flOTTCRDAMSCH NIEUWSBLAD Demonstraties van bekende organisten op elektronische orgels Sporthal-bouw zal weldra kunnen beginnen Nederlands Dans Theater gaf twee uitvoeringen Ruim achthonderd verwelkomden hun leerlingen drs. Smit nette kantoor- werksters Basket Boys begon de competitie Op gestolen brommer naar Vlaai-dingen NRV-leden kregen een voorproefje van een vakantie in Zwitserland Haringliandel trok hem niet Agenda Drie stadgenoten in jongerenparlement SCHIEDAM Nutslezing Burgerlijke stand Beroep uitgebracht Hoofdagea toehap «j gedactte: VLAARD1NGEN, Sm. Havenstraat 1 - Til 3229 Tel Stft VL AARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 38.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Gerard Hoogendijk (43) stamt uit een oud Vlaardings geslacht van haringcxporteurs. Het haringexportbedr^f aan de Maasstraat is al vele geslachten lang van vader op zoon overgegaan. Zijn vader Johannes Hoogendijk nam het van zijn grootvader Jacob Hoogendijk over. Zjjn twee broers Jan en Sjaak werken op hun beurt hij vader. Maar Gerard heeft de liefde voor het haringvak niet van zijn voorvaderen geërfd. Wel hun handeisbloed. Daarom werd hij ook zakenman. Hij zit echter niet in het aloude Viaardingse produkt haring, maar hij doet in piano's en orgels. En de iaaatste jaren vooral in elektronische orgels. Het muziek instrument, dat, na het Hammondorgel, vanuit Amerika de wereld stor menderhand aan het veroveren is. In kerken, in bioscopen, zalen en huis kamers. Eenzelfde wonderinstrument als het Hammondorgel, waaruit de bespeler de tonen van praktisch alle muziekinstrumenten kan ontlokken. Maar dat in het elektronisch tijdperk het mechanische Hammondorgel volledig aan het verdringen is. Hoewel de vlucht, die het elektronische orgel heeft genomen van pas een tiental jaren dateert, is nu reeds van een indrukwekkende massaproduktie sprake. Zo heeft het pas 12 jaar oude bedrijf Thomas in Californië reeds een jaarproduktic van 90.000 elektro nische orgels. mej. H. Hofman en boven de speelgoed zaak can Van Noord op de hoek *van de Kuiperstraat en de Waalstraat ging wo nen, waar hij 2 weken geleden een- elek tronisch orgel aan de huidige bewoner le verde. Pas ju 1934, toen hij 33 jaar was, deed Zich daartoe de kans voor. Zijn schoonvader, die in de Callenburgstraat een zaak in 2e hands harmoniums (trap- orgels) dreef, hield ermee op. Hij stapt* er in, hoewel hij niet het minste verstand van orgels had. Maar hij verzekerde zich van do medewerking van de instrument maker Johne uit IJsselmonde, die de or gels stemde en repareerde, waarbij hij zijn ogen goed de kost gaf. Zijn vakkennis als meubelmaker kwam hem goed van pas bij de verbouw van orgels en piano's. Zr* te moderniseren door ze te voorzien van nieuwe kasten. Dit vormde de aanloop tot de verkoop van nieuwe piano's en orgels, waarmee hij in 2956 begon en daarbij du steun kreeg van zijn oudste zoon Jan, die hij voor het middenstandsdiploma en op de Instrumentensehool in Amsterdam pia- notechniek en. pianostemmen liet studeren met pianolessen bij muziekschool J. Wape naar. In mei 1961 breidde hij zijn bedrijf uit roet een showroom in hot pand Voor straat 40. Daar staat nu Ria in, de vrouw van zijn ,21-jarige zoon Jan, die gevoel voor muziek in zijn vingertoppen bleek te hebben en op piano, orgel, Hammond- en elektronisch orgel alles vlot uit liet hoofd speelt. Zijn vrouw leidt de winkel in de Cal- lenburgstraat en na de dagtaak is hij 's avonds met zijn zoon op stap voor het geven van demonstraties met elektronische orgels, waarnaar de vraag hand over hand toeneemt. Vrijdag in Triangel, 's avonds 8 uur, krijgt iedere belangstellende gele genheid getuige te zijn van een groot scheepse show met-deze instrumenten, die door de organisten Gijs de Graaf en Jack Malmsten worden gedemonstreerd. Met vrije toegang. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 22 OKTOBER 1964 Vorige week is weer de competitie be gonnen van de Rotterdamse Basketball- bond, aan welke competitie ook de viaar dingse vereniging „Basket Boys" deel neemt De damesploeg hiervan speelde haar eerste wedstrijd tegen BOB 2 uit Öud- Beyerland; het was een van beide zijden goed en sportief gespeelde ontmoeting, waarin de beide ploegen elkaar niets toe gaven. Bij de rust was de stand nog 1210 in het voordeel van Basket Boys maar her einde van de strijd kwam toch met een 2226 nederlaag door doelpunten, die BOB 2 in de laatste minuut geoorde. De heren van het eerste begonnen de competitie helaas minder goed met een grote nederlaag tegen Rotterdam-Zuid. Gedurende het eerste kwartier kwamen de Basket Boys er helemaai niet aan te pas Rotterdam bouwde een grote voorsprong op 31—0 voor dc eerste Viaardingse punten kwamen. Via oen 512 ruststand ging het naar eert grote 19—92 nederlaag. Het was eer. alleszins verdiende overwin ning voor de Rotterdammers, die over alle linies veel beter waren. Maandag speelde Badke-t Boys tegen Rotterdam-Zuid 2 en hoewel het toen wat beter vlotte in de Viaardingse ploeg, ble ven toch. te veel goede scoringskansen on gebruikt. Vooral de rebound was een 2wak punt. Gelukkig werd van heel wat straf- worpen een feilloos gebruik gemaakt, waardoor de score nog enigszins aan de draaglijke kant bleef. De ruststand was 2511 voor de Rotterdammers en de eind stand 5632. Het tweede van de heren is nog niet aan bod geweest; het valt te hopen, dat het komende zaterdag meer succes heeft dan het eerste. De politie heeft in de Lepelaarstraat een zestienjarige Delf tóe knaap aangehouden, die hierheen was gekomen op een brom fiets, die hij in zijn woonplaats had gesto len. Het jongmens is ter beschikking ge steld van de Delltse kinderpolitie. De. recherche heeft een 22-jarige me vrouw aangehouden, die bij een zestal, win keliers hier ter stede onder een valse naam goederen had besteld lot een bedrag van ï,-. Een deel van de goederen kon ach terhaald worden; tegen de vrouw is proces verbaal opgemaakt. GROTE VLUCHT Maar bij de overstroming van de v "reldmarkt met Amerikaanse elektronische orgels, zit ook de Nederlandse industrie niet stil. Philips brengt voor slechts 1500 het Philieorda-orgel op de markt, waarvan onlangs het eerste in Vlaardln» gen werd geplaatst in de kerkzaal van het nieuwe Holy-ziekenhuïs. De nog geen 2 jaar geleden gestichte orgelfabriek in Bo degraven produceert reeds wekelijks 40 elektronische orgels in de prijs van f 1800 tot f 4.000. Dat het bespelen van het elek tronische orgel vrij gèmakkelijk is te le ren, werkt de vraag mede ten zeerste in de hand. De piano, het aloude instrument laat zich door deze rage van het elektron nisehe orgel niet voetstoots verdringen. De pianofabrikanten gaan met hun tijd mee. passen zich aan de .veranderde vraag aan en pikken ook hun graantje van do weï- vaartsroes mee. Zo brengt de fa. Flippen een piano met een plastic instrumenta rium op de markt, dat slechts 85 kilo weegt Daarvoor stichtte dit bedrijf, dat in Ede 230 man in zijn