ROTTERDAMS!! 1EÜSBLA1 Frans van der Heide Galerie Wiegman exposeert in Competitie start met de derby Hermes DVS-SW Piet Kalden 40 jaar chef drukkerij De Eendracht Toeristen mijdeïi steeds meer Frankrijk: te duur VZC-hcrenteam naar de klas gepromoveerd 2e VLAARDINGEN Cees Bouw opent vijfde Galerie MONOPOL E Wie DE KLEINTJES steeds eert het succes altijd weerd WINKELMEISJE of BEDIENDE Slagerij Poot, Broersveld 159b, Schiedam Sc Ine dam in competitie dammen Uit het politierapport Overschot op toeristenbalans dit jaar opnieuw aanzienlijk lager Italië en Spanje nu trekpleisters Vergadering in zake zaaïlurar turn verenigingen op komst Rlioonse kampeerweek in Garderen Hoofda(tent*hap «edacttst SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 18.3019.30 uur Tel. 67292, Hotterdamsedijk 232c. ttethel: Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. Hoewel Frans van der Heide in de Ga lerie 4 een eigen expositieruimte heeft, zal hü de komende weken verschillende van zifn stukken tentoonstellen in de Galerie Wiegman in Uc Passage en wij hadden daarover met de beide kunstenaars een gezellig en intiem gesprek in de artistieke woning van de heer Wiegman aan de Tweede Tuinsingel. De heer Wiegman heeft twee vertrekken van zijn woning herschapen in een ruim atelier met in het midden een schildersezel en aan de wanden allerlei schilderstukken en teke ningen van de meest uiteenlopende aard. maar alle roet de naam Wiegman zij het niet alle met dezelfde voornaam, hetgeen in een schilderende familie als deze geen wonder Js. Op de kasten staan allerlei aardige dingen, waaraan een schilder inspiratie kan ontlenen: oude Duitse bierpuilen, ta bakspotten en potvazen. Een hoek met mandoia'.s, gitaren en ban jo's wekt de indruk, dat de Wiegmannen, behalve schilders, ook muzikanten moeten zijn, maar de hoeveelheid instrumenten noopt tot de conclusie, dat zïj qua man- kracht wel een heel orkest moeten vormen. Deze mening groeit tot zekerheid als elke deur van het atelier en dat zijn er nog ai wat in de loop van het gesprek een mmuïelüke spruit van het geslacht van de ■Wiegmannen tot de besprekingen toelaat. W« vragen Theo Wiegman verbaasd, hoe veel zonen hy heeft en het antwoord is; „Zes!" Maar dat blijkt weldra een artis tieke vertekening. Het zijn er vijf. Flus nog een dochter. En dan te bedenken dat Frans van der Heide, die in dit omvangrijke gezelschap het breedgeschouderde en solide middel punt vormt, zich er over beklaagt dat er ïn Schiedam zo weinig belangstelling is voor de kunstHier bij de familie Wiegman leeft in elk geval iedereen mee. Nou ja, Frans bedoelt dan ook, dat de belangstel ling verkeerd verdeeld is. De welgestelde Schiedammers hebben geld, maar geen be grip voor de moderne kunst, en de minder welgestelde Schiedammers hebben wei be langstelling maar geen geld. Als we echter verhoudingsgewijs bekij ken, wat Schiedam en wat Botterdam van deze kunstenaar hebben gekocht, dan blijkt het aardig te kloppen; Tienmaal zo veel Rotterdammers als Schiedammers, tienmaal, zoveel geld, tienmaal zoveel ko pers. Als ik elke week vijf dingen zou verkopen, zog* Fram. dan kon ik lekker goedkoop zijn. Nu gaat dat niet, want ik moet er van leven. Maar ik maak toch ook werkelijk wel wat voor de smalle beurs. Waarom, er zoveel Rotterdamse kunst schilders naar Schiedam komen? Want ondanks