ODÜÜDAMSGH NIEUWSBLAD ïMëtm Overwinning voor DHS in derby tegen SFC twee administratieve krachten (mnL of vrL) llawdl Herdenkingsbij eenkomst van het bijbelgenootschap De voetbalstrijd op zaterdag g HBSS won Sfeervolle herdenkingsdienst Nederlandse Protestantenbond ANNEER. Tankauto met propaan leverde gevaar op Laatste eer voor heer Mari van Dijk Regelklok gestolen uit torenflat Uit hel politierapport VDL boekte sprekende van Barendrecht Overwinning van Excelsior SYMFONIE IN TUSSENMATEN Mevr. W. van der BURG GEMEENTE SCHIEDAM Nietiwenhoorn bleef Martinit de baas VLAARDINGEN WIK zette 01 achterstand in 31 zege om Hoofdspenta-hap «c Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 6B051 jfiO'A L'fiitüAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 12 OKTOBER 19u4 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 18.30—19.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: TeL 01808—252, Kerk- weg 79. De derby SFC—DHS is geëindigd in een overwinning voor DHS (2—3). Het was een aardige wedstrijd, met veel toeschouwers. De eerste 20 minuten waren voor DHS, dat zijn aanvallen goed opbouwde en keer op keer de SFC-defensie in paniek bracht. SFC probeerde onder de druk van DHS Uit te komen, maar dat lukte «iet direct. In de 15e minuut maakte de linksbuiten Roozen van DHS ihandig gebruik van een fout in de SFOdefensïe. Hij haalde uit en scoorde <01). SFC kwam er wat beter in en schudde de> druk van DHS wat van 2ich af..De DHS-achterhoeöe moest op een ho ger tempo overschakelen om de aanval lers van het lijf te houden. In de 37ste minuut, schoot middenvoor Schell na een gave pass van. Vredeberegt hard in (1—1). Na de rust kwam DHS weer terug en spreidde aardig voetbal tentoon. Al dat ge weld moest wel op een. doelpunt uitdraaien, en in de 20ste minuut na de hervatting, profiteerde Korpel van DHS van een te rugstompbal van de SFC-doelman. (1—2). Twintig minuten later scoorde de zelfde man. weer na een misverstand van de SFC-achterhoede (1—3). DHS geloofde het im wel met nog vijf minuten te spe len en twee doelpunten voorsprong. SFC gaf de moed echter niet bp en probeer de wat -hot kon, toch kwamen zij niet op de normale manier aan hun doelpunt. Na enig heen en weer ge trap in de DHS-de- fensie schoot een verdediger de bal in het eigen doel. In de weinige minuten, die de spelers nog restten, kon SFC niet méér naast DHS komen. De ontmoeting ExcelsiorWilhelmus verliep voor het minstens even sterke Ex celsior op bijzonder tragische wijze. Ten eerste verloren zij met 4i. Bovendien zuilen Zij zes weken twee spelers moeten missen. Vohebregt liep tegen het einde van de wedstrijd een knieblessure op en moest met een draagbaar naar een zie kenhuis in Voorburg worden gebracht. Zijn collegavoetballer Zuiderwijk vond, dat de gemaakte overtreding door een speler van Wilhelmus opzettelijk was, speelde voor eigen rechter en. gaf de man een klap. De scheidsrechter was onverbiddelijk en wees naar de kleedkamers. De wedstrijd zelf was rommelig met een vooral :in hat begin sterker Excelsior. Toch konden zij hun overwicht niet in doel punten uitdrukken. Na een gevaarlijk schot van Scholten. schrokken de spelers van Wilhelmus wakker en trokken ten aanval, niet zonder succes overigens. In de ,35ste minuut maakte linksbuiten Peters van Wil helmus uit een kopbal t0. Acht minuten later