vmeuea ia %u nnEÜIri V Burgemeester JL Heusdens heropende Vlaardingse hoofdpostkantoor Laten B, en W. inzake nieuwe knoop doorhakken marktstandpiaats r „Schoenmaker had je bij je leest gehouden" Toekomstige midden standers hielden afscheidsbijeenkomst Agenda Toegangshek terrein van het „Groen*' Vernieuwde Harmonie trok bekijks het antwoord op de hoogste televisie-eisen BOOGAARD - SCHiEDAMSEWEG 41 AIRETQ0L NEDERLAND N.V. leerling draaiers fraisers bankwerkers Raadsvergadering Predikbeurten ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1264 S Hoof dagen tochip en ftediurtte: /LAARDINGéN, Sm. Havenstraat 1 - Tal. 3229 JUduito t*l va* VLAARDINGEN t KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 ÏNSULINDESINGEL 33 Het Vlaardingse hoofdpostkantoor is weer terug in eigen huis. Hei ïh dan na een langdurige .verbouwing en uitbreiding. Gistermiddag werd de heropening van het gebouw aan de Westhavcnkade verricht door burgemeester J. Heusdens. Aan de openingsplechtigheid was een bij eenkomst voorafgegaan in de grote zaal ran „Triangel". De postdirecteur van de gemeente Vlaardingen, de heer J. C. Dcssingv mocht allereerst het woord ver lenen aan het hoofd van de afdeling nieuw bouw van de Rijksgebouwendienst, de lieer jr. J. Scheurkogel- Ir. Scheurkogel herinnerde o.m. aan het oude hoofdpostkantoor, maar hij waagde rich niet aan de gehele historie van het gebouw, omdat hij dan wellicht te horen zou krijgen; ..Schoenmaker, had je bij je leest gehouden". Daarom vertelde ir. Scheurkogel in korte trekken hoe de plan nen voor de laatste verbouwing en uitbrei ding tot stand gekomen waren. Het toe nemend ruimtegebrek in het Vlaardingse hoofdpostkantoor had geleid tot het over wegen van nieuwbouw, maar de ligging van het oude gebouw aan de Vesthaven- kade was zo centraal, dat men, na aankoop vsn aangrenzend terrein, toch besloot tot ten ingrijpende verbouwing. Het was de architect A. Schuil, die zich met de ver nieuw ings- en uitbreidingsplannen bezig hield. Aan het eind van zijn speech droeg ir. Scheurkogel het gemoderniseerde hoofd postkantoor over aan de hoofddirecteur van tie PTT, de heer L. Th. Hoolboom. De heer Hoolboom liet de hele uitbrei ding van het kantoor de revue passeren. Dai een dergelijke kostbare modernisering in de gemeente Vlaardingen verantwoord was mocht blijken uit een aantal cijfers. Zo werden er in 1963 7.500.000 brieven, briefkaarten en andere poststukken in de gemeente bezorgd. Dut wil zeggen in één jaar 373 stuks per woning. Per dagworden, 'er in Vlaardingen 250 postzakken ontvangenden verzonden én dat wil zeggen dat er per dag 4000 kg post door het postkantoor gaat. Aart geldtrans acties gaat er per jaar 100 miljoen gulden om, of wel ƒ1375,per gezin! De heer Hoolboom dankte allen die aan. liet tot stand komen van dit nieuwe hoofd postkantoor hebben meegewerkt en droeg het gebouw vervolgens over aan de heer J, C. Kremer. postdirecteur van het district Rotterdam. De heer Hoolboom sprak daar bij de wens uit dat het nieuwe kantoor zou mogen bijdrager, tot het welzijn van de gemeente Vlaardingen en de PTT. De beer J. C, Kreraer merkte vervolgens op, dat liet Vlaardingse hoofdpostkantoor nu behoorde tot de 160 postinstêllingcn die het district Rotterdam kent. Belangrijker dan de grotere mogelijkheden bij de dienst verlening die liet nieuwe gebouw biedt, vond do spreker nog altijd de