die geringe kooplust, is dat dan toch maar een feit. Dat komt door de ge zellige sfeer, zegt Frans, het is hier wat gemoedelijker en je hebt sneller contact. Bovendien zijn hier de vestigingsmogelijk heden wat beter. Frans van der Heide is nu drie jaar hier; alles bij elkaar heeft hij zeven jaar geschilderd. Interessant is in Schiedam ook het Stedelijk Museum; dat is gewijd aan moderne kunst. Dat trekt gelijkgezinde geesten kennelijk aan. En het is een goed ding. dat zovele jonge kunstenaars rondom, dat Stedelijk Museum waarvoor nog veel te veel mensen een zekere drempelvrees koesteren ter ver dere propagandering van de kunst oen aantal gemakkelijk aansprekende galerie- en ontwikkelen. In de laatste drie jaar zijn er in Schiedam vier ontstaan en binnen kort komt er in Nieuwiant nog een bij, n.I. dat van Cees Bouw in de Van Iedenburg- straal. die begin september een expositie wil openen in garage no, 8. Welke thema's inspireren Frans Van der Heide Hi| laat er geen twijfel over be slaan; Alle dingen van de dag politiek, hel rassenvraagstuk, de ruimtevaart, do oorlog - noem raaar opEn terwijl con schrijver, een redenaar zijn mening daar over onder woorden brengt, zo werkt hii zijn gevoelens uit op het doek en het is voor hem bevrijdend deze in kleuren en lijnen te doen leven. Niet elk .stuk is met veratand te benaderen; bij vele kan men de kunstenaar slechts met zijn gevoel be naderen. Bij de expositie in de Passage bijv. hangen vele eigentijdse dingen: zij hebben wal te zeggen. Er is een stuk dat zinspeelt op de opkomst van een nieuw fascisme. Een ander stuk spreekt van de kruisiging van bet individu. Maar er zijn ook toekomstbeelden, handelend over com puters en dergelijke, minder gemakkelijk toegankelijk. Het gaai bij al deze dingen meer om spanning, dan oir. schoonheid, en die "spanning dan in de lijnvoering, eer dan in de figuur. Of de mensen het mooi zullen vinden Dat hoeft niet, zegt Frans van. der Heide, ais ze Gr maar over Frans van er Hade mat Diet Wiey- denken, als ik met dat stuk over het fas- intm uoor het grote schilderstuk in fnsse cismc bijv. maar afschuw of walging te- kleuren, dat de achterwand van üe weegbreng dan ben ik al blij. eizposiiieruimte in beslag neemt Twee mandflessen gevuld met zoutzuur op een vrachtwagen braken op het kruispunt Burgemeester van HaarenlaanBK-laan. De brandweer spoot de straat schoon. Een lantaarnpaal op de Havendijk werd door een doorslippende tankauto omver gereden. De auto overleefde de slip, de lantaarn niet. Nu Hennes DVS zo bijzonder actief is geweest tijdens de transferperiode, lijkt de voorbereiding voor het seizoen misschien minder spectaculair. Niets is minder waar. Naast eeu grondige training, onder grote belangstelling kundig geleid door Huug v.d. Moer met als assistent de oucï-Feijea- oorder Aad Bak, werden vanzelfsprekend een aantal oefenwedstrijden gespeeld. Al lereerst tegen minder sterke clubs, met als doel de vele newcomers te wennen aan de gewijzigde omstandigheden en aan elkaar. Van meer belang waren de partijen tegen „Haarlem" (33) en vooral de laatste tegen de sterke le div. club „Velox" <44). En tijdens deze wedstrijden hebben wij veel gezien. Hennes is op de goede weg, men. zou zelfs kunnen zeggen, qua spelpeil beter. Ongetwijfeld is het voorhoedcspel vooruit gegaan. Van vorig jaar zagen wij alleen nog