KLAVERJASTOERKOOl VANGT WEIDRA AAN Op U en 13 augustus worden in de kan tine van de K.V. Excelsior aan du Buiten havenweg voor de 7e achtereenvolgen-te keer kïaverjastoernooien gehouden als on derdeel van de S.G. vakantiefeasten. JrAet de bengelconcoursen behoorde dit kaart- evenement jaar in jaar uit tot de attrac ties, die zich in de belangstelling moch ten verheugen. Ook dit jaar zal het wei nig anders zijn. temeer daar er wederom kostbare en practischc prijzen te verdie nen zijn. Het inschrijfgeld is laag gesteld. Gelegenheid tot inschrijving bestaat bij de V.V.V. en ten huize van de heer A. Leve ring, Zuidlandsestraat 12 in Schiedam-Zuvi. De' technische leiding berust opnieuw b<j het bestuur van de Schiedamse Bedrijfs- Klaverjascompetitie, terwijl gespeeld wordt volgens de reglementen van de Rot terdamse Klaverjasbond. hoeveelheden brood en belegsel, welke naar binnen werdeu gewerkt Ook deze morgen stond de zon al weer vroeg te branden aan de hemel, zodat het ook ditmaal %veer 2eer warm zou worden. Enkele uren later liepen dan ook al vele kinderen in badpak. De kampleiding waakt tegen overmatige zonnebrand. Nadat de kinderen de stapels boterhammen hadden weggewerkt is de rijwielploeg om 9 uur gestart. De jongelui hebben een praehtige tocht gemaakt door de bossen over Gar deren. Uddclcrmecr. Staverden, Drie, Put ten en terug naar Voorthuizen, waar zij om precies één uur in het kamp aan kwamen, precies op tijd om nog aan de maaltijd deel te nemen. Wedstrijden De kleinere kinderen hebben een mooie wandeling gemaakt naar de bossen, al waar zij zich heerlijk hebben geamuseerd. Vele kinderen zijn reeds lekker verbrand evenals de meeste leiders en leidsters. Des middags zijn weer wedstrijden gehouden, o.a hoogspringen en sjoelen en hardlo pen. De kinderen hebben zich weer prima geamuseerd, in het bijzonder toen de lei ders en leidsters aan de hardloopwedstrij den deelnamen. Het eten wordt goed verzorgd en de kinderen laten het zich dan ook goed sma ken. Na het eten van 6 uur werd weer de zaal in orde gemaakt, omdat wederom een film zou worden gedraaid. Alle kinderen lagen tijdig op bed, omdat voor morgen, dinsdag, een bezoek aan het zwembad op het programma stond. De kinderen hebben veel post weggestuurd, maar hebben nog weinig ontvangen. Oom Joop verzoekt de ouders aan hun spruiten te denken. In maart 1963 besloot de raad tot het aangaan van een overeenkomst met het R-K.-kerkbestuur van de parochie van de H. Johannes de Doper, inzake ruiling van grond in de omgeving van de thans in aan bouw zijnde kerk tussen de Gedempte Biersloot en de Hoogstraat, nabijde Vlaardingse Vaart. Als gevolg van deze overeenkomst is tussen het kerkterrcin en de Vlaardingse Vaart een strook braaklig gende grond ontstaan, die qua ligging en grootte niet voor bebouwing in aanmerking komt. maar wel uitermate geschikt is, om ter afronding van het kerkterrein, als groenstrook bestemd te worden. Ter ver vanging van de Kwakelsteeg zal de groen strook worden doorsneden door een pad terwijl aar» de Hoogstraat ruimte is gevon den voor de aanleg van een parkeerplaats voor 12 auto's. In verband' met het hoog teverschil tussen de Ged. Biersloot en de Hoogstraat is gron daan vulling noodzake lijk, alsmede het maken van een trap in het aan te léggen pad. Tevens zal langs de Vaart een betonbeschoeiing moeten worden aangebracht. De aan de uitvoering van deze werken verbon-den kosten wor den op f 26,000 geraamd. Het terrein, dat door het slopen van pan den aan de Waalstraat-hoek Kuiperstraat, is braak komen te Hggen, wordt getroffen door een bijzondere voorgevelroilljn, deh is niet in een saneringsplan begrepen, züat een bepaald aangewezen bestem ming ontbreekt, In verband met het gro te tekort aan parkeergelegenheid in de