RQÏÏ1DIMIB1UW5BLAD 1 Behalve voor Excelsior '20 weinig winst voor Schiedam Sterk aansprekend Museum concert in de Aula Actie Antwoord '64 brengt anderhalve ton Fraaie zege voor dames van Juliana Nieuwe tribune in gebruik Handgemeen na zege van Martinit „GuilJaume" zorgt voor amusement en cultuur Coöperatie DES koos ledenraad VOLLEYBAL Genoeglijke show voor Vegla-personeel AT (T) AAR. <1 AMNEER Vlotte cabaretavond voor NKV'ers Lintjesdag voor de Thoriaantjes Uit het politierapport Oogstdienst met fmit voor 1600 stadgenoten Wandelsporters hadden leuke avond SYMFONIE SN TUSSENMATEN Mevr. W. van der BORG POMPNAAISTER BIJ ADVERTENTIES ONDER NUMMER 'Wij houden dagetyks ziïtóufi HooMseentsehayi cd ledactJat SCHMrlAM, BROERSVÉST 3 - TELEFOON 68091 -wïTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG IS OKTOBER 1964 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 18.30—19.30 uur Iel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. Excelsïor'20 heeft de ingebruikneming van de nieuwe overdekte tribune met een overwinning op VOC (Sehiebroek) gevierd. Voor de aanvang van de wedstrijd heette voorzitter J. van Mielo de genodigden welkom. Erevoorzitter E, A. Leenderts verrichtte de officiële opening door een lint door te knipper. In zijn toespraak ver- geleek hij de tribune met de Venus van MJ(e)Io. Met een woordspeling maakte hij er de tribune van Mielo en zijn mannen van. Een aanleiding om voorzitter van Mielo en zijn helpers, die geheel belange loos, aan de tot standkoming van de tribu ne hebben gewerkt, extra lof toe te zwaai en. De wedstrijd resulteerde in een overwin ning van 2-1 op VOC. £xcelsior'2ö kwam na de 15e minuut wat opzetten. Veelvuldig was het team in de aanval. De VOC-Öe- fensie sPeel de wat paniekvoetbal en scho- te de bal maar al te vaak corner. Gelukkig voor VOc nam rechtsbuiten Hulscher van Excelsior de corners bijzonder slecht. VOC probeerde de buitenspel-val eens. Midvoor De Vet dacht, dat hij er in zo! lopen, als De Vet dacht, dat hij er in zou lopen. Hij vergiste zich en miste daardoor een mooie kans Excelsior aan een voorsprong te hel pen. Excelsior kon 2ijn veld overwicht niet In doelpunten uitdrukken en VOC nam het initiatief van de aanval over, maar het slechte plaatsen voorkwam het scoren door een openingstreffer. In de 23e minuut, maakte de rechtsbinnen van Excelsior J- B. Kleinekoort uit een vrije trap voor het VOC-doel van zijn broer J. C. Kleinekoort met een fraaie kopbal 1-0 De midvoor van Excelsior miste een paar prachtige kan sen. Hij had blijkbaar zijn dag niet Na de rust kwam een ander VOC het veld op. Het team speelde beter dan voor de rust. Drie minuten na de hervatting profiteerde midvoor Madsen van VOC van een misverstand tussen de beide Excel- sior-backs, die beide de bal wilden weg- trappen. Madsen aarzelde niet en schoot in. (1-1) Excelsior viel wat terug, maar in rte 30ste minuut werd midvoor De Vet in het strafgebled zwaar gehinderd. De scheidsrechter aarzelde niet en wees naar de witte stip. Westdijk schoot onhoudbaar in de rechter hoek. (2-1) De laatste minu ten verliepen in een zinloos heen en weer getrap. VOC had zich bij de nederlaag neergelegd. DHS bracht het tegen het laagst geklas seerd staande EDS niet verder dan een gelijkspel (2-2). De EDS'ers waren ken nelijk van