passeerde dezelfde speier keeper Rust 2—0. Excelsior bleef zijn veldover- wicht behouden, maar de voorhoede, die in gewijzigde opstelling speelde, was niet schotvaardig. Na de rust trad Excelsior in zijn oude opstelling weer in het strijdperk maar ook dat mooht niet baten, de 2—0 achterstand werkte waarschijnlijk rem mend op de doorzettingskracht van de ploeg. Drie minuten na de hervatting door boorde Clements voor do derde maal het Excelsior doel. Na de 39ste minuut van de tweede speelhelft moest Excelsior het met 10 man doen, wat Scholten niet ver hinderde de ee,r van het lamgeslagen elf- lal van de Schiedammers te redden. <31>. Npg was de koek niet op; na een vertwij' felde poging van Excelsior tot scoren te komen, zag Schouten van Wilhelmus kans de stand op 4l te brengen, VIERDE KLAS KIS'VB De wedstrijd SMVDemos (30). Is een tegenvaller voor de Schiedammers ge worden, daar Domos in de eerste helft vele kansen onbenut heeft gelaten. Zoals bij vele voetbalclubs mankeert het vaak aan de afwerking van de aanval. SMV had daar minder moeite mee, en scoorde in de twee de helft niet minder dan drie doelpunten. Domos probeerde nog terug te komen, maar zij hadden zondag hun dag niet. Nieuwen hoornMartinit (4—2) was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de beide ploegen elkaar geen duimbreed toegaven, maar in de tweede helft zag Nieuwen- hoorn kans tot 3l uit te lopen. Anker van Martinit maakte er 32 van, maar Van Eyk van de tegenpartij stelde de over winning voor zijn dub veilig door er 42 van te maken. Het ziet er voor SVDPW somber uit. Van de vijf gespeelde wedstrijden, heeft de club slechts een puntje kunnen bemachti gen. Zondag ging het ook weer nie.t, zo best, zij verloren van Menwests in. met 12. Het warén, dit keer wat ongelukkige doel punten. tegen SVDPW, maar een feit is, dat de ploeg stevig zal moeten aanpakken willen zij in deze competitie nog iets be reiken. Het enige doelpunt voor de thuis club kwam van de voet van Van der Vlist die na een goede aanval onhoudbaar in schoot. De gehele RVB zowel zaterdag als zon dag is wegens de voortdurende regenval naar een latere datum opgeschort FiershilKatwijk 22: Een aantrekke lijke wedstrijd, waarin de thuisclub uit een door J. Achterberg,genomen strafschop de leiding nam: Dank zij een treffer van Van Duijvenbode kwam de balans in evenwicht.: 1—1. In de 2de helft schoot Rade walt di rect raak 2—1. Midvoor Voois zorgde keu rig voor de gelijkmaker 2—2. met welke stand ook het einde kwam. Nlemv-Lekkerland-CapelleS—2: Een ma. tige en veel te harde wedstrijd, waarin de thuisclub door doelpunten van Kouwenho-' ven en Deelen een. 20 voorsprong wist te nemen. Na 28 minuten verkleinde Lugt- meijer de achterstand tot 2—-1. In de twee- do helft deelde Capelle geruime tijd de la kens uit en wist door De Jong de eindstand op 2—2 te brengen. Zuidland—-Excelsior M1—2: De Zuidland- defensie had veel te stellen met de beweeg lijke aanvalslinie der gasten. De rechtsbui ten bracht de openingstreffer op zijn naam In de tweede helft behielden de gasten het beste van het spel en liepen door de mid voor uit tot 0—2, Eerst daarna zag Zeven bergen kans om de Zuidlandse eer te red den en de eindstand op 1—2 te brengen. Heerjansdam-KWH 02: Een voortref felijke wedstrijd, met vele spannende mo menten. In de eerste helft gaf RVVH de toon