RÖTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Hoe de dierenbescherming thans reilt en zeilt Buitenlands toerisme neemt nog steeds toe nette kantoor- werksters Bepaling nieuwe dierenwet Drie zilveren jubilarissen bij HVO ICC€-Jeugdcontact Agenda Organisatiesch ema Liefde en Vrede Vele Fransen blijven in hun vakantie thuis Humanistisch Thuisfront collecteert voor meer militaire tehuizen Rechtstreekse vrachtdienst AmsterdamMidlands Burgerlijke stand Dienst mei Hovercraft in Noorwegen vier muren" u te benauwd zijn. WERKSPOOR S'iCÜ Hoofdat*ntsch*p est Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Hav«mtraaf 1 Tot 3229 RÖTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 13 OKTOBER 1964 S*fectt«t T*i. HU VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING 18.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINE! ESINGEL 33 DE JEUGD was uitstekend vertegenwoordigd onder het grote leger collectanten, dat zaterdag in Vlaardingen, Maassluis en Maasland de straat op was voor de jaarlijkse collecte'voor de Dierenbescherming. Dit was een nog belangrijker pluspunt dan de opbrengst van ruim 4000, die in de kas vloeide van mevrouw T. de Zwart-van Aggelen, als penning- jneesteresse van de Stichting Vlaardings Dierentehuis. Want deze collecte wordt met gehouden voor de afdeling Vlaardingen en Omstreken van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, maar voor het dierentehuis in V iaardingen, dat ais streckasiel fungeert voor Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Maasdijk en Hoek van Holland. En dit streekasiel wordt be heerd door een Stichting, waarvan het dagelijks bestuur uit dezelfde per sonen bestaat als dat van de afdeiing van de Vereniging. Met uitzondering van de penningmeester, om het financieel beheer streng van elkaar ge scheiden te houden. Nodig, omdat alleen de exploitatie van het dieren tehuis gemeentelijk wordt gesubsidieerd. Tot op heden alleen nog door de gemeente Vlaardingen. Maar Maassluis, Maasland, Maasdijk en Hoek van Holland zullen weldra volgen, zo mag worden aangenomen. De nieuwe wet op de dierenbescher ming bepaalt immers* dat de opbrengst van de hondenbelasting ten hate van de dieren moet komen. Dat deze opbrengst voor het grootste deel dient te worden afgedragen aan de plaatselijke dierenbe schermingsverenigingen voor de instand houding van een dierenasiel. De verplegen- de dierenbescherming is naar het tegen woordige rechtsgevoel een overheidstaak, waaruit voortspringt, dat de gemeenten dienen te gaan zorgen voor door hen be taalde asiels voor zieke, gewonde en zwervende dieren. Vele gemeenten hebben reeds het goede voorbeeld gegeven door de dJerenbescizermingsaslels grotendeels te financieren, althans te helpen door sub sidies. NIEUWE SUBSIDIEREGELING Dit laatste geschAedit bij ons in Vlaar dingen op een wijze, die de grote waar- derfög van de plaatselijke dierenbescher ming kan wegdragen. De f. 15.000 bouw kosten van het huidige dierenasiel, 10 jaar geleden door de Vlaar daagse burgemeester officdeel geopend, werden door de gemeen te geftnamcie.pl. In de vorming van een le- alng over 20 jaar. De hieraan verbonden kosten voor aflossing en rente werden als subsidie verstrekt. Sedert februari vorig jaar is deze subsidieregeling vervangen door een andere, gebaseerd