pianofabrïek aan het werk heeft, 5 jaar geleden een pïanofabriek op het vliegveld Shanon in Ierland. Zo groot is de vraag naar deze lichtgewicht 9 Zoon Jan en zijn vrouw vormen een zeer jeugdig echtpaar, dat dc zaak in orgels en piano's in de Voorstraat drijft. piano's, dat deze dochteronderneming reeds een personeelsbezetting van rond 250 man' heeft. Als gevolg van de relatie; tussen Thomas en Kippen vervoeren vlieg tuigen geregeld elektronische orgels, van Amerika naar Nederland en nemen pia no's van Ierland als retourlading mee naar Amerika. De prijs van f 13.000 voor een volledig uitgerust bioscooporgel en van f 11.000 voor een dito kerkorgel, is mede een ver klaring voor de grote vlucht van elektro nische orgels. Vlaaxdingen beleeft vrijdag ln Triangel oer het eerst een demonstratie van al de ze nieuwste snufjes op muzieklnstrumen- tengebied. Met aan de toetsenborden do bekende "Viaardingse organist G. de Graaf en de bekende Amerikaanse organist Jack Malmsten, die in deze functie de gehele ereld bereist en daarbij het dubbele ver dient van een Nederlandse minister. Maar daarvoor is hij ook een verbluffend eiektro- nïstJio orgelvirtuoüs. VIA MEUBELMAKER Voor dezo primeur zorgt de Viaarding se orgèl- en pianohand el G, Hoogendijk Zn., Gerard Hoogendijk" en zijn oudste zoon Jan (21). Hoe is Gerard Hoogendijk, als zoon van een haringexporteur, in deze branche te recht gekomen? Via het meubelvak. In plaats van in rijn vadersbedrijf tc stappen verkoos hij als 14-jarige een baantje in de meubelfabriek van Bram Sprij in de Bleekstraat, waar hij 4 Jaar later reeds als voorman van de afdeling spuiterij-ex- peditie werd aangesteld. Maar niets wees erop, dat hij nog eens voor zichzelf zou gaan beginnen. Ook niet, toen hij als 21- jarige in het huwelijksbootje stapte met 9 Vader met zoon Jan, dfe een elek tronisch orgel bespeelt. Hij. Is niet alleen planoteclmicus en -stemmer, maar ook een talentvol speler. DONDERDAG. Stadsgehoorzaal, 5 uur: Operaconcert door Stem des Volks man.v. Mannenkoor West- Jand en solisten. Luxor, B uur: Man, vrouw ea hot huwelijk (18 jr>. Visbank: Expositie Ed. v. Zanden (t-e.m. 9 nov.). Atelier Jan de Winter: Expositie Dick Bos ('t.e-m. 30 okt) VRUDAG Restaurant Vulcaanliaven, 10.30 uur: Viering zilveren dienstjubileum E. Abrahanvsen. - Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond buurtver. Beatrix. Luxor, 8 uur: Man, vrouw en het huwelijk G8 jr). Geopend: Wssterajxjtheek, Voorstraat 53, tel. 2683. 17 oktober Afnemende maan Zon op 7.13 uur, onder 17.30 uur Maan-op ig.58 uur, onder 10.01 uur De leden van de afdeling Vlaa._dingeJi van de Nederlandse Reis Vereniging heb ben gisteravond h» de Harmonie een voor proefje gekregen van de wintcrvaJcamtie, met name zoals men die kan doorbrei) gen ln N.O.-Zwltserland. Dit dank zij hel Nationaal Zwitsers Verkeersbureau te Am sterdam, dat daarvoor enkele bijzonder fraaie kleurenfilms vertoonde, die veel in druk maakten bij de vele bezoekers. Na vertoning van. de film 2x2 (echt paren) met vakantie in het Berner-Öber- iantl, volgde een winterse film over Aro- sa. Per postauto maakte men een reis door de Dolomieten naar de Berlina om ten slotte de bekroonde film „Vier Jaargetij den" op het witte doek te zien. Het was deze film» die fraaie opnamen liet zien van het Bern er-Oberland met op de achter grond muziek van Vivaldi. In dit geval had men eerst de muziek gekozen om daarna de opnamen te maken, welke vol komen overeenstemden met de muziek. De