de linksbuiten Wim Kerklaan. Als binnenspelei's opereerden; rechts Aad Ver schoof <ex-Feyenoord en DWS) en Piet v. cL Mullem. (ex-Sparta) aan de linkerzijde. Beiden actieve en vooral technisch goede spelers. Rechtsbuiten Tonny van Ede (ex Spartaj routinier en daarom tevens tot aanvoerder benoemd. Als midvoor Eddy v.d. Graaf, na enkele jaren Sparta terug op het blauw-wilte nest, een feit, dat alle blauw-witte aanhangers zal verheugen. In deze samenstelling zagen wij ver heugend goed voorhoedespel. Piet v. d. Burg (ex-VFC) heeft zich intussen een kundig stopper getoond. En ten slotte is het vertrek van doelman Thie opgevangen door het aantrekken van een tweetal doel- verdedigers, die het vertrouwen van de leiding reeds hebben gewonnen, n.I. Leen Bezem en Wim Onderstal. Verder zagen wij van het team van vorig jaar alleen nog de backs Aad Monster en John Hei kamp en de halfspelers Wilco de Boer en Tinus Weber. De namen, die u zult missen zijn Jan Rijke en Gerard Slavenburg. Wij vernamen, dat Jan. Rijke tot op heden wei gert zijn contract te verlengen. Gerard Slavenburg is eerst kort geleden hierop teruggekomen, echter te Iaat om aan de oefencampagne te kunnen deelnemen- Bui ten de hierboven genoemde spelers bezit Hennes nog voldoende talent, zodat de blauw-wittcn de naaste toekomst met ver trouwen tegemoet kunnen zien. KAPSALON HELENE d.e salon voor de betere per manent. Stroomloos, voor Ieder haar geschikt ƒ7.50. Helene Uéde permanent is meest ideale, natuur lipte permanent flü. ƒ1»— reductie op vertoon tan deze advertentie, Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent, KAPSALON HELENE UembrimdUaun 23, Schiedam - Telefoon 67Ufl Hoogstraat 2 - Schiedam Tel. 6 88 08 is Dond 'l—B uui'. Menselijke schoonheid vei gaat i blik van een vvaanzinmg experiment. UOKTLIt ÖJ-' MISPA Dl GISR a J. Vrijdag, zaterdag 2—7—9.15 Zondag 7—9.15. Maandag, droscl. 2—8, wo. 8 u. Een „CONSTANTINE" in de LEMMY C AUTION-tradit.eSpanning Vrolijkheid Charme in Edflie Conslantine, OP HET SPOOJt DEK VERDWENEN VROUWEN» CmemiVcope-Eaatmancolor. 14 j. Zat.naeht. Een pikante, charmante amuiementstiltu SYLVIA PINAI». HRDL MF7VY MFW MP WMR Elinilll Svlvia Pinal, AdnN'o Mar&illncft in M AKI BEL »E LICHTE KOOI18 j. Zo. mat. 2—4.15 uur. Onweerstaanbaar voor vrouwen..., en vijanden Jean Marais en Gone vieve Grad m een stout moedig ridderverhaal FRACASSK DE ONOVERWINNELIJKE .MUSKETIER Eastmancolor- M J "Wo-mat 2 u., jeugdvoorst. De drie grootste dwazen van het witte doek m hun tweede a lies overtreffende hooidfilm: De .7 Stooges, de buikspreker PAUL WINCH EL L» en het MABQUIS-apen toneel in KOM VAN DAT DAK AF A.Xi. gevraagd. V woninginrichting F BROERSVEST 6-1-6 En deze naaste toekomst gaat a.s. zondag beginnen met niet mmder. dan de derby te gen SW. Van de kracht van SVV weet men in het. blauw-wilte kamp niet zo heel veel. Wel, dat SVV wederom mei een technisch goed geschoolde ploeg binnen de lijnen komt. En men weet zich te herin neren. dat SW het vorig jaar enorm sterk van start is gegaan. Vast staat, dat het zondag op „Haïga" een bijzonder duel gaat worden, de volgende vragen. Komt Hermes weer bij de grote drie, of wordt het nu SW? Of beide, waarom niet. Hog meer dan andere jaren zal deze wedstrijd grote belangstelling trekken. Daarom de volgen de wenken. De aanvang is 2 uur. Men wordt aangeraden