wijze waarop deze door "de mens worden gehanteerd. De heer Kremer wees daarbij op het nog steeds bestaande personeelstekort bij de bestel dienst Eén nadeel heeft het nieuwe gebouw, vergeleken met de tydelyke vestiging in de Callenburgstraat: aan de Westhaven- kade moeten de kinderwagens voortaan builen blijven! Na afloop van de gisteren in gebouw Triangel gehouden vergadering van de Vlaardingse Christelijke Middenstands- vereniging, bleef het bestuur daarvan nog wat'na om met de geslaagde cursisten voor het Middenstands-diploma „Algeme- nc Handelskennis en uiteraard de lera ren, een. afscheidsbijeenkomst mee té ma- ken. De directeur van de Middenstandsoplei ding de heer A. de Weger maakte be- kend, dat de cursus met ingang van 1 spet j.L door het Rijk wordt gesubsidi eerd. Het programma is dit jaar weer ge heel anders van opzet. Er slaagden in het afgelopen seizoen 42 kandidaten, hel geen neerkomt op 80 per cent. Een succes voor de opleiding, want het landelijk gemiddelde bedraagt 57 per cent. Er waren zes cursisten, die 50 ol meer punten in totaal behaalden en dat waren; mej. J. Booster C54), dhr. A. Har- teveld (53). mej. E. A. Suyker (531, mei H. Boer C52>, dhr. P. C. van Steenis (5 en mevrouw N. Hendriksen-v.d. Zwan eveneens met 50 punten uit de 6 vakken. De overige geslaagden zijn: M. T, Aart sen, L. B akela ar, J. Beijer, mej. D. Booster, J. Bot, W. C. Brouwer, L. de Bruyn T. C. van der Burg, J. Groen, mevr. M. Hofman-Vers teeg, H. Hoogen- dijk, A. Hoogerwerf. mevr. C. v.d. Wagt- Verboon, A. J. Jansen, ,T, de Jong, mevr. A. Joosse-Kramer, .T. A. F. Kerklaan. mevr. A. >1. Kok-Ni epuort, P. van der Kooy J. A. C. Kooynians. mej. F.J. Men;-inga, J. P. van Mil, W. Mulder, R. F. K Nageïfcerke, mej. A. 'Noordegraaf, B. van Opijnen, mej. W. Oversluizen, A. Roest, mevr. M. van Ross en-van Haren, J. Schenkel, mej. S. A. Stolp, M. Velle- koop, M. Verhulst, J. van Vliet, M. van Vliet en A. A. Westelijk. In de Sweelinckstraat viel de 32-jarige huisvrouw A. C. J3.-B. uil do vensterbank van de le verdieping van haar woning Zij kwam op het 4»'- meter lager gele- Stil voetpad terecht en is door de GGD met een pijnlijke rechterarm en -been Voor onderzoek naar het Holyz:ekenhuis gebracht. De vrouw was'bezig met het zemen van de ramer. e-n stond met belde be mm oo ce vensterbank. Zij hield zich vast aan h*-t flO'! gesloten clce) vr.n het raam dat plotse- ling openging. De heer Kremer gaf het nieuwe hoofd- twee sleutels, één waarmee mr. Heusdens postkantoor vervolgens over aan de burge meester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens. Deze merkte allereerst op dat hij zich „het vierde blad aan het klavertje" voelde bij deze overdrachten. Mr. Heusdens kon niet nalaten om even in de geschiedenis te duiken van het post wezen. In de 11e én 12e eeuw werd de berichtgeving verzorgd door. rondtrekken de troubadours, maar reeds In de 13e en 14e eeuw stelden de stadsbesturen officiële Stadsboden aan. Nog later werden dat offi cieel beëdigde postmeesters. Mr. Heusdens constateerde echter wel een groot verschil tussen de oude postmeesters en de post directeuren van nu: „De postmeesters moesten, alvorens in het bezit te komen van de lucratieve betrekking, een belangrijke waarborgsom storten!" „De weg van de troubadours tot aan de keurig geüniformeerde, en ik mag toch wel zeggen aantrekkelijke bestelsters, is