heer H. Tiemstra, chef van de af deling Propaganda van het ZwitsersVer keersbureau voorzag enkele films uitvoe rig van commentaar. Tijdens zijn in-lei- Zaterdag vergadert in het.Haagse stad huis het jongerenparlement, bestaande uit fracties van zeven leden, afgevaardigd door de Jongerenorganisatie KVP, de Fe deratie van FvdA-jongeren, de JOVD, AB- JOS, de CH-jongerengroep, de. Pacii. So cialistische Jongerenorganisatie en de Staatkundig Geref. JJongeren. In de CH-fractie hebben drie stadgenoten zitting, te weten mej. M. de Heer, die in Leiden sociologie studeert, de heer A. A. Soetékouw, student economie te Rotterdam en de heer L. de Snayer, provinciaal voor zitter van de CH-jongerengroep. Het onder werp, dat het jongerenparlement gaat be handelen is „Be werking van de democra tie in Nederland". ding zei hij dat N.O.-Zwitserland het goedkoopste deel van hert land is waar heus geen sprake is van grote, luxe ho tels. De grootste plaats daar is St. Gal len. Behalve een boekenstand van de firma Den Draak, bevond zich in de zaal een uitstalling van een aantal flessen Zwitser se wijn van A. Hoogendijk N.V. met ais verrassing, dat alle bezoekers na afloop van de interessante filmavond gratis kon den keuren en proeven van het vocht uit de Zwitserse wij «gaarden Nlet-ingeuijdeii in Viaardingen zullen zich gistermorgen ongetwijfeld hebhen af gevraagd wat er allemaal te doen was in de omgeving van het Groen van Prinste rerlyceum. Hond achthonderd leerlingen hadden zicli omstreek* 10 nur rond het ge bouw anneengeschaard ln afwachting van de ding-en die komen zouden. Het wachten duurde wel lang maar om half elf steeg er toch een luid gejuich op toen hun rec tor, drs. H. J. Smit, zijn afscheid van de school inluidde met ecu rijtoer door de stad, gezeten ïn een door twee paarden ge trokken koets, vergezeld door zijn echtge note. Gok de nieuwe rector, drs. R. van den Bosch, bevond, zich met zijn echtgenote in een koets. Daar tussen in bew-nd zich een aantal auto's, 'die de vele docenten en ancere figuren naar de school vervoerde. Het begon met het aanbieden van, bloe men aan de dames van de rectoren, zodra deze het gebouw betraden. In de fraaie aulr- van het Lyceum was het dr. J. van der Schaar, die een toespraak hie'd/waar in hij zijn bijzondere waardering uitte voor alles w.R de heer Smit voor ae school had gedaan. Tal van herinneringen bracht de heer Van dér Schaar naar voren. Natuurlijk werd ook mevrouw Smit toe gesproken. Koes v. d. Pol, één der leerlingen, ver tolkte de gevoelens van de overige leerlin gen en liet de heer Smit een geschenk om hullen dat een oude camera op drie poten bleek te bevatten, Maar, toen de heer Smit het ding wat nader bekeek en er een plaat uitnam, bleek deze een enveloppe te bevatten met een waarde van liefst tweeduizend gulden. Dat is te gek zei de beer Smit maar aanvaardde het vorstelij ke geschenk uiteraard in grote dankbaar heid. Daarna volgde een voordracht van Lies- beth van der Schaar, getiteld: Rectori Sa- lutem. Op gevoelvolle wijze vertolkte Han neke Soeters op de piano de Nocturne opus 9 nr 2 van Fr. Chopin. Drs Smit kon zich daarna nog niet voor stellen dat het moment aangebroken was, dat men onherroepelijk noemt. Hij was in de eerste plaats bijzonder getroffen door Gisteren Is de Viaardingse stadsgehoor zaal het centrum geweest waar het Nederlands Dans Theater tweemaal een interessant programma van oude en mo derne danskunst bood. De eerste maal, gis termiddag, aan