binnenstad, menen B. en W. dit terrein tijdelijk voor parkeerterrein te moeten be stemmen. Het zal aan 13 auto's plaats kunnen bieden. De aan de aanleg hiervan verbonden kosten worden op £6.100 ge raamd. Aan boord van het Rijnschip „Narvik", liggende in de Vulcaanhaven had een ex plosie plaats, waarbij de 6-jarige Otto van den Bosch, zoontje van de schipper, brandwonden aan het gelaat opliep. Het kind is naar het Alg. Ziekenhuis vervoerd. Waarschijnlijk zijn maddergassen bij het verhalen van het schip via de afvoerpijp van het toilet de W.C. ingekomen. Toen de stuurman met een brandende sigaret in de deuropening verscheen ontstond een steek vlam. Schade werd verder niet aangericht. De 70-jarige A. G. Verbeten kwam in het Van Heutszpark ten val toen hij nabij de brug wilde gaan vissen. Hij brak zijn rechterbeen. In de 2e Van Leijden Gaelstraat liep do 5-jarige R. Y. W, de rijweg op zonder op het verkeer te letten. Hij wer-d aangereden door een bromfietser en liep een hoofd wond op. DRUIVENTO CU TEN VOOR BEJAARDEN De Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg organiseert dit jaar weer voor haar leden druiven tochten: Dp woensdag 2 en donder dag 3 september. Vertrek 1 uur van hét clubhuis aan de Emmastraat. Kaartver koop in het clubhuis, op vertoon van dc lidmaatschapskaart 1964, dinsdag 11 en woensdag 12 augustus, 's morgens van 10- 12 uur. Kosten f2, inclusief druiveneten. Krotopruiiiiiiigsfoinls In de gemeentecourant is een overzicht verschenen van het Krotopruimingsfonds per 1 juli 1964. Voor 608 woningen werd het predikaat „krot" aangevraagd. Voor 583 hiervan werd dit verkregen, voor 2 niet en van 23 stuks is de beslissing nog niet bekend. Voor 196 gesloopte krotten werd een premie ontvangen van 1117.600. Voor 253 gevallen is een uitkering uit hel krotopruimingsfonds toegekendwegens verhuiskosten £82.300 wegens bijdrage in huurverschil £38.000 en wegens bijzonde re gevallen f400. Totaal f120.700. B. en W. stellen voor het aan de heer W. A. de Jager te Vlaardingen toebeho rende bedrijfspand met erf, Waalstraat 15, aan te kopen. De grond, waarop dit per ceel staat, is bestemd voor openbare ge bouwen. i.e. voor de uitbreiding van het stadhuis. Van mej. J. de Zeeuw kan de gemeen te aankopen de panden Ruytenburch- straat 9 en 11 met de daarbij behorende grond. No. 9 is. een woning, no. 11 een winkelpandje. Zij zijn begrepen in het goedgekeurde saneringsplan Vlaardingen...'. De gemeente is ie koop aangebeden het aan de erven K. van der. Lugt in eigen-' dom toebehorende pand Markgraafstraat! no. 1 met de daarbij behorende grond. Dit pand is eveneens begrepen in het goedge keurde saneringsplan Vlaardingen. Het pand Callenburgstraat 130, -eigen dom. van de NV Drukkerij Van Dooren, is de gemeente te koop aangeboden. Dit pand ligt in het goedgekeurde sanerings plan Maasstraat-Oosterstraat. Van de heer P. A. v.d. Kooy kan de ge-, meente het pand Baauwstraat 18, met de daarbij behorende grond aankopen. Dit pand ligt in het goedgekeurde sanerings plan Emaus. 6 Een zware vrachtwagen van Van Gend en hoos botste op de Koemarkt op :en met hout geladen vrachtautodie moest remmen voor een voetganger overstekend ondanks het rode licht. De wagen van Van Gend en Loos leed grote schade. Het versplinterde hout drong diep in de radiator. Een andere wagen van het Expeditiebedrijf heeft de geha vende wagen weggesleept. Geboren te Schiedam Edwin z.van W, van der Windt en A- Janssan. Monica C. d. van C. Hoenderkamp en H. M. J. Duk. Marianne P. J. d. van G. J. Tijsm3ns en W. L. L- van Rijswijk. Leila H. d. van G. J. Woordboek en W. Ooster. Cornelia M. d. van J. P. van Loenen en G,. M, van Rijswijk. Vincent J. C. z. van j, a. Verhoog en A van der Gaag. John z. van A. Breur en T. Kerpel, Alexander P. A. z. van