een lange en. avontuurlijke geweest". De vergaande automatisering vsn het PTT-bedrijf vond de heer Heusdens niet op alle punten een succes: hij werd de laatste tijd nog al eens verkeerd opgebeld! En voorzichtig suggereerde hij dat er misschien iets niet in orde was. met de huidige tele foonboeken. Overigens was h\j zeer ver heugd over het nieuwe gebouw, dat zich voegde in de rij van pas in gebruik ge nomen gebouwen in Vlaardingen. Na de pauze waren alle aanwezigen ge tuige. van een originaliteit op openings- gebied. Op de film zag men een brieven besteller-chauffeur een pakket bestemd voor de burgemeester van het station, vij het gemeentehuis, naar Triangel vervoeren. Daar. aangekomen, overhandigde de heer R. J. Réhatta, brievenbesteller-chauffeur van de PTT in werkelijkheid een groot pakket aan mr. J. Heusdens. Het bevatte later op de middag de deur van het nieuwe postkantoor zou openen en één, vervaar digd door de banketbakker. Vanaf a.s. maandag 28 september is het hoofdpostkantoor aan de Westhavenkade voor het publiek opengesteld, waarmee de tijdelijke vestiging aan de Callenburgstraat tot het verleden behoort CNV-VOORZITTER: Christelijke Vakbeweging nu nodiger dan ooit Eigenlijk was de bibliotheekzaal van ge bouw Trinangel veel te klein om de vele bezoekers een behoorlijke plaats te ver schaffen. teneinde te kunnen ulster «mi naar de voorzitter van het Christelijk Na tionaal Vakverbond, de heer J. van Eiber- gen uit Utrecht, die daar donderdagavond sprak voor de Christelijke Besturenbon 1, die sprak over het onderwerp: „Christe lijke Vakbeweging, j>u". Als we denken aan de geluiden, die tot ons komen, is een Christelijke Vakbewe ging nu wel nodig en wel een met wensen en idealen. Zijn er nu geen vragen meer, zijn al onze wensen al verwezenlijkt -tut hoe is het met de aanspraak met het oog op onze kinderen, zó vroeg de heer van Ei bergen zich af. Al hetgeen werd bereikt, is te danken aan de vakbeweging en als wc zeggen, geen invloed meer te hebben, dan moeten tot ons zelf komen, zei de spreker. Ge lukkig echter hebben we overal nog een heel grote invloed en kunnen we ons ge luid laten horen. De bijeenkomst werd geleid door de voorzitter, de heer P. Donkersloot. Ril: i aar Verre Oosten Een start van 300 meter was nodig om de F-VII, H-NACC op die eerste oktober van het jaar 1924 los te krijgen van de drassige grasmat van het vliegveld Schiphol, dat toen nog zeer bescheiden afmetingen had. De geregelde burgerluchtvaart was zo'n vijf jaar oud en het boven genoemde Fokker-toestel verd door de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij gebruikt voor de eerste 1 lichtdienst, die van Amsterdam naar Londen. Maar men wilde verder. In 1923 werd er een comité opgericht dat als doel had een regelmatige lijn dienst op Java te verwezenlijken. De KLM-vlieger A.-N. J. Thomas sen a Thuessink van der Hoop, lui tenant-vlieger H. van Weerden Poelman en boordwerktuigkundige P. A. van den Broeke kregen de op dracht deze vlucht te maken. Met een vliegtuig waar we nu vertederd naar kijken, waarin 45 kg. persoon lijke bagage en 5 kg. post. Tegenover een paar zekerheden (een goed getrainde bemanning en beproefde machine) stond een veelvoud van onzeker heden (geen weerberichtendiensten, geen technische voorzieningen op de route enz. Des te meer bewondering moet men. heb ben voor de bemanning die door motor- pech