een uitverkochte zaal met 550 scholieren, de tweede maal gisteravond aan een handjevol volwassenen. Want on der de ruim honderd belangstellenden wa ren opnieuw talrijke jongeren. Voor de pauze bracht het Nederlands Dans Theater drie choreografieën van Ben jarnin Harkarvy, de eerste regisseur van het gezelschap. Het eerste werk, „Madri- qurdesco", was gebaseerd op muziek van Vivaldi, het tweede, „Blues",,op muziek van Aaron Copland en ten slotte was daar „Recital voor cello en acht dansers" op muziek van J, S. Bach. Hoewel het karakter van de gebruikte muziek in alle drie de werken zeer ver schilt. had Harkarvy in alïe dansen de juiste sfeer weten te treffen, zonder naar al te grillige vormen m de dansbewegingen te hebben gezocht. Wanneer we een vreemde term mogen gebruiken: de choreografieën bleven „dans baar", en mede door de goede verrichtin gen van o.a. Charles Czarny, Jaap Flier, Anne Hyde en Willy de ia Bije kon men tot grote expressiviteit komen. Vooral ïn het „Recital voor cello en acht dar-sers" was Benjamin Harkarvy er op overtuigende wijze in. geslaagd zowel de ceilomuziek die ons doorde luidspreker bereikte, als de bewegmgend ie we op hét podium zagen, hun eigen plaats te laten en beide elementen toch on een geheel ver enigd te hebben. De tweede helft van het programma be gon met de zeer krachtig gedanste „Val kuil." van Job Sanders op muziek van Paul Graston. De choreograaf zelf was de domp teur van de panter Willy* de ia Bije. Prach tig was het ogenblik waarop de panter tot het besef komt dat ze met bet doden van haar temmer de vrijheid nog niet veroverd heeft, omdat ze niet in staat is om zelf de kooi waarin ze opgesloten is, te openen. „Omnibus" stal de harten van het jon ge publiek. Een aaneenschakeling van v:jf pretentieloze stukken in een choreografie van Hans van Manen, ondervond vee! waardering, „Bestseller", uitgebeeld door Mabel Alter, Charles Czarny, Han Ebbe- laar en Cale Law, blonk uit door de ver rukkelijke plaats die *t, op zichzelf niet dansende, boek was toebedeeld. In „Zon dag" zagen we op 'n wat banale manier uitgedrukt de verveting die optreedt als 2 gehuwde mensen elkaar niet meer begrij pen. Er waren veel bloemen om de grote waardering van het kleine publiek volledig tot uitdrukking te kunnen brengen. ADA MEKES Heuglijk nieuws ia binnengekomen ten aanzien van de Schïedamse Sporthal. Van de zijde van het Departement is nl. de me dedeling gedaan, dat de goedkeuring voor de bouw van de Sporthal in het derde kwar taal van 1965 kan worden verwacht. Dit be tekent dat men nu met de uitvoering van het voorbereidende werk kan beginnen. Nog dit jaar zal de eerste paal kunnen worden geslagen en in januari kan met het grondwerk worden begonnen. Onderhui sen kunnen tlan de constructiedelen wor den gezandstraald, welk karweitje men op de goedkeuring heeft laten wachten; daar na zal, begin 1965, met het voorsorteren der onderdelen en hun overdracht naar het bouwterrein worden begonnen, zodat naar verwachting al heel spoedig op de bouw plaats volop activiteit zal ontstaan. Van daag komt het werkcomité van de Sport halstichting, bestaande uit de heren Th. Jansen, N. Spithoven en C. J. N. Bolmers, in spoedzitting bijeen en half november zal het volledige Stichtingsbestuur, bestaande uit bovengenoemde heren, plus de heren E. A. Leenderts, A, de Jong, B. Drukker, L. v. (I. Kraan en J v d Berg, bijeenko men om de verdere plannen te hespreken. Want er moet nog heel veel tverk wor den. verzet, voordat