op de in komsten van de Stichting Vlaardings Die rentehuis en derhalve op de zelfwerk zaamheid" van het stichtingsbestuur. Waar bij de te verstrekken subsidie op het derde deel van de irukomsten werd bepaald en bovendien de. helft van het salaris van de asielbeheerder werd gesubsidieerd'. Tot de inkomsten behoren de jaarlijkse collecte opbrengst, de verkoop van propaganda- artikelen en inkomsten van andere acties, de pensioned den, uitgegeven asieldieren en giften. Aan het totale bedrag van deze inkomsten voegt de gemeente dus jaarlijks een derde deel aan subsidie toe. VOOR NIEUW ASIEL Van deze subaidieregelmg gijn B. en W. ook uitgegaan bij de stichting van een nieuw asiel, waarvoor het bestuur in april vorig jaar een exploitatiebegroting in- diende. De bouwkosten werden op f, 132.000 tin de inventariskosten op 18.000 geraamd. Kt te financieren in de vorm van een ge- meenteli.ke lening met een 50-jarige 4&®Ó annuïteit. De voornaamste van gemeente wege aangebrachte correctie in deze ex ploited eregeling was de vervanging van l'c post „afschrijving gebouwen" door de kapitaalslasten van het te stichten gebouw, ^et als uitkomst een voordelig explod- 'atiesaldo van ruim f, 1800. Indertijd gingen gedachte echter nog niet uit naar de 'toïctionerinig van het Vlaardhigse dieren tehuis als streekasiel, zoals thans het geval In restaurant Vulcaanhaven zullen vrij dag is oktober, 's morgens half elf, drie zilveren HVO-jnbila rissen worden gehul digd: ijzerwerker afdeling scheepsbouw J, R J. Jansen, bankwerker afdeling Onder houd G. J. van Muyen en bankwerker af deling Draaierij A de Romph, Van de eer ste zal tevens afscheid worden genomen, omdat hij de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. De afdelingen Den Haag en Vlaardingen van het ICCC-Jeugdcontact gaan zaterdag 24 oktober een contactmiddag houden in "8 Ds. H. de Cockschool aan de Ph. de Goedestraat in de "Westwijk, alhier. Op de ze bijeenkomst, die om drie uur begint en omstreeks acht uur afgelopen zal zijn, gaat tfs. L. Floor een referaat houden over „Vele telen uit één volk" (Gen. 11) en „Een volk «U vele talen" (Hand. 2). Over dit referaat wordt in groepsverband gediscussieerd, er 's een gezamenlijke broodmaaltijd en. ds. L Huisman zal de bijeenkomst sluiten. DINSDAG Stadsgehoorzaal, uur. Cabaret Botman de Vries voor Friese Vereniging, unxor, a uur. Ontsnapping uit Zaftrain (14 jr)> WOENSDAG SUdfcois, 8 uur, Vergadering jeugdgemeente- raad. Lnxor, 2.30 uur. Een dorp op stelten (a.l.): 8 uur. Ontsnapping uit Zahrain (14 jr), sta<2sgehoorzaal, 3 uur. Huis der ontucht (18 Jr), Geopend: Apotheek Walrave. Schied. weg 14, tel. 2053. is en waarvoor architect O. vair Asten een bouwplan heeft ontworpen, waarvan de kosten op f,250.000 worden geraamd. Bij de verwezenlijking hiervan zullen der halve een nieuwe exploitartiie-opzet en fmancieringsregeling nodig zijn, waarbij de gemeenten dticnen te worden betrokken- die van het Vlaardings Dierentehuis ala streekasiel profiteren. ZELFWERKZAAMHEID Ziet de nieuwe dierenwet de stichting, instandhouding en financiering van een dierentehuis als een gemeentelijke taak, de zelfwerkzaamheid van het stichtingsbe stuur zal daarbij toch het uitgangspunt moeten vormen. Daarvan wordt in de aan gehaalde exploitatie-opzet duidelijk uitge gaan. De