A. M. A. Stegmann en J. A. Kramer. Bemardus z. van J. Schouten en C. van Doorn. Robert z. van A. Versteeg en J. C. Daalmeljer. Ronaldus F. z. van C. Kerklaan en J. M. van Overdam. Petronella d, van P. J. de Veld en F. M. Catshoek. Jacoba M. d. van J. Snijders en G. G. Schulze. Johannes z, van C. A. Koene en B. van.den Boogert. Frieda Liduina d. van G. N. Bouwhuis en M. L. van Tienen. Geboren: Willem J. z.v. W. J. de Groot en. R. van der Kruit; Liesbeth G. P. d.v, A. M. Harthoorn en R. Havinga: Jan z.v. C„ van Dorp en A. C. van Osrtabrugge. Overleden: G. J. H. Zwagers, 62 jaar. FILMS. Passage Theater: t.m. woensdag 2 en 8.15 uur: Maarr dokter! Monopoie: 8 uur, woensd. 8 uur: Aeneas, kam pioen van. Traje. Woensdag matinee jeugd voorstelling. 2 uur; Mijn. vriend Kazan. Don derdag, 28 uur: Glimlach cn Sterf- EXPOSITIES. Stedelijk Museum: Moderne Kunstbeurs. Ba lans. Galerie 4: Tentoonstelling van „S 45 Galerie Wiegman: Guido de Waart exposeert. MEDISCHE DIENST Apotheek*. Van Westendorp, Parkweg. 30 juli Afnemende maan Zon op -f.58 uur, onder 20.34 uur Maan op 23.15 uur, onder n.20 uur VRIJDAG DE BESLISSING IN ABC-COMPETITIE? In de afdeling A van de Schiedamse Re- drijfs-voetbalcompetitie kan vrijdag as. de beslissing vallen. Op het terrein van Pieterman achter de Schietbaanstraat .n Ketbel-Blijdorp hebben Helios 1 en VZV nog 35 minuten te spelen van de wedstrijd die op 21 juli wegens de regen moest war den onderbroken. Op dat moment was vie stand 2—2 en bij een eventuele overwinning had Helios I zich afdelingskampioen xun- nen noemen, om hiermee in bet be?it te komen yan de Rotterdamsch Neluwsbiad „Sporthalbeker". Dit beslissende doelpunt moeten de Gi»r- zer.aren nu vrijdag scoren, wil bet feest doorgang vinden. Weet VZV de stand on veranderd te houden of mogelijk de voise wrnst alsnog binnen te halen, dan eindigt Helios X gelijk in punten met het le team van de Schiedamse Cartonnagefabrick, kampioen van het vorig. jaar. Ben beslis singswedstrijd zal dan nodig zijn om de kampioen 1964 aan te wijzen. Het weo- strijd-restant begint om 7 uur en zal ui teraard wel publieke belangstelling vinden. NOG GEEN WAPENSCHOUW BIJ HERMES-DVS De voorgenomen eerste contactbijeen komst van de contractspelers van Hermc-s- DVS woensdagavond heeft geen doorgang kunnen vinden. Wegens de vakantie wa ren te veel spelers absent om van een eer ste wapenschouw te kunnen spreken, Het bleef nu bij een eerste training, waaraan o.m. ook door de Rotterdammer Tonny van Eden werd deelgenomen. In een brief aan de Hoge Autoriteit heeft de Belgische staalindustrie de vaststelling geëist van een gemeenschappelijk beleid in de EGKS voor de voorziening van de staalindustrie met cokeskolen. Het ver bond van de Belgische staalindustrie wijst op de discriminerende toestand die voor de Belgische .staalindustrie bestaat verge leken met de voorzieningspositie der Itali aanse, Nederlandse en Duitse industrie. Voor alle Belgische staalfabrieken zijn de Verenigde Staten zonder een enkele uit zondering de voordeligste leverancier van cokeskolen; de kostprijs van Ameri kaanse steenkool is voor de Belgi sche staalindustrie 100 tot 140 Belgische frank per ton lager dan de gunstigste prijs voor kolen uit de EGKS. Terwijl de Nederlandse en Italiaanse 'staalbedrijven die aan de kust liggen, bij het betrekken van Amerikaanse cokeskolen voor een groot deel de vrije hand hebben, zijn de invoermogelijkheden in België volgens het verbond beperkt tot buitengewoon kleine hoeveelheden. Unilever Research Laboratorium werd rijksgoedkeuring verleend voor dc uitbrei ding van een gebouw voor de technische dienst op het terrein Mercatorweg 2. ,.Er zit in Zuid-Holland", aldus een Schiedamse deskundige, wiens naam wij liever niet noemen", een gasbel die