aan, maar toch duurde het 36 minuten eer Valster uit een voorzet van Monster de score kon openen 01, In de tweede helft kwam Heerjansdam sterk opzetten, maar de uitstekend spelende RWH-defensie gaf i geen krimp. Bij uitval bracht Van Loon de eindstand op 0—2. HBSSBarendrecht 10.: Barendrecht speelde een voortreffelijke wedstrijd, maar verzuimde daarbij te zorgen voor de nodi ge doelpunten. Steeds stand het HBSS- doel onder druk, maar zodra de rooübroe- ken in het doelgebied der Schiedammers kwamen verloren zij het hoofd. In de twee de helft bleef Barendrecht domineren, maar een snelle uitval werd noodlottig en zo- kon de thuisclub naar een 10 eindstand uitlo pen. ZATERDAGVOETBAL Mati ®De barak voor de ItHBS Is byna gereed. De school krijgt er drie lokalen btf. Voor de RHBS een oplossing, maar Is deze op lossing wel verstandig? Voor een oude school, die hard een nieuw gebouw nodig heeft, en binnenkort ook krijgt, is elke extra uitgave ons inziens overbodig, De afdeling Schiedam van het derlandsch Bijbelgenootschap hield ter gelegenheid van het hondervijftigjarig be staan zaterdagavond in de Grote- of St. Janskerk een herdenkingsavond. Ruim achthonderdvijftig mensen vulden het kerkgebouw om te luisteren P*tar het mu zikale en vocale programma, waaraan me dewerkten het Muziekkorps van het Leger des Heils o.l.v. kapelmeester A. van Gu- lik, een groot gemengd koor van bijna vierhonderd zangers en zangeressen o.l.v. Jacq. p. Bekkers en het Schied. Chr. Man nenkoor o.l.v. J. v.d. Ree. Het openingswoord sprak de voorzitter van de afdeling, voorzitter dr. L. J. Caze- mier, die een terugblik wierp op het hon- derdvijftigjarig bestaan van het Bijbelge nootschap. Ook de afdeling Schiedam is in De afdeling Schiedam van de Ned. Pro- maal veranderd. We moeten niet alleen tesrantenbond hield zaterdagmorgen <rn tier. uur in het kerkgebouw aan de West- vest een druk bezochte herdenkingsdienst, die geleid werd door de oud-voorganger Dr H, Fabcr te Wassenaar en Ds. A. D. Klaas- sen. Eerstgenoemde maakte in zijn herden kingsrede een vergelijking met de eerste Christengemeente, waarbij spreker wees op" de glans.die daarvan afstraalde. Wij proberen te geloven, wat zij hebnen geloofd- De Christelijke Gemeente behoort een licht op de kandelaar te 2ijn. Het is on ze; taak Christendom en cultuur bij cilin der te brengen. Het geloof moet een bijdra ge leveren aan de verheffing van het men selijk bestaan. Dr, Faber herdacht in zijn rede ds. Fran cois Haverschmidt, die van 3864 tot 185)4 predikant te Schiedam was. Spr. sprak over de verontrusting over velerlei zaken, die op het ogenblik in (ie we:éld heerst, over de nieuwe verhoudin gen met de oude kerk en over de gedachte ■Vim vroomheid in vrijheid, waaraan de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap zijn be staansrecht ontleent. Spr. besloot zijn rede m*":t te verwijzen nöar de tekst Galaten 5:1, die hij gekozen had. als -eidraad van Zijn 'gesproken woord: „Staat dan in de vrij heid, met welke ons Christus heeft vrijge maakt." Vervolgens sprak Ds. Klaassen naar aan leiding van de Bijbeltekst uit Galaten 5:26: Indien we door de Geest leven, laten wij ook door de Geest het spoor nouden", waarbij spr onder meer zei: Bij het lezen van v-et .Jubüeumnumrner van. „Stemmen" zullen .velen missuhien gezegd hebben: Ej is b'ch eigenlijk niet zo veel