nieuwe subsidieregeling is onge twijfeld voortgevloeid uit de nieuwe aan pak, sedert de leiding van de dierenbe scherming in Vlaardingen in januari 1962 in handen werd. gelegd van de nieuwe besturen van de verenigingsafdeling en de Stichslkig Vlaardings Bi-eretttehuLs- Be zelfwerkzaamheid is sedertdien niet alleen met sprongen toegenomen, maar bevindt zich ook nog volop ia een orat- WikkelingsstaidüLEm. De reddmgboeiactio, oud-papieractie enbonnenactic voor de ver hoging van' de inkomsten van het dieren asiel mogen zich in een grote activiteit verheugen, Het beheer van het asiel stiet thans model voor het landelijk bestuur, getuige het bezoek van afgevaardigden van het Delftse dierentehuis en uit Frank rijk, De goodwill, gekweekt met de groot. ècheepse dterenvoed'ering tijdens de strenge winter van 1962, werkt nog steeds door. De toen gevoerde tonnetjesactóe werd een groot succes. Aan de jaarlijkse propa ganda-avond werd dit jaar een ballonnen wedstrijd en een wedstrijd „Wie heeft het best verzorgde dier" toegevoegd. In voor bereiding is een fotowedstrijd voor de jeutgd met toto's over het dierenleven, dlie volgend voorjaar zullen worden geëxpo seerd. Eveneens het geven van filmvoor stellingen over het dierenleven en de dierenbescherming op de scholen en de stichting van een afdeling: Dierenbescher- rnmg en Opvoeding, waarvoor een uit onderwijspersoneel bestaande commissie zal warden gevormd. De jeugd zoveel mogelijk bij de dierenbescherming betrek ken door de inschakeling van de scholen, vormt een. van de voornaamste program- Per 1 oktober is in Vlaardings grootste jeugdvereniging Liefde en Vrede een door de algemene ledenvergadering aanvaard nieuw organisatieschema van kracht ge worden. Het centrale bestuur overkoepelt de secties gespecialiseerd werk, clubwerk, alsmede beheer en financiën. De sectie clubwerk omvat de groepen juniorwerk (8 11 jaar), Obadjawerk (12—16 jaar) en L. V. werk (17 jaar en ouder). In het centraal bestuur hebben zitting: B. Broek, voorzitter; F. J. Sluimer, secreta ris; W. Don, penningmeester; mej. H, de Bruijne, afgevaardigde sectie clubwerk; .T G. Klei berg, afgevaardigde secties club werk, beheer en financiën, gespecialiseerd werk; A. A, Vermeer jeugdwerkleider-ad viseur. Samenstelling sectie clubwerk: M, van 't Hof, voorzitter; T. G. Kleiberg, 2e voorzit ter; mej H. de Bruijne, secretaresse; L. A. Kalden afgevaardigde juniorwerk; mej. K. v. d. Hoeven, afgevaardigde Obadjawerk; A. Drop, afgevaardigde L. &V.-werk; F. J. Sluimer, afgevaardigde centraal bestuur en A. A. Vermeer als adviseur. De heren W. Don en A, M. van der Sax vormen de sectie beheer en financiën; de heer B. Broek en de afgevaardigden de sectie gespecialiseerd werk. Samenstelling groepsbestuur Juniorwerk: T- Lagerwey, voorzitter en tevens hoofdlei der van de wijk Westwijk; mevrouw C. v. d. Marel-Soetekouw, secretaresse; W. Sohui- tema, penningmeester; mej H. Broos, "hoofdleidster Grote Kerk; I. J. Bakker, hoofdleider wijk Immanuelkcrk; L. A. Kal den, hoofdleider Rehobothkerk; D. J. v. d. Vliet hoofdleider Nieuwe Kerk. Samenstelling groepsbestuur Obadjawerk de dames A_ van Dorp, N. van Ekelenburg, K. v. d. Hoéven, P, Romers-Van de Sar en de heren P. Dijkshoorn, HL Verboom, A, A. Venneer, A. van Vliet en J. van Vliet. Samenstelling