hoogst belangrijk is, maar waarover wij maar mij al geruime tijd bezighoudt, is dan heel slecht worden ingelicht. De vraag, die ook: Waarom wordt dat gas 'steeds maar als onbelangrijk voorgesteld? Kijken wij er naar, wat in Rotterdam Zuid en in het Westland staat „ja te knikken" tot vlak bij Den Haag, dan verbaast het ons, dat de aardgasleiding van Slochteren tot in Zuid-Holland komt, Ik kan mij niet ont trekken aan de indruk, dat de gasbel bij zonder belangrijk is, maar om de een of andere red en word tgeminiseerd Het oude meng-en-verdeel plan van Utrecht is door Slochteren kennelijk achter haald; zelfs het mijngasgebied van Lim burg heeft zich aan Slochteren overgege ven. Alleen, het hoogovengebied In Noord- Holland verzit zich nog. Maar er zit veel in Westelijk Holland. Slochteren heeft een Dinsdagmorgen is een contract, tot stand :ekomen tussen het bestuur van Hermes- DVS en doelman Wim Onderstal, voorheen Scheveningen Holland Sport uit Den Haag. Vorige week ging ook de ex-ONA doelman. Nico Bezem eer. dergelijke verbintenis aan met de blauwwitten, die zich gedekt wal len zien in de verdediging welke vorig sei- zoer het sterkste deel van de ploeg uit maakte. grote bel met gas van afwijkende kwali teit en samenstelling, hetgeen van beteke nis is voor de calorische waarde, de druk en ook met de verbrandingseigenschappen, die bij de apparatuur een rol spelen. Men ontkent niet, dat hier bruikbaar gas zit, msar geeft alleen niet de omvang van de gasbel aan." Toch zal het gas in deze omgeving ook voor onze stad eens een belangrijke rol gaan spelen. Zoals bekend heeft Delft kort geleden besloten in een bepaalde wijk op aardgas over te gaan en ook de nieuwe wijken in Kethel zouden weldra daarvan kunnen profiteren. In de Schiedamse Raad is in de vergadering van jl. maandag het aardgas-probleem ook nog even ter spra ke geweest in verband met de overgang op oïiestook van de Centrale Verwarming in het Beursgebouw, Een der, raadsleden wilde weten, of de apparatuur erop bere kend was, om eventueel over te schakelen op aardgas. Dit bleek dan het geval te zijn: De nieuwe oliestookinstaKatie, waar toe de Raad maandag besloot, zal met een. geringe wijziging op aardgas kunnen over gaan. De wethouder verklaarde, uit het oogpunt van luchtverontreiniging we] voo»* een overgang op aardgas te gevoelen, maar aan da - anders kant vreesde hij, dat de voordelen van aardgas bij de centrale ver warming van het Beursgebouw niet groot zullen zijn; op dit punt lijken hem de ver wachtingen wat overtrokken DAMES JAPONNEN DEUK PIECES ROKKEN BLOUSES enz. katoen, linnen, zijde, jersy, wevenit, alpacca- zijde enz. ZEER LAGE PRIJZEN n HOGERE KWALITEIT Bet afluisteren van gesprekken is een ernstig kwaad. Luistervinken die hun nieuwsgierigheid naar de privé-gesprek- ken van anderen niet kunnen bedwin gen, behoeven zich niet meer achter de deur té posteren. De elektronische in dustrie. biedt een groot aantal mogelijk heden zonder dat men gevaar loopt te worden ontdekt,,Het Beste uit Reader's Digest" noemt daar in zijn augustus nummer een aantal voorbeelden van uit de Verenigde Staten. "Vrijwel iedereen kan zich daar voorzien van minutieuze ontvan gerij es, die, zonder dat er draden aap te pas komen, gesprek ken kunnen opvangen. Die ontvangertjes zijn zo klein, dat de kans op ontdekking gering is. Het .apparaatje kan het opge vangen gesprek weer uitzenden, zodat het tientallen meters verderop in een gepar keerde auto op de band kan worden op genomen. Het is krachtig genoeg om door muren en andere obstakels heen te drin gen. De omvang van de apparatuur wordt voornamelijk bepaald door de afmetingen van de batterij, maar men is nu reeds van mening, dat binnen niet al te lange tijd, ontvangers niet groter zullen zijn dan een paar