veranderd. We zouden evenwel bij deze herdenkings plechtigheid op het verkeerde suoor zijn, als we zouden moeten constateren, dat er niet veel was veranderd. De wereld, waar in de vorige generatie opgroeide, "s nu een- 13 OKTOBER Irene, 3 uur: KNMTP. Jezing- Chr. sociale Belangen, 8 uur, filmavond. Iimls Sacrum, 2 uur: Wed, Ver. van Huis vrouwen, bi-ldgemiddag. VaJks&ebouw, 10 uur: ïtayotwergadering Alg. Bond van Bejaarden. Arcade, 8 uur: Ned. Bond van VogelUefheb- öers, vergadering. APOTHEEK NieuwJana. Dr. WibautpJein 37, telefoon 267632. blijven, die we zijn, maar we moeten te. vens door de Geest geleid het spoor hou. den. Spr sprak vervolgens over de plurifor miteit der maatschappij in onze dagen, over de verschillende centra waaromheen zich allerlei dingen groeperen. Onze maat schappij is niet slechts verzuild, maar vooral ook gesplitst in velerlei kleine groe pen, die dikwijls hun eigen belangen na streven. De velden zijn wit om te oogsten, be klemtoonde spreker. Steeds meer groeit er de overtuiging, dat de tijd van allerlei kleine groeperingen voorbij is. Spr. vervolgde daarna; Vrijzinnigheid js altijd beschouwd als geestelijke rijpheid en vuiwassenheid. Hiermede heef t ze 2<?er hoog gegrepen. Dikwijls gaf dit aanleiding tot te leurstelling. Spr. zei. dat de opdracht van Christus te groot is om alleen door bepaalde personen en groepen in de beslotenheid van hun eigen kring te worden volbracht. Vroomheid mag nimmer de karikatuur worden van uitgestreken gezichten, doch vroomheid moet innerlijk zijn. Bij de uitgang was er een collecte v««>r he: restauratiefonds, waarvan het streeftf- drag bijna is bereikt. Na afloop van de herdenkingsdienst werd er koffie aangeboden in. Musis Sacrum, waar zowel de grote zaal als de foyer tot rle laatste plaats bezet was. Onder de aan wezigen bevonden zich wetb. H. Sabel en de commissaris van politie K. Rijpma. Verschillende sprekers voerden het woord. Mevr. S. Penning-Bakkes overhan digde namens de onderafdelingen aan het bestuur een fraaie kandelaar, terwijl mevr, M. Akkerman-Roggeveen 2 roodtel len met 48 lepeltjes als geschenk aan bood. De geefster had hiervoor acht tienduizend punten van een bepaald koff'e- merk opgespaard, waarvoor ze geregeld bij de leden had aangeklopt Namens het College van Collectanten bood de heer G. Kreuger een lamp voor de preekstoel aan. Als voorz. van het hoofd bestuur van de N.P-B. bood de heer A. A. H Htytink uit Bilthoven met een korte toe spraak zijn gelukwensen aan het bestuur van de jubilerende afdeling aan. Ook: net oudste lid van de afdeling, de heer J. Ba tenburg, sprak nog. Tot slot sprak de voorzitter van het afdelingsbestuur, de heer A. Lauwraats, een dankwoord, waarin hij vooral naar voren bracht het begrip Vrij zinnige Geloofsgemeenschap, dat dieper in houd heeft dan dat van de afd. Schiedam van de N.P.B. Ne- 1814 opgericht, doch pas in het najaar. 