gekweld de H-NACC op 24 november, na twintig vliegdagen op Java's grond zet te. Voor onze nationale luchtvaartmaat schappij was dat het begin van de vluchten op het Verre Oosten. Op 1 oktober wordt dit voor de KLM belangrijke gebeuren herdacht. De KLM-lijnen tussen Europa en Azië kregen omstreeks 1950, door nieuwe dien sten op Manilla. Tokio1 en Sydney, een meer algemeen karakter. B ."en W. hebbe.. geantwoord op de vragen van raadslid J. Vermeer over de overlast, die de straatmarkt aan de be woners van de Marktgraaflaan en om geving bezorgt. We hebben aan deze over last al diverse reportages gewijd. Het is niet alleen de rommel en de afsluiting van hyii straat tijdens de marktdagen, waar over de bewoners klagen, maar vooral over de herrie in de nachten, die hieraan voorar gaan, veroorzaakt door de aanvoer van hei jnarktmateriaal en het geschreeuw van de marktkooplieden in de vroege morgenuren, B. en W. erkennen in hun antwoord deze overlast, maar voegen er aan toe, dat dit niet inhoudt, dat zij van mening zijn, dat ex* in de betrokken straten van een en- hondbare situatie sprake is. Als u zich de foio's herinnert, die we van de Heem- rafldstraat tijdens marktdagen publi ceerden, dan weet u, dat dit stellig wel het geval was voor sle bewoners van deze straat. Dit werd door B. en W. kennelijk beseft, want kort na onze publicaties werden, overeenkomstig onzer suggesties, maatregelen getroffen, waardoor de Heemraadstraat, met hefc opheffen van een rij kladjes, werd ontlast «n het Botha- plcin wederom in gebruik genomen. NIET OP LANGE BAAN SCHUIVEN B. en W. geven in hun antwoord als bun standpunt te kennen: wij hebben getra:'it de van oudsher in de binnenstad gevestig de markt daar -zolang mogelijk te hand haven, ook tijdens de sanering e:i weder opbouw van het stadscentrum. We handel den daarmee in overeenstemming met het gevoelen van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas, de "Vlaardingse Middenstendscentrale en de bonden vsn marktkooplieden. Nu tegen de huidige plaats, ook blijkens uw herhaalde vragen, de bezwaren aanhouden, en voorts te ver wachten is, dat, door voortschrijdende be bouwing ook nog een gedeelte van het Bothaplem tijdelijk een anders bestem ming zal krijgen, zullen wij, in overleg met de bovengenoemde belanghebbenden, onderzoeken of de markt in de zeer naoije toekomst voorshands elders kan worden geplaatst. Daarbij zal, wat de verdoe toekomst betreft, tevens worden, onder zocht Of de parkeerbehoeften in de binnen stad niet tevens een bepalend element vormen bij de vaststelling van de defini tieve plaats van de weekmarkt OP LOSSE SCHROEI EN Tussen deze regels van B. cl» IV. is door te lezen, dat de bestemming van het Veer- pïein aïs toekomstige marktstandpiaats, op losse schroeven is komen te staan. Dit Is alleszins begrijpelijk. Het succes van Vlaardings nieuwe binnenstad als modern koopcentrum valt en staat met de schepping van ruime parkeergelegenheid. In de toekomst zal stellig blijken, dat de ruimte op het Veerplein daarbij niet kan worden ontbeerd. Van winkelwand tot win kel wand wordt het Veerplein 60 meier breed, maar met aftrek van rijwegen en trottoirs aan weerszijden, zal de werkelijke breedte van het Veerplein slechts rond 3G meter worden. Bij hun besluit over een nieuwe stand plaats voor de markt zullen B. en W. ho ven dien'niet kunnen wachten op de