centimeter en dat tape-recorders in een pakje sigaretten kunnen worden- weg gewerkt. Er bestaat al een toestelletje dat de levensduur van de batterij verlengt door op de statische elektriciteit van het menselijk lichaam te reageren; het treedt in werking zodra er mensen dc 'kamer binnenkomen. Bij het afluisteren van gesprekken alleen is het niet gebleven. Er zijn fotocamera's met afstandsbediening die zo klein zijn, dat zij onzichtbaar in radiatorenen lucht roosters kunnen worden verborgen. Zonder te worden opgemerkt kunnen zij doordrin gen in de privésfeer van ieder mens. Het laatste woord op dit gebied is de miniatuur televisiecamera, die, hoewel de vrij dikke coaxiale kabel wat lastig te hanteren is, zo klein is (ongeveer twee bij twintig centimeter) dat het verbergen ervan geen moeilijkheden oplevert. Tot op zekere hoogte kan men een gepast gebruik van dergelijke hulpmiddelen door politie-autoriteiten accepteren. Wat gebeurt er echter wanneer zij in handen vallen van mensen, die minder goede bedoelingen hebben In Califomië maakt men meer dan in andere Amerikaanse staten, van deze elek tronische afluisterapparatuur gebruik, vooral omdat daar een groot aantal be langrijke' industrieën is gevestigd- Een groot schootsveld, want bedrijfsspion age kan lucratief zijn. Vooral de oliemaat schappijen, chemische industrieën en vliegtuigfabrieken moeten hier ernstig rekening mee houden. Het wantrouwen is groot en het gebeurt wel, dat een bezoe ker, die niets anders doet dan zijn tas; naast zijn stoel zetten, met grote achter docht wordt gadegeslagen. De meest ele- mentaire begrippen van persoonlijke vrij heid wordt op die manier geweid aange daan. Voorlopig kan nog niet iedereen zich dergelijke afluisterapparatuur aanschaffen. Een geruststelling is dit echter allerminst, want nog niet zo lang geleden was de. trausistörradio ook slechts voor de enké-* ling weggelegd. Men behoeft op zonnige dagen dc recreatiecentra maar te bezoeken om té horen wat het resultaat is, nu deze apparaatjes binnen ieders bereik zijn gekomen. Kan men een luitervink dc pas afsnij den 1 Ja, men kan dat door bijvoorbeeld tijdens belangrijke gesprekken een radio- of televisietoestel hard aan te zetten. Dat is op het ogenblik de veiligste oplossing en bovendien de goedkoopste. Het laten stromen van waterkranen en douches heeft geen zin, aangezien er ook appa raatjes in de handel zijn, die dit „sto rende" geluid kunnen wegfilteren. Het 30.700 ton metende ss „M. J. Boy- len", speciaal gebouwd voor het vervoer van lood en zink, is met de eerste lading van de New Brunswick Mining and» Smel ting Corporation voor de Belgische zink en loodfabriekeri in Antwerpen aangekc- tnen. Het schip heeft een. omloopsnelheid tussen Canada en Antwerpen van 22 dagen De Belgische Société Général des Mine rals heeft d.e exploitatie gefinancierd van de zink- en loodreserve in Batburst (New Brunswick) en Belgische bedrijven heb ben 12 miljoen bijgedragen in ruil waar voor zij gedurende twaalf jaar lood en zjnk uit Bathurst zullen, kunnen kopen. Het ,M. J. Boylen" zal vanaf 1965 jaarlijks 400,000 ton zink en lood naar Antwerpen vervoeren. Einde vorige'week is de op dc scheeps werf „De Vooruitgang" in Alphen a.d. Rijn voor Afrikaanse regering gebouwde tuna- clipper „Verkenner I", bouwnummer 1317, aan de rederij overgedragen en naar d« Afrikaanse visgronden vertrokken; het zus terschip „Verkenner IF', bouwnummer 1318, kan binnenkort worden overgedragen. De beladen snelheid van de „Verkenner I" bedroeg op de technische proeftocht ruim ll mijl. KAPSALON HELENS de salon voor de betere oer- maneirt. Stroomloos, voor fed er haar geschikt ƒ7,50. Helene tfède permanent ;s meest Ideale, natuurlijke permanent ƒ10 reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma- nent. KAPSALON