lllIiaSCH NIEUWSBLAD Financieel tumult over toekomst van de Poldervaart Hindemtth tijdens eerste Toonkunstconcert I - rl rr Bemeteldiploma's bij Wilton Touwtrekken inzake de lasten leidt tot voortbestaan Jubilaris bij de Cartonnage De korfballers voor belangrijk iveekend A' Prijzen voor de beste leerlingen 7° AT O AAR. ANNEER. Vrijz. Protestantse werk groep in Spijkenïsse Predikbeurten IJ f i Hoofdagentaehip en Eednetle: SCHIEDAM, BRQERSVEST 3 - TELEFOON 68091 KOTTEKOAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 10 OKTOBER 1964 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 18.30—19.30 uur Tel. 67292. Rotterdamsedijk 232c. Kelhel: Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. DE AFWIKKELING van de Poldervaart-kwestie loopt niet zo glad en gemakkelijk, als uit de schaarse berichten tot dusver naar voren kwam. De financiële problemen, die aan de opheffing van deze afwatering ver bonden zijn, dwingen Schiedam tot grote reserve en deze koele, wat af wachtende houding lokt, na de reeds gevoerde besprekingen uiteraard bij het Hoogheemraadschap protesten uit. Wie in dit verband ook maar even met de vinger naar het Hoogheemraadschap wijst, krijgt van deze zijde hevige tirades te horen, die het Schiedamse gemeentebestuur het schaam rood naar de kaken zouden doen stijgen. „Als Schiedam, ondanks de tot dusver gedane toezeggingen, niet zou willen meedoen, dan kunnen wij de stad dwingen tot het. herstel van de kaden, hetgeen de gemeente op een bedrag van twee miljoen gulden in eens zou komen te staan, plus het onderhoud in de toekomst, mede als gevolg van de rigoureuze maatrege len, die nodig zijn tot bescherming van de ingelanden". Schiedam zegt: „dat is ons bekend, maar die soep wordt niet zo heet gegeten .als zc ons wordt opgediend." Maar wat Schiedam niet bekend is, dat is het standpunt van het Hoogheemraadschap: Als ze daar in Schiedam niet meedoen, worden ze eenvoudig geweerd van de tafel van het toekomstige overleg. Schiedam „weinig sportief Hot is duidelijk dat Schiedam bezwa ren heeft tegen de plannen van het Hoog heemraadschap. Die gaan onze -stad naar raming drie miljoen kosten en legt, bij de huidige renteslandaard, dus weer een ex- tra last van f 180.000 per jaar aan interest op de toch al niet geruisloos sluitende ge meentelijke begroting. Het is.de bedoebeg va:» het Hoogheemraadschap de Polder- vaart in ieder geval als afwatering ai te stelen en dan zou zich het merkwaardige verschijnsel voordoen, dat deze eeuwen oude waterloop plotseling zonder een verantwoordelijke ..eigenaar" zou zijn. Anderzijds is de gemeente weinig genei_rd om deze zwaar belaste erfenis uit vervlo gen eeuwen zonder meer over t-i nerrnn, gezien de deplorabele toestand, waarin de dijken verkeren. De Provinciale Waterstaat ziei de zaken van uit de verte aan en be paalt zien tot een lakoniek: alle bespre kingen zijn afgesloten. Alles is in kannen en kruiken en er behoeft niets meer to wor den gedaan dan alleen de getroffen over eenkomst uit te voeren. Het Hoogheemraad schap zegt echter: De besprekingen z'jn n niet afgesloten. Met name rijzen er moeilijkheden van de zijde van Schiedam; de zaak is wel rond, maar alles stuit af cp we, i. men daar noemt „de weinig sportie ve houding" van onze gemeente. Het