'Het vorig jaar werden er achtennegentig duizend bijbels en een nog veel groter aan tal testamenten en. bijbelboeken gedistribu eerd. Het in 1954 opgerichte Indonesische Bijbelgenootschap kon niet eens voldoen aan alle aanvragen, Het Ned. Bijbelge nootschap is met tweeënveertig vertalin gen verbonden. De taak van het N.B.G. is dienst aan de mens door hem een bijbel te verschaffen. Het bestuurslid van de afdeling N.B.G., de heer B. F. J, v.d. Hoek beklom vervol gens de kansel om door middel van een passend woord de twaalf nummers van 't programma met elkander te verbinden. Spr. wees hierbij op de grote afwisseling, die men na gemeen overleg in, het pro gramma had aangebracht. Na samenzang door de aanwezigen speelde het muziek korps van. het Leger des Heils o.l,v. kapel, meester A. van Gulik de mars Toronto Tempel. Vervolgens zong het Mannenkoor o.l.v. de beer J. v.d. Ree „Bless this hou se" van May Brehe en Deep River. "Voor al de laatste spiritual werd bijzonder goed ten gehore gebracht Ook het lied „ant woord op alle vragen." vond een dankbaar gehoor. Het Gemengd Koor zong een aantal lie deren o.l.v. de heer Jacq, P. Bekkers, deels alleen, deels met uitstekende orgel begeleiding van Tinïe v.d. Meiden, of met medewerking van het muziekkorps van het Leger des Heils. Het koor had zich kennelijk lang en grondig voorbereid. Wat het bracht, was subliem. Het gemengd koor was samengesteld uit de volgende vereni gingen: Bethel Cantovij, dir. mej. T. v.d. Meiden, Geref. Nieuwland Kerkkoor, dir. G. v.d. Schoor, Here. Kerkkoor Kethel, dir. H. P. de Sterke. Kerkkoor der Her vormde Gemeente Schiedam, öir Jacq. P. Bekkers, leger des Heils 2angkoor, dir. Ch. Schepers, Opstandingskerkkoor, dir. mej. T. Zonneveld en Vredeskerkkoor, dir. G. de Graaf. Na het slotwoord door de heer B. F. J. v.d. Hoek hoorden de aanwe zigen staande „Het Halleluja Koor uit de Messias" van O. F. Handel aan. Voor de Bend van Bejaarden spreekt de rayonvoorzitter de heer B. Blokland dins dagmorgen 10 uur in het Volksgebouw over het onderwerp „Het sociale minimum en wat verder?" Vrijdagmiddag is aan de Groeneweg in Kethel een tankauto te water geraakt. De oorzaak is onbekend. Deze weg is ter plaat se smal cn de minste uitwijking kan dit tengevolge hebben. De chauffeur, die geen letsel opliep kon hieromtrent geen in lichtingen geven. De auto was geladen met propaangas en de politie vond het uit vci- ligheidsoogpunt nodig het gas over te laden voor twee takelwagens de tankauto op het droge brachten.Ook was de brandspuit aanwezig en moesten bewoners van de na bij gelegen huizen hun woningen verlaten. Installaties om het gas over te iaden waren niet voorhanden, zodat de auto eerst za terdag kon worden gelicht. Dit gebeurde met drie kraanwagens. Onder toezicht van de politie en de brandweer is de tankauto weer netjes op het droge gehaald. Grote belangstelling bestond zaterdag morgen voor de begrafenis van de bekende Schiedamse sportfiguur Mari van Dijk. De begrafenis geschiedde vanuit de H. Hart- kerk in Oud-Mathenesse, waar pastoor L. van Vugt de mis opdroeg. Ook op het kerkhof verrichtte hij de absoute. Er wa ren heel veel bloemstukken. Onder de vele belangstellenden waren op de begraaf plaats aanwezig enkele afgevaardigden van de S.G. en van de afd. Rotterdam van de KNVB, afvaardigingen uit de vele com missies, waarin Mari van Dijk zitting had, en de heer S. Hoek. bij wie de hoer Van Dijk werkte. Ook waren er districtsbe- stuurders van St. Eloy en bestuursleden van de plaatselijke afoeling van het NKV. In een van de flats aan de Burg. van Haare.Taan nabij de Vlaaraingcrriijk. heeft een dief dr klok gestolen, waarmee tic ver lichting in het flatgebouw wordt geregeld. Deze klok stond opgesteld in een kas: van de kelder van het elf verdiepingen hoge gebouw. Hij