tijdig aanwezig te zijn. Men behoeft zich niet te vervelen, want voor een aantrekkelijke voorwedstrijd wordt gezorgd. Voorziet u via de voorver koop van kaarten. Heden van Hei-mes, die per fiets komen en houders van ue door Hermes DVS uitgegeven parkeerkaarten voof auto's, worden na half twee niet meer door de politie doorgelaten i.v.m. het voet gangersverkeer voor de hekken en loketten. KET11EL: W. A. J. van Veen kreeg bronzen medaille Bij Koninklijk Besluit is aan de heer Wil helmus Adrlanus Johannes van Veen. ge boren op 9 mei 1902 le Kethel en Spaland en wonende aan de Kerkweg 40 Jn Schie dam, toegekend de ere-medaille verbonden aar. de Orrle van Oranje Nassau, in brons. De heer Van Veen viert vandaag zijn veertigjarig bubileum bii het Aannemings bedrijf N.V. Kujpers m Schiedam, bij welk bedrijf hij als opperman is begonnen en waar hij thans de functie vervult van ma gazijnbeheerder. Dit houdt in dat hij moet zorgen voor tijdige aanwezigheid van de juiste benodigde materialen, en gex-eed schappen bij dp verschillende onderhanden zijnde werken In een in het Stadhuis gehouden bijeen komst, heeft burgemeester Peek vanmid dag om twaalf uur do jubilaris toegespro ken en hem de genoemde Koninklijke on derscheiding uitgereikt. De directie van de N.V. Kuypers heeft de lubila ris 's morgens in zijn huis be zocht en hem daarbij een couvert met in houd overhandigd. Verder was cr heden middag een ïeceptic. waarbij vele belang stellenden de jubilaris de hand hebben ge drukt. Het coucept-rocster van de Rotterdamse Dambomi is gereed gekomen en voor de Damclub Schiedam geeft dat rooster m de eerste klasse-competitie de volgende wed strijden te zien; 29 sept. CDR 3—Schiedam, 9 okt SchiedamConstant 3. 23 okt. Schie dam—Excelsior, 26 okt. Ons Genoegen 2 Schiedam, 6 pov. SchiedamHDV, 13 r.ov. SchiedamHet Oosten 2, 16 uov. Ons Ge- roe gen 2Schiedam en I dec. VDV 2 Schiedam. Op 1 december moet deze com petitie ten. einde zijn. omdat daarna de voor wed strijd en om het persoonlijk dam kampioenschap beginnen. Op 5 september zullen bovendien de wedstrijden om de Persoonlijke kampioenschappen van Zuid- Ho[land een aanvang nemen. Bij dc twaalf deelnemende senioren is één Schiedammer, nl. de heer A. Stuurman, die op 5 septem ber in Don Haag zijn eerste wedstrijd tegen J v d. Wetering jr moet spelen. Daarna de heer Stuurman nog strijd moéten leveren tegen de heren F. Gordijn, D. v. a. Staay, Ch. A. Mulder. H. F. J. Kinnegen. M. TI. Soetens. C. Vavkevisser. Th. Zwet sloot. D. v. Nugteren, A. M. J. den Ouden en c. den Besten. OOK ..DE VRIJHEID" TROK MAR ENGELAND De Vrijheid hield oen dubbelvlucht broed 64 vanuit Tergnier en oude duiven vanuit Southend (Engeland). De 10 eerste prijs-winnaars jonge duiven 1 7 A. Um ber g, 2 A. v. cl. Berg. 3 6 9 W. de Winter, 4 L Wijnen, s M Putters, 8 P. Pols, 10 H. Hagen. Eerste 10 prijsduiven oude; 1 M. v. d. Steen. 2 9 L. Wijnen, 3 20 A. Verhaal, 4 Fr Docjaaren, 5 7 L. Lïmborg, 6 M. de Ruiter. 