HELENE Donderdag 2—8: De interpol tn snijd tegen gangsters Dominique Wilms en Pierre Trabaud in GLIMLACH EN STERF Toegang 18 jaar Vrijd., zat. r—9.15, zond. 7—9,15, ma. di. 2—C, woensd. fi uur: Een Eddie Constantfne met nog meer spanning, humor en sex dan ooit tevoren EDDIE CONSTANTI.NE en DOMINIQUE WILMS in EDDIE IN DE OLIE Toegang ll jaar Zaterdagnacht 12 uur: Een spannende detective in het milieu van een mondaine nachtclub. KAI FISCHER, TOMMY RUPP e,VA In MEISJES VAN DE MAMBO BAR Toegang 18 Jaar Zond. mat. 2—413. wo. mat. 2 uur. Kostelijk humoramusement voor jong en oud STAN LAUREL en OLIVER HARDY in WRAAK IS ZOET AlJe ïeeftöden >.-W«>ninginrichting I - - >P" bROERSVEST 64-6. IS NIET TE VERVANGEN De Vt'estdultse delegatie zal bij de be handeling van de Deenso leveranties van Til si ter kstas in de ministerruad van de EEG donderdag haar standpunt onverkort handhaven, zo schrijft het Westduitse dag blad „Die Welt". Dit blad meent tevens te weten dat de VVestduitse regering- zich, als het kaas conflict, niet naar haar zin kan worden opgelost, ook zal verzetten tegen de EEG- verordening voor de suikermarkt. De „Frankfurter Allgemeine Zeitung" verneemt uit Brussel dat de vijf partner- landen in de EEG bereid blijken te zijn bij de behandeling van het vraagstuk van de Tilsiter kaas de afspraken tussen West- Duitsland en Denemarken in acht te ne men Op voorwaarde dat West-Duitsland eerst akkoord gaat met de zuivelmarkt- verordening van de EEG. Verder verneemt dit blad uit Brussel dat de Westduitse regering de EEGinstanties vóór de besprekingen van de Westduitse bondskanselier in Kopenhagen van haar plannen op de hoogte heeft gesteld. Het gaat er volgens het blad nu Gnveen zoda nige oplossing te vinden dat niemand zijn gezi ht verliest. Volgens de Brusselse correspondent van „Die Welt" acht men in Brussel een nieuw Duits-Frans geschil onvermijdelijk als de uitvoeringsbepalingen van de EGG-markt- verordeningen voor de zuivel, en vlees markten stuiten op een Duits veto. Gezichtsverlies Onzerzijds zij hierbij nog opgemerkt dat men dit probleem toch ook n»«t erg tac tisch heeft aangepakt toen men beweerde dat de zaak rond was omdat West-Duits- lanrï niet op een afgesproken uur van het tegendeel blijk heeft gegeven. We zijn er, of men het nu prettig vindt of niet, in de E.E.G. nog niet aan toe dat belangrijke beslissingen kunnen worden genomen tegen de wil van een van de partners In. We zijn ook met het land bouwbeleid ook nog. steeds niet aan een echt constructief begin toe. Alles wat op dit gebie'd gebeurt is geforceerd en her bergt nieuwe conflictstof. De ene keer over granen, een volgende keer over tomaten, dan weer over eieren en nu dan over Til siter kaas. De „Frankfurter Allgemeine Zeitung" gewaagt er van dat moet worden gezorgd voor een oplossing, waarbij niemand zijn gezicht verliest Het vervelende is evenwel dat zo vaak wordt onderhandeld op een manier, waarbij gezichtsverlies voor som migen juist onvermijdelijk wordt In het overleg over de verordeningen voor rijst, rundvlees en zuivel hebben we daar al weer het nodige van beleefd. Ons land is daarbij al voorgegaan in het ge zichtsverlies en nu schijnen anderente zichtsverlies en nu schijnen anderen te moeten volgen. Als uitvloeisel van bet vorig jaar juli be gonnen seismisch onderzoek van ce Noord zeebodem, gaat een consortium waarvan de Steenkolen-Handelsvereniging dv, uit Utrecht deel uitmaakt deze week begin nen met een olieproefboring tussen -Zuid en Groot-Schermer. Het Is de eerste exploratieboring riie de Steenkolen-Handelsvereniging gaai «'er* richten. Van bet consortium maken voorts deel uit de Amoco International eo de Gel- senkirchen Bergbau A.G.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2