plan hun huid zo duur mogelijk te verkopen. DHS had echter in de eerste helft oen duidelijk veld overwicht. In de 20ste minuut bracht Rozen de stand voor DHS door een kopbal op 1-0. Vijf minuten later schoot rechtsbuiten van EDS na een dekkingsfout van de linksback van DHS onhoudbaar in (1-1). EDS gaf goed partij en gaf de DHS aan val, waar zo als gewoonlijk schutters ont braken, geen gelegenheid tot scoren. Na de rust trokken de EDS'ers fel van leer, wat hun na enkele minuten een doelpunt van hun midvoor opleverde (1-2). Tien minuten later maakte Rozen de stand ge lijk, door uit een corner hard in te schie ten. DHS probeerde de volle winst thuis te houden, maar de verdediging van EDS ont_ nam hun. deze illusie. Het bleef 2-2. Flakkee-SFC 3-2. SFC zag wederom geen kans winst te behalen'. Wel waren zij er dit keer op Goeree-Overflakkee bijzonder dicht bij. In een aantrekkelijke wedstrijd trokken zij direct ten aanval, maar zij konden niet tot scoren komen. Flakkee wel en in de 7de minuut was het 1-0 voor Flakkee. SFC kwam door linksbuiten Schell gelijk (1-1). Na 18 minuten spelen maak te Visser van Flakkee na een vergissing in de SFC-verdediging 2-1. In de 25e minuut kwam de stand op 3-1. Na de rust zette 'SFC alles op alles; midvoor Offerman schoot een keer tegen de lat en linksbuiten Schell schoot net naast. Het duurde toch nog tot de 35e minuut, voordat SFC de stand op 3-2 bracht. Jammer genoeg voor SFC kon. het team juist geen gelijk spel uit het vuur slepen; zij moesten met een 3-2 nederlaag de thuisreis aanvaarden. Demos kwam tegen Wippolder ook tot een 2-2 punten verdeling. In de aanval van het eerste elftal had men midvoor Tettero weer opgesteld; bovendien speelden de buiten spelers nu als binnen- en de binnen- als buitenspelers. Demos was sterker, veel sterker zelfs. De club wist na vier minuten spelen een 1-0 voorsprong te nemen. In de 32e minuut maakte Frev er twee-nul van. Verfrist door de thee vocht Wippolder te rug. Demos had op zoveel geweld geen antwoord, Wippolder wist in de 12e minuut door een treffer van De Vries tot 2-1 te komen. Acht minuten later maakte Bos de stand gelijk (2-2). Demos trachtte nog te doelpunten maar tevergeefs. ASB-SVDPW fl-3 De reis naar Varken oord voor de Schiedammers was weer met zo succes vol. De aanvallen van SVDPW zetten geen zoden, aan de dijk tegen het goedspelende ASB. De doelpunten waren voor de Schiedammers wat ongelukkig, maar ze tellen nu eenmaal. De wedstrijd was nog maar twee mm oud, of SVDPW stond met 1-0 achter. Twintig minuten la- Ier kostte het SVDPW een strafschop. Een verdediger verdedigde iets te enthousiast, wat hem en zijn ploeg op 2-0 kwam te staan. Na de rust probeerde SVDPW ten minste de eer nog te redden. Het euvel was echter nog altijd de voorhoede, die heus wel een aardige aanval kan opbouwen maar bij de afwerking nog al eens een steekje laat vallen. Zonder do voor hen zo broodnodige punten keerden de Schiedam mers huiswaarts. Groote Lindt-HBSS resulteerde in een 3-1 nederlaag voor de Schiedammers. Toch was HBSS nog steeds in de meerderheid, maar in de annales van ric vereniging zal het de wedstrijd van de gemiste kansen wor den genoemd. HBSS nam een 0-1 voor sprong door een hard schot van Droge. Enkele zekere doelpunten kwamen tegen paal of lat terecht, andere