gereeü- komin^ van het Veerplein. Want ver onder- stelo mag worden, dat de rij lesgoed Ven- ring voor de bouw van het V 5: D-waro*»- huis rijkelijk eerder zal afkomen. Niet al leen rij kt de zuidelijke zijgevel van dit wa renhuis tot op het Botha plein, net bouw- ter:em zal ook het resterende gedeelte van dit plein opslokken. Wat betekent, dat 20- dr.t met "de praktische voorbereiding"!) van deze bouw wordt begonnen, het öo- thaplein als marktstandpiaats geheel weg valt. AJs de plannen niet 2ijn veranderd, wordt het Bothaplein dan bovendien ver goed vérleden tijd omdat het in d« bedne- ling- ligt,, de zuidelijke gevel van dit va renhuis te doctt grenzen aan een straat die wordt verkregen door de fleemra.»<" straat door te trekken naar de'Waalstraat. SNEL HANDELEN Bij de afkoming van de rijksgoedkeuring voor de bouw van. het V D-warenhuis zullen. 3. en W. derhalve reeds een besluit ■genomen, moeten hebben over de nieuwe marktstandpiaats. Duidelijk is dal, bij het afwegen van de parkeerbehoeften. er in het nieuwe stadscentrum geen plaats zal zijn voor straatmarkten. Dat er dan geen andere uitwijkmogelijkheid zal z:jn dan de verhuizing van de markt naar het voormalige feestterrein aan de Broekweg. Bepaald geen ideale, maar wel de enV* oplossing, wil men de marktstandpiaats nog; enigszins in de buurt van het stads centrum handhaven. Tenzij Klaas VJanog zijn zin krijgt door de Oude Haven te la ten derapen. Maar deze kaart zit er n'et in. omdat de dan noodzakelijke overklui zing on overkomen lij ke problemen opwerpt. Ongeacht de andere aan demping verban den zwaarwegende bezwaren. Valt het besluit de markt naar net plein aan de Broek weg over te hevelen, dan zal daar alleen voldoende ruimte zijn als het gehele terrein voor de. markt beschikbaar komt en zullen -derhalve de aangebrachte speel werktuigen weer moeten worden ver- wijderd. Voorts kan een markt alleen, zon der dat het een grote rommel wordt, func tioneren, als er rond het marktterrein een Grote Kerk, 11—11.45 uur: zangsamsnkomst ZATERDAO Promenade-West, 2.39 uur; Openluchtconcert Concerting Grote Kerk. Sportpark Zuidbuurf, 4.15 uur: HVO-RVVH. SbD-sportpark, 4.15 uur: .TSB—ïlazersw. Boys. sunbghtterrein, 4-15 uur: sunlight—-nbsvv, Rehobothkerk, 8 uur nam.: Orgelconcert Kees van Eersel. Rucrcatlegebouw ENCK, 8 u. nstra.: Prysultref. king sportctriefcamp. X-uxor Theater, 8.45 uur: Het lokaas van Port Bellow (14 jaar): 9 uur: De onweerstaanbare avonturier (It jaaij- Stadsgelieorzaal, 3 uur nam.: Alleman (aüe leeft.) Excelsior, 1010 uur; Tentoonstelling De Ver zamelaar. ZONDAG Sportpark Versluizen, 11.30—3 uur: Nationale Dames-vijfkamp. Marathonweg, 2.30 uur: Foriuns-Longa. Luxor Theater, S uur nam.: Het lokaas var. Fort Bellow (14 jaar); 3 uur nam.: De on weerstaanbare avonturier (tt jaar). MAANDAG 8 Uur voorin.heropening hoofdpostkantoor Westerhaven kade. Luxor Theater, 8 uur nam,: Amerika bij nacht (18 jaar). APOTHEEK Geopend: Delta-apotheek Flor is de Vijfdelaan 112. telefoon sesa. B. en W. hebben de raad de gemeente- rekening c.a. over het dienstjaar 1962 aan geboden. Voor het onderzoek hiervan stel len B. en W. voor een commissie ad hoe .van 7 leden m te stellen. lï- eu W. hebben hun voordracht voor de voorziening in de vacature in het be stuur van de stichting Algemeen Zieken huis, ontstaan door de periodieke aftre ding van mevrouw J. VermeulenVan