groepsbestuur L St V-werk de dames M. v. d. Hoeven, M. Hofman en de heren M. Vermeer en A. Drop. Vanaf 3 oktober is de CJV-bibliotheek weer geopend, waar men iedere zaterdag middag van 5—6 uur in gebouw Triangel terecht kan. Tevens kan men er de zang bundel betrekken. maptmte» van de dierenbescherming voor Vlaardingen en omstreken, waarvan de be. stmirsleden, bij wijze van spreken en vaak ook letterlijk, dag en nacht in touw zijn en al hun vrije tijd opofferen. Het ledental nadert önmiddels de 1000, met 720 in Vlaar dingen, 108 in Maassluis, 86 in Hoek ven Holland en 25 in Maasland, waar per i januari. 1965 de leden, uit Maasdijk nog bijkomen. Voorts telt de afdeling 163 dona teurs en ontvangt het dierentehuis jaar lijks rond f,1500 aan giften. De finan ciële situatie is tha s kerngezond. Dank zij de 'in korte tijd verworven reputatie is er in het dierentehuis een geregelde door stroming -van opgenomen en uitgegeven dieren en is, wat handen betreft, de vraag zelfs groter dan het aanbod. Hoewel de outillage van het kattenverblijf in de ver ste verte niet aan de te stellen eisen vol doet, kan ook, dank zij de uitstekende verzorging, steeds voldoende nieuwe te huizen voor opgenomen katten worden ge vonden. Dat er wel geiten, ganzen, duiven, konijnen en allerlei andere soorten dieren worden opgenomen, maar geen zwerfkat ten. is een veelvuldig gelanceerd' baker praatje. Alle in noodverkerende cbieren krijgen in het Vlaardiragse Dierentehuis een gastvrij onthaal, zwerfkatten bepaald niet uitgezonderd. Iedereen mag zich ten allen tijdo daarvan in het dierentehuis overtuigen. Ka een dag collecteren werden de col lectanten b« het inleveren van hun col lectebussen niet alleen verrast met een ge schenk in de vorm van een sierlijk ver pakt zilveren lepeltje, maar ook op een verfrissing op het collecteburean onthaald. De jeugd was onder de collectanten uit stekend vertegenwoordigd en liet zich de verfrissing goed smaken. De „International Union of Official Tra vel Organisations" weet te berichten, dat de ontvangsten v&n buitenlandse valnte van januari tot Juni 1964 in Oostenrijk met 21 pet zijn gestegen tot 4.993 miljoen Oos tenrijkse shillings, Oostenrijkse toeristen besteedden 1.097 miljoen shilling, 11 pet meer dan vorig jaar. in het buitenland. Men kan dus zeggen, dat Oostenrik een nettowinst van 34 pet op de toeristische balans behaalde. Deze stijging Is groter dan men had verwacht en me» schrijft dit toe aan de internationale fuintentoonstel- ling in Wenen en aan dde winterolympfade in Innsbruck. Men schat dat de olympische wdn terwedstrijd en bijna 400 miljoen shil- linR aan buitenlandse valuta hebben opge bracht. Ook uit vele andere landen komen gun stige berichten. In de eerste vijf maanden van dit jaar steeg het aantal buitenlandse toeristen in Tsjechoslowakije voor de eer ste maal tot 995.874, wat bijna twee maal veel is als in dezelfde periode van het vorige jaar. Van het aantal buitenlandse reizigers kwamen dit jaar 258.321 uit wes terse landen. Het bezoek van Zweden aan het buiten land is de laatste tien jaar wel zeer spec taculair gestegen. In 1953 gingen 280.000 Zweden naar het hmtenland," in 1961 wa ren het er een half miljoen en in 1963 wa ren bet er meer dan 750.000, wat ongeveer een tiende van de gehele bevolking is. In 1963 