gingen net naast of wel een sehotvaardige speler gleed in zicht van Het doel uit. Na rle rust was het al Groote Lindt, wat de klok sloeg, zij maakten in een kort tijdsbestek drie doelpunten. HBSS vocht voor wat het waard was, maar de vrouwe For tun a was niet aan de zijde van onze stadgenoten. Het museumconcert dat zaterdagavond werd gegeven door Jeanrette van Winger den, blokfluit, Veronica''" Hampe, viola da gamba cn Jaap Spigt, klavecimbel, wos nie; alleen zeer boeiend, maar heeft zeer vctu bezoekers getrokken. Zeker ook was dit het goede resultaat van de gevoerde propaganda. De heer K. v. d. Wel kon door dir alles aankondigen, dat de programma's waren uitverkocht, zodat de te spelen wt r- kor moesten worden opgenoemd. Voor de pauze speelden de uitvoerenden van J S. Bach een originele dwarsfluitso nate In G, voor'blokfluit getrarsponee-d in E dur met begeleiding van basso conti nuo en een sonate in g moll, no. 3, vJor viola da gamba en obligaat clgvecimbel. Hierop volgde van G. Ph, Telemarm e^n tno in F voor deze drie instrumenten. De toehoorders kregen oen samenspel te horen, waarvan een grote bekoring uicging, die werd verhoogd door de sfeer van de stati ge aula van ons museum. De uitvoerenden belicblten zuiver het verschil in stijl van de beide componisten. Die van Bach js streng en die van Telemann levendig, zich uitend in vlugge accoorden voor de basso continuo met figuren en loopjes voor de blokfluit en viola da gamoa. Telemann ont wikkelde een eig*»n stijl en oriënteerde zich meest op Franse cn Italiaanse elementen. De werken na de pauze toonden hoe de oude Franse clavecinisten en de Engelse virginalisten voor hun te gebruiken instru menten componeerden. Twelve divisions on the tune of Greensleeves uit Schotlard. in de 17e eeuw gecomponeerd en van Christophe Simpson (1610-1677) Divis'on upon a ground in D uit diens werk The ei- vis.oti Viol van 1659. De twaalf zeer korte variaties van eerst genoemd werk in diverse vormen gemaakt, wisselend in gebruik van de drie instru menten, huil toonhoogte en'technische mo- geFjkliedeo, hun klankkleur opnieuw lot belangstelling gekomen in onze tijd, waren dankbaar materiaal voor de concertgevers van deze avond. Jaap Spigt leidde in en speelde voor ons Les Folies Fxangaises ou les Dominos. van Frangois Couperin (1088-1773). De twaalf delen beelden uir, in een mascarade-np- tocht voor het carnaval, de aspecten die de liefdesstemmingen teweeg brengen door ae hartstochtelijkheid van ies mensen get ft. De kunst van Couperin cn van Jaap Spigt gaven in compositie en uitvoering weer hoe de mens doet (melodieus de maagde lijkheid en kuisheid) de aartstocht (onstui mig), de jalouzie (trillers in de bas), de wanhoop (wilde gamma's en loopjes). Het publiek toonde zich opgetogen dat dtze geestige muziek in deze lijd weer volled g spreekt Tot besluit volgede het Troisièm- Concert Royal van dezelfde componist, ontstaan ten tijde van de regering van Lodew'ik XIV voor de zondagse concerten len palei- ze van de hertog van Orleans In VersaiUs. Dg herhaling van het laatste deel, de melo dieuze chaconne, was een toegift van c"e driu kunstenaars, die voor hun muzika'j- teit in de uitvoering een isng applaus ont vingen, als dank voor de bloemen en de aandacht die hun optreden gehad heeft S. W„ J. Scb. v, W. Martinit speelde tegen Hardinxveld 'een goede wedstrijd en had een veldmeerder held. Het drukte dit -na vijf minuten spelen tn een 01 voorsprong uitfn. dc 29e mi nuut maakte H. Lupker er 2—0 van. Har- dircxueid probeerde terug ie vechten, maar de Martinit-defensie hield tot vijf minuten voor de rust stand, toen maakte de midvoor van Hardinxveld 1—2. Na de rust was het gauw 2—2. De spanning steeg toen J. Lupker het doel doorboorde, 2—3. en een verdediger in het strafschopgebied hands maakte. De scheidsrechter kende de ver diende strafschop toe aan Hardinxveld. Keeper Hoogeboom tuist echter Martinil voor een tegendoelpunt te vrijwaren. Na afloop stor> len enige heethoofden uit Ciessendam het veld op en deelden klappen uit aan de scheidsrechter en de spelers van Martinit. Deze afloop is i» tegenspraak met de zeer sportief gespeelde wedstrijd. Dat de Schie&amse Jazz Sociëteit Gull- laume de wind in de 2eilen heeft, bleek opnieuw op de druk bezochte dansavonu zaterdag In gebouw Tivoli. De inschrijving van nieuwe leden verliep in vlot tempo, Ruim 250 jongelui vulden al gauw de zaal, terwijl het bekende kwartet van Henk van Buul moderne jazzmuziek speelde. Voorzitter J. Montfoort had tevoren een kort openingswoord gesproken, waarin hij aankondigde, dat de volgende week in Ti voli de Riverside Jazz Band o.lv. Gerard Lamers komt spelen. Het maandblad Soul, dat „Guillaume' uitgeeft, blijkt zich te mogen verbeugen in een grote belangstelling van de zijde de" leden. De samenstellers, de heren B. v.d. Berg, D. de Geus Jr. en Leen de Groot, bespre ken daarin iedere maand films, literatuur, kunstavonden en natuurlijk jazz. Het dagelijks bestuur van Jazt Socië- tei' Guillaump bestaat op het ogenblik uit de dames Yvonne Jungschlager, penning- meesteres. Maartje Waalwijk, secretares se, en de heren Jacques Montfoort en Henk Riem, respectievelijk voorzitter en vice- voorzitter. De jaarlijkse verkiezing van 18 leden van de Ledenraad van de Coöperatie „DJE.S." te Schiedam heeft tot resultaat gehad, dat er 18 kandidatenlijsten werden ingeleverd. Daardoor zijn allen door het stembureau bij enkele kandidaatstelling verkozen verklaard. Het zijn: W. H. P. den Brïnker, J. Hoek, Mevr. E. Koeten-Ooms, J. v.d. Kraan, D. Krommen hoek, A. Kuzee, Mevr. C. J. T. Mak-Bam- hoorn, L. Monster, Mevr. L. H. Okker- Stoel, A. C.Fijnacker, H. Sabel, J. Scheper, R. G. van Veen, P. L. "Wapenaar, 5. J. J. Westdijk, Mr, K. Snoep, S. Salo mons, A. J. Liebeton. 9 Ook in Schiedam heeft vrijdagavond de actie Antwoord '64 haar hoogtepunt bereikt. De actie voor, de bouw van nieuwe kerken heeft bij de Herv. Gemeente ƒ73.103.10 ingebracht Aan toezeggingen zullen naar verwachting nog ƒ25.000 of meer binnen komen. Bovendien loopt een vermoedelijk vrij groot bedrag via de giro etc. binnen in Den Haag. De Gereformeerde Kerk in Schiedam deelde zaterdag mede, ƒ27.104, te kunnen afdragen, maar een bevestiging ontbreekt nog. Van de andere kerken zijn nog geen cijfers bekend, behalve van de Oud-katholieken, van wie een eindbedrag van ƒ2700,-— wordt genoemd. In Kethel heeft de Hervormde Gemeente ƒ4.746.55 bijeengebracht en voor ƒ9.689,50 toegezegd. Met vrij grote zekerheid kan dus worden gezegd, dat de actie in Schiedam en Kethel Dc personeelsvereniging Vegla begon zaterdagavond in