Hoogheemraadschap legt voortiu- rend de nadruk op Schiedam als grootste belanghebbende: het zouden de Schiedam se belangen zijn, die het meest met de overwogen maatregelen zouden zijn inge diend, Aan Schiedamse zijde onucent men dat categorisch: niet de gemeente, maar het Hoogheemraadschap zelf is de grootste be langhebbende en de stad voelt er ondpr de gegeven omstandigheden niets voor om drio miljoen neer tc teilen voor iets, waar- bij Schiedam slechts zijdelings betrokken is- Er is nog een betrokkene, t.w, het Rijk. Daar houdt men zich voorlopig buiten strijd. Men doet niet mee aan dit finan ciële touwtrekken, maar stolt stilzwijgend de eis, dat voldoende zorg wordt bestti-d aan de buitenwaterkering, die ter plaatre vaii de Vijfsluizen zal moeten bomen; die moet voldoende breed en veilig zijn. Vlak achter het dijklichaam kan er dus geen open water blijven, waarvoor niemand de verantwoordelijkheid wil dragen, n dit tu mult vernamen wij over de toekomst var de Poldervaart van een betrouwbare zegsman een nuchter en zakeiijk geluid, da- aan de besprekingen wellicht weer een nieuwe basis kan geven. jyE POLDERVAART vaart is de belangrijkste noezem in de wa terhuishouding van het Hoogheemra id- scbap. W7ANNEER DE KADEN zou Jen docr- breken wat Delfland ill de besp e- kingen met Schiedam herhaaldelijk als mo tief voor de opheffing heeft aangevoerd komt Tuindorp Kelhel inderdaad enltc'e centimeters onder water te staan, rraar gaat tevens 50 procent van de lozingscapa- citeit van Delf lands kanalennet verlogen. Voor Delfland een reden om naar de op heffing van deze waterloop te verlangtn: het polderschap is de belang rij leste belang hebbende- Bovendien spreekt de uitlating van Delfland; „Wanneer Schiedam weigart mt-f: te betalen en de nog lopende bespre kingen afkapt, gaan we zonder Schiedam aar, de tafel zitten en besluiten we lot «p- hcffing", boekdelen. Duidelijk blijkt luer- U'.t dat het in de eerste plaats voor Delf land een noodzaak is de Poldervaart *e doen verdwijnen. Voor Schiedam is het verdwijnen van de Poldervaart c'et van zo groot belang, als het Hooghcemr?nd- schap wil doen voorkomen. Sinds 7 eeuwen heef* de Poldervaart het aanzien van het Noordwestelijk stadsdeel cn het polderland schap beheerst, waarmee, tijdens de in verleden uitgevoerde «tarisuitlcggingen 0 To be or not to be, that fs the question, -terdege is rekening gehouden. Het. door gaat uiet ver- dwijcen". Dat is een uitspraak van deze zegsman, die wij, tezamen met vele andere, gisteren vernamen, in tegen spraak met vele hierover eerder gedane publicaties. Het plan bestaat, hoewel hier voor de eerste ontwerpen nog gemaakt mccten worden, bepaalde gedeelten van 3e vaart geschikt te maken voor recreatiege bied, een plan waarvan do uitvoering ruw geschat 200.000 gulden zal kosten. Tevens kon men ons mededelen, dat de bouw van de brug- in Rijksweg 20, tussen de Blauwe brug en de Sportparkbrug waarschijnlijk geen doorgang zal vinden en dat Rijkswa terstaat verschillende nood ver vanging sn hiervan in studie heeft genomen, waar over hieronder meer. De afwatering van de polders rond Kethel zal eveneens op andere wijze geschieden dan het Hoog heemraadschap Delft ons eerder had mede gedeeld. Hiervoor zal de gemeente Schie dam een sloten- en