gaven de Zweedse toeristen in het buitenland 807 miljoen Kronen uit. Buiten landse toeristen gaven in dat Jaar 630 mil joen Kronen in Zweden uit, wat een defi cit voor Zweden van 177 miljoen oplevert Men verwacht dat dit jaar meer dan een miljoen Zweden naar het buitenland zul len gaan, vooral ook, omdat de lonen met pet zijn gestegen. Volgens de Svenska Handelsbanken betekent een verhoging van het inkomen met 5 pet gewoonlijk een vermeerdering van het toerisme met 10 tot 15 pet. Ziet de toeristische balans voor Zweden er dus niet zo erg gunstig uit, uit Spanje wordt weer gemeld, dat men daar in de eerste zes maanden van dit jaar 4.790.457 buitenlanders ontving, 27,9 pet meer dan in dezelfde periode van. het vorige jaar. Van de 10.931.262 buitenlandse toeristen die Spanje in 1963 bezochten, waren er 8.693.032 uit Europa, 786,943 uit Noord- en Zuid-Amerika, 28.493 uit Azië, 363.293 uit Afrika en 31.715 uit Oceanië. Onder de Europese bezoekers waren de Fransen het talrijkst, namelijk 4.531.473 of 41.45 pet an het totaal, gevolgd door de Engelsen (1.519,380) en Duitsland (822090). In 1963 bezochten 762.290 toeristen de Verenigde Arabische Republiek, 37,27 pet meer dan jn het vorige jaar. Uit Europa kwamen 132.682 toeristen, uit Amerika 84. In de eerste helft van 1964 steeg het aantal bezoekers aan Israël tot 118140 of 167 pet meer dan in dezelfde pe riode van 1963. De inkomsten uit het toe risme stegen in het eerste kwartaal v<m 1964 tot 12,1 miljoen Amerikaanse dollar. 22,2 pet meer. In het eerste kwartaal kwam 49 pet van de bezoekers uit Europa uit Amerika, 7,6 uit Afrikaanse en Aziatische landen, 1,4 pet uit Oceanië en 9,2 pet toeristen bezochten Israël tijdens een cruise. V ervoer Men verwacht, dat 1964 aal blijken het beste jaar voor de burgerluchtvaart te zijn wat het vervoer aangaat. Waarschijnlijk zullen drie miljoen passagiers op transat lantische routes reizen, dertig maal meer dan in 1946. Zoals men weet, zijn enkele luchtvaart maatschappijen begonnen dè reizigers aan boord enig amusement te verschaffen. Trans World Airlines, American Airlines en Pakistan International Airlines hebben zulke programma's al ingevoerd. Andere maatschappijen overwegen, dit in de naas te toekomst ook te doen. De „Atlantic Steamschip Cederen»- heeft aangekondigd, dat op do tarieven voor de vaart over de Noord Atlantische Oceaan in het begin en tegen het einde van het topselzoen in 1965 een reductie van 15 pet zal worden gegeven Vakantie van de Fransen Overigens is niet alle toerisme toerisme over de grote afstand. Een enquête in Frankrijk heeft aangetoond, dat 47 pet van de Fransen hun woning gedurende de va kantie niet verlaten. Twee derde, van deze Fransen is nooit weg geweest in de va kantie één derde niet meer sedert 1961. Dat zijn 15.400.000 mensen boven de acht tien jaar. Mensen die hun woning niet ver laten gedurende de vakantie zijn: 80 pet van de boeren en van de boerenarbeiders, 45 pet van de arbeiders, 40 pet van de winkeliers, 58 pet van de gepensioneerden'. 