definitief met de bouw van de sporthal kan worden - begonnen; Het zijn niet de 507 houten palen van 18 meter lengte, die de grootste moeite geven, maar het is de financiering, waaraan nog een en ander ontbreekt Zoals bekend is gerekend op een bijdrage van ongeveer löO.OQO gld. van de zijde van het bedrijfsleven. Keeds is eenbedrag van ongeveer 50 a 60 pet. Het departement Viaardingen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft voor het komende winterseizoen een vijf tal lezingen georganiseerd. De eerste daar van wordt volgende week woensdagavond, acht uur, gehouden in de bovenzaal van de Harmonie, waar de heren Boomsma uit Middelhamïs een lezing met dia's komen houden over het leven in Rusland of in Denemarken. Géboren: Nellie, d.v. H. Brobbei en S. Smit, Eendrachtstraat 13. Egbert z-v. S. van Buuren en A Stip, 2e Maasbosstraat 29. Geesje Geke d.v. A. Dijkstra en K. Dijkstra Vetten oordstraat 58d, Michel z.v. L. van Brandwijk en J. Voogt Prof. Tel- öersstraat 205- Catharina <!,v. J. van Doom en H. Wielaard P K. Drossaartetraat 20. Margaretha Elisabeth d.v. R. A. van den Berg en E. C. M. Karper Vossiusstraat 154. Overleden: Willem Hoogerwerf. 9G jaaT, weür. v. M. D. E. Slieker, Bankastraat 16. toegezegd en enkele grote bedrijven heb ben al gevraagd: Wat kunnen wij doen? Zij leveren hun bijdrage in natura en voor het antwoord op hun vraag is dus hei wachten op de architect, het bureau Apon, v. d. Bergp Ter Braak, Tromp. Wat de bij drage van de burgerij betreft, ook deze is voor ongeveer 50 pet verwerkelijkt, Met de tweede grote actie is gewacht tot de toe zegging van het Departement er was. Daarover zal dus thans worden gesproken. Het gaat hierbij om een bedrag van circa 25.000 gld. Hoe het bedrijfsleven kan me dewerken toont o.a. de toezegging van het aannemersbedrijf J. K. Simon om het hei werk tegen kostprijs te verrichten, mits dit kan gebeuren in het stille seizoen (de cember en januari), een toezegging, die op zichzelf meer waard is dan duizend gld. STREEFDATUM BEGIN 1966 Nu kan ook de NSF worden benaderd, die tot dusver slechts vage toezeggingen heeft gedaan, zodat er voor het werkcomi té actieve dagen zullen volgen. Ook de be- heomtng van een directeur, die althans voorlopig het toezicht heeft, zal in de eerstkomende vergaderingen moeten wor den overwogen. Zoals ile zaken nu liggen mag worden verwacht, dat de bouw van de sporthal in juli definitief ter hand kan worden geno men en nog in het najaar van 1965 glas- en waterdicht zal zijn. Er moet dan uiteraard nog heel veel aan gebeuren. Als streefdatum voor het gereedkomen van de Sporthal lijkt echter voorjaar 1966 geen onmogelijke zaak. Dan zal dus Schiedam, dank zij <le vereende krachts inspanningen van gemeentebestuur, bur gerij en verenigingsleven, over een Sport hal kunnen beschikken. Daarmee zal dan een sedert lang gekoesterde wens in ver vulling zijn gegaan. Scheidsrechters vieren feest. Het 35- jarig bestaan van de Schiedamse Scheids» rechters-Vereniging zal vrijdagavond om acht uur in Musis Sacrum gevierd wor den. Het bestuur wilde dit jubileum van de SSV niet ongemerkt laten voorbij gaan en zet vrijdag de bloemetjes eens flink buiten. De leden zijn met hun dames voor deze feestavond uitgenodigd. ïn verband met deze jubileumviering is er heden avond (donderdag) wél training, mn^r geen clubavond. Door het plotseling oversteken van de rijweg werd woensdag op bet Dx. Wlbaut- plein de zes-jarige WÜma Bosch door een brommer aangereden. Het kind liep een wond: aan het linkerbeen op en wend door een buurman naar do Dr. NaletsticMing ge bracht; waar de wond werd gehecht. 