kanalennet moeten aan leggen, dat aansluit op een eveneens door Schiedam te bouwen gemaal. Een systeem dat men al eerder, bij de Nieuwlandse singelheeft gevolgd. De gedeelten van de Poldervaart welke vooor recreatiegebied in aanmerking ko men, zijn het vaartgcdeelte ter hoogte >an Een woord dat ook geldt voor het.botcn- liuisjc- het Eeatrixpark en het meest zuidelijk deel, dat in de toekomst van de Nieuwe Waterweg wordt afgesloten door middel .n een brede dam, waarin zowel de nu ig bestaande sluizen als de brug in de VJeardingerdijk zullen verdwijnen. Deze maatregel is dubbel voordelig. Ten eerste verkrijgt men hierdoor een ideale beveiliging van de rond Schiedam gelegen polders; ten tweede komt de mo gelijkheid vrjj een bredere verkeersweg uaar Vlaardingen aan te legger». Iïet hiervoor benodigde nieuwe, dijklichaam ligt al sinds jaren naast de oude w?g. Het ligt in de bedoeling het zuidelijk ileel van de Poldervaart in het daar .be staande volkstuincomplex op te nemen. Even is gedacht aan een mogelijke be stemming ais begraafplaats, doch dit plan moest wegens dc slechte bodemge steldheid worden opgegeven. Hoewel de vaart dus theoretisch gesproken voor on ze stad en vooral voor de rond Schiedam gelegen recreatiegebieden behouden blijft eigen karakter verliezen. De kaden zul- Sen worden geslecht, de bedding uitge diept en het waterpeil worden verlaagd tot het niveau van de vijvers in het Bea- trixpaxk. In het kort zijn dit de werk zaamheden, welker uitvoering de ge raamde 200.000 gulden zullen vergen. Ondertim neling 'OlALS DE ZAKEN op dit ogenblik staan mag. worden aangenomen, zo verzekerde men ons, dat de bouw van de brug in Rijksweg 20 geen doorgang val vinden. Een burg waarvan de bouwkos ten maar liefst anderhalf miljoen zullen zijn die slechts gedurende enkele jaren dienst zal doen, zou immers een nutteloze gvid vers peiling betekenen. De gedachten ggsii uit naar een noodondertunneling, uie. nadat dit gedeelte van dc Poldervaart zal zijn gedempt, een functie zou kunnen ver vullen in het plaatselijk verkeer. De kosten van zulk een noodoplossing kon men oris wegens het feit dat dit plan nog bij Rijkswaterstaat in studie is nog met mededelen. Overigens is niet zoals wij eerder mededeelden Schiedam de groot ste belanghebbende bij liet verdwijnen van de Poldervaart, doch het Hoogheemraad schap Delfland. Immers, de zwakke en in deplorabele toestand verkerende Polder en Een ander fraai punt in de loop van de Poldervaart, waar de vaart en de Polder- wetering elkaar ontmoeten, Delfland gehanteerde argument, „dc Pol dervaart past niet in een moderne st?d en zeker niet in het tuindorp Kethel", snijdt daarom geen hout. Eerder is het vanuit stedebouwkundig oogpunt bezien onmogelijk de Poldervaart ge nee! en al uit het stadsdeel te laten verdwijnen, om dat juist door deze vaart de omtrekv.'r- men van de nieuwe wijken werden .