moet de klok overdag hebben gedemonteerd; niemand heeft althans ge merkt, dat er aan de verlichting geknoeid werd. Drie zwaar beschadigde auto's, waarvan één geheel vernield, waren het gevolg van een onoplettendheid van een 22-jarige autobestuurder zaterdagnacht op de BK- laan. De man reed ter hoogte van liet Ru- bensplein. Hij lette niet goed op en botste tegen drie geparkeerd staande auto's op. De eerste is total loss, de tweede zwaar be schadigd en de derde licht. Bü twee families in de Stadhouderslaan is ingebroken. Men verschafte zich in bei de woningen door het bovenlicht toegang tot de woningen. Bij de fam. W. E. H. is enig linnengoed verdwenen, een koffér kon ook niet worden teruggevonden. Bij de -familie H. S. kon de schade niet worden opgenomen, daar de familie in het buitenland vertoeft De huishoudster deed aangifte van de inbraak. De auto van A. van H., die aan het Van 't Hoffplein stond geparkeerd, werd door een tot nu toe onbekende auto zwaar be schadigd. Maassluizcrs met 5-0 de haas over ASW Dat een elftal speelt zoals een tegenstan der het toelaat, heeft 2ondag VDL onder vonden. Ondanks de grote overwinning cp ASW was het speigebalte beslist min der dan vorige week tegen HION. De gasten maakten een zeer zwakke indruk, VDL speelde de eerste speelhelft met de sterke wind in de rug. desondanks duurde het toch nog 30 minuten eer Brinkman kon profiteren van een misgreep van de ASW-keeper (10). In de tweede speelhelft had VDL reeds in de le minuut succes, opnieuw was het Brinkman die scoorde (2-lj)). Een prach tig schot van v. d. Stelt even later had beter lot verdiend. In de 9e minuut een prachtig schot, van G. v. Gijzen in de uiterste hoek was de doelman van ASW te machtig (3-D), De gasten gaven zich echter nog niet gewonnen en V.DL werd enige malen in bet hauw gebracht, maar de VDI,-verdediging gaf geen krimp, ter wijl ook nog de paal de blauwitters te hulp kwam. Even daarna maakte doelman Groenendaal een fout, maar een der backs kwam redding brengen, op het laatste moment. VA Tuit bracht in de 32e minuut de stand op 40. terwijl de verdediger Frans Rieken een solo-ren ondernam en in de 43e minuut de stand op 50 bracht. Dn overige wedstrijden werden afgelast Een middelmatig duel was het resultaat van de voetbalontmoeting HBSS—Baren drecht. De ruststand was 0—0, de verdel digingen hadden steeds het laatste woord! De aanvallers van beide ploegen waren niet schotvaardig genoeg, tot in de 30ste minuut na rust de rechtsback van HBSS een dieptcpasa door het midden gaf, di* linksbinnen Van Leeuwen onderschepte en van verre het vijandelijke doel doorboor- de: 1—0. HBSS heeft nu zes wedstrijden gespeeld en heeft van de zeven punten slechts drie punten, op de koploper achter stand. Zuidland wist tenslotte de eer te redden Excelsior heeft de moeilijke uittved.strijd tegen Zuidland tot een goed einde weten te brengen, met het kleinst mogelijke ver schil werd deze sportief gespeelde wedstrijd gewonnen. De wedstrijd stond over het algemeen niet op hoog peil. De Zuidlan- öers moesten aantreden met drie invallers, terwijl Excelsior weer de beschikking had aver L. Verhaas en J. .v, Hoon. De voor hoede van Zuidland maakte een zwakke indruk, waarin de 40-iarige Zevenbergen het nog moest doen. De eerste helft ken merkte zich door een gelijk opgaande strijd, In de 38e minuut