20 pet van de employe's, 8 pet van de men sen met een leidende functie. De tijd waar in men vakantie nam Was in Frankrijk in 1963 ongeveer gelijk aan die in .1962; 54 pet van de vanaktiegangers nam vakan tie in augustus, 34 pet in juli, 12 pet in sep tember en 4 pet in juni. De gemiddelde duur van de vakantie die buitenshuis wordt doorgebracht is gestegen van 25 da gen tn 1961 tot 28 dagen in 1963. Het ver blijf aan kustplaatsen steeg van 28 pet in 1961 tot 35 pet in 1963, het verblijf in bergplaats van 13 pet tot i6 pet, het tf-r- blijf in plaatsen op het platteland daalde met 26 pet, het blijf in steden daalde met 11 pet en het maken van rondreizen daal de eveneens met 11 pet V.II.V. VRIENDSCHAP Onder leiding van controleur J. Korpers- hoek hield de VHV Vriendschap haar negende serie-concours in het Voorns Kanaal. Weer en vangst waren slecht; dertien hengelaars haalden slechts zes hen. vissen op het droge. Hiervan had C Vink jr. het leeuwenaandeel met 530 gr.: hij won daarmee voor de tweede maal de wisselprijs. Bij de controleurs vas dat het geval met J. Korpershoek De uitslag was: 1. C. Vink jr. 530 gr.: 2. W, Schippers 455 gr,; 3. C. Vink Sr. 305 gr.; 4. P. Mo- ree 280 gr.; 5. J. Vink 240 gr.; 6. K. rif Luijt 210 gr.; 7. B. Penning 190 gr.; 8, H Vink 125 gr. Overige leden geen vangst. Het Humanistisch Thuisfront richt zijn activiteiten voor een belangrijk deel op de uitbreiding van het aantal militaire tehui zen, waaraan blijkens de bezoekcijfers in de bestaande tehuizen een. steeds grotere behoefte bestaat. Vorig jaar boekte men een bezoekcijfer van 195.000 tegenover 182,000 in 1962. De steeds sty gen de bouwketen stellen het Thuisfront daarbij voor grote proble men; vandaar dat het plaatselijk comité van het Humanistisch Thuisfront alle zei len bijzet om de jaarlijkse collecte, die za terdag zal worden gehouden, te doen sla gen. Zulk een inzameling heeft echter alleen kans van slagen, als ieder, die dit werk een goed hart toedraagt, niet alleen zijn finan ciële bijdrage schenkt, maar ook daad werkelijk meehelpt door zich op te geven, als collectant of collectrice. Aanmelding kan geschieden bij; mevr. A. Roetringv, d. Meulen, Mr. Kesperweg IE, tel 7235; mevr. J. LamersBlom, v. d. Spegelstraat 3a, tel. 9737 en de heer 3. L. Andriessen, Sportlaan 65, tel, 8060. Het collectebureau houdt zaterdag zit ting in één der bovenzalen van het Volks gebouw aan. de Schied amsewpg 12. Bijdragen kunnen ook worden gestort op girorekening 523634 ten name van het Hu manistisch. Thuisfront te Bussum onder vermelding: collecte. De Britse luchtvaartmaatschappij Bri tish Midland Airways (v/h Derby Airways) heeft een vier maal in de week gevlogen vrachtdienst geopend tussen Birmingham/ Derby en Amsterdam. Vertrek Derby 21,45 uur, vertrek Birmingham 23.00 uur, aan komst Amsterdam 01.05 uur. Vertrek Am sterdam 0.700 uur (op woensdag, donder dag, vrijdag en zaterdag), aankosnt Bir mingham en Derby om resp. D9.15 en 10.30. British Midland Airways voorziet hier mede in de behoefte van. een rechtstreekse verbinding tussen Amsterdam en de Mid lands. Tot dusverre moest luchtvracht voor deze bestemmingen via Londen worden geleid. British Midland Airways wordt In Ne derland vertegenwoordigd door Rotterdam- Air op Luchthaven Rotterdam. Op Schip, hol behartigt Aerotrans de belangen van deze maatschappij. Geboren: Margaretha Johanna, d.v. A. de Ligt en J. Bos. Van Lennepstraat 2; Leenderi, z.v. G. Brons en M. Dijksman, Markgraaf*! raat 28: Jolandr., d.v. L. Heij- olom en H. H. Greveling, h'i'litonlaan 9.5c; Esther, dv A. F. van