-e- paald. Vrijdag, 9 oktober, was het 25 jaar ge leden. dat de heer P, van der Poel, bij de Schiedamsche Cartonnagefa'oriek in dienst trad. Aan dit heuglijke feit werd niet zonder moer voorbijgegaan. De jubilaris is om vijf uur in de kantine van de fabriek door do directeur de heer T. N. M. Jansen, ge huldigd. Deze overhandigde hem na een korte speech een cadeau onder couvert. Namens het personeel bood de heer M. de Bruyn de jubilaris, die van vrouw en doeh- tei vergezeld was, ook een cadeau onder couvert aan. De heer Verwaayen sprak namens de Maatschappij voor Nijverheid en handel afd. Schiedam en bood de heer Van der Poel een oorkonde en een zilve ren draagmedaille aan, die zijn vrouw hem op de revers speldde. Het personeel kreeg daarna gelegenheid de jubilaris te feliciteren. In het korfbaiprogramma voor hel ko mende weekend is voor Schiedam de uit wedstrijd tegen Noorderkwartier vastge steld, voor O.D.I, de thuiswedstrijd tegen Oranje Zwart en voor Succes de uitwed strijd tegen De Overkanters 2. Schiedam heeft tot dusver 5 winstpunten uit 4 wed strijden behaald legen Noorderkwartier 2 uit drie. Op papier heeft Schiedam dus de beste kansen, maar Noorderkwartier is vooral op eigen veld een moeilijk te ver schalken tegenstander. Er zal daarom heel hard moeien worden gewerkt om de volle, buit binnen te halen. Succes maakt kan3 op een winstpuntje tegen Overkanters 2, dat 2 punten uit drie wedstrijden heeft be haald. Het is dus van de reserveploegen, dat de blauwwitlen het moeten hebben! O.D.I. krijgt het weer moeüjk. Tegen stander Oranje Zwart heeft een gevaarlijk ver schot en daarmee al drie overwinnin gen, geboekt. De verdediging zal dus extra op zijn qui vive moeten zijn en de aanval zai vlot moeten weten te scoren, wil de vierde achtereenvolgende nederlaag geen feit worden. r\P WOENSDAG 14 oktober wordt ia het Passage Theater het eerste Too-.Vkunst- concert van dit seizoen gegeven. Het Rot terdams Fhilharmonisch Orkest u.J.v. de nieuwe dirigent Franz-Paui Decker voert dan werken uit van Johann Seb. Bach, nl. Concert, voor piar.o en orkest in d, van Lud- wig van Beethoven, t.w, de Symfonie nr. 2 in D, opus 38, en dan de Bos toner Sympho nic van Paul Hindemith. Dit is dc laatste compositie, die Hinde mith van een apart opusnummer heeft voorzien, de „Konzertmusik für Streiehor- chester und Blechblaser, opgediagen aan htrt Boston Symphony Orchestra. naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van dit ensemble. Onder leiding van Serge Kousse- witzky ging de ..Bonstoner Symphonic". met welke naam dit werk al spoedig werd aangeduid, in 1931 in première. De partituur eist vier hoorns, vier trom petten, drie trombones en een tuba, tegen over een groot strijkorkest. Hindemith plaatst welbewust twee homogene, doch onderling sterk constrasterende klank lichamen (koper- en strijkorkest tegen over elkaar, die nu eens togen elkaar in gaan, dan weer harmonieus tezamen vloeien en reminiscenties oproepen aan het concerto grosso. AN DE BLAZERS worden wat voor dracht, intonatie en techniek betreft, Jeugdsoos in Roekanje De Jeugdsociëteit Duinen V, een organi satie, welke bij de Stichting Jeugd Voorne- Putten-Rozenburg is aangesloten, zal a.s. zaterdag het winterseizoen openen met een filmvoorstelling. De Jeugdsoos is elke za terdagavond tot half elf open, er is gelegen heid om te kaarten, te dammen en te schaken, platen te draaien, te dansen en te praten. Er bestond bijzonder veel belangstelling voor de officiële uitreiking van de Beme- tel-dip lom a's vrijdagavond in de kantine van het hoofdkantoor van de werf Wilton Fijenoord. Ruim vijfhonderd ouders en leerlingen van de Bedrijfsschbol