Musis Sacrum het sei zoen met een bijzonder geslaagde cabaret avond, die op de gebruikelijke wijze werd geopend door de voorzitter, de heer J, de Pater. Deze verwelkomde dc directeur van de Ver. Glasfabrieken, ir. G. F. v.d. Want en do nieuwe personeelschef, de heer J. v.d- £ijk met hurt echtgenotrs, evenals de heei ca mevrouw Vos. De heer Vos behoort n.l. tot de bedrijfsleiding. Ook de aanwezige personeelsleden van de Benelux-perso- neelsvereniging kregen een hartelijk wel komstwoord, Dc heer De Pater kondigde alvast twee MAANDAG 19 OKTOBER Musis Sacram, 8 «nr: Top en Flop. discobal. DINSDAG 2D OKTOBER Monopol e, 8 uur: Sc hied. FiJmkring: Poolse Filmavond. Musis Sacrum, 2 uur; Algemene Bond v. Bejaarden: Cabaretmiddag en 's avonds om 8 uur cabaretavond. FILMS passagei Theater; donderdag 13—21 oki dag. 2 en 8.15 uur: Kees Brusse „Mensen van Morgen". MonopcUe: dinsdag 2 en 8 uur. woensdag 8 u.: De gemaskerde ruiter; zondag matinee 2-4,15. woensdag matinee 2 uur: De stalen klauw- exposities Stedelijk Museum: Kunst na 1945 Galerie 4: Tentoonstelling van Hans Biooj'S Galerie CCC: Werken van Bonies. apotheek Jaasene Swamraercl omsingel 41, tel. 264917. culturele avonden aan voor 23 januari 6 februari van het volgend jaar. Op 31 oktober a.s. wordt een herhaling van deze cabaretavond gegeven, aldus spr., die nog mededeelde, dat de inschrij ving voor het St. Nicolaasfeest reeds was volgeboekt. Er zal waarschijnlijk het volgende jaar nog ecu autotocht worden georganiseerd. Een plan hiertoe vraagt alleen nog de goedkeuring van de directie, verklaarde do voorzitter van de P.V. Vegla. De heer De Pater vroeg in zijn ope ningsrede bijzondere aandacht voor het ju- bileumfonds. dat namens de ondernemings raad is gesticht. Uit dit fonds hoopt men de financiële middelen te putten voor geschenken bij jubilea, bij huwelijksfestiviteiten en zo- reel-jarig dienstverband. De heer De Pater kon tot zijn vreugde constateren, dat de zaal ondanks alle mo gelijke concurrentie van TV, etc, tot de laatste plaats bezet was. Hierna volgde in vlot tempo een caba retprogramma, o.l.v. Dick Gabel en met medewerking van bekende artiesten, zoals Son ja van Weerdenburg, Nicky Nobis, mu zikaal komediant. Diana en Duranti, muzi kale show en het befaamde Cocktail Trio, een vokaal en muzikaal ensemble. De mu zikale omlijsting had Cor van Veen. Na afloop was er een geanimeerd bal met medewerking van „The Rythm Aces", o.l.v. Jos Tepel, dat zich kenmerkte door een bijzonder gezellige stemming in de danszaal. Een 12-jarlge wielrijder gaf op de kvui- sing Nieuwe HavenBK-laan geen voor rang aan een rechtdoor rijdende personen auto. De jongen kwam op de motorkap terecht en versplinterde de voorruit Met In de eerste cqmpetitieweek van de sfd. Rotterdam hebben de Jullana-teams voor enkele interessante resultaten gezorgd. Dames 1 won in Spijkenisse van het pas gepromoveerde Spivo met de vrij duide lijke cijfers 1512, 152 en 1510. Spivo is in eigen huis een bijzonder moeilijke' tegenstander en deze 30 zege is daarom een fraai succes. Ia de eerste set waren heide ploegen bijzonder zenuwachtig en kwam Juliana regelmatig achter te staan. Bij de stand 12—12 echter bleek duidelijk dat de Schie- damse dames over meer routine beschik ten dan hun tegenstandsters. Zij wonnen deze set met 