Dijk, moeten wijzigen. Krachtens, wat in de statuten van de stichting is bepaald, moet de vacature worden vervuld door een niet-raadslid. B. en W. hadden als no, 2 op de voordracht geplaatst het raadslid A. CorneJisse. De voordracht luidt thans- 1. mevrouw J. VermeuleVan Dijk; 2, de heer R W. Emmelot. rijweg is. die gebruikt kan worden, om het marktafval direct af te voeren. D:t vereist een accommodatie, dis er eveneens toe bijdraagt, af te' zien van de aanwijzing van een marktstandpiaats in het hart van htt nieuwe koopcentrum. Hoe het zij, het zal zaak zijn, dat B. en W. spoedig tot een besluit over een. nieuwe marktstand piaats komen en de. huidige toegebrachte overlast aan de bewoners in de „Markt straten" zo snel mogelijk opheffen. Al me nen B. en W. dat daar van een onhoudba re situatie geen sprake is, een'actueel, pro bleem is het alleszins. B. en W. stellen de raad voor een hek rriet inrit aan te brengen in do langs de Van Hogendorplaan aangebrachte afraste ring van de tot het Groen van Prinsterer- lyceum behorende sportaccommodatie. Daardoor zal de aan- en afvoer worden vergemakkelijkt van de materialen, die het comité Nationale Gedenkdagen daar jaarlijks gebruikt voor het organiseren van festiviteiten. De kosten van de aan brenging van een stel dubbele draaihek- ken met inrit, ramen B. en W. op f 2.540. Het schoolbestuur heeft tegen deze voor ziening geen bezwaren. De in .1924 lot staml gekomen Juehlver- verbinding met Indonesië werd aanvanke lijk uitsluitend benut voor het vervoer van post en dan nog in hoeveelheden per vlucht, niet veel meer dan het gemiddelde gewicht aan handbagage, dat één heden daagse passagier bij zich pleegt te hebben. Toen rond 1930 de vliegtuigen allengs wat groter werden, kon ook enige ruimte, doch vooral gewicht, aan het vervoer van personen worden besteed. Dit passagiers vervoer is jarenlang vrijwel beperkt ge ven tot verlofgangers en overheidsfunctio narissen, the. tussen Nederland en Indone sië reisden; andere categorieën en ook het vervoer tussen plaatsen langs de route hadden weinig betekenis. Thans wordt het merendeel van de pas sagiers gevormd door zakenlieden, han delsmissies, emigranten en technici zo als bijv. voor deenorme ir rig a tie werken longs de.rivier de Indus.,in Pakistan, hét zgn. Wapda-project Ook het toerisme op deze lijnen met z'n enorme afstanden neemt snel 111 betekenis toe.- Ook het li jnennet onderging veranderin gen: nieuwe steden werden opgenomen terwijl tussenlandingen in minder belang rijke plaatsen kwamen te vervallen door het grotere vliegbereik van de modem e vliegtuigen.. Djakarta is. thans niet' langer de enige eindbestemming van de Verre Oosten lij nen. Van. de zeven diensten per week, die de KLM naar dit gebied onderhoudt, alle met DC-8 straalvliegtuigen, volgen er vijf tot aim Bangkok, globaal genomen, de zelfde route óm van hieruit naar verschil lende bestemmingen uit te waaieren: twee maal Singapore-Djakarta. tweemaal Ma- nilla-Tokio en eenmaal Manilla-Sydney. De twee overige vluchten gaan over de Pool, via Anchorage in Alaska, naar Tokio Hoewel de KLM geen speciale vracht- diensten op Azië en Australië onderhoudt, dragen de zeven passagiersvluchten toch voor bijna 20 pet in de totale vracht omzet bij. De grote capaciteit van de DC-8 maakt het mogelijk om behalve passagiers ook nog, afhankelijk van de te vliegen route, drie- tot