9 In een lang défilé trokken de leer lingen langs het halccni van de reetors- kamer, wanr de oude en de nieuwe rector, met hun echtgenoten een plaatsje hadden gezocht de pracht en praal van de bloemen in de aula.'Het was voor nem een enorm? verrassing toen de koetsjes (uit de vorige eeuw) bij hem voor de deur verschenen om hem als een vorst door Viaardingen te laten rijden. Hij zei trouwens zich beier thuis te voelen in een dergelijke koets dan in zijn oude auto. Hij vond bet reuze fijn, dat hij geëscorteerd werd door de politie voorop (ik heb hen wel eens ach terop gehad, zo zei hij). Alle lof voor do feestcommissie, die hem deze rijtoer had bezorgd. Wat betreft zijn werk op het lyceum vond hij de aula-diensten het mooiste van alles. Schoolpastoraat vond hij prachtig en darrbij achtte hij het heerlijk om in die aula zo maar alles te kunnen zeggen tut de leerlingen wat hij op zijn hort had. Vooral alles wat God te zeggen had aan de bijbel. Drs. Smit. die in Viaardingen blijft wo nen nam wei afscheid maar niet voor goed. Integendeel, hij sprak de wens uit nog vele malen op het lyceum te kunnen komen. De opvolger van drs. Smit, drs R van den Bosch, die na de toespraak van zijn voorganger zijn ambt aanvaardde stekte- allereerst de vraag: Wat is het werk van de rector? Hij zei dat het lesgeven in fei te maar zeer beperkt is; het werk van de rector is voor het grootste deel onzicht baar. In dit verband somde hij alle voor bereidingen op die voorafgaan aan een nieuw schooljaar. Nadat dr. J. van der Schaar een dankge bed had uitgesproken werden nog twee verzen, gezongen van gezang 92. Ten slot te volgde een .défilé door de klassenverte- gerwoordigers. 9 De scheidende rector, drs. H. J. Smit werd met zijn echtgenote, met paarden- tractie van zijn woning naar de school gereden. De Remonstrants Gereformeerde Ge meente alhier heeft een beroep uitgebracht op ds. C. Beukman, thans voorganger bij de Nederlandse Protestantenbond in Ede en Bennekom. DE ZWERVENDE VISSER De Mevrouw-Boomertbeker, speciaal be schikbaar gesteld voor degeen, die op de Br:else Maas of in de omgeving daarvan de beste hengelresultaten. weet te boeken, is dit jaar gewonnen door de heer M. Groen; tweede in deze strijd werd de heer H Vink. Afgelopen zondag werd de eindstrijd ge streden in de tweekamp tussen De Zwer vende Visser en de Dordtse hengelaarsver eniging De Kil. De Vlaardingers nadden te voren „op eigen veld" al een voorsprong genomen van ongeveer l-OOO gram, maar in Dordt werd het spannend, toen De Kil hei best bleek te vangen. De Dorötenaren brachten 1,210 gram vis boven water ter wijl De Zwervende Visser met Ö65 gram genoegen moest nemen. Dat bleek dus toch no£ voldoende om de beschikbaar gestelde beker te winnen; het verschil was ten slot te nog* 655 gram. Extra^ prijzen gingen naar de heren J. de Bruijn. en F. Groen, die resp. de zwaars ate en in totaal de grootste hoeveelheid vis hadden gevangen. Komende zaterdag is er geen „visserij" maar een feestavond ter viering van de verjaardag van de vereniging Dat feest wordt gevierd in het clublokaal, café De Oude Markt, en begint om acht uur- Schoonmaakbedrijf Mommers Co vraagt voor de avonduren. Aanm.j Mevr. Snoey, PJC. Drossaart- straat 181, Viaardingen, tele* foon OlO - 246719 en 248671,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1