der Windt er. P. Poot Wïlhclminastraat 52; Mar. a Valenti- tia du A. J Smits en M. T var. der Steen. Joh MuHersstraat 12; Paul Gerrit /.v G vun der Sbgl <:n H Schaap 2e v L. Gaclstraat 164; Esther Myr:am Thérè- ee dv A A. Hor.nét: en II. ïl. Bruijns Cijsbr. v. Amstelstraat 31; Jacoba Cnrne- Ptjnacker, Kel'r.elweg 138; Fop zv F. F/jidgeest en E. Kolt hek. KetheLsweg 39; Antonio zv J L Mulder en F Welrr.ers Nieuwstraat 16. Overleden: Gerardus Johannes Klaas- man 83 jr cchtg v M S van Seist Koxtedijk 25a Burgerlijke stand. Geborun: Marinus Corneiis z.v. M. C. Abresch en M. A A. Bergwerf!. Primulastraat 23d; Corneiis 2. H. Brobbel en A. Snarlons. Eendracht- straat oy. Getrouwd; Maarten Gerrit van der Tas, 26 jr. er. Haartje Vis, 26 jr.; Jan Kloppen burg, 22 jr. er. Jannetje Mar:a Lugtenburg. 21 jr.: Adriaan WiMcm Vreeken. 22 jr. en Ida Elisabeth van Gcrrevink. 21 jr.: Jacob Willerrvstetn, 23 jr. en Anny Marrigje Wil- helmina Elizabeth Boer, 21 jr.; Willy van r.oon. 21 jr. en Johanna Margaretha Land zaat. 20 jaar. Overleden: Cornelius Josephus Tempe laars. 72 jaar. echtgenoot van: M. B. P. Pssche. Westhavenkade 10: Jannetje Her- laar. <9 jaar, wed. van H. Poot Vcrpl. Chassepleh) Per 1 april zullen Hovercrafts een regel matige passagiersdienst aan de westkust van Noorwegen openen. Dc eerste SR. N5. Hovercraft, welke aan 20 passagiers plaatsbicdt, zal waarschijnlijk in maart aan Noorwegen geleverd worden. Deze voertuigen hebben een maximale kruissnelheid van 123 km'uur. TweeHover- voertuigen zuilen voorlopig een dienst on derhouden tussen ArTesund aan de west kust, Mo.'de, het vliegveld Vigra en ande re plaatsen aan de Sunmoere Fjord. De reisduur welke op het ogenblik verschei dene uren is. zal worden teruggebracht tot een uur en 30 minuten. Schoonmaakbedrijf Mommers Co vraagt voor de avonduren Aanm.: Mevr Snney, P K Dros9aart- straat 181, Vlaardingen, tele foon 010«6Ï19 en 2486"! I Is «r buiten montagewerk genoeg bil Werkspoor- Services Construction, Door on:» naam oo het gebied van groot montagewerk hebben wtj een groeiend aantal montage-opdrachten in blnnan- en bulteniand. Bijvoorbeeld Gaebelprojset- Slochtaren OüerafftnederlJ en che mische Installaties Shell. Eseo en Csltex - Sotlakgebled Benelux Chemiicha installaties - Tarneuzan Spcl- slulzen - Herlngvllat Nieuwbouw- «n ondorftnudswerk zaamheden omgeving Noordze«kanaal en Amsterdam Olieraffinaderij - Soedan Bruggen- en Suikerfabriek Iren Door deze opdrachten, waar wij trots op zijn, kunnen wij gelegen heid geven voor: opleiding tot vekman: In one modem* schoMngscentrum kunnen metaalbewerkers tot PIJPFITTER3 plaatsing al* vakman: Bij montagewerken In Nederland kunnen op verschillend» plaatsen lassers piipfitters montagewerkers bankwerkers worden gepfsatat en lassers tot PIJPLASSERS worden opgeleid. Voor het werken op montege bestaan special» vergoedingen. SERVICES CONSTRUCTION i Nadere inlichtingen kunnen verkregen worde» woens dag 14 oktober a.s. tussen 7 cn 8 uur rum. bü het (jc-wesïeiyk Arbeidsbureau te VLAARDINGEN, Oost- havenkacie 78, alwnar eeu Werkspoor-vertegenwoor diger aanwezig 5s. Eventueel gemaakte reiskosten worden vergoed. InlIchUngenbon: Gaarne zou ik nsdore Inlichtingen ontvanger» over Werkspoor bwiten-montBse»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1