8 J. Doejaaren. Een auto met allerlei gebreken werd gistermiddag op dc Nieuwe D ami aan aan gehouden. waar men twee gladde banden constateerde en dat de uitlaat niet geheel geluiddicht was en de stoplichten niet werkten. Bovendien werkten de ruiten wissers niet. TAEZE WEEK IS HET dubbel feest by de *-* familie Plet Kalden, de eerste feest dag Is gisteravond gevierd ioen de heer des huizes zijn verjaardag (54e) vierde, maar dit is een dag die ieder jaar weer terug komt. De grote feestdag is a.s. zater dag wanneer Piet Kalden zijn 40-jarij ambtsjubileum viert als chef van de druk kerij van Drukkerij De Eendracht ir Schiedam. Naast zijn dagelijkse werkzaam heden heeft Fiet Kalden nog een hobby, nJ. die van voetbal-bestuurder. Iiy zit namelijk al jaren In dc elftalcommissie van de zaterdag vierdeklasser PFSC en zijn stem is vaak doorslaggevend geweest, als de samenstelling van het eerste elftal ter sprake kwam. Niet alleen op voetbal terrein, maar ook op het dagelijks arbeidsterrein was het vroeger heel anders, aldus Kalden. Toen ik als 14-jarige als boodschappenjongen werd aangenomen door de heer M. C. "M. Snuf, de toenmalige directeur van »,De Eendracht", was het iheel wat anders. Een 145-urige werkweek kenden we niet. Het :was van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat werken geblazen en als het dan zater dagmiddag was en je was vrij, dan moest je er nog Iets bij doen om ten minste finan- Icieel rond te kunnen komen. Zaterdagmid dag liep ik dan in Schiedam de Maas- en Roerbode tc bezorgen, een advertentie blaadje dat 40 jaar geleden opgeld deed. Als dat dan afgelopen was ging ik nog cons de kapper helpen met inzepen, zodat zaterdagavond doodmoe in bed ging. Neen, dan is bet tegenwoordig heel wat anders, lacht Piet Kalden grimmig. TN HET DRUKKERSVAK heb je nu een leerlingenstelsel, die voor iedere jonge man in het zetters- of drukkersvak een goede opleiding garandeert. Dat was vroe ger ook heel anders. Je moest je zelf maar ouUvikkelen tn zien dat je er kwam. Nu had ik het voordeel, dat ik jn vroeger dagen geholpen werd door mijn oude direc teur. wijlen de heer Van Pelt Sr„ een directeur van een soort die in die dagen met een kaarslichtje te zoeken was, een bijzonder sociaal voelend mens en aan mijn eerste en tweede chef de heren Robberecht en Kiela. Mensen van wie ik bijzonder veel geleerd heb. Ik ga nu nog altijd met plezier naar mijn werk en als mijn gezondheid het toelaat dan hoop ik over tien jaar mijn vijftigjarig jubileum te vieren, Niet alleen is het bedrijf veranderd, ook de voetballerij. Mijn liefhebberij, aldus Piet Kalden gaat nog steeds uit naar het ssater- dagvoetbal, maar wat is er veel verschil met vroeger. Voor de oorlog, speelden we „boerenkoolvoetbal", zoiets in het systeem van grote schoppen tegen dc bal en dan maar lopen. Nu hebben de jongelui zoveel andere dingen. 2e gaan op zaterdagavond .,een straatje om" of gaan danfeen of iets dergelijks. Vroeger hadden we dat niet. Toch zou ik niet graag meer terug willen, aldus Piet Kalden. Ik voel me anno 1964 gelukkig met mijn vrouw, met wie ik nu 27 jaar getrouwd ben, met mijn dochter en schoonzoon, met mijn hobby PPSC en met mijji werk, als chef drukkerij van Druk kerij De Eendracht, waar men hem zater dagmorgen verdiend gaat huldigen. Zaterdag 15 augustus was het in Frankrijk Maria Hemelvaart. Als godsdienstig feest heeft men er weinig van gemerkt. Massaal was wel de uittocht vcm de Fransendie hun laatste vakantieperiode zijn ingegaan. Parijs is op de vijftiende augustus pas werkelijk een verlaten stad geworden. De gezinnendie al 15 juli met jaarlijks verlof zijn gegaan blijven tot 15 september wegAlleen de man komt voor zijn werk naar de hoofdstad, ma