maakte N. Ver haas er 01 van, hetgeen ook de rust stand betekende- Reeds in de 8e minuut in de tweede speelhelft scoorde A. v. -'t Hoff 0—2 (was het buitenspel?). Tot de 40e minuut bleven doelpunten uit, toen kreeg Zuidland wegens hands een penalty toegewezen, waaruit Zevenbergen scoor de 1—2. Excelsior 2 speelde thuis tegen HBSS 2. Dit duel bracht geen doelpunten op, de eindstand bleef 0—0. Dc reserves beschik-- kend over een machteloze voorhoede. Diverse rijpe scoringskansen bleven on benut. De overige wedstrijden gingen wegens terreinafkeuring niet door. Kïaverjastoeimooi le Maassluis Zaterdag namen weer 68 heren en 4 dames deel aan het klaveriastoernooi van Eigen Gebouw te Maassluis. Uitslag van de eerste vier deelnemers: 1. J. Blokland, 5942 p,; 2. J. Holstein, 5902 p.; 3. H. Bakker, 5438 p. en 4. J. v. Hoorn 5396 p. Een maal paling werd gewonnen door nummer vijf, de heer W. G. v. Tongeren, met 5376 p. Zaterdag a.s. wordt het toernooi voort gezet, om 3 uur in „De Moriaan". Esperanto. Merkredón, la 14 an de ok- tobro klubvespero. Ni konversacios èe kino Gink Ploegstraat 19. Kunportu la lastan „Sennaciulo'n". Dames japonnen (ook met jasje) Deux-pièces en meerdelige pakjes, Blouses, Rokken, enz. In div. stoffen, dessins, tin ten en kwaliteiten. Lange Kerkstraat 19 Schiedam - Tel. 66135 De K echte r-Comratssaris het faillissement van L. Jonkman, gehandeld hebbende onder de naam „Eurofcoeling"" heeft bepaald dat de schuld vorderingen bij de curator moeten zijn ingediend vóór 23 oktober a.s. en dat de verifi catievergadering zat worden gehouden tn het gerechtsge bouw aan de Noordsingel 117 te Rotterdam op vrijdag 6 november 1964 om 10.30 uur. Rotterdam, 9 oktober 1964, Mafhenessertaan iai. Mr. A. F. Duyverman Curator. Bij de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, Broers- veld 142, Schiedam, kunnen worden geplaatst: aan wie in hoofdzaak het typewerk etvof de bediening van de boekhoudmachine zuilen worden toevertrouwd. Vereist zijn ervaring in machineschrijven en goede ken nis van de Nederlandse taal. Het salaris bedraagt ƒ287,tot ƒ479,per maand. Hierin zijn de naberekening van de trend en de even tuele huurcompensatïe niet begrepen. Studietoelageregeling, verplaatsingskostenbeslult en premiespaarregeling zijn van toepassing. Eigenhandig geschreven sollicitaties zo spoedig mogelijk zenden aan de directeur van de dienst, postbus 197, Schiedam. WO Nieuwenh oom-Martinit 42: Een boeien de wedstrijd, waarin ondanks een fel Nieuwenhoorn-offensief, de Martjnit-links- binnen bij een snelle uitval de score kon openen 0—1. Nieuwenhoorn bleef sterk aan vallend speten en kwam door Betist op 1— 1, terwijl Van Neck uit een pass van Doel- der voor 2—1 kon zorgen. Zelfs zorgde Doelder vervolgens voor 3—1, terwijl vlak voor de rust de Schiedamse midvoor de ruststand op 3—2 bepaalde, in de tweede helft waren de partijen volkomen aan el kaar gewaagd. Van Neck wist met een ziedend hard schot dé eindstand op 4-2 te brengen. RCD-Poortugaal 0—1: Een aantrekke lijke wedstrijd, waarin de ploegen, a an el - kaar gewaagd waren. De eerste h e Ift le - verae wel verschillende hachelijke momen ten op. maar de score bleef 0—0. In de tweede helft eenzelfde spelbeeld, waarbij na 25 min. Overbeek aan een hoge voorzet binnen bereik van Lankhaar bracht, dio daaruit de score opende 0—1, hetgeen