vijfduizend kg vracht mee te ne men. Het betreft hier vooral industriële produkten. uit Japan, voorts kinine, na tuurzijde, tapijten, en tal van tropische dieren. De luchtvaart is in de laatste veertig ja ren uitgegroeid van moeizaam pioniers werk van de enkeling tot eer, rationale in dustrie. beheerst door snelheid, service en comfort; en dit alles tegen redelijke prij zen. Wie een dienstregeling van dc KLM uit 1930 doorbladert, zal tot de ontdekking ko men dat hij toen voor een retourtje Am sterdam-Djakarta 5000 keiharde vooroor logse guldens neer moest tellen, zo hij ai mee mocht want de post had ten alle tijde Velen hebben gisteravond een bezoek bracht aan de zaal Harmonie, die een ge daantewisseling heeft ondergaan, welke eeu duidelijke verbetering blijkt te zijn. De stijl van het gebouw is 7.0 strak mogelijk gehandhaafd, maar het interieur is vrijwel geheel, vernieuwd. Het plafond heeft een heet goede beurt gehad en waar nodig zijn reparaties verricht. De vloer is in z'n ge heel opgeschuurd en ziet er daardoor uit als nieuw. Er is bij de verbouwing getracht de akoustiek zo gunstig mogelijk te doen uit komen, waarvan het resultaat nog afge wacht moet worden. In ieder geval kon men in het gebouw de piano, bespeeld door Dik Borst overal goed horen tijdens de re ceptie. Er werden tevens nieuwe stoeien en tafels in gebruik genomen, welke een ver blijf in de zaal wel zo gemakkelijk maken. Er is een nieuw podium aangebracht da1, afwijkt van de vorm van het oude, dat ge heel is verdwenen. Ook de garderobe van de Harmonie maakt oen uitstekende in druk, ook al is deze slechts opgeknapt De voorzitter van het bestuur van de Stichting Stadsgehoorzaal, wethouder H. K. -van Minnen leidde met trots tal van bezoe kers rond en toonde hen de vernieuwingen. Behalve de overige leden van de Stichting werd de ingebruikneming tevens bijge woond door tal van raadsleden, de com missaris van politie, dr. C. N. Peyster met echtgenote, de gemeentelijk inspecteur van onderwijs, de heer C. Baan, verscheidene afgevaardigden van diverse personeelsver enigingen en verder verscheidene perso nen, die min of meer te maken hebben met de zaal Harmonie. Hoofddealer voor Vlaardingen en omstreken Industrieweg 17-19, Vlaardingen, vraagt; Wij kunnen U bieden; goede sociale voorzieningen en Bemetelopieiding in onze bedrijfsschooL Sollicitaties dagelijks te richten aan bovenstaand #dre* tussen 8.15 en 17 uur. Wie het NIEUWSBLAD leest weet van alles het meest Thcns vliegt dc KLM a He tyuen naar het Verre Oosten met de Douglas DC-8 sfraöï- vlieg tuigen. Een DC-8 vertrekt hier 's avonds van Schiphol naar Tokio over' de Noordpool. voorrang. Tegenwoordig kost deze zelfde reis in de „economy" klasse slechts 3924 (ontwaarde) guldens. In 1930 bedroeg de reisduur twaalf dagen, dc DC-8 van thans doet er 23 uur over. Men kende geen druk- cabine en klimaatregeling en had ook geen radar aan board om slecht weer tc kunnen ontvliegen". Vele westerse maatschappijen hebben ha dc oorlog eveneens diensten op het Verre Oosten geopend, terwijl de jonge landen in dit gebied zelf, na verwerving van hun onafhankelijkheid, tot stichting vin eigen luchtvaartbedrijven overgingen. Alle concurrentie en vaak ook de lucht- vaartpolitieke beperkingen ten spijt heeft de KLM zich hier toch met een derde plaats in het internationale vervoer goed kunnen handhaven- De gemeenteraad komt donderdag 1 ok tober s avonds half acht, ia openbare ver gadering bijeen. De vergadering zal 20 no dig de volgende avond op het zelfde aan vangstijd stip worden voortgezet. 