ar gaat tijdens de weekeinden vaar vrouw en kinderen in de vakantieoorden terug. Meer dan de helft van de winkels in Parijs en voorsteden is dicht. Van vakantiespreiding, waar al zo lang op is aange drongent is ook dit jaar weer niets terecht gekomen. Men mag rustig zeggen, dat gedurende de gehele augustusmaand hel economisch leven in Frankrijk stil staat. En de vreemdelingen dan? Het bezoek ran buitenlandse toeristen is dit jaar voor hotel- en restaarantbedrijf catastrofaal ge weest, Frankrijk komt iui aan de weet. dat bet één can de duurste landen van West-Europa is geworden. Het toerisme Is de derde cxportindustrïe van Frankrijk, na liet hoogovenbedrijf en de automobielin dustrie, nog vóór de mechanische en che mische Industrie. Hoe langer hoe meer buitenlanders mijden Frankrijk e» prefere ren Italië en Spanje, In toenemende mate brengen ook de Fransen zelf hun vakantie bulten het vaderland door. De eerste helft van augustus is voor do hotels, de restaurants cn de reisbureaus een grote teleurstelling geworden. De om- is vergeleken mei een jaar geleden met vijftien tot twintig procent gedaald.- dat bevestigd wordt door het Office du Tourisme. Eiffel toren, het graf van Na poleon en de Are de Triomphe trekken een gelijk aantal bezoekers, maar als men eenmaal de bezienswaardigheden heefö bekeken, gaan do toeristen door. Do soe- venir wink els langs de Rue R ivo li b«i rle Concorde, vorig jaar zelfs op zondag open, hebben de ijzeren rolluiken neergelaten. Mère Catharine op het Place du Tertre. waar vorig jaar per dag 230 maaltijden werden gesedveerd. telt er dit jaar ten hoogste 180. Dc artiesten op dit schilderachtige pleintje klagen steen en been. Vroeger kwamen de toeristen ai om ach uui- 's morgens, maar dit jaar begint de grote stroom pas 's middags om twee uur. De prijzen voor een snel getekend portret wisselden tussen de 15 en 30 frank, het geen zelfs voor de Amerikanen te duur is geworden. In he grote café Colisée op de Chanmps Elysêes was vroeger op za terdagavond geen plaats meer te krij gen, het za er in de twee vakantiemaan den stikvol met vreemdelingen. Dit jaar vindt men er zonder moeite een plaats. Minder Het zijn vooral dc Amerikanen, die weg blijven. Een leraar uit Boston had voor een verblijf in Frankrijk gerekend op 400 frank per dag: liet werden er 500, waarop hii zijn verblijf heeft bekort. Zo zijn er vele duizenden, die gecalculeerd hadden voor een verblijf van twee weken,.maar al na 48 uur vertrokken. Eenzelfde hotelkamer kost in Parijs tweemaal zo veel als m Rome, Een Amerikaanse toerist klaagt er in dc Franse kranten over, dat hy in de iyd van één uur acht fooien heeft moeten ge ven: aan de portier die hem uit de taxi hielp, aan de man die zijn koffers naar bo ven bracht, aan de lift jongen, aan de picco lo. aan het kamermeisje, aan de man, die de post kwam brengen en twee fooien achter elkaar aan dezelfde kelner, die eerst een fles mineraalwater, later de Dessen- opener kwam brengen en zijn hand op hield alvorens te verdwijnen. De Paris Presse maakt melding van een circulaire van een Duitse automobielclub. die zijn leden op weg naar Ttaliè aanraadt niet door Frankrijk, maar door Zwitserland te reizen. Hetzelfde blad neemt uit de Econo mist een bericht over, dat voor een bed. een diner en een ontbijt in Parys het meest moet worden betaald. Een