te vens de eindstand betekende. Rockanje-BFC 1—1: Onmiddellijk nam PFC het heft in handen, waarbij het al even spoedig duidelijk werd, dat de PFC- aanval onmachtig was om doelpunten te scoren. Aan de andere kant bleef de PFC- defensie voor vermeend off-side staan, waarvan H. Brulnsma profiteerde om zijn ploeg een 30-voorsprong te geven. Wat PFC daarna nog ondernam het gelukte in de eerste helft niet meer om de achterstand weg te werken. In de tweede helft pakte PFC opnieuw goed aan en nu kon Enno van Trigt, dank zij slordig spelen der Roe- kanje verdediging via het lichaam van doelman Swaap de balans in evenwicht brengen l—l. Aan Rockanje zijde moesten W. Klok en Dijk de strijd geblesseerd sta ken, maar in de stand kwam geen veran dering meer. Oudewater-FIakkee 2-3: Een voortreffe lijk spelend Flakkee zette direct de Oude water defensie onder druk. Na 5 minuten kon Kievit uit een hoekschop de score ope nen; 01, Na een kwartier bracht Stal- voort de balans in evenwicht 1—1, maar nog voor rust zorgde Holster voor 12 door een strafschop te benutten. In de tweede helft kwam Oudewater fel opzetten, maar liep steeds weer vast op de solide Flakkee-defensie, waarin doel man Van Dongen excelleerde. Na 35 minu ten kogelde Visser de bal in het verlaten doel 13, terwijl de Oudewatcr-midvoor- de eindstand op 2—S bracht De thuiswedstrijd tegen de Leldse hek» kesluiter ASC heeft WIK tot cca goed ein de gebracht." Toen het eindsignaal klonk, had WIK met een 31 zege 2 kostbare punten veroverd. Op een glad. msa'r go?ö bespeelbaar veld kwamen de Leidenarcn met goede combinaties het eerste aan bod, hoewel WIK het voordeel van de krach tige wind had. Toeh ontkwam ASC eerst aan een X0 achterstand, toen een schot vno Leo de Brabander de paal trof, alvo- rens het zijn veldoverwicht in de openings treffer omzette. Dat gebeurde in de 12e mt- nuui. Uit een vrije schop bij de boekvtag versloeg linksbinnen De Goey met »en kop stoot doelman Clarijs. ASC heeft echter niet Jang van deze weelde mogen ten. Het WIK-offensief na dit le doelpunt resulteerde in een te hoog schot van van Vliet maar in de 38e minuut In de ge-, Üjkmaker. waarvoor Hoekstra, bediend door linksbuiten Verbiest, zorgde. De Leidse aanvallen werden vrijwel alle over micvoor Spiering geleid- die het stopper Van Rossum erg moeilijk maakte. Maar met behulp van zijn mede-achterspefers kon hij toch voorkomen, dat de Leidse mid voor zijn club naar een nieuwe voorsprong schoot. Kort voor de rust, in de 42ste mi nuut, was het A. Jansen, die de grond slag legde voor het 2e WIK-doelpunt. Hij bediende precies op tijd Leo de Braban- dn, die de stand op 2—1 bracht. Pas 10 minuten na de ftervatrinj slaag de WIK er in een gevaarlijke an val op tc zetten. Uit een voorzot van Verbiest schoot De Brabander hard tegen de Leid- as doelman aan, waarna de bal op d* doellijn tot stilstand kwam. Het oleek u!i- st:4 van executie te zijn. Een kwartier latex was 't wel raak. Haifspeler Vernvu- Ier. ondernam een dribbel en plaatste de bal naar Van. Veen. De2e schoof het lesr dooi naar Hoekstra, die via Je. Leidse linksachter inschoot. Daarmee was de strijd In het voordeel van WIK oesiist. VM hebben Van Vliet en Van der Veen nog getracht de voorsprong verder op te v xen. maar hun schoten vlogen, naast of ovw.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2