1512. Spivo wus aangesla gen en Juliana kon, gesterkt door dit eerste succes, In het offensief gaan. De combinaties klopten goed en de aanval stak in prima vorm. De tweede set was dan ook zeer duidelijk voor JttUana: 152. In de derde set leek het echter aanvan kelijk anders te lopen. De Spivo-dames namen een voorsprong en kwamen zelf met 72 voor. Toen hervond Juliana echter zijn zelfvertrouwen en Spivo was een geslagen ploeg. Volkomen verdiend wonnen zij deze set met 15—1G. Het tweede damesteam startte eveneens met een ruime overwinning. Jong Pen- drecht 3 werd met 15—7. 15—7 en 15—6 voor eigen publiek geklopt. In de overgangsklasse heren behaalde Juliana in de derde competitie-wedstrijd weer een overwinning. Ditmaal werd de Delfts e studentenploeg Alexo aan de zege kar gebonden. Ket vertoonde spel viel echter bijzonder tegen. De setstanden waren: 15—7. 15—13, 13—15 er. 15—6. De Ju liana-spelers hadden gemakkelijk eon (ruimer zege kunnen behalen maar in tegenstelling tot de vorige wedstrijden •was er in het achterveld veel te weinig beweging. Slechts in de laatste set was er sprake van een redelijk speloeïL Niette min gaan zij thans aan de kop met zes punten uit drie wedstrijden. Een. fraai resultaat maar in dit stadium nog weinig zeggend, te meer daar de krachtsverhou dingen in deze klasse nog niet bekend zijn. Heren 2 kreeg het Rotterdamse Z.V.cl op bezoek en verloor met 30. Gezien echter het vertoonde spel en in aanmer king genomen, dat zij met twee Invallers aan moesten treden is er geen reden tot ontevredenheid. De setstanden waren: 915. 1235 en 13—15. Het derde herenteam verloor haai eerste wedstrijd van Spirit eveneens met 0, Dit team telt echter liefst vijf debu tanten en een nederlaag lag daaro-m ook iwel In de lijn der verwachtingen. De set standen: 9—15, 12—15, 13—15. Zowel het jongens- als het meisjesteam kragen in hun allereerste competitie-wed strijd gedecideerd klop van resp. 2.V.C. ■en D.R.L. De debutantjes waren Opval lend wit om de neus, maar zij doorstonden hun eerste teleurstelling moedig. Hun tijd komt nog wel! De Culturele Commissie van het Natio naal Katholiek Vakverbond, voorzitter de heer C. Albert, had zaterdagavond in de grote zaal van gebouw Arcade een con tactavond georganiseerd voor de leden van de aangesloten organisaties bij het N.K.V. Onder do titel ,,'t Is feest vandaag" werd een aardig en vlot cabaretprogram ma voor het voetlicht gebracht, waaraan o.i. medewerkten de cabaretière Jeanne de Raay, en de humoristen Henk Polder en Johan de Vries, die al spoedig een vrolijke stemming in de zaal wisten M brengen. Na afloop was er een gezellig ba m.m.v. de Daisy Bells. Op deze contact- avond gaf de voorzitter- van de Culturele Commissie een duidelijke toelichting bij het komende winterprogramraa, waarbij spr. vooral die aandacht van de aanwezi gen vestigde op de uitvoering van de be kende opera van George Bizet „De Parel vissers", die de Katholieke Kring woens dagavond 28 oktober in het Passage Thea ter geeft en waarbij de leden van het N.K.V, op vertoon van hun lidmaatschap kaarten kunnen krijgen tegen gereduceer de prijs. Hiervoor bes'taat gelegenheid woensdagavond 21 oktober a.s.1 van half acht tot half negen in de koffiekamer van gebouw „Arcade". Het St. Nicolaasfeest van het N.K.V. wordt dit jaar op zondag 6 december in gebouw Arcade gehouden. 