Engelse carfcrry van Southampton naar Santander maakt ais volgt reclame: „Wees zuinig en ga naar Spanje zonder oponthoud in Frankrijk". Het le herenpoioteam van VZC Is naar de 2e klas van de KNZB-zomercompetl- tie gepromoveerd. Na do beslissingswed strijd tegen het Haagse Vitesse in Kij's- vvijk, waarin door een 73 zege liet kam pioenschap van de 3e klas B werd ver overd, werd gisteravond in Alphen a.d. Rijn tegen de 3e klas kampioen De Futen uit Amsterdam aangetreden voor een plaats in de 2e klas. Deze promotiewed strijd tegen de Amsterdamse 3e klas kam pioen ïs in een wel zeer spectaculaire zege xoor de Vlaardingers geëindigd. Met niet minder dan 8I dolven de Amsterdam mers het onderspit. Jan Lankester was daarbij dc grote man door niet minder dan een half dozijn doelpunten voor zijn rekening te nemen. Heeds na de le speeltijd had VZC zich van een 30 voorsprong verzekerd door twee doelpunten van Jan Lankester. Inde: 2e speeltijd kwamen beide partijen tot één treffer, waarbij Jan Lankester tot een hat trick kwam, In de derde speeltijd werd da voorsprong door 2 treffers van Jan Lan kester van 41 tot 61 opgevoerd. Inde 4a en laatste speeltijd maakte J. Lankes ter zijn half dozijn doelpunten vol, waar na Ton Korpershoek liet laatste odlpeunt van de wedstrijd scoorde en. daarmee de eindstand op 81 bracht De Futen bracht een team van geroute neerde spelers in het water, wie het ech ter aan voldoende zwemsnelheid ontbrak. Dat is de Amsterdammers tegen dc twee zeer snelle VZC-voorwaartsen J. Lankes ter en Gerric van Opstal noodlottig ge worden. Jan Lankester, jn grootse vorm stekend, maakte een dankbaar gebruik van de speciale bewaking, welke De Futen Gerrie van Opstal gaven» nadat deze be kende jeugdspeler de score had geopend. Met een extra mannetje ving VZC steecis de Amsterdamse aanvallen op. door Jan Lankester en Gerrie van Opstal als twee speerpunten op te stellen en de 3e voor waarts in hel middenveld te laten opere ren. Deze was afwisselend Jaap Zwanen burg en. Ton Korpershoek. Evenals tegen Vitesse heeft Jan Groenenberg zijn aandeel in het succes kunnen leveren. Wel was Ben Arons weer present, raaar Leo Zand wijk was nog steeds niet van vakantie te ruggekeerd. Met de geroutineerde CorDal- meijer als dirigent vormde de VZC-achter hoede een onneembare veste voor De Fu ten. Daarin heeft Aad Mooy alle 4 speel tijden in het water gelegen» zoals dat ia De toeristenbalans van Frankrijk had eeu overschot van 236 niiijoci^ dollar lu I960 en van 159 miljoen In 1963. over 1064 zal dat overschot aanzienlijk lager zijn, ,.Nit>i hartelijk Uit dezelfde Paris Fresse van zaterdag 15 augustus nemen wij nog hel volgende over van een Inzender uit Nogent-sur Manie: ..Ik reis veel voor zaken en mag al mijn kosten aan mijn firma in rekening brengen. Op geld behoef ik niet te kijken, zodat Is in zeer goede hotels en restau rants kom. Waarom moet ik altijd slechte herinneringen aan mijn verblijf overhou den.. lerwyl het tocli op geld niet aankomt? Alen wordt in Frankryk nergens hartelijk ontvangen, ze IK in de restauraties vaa de spoorwegen ziet «ncn onvriendelijke ge zichten. Overal wordt men door de serveu ses op zii geduwd, de conciërges houden zich dooKtoru. Voortdurend krijgt men het ge voel niet welkom te zijn. Vergelij kingen met Engeland, Zwitserland sn. Oostenrijk vallen tragisch