1 Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk,Markt, zén dag 10 uur ets. W. J. Kolkerl. 5 uur ds. Bies brock, Afsch.ZondagsschoolReho- bothkerk, Billitonlaan, zondag eti 10.30 uur de heer Jac. Westmaas, 7 uur ds. P. v* d. Vloed: Bctheikerk. VI.-Ambacht, zaterdag 7.30 tot 8.15 uur Avondgebed, zondag 10 uur de heer A. van Zetten. 7 uur ds. J. van Noort, Bed. H. Avondmaal: Immanuëlkerk, Van Hogendovplaan, zon dag 10 uur ds, G. Biesbroek, 7 uur ds. A. J, Hoorn, Bed. H. Avondmaal: Nieuwe Kerk. Binnensingel, zondag 10 uur ds. W. J. Schouten, Bed. H. Avondmaal, 5 uur ds, P, v. d. Vloed; Wijkgcmeenxe Ichthus- kerk, zaal Geref. Marauatltakeriï, zondag 8.45 uur ds. J. \V. do Jong; Westwykkapel zondag 10.30 uur ds. W. J. de Jong, Bed. H. Doop, 7 uur ds. W, J. de Jong, Bjjbel- studiedienst Commissie „Het Woord", bovenzaal „Harmonie", Schiedamseweg 51, zondag 10.30 uur ds, G. P. Klijr», hoofdredacteur Dc Open Deur, Driebergen. Onderwerp: „Kind zoek'" Jeugdkerken worden gehouden voor 12 tot lö-jarigen om 10 uur in gebouw „Soli Deo Gloria", Callenburgstraat, in de grote zaal van de Bethelkerk, in de grote zaal van de Immanuëlkerk, in een zaal van Triangel en 10.30 uur in de grote zaal van de Reho both kerk. Kinderdiensten voor 622-jarigen om IQ uur in Obadja, Callenburgstraat en Maa*. sluissedijk 7a. Rem. Geref,-Gent. en N.PJ5., Hof Ja an, hoek Emmastraat. zondag 10 uur ds. J, G. J. van Iter so n.' Gezhisdicnst, Doopsbe- diening. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk, Schie- danxseweg, zondag 10 uur ds. Th. Swen, Voorber, H. A., 5 uur ds. H. J. Heynen, Catafd. 2; Emmaüskerk, Van Linden, van den Heuvellsmgcl, zondag 9 en 10.31) uur dr, F. L, Bos, 5 uur.ds, Th. Swen, Cat.afd. 1: Pniëlkcrk, Henriette Rolanu Holststraat, zondag 9 en 10,30 uur ds. H. J. Kouwen- hoven. 5 uur ds. Y, J. Tiemersma, Cat.afd. 52; Maranathakerk, ZU id wijk. zondag 10 uur d3. Y. J. Tiemersma, Voorber. H. A-, 5 uur ds. H. J. Kouwenhoven, Cat.afd, 51, R.-K. Kerk, Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, Hoogstraat. H.H. Missen; 7, 8.15, 9.30 en II uur, 12.15 en 7 uur Lof. Parochiekerk van St .-W ill i bro r cl us, Insu- tindesingel, HH Missen: 7, &30, 10 ca 11.30 uur. 4,15 en 7 uur Lof. Parochiekerk H. Geest. v. Hogend orpiaan, HH Missen: 1, 8.30, 10, 11 en 12 uur, 7 uur Lof. Bijkerk St. Willibrord, Westwijk, H.K. Missen: 8, 9.30 en. 11 uur. Chr„ Geref. Kerk, Emmastraat 116, zon dag 10 uur ds. N. de Jong uit Katwijk aan Zee. Bediening Heilig Avondmaal. 4 uur ds. N. de. Jong, Nabetrachting H. A.; Aula H. de Coekschool, Philips de Goedestraat 162, zondag vm geen dienst i.v.m. Heilig Avondmaal in kerk Emmastraat, 6 uur ds, N. de Jong, Nabetrachting H. A. Geref. Gemeente, Westnieuwland 56, zondag 10 en 5 uur leesdienst. Het Leger des Heils, Baanstraat, zondag 10 uur Heiligingsdienst en altaardienst, 12.15 uur Jeugddienst. 6.30 uur openlucht samenkomst bij de Visbank. 7.30 uur Vér- lossingssamenkomst. Leider Envoy B, F, \V. v. d. Hoek. Dinsdag 2.15 uur Gezins bond voor vrouwen. B.C.U., zaal Roode Kruis, Emmastraat 3S, zondag 20 uur samenkomst. Evangelist M, Kooymans.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1