4) De voorzitter van de S.G., de heer E. A. Leenderts, tevens erevoorzitter van Excel sior, kuipte bü de inwijding van de nieuwe tribune van Excelsior '20 officieel het lintje door. op zijn minst ƒ117.343.77 heeft opgedragen en dat dit bedrag vermoedelijk tot ander halve ton zal stijgen. In de consistoriekamer van de Grote Kerk werd met lijst en rekenmachine orde in de geldvloed geschapen. Eenzelfde beeld kon men zien bij de andere over de stad verdeelde posten. De vierjarige Siana Schell stak zondag middag onvoorzichtig de Burgemeester v. Haarenlaan. over. Zij werd door een per- sonemvagen bestuurd door D. W. W. ge- geschept en enkele meters over het. Weg dek geslingerd. Een tegemoet komende auto stopte, maar de auto van D, W. W. gleed door en raakte ook de aute van mej. D. W. Het meisje liep wat ontvellin gen aan gelaat en armen en benen op. Zij is ter observatie in de Dr, Noletstichting opgenomen. Zaterdagmiddag zijn in de Rijks HBS de vaardigheidsproeven afgenomen voor de adspiranten van THOK, die de leeftijd heb- der. van acht tot twaalf jaar. Deze jeugd- vaardigheidsproeven, die jaarlijks door het Kon. Ned. Gym. Verbond worden afgeno men, worden meestal per rayon afgelegd Daar de deelname bij THOR om en nabij de driehonderd was, had de rayoncommis sie besloten om de proeven voor de Thori aantjes apart te houden. De proeven bestonden uit enkele gym nastische oefeningen, waaronder brug, rin gen, paardspringen en een vrije oefening. Daarnaast was er ook een theoretisch ge deelte, zoals het zingen van het Bondslied, of het noemen van tenminste de namen van drie aangesloten verenigingen bij de Rott. Turnbond. Ook behoorden de kin de. ren vooraf een mars van tien km. gelopen te hebben. Deze mars hebben de meest» kinderen gelopen tijdens de Eondswandel- dag of de Kon. Wilhelmina mars. De leiding was in goede handen bij de beer J. v. d. Touw. Deze heeft samen met de heer C. van öudbeusden ervoor gezorgd dat alles volgens tijdschema verliep. De uitslagen van deze jeugdvaardigheidsroei- en zijn als volgt: een hersenschudding en schaafwonden aan het gelaat is de jongen naar het gemeente ziekenhuis gebracht en na behandeling naar huis. De 62-jarige mevr. E. L. stak zondag avond de Broersvest ter hoogte van de Singel de rijweg over. Een scooter kruiste haar pad. beiden weifelden het gevolg was een aanrijding en mevrouw E. L. moest met een gekneusde knie naar het gemeen te ziekenhuis worden gebracht Later kon zij op eige geleg hndeiioesrhrdnauwan zij op eigen gelegenheid naar huis worden overgebracht Een 24-jarige bestuurder, die onder in vloed vrijdagavond achter het stuur van een bestelauto zat; maakte een serie bot singen op de Korte Haven, waar hij achtereenvolgens tegen een muur aan reed en daarna tegen het bekje dal de straat van de haven scheidt. Hij kwam daarna tegen de muur tot stilstand. De jongeman had zonder voorkennis de a a to van zijn baas meegenomen. Hij is op het hoofdbureau van politie ingesloten. Voor lintje A waren 162 candidaten, waar van er 152 in slaagden het begeerde lintje te behalen. Voor lintje B waren er 64 kinderen Slechts één meisje haalde hier haar lintje niet Voor lintje C, het zwaarste dat de jeugd kan behalen, waren er 46 adspiranten, die het allemaal