in het nadeel van het Franse tourisme uit. Om die reden breng ik mijn vakan ties in het buitenland door"'. Onze medewerker P. M. niehlj ons het volgende; De onrust omtrent de door B. en W. verhoogde ?aalliuren is in de plaatse lijke sportverenigingen nr»g niet verdwe nen. In de inmiddeK gehouden bestuurs vergaderingen wordt het jongste &ehryvcn van B, en W. inzake de zo drastische ver- Hogingen van de zaal huren am.irl bespro ken en tot een bevredigende oplossing is men nog niet gekomen. Er zijn zelfs ver enigingen, die zich schriftelijk tol B. en XV. he bh en gewend, met het verzoek de in bedoeld schrijven voorkomende huurver hogingen vun de gcmeentëlykr- lokaliteiten te herzien, aangezien de verenigingen na genoeg te gronde gaan. Vertier steken bestuursleden van de plaatselijke gymnastiekverenigingen dezer dagen de koppen bij elkaar (zoals wil vorige week reeds konden melden» om deze kwestie samen te bespreken. Juist de gymnastiekverenigingen zijn het meest door het besluit van B en W. om dc zaal- huren te verhogen gedupeerd Dc loden van de gymnastiekverenigingen turnen immers m diverse lok.ilitoiter. on op ver schillende lijden. Vandaar, dat eén der grootste gymnas tiekverenigingen het initiatief heeft ge nomen de besturen van de Schledaxnse gymnastiekverenigingen bij elkaar te roe pen en wol op woensdag 26 augustus a.s. in Musis Sacrum. In hef. .schrijven, dat tot deze besturen is gericht, lezen we, dat de mededeling van het College van Burge meester en Wethouders van de Gemeente Schiedam, betreffende de indeling in ca- lcgori6n van de gemeentelijke gymnastiek lokalen en de daaraan vastgekoppelde draslische verhoging van de buur prijzen, ongetwijfeld zorgen voor do verenigingen mer zich brengt. ..Dc uit deze maatregelen voortvloeiende consequenties, zullen, naar wij mogen aannemen, wel in liet middel punt van de bol an gs telling staan. Tevens zult u echter aandacht geschonken hebben aan de categorische indeling van de gym nastieklokalen, hierbij overwegende dat niet beschikbaar zijn van goedkope lokalen u. ongewild wel eens tot het ge bruik van zeer dure lokalen zou kunnen nopen", Dc brief stelt, dat men graag de diverse factoren vnn deze kwestie zal be spreken met delegaties van alle Sehiedam- se gymnastiekvei'enjgingen, waarbij men. cr op rekent, dat in ieder geval de penning meesters aanwezig zullen zijn. De Geref. Jeugdclubs van Rhoon en van Heyplaat Tuindorp hebben een week ge kampeerd op het terrein van de Bond van Geref. Jeugdorganisaties in Garderen. Het weer was wel minder dan verwacht wie rekent er niet op mooi weer als hij met vakantie gaat? maar toch beslist beter dan het vorige jaar, toen de clubs voor de eerste maaL in Gardercn hebben gekampeerd. de voorhoede met Gerrie van Opstal on Jan Lankester het geval is geweest. Laten we hopen, dat het Ie dameszeven- tal van VZC dit goede voorbeeld van de VZ Cher en zal volgen, wanneer 't maan dag 24 augustus in het zwembad De Put in Rijswijk strijd moet leveren tegen het Haagse Vitesse om een plaats in de le klas van het damespolo in de KNZB, In het restaurant van Avi Fauna in Al phen a.d. Rijn hebben de VZC-heren de promotie naar de 2e klas op gepaste wijze gevierd. Aan de gelukwensen, die zij daar in ontvangst mochten, nemen, voegen wij de onze gaarne toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1