vulden de grote zaal. De chef van de Bedrijfsschool, de heer W. G. E, Valk sprak een welkomstwoord, waarin hij o.m. de feestelijkheden, ver bonden aan het 40-jarig bestaan van de .school in herinnering bracht. Vervolgens hield de directeur van Wil- ton-Fijenoord, de heer ir. B. Wilton een toespraak, waarin hij de leerkrachten van de Bedrijfsschool feliciteerde met het be haalde resultaat. Thans blijkt dat hun in spanningen niet vergeefs zijn geweest. De problemen zijn er voor dé jongelui overigens niet eenvoudiger op geworden in deze gecompliceerde maatschappij waarin het dikwijls moeilijk is op-gang te komen. In ons bedrijf vindt door onderlin ge samenwerking echter iedereen zijn eigen plaats, aldus spr., die nog sprak over de menselijke verhoudingen, die wan neer ze goed zijn, het leven aangenaam kunnen maken, al mag hiertegenover niet Voor het Bemetel A-examen van de Be drijfsschool van W.F. zijn geslaagd 106 ..kandidaten, waarvan 35 uit Schiedam, 32 uit Vlaardingen. en 39 uit Rotterdam. Geslaagd zijn voor: Plaat -en konstruktiewerken: J. H. Bak ker, J. Blommestijn. J. C. C. M. Clarijs, G. Groeneweg, P. J. M. Hersbach, R. Hit- zert, J. H. Kerpel, A. L. Kevenaar, J. J. Korpei-shoek. H. Kreischer, N. Lander, .T Mastenbroek, C. v. Rooyen en C. Witkamp. Sebeepsmetaalhewerken: G. v. Berg, A. v. Berkel, G. J. Bonninga, F. de Bruin, N. Driessen, C. J. Gerrets, M. P, Holaardt, J. M. de Jonge, F. W. Kuipers, W. Lie- vaarl, J. H. M. Odijk, v. Pelt, E. C. ZATERDAG 10 OKTOBER Musis Sacrum; 8 uur. Excelsior feestavond, De Bron; FJG marimba 8 uur, dansavond. Arcade; 8 uur Grote avond „Guillaume", Sportfondsenbad; zwemwedstrijden, ZONDAG 11 OKTOBER lT{Jbc. Nieuwlajid; 8 uur. RK-lnstuif, dans avond. MAANDAG 13 OKTOBER Musis Sacrum; 8 uur. Zakenstudiekring: Le zing. Irene: 3 uur. Aquarium- en Terr. Ver. „Aqua Fauna": Contactavond. Arcade; 7.30 uur. Ver. „De Verzamelaar"! Ruilbeurs. MEDISCHE DIENST WH F. Meijer, Swammerdamsingel 43, telefoon i&Mzv- F. jungerins, Jae. Catslaan 8. telefoon 267353. L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2, telefoon 268357. APOTHEEK Nieuw land. Dr. Wibautplein. 17, telefoon 267532. KAPSALON HELENE de salon voorde betere o*u- munent. Stroomloos, vaoi ieder haar geschikt t.5D Heten e tléde permanent is meest ideale, natuurlijke permanent id,— 1,— reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis balen en orengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Wat is, Wil en Doet Het Rozekruisers Genootschap? Informatiecentrum: Joh. Wagenaarstraat 62, Schiedam. Elke woensdagavond van 7.30—9 uur. Put, M. C. de Ronde, A. Roodkerk, J. v. Rooyen, M, A, v. Bossum, A. Stuivenberg, J. F. H. Verduyn. F, Vermeer en P. Voor burg. Pijp en bewerken: M. van der Bic, J. Bij molen, A. v. Deursen. W. C. C, Feleus, A. Gerrets, G. v. d, Jagt, J. v. Klooster, W. Krtüze, J. Loman. J. G.Lowes, H. P. Ravensbergen, J. Rijnaard, K Sijtsma en C. J v. Tienderen. Braaien; H. C. Ausems, C. A, Boes, J. Dingemans, A. G. Godding. W. A. A. Ha- zebroek, C. v. Kapel, P. Lubbers, W. L. Pelkman, A, M. Sala, H. Visser, P, A. J. v. Vliet, L. L. J. v. dr Water en A. P. M. v. d. Wielen. Frezen: J. de Bleyser, J. A. Kieboom en L. P. Noordzij. Machinebankwerken: C. A. Aartscn, M. Bergwerff, J. v. Berkel, J. Beukelaar, G. F. Bisschop, J. Bremer, J. H. Buisman, G. H. P. Dingemans, A. P. Dubbeldam, J. Gerrets, P. de Goede, C. Covers, W. v. Hengel, G. W. C. v. d. Heuvel, T. v. Tt Hoenderdaal, A. A. Jancke, G. A. Kalk man, A. A. Keizer, J. J. de Kok en T, J. Kouwen hoven, G. J. M, Kreischer, D. de Ligt, M. Los, A. F. Man if ar ges, A, L, Penning, P. van Rees, L. Reints, J. W. v. Rossen. J. van Schie, J. H. Schilper- oord, J. H. A. Sens. H. C. Verburg, C. de Vries, T. C, P. v. Vugt, J. de Wilde en F. Willemse. Scheepsbeschietem J. Drijver, F. de Man en M. de Moor, Booglassen; P. Ch. Groenevoid en J. Huis in 't Veld. Selitlebouw en afschrijven ïn de scheeps bouw: C. van Bokkum, F. de Bruin, M. P. Hollaardt, L. Janssen, W. Li eva art, J. H .Poldervaart, M. A. v. d. Sloot, P. Voor burg en C. W. Westerduin. Mcetcursus: H. C. Ausems, J. de Bley ser, A. v_ Bochove, H. C. Bruinse, A. G. Godding, O. v. Kapel, J. A. Kieboom. A. L. v. Leeuwen. P. Lubbers, L. P. Noord zij. W. Pelkman, A. M. Sala, H. Visser, P. A. J, v. Vliet en L. L. J. v. d. Water. Eiektr. installatiewerk: H. C. Peitsman, De contactavond van Vrijzinnig Protes tanten te Spijkenisse is door 'n verheugend aantal belangstellenden bezocht. Er ont stond een levendig gesprek, waarbij ver schillende ideeën geopperd werden voor de contactavonden in het komend seizoen. De eerstvolgende avond zal gehouden worden in gebouw „Kontakt" aan de Vredehofstraat op woensdag 28 oktober om 8 uur. Ds. Duinkcr, Remonstrants pre dikant te Rotterdam, zal spreken over het kerkelijk gemeenteleven in Amerika, altijd direct een materiële beloning staan. Daarna reikte de heer Wilton de prijzen uit aan vier leerlingen, die het beste A- en B-examen hadden gedaan. Dit waren voor A: Ton Sala, draaier, en Rlnus de Ronde, sch eepsmeta albe werker en voor B: Hans Clarijs, plaatinstructeur en Melis Los, bankwerker. De prijswinnaars ontvingen elk een boek, nl. een, verhalenbundel van Godfried Bomans. Ook de secretaris van dc Ondernemings raad, de heer B. Blommers hield nog een korte toespraak, waarin hij o.a. de ge slaagde jongelui aanraadde, bescheiden te blijven. Bovendien zei spr. nog: We le ven in een bedrijf, waarin voor iedereen werk is, maar waarbij natuurlijk niet alle arbeid bij elkeen in de smaak valt. Ook het minder prettige werk moet. echter worden gedaan. Na de pauze bestond er gelegenheid de tentoonstelling van de examen-werkstuk ken 1964 tc bezichtigen. Medische diensten Ridderkerk Ridderkerk: dokter C. Qouman, Konin ginneweg 261, telefoon 2980. Bolnes en Slikkerveer: dokter G. H. Wiener, Brcderodcstraat 4, telefoon 2396. Wijkverpleegster: zr. Koomink, Kievits- veg 71, Ridderkerk, telefoon 2268. De rcclasscr/mgacollecfe heeft in Schie dam In totaal opgebracht een bedrag groot f 3516,68. Het plaatselijk comitd brengt er burgerij en collectanten hartelijk dank voor. •e hoogste oiscn gesteld, die men zich kan denken. In plaats van de gebruikelijke drie of vier delen, bestaat deze symfonie uit Êwcé, ieder wederom ep verschillende Wijze on der verdeeld. Het eerste deel begint met een plechtig thema in trompetten en trombones, om- ppectd door een markant nevenlhorna in de strijkers. Een ritmisch geprofileerd tweede ihema wordt gepresenteerd door de koper blazers. terwijl da strijkers