presteerden het lintje te ver werven In de hervormde kerken werd zondag ji. voor de 20e maal een oogstdienst ge houden. Een dag tevoren was men de ge hele dag bezig geweest om het fruit te verzamelen, dat zondag na de kerk diensten uaar ongeveer 1600 adressen, ziekenhuizen en tehuizen voor bejaarden zou worden gebracht. Op deze wijze werden vanuit de Grote Kerk, de Bethel-, Opstandings- en VredfS- kerk de groeten overgebracht naar alleen staanden, bej'aarden en zieken In de Grote Kerk werd zondagmorgen om negen uur een kinderdienst gehouden waarin ds. E. A. Bos voorging, waarna or.; kwart over tien een dienst voor vol wassenen plaatsvond. Hierin ging voor ds. J. G. Jansen. -Na afloop van de dienst werd het fruit vanuit de Grote Kerk naar de verschillende wijkkerken gebracht Vandaar uit zorgden de leden van öe wijkgemeenten ervoor, dat het fruit aan de opgegeven adressen werd afgegeven. Een veertigtal leden van «e Wandel sport-vereniging Liberty, waarvan de 98 leden niet slechts in Schiedam, maar ook in Vlaardingen, Rotterdam en elders wonen, was zaterdagavond in het gebouw Sursum Corda aan de Nieuwstraat bij elkander gekomen voor een gezellige con- tac'.avond, die geopend werd door de waarnemend voorzitter, de heer L. C Webers, wonend in Rotterdam-Zuid. De avond werd doorgebracht met het opvoe rt.: van aardige schetsjes door eigen leden en met een gezellig babbeltje, zo nu en dan afgewisseld door een dansje, waarbij een muzikaal kwartet, samen gesteld uit -eigen leden, zijn medewerking verleende. Op deze plezante avond, die eigenlijk wt i bedoeld als stemmingsvolle afsluit- avond van het afgelopen wandelseizoen, kwam in het bijzonder ter sprake de komende grote Klaproos-Wandelman?, die zeven november a.s. in Vlaardingen ten bate van het Comité voor Oorlogsgraven zal worden gehouden. Da mes japonnen (ook met jasje) Denx-piêces en meerdelige pakjes. Blouses, Rokken, enz. In div. stoffen, dessins, tin ten en kwaliteiten. Lange Kerkstraat 19 Schiedam - Tel. 66135 Uit een exploit mij. deur waarder, van 18 oktober 1964, ten verzoene van RAFAEL ALEXANDER LOUSITC LUYSTEltBURG, wonende Vlaardingen, betekend aan S. .1. LUYSTERBURG, zonder be kende woon- o£ verblijfplaats in het Koninkrijk en zonder bekende woon- of verblijf plaats elders blijkt, dat ge noemde S. J. Luysterburg is opgeroepen om op, dinsdag, 3 november 19B1 des voor middags ie 10-C» uur te ver schenen voor de EüeJAChtbare Heer Kantonrechter te Schie dam, gehouden wordende In het Qereohtsgebomv aan de Lange Haven no, 65 te Schie dam, teneinae te worden ge hoord om het verzoek tot het verlenen van verlof voor hel aangaan van een huwelijk. Deurwaarder P. C. v. Duin "te Schiedam. Bij ons is plaats voor «en part-time Gezocht wordt een kracht, bekend met pompwerk aan mantels en japonnen, die enkele dagen per week een aantal uren kan komen werken. Loon f2.10 per uur. Aanmelden bij: HESMAN EIJL Hoogstraat 58 Schiedam is het raadzaam om geen originele getuigschrif ten, waardevolle foto's en officiële stukken in brieven te sluiten. Voor terugzending aanvaarden wij geen aan sprakelijkheid, ook niet als teruggave in de advertentie is toegezegd. Wij kunnen hierom hoogstens aan de adverteerders(sters) ver zoeken. ADVERTENTIE-AFD. A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2