vervolgens het aanvankelijk gc-figureerd Len gehore ge brachte neventhema later, horen. Al ..wed ijverend" wordt dit deel tenslotte beëin digd door de strijkers en hoorns, die. on der een oslinatO-begeleiding der blazers, het brede rapsodische ma spelen. Het tweede deel is driedelig opgezet. Allereerst een driestemmige fuga in de strijkers, waarbij zich na dc expositie ook het koper voegt. Het middendeel, met zijn bezonnen karakter, is opgebouwd uit een kort pregnant motief, dat beurtelings door strijkers en blazers ten gehore wordt ge bracht. Opnieuw wordt dan vanuit een pia nissimo do fuga opgetrokken, totdat oen stormachtig bewogen coda, waarin de bla zers de leiding hebben, naar het slot voert. vorige eerste the- ZONDAG 11 OKTOBER. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. Van Ieperen, Ter Heijde. 5 uur ds A, Je Coq-, Bethelkerk 10 uur ds. D. J. Spa ling, 5 uur ds. P. A. A. Klustner. Amersfoort; Opstondingskerk 10 uur dr. L. J_ Cazcmïcr. 7 uur ds. R. H. Wissink; Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. J. G, Jansen, 7 uur ds. D. J. Spaling; Kethel. Dorpskerk 10 uur ds. W. Vons, 7 uur viering 90-jarig beslaan Zondagsschool, liturg ds. W. Vons; De Rank 8.30 uur ds. W. Vons. Gereformeerde Kerk: OosU-.rkerk 10 uur ds. A. C. Kersten tc Den Haag. 5 uur ds. H. J. Heynen te Vlaardingen: Kethel „De Ark." 9.30 uur ds, J. E. Bredeveld te Hel mond. 2.30 uur ds. P. R. Evcrafirs: Mag- nalia Del Kerk 10 uur ds. H. J. Heynrn, 5 uur ds. P. R. Evcraar>: ..De Goede Haven" 10 uur ds. P. R. Everaars, 5 uur ds. J. E. Bredeveld; JuVtr:mkerk 10 uur ds. J. Winter te Dm Haag. 5 uur ds. J. Couvée. Leger des Ifeils. Lange Haven 71, 10 uur: heiligingssamenkomst, 6.45 uur openbare samenkomst, Gerrit Verboonstraat 7.30 uur verlossingssamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drijver-Sa lom on. Geref. Kerk (Art. 31} 9.30 en 4.30 uur ds. C. Vonk. Oud-Gercf. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97, 9 en 3.45 uur ds. Grisnigt, Gouda. Oud-Ivathoüeke Kerk, Dam 28 10 uur H. mis. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 7 uur ds. R- Resting m.m.v. Wie be Zijlstra, orgel. Hersteld Apost, Genootschap, Stadhou ders laan, 9.30 cn 4 uur dienst. Evangelisch Lulh. Gemeente, 10 uur dsr O. Vcening, Don ITaag. Jehovah's Getuigen. Vatksgebouw (zaal 8i\ TuinJaan 50, 6 uur openbare toespraak, 7.10 uur Wachttorenstudie. Vrije Cbr Geref. Gemeente, Tuinlaan 50, 10 en 4 uur ds. I. J. IJssclsteijn. Baptisten Gemeente Schiedam (aange sloten bij de Unie), Lange Haven 129, 19 uur samenkomst voor iedereen. Chr. Geref. Kerk, Warande hoek B.K.- laan, 10 en 3 u. ds. J. Drent, Ridderkerk. w Een ziütmt machine toerd vrijdagmiddag aan de Nieuwe Haven afgeleverd by de N.V. Cohns Wijnhandelt.w?. een 15-tons spoetmachine, icaarmee men in staat is het werk goeddeels aulomutisch te ver richten. Er kunnen, als woensdag ujs. hef zujare apparaat dejinitief op zijn sokkels staat, par uur niet minder dan 5000 f lessen mee morden gespoeld. Een hijskraan tras nodis; om de last var. de transpartuaagn uoor da nauwe deuropening te werker- het aas milHmeienccrfc, marine» mei moalcurs «n enkele mensen van Zzsastw Ro.tcrctam een hele tijd aiju bezig geweest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1